Yatırım

Fundrise Review: Küçük Bir Yatırım ile Kurumsal Gayrimenkul Yatırım Nasıl Yapılır

HGTV'yi izlemek ve saygısız evler yapmak için nasıl hissettireceğini hayal etmek eğlenceli.

Tüm bu çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkan nakitten bahsetmeden, bir evin orijinal cazibesini yıllarca süren kötü iç tasarım seçeneklerinin altında ortaya çıkardığınızda büyük bir başarı hissi olmalı.

Ama bununla yüzleşelim: Çoğumuz bu işi yapmak için zamana, kaynaklara ya da ev geliştirme becerilerine sahip değiliz.

İnşaat malzemeleri ve kalifiye işçilikle birlikte mülkün önünü satın almanız gerekir. Ardından, mülkün herhangi bir kâr görmesini bekleyene kadar beklemeniz gerekecek.

Yine de, portföyünüze gayrimenkul yatırımları eklemek gerçekten akıllıca bir fikir olabilir - sadece gayrimenkulün sağlam bir yatırım tercihi olarak kendini kanıtladığı için değil, aynı zamanda çeşitlilik her birimiz için kesinlikle çok önemli olduğu için.

Hayatta ilerlemek ve zamana dayanabilecek bir yuva yumurtası inşa etmek için tüm yumurtalarımızı bir sepete koyamayacağız, değil mi?

Tanıtımı: Fundrise

Gayrimenkul satın almak, geliştirmek ve yeniden satmanın tüm zorluklarıyla uğraşmadan gayrimenkul yatırımını yapabilmeniz harika olmaz mıydı?

Şimdi, Fundrise gibi yeni firmalar sayesinde yapabilirsiniz. Fundrise, Lending Club ve Prosper'e benzer şekilde çalışır ancak özel olarak gayrimenkul üzerinde odaklanır.

Fundrise ile, fiziksel mülkiyete sahip olmanın uygulamalı yönlerini ele almadan ticari mülklere yatırım yapabilirsiniz. Motif Yatırım İncelememizi veya Ödünç Veren Kulüp İncelememizi okuyarak yatırım yapmanın diğer harika yollarını inceleyin.

Bunun ne kadar kolay olabileceğini düşünün.

Eğer evleri çevirirseniz, endişelenecek bir tonunuz olur. Başlamak için bir mülk satın almak için büyük bir nakit ödeme ile gelmeniz gerekebilir, artı müteahhitleri kiralamak, inşaat ve işçilere nezaret etmek, daha sonra bir kar için ev satmak emin olmak için yorulmadan çalışmak.

Bir konut veya ticari ev sahibi olarak, diğer taraftan, tamamen farklı bir dizi göreviniz olabilir. Kiracı bulmak, onarım ve bakım planlamak, kira toplamak, vergi ödemek. Tek başına tam zamanlı bir iş olabilir.

Ve bir kiracı her taşındığında, yeni bir kiracı bulmak için zaman ayırmak, bir kira ve mali anlaşma yapmak, eski kiracıdan sonra temizlik yapmak, sonra ortaya çıkabilecek diğer sorunları yönetmek için zaman ayırmanız gerekir.

Bununla birlikte, Fundrise kullanarak yatırım yaptığınızda, yatırımlarınıza tamamen kapalı bir yaklaşımla yaklaşabilirsiniz. Parayı sağlıyorsunuz ama dirsek yağı veya varlık yönetimi değil.

Bu, gayrimenkulün temel yatırım olarak değil, gayrimenkulün kendisinin listelendiği notları aldığınız için mümkündür.

İşte nasıl çalışıyor: Gayrimenkul geliştirme projelerine yatırım yapan Fundrise'ya yatırım yapıyorsunuz. Yatırım yaptığınız projeler para kazanırsa, yatırımınızın geri dönüşünü görürsünüz.

Birçok insan için, bu uzun mesafe için gayrimenkul yatırım en iyi (ve sadece) yolu. Herkes kirli evleri rehabilite edemez veya ev sahibi olamaz, değil mi?

Fundrise ile Gayrimenkul Yatırım

Gayrimenkul yatırımına yönelik bir yaklaşma yaklaşımı arıyorsanız, Fundrise düşünmek isteyebileceğiniz bir firmadır.

Gayrimenkul yatırım ürünleri sayesinde yatırımcılar geçen yıl paralarını ortalama yüzde 12 - 14 oranında kazandılar ve bir duvar boyamadan ya da asi kiracılarla uğraşmadan.

Burada gerçekten akıllı olduğunu düşündüğüm kısım: Fundrise, büyük kurumsal yatırımlar ile daha küçük, daha yüksek riskli yatırımlar arasında var olan “tatlı nokta” içindeki projeler, gelir elde etme olasılığı yüksek gayrimenkul yatırımlarını bulmak ve sermayeleştirmek için teknolojiyi kullanıyor bireysel yatırımlar.

Fundrise kurucuları Ben ve Dan Miller'a göre, büyük ve kurumsal gayrimenkul yatırımlarında gelir elde etmek daha zordur, çünkü rekabet zaman içinde karları azaltmaktadır.

Aynı zamanda, gördüğünüz küçük “düzelt ve çevir” varlıkları, HGTV'nin Fixer Upper'i tipik olarak problemler ve risklerle dolu gibi gösterir.

Bu küçük projeler sadece karşılaştırmalı olarak pahalı olmakla kalmıyor, aynı zamanda yanlış gidebilecek çok fazla şey var.

Ya asbest'i keşfedersen? Bu, bütçeye, örneğin doğrudan kârınızı azaltan başka bir altı haneli satır öğesi ekleyecektir.

Bu kısıtlamaları gayrimenkulden gelir elde etme becerinizde telafi etmek için, Fundrise çabalarını, bahsettiğim "tatlı nokta" konusuna odaklıyor: orta büyüklükte, daha az rekabete sahip, fakat daha yüksek getiriler potansiyeli olan alt-kurumsal varlıklar.

Yani, Fundrise ile, paranıza yatırım yapılmayacak. herhangi bir gayrimenkul yatırımı Bu gelir; Bunun yerine, Fundrise, belirli parametrelere uyan ve düşük riskler ve yüksek getiriler için üstün potansiyel sunan yatırımlara odaklanmaktadır.

Fundrise bu tür projeleri nasıl buluyor?

Fundrise ekibine göre, finanse edilen projelerin sadece yüzde 1'ini oluşturan katı bir proje inceleme süreci ile.

Yani, sadece tüm bacak işlerini yapmadan gayrimenkul yatırım yapamazsınız, aynı zamanda yatırımınızın gelir elde etmek için iyi konumlandırılmış olduğu bilgisine de sahip olabilirsiniz.

Fundrise hakkında bilmeniz gereken her şey

Hâlâ okuyorsanız, Fundrise üzerinden yatırım yapmakla ilgilendiğinizi ve nasıl çalıştığını ve kimlerin yatırım yapabileceğiyle ilgili nükteli ayrıntıları öğrenmek istersiniz.

Öyleyse başlayalım mı?

Her şeyden önce, Fonrise tarafından talep edilen minimum yatırım, Başlangıç ​​Portföyüne yatırım yapan yatırımcılar için 500 dolar, eREIT ™ ürünlerinde 1.000 dolar ve diğer yerleşimlerinde yatırım yapanlara yaklaşık 5.000 dolar.

Yararlı Terimler

Fundrise, yatırım araçları için yeni terimler yayınladı. İşte nasıl çalışıyorlar?

Bir eREIT ™ nedir?

Fundris'in eREIT ™ ürünlerini anlamak için, önce geleneksel bir GYO veya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tanımlayalım. İnsanlar yaklaşık yarım yüzyıl boyunca GYO'lara yatırım yapıyor. GYO'lar kendi taşınmaz mallarıdır ve hisse senetleri ile hisse senedi alıp sattığınız gibi bir komisyoncu aracılığıyla dilediğiniz zaman satın alabilir ve satabilirsiniz.

Fonrance'ın eREIT ™ veya elektronik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, ürünler benzer şekilde çalışırlar, çünkü bir komisyoncuya ihtiyacınız yoktur, çünkü hisse senetleri halka açık değildir. Bir hesabı açtığınızda doğrudan Fundrise'dan hisse satın alırsınız.

Bu iyi bir şeydir çünkü yatırımlar piyasanın oynaklığına maruz kalmaz, ancak halka açık bir şekilde işlem görmediklerinden hisse satmak da zorlaşır.

Bir eFund ™ nedir?

Fundrance'ın eFund ™, tek ailelik evler, apartman kompleksleri, kınamaklar vb. Gibi konut amaçlı gayrimenkul projelerinden oluşan çeşitlendirilmiş bir fon. Bu fonlar, çift vergilendirmeyi önlemek için şirketler değil, ortaklıklar olarak yapılandırıldı ve yalnızca Fundrise aracılığıyla satıldılar .

EREIT'ler gibi, bunlar halka açık değildir.

Bu nispeten düşük giriş engeli, bu tip bir yatırımı, ayak parmaklarını tam gaz gitmeden gayrimenkullere daldırmak isteyen insanlar için gerçekten iyi bir seçenek haline getirmektedir.

Şu an itibariyle ABD'de ikamet eden herhangi bir kişi, aşağıdaki durumlarda Fundrise'ya yatırım yapabilir:

 • Minimum yatırım tutarını karşılayabilirler
 • yatırımları brüt yıllık gelirlerinin veya net değerinin yüzde 10'unu geçmez.

Başlangıç ​​Portföyü gerçekten de GYO alanındaki daha ilgi çekici tekliflerden biridir.

Başlamak için sadece 500 dolarlık bir yatırım gerektirmiyor, aynı zamanda üç farklı GYO'ya yatırım yapacaksınız; East Coast, Heartland ve West Coast eREIT'leri ile Fundrise 90 günlük bir geri alım dönemi sunuyor ve bu sayede risksiz olarak deneyebilirsiniz.

Ayrı ayrı yerleşimlere ek olarak, Fundrise, her ikisi de benzer hedefleri olan ancak biraz farklı bir kurulum olan hem yeni başlayanlar için bir Gelir eREIT ™ hem de bir Growth eREIT ™ sunar.

 • Fundrise yarattı Gelir eREIT ™ Yatırımcılara “ticari gayrimenkul yatırımlarından elde edilen tutarlı, cazip nakit dağılımları” gibi düşük volatiliteli gelir akışı sağlamak. Gelir eREIT ™, çoğunlukla yatırım olarak borçlanmaya odaklanmakta ve yatırım dönemi boyunca geri ödeme yapmaktadır. .
 • Fundrise Büyüme eREIT ™, Öte yandan, öncelikli olarak ticari gayrimenkul varlıklarının öz sermaye sahipliğini üstlenmeye odaklanmaktadır. Borç yerine özkaynaklara odaklanarak Growth eREIT ™, zaman içinde daha fazla değer elde etmek için daha büyük bir potansiyele sahiptir. Temettü üç ayda bir ödenirken, bu yatırımın getirilerinin çoğu yatırım döneminin sonuna doğru ödenir.

Ayrıca, eğer varsa, ek yatırımların size sunulabileceğini unutmayın. akredite yatırımcı - Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) yüksek net değere sahip ve çok az korumaya ihtiyacı olan finansal olarak gelişmiş yatırımcıları tanımlamak için kullandığı bir terim.

Fundrance’ın yeni hedefe dayalı planlarını anlamak

Fundrise şimdi yatırımlarınızı kategorilere ayırmanın başka bir yolunu sunuyor: üç hedefe dayalı plandan birini seçerek. Her bir planın adı, nasıl çalıştığına dair bize çok şey anlatabilir ve Fundrise, emin değilseniz bir stratejiye karar vermenize yardımcı olacak bir anket sunar.

 • Ek Gelir Stratejisi - Bu yaklaşım yatırımlarınızdan en yüksek gelir elde etmelidir.
 • Dengeli Yatırım Stratejisi - Bu yaklaşım, anlık gelir kazanma vurgusunu azaltarak uzun vadeli büyümeye doğru eğilir.
 • Uzun Vadeli Büyüme Stratejisi - Bu yaklaşım daha yüksek riskli projelere daha fazla yatırım yapar, bu da anlık gelirlerin daha düşük olabileceği anlamına gelir, fakat aynı zamanda yatırımlarınızın uzun vadede büyümesi için daha büyük bir fırsat vardır.

Fundrise Ücretleri

Geleneksel Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları'nın aksine aracılık (veya orta kadın) aracılık ücretlerini ödemeden Fundris'in gayrimenkul güven fonlarına yatırım yapabilirsiniz. Öyleyse ne ödüyorsun?

 • Varlıklarınızda yüzde 0,85 yıllık ücret.
 • Yönetim için yüzde 0,15 yıllık ücret.

Toplam: Aktifler üzerindeki yüzde 1'lik yıllık ücret. Ücret otomatik olarak hesabınızdan düşülür.

Fundrise Yatırım Yapmanın Faydaları

Hiçbir yatırım türü mükemmel olmasa da, Fundrise, öne çıkmasına yardımcı olacak bazı faydalar sunar. Fundrise tarafından sunulan en iyi özellikler, bence, aşağıda özetlenmiştir:

 • Fundrise, hizmetleri için düşük ücret alıyor. Varlıklar üzerinde yıllık yüzde 0,85, yüzde 0,15'lik yönetim ücreti vardır. Doğal olarak, bu, yılda% 5 veya 6'ya mal olan geleneksel yaklaşımlarla karşılaştırır. Kazançlarınızı çok fazla tüketmeyecek bir ücretle yatırım seçeneği arıyorsanız, Fundrise bu olabilir.
 • Potansiyel olarak yatırım yapabilirsiniz Fundrise bir IRA aracılığıyla. Kendi kendini yöneten bir IRA'yı açarsanız, fonlarınızı Fonrise notlarına yatırım yapabilirsiniz.
 • Fundrise, en ilginç ve potansiyel olarak karlı olan fırsatları bulmak için arama yapmanıza ve teklifleri filtrelemenize olanak tanır.. Lending Club gibi risk seviyesine ve potansiyel kazancınıza göre notları sıralamanıza izin verdiğiniz gibi, kişisel kriterlerinize uygun yatırımlar için Fundrise sitesine göz atabilirsiniz. Yatırımlarınız üzerinde biraz kontrol sahibi olmak istiyorsanız, bu büyük bir anlaşma.
 • Fundrise hesapları ücretsizdir. Hesabınızı açmak tamamen ücretsizdir ve ayrıca yatırımlara göz atmak için de ücretlendirilmeyeceksiniz. Yapmadan önce kendi web sitelerini gezmek isterseniz, yapabilirsiniz. Ve aslında, başlamadan önce bunu yapmayı öneririm.
 • Fundrise geliri aldığı kadar pasif. Gayrimenkul yatırımında eski moda bir çok yoğun planlama ve çok sayıda uygulamalı çalışma gerektirirken, Fonrise bu türden bir şey gerektirmiyor. Yatırımlarınızı seçtiğinizde, neredeyse her şey sizin için halledilir.
 • Çoğu Fundrise yatırımlar vade tarihleri ​​sunuyor. Her zaman böyle olmasa da, yatırım seçeneklerinin çoğu, her birkaç yılda bir yatırımınızın bir kısmını veya tamamını paraya çevirmenize izin verir. Yani genel anlamda sıvı değilken, paranıza periyodik olarak erişebileceksiniz.
 • Fundrise, evinizin rahatlığından güvenli web sitelerine yatırım yapmanıza olanak tanır.. Bir hesap açmak ve yatırımlarınızı seçmek kolaydır. Ayrıca, elektronik çekle para ekleyebilir ve çevrimiçi belgeleri imzalayabilirsiniz.

Fundrise Dezavantajları

Hiçbir yatırım seçeneği mükemmel değildir ve Fundrise bir istisna değildir. Fundrise'ye yatırım yapmak yüksek getiri ve gerçekten pasif gelir sunarken, dikkate alınması gereken bazı dezavantajlar vardır.

 • Yeni eREIT ürünlerinin dışındaki birçok Fundrise yatırımı, kabul edilmeyen yatırımcılar için mevcut değildir.. Akredite bir yatırımcı olmak için SEC tarafından belirlenen belirli kriterleri yerine getirmelisiniz. Akredite bir yatırımcı olarak nitelendirmenin bir yolu, yılda en az 200.000 $ ya da en az iki yıl boyunca yılda en az 300.000 dolarlık bir ortak gelir elde etmektir. Ayrıca, geliriniz ne olursa olsun, net değeri en az 1 milyon dolar olacak. Elbette akredite bir yatırımcı olmak için gereken şartları yerine getirmenin başka yolları da var, ama bunlar en kolay iki tanesi.
 • Fundrise yatırımları vadeye ulaşıncaya kadar sıvı değildir. Lending Club, para ödemeniz gerekiyorsa not satabileceğiniz ikincil bir pazar sunarken, Fundrise henüz bu seçeneği sunmaz. Sonuç olarak, yatırımlarınız vadeye ulaşıncaya kadar sıvı değildir. Paranıza herhangi bir zamanda erişmeniz gerekebileceğini düşünüyorsanız, bu bir dezavantajdır. Fundrise, kısa bir süre önce yatırımların nakde çevrilmesini kolaylaştırmak için bir stopgap önlemi başlattı.
 • Fundrise bu noktada sınırlı yatırım seçenekleri sunuyor. Akredite yatırımcılar için bile, yatırım seçenekleri biraz sınırlıdır. Fundrise platformunu büyütürken bu muhtemelen değişmeye devam edecek, ancak yine de seçimlerinizin henüz bol miktarda olmadığına dikkat etmelisiniz.
 • Fundrise nispeten yeni, bu yüzden henüz çalışmak için çok fazla veri yok. Fundrise yatırımcıları 2015 yılında yatırımlarında ortalama yüzde 13 kazanç elde ederken, şirket 2012 yılına kadar kurulmadı. Kazanç oranları 2016 yılında tek haneli rakamlara geriledi ancak 2017 yılında yüzde 11,44'e geriledi. kazanç yatırımcıları 2018 ve sonrasında rapor ediyor.

Son düşünceler

Fundrise hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için biraz daha derine inmek isterseniz, web sitelerini ve özellikle de SSS’lerini gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Site genel bilgilerle başlıyor, ancak bir hesap açmadan da ince baskıya inebilirsiniz. Fundrise yatırımları veya hemen hemen her şeyle ilgili sorularınız varsa, muhtemelen aradığınız cevapları burada bulabilirsiniz.

Fundrise'ye yatırım yapmanın en iyi yanı, bunun gerçekten de kapalı ve pasif bir yatırım olduğu gerçeğidir - olduğu gibi, ellerinizi kirletmeniz veya ağır kaldırma işlemlerinden herhangi birini yapmanız gerekmeyecektir. Bir yatırım projesini aktif olarak yönetirken gerekli olan kasları ve parçalayıcıları veya zihinsel ağır yükleri çekti.

Diğer yatırımlar gibi, riskler de vardır. Gayrimenkulde bu şekilde yatırım yapmak nispeten yeni bir kavram olduğundan, masanın üzerine gerçek para koymadan önce neler yaptığınızı bildiğinizden emin olun.

Videoyu izle: Fundrise Yatırımım - 1 Yıl Sonra (2018 Güncelleme)

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Dow Jones Endüstriyel Ortalamada Nasıl Listelenecek?
Yatırım

Dow Jones Endüstriyel Ortalamada Nasıl Listelenecek?

Dow Jones Endüstriyel Ortalama Dow Jones Endüstriyel ortalaması, otomatik dev General Motors'un iflas etmesiyle beklenen bir değişiklik için yola çıkıyor. Bir zamanlar efsanevi mavi çip stoğunun düşmesiyle, müşterilerimin birçoğu şirketlerin Dow Jones Endüstriyel Ortalama'da nasıl listelendiklerini ve ne zaman değiştirildiklerini sordu.
Devamını Oku
Aynı Eski Belediyeler, Yeni Puanlar
Yatırım

Aynı Eski Belediyeler, Yeni Puanlar

Herhangi bir televizyon izleyicisi, en son ve en harika ürünleri destekleyen alt simgelere aşinadır. Birçok durumda, ürün yeni bir şey değil, sadece daha iyi yaptığı düşünülen süslü bir büküm veya boşluk yaş polimeri olan mevcut bir ürün. Son sonuç tartışmalıdır. Kaliteli bir orijinal için yeni bir boya katmanı genellikle daha iyi bir alternatif olabilir.
Devamını Oku
Warren Buffet'dan 15 İş Dersi
Yatırım

Warren Buffet'dan 15 İş Dersi

Dünyada ünlü olmakla ünlü olduğu bilinen insanlar var. Kim Kardashian ve Paris Hilton'u düşünün. Warren Buffett bu kalabalığın içinde değil (şükürler olsun!). Tüm zamanların en başarılı yatırımcısı olarak kabul edilir. O, borsa değerlemelerine bağlı olarak, dünyanın en zengin insanlarından biridir - çoğu zaman en zengin olanıdır.
Devamını Oku