Borç

Kredi Kartlarınızı Ödemek için 401k Kredi Kullanmanız Gerekir mi?

Cevabımın yukarıdaki soruya ne olduğunu düşünüyorsunuz? Aşağıdaki ekran görüntüsü size bir gösterge veriyor mu? Daha iyi!

Birisi bana bu soruyu sorduğunda ne zaman uğraşıyorum. Yapma. Birkaç başka seçeneğe ihtiyacınız varsa, videoyu izleyin veya aşağıyı okuyun.

Ne yaparsanız yapın, kredi kartlarınızı ödemek için 401k paranızı kullanmayın. Bu kredi kartı faturalarını her ay ödediğinizde, bu faturaları mümkün olduğunca ödemek cazip gelebilir. Limitsiz olan birkaç hesap var.

Senin 401k senin emeklilik aracının arkasındaki ana motordur. 401k hesabınızı düzgün bir şekilde yönetmeniz çok önemlidir. 401k'tan kredi almakla ilgili birçok sorularım var. Bu, emekliliğiniz için yaptığınız en kötü hatalardan biri olabilir.

Kendine binlerce dolar borç bulmuş olabilirsin. Kredi kartı borcu, paranıza ciddi bir yük getirebilir. Bu zorluğu çözmek için çeşitli yollar vardır.

401K'dan Borçlanma için 2 Alternatif

Yerel bankanızdan kişisel bir kredi alın.

Eski borcu ödemek için neden daha fazla borç aldığınızı kendinize soruyor olabilirsiniz. Yapma. Bunu kredinizdeki faiz oranını konsolide etmek ve azaltmak olarak düşünün. Son zamanlarda tavsiyemi izleyen ve faiz oranını% 10 oranında aşan bir okuyucum vardı. Eğer kredinizi incitmediyseniz, bir bakiye transfer kartı kullanabilirsiniz ve bazı kartlar gelecekteki alışverişleriniz için size havayolu noktaları verecektir.

Bir zamanlar bankadan kredi almak uzun ve sinir bozucu bir baş ağrıyordu. Bankaların çeşitli seçenekleri ve ürünleri sayesinde kişisel bir kredi almak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Aslında, online kredi için başvuruda bulunabileceğiniz ve onaylanabileceğiniz birçok banka var. Bir bankaya adım bile atmak zorunda değilsin. Çevrimiçi bir kredi almak sadece daha kolay değil, aynı zamanda daha düşük ücretler için de onaylanabilir.

Bir banka aracılığıyla kredi almaya karar verirseniz, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermeden önce her zaman düzinelerce bankayı karşılaştırın. Her banka farklı, hepsi farklı oranlar sunacak ve farklı ücretlere sahip olacak.

Peer to Peer Lending düşünün.

P2P kredileri, finansal hizmetler sektöründe bir dayanak noktası haline gelmektedir. Borç veren kurumun önde gelen eşi Ödünç Kulübü 1 milyar doları aşan krediler.

Kredi Kulübü aracılığıyla kredi almak basittir. SSN ve adres gibi bazı temel kişisel bilgilerin yanı sıra istihdam ve gelir bilgileri vermeniz gerekecektir. Tanışmanız gereken birkaç gereksinim var:

  • En az 600 kredi puanı
  • Üç yıllık kredi geçmişi
  • Maksimum borç-gelir oranı% 40

Bu gereksinimleri karşıladığınız sürece sorun yaşamazsınız. Kredileri 1.000 $ ile 25.000 $ arasında herhangi bir yerde güvence altına alabilirsiniz. Çoğu durumda, Kredi Kulübü uygulamaları onaylamakta hızlıdır. Çoğu durumda, başvuru bir haftadan az sürede onaylanacaktır. Bundan sonra, tüm yapmanız gereken yatırımcıların kredinizi geri vermesini beklemek.

Geleneksel bir banka kredisine karşı P2P kredisi ile gitmenin birçok avantajı vardır. En önemlilerinden biri, bir tuğla-harç bankası ile aldığınız ile karşılaştırıldığında bir P2P şirketi ile daha düşük bir oran elde edeceksiniz.

Lending Club sizin için çalışmazsa, orada başka birkaç mükemmel P2P sitesi vardır. Prosper veya Lending Tree gibi siteler mükemmel alternatiflerdir.

Kredi kartlarında şu anda% 25'in üzerinde ödeme yapan bir başka okuyucu da, kredi kartlarını ödemek için 401k'lık nakit ödeme yapmamı istedi. (Videoyu çekmek için bana ilham veren kişi o). ÖnerdimÖdünç Verme Kulübü hemen yaptı.

Birkaç gün sonra bu e-postayı aldım:

Boom! Bu şekilde para biriktiriyorsunuz ve finansal geleceğinizi tehlikeye atmıyorsunuz.

(Ayrıca düşünebilirsiniz başarılı olmakbaşka bir P2P borç veren.)

Bir 401k üzerinde bir kredi almak için çeşitli nedenler vardır kötü bir fikirdir. Krediyi ödemeden önce işten kovulmanız veya işinizden ayrılmanız gerekiyorsa, kredinizin tamamını geri ödemek için 60 gününüz olacaktır. Ödemeyi almazsanız, IRS krediyi hesaba çekilir. Bazı kredi kartlarını ödemek için 401k’ınızı kullanmayı düşündüyseniz, öncelikle bu alternatifleri inceleyin.

Kredi Kartları Ödemek İçin İpuçları

Bazı durumlarda, kredi kartı faturalarınızı ödemek için kredi almak zorunda kalmazsınız. Bir çift finansal tweaks veya yaşam tarzı değişikliği yapmak size bu kredi kartı faturalarını ödemek için ihtiyacınız olan ekstra parayı verebilir.

Yapmanız gereken ilk şey, önce en yüksek APR'yi ödemek. En yüksek faiz oranına sahip kartın ödenmesi size uzun vadede çok para kazandıracak. İlk ödendikten sonra, bir sonraki en yüksek APR ile karta ilerleyin.

Bir bütçe başlatın. Paranızın nereye gittiğini bilmiyorsanız, nerede para harcayacağınızı bilmiyorsunuz. Bütçe oluşturma fikri kafanıza bir kapıya çarpmak istediğinizde endişelenmeyin, bütçe oluşturmanın birkaç kolay yolu vardır.

Bütçenize (ve ona yapışarak) sahip olmak, harcamalarınızı azaltabileceğiniz alanları gösterebilir. Kredi kartı faturalarınızın bir kısmını ödemek için tüm ekstra parayı kullanabilirsiniz. Çoğu insan her ay ne kadar harcama yaptığını görmeye şaşırır.

Bütçenizi oluşturduktan sonra, onunla bir şeyler yapmak zorundasınız. Kesebileceğiniz veya tamamen ortadan kaldırabileceğiniz iki veya üç alana bakın. Kredi kartı faturalarınızı ödemek bazı fedakârlıklara ihtiyaç duyacaktır.

Bu borçları ortadan kaldırmaya çalışırken, kredi kartınızı kullanmayı bırakmanız önemlidir. Kartı dondurucuya koyun veya doğrayın. Kartta daha fazla borç biriktirmek için ne gerekiyorsa yapın.

Yukarıda belirttiğim gibi, borçlarınızı tek bir yerde almak, kredi kartı faturalarınızı ödemeye yardımcı olmanın harika bir yoludur. Borçlarınızı konsolide etmek, faiz oranlarınıza para kazandırabilir.İhtiyaçlarınıza uygun bir bakiye transfer kartı bulabilirseniz, bu, faizlerinizi bir servet ödemeden borçlarınızı ödemenin en iyi yollarından biridir.

Videoyu izle: Payday Kredileri. Faiz ve borç. Finans ve Sermaye Piyasaları. Khan Academy

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

GFC 004'e sorun: İflasın En İyi Şeklini Nasıl Kullanıyorsunuz?
Borç

GFC 004'e sorun: İflasın En İyi Şeklini Nasıl Kullanıyorsunuz?

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'da yayınlanıyorsa, en çok satan kitabımın, Maliye Askerliğinin ve 50 ABD doları Amazon hediye kartının bir kopyasının şanslı alıcısısınız. Peki ne bekliyorsun? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku
Kolej Finansmanı Önceliklerinin Ödemesinde 3 Kolay Adım
Borç

Kolej Finansmanı Önceliklerinin Ödemesinde 3 Kolay Adım

Kolej giderek daha pahalı hale geliyor. Sonuç olarak, çok sayıda kaynaktan üniversiteye ödeme yapmak için para talep etmeniz muhtemeldir. Her şeyden önce, yine de zamanınız varsa, bir tür avantajlı hesapta para ayırmak iyi bir fikirdir. Bu bir 529 planı veya bir Coverdell olsun, üniversite için para ayırma alışkanlığında olmak iyi bir fikirdir.
Devamını Oku
401k Zorluk Çekme Kuralları
Borç

401k Zorluk Çekme Kuralları

Times çok insan için zor oldu. Birkaç yıl önce büyük bir üreticiden işten çıkarılmış ve hala iş bulmakta zorlanan birkaç müşterim var. Birçok Amerikalı için bu çok tanıdık bir durum. Ev ya da kira ödemesi. Programı faturaları. Geç kredi kartları bildirimleri. Borç toplayıcıları sizi her saat başı arar.
Devamını Oku
Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin
Borç

Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin

Ev işim için faturaya baktığımda, ödenmemiş faturaları gördüğümde ve dişlerimi toprakladığımda, her iki ayda bir zaman vardı. Banka hesabımın ipotek ve araç kredisi ödemeleri, emeklilik hesabı katkıları ve ay boyunca kredi kartlarıma harcadığımı ödemesi nedeniyle azaldığı için, 2,000 dolar daha fazla almam gerektiğini hayal kırıklığına uğratmıştım.
Devamını Oku