Kredi

Kredi Puanınızı 5 Aydan Daha Az Bir Zamanda 100 Puan veya Daha Yüksek Bir Şekilde Nasıl Yükseltirsiniz

Kredi puanınızı 100 puan arttırmak, birçok kişinin düşündüğünden daha kolaydır, özellikle şu anda kötü bir krediniz varsa.

Adım 1 - Nerede olduğunuzu bilin

Nerede olduğunuzu ve ne kadar hasar kontrolü yapmanız gerektiğini belirlemek için kredi puanınızı çekin. Kullanabileceğiniz düzinelerce web sitesi vardır, ancak FreeCreditReport.com benim kişisel favorilerimden biridir.

FreeCreditReport.com güvenli, kullanımı kolay ve en iyi bölümdür - kredi raporunuzu ve puanınızı almak için sadece 1 dolar. Sadece kredi puanınızı değil, aynı zamanda kredi puanınızın neden bu sayı olduğunu da açıklıyor. Bu, kredi sorguları, kredi kartı kullanımı, kredi geçmişi yaşı, ödeme geçmişi ve kredi kartı puanınızı etkileyen diğer unsurlar ve kredi puanı ölçeğine göre nasıl tutulduğu gibi faktörleri gösterir.

FreeCreditReport.com harika, ancak onların bir dezavantajı sadece puanınızı ve Experian'dan rapor almanız. Bu, Equifax ve Transunion'un bazı bilgilerinde eksik olabileceğiniz anlamına gelir. Çoğu insan için bu çok önemli bir fark yaratmayacaktır çünkü en önemlisi raporunuzu görmektir. Bir hizmete kaydolduğunuzu ve 1 $ 'ın yedi günlüğüne bir deneme yaptığınızı bildirmek zorundayım. Yedi gün sonra sizden aylık ücret alırlar ve gerçekten iyi bir kredi izleme hizmeti alırsınız. Skorunuza ve raporlarınıza ihtiyacınız varsa, 7 gün içinde iptal etmeniz gerekecektir. Sorunum yoktu ve her şey çok düzgün geçti.

Üç puanın hepsini bulmak için, MyFICO'ya gitmelisiniz. Bu size FICO puanınızı verecektir - ancak ücretsiz değildir.

MyFICO'nun kredi takibi ve 3 büroluk kredi raporuna ve FICO puanına anında erişimini içeren aylık 29.95 dolarlık bir ücreti vardır. Sadece üç kredi raporlama ajansından birini kontrol etmeniz gerekiyorsa, 19,95 ABD dolarına mal olacaktır.

Adım 2 - Kredi Sorunlarını Düzeltin

Artık kredi puanınızı bildiğinize göre, daha iyi hale getirmek için çalışmaya başlayabiliriz. Büyük bir kredi notu kazanmanın en iyi yollarından biri, faturalarınızı her zaman zamanında ödemek. Eksik bir fatura, kredi puanınızı 100 puan kadar azaltabilir.

Kredi kartı kurtarma yolculuğunuza başlamak için, tüm geç ödemelerinizi yaptığınızdan emin olun ve başka bir fatura ödemesini kaçırmayın. Bu ödenmemiş borçları ödemek kredi puanınızı yükseltmeyecek olsa da, daha da kötüye gitmesini engeller.

3. Adım - Skoru Çalıştırın

Artık tüm faturalarınızı ödediğinize göre, kredi puanınızı ciddi bir şekilde artırma zamanı. Kredi puanınızı 100 puan artırmanın en iyi yollarından biri kredi kartı kullanmaktır, ancak bunu kullanmamaktır. Çıldırmış sesler, değil mi?

Kredi puanınızı etkileyen en büyük faktörlerden biri de kredi kullanımınızdır.

Kredi kullanımı temel olarak kullandığınız kredi kartı limitinizin ne kadar olduğunu gösterir.

Yani, 10.000 $ 'lık bir kredi kartı limitiniz varsa, bunun yakınında bir yere varamayın. Aslında, toplam sınırınızın sadece% 20 ila% 30'unu kullanmanızı öneririz.

Çok az kullanılabilir krediniz varsa, bu zor olabilir. Puanınız çok kötü değilse, fazladan bir kredi kartı açabilir veya çok sayıda bakiye kredi kartından birini kullanarak herhangi bir maksimum kredi kartından yararlanmanızı sağlayabilirsiniz.

Eğer krediniz zarar veriyorsa, kullanımınızı azaltmak için güvenli bir kredi kartına bakmanız gerekebilir.


Bir sonraki bölüm, stajyerlerden birinin, Kevin'in bunu nasıl yaptığını ve kredisi üzerinde BÜYÜK bir etki yarattığını gösteriyor. Ebeveynleri her zaman büyük kredi kartı borcuna girip geleceğini mahvedeceklerinden korkarak kredi kartı açmamasını söylediler.

Ne yazık ki, ailesi yanlıştı.

Kevin'e yardım etmek için, kredi puanının MyFICO.com aracılığıyla ne olduğunu öğrenmesini istedim. Ne yazık ki, şaşkınlıkla şaşırdı. İzleyen hikaye, Kevin'ın kredi puanını 100 puanla şaşırtıcı bir araç - güvenli bir kredi kartıyla nasıl geliştirdiği hakkında. Lütfen Kevin'e hoşgeldiniz…

Kolejde bir Junior ve Senior olarak, her zaman bir kredi kartı için başvurmanın yanlış yönde ilk adımı olabileceğimi söyledim.

Elimde bir kredi kartı ile, ailem para biriktirmek için para harcamayı öğrenmek yerine para harcayabileceğinden endişe edemediğim bir yaşam tarzı kuramadım.

Bunlar meşru endişeler olsa da, harcamalarım üzerinde kontrol sahibi olduğumu hissettiğimi bilmelerine izin vermeliydim.

Cevabım hep aynıydı: “Kendim için deneyebildiğim kadar nasıl anlarım?”

İlk Humbling Kredi Deneyimim

Sonunda kendime bir kredi kartı almaya hazır olduğumda, başvurduğum bankaların hiçbiri bana bir şans vermezdi. Bankalara girip, muhtemelen son sınıflardaki ya da üniversitedeki son yıllarındaki herkes için tipik hikayenin ne olduğunu anlatmak zorunda kaldım. Böyle gitti:

“İşsizim, kredi tarihim yok ve gelecek yıl ya da iki yıl içinde ödemeye başlamak zorunda kalacağım üniversite borcunda birkaç bin dolar var.”

Bununla yüzleşelim, birisini size bir kredi hattı vermesi için ikna etmeye çalıştığınızda, bu tam olarak kazanan bir saha değildir!

İki banka beni reddetti, ancak bir bankacı kibar ve son beş ay içinde 100 puan üzerinden kredi puanımı yükseltmeme yardımcı olan bazı bilgiler paylaştı. Herkesin bu “hileyi” bilmesi gerektiğini düşünüyorum, bu yüzden bugün paylaşıyorum.

Bunun özü, kredi kartlarına başvurmayı ve reddedilmeyi bırakmam gerektiğiydi. Onun mantığı, başvurduğunuzda, kredi puanınızı daha da azaltabilecek zor bir kredi kontrolü yapıyordu.

İkinci tavsiyesi ...

Güvenli Bir Kredi Kartı Alın

Bana, büyük bir bankanın kredi başvurumu kabul etmeyeceğini, ancak aslında tam olarak benim durumumdakiler için mükemmel olan alternatif bir seçenek olduğunu söyledi. Bu, “güvenli” bir kredi kartı olarak adlandırılan şey için kaydolmaktı.Bunlar için şartlar borç veren lehine tek taraflı olmakla birlikte, size sadece birkaç ay sonra aldığınız sonuç için ödeme yapmak için küçük bir bedel olduğunu garanti ederim.

Güvenli kredi kartları ile borç verene para yatırırsınız ve bu tutar genellikle kredi limitinize eşittir. Bu süreç gerçekten ilk başta kafamı karıştırdı, çünkü paranın gerçekten harcayabileceğinin para olduğunu düşündüm.

Bununla birlikte, öğrendiklerim varsayılan olarak depozitodur. Depozitoyu kendim geçiremedim ama hesabı kapatıncaya kadar hesabımı iyi durumda tuttuysam geri alırdım. Bu ideal bir teklif değildi, ancak kredi puanımı oluşturmama yardımcı olabileceğini biliyordum - bu benim gerçek hedefimdi zaten.

Ayrıca, çoğu güvenli kredi kartıyla ilişkili bir yıllık ücret de vardır, ancak kredi geçmişi oluşturma fırsatını ödemek için küçük bir bedel olduğunu düşünmüştüm. Para yatırdıktan sonra, güvenli kartlar da geleneksel kredi kartları gibi ele alınır. Güvenli kartınız normal bir kredi kartı gibi görünür ve davranır, böylece kimse güvende olduğunu bilmez.

Bu benim almam gereken yoldu ve ben de benzer bir durumda olan başka birçok kişi olduğundan şüpheliyim. Tüm parayı ön tarafa koymanız ve yıllık ücret ödemeniz gerekse de, uzun vadeli faydaları göz önünde bulundurduğunuzda yine de buna çok değer.

Uzun Vadeli Faydalar: Deneyimim

Kredi puanımı Mart 2011'de MyFICO ile ilk kez kontrol ettiğimde, 621'de oturuyordu. Yeni güvenli kredi kartımı 1.100 $ 'lık bir kredi limiti ile kurdum. Kredi limiti, sahip olduğunuz nakit paranın bir fonksiyonu ve ayrıca kredi kartını kullanmayı planladığınız bir işlev olmalıdır. Konuştuğum birçok bankacı ve arkadaşına göre, kredi puanınızı yükseltmek için potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak amacıyla kredi kartınızda% 75'lik bir kullanım oranı çalıştırmayı denemelisiniz.

Bu nedenle, ayda sadece 300 dolar harcıyorsanız, kredi kartınızı 500 ABD doları değerindeki bir para birimine yatırmanız gerekir. Böylece, kredi limitinizi 1000 ABD doları sınırına getirmek yerine ve yalnızca 300 TL harcayarak kullanabilirsiniz. Benim harcamalarım ayda yaklaşık 700 dolardı, bu yüzden 1,100 dolarlık limit ihtiyaçlarımı karşıladı.

Güvenli kartımı aldıktan ve harcama yapmaya başladıktan sonra, zaten sahip olduğum veya bir sonraki ödeme döneminden önce alacağım parayı harcadım. Bir aydan diğerine hiç bir zaman bir bakiye taşımadığımdan emin olmak için kredi kartımı ayda dört kez ödemeyi bitirdim. Kredi limitimin 800 $ 'ı aşmasına asla izin vermem, ve ödeme süresi sona ermediği sürece kart bakiyesinin 300 $ altında olması durumunda asla ödemem.

Harcamalarımın her kuruşunu kredi kartına koyardım - benzin istasyonundan bir içecek gibi en küçük harcamalardan, uçak bileti veya otel odası gibi büyük alışverişlere kadar. Düzenli kullanım için bir kredi geçmişi oluşturmak ve her zaman zamanında ödeme yapmak için bu süreci beş ay boyunca tekrarladım.

İkinci kredi kontrolü: EVET!

2011 yılının Ağustos ayında, bir araba satın almak zorunda kaldım, böylece işleri değiştirebildim. Düşük finansman oranları için uygun olduğumu görmek için kredi başvurumunu doldurduğumda, kredi puanım 731 olarak geri döndü.

Diğer bir deyişle, kredi puanımı sadece beş ayda 621'den 731'e yükselttim!

Bu çok büyük bir sorun çünkü, 621'de araba için bir kredi reddedilecekti veya otomobil kredisinde% 9'u aşan bir faiz oranı olurdu. Güvenli bir kredi kartı almayı tercih ettiğimden, araba kredisini kendi başıma alabiliyordum ve% 3,99 oranındaki düşük finansman oranına hak kazanın.

İki faiz oranı arasındaki kredinin farkı kredinin ömrü boyunca 750 dolar, kartın yıllık ücretinin çok üzerinde ve güvenli kredi kartımın 1.100 $ 'lık beş ay boyunca tutulacak fırsat maliyeti.

Ebeveynlere Mesaj

Kolej çocuklarına kredi kartı başvurusunda bulunma konusunda endişelenen tüm velilere, beş ay içinde benim için çalıştığımı söyleyebilirim ve gelecek yıllar için finansal geleceğimi değiştireceğim.

Güvenli kredi kartları, normal bir banka kredi kartıyla mümkün olmadığında kredi puanınızı yükseltmek için kusursuz bir yol sunar ve çocuğunuza, sorumlu bir şekilde harcamaya güvenmiyorsanız, kredi kazanmanın güvenli bir yoludur. Güvenli bir kartla gerçekleşen en kötüsü, faturanızı ödeyemeyeceğiniz, şirketinizin hesabı kapattığı ve paranızı zaten yatırdığınız parayla ödedikleridir.

Benim güvenli kartım benim için mükemmel çalıştı ve şimdi büyük bir banka ile kredi kartı için kabul edildi.

Güvenli kredi kartları, birisinin kredi oluşturması için harika bir yoldur.
Tweet'e Tıkla

Sizin için Güvenli Kredi Kartı Çalışması Nasıl Yapılır?

Gerçek şu ki: Düşük bir kredi puanınız varsa ve geleneksel krediye hak kazanamıyorsanız, Güvenli bir kredi kartı, sürecek bir kredi profili oluşturmanın en iyi yoludur..

Kredi puanınızı güvenli bir kredi kartı kullanarak doğru yönde hareket ettirmenin adımları:

1. Adım: Mevcut kredi puanınızı öğrenin

Krediniz için endişeleniyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey, bulunduğunuz yeri bulmaktır. Credit Karma ile ücretsiz kredi puanına kaydolduğunuzda, üç kredi raporlama ajansından ikisinden FICO puanınızın bir tahmininizi alabilirsiniz. Sadece yaklaşık bir puan alacağınız halde, şu andaki durumunuz hakkında bir fikir vermek için yeterince yakın olacaktır. Hepsinden iyisi, Credit Karma'ya kaydolmak ücretsizdir, böylece kaybedecek hiçbir şeyiniz yok.

Adım 2. Güvenli kredi kartlarını araştırın

Almak isteyeceğiniz bir sonraki adım, mevcut en güvenli kredi kartlarını araştırmaktır. Anlamlı ödülleri ve ücretlerin yetersizliği nedeniyle Discover it® Güvenli Kredi Kartını öneriyoruz.

3. Adım. Şartları ve koşulları okuyun, ardından ihtiyaçlarınıza en uygun kart için kaydolun

İhtiyaçlarınızı karşılayan bir kart bulduğunuzda, yeni güvenli kartınızla ilgili tüm ücretleri anladığınızdan emin olmak için tüm ince baskıları okumalısınız. Ayrıntılar ile kendinizi rahat hissettiğinizde, “şimdi başvurun” işaretine tıklayın ve gerekli tüm bilgileri doldurun.

Adım 4. Ödeyebileceğiniz bir nakit para yatırın

En güvenli kredi kartları, yeni kredi limitinize eşit bir depozito yatırmanızı isteyecektir. Örneğin, 500 $ 'lık bir kredi limiti istiyorsanız, 500 $' lık depozito yatırmanız gerekecektir. Bunu kurmak için birkaç hafta veya ay kaydetmeniz gerekebilir, ancak beklemeye değecektir.

Adım 5. Güvenli kredi kartınızı ilk başta dikkatli bir şekilde kullanın

Kredi kullanmaya alıştıkça, kartınızı ilk başta azimle kullanmak isteyeceksiniz. Acele etmeyin ve gerçekten ne kadar geri ödeme yapabileceğiniz hakkında bilgi sahibi oluncaya kadar öğeleri şarj etmeye başlayın. Her ay ödemeye gücü yetmeyen bir döner bakiyeyle sona ermek istemezsiniz ve kesinlikle satın alımlarınızla ilgilenmek istemezsiniz!

6. Adım. Faturanızı yakından izleyin ve güvenli kartınızı sık sık ödeyin

Yeni güvenli kredi kartınızı kullandığınızdan emin olmak için, büyüyen faturanızda yakın sekmeler tutmak isteyeceksiniz. Kartınız çevrimiçi hesap yönetimi sunuyorsa, bu görev oldukça kolay olmalıdır. Yoksa, satın alma işlemlerinizi ve masraflarınızı manuel olarak takip etmeniz gerekebilir. Her iki şekilde de, bu adım çok önemlidir çünkü borçtan arınmış kalma, kredinizi ipucu şeklinde tutmak için en iyi yoldur.

2018'de En İyi 3 Güvenli Kredi Kartı Teklifleri

Keşfedin'i şiddetle tavsiye ediyorum® Kart, ancak CardRatings.com'a göz atmak için birçok seçenek var. En iyiler şunlardır:

1. keşfedin® Güvenli Kredi Kartı - Yıllık Ücret Yok

Kredinizi oluşturmak için güvenli bir kredi kartı arıyorsanız, bunu keşfedin.® Güvenli Kredi Kartı. Bu kart ile birlikte gelir YILLIK ÜCRET YOKBu sektörde neredeyse hiç duyulmamış olan kart, aynı zamanda anlamlı bir ödül programı sunuyor. Her çeyrekte harcadığınız ilk 1.000 $ 'ınızda yemek ve gaz üzerinde 2 puan, diğer tüm alışverişlerde 1 puan kazanacaksınız.

2. Başkenti Bir® Güvenli Mastercard®

Başkenti Bir® Güvenli Mastercard® Yıllık ücret talep etmeyen bir başka güvenli kredi kartıdır. Bu kart için onaylandıktan sonra, koyduğunuz nakit para birimine eşit bir kredi limiti alacaksınız. Ayrıca CreditWise'a erişeceksiniz® Capital One'dan® - Zaman içinde kredinizi izlemenize yardımcı olabilecek bir kredi takip aracı.

Dezavantajı, bu kartla ödüller kazanmayacağınızdır. Ancak, bu kart kredi hareketlerinizi üç kredi raporlama ajansına rapor ettiğinden, kredinizi zaman içinde yavaş bir şekilde oluşturmak için kullanabilirsiniz.

3. İlk İlerleme Platinum Prestij MasterCard Güvenli Kredi Kartı

İlk İlerleme Platinum Prestij MasterCard Secured Kredi Kartı 49 $ 'lık bir yıllık ücret talep ederken, bu listedeki diğer kişilerin sahip olmadığı bir düşük ücretle birlikte gelir - düşük bir APR. Şaşırtıcı bir şekilde, bu kart, yalnızca güvenli kredi kartları arasında neredeyse hiç duyulmayan satın alımlarda% 9,99'luk bir APR ödemektedir.

Her ay bir bakiye yapmayı planlıyorsanız, faiz oranınız, krediyi kullanmak için ne kadar ödediğinizde çok büyük bir rol oynayacaktır. Daha düşük bir APR'ye sahip bir kart seçerek, yıllık ücrete rağmen zaman içinde paradan tasarruf edebilirsiniz.

Alt çizgi

Kevin'ın hikayesi kesinlikle şaşırtıcı olsa da, hepsi bu kadar eşsiz değil. Gerçek şu ki, bu tam olarak güvenli kredi kartlarının yapması gereken şey. İlk depozito nedeniyle kötü bir rap ve bazı yıllık ücretlerin ödenmesi gerçeği, ama bu gerçekten adil değil. Gerçek dünyada, güvenli kredi kartları, başka türlü yapamadığınız zamanlarda kredinizi oluşturmak için kullanılabilecek değerli bir araçtır.

İster beğenilsin ister beğenmesin, kredi puanın önemli. Bir ipotek almayı umuyorsanız, Kevin gibi bir araç için borç para alırsanız ya da yeni bir işe başlamak için para ödünç alırsanız, en iyi oranları almaya hak kazanmak için iyi ya da iyi bir kredi puanına ihtiyacınız olacaktır.

Kusurlu, güvenli kredi kartları kredinizi ve hayatınızı iyileştirme fırsatı sunar. Kredinizi geliştirmeye hazırsanız ve güvenli bir kartın yardımcı olabileceğini düşünüyorsanız, gecikmeyin. Seçeneklerinizi araştırın ve hemen kaydolun.

Hiç güvenli bir kredi kartı kullandınız mı? Seni ne tutuyor?

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Yıllık İkramiye 2: Yaşam Boyu Gelir Fayda Yarışçısı
Kredi

Yıllık İkramiye 2: Yaşam Boyu Gelir Fayda Yarışçısı

Kurtarıcılara eklenebilecek çok sayıda binici türü var. En popüler olanlardan biri ömür boyu gelir parası yardımcısıdır (LIB). Bu sürücü, tüm ömür boyu süreniz boyunca düzenli gelir ödemeleri almanızı garanti eder. Aslında, geliriniz tamamen tükenmiş olsa bile, bu gelir ödemelerini alacaksınız!
Devamını Oku
GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?
Kredi

GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?

Nefes al. Onu kokla? Değişken rantın kokusu. Eğer ağzına birazcık fırlatırsan, seni suçlamıyorum. Eğer yapmadıysanız, muhtemelen değişken maaşlar hakkında yeterince bilginiz yoktur. Değişken aylık nedir? Bir mal sahibi ile ihraççı arasında yapılan sözleşme, mal sahibinin ihraççı anapara vermeyi kabul ettiği ve karşılığında ihraççının zaman içinde mal sahibi değişken ödemelerini garanti ettiği bir sözleşmedir.
Devamını Oku
Çalınması Durumunda Kredi Kartınızın Kaybını Nasıl Rapor Edersiniz?
Kredi

Çalınması Durumunda Kredi Kartınızın Kaybını Nasıl Rapor Edersiniz?

Çalınan kredinizin, ATM kartınızın veya banka kartınızın kaybını bildirdiniz mi? Neyse ki, cüzdanımın çalınmasını hiç yapmadığım için şanslıydım bu yüzden bununla uğraşmak zorunda kalmamıştım. İki küçük kimlik hırsızlığı vakası yaşadım ve bu kendi başına bir baş belasıydı. Bu misafir yayını Debbie Brown'dur ve kredi kartınız çalındığında veya kaybolduğunda ne yapacağını paylaşır.
Devamını Oku
Philip Tirone ile Kredi Kartı ve Kredi Puanı Hacks
Kredi

Philip Tirone ile Kredi Kartı ve Kredi Puanı Hacks

Bu Jeff Rose, İyi Finansal Cents ve soldieroffinance.com başka harika bir konuk ile başka bir harika röportaj ile. Misafirim bugün, kredi puanı uzmanı, kredi notu “ninja” olarak adlandıracağım Phil Tirone. Ben bir finansal planlamacıyım ve yatırım ve finansal planlama ile birçok insana yardım ediyorum, ancak kredi notları söz konusu olduğunda, temelde, daha iyi bir terimin yokluğundan, cahilce.
Devamını Oku