Kazanmak

Finansal Gritinizi Nasıl Keşfedin?

Finansal başarıların akıllıca olduğu yanılsamasının altında olabilirsiniz.

Hayır! Tekrar düşün.

Dünyanın en zeki matematiksel guru olabilir ve kendinizi kırdı bulabilirsiniz.

Bu neden?

Tüm akıllı insanlar en çok para kazanan işler ve bir Lamborghini veya iki tane almaz mı?

Portföylerini depozito yapma zahmetinden ötürü çok büyük olduğu için, evraklarını nakit dolu evraklarıyla omuzlayan akıllı insanlar değil mi?

Eh, tam olarak değil.

Seni küçük bir sırrın içine sokacağım.

Gizli sosun finansal başarı için ne olduğunu biliyor musun?

Bu kum ve nasıl elde edeceğinizi göstereceğim.

Grit ne demek?

Sözlüğe bakın ve benzeri kelimeleri bulacaksınız cesaret, çözmek, kuvvet, ve karakter.

Seni bilmiyorum, ama birisinin gritin olduğunu duyduğumda, söylenemez ihtimallere rağmen ileriye doğru sert, kaba bir savaş kahramanı resmediyorum.

Zafere giden 100 metrelik bir dalganın tepesini süren mükemmel fırtınada yıpranmış bir denizciyi resmediyorum. Tehlike veya başarısızlık karşısında bile durmayan birini resmediyorum. Maliye askerini resmediyorum. 😉

Bu kumlar, dostlarım.

Grit'in Önemi

Grit ile ilgili ilginç olan şey, aslında akademisyenlerin sahip olması gereken en önemli özelliklerden biri olmasıdır. Akıllılar sizi sadece şu ana kadar götürür - tanrı, zihinsel yeteneklerinizin sınırlarını aşar.

Emily Hanford'un bir makalesinde, Angela Duckworth'un yazılması ve kum üzerine yapılan araştırmada şöyle yazıyor:

Bir çalışmada Duckworth, daha akıllı öğrencilerin aslındaaz zeka testinden daha düşük puan alan akranlarından daha az. Bu bulgu, çalışma katılımcıları arasında - bir Ivy League okulundaki tüm öğrencilerin - akranları kadar parlak olmayan kişilerin “daha ​​fazla çalışarak ve daha fazla kararlılıkla telafi etmelerini” önermektedir. Ve onların çabaları ödüllendirir: En kötü öğrenciler - değil en akıllı olanlar - en yüksek GPA'lara sahipti.

Zor iş. Belirleme. Bunlar kendilerini tekrar tekrar değerli oldukları kanıtlanmış idealler.

Hayatta kayda değer bir şey yapmak istiyorsanız, muhtemelen biraz kum taneleri gerekecektir.

Tweet'e Tıkla

Dayanıklılık çok değerlidir. Ve finans söz konusu olduğunda, ona büyük bir yardıma ihtiyacınız olacak.

Finansal Başarı ve Grit

Finansal başarı ile grit arasında güçlü bir ilişki olduğuna inanıyorum. Açıklamama izin ver.

Amerikalılar borçlarında gözbebeklerine kalmışlar. Düzenli olarak duyduğum bazı hikayeleri duymalısın. Müşterilerimin birçoğu yatırımları hakkında konuşmak için ofisime gelse de, kaçınılmaz olarak borç konusuna geçiyoruz - ki bu, genel finansal stratejilerinin bir parçası olarak ele alınması gerekiyor.

Öğrenci kredileri, kredi kartları, ipotekler, ticari krediler - Müşterilerimin tuttuğu her borç parçası, paralarını yatırım yapma ve para kazanma yeteneklerinden uzaklaşan bir yükümlülüktür. Çoğu zaman, borç müşterilerimin hayatında büyük bir yük haline gelir ve bir çıkış yolu göremezler.

Borçla ilgili problem, ondan nasıl çıkacağını öğrenmek oldukça kolay olsa da, bunu yapmak başka bir meseledir. İhtiyaç duyulan masrafların çoğunu feda etmek ve borç probleminde gerçek bir vardiya yapmak için yeterli paraya sahip olmak için işyerinde fazla mesai yapması iyi bir şekilde kararlaştırılmış bir kıymetli kalemdir.

Zorlu borcun üstesinden gelmeye, uygun bir kariyer bulmaya, ya da iyi dengelenmiş bir yatırım portföyü geliştirmeye çalışsanız da, ciddi bir cüzdana ihtiyacınız olacak.

Gerçek şu ki, finansal başarı sadece yolculuğun başlangıcında değil, hayatın yolunda attığı her şeyle uzun mesafe boyunca bir dizi ideale derin bir bağlılık gerektirir.

Bazı Finansal Grit Nasıl Tutulur

Mali hayatınızda nasıl grit geliştirirsiniz? Birkaç önerim var…

1. Daha büyük hedeflere kadar çalışın.

Bir miktar mali çakmak geliştirmek istiyorsanız, neredeyse imkansız hedefleri ele alarak başlayamazsınız. Eğer yaparsanız, başarısızlık hayallerinizdeki durur ve hareketsizliğe girebilirsiniz.

Bunun yerine, birkaç küçük, ulaşılabilir finansal hedeflere başlayın. Örneğin, aslında işe yarayan bir bütçe oluşturarak başlayabilirsiniz. Bir gecede milyoner olmaya çalışmayın, finansal yolculuğunuzda nerede olursanız olun başlayın.

Zaman içinde, mali planlamanın temel parçalarını oluşturduktan sonra, nasıl güvenle yatırım yapacağınızı öğrenebilir veya kendi işinize başlayabilirsiniz.

2. Kime dönüşeceğinize karar verin.

Eğer ürkek olduğunuzu hissediyorsanız ve pek çok risk almıyorsanız, kendinizi nasıl gördüğünüzü değiştirme vakti gelmiştir. Günden güne hiç kimsenin olmadığını ve bir şeye katlanmayacağınızı söylerseniz, muhtemelen kendi kehanetinizi gerçekleştirirsiniz.

Kim olacağına karar verin. Kim olmak istiyorsun? Taze olursan, ne yapardın?

Asla kimseye izin verme olmuştur kim olduğunu belirlemek olmak. Kendi işim ve sevdiğim kariyerimle doğduğumu mu düşünüyorsun? Asla! Bugün olduğum yere ulaşmak için savaşmalıydım. İyi haber aynı şeyi yapabilirsin.

3. Uygulama başarısızlıktan sonra tekrar başlıyor.

Eğer başarısızlıktan sonra tekrar ayağa kalkmayı öğrenebilirseniz, biraz çakmak bulacaksınız.

Başarısızlık genellikle başarıya giden yolda bulunur.

Theodore Roosevelt bir keresinde şöyle dedi:

Daha da iyisi, zalim şeyleri cesaretlendirmek, zafere uğramamış olsa da, zafere ulaşmasa bile, zafer ya da yenilgiyi bilmeyen gri bir alacakaranlık içinde yaşadıkları için, ne zevkin ne de acı çeken zavallı ruhlarla rütbe etmek yerine, başarısız zafer kazanmak.

Başarısızlıktan korkma! O olacak. Düğmesine basarak biraz grit geliştirin.

4. Güçlü bir destek sistemi geliştirin.

Bazen zor bir durumdan kurtulabilmenin tek yolu başkalarının yardımıyla olur.Değerliğiniz, diğerlerinin gücü ve bilgeliği ile birleştiğinde, zor zamanlar geçirmeniz için sadece bir reçete olabilir.

Bu yüzden güçlü bir destek sistemi geliştirmenizi tavsiye ederim. Ne kadar tane toplayacağınıza bakılmaksızın, bir arkadaşınıza ya da sevdiklerine güvenmeniz gereken durumlar olacaktır.

Bunu yaptığınızda, sadece başkalarının pahalı bir boşanma geçirme, borsada bir kazaya maruz kalma veya işinizi hiçbir şeyden yoksun bırakma gibi zor bir mali durumdan geçmenize yardımcı olamayacağını değil, insanların cesurlaşmaya teşvik edebileceğini anlayacaksınız. ve ileriye doğru yürüyün.

Finansal kum, büyük bir finansal başarı elde etmenize yardımcı olacaktır. Unutmayın, bu akıllılar ile ilgili değil, denemeler ve hevesler yolunuza giderken bile hedefinize ulaşmak için ne kadar kararlı olduğunuzu ve plana bağlı kalmanızla ilgilidir.

Grit ile git!

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Para Kazanmak: Bilmeniz Gereken Her Şey
Kazanmak

Para Kazanmak: Bilmeniz Gereken Her Şey

Nasıl daha fazla para kazanabilirsiniz? Bu sorunun basit bir cevabı olacağını düşünebilirsiniz. Yine de, uzmanların kişisel finans, iş yönetimi ya da eğitimin önemi gibi gizlenmiş olsun, kazanım nüanslarını açıklama girişimleri bir dosya sunucusunu doldurabilir. Tüm makaleleri okuyabilir, tüm nasıl yapılır videolarını izleyebilir, tüm podcast'leri dinleyebilir ve hatta doğru iş okuluna katılabilir, ancak para kazanmanın en iyi yollarını hala bilmiyor olabilirsiniz.
Devamını Oku
Finansal olarak başarılı insanlar 12 farklı şeyler yapmak
Kazanmak

Finansal olarak başarılı insanlar 12 farklı şeyler yapmak

Finansal başarı sizin için neye benziyordu? Kesinlikle herkesin farklı bir tanımı vardır. Benim için, ne yapacağımı bildiğimden daha fazla paraya sahip olmak değil. Bildiğim parayla akıllı kararlar vermekle ilgili. Her ne kadar, masrafları yönetmek ve onları en aza indirgemek için bir yer olsa da, her şey pennies'i sıkıştırmakla ilgili değildir.
Devamını Oku
GF ¢ 042: Ben Newman ile İçsel Büyüklüğünüzün Kilidini Açmak
Kazanmak

GF ¢ 042: Ben Newman ile İçsel Büyüklüğünüzün Kilidini Açmak

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC042_.mp3 Ben Newman yanıyor. Ve bir arkadaşım, akıl hocası ve hayatımdaki pozitifliği aşan biri olduğunu söylemekten gurur duyuyorum. Ayrıca, o ölmek üzere olan bir St. Louis Cardinals hayranı, yani ne sevmiyorsun? Ben İşte Ben'in başarılarından sadece birkaçı Süper başarılı bir sigorta acentası (yakın zamanda emekli oldu) Uluslararası konuşmacı 4 kitabın yazarı (5'inci sırada) The Continued Fight ve Bootcamp Workshop'larının kurucusu Yüksek Perfor
Devamını Oku