Başarıyı Nasıl Tanımlarım?

Bu Jeff Rose. Goodfinancialcents.com'a tekrar hoşgeldiniz. Bugün size hızlı bir soru sormak istiyorum çünkü severim sorular sormak 🙂 soru şu:

Başarıyı nasıl tanımlarsınız?

Bu soruyu sormamın bir nedeni de geçen gün bir e-posta aldım. Blogumda bir makale okuyan bir adam vardı ve makalenin adı “Nasıl Başarılı Bir Finansal Danışman Olunur?.”

Bu makaleyi okuduktan sonra, başarımın nedenlerinden bazılarını atıfta bulunmaktan bahsediyorum. İşe başlamak ve finansal danışman olmak istiyorsanız, diğer finansal danışmanlarla röportaj yapmak ve bazı Sanayide başarılı olduklarını hissediyorum.

Eğer bu yazıyı okudumsa değil Sektörümüzün palavra olduğu bir milyon dolarlık üretici.

ben uzak ondan.

Başarıyı nasıl tanımlarım ya da neden başarılı olduğumu düşünürüm? Benim hissettiğim nedeni, biri: Hayatta kaldım. Sektörümüzde zor. 2002 yılında sektörde ilk başladığımda, 50'den fazla kişiden oluşan bir eğitim sınıfım vardı.

Her zaman bu eğitim sınıfındaki numaraları takip ediyoruz. Beş yıl sonra vardı sadece altımız kaldı, sadece altı. Yani beş yıl sonra 44 kişiyi kaybettik.

Bazıları işten çıktı ve bazıları başka yere transfer yaptı, ancak sadece altı kişimiz kaldı. Bu benim başarıya katkıda bulunmamın bir parçasıdır, bu yüzden hala burada olduğum gerçeğidir.

Neyi seviyorsan onu yap

Kendimi başarılı olduğumu düşündüğüm diğer şey, bir mesleğim olduğu; Sevdiğim bir işim var. Yaptığım şeyi seviyorum. İnsanlara yardım etmeyi seviyorum. Müşterilerimin emeklilik için plan yapmalarına ve bu karmaşık yatırım dünyasını anlamlandırmalarına yardımcı olmayı çok seviyorum.

Onu seviyorum.

Alarm saatim sabahları söner. Bir sabahtan fazla insan değilim, ama korkmuyorum ki, işlerini küçümseyen pek çok insanla nasıl konuştum.

Patron kim?

Benim bir patronum yok. Ben kendi patronumum, bu yüzden biraz geç görünmek istersem, bir raporda girmek zorunda değilim. Bu özgürlüğe sahip olmak paha biçilemez. Biraz askeri bir geçmişe sahip olursak, saat 8: 00'de oluşmuş olsaydık, ön oluşum için saat 7.45'te orada olmanız gerekirdi.

Buna geciktiysen azarladın. Ben bir takım lideriydim, bu yüzden onlar benim önyargılar için orada olmasaydı, benim için düşünürken komik olan çocuklarımı azarlamak zorunda kaldım.

Ailem Havalı

Aile

Başarılı olduğumu hissetmemin diğer nedeni, beni destekleyen güzel bir ailem olması. Yaptığım herşeyi bana% 150 destekleyen bir karım var. Sağladığım bir ailem var.

Başarıya katkıda bulunduğum şey budur. Ne kadar para kazandığım değil. Yönetimde sahip olduğum varlıklar değil. Bu benim toplam üretimim değil, ki bu sadece firmanız için temel olarak ne kadar gelir yarattığınızı söylemek için danışman olarak kullandığımız bir metrik. Bunlar benim için keyfi olan şeyler.

Daha az önemserdim.

Yaptığım şeyi seviyorum. İşimi seviyorum. İşimi seviyorum. İşimin bana blogumu, İyi Mali Cents ve burada gördüğünüz gibi videoları yapma özgürlüğüne izin verdiğini seviyorum. Onu seviyorum! Başarılı olduğumu düşündüğüm şey budur.

Sana soruyorum, "Başarıyı nasıl tanımlarsınız?“Ne kadar para kazanıyorsun? Eğer öyleyse, bir adım geri atmanız ve gerçekten stratejinizi yeniden düşünmeniz gerekir, çünkü parayla ilgili değildir. Sayılarla ilgili değildir; bununla ilgili değil.

Kalbinizde sahip olduğunuz şey, yapmaktan hoşlandığınız şeydir. Bu yüzden, kendinizi başarıyı nasıl tanımladığınızı sorun ve gerçekten kendinize sorun. Derin bir cevap bul, cevabı bul.

Tekrar bana katılabileceğine sevindim, ve bir dahaki sefere görüşürüz.

Videoyu izle: Fitness Nedir? Fit Olmak Ne Demek?

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Çekirge Gözden Geçirme: Gerçek Bir Müşteriden Düşünceler

Çekirge Gözden Geçirme: Gerçek Bir Müşteriden Düşünceler

İşletmem ilk başladığımda, cep telefonu numaramı işletmem için birincil telefon numarası olarak kullandım. Sorun, insanların cep telefonumu aradığını ve nasıl cevap vereceğimi bilmiyordum. Potansiyel bir müşteri olsaydı, onları profesyonel bir şekilde karşılamak isterdim. Kişisel bir çağrı olsaydı, daha rahat olmak isterdim.
Devamını Oku
En Büyük İş Zorluğum ve Nasıl Üstesinden Geldim

En Büyük İş Zorluğum ve Nasıl Üstesinden Geldim

İşletme sahiplerini yoklamak ve onlara en büyük iş sorununun ne olduğunu sormak ya da olmasaydınız, birçoğunun işlerini kazanan olarak göstermeye işaret edeceğine inanıyorum. Bu benim durumumda kesinlikle doğru. Benim gibi girişimci türler, işleri olabildiğince çabuk yapmak isterler, ancak aynı zamanda çabalarını hizmetlerinin kalitesine odaklamak isterler.
Devamını Oku
İstifleme Benjamins Zaman Alır, Gecede Olmaz

İstifleme Benjamins Zaman Alır, Gecede Olmaz

Stauben Benjamins'den Joe Saul-Sehy Bugün, Stacking Benjamins'den Joe Saul-Sehy, bizimle iş sahibi olma hakkındaki bazı gerçekleri paylaşıyor ve insanların kendi işine sahip olmaya çalışanlar hakkında genellikle bilmediklerini paylaşıyor. Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Benim adım Joe Saul-Sehy.
Devamını Oku
Girişimci olarak başarılı olmak ister misiniz? Kaldıraç Sanatı'nı Öğrenin

Girişimci olarak başarılı olmak ister misiniz? Kaldıraç Sanatı'nı Öğrenin

Bu, çelişkili gelecektir ancak başarılı bir işletme sahibi yapan aynı özellikler de başarısızlığa neden olabilir. Nedenini anlıyorsanız, sürücü ve tutkunun başarılı olduğu ama bir başkası için çalışmaya geri döndüğü girişimcilerin lejyonlarına katılmayacaksınız. Her şey kaldıraçla ilgilidir ve eğer bu büyük ölçüde yanlış anlaşılan kelimenin başarısı için ne kadar önemli olduğunu hiç çalışmadıysanız, şimdi zamanı.
Devamını Oku