Yatırım

GF ¢ 037: Çocuklarınızın Üniversite Eğitimi İçin Tasarruf Yapmanın 4 Yolu (ne seçtiğim dahil)

Bir gün, tüm 3 oğlum muhtemelen büyük ihtimalle koleje gidiyor olacak.

Bunun ne anlama geldiğini biliyorsun: $ Cha-Ching.

Karım ve ben şimdiden, öğrenim ücretinin% 100'ünü ödemeyi planlamamıza karar verdik, ama bir dereceye kadar çalıştıkça onlara yardım etmeye çalışacağız.

Fidelity tarafından yakın zamanda yapılan bir çalışma, başkalarının benzer beklentilere sahip olduğunu ortaya koymaktadır, çünkü ebeveynler çocuklarının okul masraflarının% 62'sini ödemeyi planlamaktadır, ancak bu maliyetin 1 / 3'ünü ödemek için sadece yoldadırlar.

Kolej'in daha ucuzlaşmayacağını bilerek, ilk oğlumuz için doğduktan hemen sonra kurtarmaya başladık ve daha sonra her bir oğlanla beraber kıyafetler izledik.

Çocuk kolejiniz için tasarruf yapmak gibi tercihlere sahip olmak her zaman güzeldir, ancak birçok ebeveyn onlar için en iyisi konusunda kafasını karıştırır.

Çok fazla seçeneğe sahip olmak ezici olabilir.

Çoğu ebeveynin, en iyi üniversite tasarruf planına karar vermeye çalışmakla ilgilenecek çok fazla sorunu var.

Endişelenmeyin, meşgul ebeveynler…. Bu yazı (ve video) tam size göre! 🙂

Kendinizi bunalmış hissetmek için, çocuklarınızın harçlarını ödemek için para biriktirmenin dört yoluna hızlı bir bakış.

1. 529 üniversite tasarruf planı

529 Kolej Tasarruf Planı, kolej için tasarruf etmenin en popüler yollarından biridir. Sadakat, Amerikalıların% 33'ünün 529 planını beş yıl önceki% 18'lik bir artışla kullandığını bildirdi. Benim için, tüm oğullarımın kolejinde biriktirdiğim yol.

Eyaletimin bir sakini olursanız, Illinois 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri üzerine yazdığım bir yazıyı okuyabilirsiniz. (Evet, “S” sessizdir). Değilse, seçeneklerin ne olduğunu görmek için kendi durumunuzu iki kez kontrol edin.

529 planı ile çocuğunuz veya torununuz, bir yeğeniniz ya da yeğeniniz, bir arkadaşınız ya da hatta kendiniz için saklayabilirsiniz. İşte 529 Kolej Tasarruf Planının temelleri şunlardır:

 • Hediye-vergi sonuçları olmadan yıllık 14.000 $ (evli çiftler için 28.000 $) katkıda bulunabilirsiniz. Özel bir seçim kapsamında, beş yıllık yatırımları hızlandırarak bir kerede 70.000 $ 'a (evli çiftler için 140.000 $) kadar yatırım yapabilirsiniz.
 • Hesap değeriniz 350.000 ABD dolarına ulaşana kadar katkıda bulunabilirsiniz. (Bu konuda bir sorunum olacağını düşünmüyorum).
 • Kazançlar vergiden muaf olabilir (Tıpkı Roth IRA gibi).
 • Nitelikli yüksek öğretim giderleri için para çekme federal vergiden muaftır. Kalifiye olmayan harcamalar için para çekme işlemleri normal federal gelir vergisine, ayrıca kazançlarda% 10 cezaya tabidir.
 • Gelir sınırı yoktur. Ne kadar kazandığınız önemli değil, katkıda bulunabilirsiniz.
 • Varlıkları kontrol altında tutuyorsunuz.

529 planı hakkında ne sevdiğimiz, herhangi bir akrabanın plana katkıda bulunabileceğidir. Onların oğullarına ihtiyaç duymadıkları daha fazla oyuncak almasını sağlamak yerine, onların 529 planına katkıda bulunmalarını isteriz. Bu kesinlikle almaya devam eden bir hediye.

2. UGMA / UTMA Saklama Hesapları

UGMA / UTMA gözaltı hesapları, çocuğunuzun eğitiminden tasarruf ederken, çocuğunuzun düşük vergi oranından yararlanmanızı sağlar. Şahsen, kontrol sorunu nedeniyle bunların en büyük hayranı değilim. 18 yaşında olduğumu biliyorum ve çocuklarımın büyük bir parayı yönetebildiğimden daha olgun olmasını beklemiyorum. Yanlış olduğunu kanıtlarsa mutlu olurum.

 • Katkı sınırı yok.
 • Kiddie Vergisine dikkat et. 19 yaşın altındaki çocuklar ve kazanılan gelirleri desteklerinin yarısından azı olan 24 yaşın altındaki tam zamanlı öğrenciler için, ilk 950 $ kazanç vergiden muaftır. 1000 $ ve 2,000 $ arasındaki kazançlar, çocuk oranından vergilendirilir; 2.000 $ üzerindeki kazançlar ebeveynlerin oranında vergilendirilir.
 • Gelir sınırı yoktur. Ne kadar kazandığınız önemli değil, katkıda bulunabilirsiniz.
 • Yararlanıcı, çoğu eyalette 18 veya 21 olan çoğunlukta varlıkların kontrolünü kazanır.

Bir emanet hesabı kullandım, çocuklarımı satın almak. İlk oğlum için Nike ve Under Armor'dan bir pay aldım, o da yaşlandığında izleyecek bir stoğa sahip olacaktı. Hem diğer erkeklerle hem de kıyafeti takip etmeyi planlıyorum.

3. Kendi Yatırım Hesabınız

Çocuğunuzun eğitimini kendi yatırım hesabınızla kaydetmek, varlıkların maksimum kontrolünü sağlar. Bu, bir aracı kurum ile ortak bir hesap (veya bireysel) oluşturup yatırım fonlarına veya bireysel hisse senetlerine yatırım yapar.

Kesinlikle paranın daha fazla kontrolünü elinde tutarken, her yıl vergilerle vurulacaksın.

 • Katkı sınırı yok.
 • Kazanç sahibine vergilendirilir.
 • Gelir sınırı yoktur. Ne kadar kazandığınız önemli değil, katkıda bulunabilirsiniz.
 • Varlıkların kontrolünü elinizde tutuyorsunuz ve çekilmelerin ne zaman yapılacağına karar veriyorsunuz.

Bu rotaya gitmek istiyorsanız ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, hangi yatırım hizmetlerinin sizin için uygun olduğunu anlamak için en iyi çevrimiçi aracılık hesaplarına gidin.

4. Roth IRA'nız

Ne düşündüğünü biliyorum: “Roth IRA, emeklilik için değil, üniversite birikimidir.” Evet, bu doğru. İnsanların kolej için birikim yapma konusunda son derece hevesli oldukları ve bunu yaparken kendi emekliliklerini arka yakıcıya koydukları birkaç kez karşılaştım.

Roth IRA'yı kullanarak, emeklilik için biriktirdiğinizden ve çocuğunuzun okula gidip gelmediğinden emin olursanız, katkılarınızı hiçbir sorun olmadan çekebilir ve yalnızca herhangi bir kazanç karşılığında vergiyi ödeyebilirsiniz.

 • Sadece yılda 5,500 dolar (50 yaşın üzerindeyse 6,500 dolar) katkıda bulunabilir.
 • Roth IRA aşaması limitleri olarak bilinen gelir limitleri vardır.
 • Varlıkları kontrol edip paranın ne zaman çekileceğine siz karar verirsiniz.

Emekli olduktan sonra paraya ek vergi verilmediğinden, Roth IRA'ya çok büyük bir inancım var.Daha önce bir Roth'u açmadıysanız, en iyi seçeneklerin derinlikli açıklamalarını almak için Roth IRA'yı Açmak için En İyi Yerlerdeki makaleme gidin.

Umarım üniversite için doğru yönde seni yönlendirir.

Size Yardımcı Olabilecek Diğer Makaleler

Videoyu izle: GF 037 - Complidiss

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Hisse Senetleri ve Tahviller Arasındaki Farklar
Yatırım

Hisse Senetleri ve Tahviller Arasındaki Farklar

Aynı yatırımın iki yüzü gibi, birbirinin yerine kullanılan "hisse senetleri ve tahviller" terimini sıklıkla duyarız. Onlar değil. Aslında, çok farklı yatırımlar onlar, ama aynı cümle içinde sık sık kullanılırlar çünkü birbirlerini tamamlarlar. Hisse senedi ve tahvil arasındaki farklar oldukça dramatik.
Devamını Oku
Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?
Yatırım

Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?

Son zamanlarda, IRA'ya karşı borçlanma hakkında bir müşteri arandı ve bilgi aldım. Borçlanma daha çok 401k, 403b ve nakit değer hayat sigortası poliçeleri ile ilişkilidir. IRA'larla, “borç almak” veya IRA'nızda kısa vadeli bir kredi almak yasaktır. Parayı geri almak için 60 günlük ödemesiz bir dönemden para çekebilirsiniz; 60 günlük bir rollover olarak kabul edilir.
Devamını Oku
Bugün Portföyünüze Katılmak İçin Yüksek Getiri Yatırımları 4
Yatırım

Bugün Portföyünüze Katılmak İçin Yüksek Getiri Yatırımları 4

Yüksek getirili yatırımlara veya herhangi bir yatırıma odaklanmadan önce, borçlara yüksek faiz ödemediğinizden emin olmalısınız. Borç faiziyle ilgili daha fazla ödeyecek olursanız, yatırımlarınızdan daha fazla kazanç elde edersiniz, yatırım getirinizi hemen düşüreceksiniz. Başka bir deyişle, borçları azaltarak kazandıracağınız faiz, yatırım yaparak elde edeceğinizden daha yüksektir.
Devamını Oku
Önemli Kısa Vadeli Finansal Hedeflere Nasıl Ulaşılır?
Yatırım

Önemli Kısa Vadeli Finansal Hedeflere Nasıl Ulaşılır?

Biri kısa vadeli hedeflerin başarılmasının oldukça kolay olduğunu düşünür. Gerçekten? Tekrar düşün. Kısa vadeli hedefler, çok sayıda nedenden dolayı kolayca sökülebilir. Kısa vadeli finansal hedefler de dahil olmak üzere kısa vadeli hedefler elde etmek söz konusu olduğunda, görevde ve programda kalmak için bazı stratejiler uygulamalıdır.
Devamını Oku