Maliye

Fit ve Sağlıklı Kalmanın Kolay Yolu ve Hayatınızı En İyi Şekilde Yaşayın

Tipik olarak, insanlara yatırımlarının “sentlerini” nasıl yapacağını gösteriyorum, ama bugün biraz farklı bir şeyler yapacağım. Bugün sana biraz vermek istiyorum Zinde ve sağlıklı kalmak için ipuçları ve kolay yolları ve bunu sizin için nasıl çalıştırabilirsiniz. Buna karşı bir feragatname uygun ve sağlıklı kalmaya çalışmak, yapmak için kolay bir şey değildir ve hatta doğal olarak bana gelmez. Her zaman üzerinde çalışmam gereken bir şey (ve bazı günler diğerlerinden çok daha zor).

İlk önce size motivasyonumun ne olduğunu ya da neden her zaman sağlıklı yemeyi ve bu sağlıklı yaşam tarzını yaşamaya çalışıyorum. Benim için en büyük motivasyon faktörü, babamı çok uzun zaman önce olmayan bir kalp krizi geçirmem gerçeğidir. Babam 67 yaşındaydı. Hayatının çoğunda sigara içiyordu ve sigara içmeyi bıraktıktan sonra kilo aldı, egzersiz yapmadı, hiç yemek yemedi ve birkaç farklı açık kalp ameliyatı, birkaç kalp krizi geçirdi ve sonuncusu hayatını aldı. .

Babam

Benim için aynı yolu takip etmek istemedim. Çocuklarım, yaşlandıklarında benimle oynamak istiyorum. Yolun kenarlarında koşarken o küçük kısa koşu şortunda koşan yaşlı adam olmak istiyorum, caddede koşarken gördüğünüz 70-80 yaşındaki erkek gibi; Ben olmak istediğim bu. Çocuklarımla uzun süredir sağlıklı olmak istiyorum. Bu benim motivasyon faktörüm ve bu yüzden bu ipuçlarını bugün sizinle paylaşmak istiyorum.

Sürekli Sağlıklı Besin

İlk ipucu sürpriz değil. Zinde ve sağlıklı kalmak söz konusu olduğunda, burada roket bilimi değil. İlk ipucu sağlıklı yemek, doğru yemektir. Yapmaya çalıştığım şeylerden biri daha fazla yeşillik yemek, ve bu da daha fazla salata yiyor, daha fazla yeşil fasulye, brokoli ve ıspanak yiyor - sadece Popeye'i düşünün.

Bir çok insanın sahip olduğu en büyük itiraz, çok zaman almasıdır; sebzeleri pişirmek için ekstra çaba. Bunun bir mazeret olmasına izin verme! Senin bakkalda Romaine marul ile bir torbalanmış salata satın almak için çok kolay. Her öğünden önce, tam bir his ve vitamin ve besleyici maddelerle dolu yemeye yardımcı olun.

Bir başka şey de, yeşil fasulye, brokoli, havuç, karnabahar vb. Marketlerde dondurulmuş sebzelerin çantalarını satın alabilmenizdir. Mikrodalgaya 4-5 dakika sürdüğünüzde sıcak, sağlıklı sebze var. akşam yemeği veya öğle yemeği için garnitür olarak. Salatayı yapabileceğiniz ya da sizi hiç almayan dondurulmuş sebzeleri ne zaman yapabileceğinize dair bir mazeret olmasına izin vermeyin.

Diğer yönüyle elma, portakal, çilek, çilek ve üzüm olmak üzere bol bol meyve yemektir. Her gün bunlardan bol miktarda aldığınızdan emin olun. Markete gidip onları eve götürüp buzdolabında bulundurmak için market alışveriş listene koy. İster evde atıştırmalık olsun isterse ofise götürün ve gün boyunca o sağlıklı atıştırmalık olsun, kapmak çok kolay, hızlı bir şey. Bir sonraki noktaya değindikten sonra diyetinizde daha fazla meyve almanız için bunun için başka bir ipucu alacağım.

Diğer şey ise asla kahvaltıyı atlamamak.

Bu benim için zor bir şey çünkü ben-go-go-tipi bir adamım ve aslında oturmak ve resmi bir kahvaltı benim için zor. Aslında ben yapmıyorum. Bunu hafta sonları yaparım ve genellikle Cheerios'um, biraz süt, belki biraz tost alacağım, ama pazartesiden cumaya kadar benim için zor. İki çocuğa sahip olmak, yakında üç yaşında olmak, çalışmak zorunda kalmak, onları bırakmak. Eminim ki birçoğunuz aslında oturmak ve besleyici bir kahvaltı yapmak için zor olan aynı durumda.

Lezzetli Protein Sağlık Sallamak

Diyetimde daha çok meyve almanın ve sağlıklı bir kahvaltı yapmanın bir yolu benim sağlık sallamak. Bunun üzerine bir blog gönderim var, ve burada sarsıntıların bazı fotoğraflarını alacağım. Her sabah yaptığım sağlık sarsağımda süt, yağsız yoğurt, ahududu, yaban mersini, çilek, öğütülmüş keten tohumu ve bazı protein tozu var. İhtiyacın olan tüm vitaminler ve besin maddeleri, lif, protein, tüm bu güzel şeyler. Bunu yapmak için her sabah yedi dakika alır. Bunun en iyi yanı sadece kahvaltı için değil, aynı zamanda öğleden sonra atıştırmalık olarak da alacağım. O günlerde açlıktan muzdarip veya açlık hissi vermeye başladığınızda, o sarsıntının ikinci yarısını içiyorum ve bana ihtiyacım olan tam duyguyu verir, bana günümle devam etmem gerektiğini tatmin eder.

Daha önce ele aldığım diğer şey, aç olmanıza izin vermemektir. Bir çok insan kahvaltıdan geçiyor, büyük bir öğle yemeği yiyorlar ve günün geri kalanında bir zombi oluyorlar ve eve gelip gerçekten büyük bir akşam yemeği yiyorlar. Bunu yaptığınızda, vücudunuz sadece o kalorileri saklıyor ve onu kullanmıyor. Muhtemelen gün boyunca bütün atıştırma konseptini duydunuz ya da gün boyunca daha küçük öğünler yediniz ve bunu kanıtlayabileceğim bir şey.

Tipik olarak sabahları sallanıyorum. Öğleden sonra sarsıntılarım olacak. Güzel, mantıklı bir öğle yemeği alacağım, tipik olarak metroya, Quiznos'a gidip kepekli ekmek üzerine bir sandviç alın ya da McDonalds'a gidiyorum ve orada hafif bir balzamik salata sosu eşliğinde bazı büyük ızgara tavuk salataları var.

Çikolata parçaları + elyaf = heavean

O kadar küçük öğle yemeğim olacak, o gün boyunca Fiber One barlarda ya da en çok sevdiğim atıştırmalıklardan birini atıştırmaya çalışıyorum. Bu şeyler lezzetli. Ben çikolatalı bir adamım. Çikolata çipleri Fiber One barı var, haftada 5-6 gün, günde bir tane yiyorum. Üstelik, meyveler, bu aç gözlü dişleri uzak tutmak için iyi bir atıştırmalık da yapar. Yer fıstığı.Fındık severim. Badem, bal kavrulmuş yer fıstığı, cevizler, istediğiniz herhangi bir ceviz, başka bir harika atıştırmalık. Yoğurt, çok peynir, kuru peynir.

Sağlıklı yemek için başka bir ipucu da bu kadar fazla yemiyor:

Ne yazık ki, bu en sağlıklı değil ... ama bu çok iyi!

Beslenmenizi vitaminler ile destekleyin

İyi beslenme, sağlığınızı kontrol altında tutan birçok fayda sağlar, ancak günlük rutininize bir vitamin rejimi eklemek her zaman akıllıdır. Daha fazla kez, demir düzeylerini, D vitamini ve fiziksel makyajımızın diğer önemli bileşenlerini bir günde sadece birkaç takviyesi alarak destekleyebiliriz.

Formda kalmak için ter atın

Sağlıklı ve formda kalmanın ikinci kısmı egzersiz yapmak zorunda. Bununla ilgili bir şey yok, ya da var. Sağlıklı yiyebilirsin ve ondan çok güzel şeyler göreceksin. Dışarıda iyi görünüyorsun, ama içeride iyi olmalısın. İyi bir kalbe, iyi bir dolaşım sistemine sahip olmanız ve sadece iyi aerobik formda olmanız gerekir. Egzersiz yapman gerektiğini biliyorsun. Benim için uğraştığım şeylerden biri, çalışmaya başladığım zaman, günde iki kez çalışabileceğim üniversite günlerimden geçtiğimde, yarı zamanlı çalışmak, birkaç saatliğine derse gitmek çok kolaydı. formda Kal. Bu 40 saatlik, 50 saatlik ya da 60 saatlik bir işe gittiğinizde ve hokkabazlık yapmaya çalıştığınız bir aileniz varsa, bu çok zor. Mezun olduktan sonra hala çalışıyordum ama diyet yoktu ve egzersizler ve yoğunluk gerçekten azaldı. Gerçekten de olduğum gibi çalışmıyordum. Kendimi kilo aldığımı gördüm. Bana ne zaman yardım ettiysem, Irak'a ne zaman dağıtıldım.

Crossfit tanıtımı

Denizaşırıyken CrossFit adında bir antrenman programı tanıtıldı. CrossFit, tanıtıldığım en iyi şeylerden biridir. CrossFit hakkında harika bir şey, siteye gidebiliyorsunuz, yapabileceğiniz ücretsiz antrenmanlar var. Web sitesi artık biraz aşırı. Oldukça sert egzersizler var, ama bölgenizde bir CrossFit üyesi yerel spor salonunuz varsa, bazıları da var. Crosffit SoILLbenim bağlı spor salonum), bu antrenmanları gerçekten ölçekleyebilir ve yeniyseniz biraz daha kolaylaştırabilirler. CrossFit hakkında sevdiğim şey onların kısa ve onlar yoğun, ve 20 dakika ya da daha kısa sürede senin poposunu tekmeledin. Özellikle de benim gibi yoğun bir adam için sevdiğim bu. Oraya girmem lazım, antrenmanımı yap, kıçım tekmele, çık ve günümün geri kalanında ol.

İlk Crossfit iştirak yarışmamda 515 liraya çıkmam için:

Bu yüzden CrossFit'i seviyorum. Çok yoğun bir antrenman programı. 20 dakikalık bir egzersiz yapıyorsanız, 20 dakika boyunca çalışıyorsunuz. Bu spor salonuna gitmiyor, bir bench-press'e ağırlık veriyor, 10 reps yapıyor, üç dakika dinleniyor, tekrarlıyor, durulayın, tekrarlayın, tüm döngüyü tekrarlayın. Ne zaman gerçekten çalışmıyorsun ki, bir bankta ve biraz pazı kıvırmak için birkaç temsilcilik yapıyorsun. CrossFit, pull-up'lar, şınavlar, güç temizler, ağız kavgası ve koşma yapıyorsun. su ısıtıcısı çan salıncaklar ve ip atlama ve kürek makineleri ve tüm bu çılgın şeyler, ama tüm vücut egzersiz. Ben sadece ağırlık antremanı yapmıyorum, aerobik antrenmanından bahsediyorum. Tam paketi aldın, bu yüzden onu seviyorum.

Bunu desteklemek için, bazen hafta sonları yaptığım şey, bu infomeryallerden biri olan P90X'den satın aldım. Muhtemelen gece geç saatlerde reklamı görmüşsünüzdür. Bu program da çalışıyor. Bazı ekipmana ihtiyacın var. Bazı aptal zillere sahip olmalısın, bar, ama bu iyi bir program. En azından bunu test etmek için birine tavsiye ederim. Biraz daha uzun. Egzersizler yaklaşık 45 dakika sürüyor, ancak evde yapacak bir şey arıyorsanız iyi bir ek. Mesele şu ki, işe yaramalısın.

Kalçanızı Kullanmayı Deneyin

Bunlar sizin için biraz fazla yoğunsa, annemi başka bir örnek olay çalışması olarak kullanabilirim. Annem, o küçük bir Filipinli kadın, ve o, oradan kaçarken yol boyunca çok çalıştı. Çalışmayı bıraktı. Doğru yemeyi bıraktı. Bir sürü kilo aldı. Sonra sonunda ona geri dönmek istediği bir şey tetikledi. Spor salonuna gitmeye başladı. Yapmaya başladığı şeylerden biri de Zumba idi.

Zumba'yı hiç yapmadım. Eski spor salonunda, bu dans egzersiz rutinini yapmaya alıştığım bazı insanları gördüm. Aslında bu konuda susmuyor ama işe yarıyor. Bana bu Zumba'yı bir saat boyunca orada geçirdiğini, kalçalarını hareket ettirdiğini, ne yaparsa yapsın, ama onu terliyor ve onu görebiliyorsun. O kaybetti, 20 pound ya da daha fazla düşünüyorum. Bu, yaklaşık 4 ayak 11 olan annem için 20 kilo vermek, küçük bir kadın için çok fazla ağırlık.

CrossFit, P90X, onun için biraz fazla aşırı olurdu ama işe yarayan bir egzersiz programı buldu. O bunu seviyor; o hoşlanır. En iyi yanı, kilo veriyor ve aynı zamanda zevk alıyor.

Bazı ZZZZZ'leri alın (Güzellik Uyku şart!)

Bir diğeri ise bol uyku almanız gerekiyor. Onu doktorunuzdan duydunuz. Haberlerde, televizyonda ne izlediğini duydunuz. Sekiz saat uykunuzu almanız gerekiyor. Bu benim için bir mücadeledir, çünkü ben biraz işim var. İster video yapıyorum, ister blog'umu çalışıyorum ya da ailemle vakit geçiriyorum, uykum var sanırım yapmam gerek, ama bu diğer aktivitelerden çok şey yapmamı engelliyor. Yıkmak zorundayım. Vücudunun yıkılmasına izin vermelisin. Vücudunuzun o günden itibaren telafi etmesine izin vermek için iyi bir siesta atın.

Sekiz saat uyku önerilir. Bir itiraf olarak, muhtemelen 6-7 saat uyku hakkında ortalama düşünüyorum. Benim için altı saatimi alırsam iyiyim.Biliyorum, muhtemelen daha fazla almalıyım, ama bu benim çalışmam gereken şey. Öte yandan karım sekiz saat artı ihtiyacı var ve bu iyi. Onu aldığından memnunum çünkü o bizim ailemiz ve çocuklarımız ve yaptığı her şey için yaptığı kadar hak ediyor. Bu yüzden bol bol uyuyun.

Stresinizi Azaltın

Söyleyeceğim bir diğer ipucu, stres seviyenizi azaltmak, benim için zor olan başka bir şeydir çünkü devam ettiğim kadarıyla, her zaman işimle, blogumla, videolarımla birlikte çok fazla baskı var. sadece devam etmek için aile, devam etmek. Her zaman kendime meydan okuyorum. Stres düzeylerini azaltmaya yardımcı olmak için bulduğum birkaç yoldan biri, oturmak ve bir ara vermek ve bir şeyler okumaktır. Kitap okumak. Kutsal Kitabı okuyordum ve bu bana sadece işten uzaklaşmak, web sitesinden uzaklaşmak, hayatımda devam eden herhangi bir mücadeleden kurtulmak için her şeyden uzaklaşmam için çok yardımcı oldu. Sadece günlük aktivitelerimden 10-15 dakika ayırmak ve sadece İncil'e gitmek ya da okuduğunuz ve sadece sizi götürdüğünüz kitaba gitmek. Bu çok yardımcı oldu.

Meditasyon Bir Vücut İyi Olur

Birinin stresle indirgemeye kadar benimle paylaştığı bir başka ipucu, bu tür çizgiler boyunca ilerleyen bir çeşit meditasyon. Söyledim ve bunu söylemek garip geliyor, ama duada, İncil'i okurken ve bir kitap okuyorken, sadece gözlerinizi kapatmak için bir dakikanızı ayırıyorsunuz, sadece zihninizi temizleyin, her şeyden haberdar olun. Bu devam ediyor ve sadece gitmesine izin ver. Tanrım, eğer bunu günde 10 dakika yapabiliyorsan. Orada oturup günde 10 dakika bir kenara koymayı düşünün ve sadece zihninizi temizleyin ve stres seviyenizi azaltmaya yardımcı olur. Eğer yapmadıysanız, bunu denemenizi öneririm. Söz veriyorum, bu stres seviyelerinin bir kısmını azaltmada size yardımcı olacaktır.

Hey Doktor, Nasıl Yaparım?

Zinde ve sağlıklı kalmak için söyleyeceğim son şey, vücudunuza ayak uydurmak zorundasınız. Bunu yapmanın yolu, sağlık muayenenizi veya yıllık muayenenizi doktorunuzla yapmaktır. Bunu yeterince vurgulayamıyorum. Neler olup bittiğini görmek için o yıllık kontrol için gitmelisin. İyi olabileceğini düşünüyorsun ve çalışıyorsun ve doğru yiyorsun, ama vücudunun içinde neler olup bittiğini asla bilemezsin, sadece bir doktorun görebildiğini göremezsin. Bu videoyu çekerken, yıllık muayenemi doktorumla planlamaya hazırlanıyorum. Kalp hastalığı ailemde çalıştığından, benim için gerçekten büyük bir endişe. Sadece her şeyin yukarı ve yukarı olduğundan, her şeyin iyi olduğundan ve diğer her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için ole senedi kontrol etmek istiyorum.

Umarım bu ipuçları, formda kalmanıza ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olur. Blogda bunlardan bazılarına hitap edebilecek başka makalelerim var. Bazı linkler ve bunlarla bazı grafikler alacağım, ama kaybettiğim bir yol hakkında makalelerim var. 90 günde 20 pound, nasıl Günde 40 gramdan fazla lif tüketinve blogdaki diğer bazı iyi makaleler de. Uğradığın için teşekkürler ve gelmek için daha fazla bilgiye sahip olacağım. Bir dahaki sefere görüşürüz.

Videoyu izle: İyi Bir Gece Uykusu Almak İçin 6 İpucu

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Anketler Online Dolum yaparak Para Kazanmak için 3 Yolları"/>
Maliye

Anketler Online Dolum yaparak Para Kazanmak için 3 Yolları

Düzenli okuyucular, hem Deacon'la hem de ben yan havalarda ekstra para kazanmanın büyük savunucuları olduğunu biliyorlar. Bu parayı kendi evinizin rahatlığında yapabilirseniz - daha da iyi! Deacon, aylık çevrimiçi gelir raporlarıyla her ay getirdiği çevrimiçi gelirini paylaşıyor. Şimdiye dek en iyi ayı 6.000 $ 'ın üzerindeydi!
Devamını Oku
Prosper Şikayetleri
Maliye

Prosper Şikayetleri

Neredeyse her işin varlığına karşı şikayetler var. Bu özellikle kötü işletmeler için geçerlidir, ama iyi olanlar da onları alır. Yeterli sayıda işlem yaparsanız, er ya da geç şirket ile müşteri arasında bir çelişki olacaktır. Yeterli işlemler yapın ve birkaç tane olacak. Eşler arası (P2P) kredilendirme siteleri son birkaç yılda hızla artmaktadır ve bazıları oldukça başarılıdır.
Devamını Oku
1.000 $ tasarruf yardımcı olmak için 5 zihinsel hileci
Maliye

1.000 $ tasarruf yardımcı olmak için 5 zihinsel hileci

Banka hesabına bakmak ve orada 1000 dolarlık bir fazladan görmek harika olmaz mıydı? Ne yazık ki, bu fazladan 1,000 dolar, birçok Amerikalı için büyük bir mücadeledir. Bir GoBankingRates anketine göre, 8 bin kişiyi inceleyen ankette, yüzde 57'si tasarruflarına veya acil yardım fonlarına 1000 dolarlık para ayırmakta zorlanıyordu.
Devamını Oku
Serbest Hedef Örnekleri Almak için 5 Yol
Maliye

Serbest Hedef Örnekleri Almak için 5 Yol

Ücretsiz Hedef örnekleri için bir İnternet araması yaparsanız, Target's Sample Spot sayfası üzerinden ücretsiz numune alabileceğiniz hakkında düzinelerce blog paylaşırsınız. Ne yazık ki, bu program artık mevcut değil, ancak hedeften ücretsiz örnekler ve başka şeyler alabilmenin birkaç yolu daha var. Sanırım hepimiz özgür şeyler almaktan hoşlanıyoruz.
Devamını Oku