Maliye

500 $ Nasıl Yatırım Yapılır?

Burada sadece bir tahmin, ama yatırım yapmayan pek çok insanın, binlerce dolar ile başlamanız gerektiğini düşündüğünden şüpheleniyorum. İster inanın ister inanmayın, bu sadece doğru değil. Gerçekten 500 $ veya daha az yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir sonraki itiraz olabilir 500 $ yatırım nasıl - Sonuç olarak, bir hesap açsanız bile, sadece birkaç yüz dolar ile yapamayacağınız pek çok yatırım var, değil mi?

Yanlış! Kesinlikle yanlış.

Teknolojinin bir araya getirilmesi ve yatırımla birlikte, az miktarda para yatırmanın her türlü yolu vardır. Sadece birkaç yüz dolarlık binlerce farklı menkul kıymete maruz kalmak bile mümkün.

Teknoloji, özellikle de yatırım söz konusu olduğunda bile her şeyi değiştiriyor. Bu yeni ve küçük yatırımcılar için iyi bir haber. Artık yatırım yapmaya başlamak için birkaç bin dolarlık bir yuva yumurtası biriktirene kadar beklemeye gerek yok. Sadece birkaç yüz dolar ile başlayabilirsin, ya da hiç para bile yok.

Orada senin için kaç seçenek olduğunu öğrenmek bile şaşırmış olabilir.

Bunları kontrol et:

Mikro-tasarruf uygulamaları

500 ABD doları olmasa bile, mikro tasarruf uygulamaları yoluyla yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Bunlar, normal harcama etkinlikleri sayesinde küçük miktarlarda para tasarrufu yapmanızı sağlayan uygulamalardır. Uygulamayı kontrol hesabınıza veya kredi kartınıza bağlarsınız ve her işleminizde, tasarruflara ve hatta yatırımlara küçük bir miktar para tahsis edilir.

Popüler mikro-tasarruf uygulamalarına örnekler:

meşe palamudu

meşe palamudu Muhtemelen en popüler mikro-tasarruf uygulamasıdır. Hatta IRA versiyonları var. Meşe palamudu daha sonra. Süreç “Yuvarlak Ups” olarak adlandırdıkları ile çalışır. Bir satın alma işlemi yapıyorsunuz, söz gelimi $ 9.23 ve uygulama 10 dolara kadar işlem yapıyor. Ek 0,77 dolar tasarruf için gider.

5 $ kaydettikten sonra, Acorns ile robo-danışman yatırım hesabına taşındı. Dilediğiniz zaman Meşe palamudu hesabınıza para yatırabilirsiniz. Tasarruf ve yatırım yapmakta zorluk çeken insanlar için mükemmel bir uygulama.

Saklamak

Saklamak mikro-yatırım uygulaması daha fazladır. Bunu banka hesabınıza bağlarsınız, ardından Stash hesabınıza para yatırırsınız. Minimum başlangıç ​​yatırımı sadece 5 ABD dolarıdır ve istediğiniz gibi para yatırma işlemi yapabilirsiniz.

Stash meşe palamutlarından farklıdır, çünkü paranızı gerçekten yönetemezler. Bunun yerine, hesabınızla yaptığınız önerilen yatırımları sağlarlar. Meşe Palamutları'nın aksine, Stash sadece ETF'leri değil, aynı zamanda bireysel stokları da önermektedir.

Qapital

Qapital Meşe palamudu gibi yuvarlama yöntemleri kullanır. Ancak, satın alma başına hesaba 5 $ 'a kadar ayırmanıza izin veriyorlar. Kontrol hesabınızı, kredi kartınızı veya hatta PayPal hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Qapital ayrıca para biriktirmenize yardımcı olacak bazı benzersiz ve yenilikçi yollara da sahiptir. Örneğin, düzenli olarak sabit bir dolar tutarına katkıda bulunabilir, serbest gelirden para ayırabilir veya hatta spor salonuna gitmek gibi belirli etkinliklere katkı sağlayabilirsiniz. Buradaki fikir, yararlı faaliyetler için bir tasarruf teşviki oluşturmaktır.

Mikro tasarruf uygulamaları hiç paranız yoksa tasarruf ve yatırım yapmaya başlamak için mükemmel bir yoldur. Ancak, en az 500 ABD doları biriktirdiğinizde, bu makaledeki bakiyeleri diğer yatırımlara aktarmayı düşünebilirsiniz.

Robo-danışmanları

Robo-danışmanlar çevrimiçi, tam otomatik yatırım yönetimi platformlarıdır. Portföy tahsisatından, periyodik yeniden dengelemeye ve temettü yeniden yatırımına kadar, yatırımın tüm yönlerini ele alırlar. Bazıları bile gelir vergilerini en aza indirecek stratejiler sunuyor ve neredeyse hepsi IRA hesaplarını sunuyor.

İşte size önerdiğimiz beş şey:

şerefiye

şerefiye Muhtemelen tüm robo-danışmanların en bilinenidir. Hesabınızı, standart bir hesapta sadece% 0,25 gibi düşük bir ücret karşılığında yönetir. Dahası, 0 ön ödeme ile bir hesap açabilir ve yinelenen para yatırma işlemleriyle fonlayabilirsiniz.

Paranızı binlerce hisse senedini ve tahvili kapsayan 12 borsa yatırım fonuna (ETF) yatırırlar. Bu size çok küçük bir yatırımla inanılmaz bir çeşitlilik sağlar.

Wealthfront

Wealthfront Betterment'e benzer şekilde çalışır, ancak daha büyük hesaplarda daha fazla yatırım seçeneği sunarlar. Yeni bir yatırımcı olarak, 500 $ ile başlayabilirsiniz. Hesap bakiyenizin% 0,25'ini yıllık olarak alıyorlar, ancak ilk 5.000 ABD doları ücretsiz olarak yönetiliyor.

Wealthsimple

Wealthsimple İyileştirme ve Wealthfront gibi çok işe yarıyor, fakat aynı zamanda sosyal açıdan sorumlu yatırımların yanı sıra İslami ilkelere dayalı yatırımlar yapan Helal Portföyü de sunuyorlar. Yıllık yönetim ücreti, diğer platformlarda yıllık% 0,50'den daha yüksektir. Ancak, herhangi bir ön yatırım olmaksızın bir hesap açabilir ve düzenli katkılarla fonlayabilirsiniz.

M1

M1 diğer robo-danışmanlardan biraz farklıdır, çünkü size referans olarak verdikleri portföy seçenekleri sunarlar. Pastalar. Önceden hazırlanmış turtalar sunuyorlar, ancak her birinde değişiklik yapabilirsiniz.

ETF'leri veya bireysel stokları veya her ikisinin birleşimini tutmayı seçebilirsiniz. Minimum yatırım yoktur, bu nedenle hesabınıza düzenli katkılarda bulunabilirsiniz. Ve belki de en iyisi, yıllık yönetim ücreti yoktur.

Hedgeable

Hedgeable Herkesin en ilginç robo-danışmanı olabilir. “Hedable” ismi, “hedge” deki bir oyundur. risk fonu, bunun büyüklüğü ile ilgili. Korunabilir çok küçük yatırımcılar için gelişmiş hedge stratejileri mevcut hale getiriyor. 1 $ 'dan az bir miktar ile başlayabilirsiniz.Portföyünüzü, finansal piyasalardaki aksamalar sırasında piyasalardan daha iyi bir performansa dönüştürebilecek felaket kayıplarından korumak için tasarlanmış yatırım stratejileri kullanıyorlar.

Aynı zamanda özel sermaye, Bitcoin, emlak ve emtialar gibi daha çeşitli yatırımlara da sahipler. Birden fazla varlık sınıfında çeşitlendirmek için gerçek bir fırsat.

Düşük Minimum Yatırım Aracıları

Bazı yeni ve küçük yatırımcılar, popüler yatırım aracılık şirketlerini araştırmaktan bile çekinmiyorlar. Bir hesap açmak için binlerce dolar istediklerini varsayabilirsin. Bunun gibi brokerler vardır, ancak aşağıda sıfırdan 500 dolara kadar bir hesap açabileceğiniz yedi indirim aracılık listesi bulunmaktadır.

TD Ameritrade her türlü yatırımı paradan menkul kıymetlere sunan tam hizmet indirim komisyoncudur. Minimum başlangıç ​​yatırımı gerektirmezler ve hesap için yıllık ücret yoktur. Hisse senetleri, opsiyonlar ve ETF'ler, ticaret başına 6.95 dolara satılabilir.

Ally Invest Ayrıca asgari yatırım gereksinimi olmayan bir başka tam hizmet indirim komisyoncusu. Hisse senedi, opsiyon ve ETF'ler için her türlü yatırım için 4,95 $ 'lık yatırımlar sunuyorlar.

E * TİCARET En az 500 dolarlık başlangıç ​​yatırımı gerektirir ve ayrıca her türlü yatırım seçeneğini de sunar. Hisseleri, opsiyonları ve ETF'leri işlem başına 6,95 ABD doları üzerinden yapabilirsiniz.

Scottrade hisse senetleri, opsiyonlar ve ETF'ler için ticaret başına 7 $ sunan iyi kurulmuş bir yatırım komisyoncusu. Dahası, yatırımlarınızla yüz yüze iletişim kurmak isterseniz, ülke çapında 500'den fazla şubeye sahipler. Bir hesap açmak için 500 $ 'a ihtiyacınız olacak.

Firstrade ayrıca asgari başlangıç ​​yatırımı gerektirmez. Ticaret başına hisse senetlerini, opsiyonları ve ETF'leri sadece ticaret başına 2,95 dolar ve ticaret başına sadece 9,95 dolarlık yatırımlar yapabilirsiniz. Ayrıca 700'den fazla komisyon içermeyen ETF'ler sunuyorlar.

Eşsiz Düşük Asgari Yatırım Brokerliği Bir Çift

Son iki broker yatırım aracılık dünyasında ‚Äúdifferent‚Äù. Her birini okurken neden göreceksiniz.

Robinhood Android ve iPhone için kullanılabilen akıllı telefon tabanlı bir ticaret platformudur. Minimum başlangıç ​​yatırımı yoktur ve bu yılki seçenekler ve hatta kripto para birimleriyle birlikte hisse senedi ve ETF'leri de ticaret yapabilirsiniz. Ve tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz ücretsiz!

motif portfol ÄÄmotifs‚Äù olarak adlandırılan kendi portföylerinizi tasarlamanıza olanak tanır. İsim, tema odaklı portföyler oluşturabileceğinizi onaylıyor.

Örneğin, en fazla 30 hisse senedi ve / veya ETF'ye sahip bir portföy yaratabilirsiniz - tek bir sabit ücret olan 9,95 dolar. Bazı motifler önceden tasarlanmış (aslında 9,000'den fazla), ancak kendi başınıza da oluşturabilirsiniz. Minimum başlangıç ​​yatırımı yok, ancak bir motif oluşturmak için en az 250 $ 'a ihtiyacınız var.

Emeklilik Planları

500 $ veya daha az yatırım yapmanın en iyi yollarından biri, bir emeklilik planına katılmaktır. İşvereniniz bir program sunuyorsa, bordro yatırımı yaparak katılabilirsiniz. Hiç para kazanmaya gerek yok.

Birçok işveren planı, 401 (k) s gibi bir işveren eşleştirme katkısı sunmaktadır. İşvereniniz% 50'lik bir eşleşme sunuyorsa ve% 6'lık bir katkı yaparsanız,% 3'lük ek bir ücret ödersiniz. Bu size toplam gelirinizin% 9'unu sağlayacak.

Ancak, 500 TL’niz varsa, bir IRA hesabı açabilirsiniz. Bu geleneksel ya da Roth IRA ile yapılabilir. Bu yazıda yatırım aracı kurumlarından veya robo-danışmanlardan herhangi biriyle bir hesap açabilirsiniz. Birçoğu, IRA için asgari başlangıç ​​yatırım taleplerinden bile vazgeçecek.

IRA seçeneğiyle ilgili belki de en iyi şey, tamamen kendi kendini yönetmektir. Hesap için kaydolabilir ve hatta hesabınızda tutacağınız yatırımları seçebilirsiniz. Yatırım yapmaya alışkın değilseniz, robo-danışmanlardan biriyle IRA'ya başlayabilirsiniz. Sizin için tüm yatırım yönetimini ele alacaklar ve yapmanız gereken tek şey hesabınıza para yatırmak.

IRA hesabınız açıldıktan sonra, kontrol ve tasarruf hesaplarınızla yaptığınız gibi, bordro katkıları ile fonlayabilirsiniz. Başlangıç ​​için 500 dolar yeterli olacak ve bordro katkıları otomatik bir süreç haline getirecektir. Zamanında binlerce dolara yetişeceksiniz.

Online Bir İş Kurma

Gears'ı buraya değiştirelim. Şimdiye kadar, yatırım uygulamalarınız, yatırım komisyonculuğunuz, robo-danışmanlarımız ve emeklilik hesaplarımız aracılığıyla paranızı daha geleneksel bir şekilde yatırım yapmaktan bahsediyoruz. Ama eğer bu sizi heyecanlandırmıyorsa ve sizde daha girişimci bir çizginiz varsa, bunun yerine online bir iş kurmaya 500 $ veya daha az yatırım yapabilirsiniz.

Bunun mümkün olduğunu düşünmüyor musun? Çevrimiçi işletmeler, tuğla ve harç işletmeleri gibi sermaye yoğun değildir. Ofis veya depo alanına ihtiyacınız yok, hatta satın almak zorunda olmadığınız ürünleri ve hizmetleri satabilirsiniz, evden çalışabilir ve ihtiyacınız olan tüm ücretsiz pazarlamayı alabilirsiniz.

Ilgilenen? Bunları dene:

bloglama

Bu benim aklıma gelen ilk şey, çünkü yaptığım şey bu. Ama her zaman böyle değildi. Başladığımda, Bloglama hakkında kesinlikle hiçbir şey bilmiyordum. Ancak sıfırdan yaklaşık yedi yıl içinde blogging gelirinde 1 milyon dolardan fazlaya çıktım. Blogging'den 1.097.757 $ 'dan Nasıl Para Kazandığımı yazdım ve bu üç yıl önceydi!

Seninle ne olacağını söyleyemem, ama bloglama çok az miktarda parayı yarı zamanlı ya da tam zamanlı bir gelire dönüştürmenin bir yoludur. Dahası, aslında gelir elde etmek için yarı-pasif bir yol olabilir. Blogunuzu hazırlayıp yayınladıktan sonra, reklamcılık ve satış ortaklığı pazarlamasından gelir elde etmeye devam edebilirsiniz.

Bu listedeki diğer yatırım olasılıklarından daha iyi.

Burada 500 dolarlık yatırım yapmaktan bahsediyoruz, ancak aslında çok daha az şey için bir blog başlatabilirsiniz. Birkaç yüz dolar veya daha az bir süre için, Go Daddy.com gibi farklı ana bilgisayarlarla bir web alanı oluşturabilirsiniz. Blogunuzu oluşturmak için WordPress gibi ücretsiz bir blog platformu kullanabilirsiniz. Yol boyunca kullanabileceğiniz düzinelerce başka uygulama, bazıları ücretsiz ve bazı ücretli, ancak bunu önceden yapmak zorunda değilsiniz.

Blogunuzu hazırlayıp çalıştırdığınızda, içerikle doldurmanız yeterlidir. Gerçekten ne sevdiğini ya da iyi bildiklerini yaz. İnsanlara yapmak istedikleri şeyi yapmalarına yardım ettiğin sürece, doğru yöne gidiyorsun.

Blog'unuzu Pazarlama ve Para Kazanma

Acemiler bazen bir blog oluşturabileceğinizi, içerik ekleyebileceğinizi ve binlerce kişinin sitenize acele edeceğinizi düşünüyor. Ama bu o kadar basit değil. Sitenize içerik ekledikçe, çeşitli yerlerde ve olabildiğince çok kişiye pazarlamanız da gerekir.

Neyse ki, para harcamadan bunu yapabileceğiniz farklı yollar vardır. En iyi yollardan biri popüler bloglarda ve web sitelerinde yayınlamaktır. Bu sizi ve blogunuzu hemen fark edeceksiniz. Hiç para harcamıyorsun, ama zaman yazı makalelerine yatırım yaptın.

Ayrıca blogunuza podcastler yaparak da nedeninize yardımcı olabilirsiniz. Ya bağımsız olabilirler veya makalelerinize dahil olabilirler. Yardımcı olur, çünkü bazı insanlar içeriği okumaktan ziyade içeriği dinlemeyi tercih eder.

Başka bir büyük YouTube videoları oluşturmaktır. Bunları blogunuzda öne çıkarabilirsiniz, ancak bir YouTube kanalı oluşturarak bir video kitaplığı oluşturabilirsiniz. Bu kanal, blogunuza daha fazla ziyaretçi göndermenize yardımcı olacaktır.

İçerik oluştururken, özel nişinizde uzman olmak önemlidir. Bu, öncelikle bu niş üzerinde odaklanmanızı ve bir bilgi kaynağı haline gelmenizi sağlayacaktır. Gerçek anlamda, bilginizi ve bilgilerinizi ücretsiz olarak veriyorsunuz. Ama endişelenme - aslında bir blog ile nasıl para kazanıyorsunuz.

Para, reklam, bağlı kuruluş pazarlama ve diğer kaynaklardan gelir. İçerik oluştururken, bunlar gelir elde ediyor. Web trafiğiniz büyüdükçe, geliriniz de artıyor!

Makalemde nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz, GFC 096: İlk 1.000 $ 'lık Blogunuzu Nasıl Yapabilirsiniz (22 adım eylem planı).

Bir Online Mağazaya Başlamak

Bloglamada değilseniz, bir ürün veya hizmet satan bir çevrimiçi mağazaya başlayabilirsiniz. Binlerce insan bunu tam olarak yapıyor.

Bir ürün yaratıyorsanız, bir tür el işi gibi, aslında Etsy gibi bir sitede satabilirsiniz. Ve tüm ürün gruplarını satan eBay mağazalarına sahip insanlar var. Çoğu bunu tam zamanlı bir gelire dönüştürüyor.

Kendi online mağazanızı oluşturarak doğrudan rotaya da gidebilirsiniz.

Arkadaşım Steve Chou ve karısı Jennifer bunu yaptı. Jennifer en az 100.000 dolarlık bir işten en az bir kez çevrimiçi bir mağazaya gitti. Hikayeleriyle ilgili her şeyi GF ¢ 018'de okuyabilirsiniz: Steve Chou'nun Karısı bir Online Mağazayla 100 dolarlık Geliri Nasıl Değiştirdi?

Jennifer bunu çevrimiçi çarşaflar satarak yaptı. Bu kulağa inanılmaz geliyorsa, size tek bir konseptte ne kadar para kazanılabileceğini gösterir.

Satmaya çalıştığınız bir ürün veya hatta bir hizmetiniz varsa, kendi çevrimiçi mağazanıza başlamak, karlı bir gerçekliğe dönüşmenin yolu olabilir. Küçük bir miktar para için başlanabilen ve daha büyük bir şeye dönüşen bu kavramlardan bir diğeri.

Satın Alma Maddeleri ve Kar için Saygısız

Çoğu insan bir hisse senedi satın alma ve daha sonra daha yüksek bir fiyata satma konseptine aşinadır. Ayrıca, bir mülkün satın alınması, ihmal edilmiş, tadilatı ve büyük bir kârla satması gibi bir mülk satın almak da var.

Ama aynı şeyi daha küçük ölçekte yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Ve bunu 500 $ 'dan az biriyle yapabilirsin.

Ne tür bir şeyden bahsediyorum? Craigslist ve başka yerlerde garaj satışlarından satın alabileceğiniz öğeler. Bunları çoğu zaman sadece birkaç dolar bulabilir ve daha fazla kez satabilirsiniz.

Örneğin, 10 ABD doları için bir ürün satın alabilir, ardından 100 ABD doları için satabilirsiniz. Tam burada, 10 $ 'lık bir yatırım için 90 $' lık bir kazanç elde ettiniz - bu, paranızda% 900'lük bir geri dönüş!

Bunu sadece bir kaç kez çevirmek zorundasınız ki, bunu iyi bir yarı zamanlı gelire dönüştürmek için. Ve bunun gerçekleşmesi için büyük bir ön yatırım yapmıyor. Bloglama veya kendi çevrimiçi mağazanıza başlamak gibi, çoğunlukla zaman ve çaba harcamasıdır. Saygısızlık durumunda, zaman ve efor, satılabilir mallar için dolaşarak, ardından onu pazarlayarak ve satarak harcanır.

Başlamak için, evinizde sahip olduğunuz ve artık ihtiyaç duyduğunuz veya istemediğiniz eşyaları satabilirsiniz. İnsanların ne alacağına şaşıracaksınız, bu önemsiz olsa bile. Oradan bölgenizdeki garaj satışlarını, hatta emlak satışlarını veya tasarruf mağazalarını arama alışkanlığı yaratın.

Mal Satış

Alım şahsen yapılabilirken, satış çevrimiçi yapılabilir. Ürünlerinizi daha büyük öğeler için eBay, Amazon ve hatta Craigslist gibi farklı web sitelerinde satabilirsiniz. Bu üç siteden ayrı olarak, her zaman çevrimiçi olan yeni siteler var. Bazı yeni olanlar Facebook Marketplace, LetGo, OfferUp ve hatta Shopify içerir.

Uzmanlaşabiliyorsanız ciddi para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu antikalar veya olağandışı eşyalar gibi bazı öğeleri içerebilir. Tamir işlerinde oldukça iyiyseniz, hasarlı ürünleri satın alabilir, tamir edebilir ve daha büyük karlar için satabilirsiniz. Bunun avantajı, hasarlı ürünlerin çoğu zaman hiçbir şeyin yanında satın alınabilmesidir.

Satabileceğiniz öğelerin listesi neredeyse sınırsızdır. Şunları içerebilir:

  • Oyun ekipmanları
  • Lambalar
  • Aletleri
  • Mobilya
  • Araçlar ve çim ekipmanları
  • High-end veya klasik oyuncaklar
  • Spor malzemeleri (golf çantaları, olta takımı vb.)
  • Konser biletleri
  • Ünlü hatıra
  • Ve hatta belli türden kıyafetler

Görünüşe göre oldukça iyi çalıştığını duyduğum bir tanesi bölgesel özellikler. Vermont akçaağaç şurubu, güneybatı çömlek ya da Hollywood hatıraları gibi bir şey olabilir. Bunlar, yaşadığınız ülkede ortak olabilecek, ancak ülkenin geri kalanında veya dünyanın her yerinde olamayan öğelerdir. Bunları bölgeniz dışındaki insanlara sunacak ciddi bir para kazanabilirsiniz.

Silinmek isteyebileceğiniz iki öğe - ateşli silahlar ve bebek mobilyaları. Garage Sale Millionaire'ın yazarı Aaron LaPedis'e göre, ikinci el bebek mobilyaları dava açabilir ve suçlu faaliyetlerde ateşli silahlar kullanılabilir. Her ikisi de en iyi şekilde önlenir.

Aksi takdirde, çevirmek için potansiyel öğelerin listesi sınırsızdır! İnsanların kâr için ne yaptıklarına dair daha fazla fikir edinmek için bu Twitter iş parçacığına, # 2017FlipChallenge göz atın.

500 $ Varsa Orada Durma!

Bu yazının birçok seçeneğinden de görebileceğiniz gibi, 500 $ yatırım yapmaya başlamak için fazlasıyla yeterli paradır. Başlamak kesinlikle savaşın yarısıdır, ve bir kez yaptığınız zaman her şeyin daha kolay ilerleyeceğini göreceksiniz.

Ama unutma, sadece başlangıç. Yatırım yönteminizi seçin, sahip olduğunuz paraya yatırım yapın, ancak oradan yatırım yapmaya devam edin.

500 $ ile başlarsanız ve ayda 250 dolarlık katkıda bulunmaya devam ederseniz, bir yılın sonunda 3,500 ABD doları yatırmanız gerekir. Ve bu yatırımlarda kazanacağınız geliri içermez. Her yıl o yıl yapmaya devam edersiniz, yüzlerce kişi binlerce kişiye, onbinlerce ve sonunda yüz binlerce kişiye dönüşecek.

Yakında, milyoner bile olabilirsiniz! Ama bu sadece bugün başlarsanız gerçekleşir. İlk yatırımın seni korkutmasına izin verme. Birkaç kişisel eşya satıyor olsanız bile, sahip olduğunuz parayı bir araya getirin.

Başladıktan ve rutine girdiğinizde, mali bağımsızlığa doğru ilerleyeceksiniz.

Videoyu izle: Küçük Yatırımcılar neye yatırım yapmalı?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Bu aile 26 ayda borçtan 110.000 dolar nasıl para yatırdı"/>
Maliye

Bu aile 26 ayda borçtan 110.000 dolar nasıl para yatırdı

Borçtan 110 bin dolar nasıl aldınız? Bu borç ne türden oluşuyordu? 2008'de, bu güzel, akıllı, mükemmel kızı benimle evlenmeye ikna ettim. Başıma gelmek için en iyi şeydi, ve bugüne harikaydım. Aşağıda, bir tür gerçek hayat aşkı hikayesi vardır: büyülü krallıklar yok, sadece iki kişi birlikte nasıl geçeceğine dair net bir görüş elde ediyor.
Devamını Oku
Bu Adam Sadece 2 Yılda 17.000 $ 'lık Borcunu Ödenemedi
Maliye

Bu Adam Sadece 2 Yılda 17.000 $ 'lık Borcunu Ödenemedi

Bize kendiniz hakkında biraz bilgi verin: Ben dünyayı dolaşmak ve insanların çeşitli bir eklektik grup ile meşgul ve inanılmaz deneyimler tadını şansım ABD Ordusu, 21 yıl yattıktan sonra 2005 yılında emekli oldu. Kariyerimin ikinci yarısı boyunca kişisel finans ilgim kırılmak kendi deneyimleri ve Amerikalıların çoğunun planı yolu gözlemlere dayanıyordu - emeklilik için ve işlemine başlamadan güçlükler birçok yüzü - daha doğrusu planlamak için başarısız.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nasıl İzlenir (veya Uydu)"/>
Maliye

Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nasıl İzlenir (veya Uydu)

Televizyon izlemek pahalı olabilir. Kablo TV paketleri, çok temel paketler için 40 $ veya üzeri fiyattan kapsamlı paketler için 150 $ + 'ya kadar. Büyük bir kablo veya uydu TV paketi, ortalama bütçede gerçekten bir iş yapabilir. Sonuç olarak, insanlar genellikle kablo olmadan yerel TV izleme yollarını ararlar.
Devamını Oku
Kişisel Kişisel Başarı Tanımı - Her Gün Ne Motive Ediyor?
Maliye

Kişisel Kişisel Başarı Tanımı - Her Gün Ne Motive Ediyor?

Geçen gün öğle yemeği yediğim bir arkadaşımdaydım. Öğle yemeği görüşmesinde “Adam, nasıl bu kadar başarılı oldunuz?” Yorumunu yaptı. İlk başta, bu tür ücretsiz açıklamalarla sık sık utanıyorum. Ama toplantıdan sonra ofise geri dönmeye başladığımda, merak ettim - vay, gerçekten bu kadar başarılı mıyım?
Devamını Oku