Borç

Kredi Kartlarınızı Ödemek için 401k Kredi Kullanmanız Gerekir mi?

Cevabımın yukarıdaki soruya ne olduğunu düşünüyorsunuz? Aşağıdaki ekran görüntüsü size bir gösterge veriyor mu? Daha iyi!

Birisi bana bu soruyu sorduğunda ne zaman uğraşıyorum. Yapma. Birkaç başka seçeneğe ihtiyacınız varsa, videoyu izleyin veya aşağıyı okuyun.

Ne yaparsanız yapın, kredi kartlarınızı ödemek için 401k paranızı kullanmayın. Bu kredi kartı faturalarını her ay ödediğinizde, bu faturaları mümkün olduğunca ödemek cazip gelebilir. Limitsiz olan birkaç hesap var.

Senin 401k senin emeklilik aracının arkasındaki ana motordur. 401k hesabınızı düzgün bir şekilde yönetmeniz çok önemlidir. 401k'tan kredi almakla ilgili birçok sorularım var. Bu, emekliliğiniz için yaptığınız en kötü hatalardan biri olabilir.

Kendine binlerce dolar borç bulmuş olabilirsin. Kredi kartı borcu, paranıza ciddi bir yük getirebilir. Bu zorluğu çözmek için çeşitli yollar vardır.

401K'dan Borçlanma için 2 Alternatif

Yerel bankanızdan kişisel bir kredi alın.

Eski borcu ödemek için neden daha fazla borç aldığınızı kendinize soruyor olabilirsiniz. Yapma. Bunu kredinizdeki faiz oranını konsolide etmek ve azaltmak olarak düşünün. Son zamanlarda tavsiyemi izleyen ve faiz oranını% 10 oranında aşan bir okuyucum vardı. Eğer kredinizi incitmediyseniz, bir bakiye transfer kartı kullanabilirsiniz ve bazı kartlar gelecekteki alışverişleriniz için size havayolu noktaları verecektir.

Bir zamanlar bankadan kredi almak uzun ve sinir bozucu bir baş ağrıyordu. Bankaların çeşitli seçenekleri ve ürünleri sayesinde kişisel bir kredi almak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Aslında, online kredi için başvuruda bulunabileceğiniz ve onaylanabileceğiniz birçok banka var. Bir bankaya adım bile atmak zorunda değilsin. Çevrimiçi bir kredi almak sadece daha kolay değil, aynı zamanda daha düşük ücretler için de onaylanabilir.

Bir banka aracılığıyla kredi almaya karar verirseniz, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermeden önce her zaman düzinelerce bankayı karşılaştırın. Her banka farklı, hepsi farklı oranlar sunacak ve farklı ücretlere sahip olacak.

Peer to Peer Lending düşünün.

P2P kredileri, finansal hizmetler sektöründe bir dayanak noktası haline gelmektedir. Borç veren kurumun önde gelen eşi Ödünç Kulübü 1 milyar doları aşan krediler.

Kredi Kulübü aracılığıyla kredi almak basittir. SSN ve adres gibi bazı temel kişisel bilgilerin yanı sıra istihdam ve gelir bilgileri vermeniz gerekecektir. Tanışmanız gereken birkaç gereksinim var:

  • En az 600 kredi puanı
  • Üç yıllık kredi geçmişi
  • Maksimum borç-gelir oranı% 40

Bu gereksinimleri karşıladığınız sürece sorun yaşamazsınız. Kredileri 1.000 $ ile 25.000 $ arasında herhangi bir yerde güvence altına alabilirsiniz. Çoğu durumda, Kredi Kulübü uygulamaları onaylamakta hızlıdır. Çoğu durumda, başvuru bir haftadan az sürede onaylanacaktır. Bundan sonra, tüm yapmanız gereken yatırımcıların kredinizi geri vermesini beklemek.

Geleneksel bir banka kredisine karşı P2P kredisi ile gitmenin birçok avantajı vardır. En önemlilerinden biri, bir tuğla-harç bankası ile aldığınız ile karşılaştırıldığında bir P2P şirketi ile daha düşük bir oran elde edeceksiniz.

Lending Club sizin için çalışmazsa, orada başka birkaç mükemmel P2P sitesi vardır. Prosper veya Lending Tree gibi siteler mükemmel alternatiflerdir.

Kredi kartlarında şu anda% 25'in üzerinde ödeme yapan bir başka okuyucu da, kredi kartlarını ödemek için 401k'lık nakit ödeme yapmamı istedi. (Videoyu çekmek için bana ilham veren kişi o). ÖnerdimÖdünç Verme Kulübü hemen yaptı.

Birkaç gün sonra bu e-postayı aldım:

Boom! Bu şekilde para biriktiriyorsunuz ve finansal geleceğinizi tehlikeye atmıyorsunuz.

(Ayrıca düşünebilirsiniz başarılı olmakbaşka bir P2P borç veren.)

Bir 401k üzerinde bir kredi almak için çeşitli nedenler vardır kötü bir fikirdir. Krediyi ödemeden önce işten kovulmanız veya işinizden ayrılmanız gerekiyorsa, kredinizin tamamını geri ödemek için 60 gününüz olacaktır. Ödemeyi almazsanız, IRS krediyi hesaba çekilir. Bazı kredi kartlarını ödemek için 401k’ınızı kullanmayı düşündüyseniz, öncelikle bu alternatifleri inceleyin.

Kredi Kartları Ödemek İçin İpuçları

Bazı durumlarda, kredi kartı faturalarınızı ödemek için kredi almak zorunda kalmazsınız. Bir çift finansal tweaks veya yaşam tarzı değişikliği yapmak size bu kredi kartı faturalarını ödemek için ihtiyacınız olan ekstra parayı verebilir.

Yapmanız gereken ilk şey, önce en yüksek APR'yi ödemek. En yüksek faiz oranına sahip kartın ödenmesi size uzun vadede çok para kazandıracak. İlk ödendikten sonra, bir sonraki en yüksek APR ile karta ilerleyin.

Bir bütçe başlatın. Paranızın nereye gittiğini bilmiyorsanız, nerede para harcayacağınızı bilmiyorsunuz. Bütçe oluşturma fikri kafanıza bir kapıya çarpmak istediğinizde endişelenmeyin, bütçe oluşturmanın birkaç kolay yolu vardır.

Bütçenize (ve ona yapışarak) sahip olmak, harcamalarınızı azaltabileceğiniz alanları gösterebilir. Kredi kartı faturalarınızın bir kısmını ödemek için tüm ekstra parayı kullanabilirsiniz. Çoğu insan her ay ne kadar harcama yaptığını görmeye şaşırır.

Bütçenizi oluşturduktan sonra, onunla bir şeyler yapmak zorundasınız. Kesebileceğiniz veya tamamen ortadan kaldırabileceğiniz iki veya üç alana bakın. Kredi kartı faturalarınızı ödemek bazı fedakârlıklara ihtiyaç duyacaktır.

Bu borçları ortadan kaldırmaya çalışırken, kredi kartınızı kullanmayı bırakmanız önemlidir. Kartı dondurucuya koyun veya doğrayın. Kartta daha fazla borç biriktirmek için ne gerekiyorsa yapın.

Yukarıda belirttiğim gibi, borçlarınızı tek bir yerde almak, kredi kartı faturalarınızı ödemeye yardımcı olmanın harika bir yoludur. Borçlarınızı konsolide etmek, faiz oranlarınıza para kazandırabilir.İhtiyaçlarınıza uygun bir bakiye transfer kartı bulabilirseniz, bu, faizlerinizi bir servet ödemeden borçlarınızı ödemenin en iyi yollarından biridir.

Videoyu izle: Payday Kredileri. Faiz ve borç. Finans ve Sermaye Piyasaları. Khan Academy

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır
Borç

Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır

Bir yıldan fazla bir süre önce, kredi kartı borcumda 3,000 dolar vardı ... ve bundan memnun değildim. O zamanlar, bir kariyer değişimi yaptıktan sonra ReadyForZero için bir yazar ve blog yazarı olarak hayalimdeki işime inmiştim. Ancak yeni kariyerime başlamak için çalışırken bir kaç ay harcadım ve bu süre zarfında birikimlerime daldım ve aylık harcamalarımın bir kısmını kredi kartına koymaya başladım.
Devamını Oku
“İyi” Borcuna Sahip Olmak Ne Demek?
Borç

“İyi” Borcuna Sahip Olmak Ne Demek?

Yüzeyde iyi borç diye bir şey yoktur. Eğer herhangi bir borç varken Sonuçta, bu para tasarruf ve yatırımlar çok daha iyi kullanmak koymak ne zaman zor kazanılmış bir gelir yığın bu borcu ödemek için her ay dışarı çıkmak gerektiği anlamına gelir. Bazı borçların uzun vadede devreye giren farklı faktörlere bağlı olarak diğer borçlardan daha iyi olduğu düşünülmektedir.
Devamını Oku
GFC 013'e Sorun - Boşanma Sonrası Borçla Nasıl Karşılaşılır?
Borç

GFC 013'e Sorun - Boşanma Sonrası Borçla Nasıl Karşılaşılır?

Her ne kadar bazen yüksek borcu kendi kendini yaratan bir yara olarak düşünürsek de, çoğu zaman böyle değildir. Borç, boşanmanın ardından ortak bir sorundur. Ve bazen boşanmanın sebebi bile! Boşanma sonrası borcunu nasıl ele alıyorsun? Bu konu Mike'dan bir Ask GFC sorusundan ilham aldı: “Jeff, Check-in yaptığınız için teşekkürler.
Devamını Oku
Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?
Borç

Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?

Ölüm belgesine göre, babam kalp krizi olarak bilinen miyokard enfarktüsünden öldü. Sağlığı bir süredir kötüleşiyordu, bu yüzden tam bir sürpriz değildi. Kilo aldı ve Tip 2 diyabet tanısı aldı. İki baypas ameliyatı vardı - bir üçlü, bir dörtlü.
Devamını Oku