Başarıyı Nasıl Tanımlarım?

Bu Jeff Rose. Goodfinancialcents.com'a tekrar hoşgeldiniz. Bugün size hızlı bir soru sormak istiyorum çünkü severim sorular sormak 🙂 soru şu:

Başarıyı nasıl tanımlarsınız?

Bu soruyu sormamın bir nedeni de geçen gün bir e-posta aldım. Blogumda bir makale okuyan bir adam vardı ve makalenin adı “Nasıl Başarılı Bir Finansal Danışman Olunur?.”

Bu makaleyi okuduktan sonra, başarımın nedenlerinden bazılarını atıfta bulunmaktan bahsediyorum. İşe başlamak ve finansal danışman olmak istiyorsanız, diğer finansal danışmanlarla röportaj yapmak ve bazı Sanayide başarılı olduklarını hissediyorum.

Eğer bu yazıyı okudumsa değil Sektörümüzün palavra olduğu bir milyon dolarlık üretici.

ben uzak ondan.

Başarıyı nasıl tanımlarım ya da neden başarılı olduğumu düşünürüm? Benim hissettiğim nedeni, biri: Hayatta kaldım. Sektörümüzde zor. 2002 yılında sektörde ilk başladığımda, 50'den fazla kişiden oluşan bir eğitim sınıfım vardı.

Her zaman bu eğitim sınıfındaki numaraları takip ediyoruz. Beş yıl sonra vardı sadece altımız kaldı, sadece altı. Yani beş yıl sonra 44 kişiyi kaybettik.

Bazıları işten çıktı ve bazıları başka yere transfer yaptı, ancak sadece altı kişimiz kaldı. Bu benim başarıya katkıda bulunmamın bir parçasıdır, bu yüzden hala burada olduğum gerçeğidir.

Neyi seviyorsan onu yap

Kendimi başarılı olduğumu düşündüğüm diğer şey, bir mesleğim olduğu; Sevdiğim bir işim var. Yaptığım şeyi seviyorum. İnsanlara yardım etmeyi seviyorum. Müşterilerimin emeklilik için plan yapmalarına ve bu karmaşık yatırım dünyasını anlamlandırmalarına yardımcı olmayı çok seviyorum.

Onu seviyorum.

Alarm saatim sabahları söner. Bir sabahtan fazla insan değilim, ama korkmuyorum ki, işlerini küçümseyen pek çok insanla nasıl konuştum.

Patron kim?

Benim bir patronum yok. Ben kendi patronumum, bu yüzden biraz geç görünmek istersem, bir raporda girmek zorunda değilim. Bu özgürlüğe sahip olmak paha biçilemez. Biraz askeri bir geçmişe sahip olursak, saat 8: 00'de oluşmuş olsaydık, ön oluşum için saat 7.45'te orada olmanız gerekirdi.

Buna geciktiysen azarladın. Ben bir takım lideriydim, bu yüzden onlar benim önyargılar için orada olmasaydı, benim için düşünürken komik olan çocuklarımı azarlamak zorunda kaldım.

Ailem Havalı

Aile

Başarılı olduğumu hissetmemin diğer nedeni, beni destekleyen güzel bir ailem olması. Yaptığım herşeyi bana% 150 destekleyen bir karım var. Sağladığım bir ailem var.

Başarıya katkıda bulunduğum şey budur. Ne kadar para kazandığım değil. Yönetimde sahip olduğum varlıklar değil. Bu benim toplam üretimim değil, ki bu sadece firmanız için temel olarak ne kadar gelir yarattığınızı söylemek için danışman olarak kullandığımız bir metrik. Bunlar benim için keyfi olan şeyler.

Daha az önemserdim.

Yaptığım şeyi seviyorum. İşimi seviyorum. İşimi seviyorum. İşimin bana blogumu, İyi Mali Cents ve burada gördüğünüz gibi videoları yapma özgürlüğüne izin verdiğini seviyorum. Onu seviyorum! Başarılı olduğumu düşündüğüm şey budur.

Sana soruyorum, "Başarıyı nasıl tanımlarsınız?“Ne kadar para kazanıyorsun? Eğer öyleyse, bir adım geri atmanız ve gerçekten stratejinizi yeniden düşünmeniz gerekir, çünkü parayla ilgili değildir. Sayılarla ilgili değildir; bununla ilgili değil.

Kalbinizde sahip olduğunuz şey, yapmaktan hoşlandığınız şeydir. Bu yüzden, kendinizi başarıyı nasıl tanımladığınızı sorun ve gerçekten kendinize sorun. Derin bir cevap bul, cevabı bul.

Tekrar bana katılabileceğine sevindim, ve bir dahaki sefere görüşürüz.

Videoyu izle: Fitness Nedir? Fit Olmak Ne Demek?

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Küçük İşletme İhtiyaçlarınız İçin En İyi Bankacılık Ürünleri Nasıl Belirlenir?

Küçük İşletme İhtiyaçlarınız İçin En İyi Bankacılık Ürünleri Nasıl Belirlenir?

Bankalar, genel olarak ihtiyaç duyulan “küçük işletmelerin” ürünlerini tanıtmaktan hoşlanırlar. Gerçek bir işletme sahibi olarak, daha iyi bilirsiniz. Bir şey için, iki küçük işletme tam olarak aynı değildir. Aynı sektördeki şirketler bile farklı maliyet yapılarına, nakit akışı durumlarına veya ödeme koşullarına sahip olabilirler - hepsi farklı bankacılık ürünlerini onlar için iyi veya kötü bir anlaşma haline getirir.
Devamını Oku
Girişimcilerin Başarılı Olmasının 5 Sebebi

Girişimcilerin Başarılı Olmasının 5 Sebebi

Bir girişimci olarak, zamanınızın yarısının günlük koşuşturmaya ayrıldığını, bir şeyleri gerçekleştirdiğini, hedeflere ulaştığını biliyorsunuz. Bazı durumlarda, kendim gibi, zamanınızın yarısından biraz daha fazla harcayabilirsiniz. Half Diğer yarısı, nerede olmak istediğinizi ve hangi zaman diliminde olduğunu bilmek için ileriye bakıyor. Bazı girişimciler için belirsizliğin zihinsel kaygısının üstesinden gelmek ilk büyük adımdır.
Devamını Oku
Cebinize Uygun Başarı Prensipleri: Ben Newman ile Söyleşi

Cebinize Uygun Başarı Prensipleri: Ben Newman ile Söyleşi

Yeni insanlarla tanışmayı seven kişilik tiplerinden birine sahibim. Yeni biriyle tanışmak ve hikayelerini öğrenmek konusunda bağımlılık yapan bir şey var. Daha da heyecan verici olan şey, süper motivasyonlu, gerçek ve uber başarılı biri ile tanışmanızdır. Arkadaşım Bobby Diehl beni iyi arkadaşına (ve şimdi benimkini) tanıtmaya yetecek kadar merhametliydi ve ben de çok heyecanlıyım.
Devamını Oku
Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazandım

Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazandım

Bir meydan okuma için hazır mısınız? Make 1k Blogging e-posta meydanım için kaydolun. Ana amacı, blog kurulumunuzu almanıza ve ilk 1.000 $ blogunuzu oluşturmanıza yardımcı olmak için ücretsiz bir 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsanız kaydolun.
Devamını Oku