Maliye

En İyi Finansal Danışmanlık Aldınız mı?

Geçen gün beni gerçekten düşünen bir soru sordum. Bir müşteri bana sordu

“Jeff, hayatında aldığın en iyi finansal tavsiye nedir?”

Gerçekten de, bir an önce almam gereken tüm bilgileri, tüm ipuçlarını, yıllardır edindiğim bütün tavsiyelerinizi, gerçekten ne düşündüğümü, düşünmek zorundaydım. mutlak en iyi tavsiye? Bu soruya derhal cevap veremedim. Birkaç fikrim olduğunu düşündüm, ama gerçekten bir nefes almak istedim ve gerçekten sahip olduğum en iyi tavsiyelerin neler olduğunu görmek istiyorum.


Tek şey, eğer bu senin ilk kez konuştuğumu duyuyorsa ya da henüz hikayemi, ailemi, babamı, annem hakkında biraz bilgi sahibi olmak için bloga gitmediysen gerçekten vermediler. bana çok iyi finansal danışmanlık. Her zaman, belki de saklaman gerektiğini söylediler, ama bana asla, hiçbir zaman, Roth IRA gibi saklayabileceğim bir sürü havalı araçla beni nasıl tanıttığını ya da asla tanıtmadığını göstermediler. Aldığım en iyi finansal danışmanlık, müşterilerim aracılığıyla, yaşadıkları deneyimler, mali haklarının ve haksızlıklarının davaları ve davaları yoluyla olmuştur. Bana ne geçtikleri, bu tavsiyenin nereden geldiğini gösteriyor. Aldığım en iyi finansal tavsiyelerin bazıları olarak birkaç farklı şey düşünebilirim.

Sadece başla!

İlk şey, daha erken kaydetmeye başlamalıdır. Duh, doğru! Biliyorum bu roket bilimi değil. Bu büyük bir vahiy değil. 50'li yılların sonlarında, emekliliğe yaklaşan 60'lı yılların başındayken, farklı ve çok sayıda insanla tanıştım. Daha önce tasarruf etmeye başlamışlarsa, emekliliğe çok daha rahat bir şekilde gireceklerini hissettiler ve bununla ilgili çok güçlü bir hisle karşılaştıklarını ve sahip olmadıklarını hissettiler. Daha önce başlamış olmayı dilediler. Ne zaman bu kadar büyük tavsiyem, 20'li yaşlarımın ortalarında bunu elde etmek için, çünkü eğer ailelerim bana erken kaydetmeniz gerekiyorsa, başlamalısınız, başlamalısınız, başlamalısınız. Gerçekten dinlediğimi bilmeseler bile. Şimdi 20'li yaşlarımda olmak ve kariyerime başlamak ve masaya oturup tavsiye etmeyen milletlerden belki anne babalarının kendilerine geçtiğini ve şimdi sonuçlarını ödüyor olduklarını görüyorum.

Gerçekten Satın Almanız Gerekir mi?

Daha önce başlayabildiğim kadarıyla devam etmek için, bana öğrettikleri diğer şey ya da aldığım diğer tavsiyelerin bir kısmı daha fazla tasarruf etmeliydi. Bir kez daha, bu “Ah vay! Teşekkürler Jeff. Bu gerçekten çok yardımcı oldu. ”Dedi. Ağzından çıkan işitmeyi çok yardımcı oldu,“ Jeff, bana güven. Buradayız. Durumumuzu görüyorsun. Nerede olduğumuzu görüyorsun. Nerede eksik olduğumuzu ve istediğimiz parayı görüyorsun. Eksik olmamızın sebebi, erken başlamadığımız ve yeterince tasarruf etmememizdi. ”

Bebek Kazanın Kazanın

Diğer yönünün daha fazla kazanmaya çalıştığını düşünüyorum. Her zaman tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda daha fazla kazanmaya da çalışır. Bu işinde yükseliyorsun. Bu belki de serbest çalışma yapıyor. Bu, partiden belki yarı zamanlı bir işte çalışıyor. Belki de temelde daha fazla gelir elde etmeye çalışan bir tutkudur. Bu benim de benimsediğim bir şey. Ben saklıyorum. Erken başladım. Sık sık saklıyorum, ama aynı zamanda gelirimi arttırmanın başka yollarını bulmaya çalıştım. Bence hassas bir denge var. Tasarruf etmek iyi bir şeydir, ancak daha fazlasını yapabilirseniz, kaydetmeyi çok daha kolay hale getirir. Bu farklı bir kariyer yolu seçiyor olabilir. Bu senin kanında değilse, o zaman yan iş yapıyordur. Serbest yazı yazımı ya da fotoğrafçılığı ya da bu konuyla ilgili herhangi bir şey yapacak pek çok müşterim var.

“Lu”

Aslında diğer bloguma gidersem üçüncü ve son şey, aslında Maliye Askeriyim bu konuda bir makale yazdı. Üniversitedeyken sürdüğüm 1998 Chevy Lumina olan “Lu” dan bahsediyorum, o zaman ilk birkaç yıllık çalışmam için de sürdüm. Bu, şimdi ölen anneannemden devredilen bir otomobildi. Şampanya renginde, alaşımlı jantlar, dört kapılı, yağmacı yoktu ve kaset çaları vardı. Bu şey keskin miydi? Dört kapılı bir Lumina'da şehirde gezmeyi hayal edebilirsiniz. Bununla ilgili birkaç şey olsa da: Üzerinde yaklaşık 12.000 mil vardı ve sanırım 2002'de belki de daha önce onu geri aldım. Dört yaşında olan bir arabaydı, belki bundan biraz daha büyüktü ve üzerinde sadece 12.000 mil vardı. Yani bunun bir yönü vardı. Diğer yönü: Ödenmemişti, bu yüzden araba ödemem yoktu. Ama işte buradaki şey. Kolejde finans profesörü olmasaydı, “Lu” böyle bir başarı hikayesi olmazdı.

Sınıfın ilk gününde profesör, “Arabanızda her 3-5 yılda bir kaç işlem yapmayı planlıyorsunuz?” Diye sordu. Hepimiz söylemek isterim, belki iki istisna dışında 30'ar sınıfınız var. millet ya da öylesine, hepimiz elimizi kaldırdı. BMW'yi sürmek için bu büyük vizyona sahip olduğum zamanı hatırlıyorum. Neden olduğundan emin değilim, ama kendimi bir BMW sürmeyi düşündüm. Bir keresinde mezun olduğumda arabamdı, dört kapılı spor salonu; istediğim buydu. Mezun olduktan sonra ne yapacağımı umursamadım, o BMW'yi elde etmek için bir yol bulacağım.Bize bu soruyu sorduğumuzda, hepimiz elimizi kaldırdık ve “Her 3-5 yılda bir arabanızda ticaret yaparken, ailemi denizaşırı ülkelere götüreceğim.” Dedi. Düşündüm ki, “Bu ne anlama geliyor? Neden bahsediyorsun?"

Bu, ilginin birleştirilmesinin gücüne girişimiz ve bugün bir miktar paranın nasıl tasarruf edildiğini ve nasıl büyüyebileceğini açıklamaktı. Ayda 300 dolar, 400 dolar, 500 dolar, 600 dolar olsun, ne kadar büyüyebilir, ayda bir araba ödemesi yaparak gösterdi. Benim için bu spor lüks yabancı arabayı süren bu büyük özlemleri olan genç bir erkek olarak benim için “Vay! Ne yapıyorum ben? Ne düşünüyorum? Aslında tasarruf edebilecekken para harcayacağım mı? ”

Bu bana ve benim elde ettiğim en iyi özelliklerden biri oldu, çünkü Lumina'yı ne zaman devraldığımda, onu takas etme ya da satma, nakit alma ve BMW'ye uygulama seçeneğim vardı. Hala bir araba ödemesi yapardım, ama hayallerimin arabasını sürdürebilirdim. Bunun yerine, Lumina'yı Irak'tan geri dönene kadar neredeyse üç ya da dört yıl boyunca sürdüm ve o zamanlar araba ödemem yoktu. O araba ödemesine sahip olmamam bana 401K'mize, Roth IRA'mın içine kaydedebilme yeteneğini verdi. Bana bir doların nasıl yayılacağına, dışarı çıkmaya ve sadece işe yaramaz şeylere para harcamama gerçeğini anlamamı sağladı. Bu benim hayatımda dev bir önemli noktaydı, çünkü şimdi geri yansııyorum. Çünkü o yıllar için o araba ödemesini almadığım için, son birkaç yıldır büyümeyi başarabilen emeklilik maaşlarımda makul bir miktar var. Onu aldığına sevindim. Uyguladığıma sevindim ve bu hikayeyi başkalarıyla paylaşmaya başlayabileceğim şansım var. Şimdi bunu dört gözle bekliyorum ve bunun dışında da bir şeyler almayı umuyoruz.

En İyi Finansal Danışmanınız Nedir?

Bunlar yıllar boyunca aldığım en iyi finansal ipuçlarından bazıları. Umarım faydalı olmuştur. Seninle olabildiğince meraklıyım. Hayatınızda aldığınız en iyi finansal tavsiye nedir? Hikayelerinizi, yorumlarınızı paylaştığınızdan emin olun, böylece başkalarının yararlanabileceği şekilde.

Videoyu izle: Youtube Memur (KPSS) mu olayım mali müşavir (SMMM) mi olayım?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

United Home Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

United Home Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Genel finansal planlama süreci genellikle hayat sigortası satın almadan tamamlanmaz. Bunun nedeni, hayat sigortasının tipik olarak sevilenlerin beklenmedik durumlarda devam edebilmesini sağlamak için gerekli olmasıdır. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelir, duruma bağlı olarak herhangi bir sayı için kullanılabilir.
Devamını Oku
Lastikler İçin Ücretsiz Hava Alma 8 Yolları (Yakınım)
Maliye

Lastikler İçin Ücretsiz Hava Alma 8 Yolları (Yakınım)

Düzgün şişirilmiş lastikler daha iyi gaz kilometre performansı, daha iyi kullanım ve maksimum lastik ömrü gibi birçok faydaya sahiptir. Bildiğiniz gibi, bir kamu kompresörü kullanmak için yaklaşık 1,50 dolar. Ancak, bu ipuçları ve püf noktaları ile lastikler için serbest hava almak hala mümkündür. Düzgün şişirilmiş lastiklerin bakımı, aynı zamanda, mümkün olan en uzun lastik ömrüne sahip olmanın yanı sıra, daha iyi gaz kilometresi elde etmek için kullanılan sırlardan biridir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Amazon.com'da Büyük Anlaşma Scoring için 4 Sırları"/>
Maliye

Amazon.com'da Büyük Anlaşma Scoring için 4 Sırları

1. Amazon.com Fiyat Dalgalanmaları Amazon.com'un öğelerin fiyatını günlük veya hatta saatlik olarak değiştirdiği bilinen bir gerçektir. Bu konuda oldukça kapalıyken, yıllar içinde topladıkları satın alma eğilimlerini ve verilerini takip ettiklerini düşünüyorum. "Daha Sonra Kaydet" bölümünde, sepetinize ürün ekleyerek bunu avantajınıza kullandığınızdan emin olun.
Devamını Oku