Yatırım

1.000 $ Yatırım için 9 Akıllı Yolları

1.000 dolarlık yatırım, yatırım dünyasına birçok insan için ilk büyük adımdır.

Normalde aldığım sorular, Nasıl yatırım yaparım? İyi yatırımlar neler? veya Bu paramın en iyi kullanımı mı?

1.000 $ 'lık yatırımla ilgili sorun, ciddi bir yatırım olmanın yeterli olduğudur, ancak bu paranın bir kısmını size yardımcı olacak bir mali planlayıcıya harcamak istediğiniz kadar yeterli değildir.

Nereden başlıyorsunuz ve en iyi kısa vadeli yatırımlar hangileri ya da uzun vadede?

1.000 $ yatırım için en iyi 9 en iyi yolu:

  1. Akran Kredisi
  2. Robo Yatırım
  3. Kendi Hisse Senedi Seç
  4. ETF
  5. Sıkıcı Ama Güvenli: Tasarruf Hesabı
  6. Borç Verme
  7. 529 Planı
  8. Roth IRA
  9. Bir Yan Hustle Başlat

1. Akran kredilendirmesi

Lending Club gibi kolay kullanımlı servisler, bireysel krediler pazarında eşler arası kredilendirmenin önemli bir oyuncu olmasını sağlamıştır.

Kitle fonlaması hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Burada insanlar, başkalarına belirli bir masrafın masraflarını karşılamaları için yardım etmelerini istedikleri veya bir iş fikri edinme karşılığında bir hediye teklif ettikleri yer hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eşler arası kredilendirme benzer bir şekilde çalışır, ancak kitle fonlaması bir kredi finanse etmeye doğru gider. Krediye katkıda bulunan her kişi faiz ile geri ödenir.

Temel olarak, bir grup başka insanla birlikte banka olarak bir kredi ilişkisine katılır ve faiz kazanma avantajından faydalanırsınız.

Çok iyi geri dönüşler sağlayabilen birkaç P2P ağı var. Ödünç Verme Kulübünü tavsiye etmemin sebebi, onu en yaygın şekilde kullandım ve yıllar boyunca büyük bir başarı elde ettim. Kapsamlı Ödünç Kulübü incelememde nasıl çalıştığını ve geri dönüşlerimi anlatıyor.

Ödünç Verme Kulübü, ödünç almak isteyen her kişinin kredi değerlendirmesini sunar. Daha düşük kredi notuna sahip olan kişiler, size daha fazla faiz ödeyeceklerdir, ancak daha yüksek bir ön ödeme riskiniz vardır.

Lending Club'ın en iyi özelliklerinden biri de 25 $ gibi küçük yatırımlar yapabilmenizdir. Bu, kredilerinizdeki farklı risk seviyeleri arasında büyük farklılıklar yapabileceğiniz anlamına gelir. Şu anda platforma birkaç bin dolar harcadığım halde, tek bir krediye nadiren 100 dolardan fazla yatırım yapıyorum.

Birçok krediye çeşitlendirme yeteneği, Lending Club'ı paranızı yatırmak için çok çekici bir yer haline getirmektedir. Birkaç kişinin IRA'sının bir parçasını aldığını ve 100 bin dolarlık yatırım yaparak P2P kredilerine çeşitlendiğini gördüm.

2. Sıkıcı ama güvenli git

Eğer 1k $ 'lık bir faizle ilgilenmek istiyorsanız, ancak şu anda herhangi birini kaybetmeyi göze alamazsanız ya da paraya hızlı bir şekilde erişmeniz gerekiyorsa, o zaman bir çeşit tasarruf hesabı en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Yerel tuğlalarınızdan ve harç bankanızdan alabileceğinizden daha iyi faiz oranları sağlayacak çevrimiçi tasarruf hesabı vardır.

Bu hesaplar size çok fazla ilgi göstermeyecek, ancak FDIC sigortalısınız, böylece artık paranızı kaybetme şansınız yok ve istediğiniz zaman çekilebilirsiniz. Şu anda alabileceğiniz en iyi faiz oranlarından bazıları şunlardır:

3. Robotların yatırımlarınızı ele geçirmesine izin verin

Robotların yaşı üzerimizde ve yatırım dünyası bağışıklık değildir. Robo-danışmanlar, en iyi yatırım stratejilerinden bazılarını alır ve bunları uygulamak için yapay zeka kullanırlar.

Bunun sizin için anlamı, bir finansal planlayıcının birçok faydasını çok daha düşük bir maliyetle veya hiç bir maliyetle elde edememenizdir. Yatırımlarınızı kurmanın ve aktif olarak yönetilen bir hesaptan yararlanırken bunları unutmanın bir yolunu arıyorsanız, o zaman bir robo-danışman gitmek için harika bir yoldur. Robo danışman pazarındaki en büyük iki oyuncu:

Wealthfront

Wealthfront, kişiyi finansal planlamadan finansal planlayıcıya götürüyor. Yolları platformu size tüm yatırımlarınızın kapsamlı bir görünümünü sunar ve hedefleriniz için en iyi yatırım kararını vermenize yardımcı olur.

Wealthfront, size büyük tavsiyelerde bulunmanın yanı sıra sizin için yatırımlarınızı düzenlemenin yanı sıra, bunlara yaptığınız yatırımın ilk 10,000 $ 'ında herhangi bir ücret talep etmiyor. Bu, 1000 $ 'lık yatırımınızın hiçbir ücret ödemeden büyüyebileceği anlamına gelir ve üst düzey öneriler alırsınız.

şerefiye

İyileştirmeyi çok seviyorum ve arayüz oldukça kaygan ve kullanımı kolay, ama büyük bir dezavantaja sahipler, ilk önce söz etmeme engel oluyor ve bu da ücretler. Maaş, asgari bakiyeye bakılmaksızın tüm hesaplar için% 0.25 ücret almaktadır. Wealthfront'un 10.000 $ 'a kadar serbest olması ve bence, yatırım farklılıklarının minimum olması nedeniyle, Wealthfront'ın daha iyi bir anlaşma olduğunu söylemem gerekiyor.

Eğer 500.000 dolarlık bir yatırım gibi daha fazla para yatırıyor olsaydınız, muhtemelen daha iyi bir tecrübeye sahip olurdum çünkü onlarla daha fazla deneyimim oldu ve ücretler benzer olurdu. Dürüst olmak gerekirse, ya uzun vadeli yatırımlarınız için servis çok iyi bir iş çıkacak.

Beni daha çok sevdiren şey, Betterment, piyasadaki perspektifleri. Betterment CEO'su Jon Stein ile röportaj yaptım. Yaklaşık dört yılda şirket bir fikirden 500 milyon dolar yatırımla yatırım şirketine dönüştü.

Jon'un inancı, ve bu İyileştirme yazılımına yansıyan, piyasaların küresel ekonomiyi temsil ettiği. Beklentisi, daha üretken hale geldikçe ve küresel ekonominin gelişmeye devam etmesiyle birlikte piyasaların uzun vadede iyileşmeye devam etmesidir.

4. Online indirim komisyonculuğuyla kendi stoklarınızı seçin

Kendi hisse senetlerini seçmek herkese uygun değildir, ancak araştırmayı yapmayı seviyorsanız, bireysel stokları satın alarak gerçekten temizleyebilirsiniz.

DIY rotasına gidecekseniz, Ally Invest gibi bir indirim aracı kullanmak istediğinizden emin olmak istersiniz. Bu size tam hizmet veren bir aracılık üzerinde bir ton para kazandıracak ve araştırmanızı yapmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlayacaktır.

Şimdi, Ally Invest olarak bilinen Trade King incelememde, aracıyı hem kullanıcı dostu hem de portföy büyümesi için istisnai araçlara sahip olarak buldum. Son kararınızı vermeden önce, Motif Investing ve Scottrade gibi başka harika seçenekler de var.

Gerçekten çok sayıda iyi online indirimli broker vardır, bu yüzden biraz zaman ayırın ve hangisinin sizin bireysel ihtiyaçlarınızı karşıladığını bulun.

5. Paranızı ETF'ler ile çeşitlendirin

Borsa yatırım fonları, hisse senedi yatırımlarınızı çeşitlendirmek için çok daha kolay hale getirdi. Bir yatırım fonuyla çok benzerler, bununla birlikte, bir sürü farklı hisse senetlerinin küçük bir miktarını satın alırsınız. ETF'lerin farklı olduğu yerlerde, hisse senetlerinde işlem görmeleri, aynen bireysel hisse senedi gibi olacaktır. Böylece, fonun çok daha küçük parçalarıyla ve büyük bir çeşitlilik elde edebilirsiniz.

Düşündüğünü biliyorum, “Sadece 1k dolar. Neden en sevdiğim şirkette bazı hisseleri satın alamıyorum? ”

Yatırım yapmanın önemli kısımlarından biri, iyi alışkanlıkları sürekli olarak uygulamaktır. 1000 dolarlık yatırımınızla bu iyi alışkanlıktan yararlanarak, 20.000 dolarlık bir yatırım yapacağınız veya umarım bir milyon dolarlık yatırım yapacağınız ve düzenli olarak çeşitlendirmeye hazır olacağınız için pratik yapacaksınız.

ETF'leri satın almak için harika bir yer TD Ameritrade'dir. ÜCRETSİZ işlem yapabileceğiniz 100'den fazla farklı ETF sunarlar. ETF'lere satın almak isteyen herkes için gerçekten inanılmaz bir anlaşma.

6. Borçlarınızı öde

Bir sürü borç aldığımda ve yatırım yapmaya hazır olduğumu düşündüğüm zaman bu benim için zor bir dersti. Yaptığım şey borç konusundaki bakış açımı değiştirmekti.

Bir gün dikkat edilmesi gereken bu şey olarak düşünmek yerine, borcumu olumsuz bir yatırım olarak düşünmeye başladım. Bu, ödediğim faizin, paramı “normal yatırımlar” olarak düşündüğümüze koymasıyla elde ettiğim faizi nötrleştirdiği anlamına geliyor.

Kredi kartlarınız veya başka bir yüksek faiz borcunuz varsa, yatırım yapabileceğiniz herhangi bir şeyin borcunuzdan aldığınızdan daha fazla faiz yaratacağı ihtimali çok düşük olabilir.

Eğlenceli görünmese de, bu fazladan 1000 $ al ve onunla biraz borç al. Artık her ay yaptığınız ödemeler, gelecekte yatırım yapmak için çok daha kolay hale getirecek.

Bahşiş: Eğer bu 1000 dolar borcunuzu düşürme kovasındaki düşüş gibi gözüküyorsa, o zaman yan işe ya da yarı zamanlı bir işe girmeyi düşünmelisiniz. İnsanların borçlarını daha hızlı ödemek için serbest zamanlarını kullanmak için Uber sürücüsü olmak gibi basit şeyler yaptığını gördüm.

Kredi kartı borcunda boğuluyorsanız,% 0 bakiye transfer kredi kartı almayı düşünün. Bu nedenle, sıkı çalışmanız ve borç emen ruhu ortadan kaldırmak için 24 aya kadar olan ilginizi azaltabilirsiniz.

7. Çocuklarınızın kolej eğitimine yatırım yapın

Çocuk kolejine karşı geliyorsanız, şu anda 1000 dolar yerine 10.000 dolar yatırmak istediğinize eminim. Hepimizin bildiği, üniversitenin geldiği ve pahalı olduğu.

Şu anda kolej tasarrufunu en iyi şekilde yerine koymak 529 planına giriyor. Bu planlar 50 eyalette mevcuttur ve istediğiniz herhangi bir 529 planına yatırım yapabilirsiniz (örn. IL'de yaşıyorsunuz, ancak TX planı daha iyi gibi, daha sonra TX'e yatırım yapabilirsiniz).

529'a yatırılan para vergi sonrasıdır, ancak yatırım faizsiz büyür. Hesaptan çıkan ve nitelikli eğitim giderleri için kullanılan herhangi bir paraya vergi alınmamaktadır.

Birkaç eyalet, 529 katkınızı devlet gelir vergilerinizden düşmenize izin verecektir, bu nedenle araştırmanızı yapın ve tüm avantajları aldığınızdan emin olun. Eğer devletiniz size bu özendirmeyi vermiyorsa, o zaman Wealthfront'la birlikte bir 529 açabilirim (daha önce bahsettiğimiz tüm nedenlerden ötürü, sadece akıl hocalığıyla).

Çocuğunuz bir dahidir ve üniversiteye tam bir gezintiye çıkarsa, parayı çekebilir ve büyüme üzerinde gelir vergileri ödeyebilirsiniz. Bu durumda, aynı zamanda parayı hesabınızda tutabilir ve küçüklerin bir torunla sizi kutsayacağına dua edebilirsiniz. Ardından hesabı Junior JR'ye aktarabilirsiniz.

8. Roth IRA'yı başlatın

Bu blogda herhangi bir yatırım tavsiyesi okuyorsanız muhtemelen bir yatırım aracı olarak Roth IRA'yı sevdiğimi öğrendiniz. Emeklilikte vergiden muaf olmak, uzun vadeli emeklilik stratejiniz için büyük bir avantajdır.

1000 $ ile bir Roth IRA'yı açmak için harika yerler olan bir grup aracı kurum var. Yukarıda bahsettiğim tüm bu aracı kurumların listede olduğunu göreceksiniz.

9. Küçük bir iş fikrine yatırım yapın

Para kazanabilecek bir fikrin var. Bunun harika bir fikir olduğunu ve bunun gerçekleşmesi konusunda tutkulu olduğunu düşünüyorsunuz. O zaman 1000 dolarınızı alarak ve fikrinize yatırım yapmak harika bir yoldur.

Etsy'de ürün satıyor, bazı çevrimiçi kursları bir araya getirip satıyor ya da başka bir harika ürün veya hizmet satıyor olsun, yatırımınızı alarak ve küçük iş hayallerinize ulaşarak kendiniz için çok iyi bir şey yapabilirsiniz.

Bonus: Hiçbir ek ücret ödemeden 1.000 $ yatırmak için bir yol daha ekliyorum.

Hiç gayrimenkul yatırım yapmayı düşündün mü? Gayrimenkul yatırımını düşündüğünüzde, muhtemelen bir ev ya da ofis alanı kiralamayı düşünebilirsiniz. Bu, gayrimenkul yatırımcılığının en yaygın türü, ama herkes ev sahibi olmanın veya boşlukları yönetmenin günlük görevlerini yapmak istemiyor.

Eğer bu sizseniz, o zaman 1,000 $ 'nızı bir GYO'ya koymayı düşünmelisiniz. Bunlar bir çok yatırımcının paralarını tek bir gayrimenkul yatırımına sokmalarına izin veren güvenlerdir.

Bir hesap oluşturmak hızlı ve kolaydır. Kendiniz ve geliriniz hakkında bazı temel bilgileri girmeniz gerekecektir. Hiçbir zaman yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir GYO’ya başlayabilmeniz için düzinelerce yol var, ancak en kolayı Fundrise’dan geçiyor.Sadece 500 $ ile (yatırım yapmak için sadece yarım para), ilk yatırım yapabilirsiniz. Paranızı birkaç farklı GYO'ya sokacak ve anında çeşitlendirme sağlayacak olan başlangıç ​​portföyünü kullanabilirsiniz.

Ücretler Fundrise ile minimum seviyede. Ortalama yatırımcı, her yıl sadece yaklaşık 0,40 ücret öder. Dışarıdaki diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında, bu daha düşük.

Binaları yönetmek zorunda kalmadan ya da yatırımlarınızı ücretlerden düşürmeden hızlı bir şekilde yatırım yapmak için hızlı ve kolay bir yol arıyorsanız, Fundrise sizin gitmeniz gereken yer olmalı.

Son düşünceler

Hangi seçeneği 1.000 $ 'ya yatırmayı seçerseniz seçin, en önemli şey paranızı yatırmayı tercih etmenizdir. Makalede bu kadar ileriye gitmiş olmanız, iyi bir yatırım yapmanın ciddi olduğunu ve mümkün olan en iyi kararı verebilmeniz için bazı araştırmalar yapmaya istekli olduğunuzu söyler.

Şu anda, $ 1,000 muhtemelen yatırım yapmak için çok fazla bir şey gibi görünmüyor, ancak şu anda sağlam kararlar alma pratiğine başlıyorsunuz ve bu da gelecekte daha fazla finansal kararlar aldığınız için büyük bir zaman ödeyecek.

Hangi kararı verirseniz verin, paranızla düşünceli olmak için zaman ayırdığınız için kendinizle gurur duymalısınız.

Videoyu izle: 37 TAMAMEN BRILLIANT EV TAMİRİ TRİPLERİ

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GF ¢ 048: 8 Finansal Danışmanınızı Ateşlemeniz Gereken Uyarı İşaretleri
Yatırım

GF ¢ 048: 8 Finansal Danışmanınızı Ateşlemeniz Gereken Uyarı İşaretleri

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_048_Fire_Financial_Advisor.mp3 Şu an bir mali danışmanla çalışıyorsunuz, ancak şimdi iş için doğru kişiyi işe aldığınızdan şüphelenmeye başlıyorsunuz. Umarım ilk önce arka plan kontrol ettin, değil mi? Finansal planlamacınız, finansal hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak mı yoksa sadece bir şey satmaya mı çalışıyor?
Devamını Oku
Spousal IRA Katkı Kuralları
Yatırım

Spousal IRA Katkı Kuralları

Ölümün Bize Yapması. Bir çift kutsal evliliğe katıldığında, onları bekleyen birçok yeni keşif var. Finansmanları söz konusu olduğunda, bazı ek faydalar sağlama potansiyeli vardır: konsolide kayıt tutma, müşterek vergi dosyalama durumu ve son olarak ortak kontrol hesapları; Çalışmayan bir eşe kendi IRA'larına katkıda bulunmalarına katkıda bulunma yeteneği.
Devamını Oku
Servet İnşa Etmek için Başarılı Yatırımın 6 Sırrı
Yatırım

Servet İnşa Etmek için Başarılı Yatırımın 6 Sırrı

Bu Gajizmo.com'dan Gary Dek tarafından yapılan bir misafir yayınıdır. Herkes zengin olmayı hayal eder, ancak piyangoyu kazanma şansı veya uzak bir akrabadan zenginliği miras alma şansı oldukça zayıftır. Zenginlik oluşturmak, başarı ya da para hakkında hayal kurmaktan ibaret değildir; yüksek gelirliler hayallerini gerçekleştirmek için çalışıp kurban ettiler.
Devamını Oku