Emlak

Gayrimenkul Yatırımında Başarısız Olduğunu Öğrenen 7 Ders

Bir çok insan gayrimenkul yatırımında para kazanıyor.

Ama gerçek sürüm ve TV versiyonu var.

TV versiyonu için düştüm.

Kendi kendini ilan eden bir emlak süperstarından bir kitaptan biraz daha fazla dayanarak, öne çıktım ve ilk emlak yatırım mülkümü satın aldım.

Tam bir başarısızlıktı.

Bu başarısızlıktan yedi ders aldım ve şimdi bunları sizinle paylaşacağım.

1. Doğru Olmak İçin Çok İyi Seslerse, Muhtemelen - Ve Oldu!

Carlton Sheets adında bir adamı hiç duydun mu? O, 1980'lerde ve 90'larda, gerçek anlamda, gerçek-mülk-olmayan-gerçek-şey-yapma-şey guruları olanlardan biriydi.

Onun hakkında hiçbir şey bilmiyorsan şaşırmazdım - son zamanlarda pek de fazla sürmedi. Bir dizi ikna edici TV yayıncısı, ücretli gayrimenkul yatırımları ve kitapları vardı ve birkaç yıl boyunca oldukça başarılıydı.

Kayınpederim kitaplarından birini aldı ve okuduktan sonra bağladım. Bir emlak milyoneri olacaktım. Donald Trump'a bak, Jeff Rose kuyruğunda, ve sadece birkaç yıl içinde hızlı şeritte geçecek!

En azından ben kendimi ikna ettim.

2. Bilmediğiniz ve Sevdiğiniz şeyle Sopa

Carlton Sheets'in kitabından başka, birikmiş gayrimenkul yatırım bilgimin toplamı sıfır. Asla evime yatırım yapmadım, en azından kendi evimden ayrı değil.

Ama eğer bu zengin televizyon haberlerinden birini zengin olmak için gördüyseniz, oldukça ikna edici olduklarını itiraf etmelisiniz. Ben pozitif, yüksek enerjili bir adamım ve bu planın işe yaratabileceğini düşünürsem, ben olurdum.

Ama benim düşüncemde bir sorun vardı: Gayrimenkul yatırım tam olarak benim bir şey değil. Ve bu her şey demektir!

Finansal planlama ve her şey bitti. Bu, gayrimenkul yatırımında başarısız olmanın verdiği en büyük ders olabilir. Her zaman bildiğin ve sevdiğin şeyle yapış ve diğer şeyleri başka insanlara bırak.

3. Gerçek Fırsatlar Hiç Düşündüğünüzden Daha Zor Bulmak

Kayınpederim ile birlikte bu gayrimenkul yatırım girişine gireceğimize karar verdik. Ben tecrübeli bir para babasıydım ve kayınpederim başarılı bir tamircidir. Gayrimenkul yatırımında mükemmel bir tandem oldu.

Carlton'un kitabını inceledim ve kazanan yatırım amaçlı bir gayrimenkul satın almak için ‚Äúformula‚Äù'yı - satın alma fiyatının en az% 1'ine eşit bir aylık kira geliri elde etmek için makul bir olasılıkla beklediğiniz bir mülk satın aldım.

Böyle bir özellik bulduk. İstenen fiyat 120.000 dolardı ve piyasa verileri aylık 1.200 dolara kiralanabileceğini gösterdi. Tam olarak% 1! Yolumuzdaydık.

Ancak TV infomercial formülleri ve gerçekleri karıştırmaz. Tesisi 500 dolarlık para yatırmasıyla satın aldık. Ardından, CPA'mın kendisiyle bir düzineden fazla mülk sahibi bir emlak yatırımcısı ile olan anlaşmasını görüştüm. Çabucak mülk için fazla para verdiğimizi söyledi.

Bu mide - ve egomuza doğrudan bir darbe oldu. Mülkiyeti kapattığımızdan beri, elimizden geldiğince onu çıkarmamızı tavsiye etti. Emlakçı işbirliğiyle, anlaşmayı geçersiz kılabiliyoruz.

Ama CPA arkadaşım için başka bir şey öğrendim. Yatırım için pazarlık bulmak hiç de kolay değil. Diğer tüm emlak yatırımcıları pazarlık arayışında olduklarından, onları asla normal yerlerde bulamazsınız.

Aşağıdaki # 6 dersinde daha fazlası.

4. Asla bir mülk için fazla ödeme

Bu çok büyük. Gayrimenkul için gerçek piyasa değerinden daha az para ödemeniz gerekiyor.

Sadece satışta kar sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda mülkün maliyetli ve beklenmedik onarımları durumunda da size bir miktar koruma sağlayacaktır.

5. Nakit Akışı Herşeydir - Ve İlk Kez Daha Doğru Hesaplayın

% 1 kuralını unutun, aylık kiralama aslında çok daha yüksek olmalıdır. EBM arkadaşım, mülkümüzü kapattıktan sonra bana bunu sormaktan sıkıldığım zaman beni bilgilendirdi.

Nakit akışı, herhangi bir gayrimenkul yatırımının başarısı için de önemlidir.

Kira, sadece aylık finansman maliyeti, emlak vergileri, sigorta ve ev sahibi ödenmiş araçları kapsamak için yeterli olmak zorunda değildir, aynı zamanda bu beklenmedik giderlerin bir kısmı için de bir kâr sağlamak zorundadır. Yeni bir çatı veya fırın gibi giderler.

Ama kim düşündü? Hala benim ‚ÄÄexpertpert‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù ‚Äù while while while while while while while while while while while while while while while‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù not not not not not not not not not not‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù‚Äù

6. Tüm Yanlış Yerlerde Fırsatlar Aramak

Yatırım amaçlı gayrimenkul satın almak istediğinizde, gazete ilanlarında (my Äúdeal‚Äù'i bulduğum yerde) veya yerel çoklu listeleme hizmetinde bile gerçekten iyi fırsatlar bulamayacaksınız. Ağızdan gelen sözcükler ve diğer arka kapı kanalları aracılığıyla kazanan bir özellik bulacaksınız. Genellikle piyasaya girmeden önce sıkıntılı mülk satışlarını bulmak meselesidir.

Sorun, gayrimenkul yatırımının çok rekabetçi olmasıdır. Sen asla bir sonraki büyük anlaşmayı arayan tek kişi değilsin. Bu nedenle, mülk bulabileceğiniz her zamanki yerlerin hepsi hızlı bir şekilde toplanır, bunlardan azı vardır.

Başarılı gayrimenkul yatırımları, çok fazla sabır ve zaman yatırımı gerektirir. İşe yarayacak fırsatları bulmak için çok fazla kazma yapmalı ve birçok insanı tanımalısınız.

7. Asla Greed'in Eylemlerinizi Kontrol Etmesine İzin Verme

Bu kadar çok insan, bu konuda hiçbir şey bilmiyor olsanız bile, fırsatı görmezden gelmek zor olan gayrimenkul yatırımları yaparak varlıklı bir hale geldi. Bu açgözlülük denir ve büyük kar ve kaygan TV infomercials kombinasyonu göz ardı edilmek için çok iyi yapabilir.

Ama bu asla finansal gerçekliğe dayanmayan bir karar, hatta kendi beceri setinizin makul bir değerlendirmesine dayanan bir karar değildir. Tamamen açgözlülüğe dayanıyor. Yapılmakta olan büyük para görüyorsunuz, ve siz de içeri girin. Ama bunu yapmak ve bunu başarmak iki farklı şeydir.

Bundan sonra, bildiğim şeye yapışacağım ve bu konuda kitap yazan insanlara anlık zenginlik vaadini bırakacağım.

Bu benim hikayem. Para kazanma şemasına dönüşen hiç düştünüz mü? Kendi çöküşüm ve yanığım hakkında kendimi daha iyi hisset ve paylaş.

Bu gönderi aslında Forbes.com'da yayınlandı.

Videoyu izle: EMLAK Ticareti İçin Bilmeniz Gereken Öneriler - Müthahhit Önerileri

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Emlak Yatırım Nasıl Yapılır (12 Farklı Şekilde!)
Emlak

Emlak Yatırım Nasıl Yapılır (12 Farklı Şekilde!)

Çoğu yatırım portföyü ve emeklilik planları stoklara ve sabit gelirli yatırımlara yatırılmaktadır. Ama gayrimenkul mükemmel bir portföy çeşitliliği çünkü “zor varlıklar”. Ayrıca, gayrimenkulün uzun vadeli yatırım performansının tartışılması zordur. Portföyünüze bazı gayrimenkuller eklemek, uzun vadede yatırım getirinizi artırabilir.
Devamını Oku
Küçükler için Sosyal Faydalar - Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı
Emlak

Küçükler için Sosyal Faydalar - Sosyal Güvenlik Ölüm Yardımı

Çocuklu herkes için yeni bir korku geliyor. Sana bir şey olursa, onlar için ne yaparsın? Doğal olarak, bu yüzden birçok insan hayat sigortası alır; bu yüzden yaptım. Diğerleri defin düzenlemelerini planlamaya başlarlar veya son masraflarının karşılanmasını sağlamak için başka önlemler alırlar ve çocuklarına da verecekleri bir şeyleri vardır.
Devamını Oku
Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi
Emlak

Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi

Bugün, bireysel emeklilik hesaplarınız, hayat sigortası poliçeleriniz ve hatta mevcut işinizdeki 401K'nızdaki yararlanıcı atama formlarını gözden geçirmenin neden bu kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Faydalananları gözden geçirmeyi düşünmemek büyük bir şey mi? Bunun neden bu kadar önemli olduğunu ve bir küçük gözetimin aileniz için nasıl büyük bir fark yaratabileceğinin hızlı bir hikayesini paylaşmama izin verin.
Devamını Oku
Çocuklarınız İçin Koruyucu Seçmek Nasıl
Emlak

Çocuklarınız İçin Koruyucu Seçmek Nasıl

Emlak planlamasının en zor ve gözden kaçan kısımlarından biri, çocuklarınız için bir vasi seçmek zorunda. Ebeveynleri yakınlarınız varsa, şükürler olsun ki, bu bir karar kadar zor olmayabilir. Ama eğer devlet dışında bir aileniz varsa veya mevcut aile üyeleriniz yoksa, o zaman karar çok daha serttir.
Devamını Oku