Yatırım

GF ¢ 037: Çocuklarınızın Üniversite Eğitimi İçin Tasarruf Yapmanın 4 Yolu (ne seçtiğim dahil)

Bir gün, tüm 3 oğlum muhtemelen büyük ihtimalle koleje gidiyor olacak.

Bunun ne anlama geldiğini biliyorsun: $ Cha-Ching.

Karım ve ben şimdiden, öğrenim ücretinin% 100'ünü ödemeyi planlamamıza karar verdik, ama bir dereceye kadar çalıştıkça onlara yardım etmeye çalışacağız.

Fidelity tarafından yakın zamanda yapılan bir çalışma, başkalarının benzer beklentilere sahip olduğunu ortaya koymaktadır, çünkü ebeveynler çocuklarının okul masraflarının% 62'sini ödemeyi planlamaktadır, ancak bu maliyetin 1 / 3'ünü ödemek için sadece yoldadırlar.

Kolej'in daha ucuzlaşmayacağını bilerek, ilk oğlumuz için doğduktan hemen sonra kurtarmaya başladık ve daha sonra her bir oğlanla beraber kıyafetler izledik.

Çocuk kolejiniz için tasarruf yapmak gibi tercihlere sahip olmak her zaman güzeldir, ancak birçok ebeveyn onlar için en iyisi konusunda kafasını karıştırır.

Çok fazla seçeneğe sahip olmak ezici olabilir.

Çoğu ebeveynin, en iyi üniversite tasarruf planına karar vermeye çalışmakla ilgilenecek çok fazla sorunu var.

Endişelenmeyin, meşgul ebeveynler…. Bu yazı (ve video) tam size göre! 🙂

Kendinizi bunalmış hissetmek için, çocuklarınızın harçlarını ödemek için para biriktirmenin dört yoluna hızlı bir bakış.

1. 529 üniversite tasarruf planı

529 Kolej Tasarruf Planı, kolej için tasarruf etmenin en popüler yollarından biridir. Sadakat, Amerikalıların% 33'ünün 529 planını beş yıl önceki% 18'lik bir artışla kullandığını bildirdi. Benim için, tüm oğullarımın kolejinde biriktirdiğim yol.

Eyaletimin bir sakini olursanız, Illinois 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri üzerine yazdığım bir yazıyı okuyabilirsiniz. (Evet, “S” sessizdir). Değilse, seçeneklerin ne olduğunu görmek için kendi durumunuzu iki kez kontrol edin.

529 planı ile çocuğunuz veya torununuz, bir yeğeniniz ya da yeğeniniz, bir arkadaşınız ya da hatta kendiniz için saklayabilirsiniz. İşte 529 Kolej Tasarruf Planının temelleri şunlardır:

 • Hediye-vergi sonuçları olmadan yıllık 14.000 $ (evli çiftler için 28.000 $) katkıda bulunabilirsiniz. Özel bir seçim kapsamında, beş yıllık yatırımları hızlandırarak bir kerede 70.000 $ 'a (evli çiftler için 140.000 $) kadar yatırım yapabilirsiniz.
 • Hesap değeriniz 350.000 ABD dolarına ulaşana kadar katkıda bulunabilirsiniz. (Bu konuda bir sorunum olacağını düşünmüyorum).
 • Kazançlar vergiden muaf olabilir (Tıpkı Roth IRA gibi).
 • Nitelikli yüksek öğretim giderleri için para çekme federal vergiden muaftır. Kalifiye olmayan harcamalar için para çekme işlemleri normal federal gelir vergisine, ayrıca kazançlarda% 10 cezaya tabidir.
 • Gelir sınırı yoktur. Ne kadar kazandığınız önemli değil, katkıda bulunabilirsiniz.
 • Varlıkları kontrol altında tutuyorsunuz.

529 planı hakkında ne sevdiğimiz, herhangi bir akrabanın plana katkıda bulunabileceğidir. Onların oğullarına ihtiyaç duymadıkları daha fazla oyuncak almasını sağlamak yerine, onların 529 planına katkıda bulunmalarını isteriz. Bu kesinlikle almaya devam eden bir hediye.

2. UGMA / UTMA Saklama Hesapları

UGMA / UTMA gözaltı hesapları, çocuğunuzun eğitiminden tasarruf ederken, çocuğunuzun düşük vergi oranından yararlanmanızı sağlar. Şahsen, kontrol sorunu nedeniyle bunların en büyük hayranı değilim. 18 yaşında olduğumu biliyorum ve çocuklarımın büyük bir parayı yönetebildiğimden daha olgun olmasını beklemiyorum. Yanlış olduğunu kanıtlarsa mutlu olurum.

 • Katkı sınırı yok.
 • Kiddie Vergisine dikkat et. 19 yaşın altındaki çocuklar ve kazanılan gelirleri desteklerinin yarısından azı olan 24 yaşın altındaki tam zamanlı öğrenciler için, ilk 950 $ kazanç vergiden muaftır. 1000 $ ve 2,000 $ arasındaki kazançlar, çocuk oranından vergilendirilir; 2.000 $ üzerindeki kazançlar ebeveynlerin oranında vergilendirilir.
 • Gelir sınırı yoktur. Ne kadar kazandığınız önemli değil, katkıda bulunabilirsiniz.
 • Yararlanıcı, çoğu eyalette 18 veya 21 olan çoğunlukta varlıkların kontrolünü kazanır.

Bir emanet hesabı kullandım, çocuklarımı satın almak. İlk oğlum için Nike ve Under Armor'dan bir pay aldım, o da yaşlandığında izleyecek bir stoğa sahip olacaktı. Hem diğer erkeklerle hem de kıyafeti takip etmeyi planlıyorum.

3. Kendi Yatırım Hesabınız

Çocuğunuzun eğitimini kendi yatırım hesabınızla kaydetmek, varlıkların maksimum kontrolünü sağlar. Bu, bir aracı kurum ile ortak bir hesap (veya bireysel) oluşturup yatırım fonlarına veya bireysel hisse senetlerine yatırım yapar.

Kesinlikle paranın daha fazla kontrolünü elinde tutarken, her yıl vergilerle vurulacaksın.

 • Katkı sınırı yok.
 • Kazanç sahibine vergilendirilir.
 • Gelir sınırı yoktur. Ne kadar kazandığınız önemli değil, katkıda bulunabilirsiniz.
 • Varlıkların kontrolünü elinizde tutuyorsunuz ve çekilmelerin ne zaman yapılacağına karar veriyorsunuz.

Bu rotaya gitmek istiyorsanız ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, hangi yatırım hizmetlerinin sizin için uygun olduğunu anlamak için en iyi çevrimiçi aracılık hesaplarına gidin.

4. Roth IRA'nız

Ne düşündüğünü biliyorum: “Roth IRA, emeklilik için değil, üniversite birikimidir.” Evet, bu doğru. İnsanların kolej için birikim yapma konusunda son derece hevesli oldukları ve bunu yaparken kendi emekliliklerini arka yakıcıya koydukları birkaç kez karşılaştım.

Roth IRA'yı kullanarak, emeklilik için biriktirdiğinizden ve çocuğunuzun okula gidip gelmediğinden emin olursanız, katkılarınızı hiçbir sorun olmadan çekebilir ve yalnızca herhangi bir kazanç karşılığında vergiyi ödeyebilirsiniz.

 • Sadece yılda 5,500 dolar (50 yaşın üzerindeyse 6,500 dolar) katkıda bulunabilir.
 • Roth IRA aşaması limitleri olarak bilinen gelir limitleri vardır.
 • Varlıkları kontrol edip paranın ne zaman çekileceğine siz karar verirsiniz.

Emekli olduktan sonra paraya ek vergi verilmediğinden, Roth IRA'ya çok büyük bir inancım var.Daha önce bir Roth'u açmadıysanız, en iyi seçeneklerin derinlikli açıklamalarını almak için Roth IRA'yı Açmak için En İyi Yerlerdeki makaleme gidin.

Umarım üniversite için doğru yönde seni yönlendirir.

Size Yardımcı Olabilecek Diğer Makaleler

Videoyu izle: GF 037 - Complidiss

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Roth IRA Dönüşümünün Öngörülmeyen Sonuçları
Yatırım

Roth IRA Dönüşümünün Öngörülmeyen Sonuçları

Bu, JoeTaxpayer'den başka bir misafir gönderi. Blogumda, 2010'un Roth IRA dönüşüm etkinliğini büyük ölçüde ayrıntılı olarak ele alan birkaç makale paylaştım. Bu birçok kişi için harika bir fırsat olsa da, bir dönüşümün pek çok örneği yoktur. Roth IRA dönüşümünün bazı artılarını ve eksilerini ve sonuçlanabilecek öngörülemeyen sonuçları paylaşmak için JoeTaxpayer'a baktım.
Devamını Oku
BBVA Pusula Bankası İncelemesi
Yatırım

BBVA Pusula Bankası İncelemesi

Bankaları karşılaştırırken, ilk önce isminizle bildiğiniz şeyleri araştırırsınız. Tabii ki bu iyi bir şey olsa da, banka veya kredi kurumunuzdan, özellikle de kişisel krediler, tasarruf hesapları ve iş hesaplarından özel bir şey istiyorsanız, gözlerinizi tutmak isteyebilirsiniz. BBVA Compaass Bank, biraz daha araştırmak isteyebileceğinizlerden biridir.
Devamını Oku
Brokerlik Hesabınızı Nasıl Transfer Edersiniz?
Yatırım

Brokerlik Hesabınızı Nasıl Transfer Edersiniz?

Uydu veya kablo servisini değiştirmeye çalışan herkes, popodaki ağrının ne kadar olabileceğini biliyor. Telefonda en az bir saat harcayacaksınız ve büyük olasılıkla sonunda sıcak duşun daha iyi hissettiremeyeceği kadar tiksineceksiniz. Yatırımcıların yeni bir aracı kurum ile başladığında sahip oldukları en büyük korkulardan biri, finansal danışmanınızdan ayrılmak veya ayrılmak istemeniz durumunda ne olduğudır.
Devamını Oku