Borç

Kredi Kartlarınızı Ödemek için 401k Kredi Kullanmanız Gerekir mi?

Cevabımın yukarıdaki soruya ne olduğunu düşünüyorsunuz? Aşağıdaki ekran görüntüsü size bir gösterge veriyor mu? Daha iyi!

Birisi bana bu soruyu sorduğunda ne zaman uğraşıyorum. Yapma. Birkaç başka seçeneğe ihtiyacınız varsa, videoyu izleyin veya aşağıyı okuyun.

Ne yaparsanız yapın, kredi kartlarınızı ödemek için 401k paranızı kullanmayın. Bu kredi kartı faturalarını her ay ödediğinizde, bu faturaları mümkün olduğunca ödemek cazip gelebilir. Limitsiz olan birkaç hesap var.

Senin 401k senin emeklilik aracının arkasındaki ana motordur. 401k hesabınızı düzgün bir şekilde yönetmeniz çok önemlidir. 401k'tan kredi almakla ilgili birçok sorularım var. Bu, emekliliğiniz için yaptığınız en kötü hatalardan biri olabilir.

Kendine binlerce dolar borç bulmuş olabilirsin. Kredi kartı borcu, paranıza ciddi bir yük getirebilir. Bu zorluğu çözmek için çeşitli yollar vardır.

401K'dan Borçlanma için 2 Alternatif

Yerel bankanızdan kişisel bir kredi alın.

Eski borcu ödemek için neden daha fazla borç aldığınızı kendinize soruyor olabilirsiniz. Yapma. Bunu kredinizdeki faiz oranını konsolide etmek ve azaltmak olarak düşünün. Son zamanlarda tavsiyemi izleyen ve faiz oranını% 10 oranında aşan bir okuyucum vardı. Eğer kredinizi incitmediyseniz, bir bakiye transfer kartı kullanabilirsiniz ve bazı kartlar gelecekteki alışverişleriniz için size havayolu noktaları verecektir.

Bir zamanlar bankadan kredi almak uzun ve sinir bozucu bir baş ağrıyordu. Bankaların çeşitli seçenekleri ve ürünleri sayesinde kişisel bir kredi almak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Aslında, online kredi için başvuruda bulunabileceğiniz ve onaylanabileceğiniz birçok banka var. Bir bankaya adım bile atmak zorunda değilsin. Çevrimiçi bir kredi almak sadece daha kolay değil, aynı zamanda daha düşük ücretler için de onaylanabilir.

Bir banka aracılığıyla kredi almaya karar verirseniz, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermeden önce her zaman düzinelerce bankayı karşılaştırın. Her banka farklı, hepsi farklı oranlar sunacak ve farklı ücretlere sahip olacak.

Peer to Peer Lending düşünün.

P2P kredileri, finansal hizmetler sektöründe bir dayanak noktası haline gelmektedir. Borç veren kurumun önde gelen eşi Ödünç Kulübü 1 milyar doları aşan krediler.

Kredi Kulübü aracılığıyla kredi almak basittir. SSN ve adres gibi bazı temel kişisel bilgilerin yanı sıra istihdam ve gelir bilgileri vermeniz gerekecektir. Tanışmanız gereken birkaç gereksinim var:

  • En az 600 kredi puanı
  • Üç yıllık kredi geçmişi
  • Maksimum borç-gelir oranı% 40

Bu gereksinimleri karşıladığınız sürece sorun yaşamazsınız. Kredileri 1.000 $ ile 25.000 $ arasında herhangi bir yerde güvence altına alabilirsiniz. Çoğu durumda, Kredi Kulübü uygulamaları onaylamakta hızlıdır. Çoğu durumda, başvuru bir haftadan az sürede onaylanacaktır. Bundan sonra, tüm yapmanız gereken yatırımcıların kredinizi geri vermesini beklemek.

Geleneksel bir banka kredisine karşı P2P kredisi ile gitmenin birçok avantajı vardır. En önemlilerinden biri, bir tuğla-harç bankası ile aldığınız ile karşılaştırıldığında bir P2P şirketi ile daha düşük bir oran elde edeceksiniz.

Lending Club sizin için çalışmazsa, orada başka birkaç mükemmel P2P sitesi vardır. Prosper veya Lending Tree gibi siteler mükemmel alternatiflerdir.

Kredi kartlarında şu anda% 25'in üzerinde ödeme yapan bir başka okuyucu da, kredi kartlarını ödemek için 401k'lık nakit ödeme yapmamı istedi. (Videoyu çekmek için bana ilham veren kişi o). ÖnerdimÖdünç Verme Kulübü hemen yaptı.

Birkaç gün sonra bu e-postayı aldım:

Boom! Bu şekilde para biriktiriyorsunuz ve finansal geleceğinizi tehlikeye atmıyorsunuz.

(Ayrıca düşünebilirsiniz başarılı olmakbaşka bir P2P borç veren.)

Bir 401k üzerinde bir kredi almak için çeşitli nedenler vardır kötü bir fikirdir. Krediyi ödemeden önce işten kovulmanız veya işinizden ayrılmanız gerekiyorsa, kredinizin tamamını geri ödemek için 60 gününüz olacaktır. Ödemeyi almazsanız, IRS krediyi hesaba çekilir. Bazı kredi kartlarını ödemek için 401k’ınızı kullanmayı düşündüyseniz, öncelikle bu alternatifleri inceleyin.

Kredi Kartları Ödemek İçin İpuçları

Bazı durumlarda, kredi kartı faturalarınızı ödemek için kredi almak zorunda kalmazsınız. Bir çift finansal tweaks veya yaşam tarzı değişikliği yapmak size bu kredi kartı faturalarını ödemek için ihtiyacınız olan ekstra parayı verebilir.

Yapmanız gereken ilk şey, önce en yüksek APR'yi ödemek. En yüksek faiz oranına sahip kartın ödenmesi size uzun vadede çok para kazandıracak. İlk ödendikten sonra, bir sonraki en yüksek APR ile karta ilerleyin.

Bir bütçe başlatın. Paranızın nereye gittiğini bilmiyorsanız, nerede para harcayacağınızı bilmiyorsunuz. Bütçe oluşturma fikri kafanıza bir kapıya çarpmak istediğinizde endişelenmeyin, bütçe oluşturmanın birkaç kolay yolu vardır.

Bütçenize (ve ona yapışarak) sahip olmak, harcamalarınızı azaltabileceğiniz alanları gösterebilir. Kredi kartı faturalarınızın bir kısmını ödemek için tüm ekstra parayı kullanabilirsiniz. Çoğu insan her ay ne kadar harcama yaptığını görmeye şaşırır.

Bütçenizi oluşturduktan sonra, onunla bir şeyler yapmak zorundasınız. Kesebileceğiniz veya tamamen ortadan kaldırabileceğiniz iki veya üç alana bakın. Kredi kartı faturalarınızı ödemek bazı fedakârlıklara ihtiyaç duyacaktır.

Bu borçları ortadan kaldırmaya çalışırken, kredi kartınızı kullanmayı bırakmanız önemlidir. Kartı dondurucuya koyun veya doğrayın. Kartta daha fazla borç biriktirmek için ne gerekiyorsa yapın.

Yukarıda belirttiğim gibi, borçlarınızı tek bir yerde almak, kredi kartı faturalarınızı ödemeye yardımcı olmanın harika bir yoludur. Borçlarınızı konsolide etmek, faiz oranlarınıza para kazandırabilir.İhtiyaçlarınıza uygun bir bakiye transfer kartı bulabilirseniz, bu, faizlerinizi bir servet ödemeden borçlarınızı ödemenin en iyi yollarından biridir.

Videoyu izle: Payday Kredileri. Faiz ve borç. Finans ve Sermaye Piyasaları. Khan Academy

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Ne Zaman Arkadaşlık Olduğunda: Borçsuz Seksidir!
Borç

Ne Zaman Arkadaşlık Olduğunda: Borçsuz Seksidir!

Herkese merhaba, bu Kuyu Cüzdanı için bir katkı olarak yazan Kim Hayes. Biriyle ilk tanıştığınızda, tartışmak istediğiniz son konu paradır. Dürüst olmak gerekirse, neye benziyordu ki? “Hey, bence gerçekten harikasın… ama daha fazla duygusal olarak yatırım yapmadan önce banka hesaplarını görebilir miyim?
Devamını Oku
10 Ortak Hata Öğrencileri Bunları Borçta Tutuyor
Borç

10 Ortak Hata Öğrencileri Bunları Borçta Tutuyor

Öğrenciler bir eğitim için okuldayken, bu gerçek dünyanın onlara öğreteceği her şeyi öğrenmesi anlamına gelmez. Eğitim kurumları, oradaki en parlak zihinleri istihdam ederken, üniversite müfredatına odaklanma, öğrencileri kişisel finans konusunda öğretmek söz konusu olduğunda genellikle özünü kaybeder.
Devamını Oku
Bir Zamanda İflas-Bir Bölümün Farklı Türleri
Borç

Bir Zamanda İflas-Bir Bölümün Farklı Türleri

İflasla ilgili düşündüğümüzde, genellikle bunu büyük bir süreç olarak düşünürüz. Birçok durumda, iflasın borçları ortadan kaldırabileceği ve para problemlerini çözebileceği varsayımı altındayız (bir kişinin kredi puanını yok etmenin sonucu olarak). Ancak durum böyle değil. İflas tüm borçları temizlemeyecek ve birkaç çeşit iflas söz konusu olacak.
Devamını Oku
Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Nasıl Kullanılır?
Borç

Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Nasıl Kullanılır?

Bir çocuğun kolej eğitimi için para biriktiren çoğu insan 529 Tasarruf Planına aşinadır. Peki ya küçük bir çocuğu özel okula göndermek istersen? 529 Planı sadece yüksek öğrenim masraflarını kapsar. Bu yazıda, herhangi bir eğitim-anaokulu için herhangi bir seviye için kullanabileceğiniz, daha az bilinen bir vergi avantajlı araçtan bahsedeceğim.
Devamını Oku