Yatırım

Paranız İçin En İyi 11 Kısa Vadeli Yatırımlar

Yatırım yapmam gereken 65.000 dolar var ama bankanın sunduğundan daha fazlasını yapmak istiyorum. Sınırlı riskli kısa vadeli bir yatırımda yüksek getiri nereden alabilirim?

Bu tam soru bana sadece geçen gün soruldu. Ne sıklıkta benzer bir şey istediğime şaşıracaksınız. Kesinlikle güvenebileceğimden daha fazla zaman geçti!

Borsada vahşi bir hayvan gibi davranan ve faiz oranlarının rekor düşük seviyelerde olduğu bir olaydayız - tekrar. (Evimi iki kez yeniden finanse ettim!) Düşük mortgage oranları harika, ancak kısa vadede nasıl para kazanıyorsunuz?

Böyle istikrarsız bir pazarda, kısa vadeli yatırım yatırımcılar için daha güvenli bir alternatif olabilir. Kısa vadeli yatırımlar, yatırımcıların paralarını yatırım yapmasına izin verir - ister 10.000 $ 'a yatırım isterse 100.000 $' lık yatırım yapsın, çok az riskle veya hiç yokken, paralarını bilerek uzun zamanlara bağlı olmayacaktır.

Tipik kısa vadeli yatırımın birkaç aydan birkaç yıla çıkması beklenmektedir ve vadeye ulaştıklarında nakit veya diğer kısa vadeli yatırımlara dönüştürülebilir. (Yatırım dünyasında “uzun vadeli” yatırımlar gerçekten uzun vadelidir - genellikle onlarca yıldır - bu da birkaç yıl sürecek kısa vadeli yatırımlar için yer bırakmaktadır.)

Kısa vadeli yatırımlar için en iyi seçimimiz

Size sunulan çeşitli kısa vadeli yatırım hesapları vardır ve sizin için doğru olanı sizin durumunuza ve tercihlerinize bağlıdır.

Paranızı korumak ve riskinizi sınırlamak için en iyi kısa vadeli yatırımlar:

 1. Ödünç Kulübü
 2. Tasarruf Hesapları
 3. Nakit Geri Ödemeler Teklifler
 4. Roth IRA
 5. Mevduat Belgesi (CD)
 6. Para Piyasası Hesapları
 7. Hesapları kontrol etme
 8. Kısa Vadeli Tahvil Fonları ve ETF'ler
 9. 5 Yıllık Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetler
 10. Belediye Tahvili ve Kurumsal Tahviller
 11. Yüksek Faizli Borç Verme
 12. Bonus Fikri: Prosper

1. Akran Kredisi için Akran: Ödünç Veren Kulüp

Eşler arası kredi siteleri, yatırımcıların yatırımları yayıp risklerini azaltarak yatırım portföylerini genişletmelerine olanak tanır. Bu web siteleri, yatırımcıları bir krediye ihtiyaç duyan nitelikli tüketicilere bağlamak ve yatırımcıların bankaya dönüşmesine izin vermek için çok sayıda borçlu kredisinin küçük bir yüzdesini sağlayan araçlar olarak çalışmaktadır. Yatırımcılar not alır ve kredi geri ödemesi ve faiz şeklinde aylık gelir alırlar. Sonunda, bu herkes için kolayca bir kazan-kazan olabilir.

Böyle bir şirket olan Lending Club, faiz oranlarını belirli kredi kriterlerine göre notlara koyuyor. Ve sadece arzu edilen borç alanlarını kabul ettikleri için, borç verenler için temerrüde düşme ve potansiyel zarar riskini önemli ölçüde azaltırlar.

Borç verenler küçük başlayabilir ve şirkete olan güveni arttıkça borç vermeyi istedikleri para miktarını artırabilirler. Kredi Kulübü birkaç yüz dolardan 10,000 dolara kadar kredi veriyor; Ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini, yatırım zaman çizelgenizin yanı sıra, rahat ettiğiniz risk seviyesine de bağlıdır.

Daha fazla bilgi ister misiniz? Ödünç Kulübün gözden geçirin.

2. Çevrimiçi Tasarruf Hesapları

Aynı zamanda biraz geri dönüş yaparken yatırımınızın hiç para kaybetmeyeceğini garanti etmek ister misiniz? Çevrimiçi yüksek getirili tasarruf hesapları bu hedefe mükemmel uyum sağlar.

Kısa vadeli yatırım için bir tasarruf hesabı kullanarak şunları elde edersiniz:

 • Toplam yatırılan tutarı 250.000 $ 'lık FDIC kapsamındaki bankada tuttuğunuz sürece, yatırımınızın asıl kaybını asla kaybetmeyeceğinizi garanti edin. Paranızı yatırın ve paraya hazır olduğunuzda orada olacağını bilerek uzaklaşın.
 • Yatırımınızdan küçük, risksiz bir getiri. Mevcut faiz oranları çok düşüktür ve bu düşük getiriler, şu an için çok fazla faiz kazanmayacağınız anlamına gelir. Şimdilik enflasyona ayak uydurmak yetmeyecek. Ancak, online tasarruf hesapları, hiçbir zaman uyumak zorunda kalmayacağınız risksiz bir getiri sunar.
 • Yüksek likidite. Yüksek kaliteli çevrimiçi bankaların çoğu, tasarruf hesaplarından aylık 6 çekime izin verir. Diğer bir deyişle, genellikle paranızı hiçbir zaman çok fazla güçlük ya da harcama olmaksızın paraya çevirebilirsiniz. Bu arada, düşük riskli bir tasarruf hesabında güvenli bir şekilde saklandığından yatırımınızı satmak için karınızın bir kısmı üzerinde forking endişelenmenize gerek kalmaz.

Kısa vadeli yatırımlar için tasarruf hesabını kullanırken kaçırılacaksınız:

 • Diğer yatırım türlerinden daha yüksek getiri. Çevrimiçi tasarruf hesapları şu anda en iyi faiz oranlarını sunmadığından, paranızı başka bir yere koymanızla daha iyi bir şekilde potansiyel olarak daha iyi olabilirsiniz. Ancak, bu da daha fazla risk gerektirecektir, bu da kısa vadeli yatırım söz konusu olduğunda kaçınmak istediğiniz bir şeydir.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? En iyi çevrimiçi tasarruf hesapları, Capital One gibi çevrimiçi bankalarda mevcuttur.

3. Nakit Geri Ödemeler Teklifler

65.000 $ 'lık yatırım yapmak kredi kartı ödülleriyle çok az ilgili olsa da, bu ipucunu yerleşik kredi kartı uzmanımız Holly Johnson'dan almak istedik. Kısa vadede gerçekten kolay para kazanmak istiyorsanız, Johnson, “kredi kartı ödülleri, neredeyse hiç çaba harcamadan destansı geri dönüşler sunabilir” diyor.

Kısa vadeli yatırımlar düşünüldüğünde ödülleri takip etmek otomatik olarak akla gelmeyebilirken, kredi kartlarının sunduğu üyelik bonusları aslında son derece kazançlı. Ancak, “kazançlarınız”, harcadığınız para yerine harcamalarınıza dayalı olacaktır.

İşte nasıl çalışıyor: Hadi Chase Sapphire Preferred'e kaydolduğunuzu varsayalım® büyük kayıt bonusu elde etmek için kart. Mevcut teklif, 90 gün boyunca kartınıza 4.000 $ harcadıktan sonra 50.000 puan değerinde 500 dolar kazanacak. Ve ilk senede 95 $ 'lık yıllık ücretten feragat edildiği için, bu bonusu cebinizden herhangi bir şey ödemeden kazanabilirsiniz.Şu ana kadar benimle misin?

Bunun gibi bir teklifden en iyi şekilde yararlanabilmek için, minimum harcama gereksinimini zaten satın alacağınız şeylerle karşılamak istersiniz.

Yiyecek, gaz ve düzenli olarak aylık faturalarınızı düşünün. Daha sonra kredi kartı ilgisinden kaçınmak için kartınızı hemen ödersiniz. Bu kadar basit.

Mesele, 50.000 Chase Ultimate Rewards puanını harcayabileceğiniz pek çok yol var. Örneğin, Chase seyahat portalı üzerinden 625 $ 'lık seyahat edebilirsiniz - bu bir gidiş-dönüş uçuşu için fazlasıyla yeterli! Tersine, 500.000 dolarlık bir kredi için 50.000 puan veya hediye kartlarında 500 dolar kazanabilirsiniz.

Bu size iyi geliyorsa, yüzde 6'ya varan geri ödeme kartları bulmak ve karşılaştırmak için kontrol edin.

4. Bir Roth IRA

Ne düşündüğünü biliyorum, “Jeff, Roth IRA bir yatırım değil.” İnan bana, tamamen anladım. Ama en sevdiğim emeklilik hesaplarından birinin neden kısa vadeli bir yatırım hesabı olarak çalışabileceğini açıklayayım. Diğer tüm emeklilik hesap türleri ile - 401'den Geleneksel IRA'lara kadar - emekli olmadan önce para çekerseniz, erken para çekme cezası ve gelir vergisi ile çarpılırsınız.

Roth IRA farklı. Roth'unuzu vergi sonrası gelirle finanse ettiğinden, istediğiniz zaman herhangi bir katkı payı (bu primlerdeki kazançları değil) çekebilirsiniz. Tavsiye edilmez çünkü paranın yatırılmasını çok istersiniz, ancak şimdi emeklilik için bir kenara para ayırma seçeneği sunar ancak zaman zorlaşırsa çekilir.

Çok fazla insanın emeklilik için yeterince tasarruf etmediğini gördüm ve daha sonraki yıllarda da bunun için çok para ödüyorum, bu yüzden referans için para biriktirmek için bazı harika yollar buldum! Roth IRA'nızı finanse etmek, bu konuda büyük bir başlangıç ​​yapmanıza izin veriyor.

Kısa vadeli yatırımlar için bir Roth IRA kullanarak şunları elde edersiniz:

 • Para çekebilme yeteneği. Transferler birkaç gün sürüyor ve nakde çevirmek için inopportune saatlerinde yatırım satmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak, gerçek katkılarınızı ceza almadan gerçekleştirebilmeniz, büyük bir fayda olarak göze çarpmaktadır.
 • Potansiyel olarak daha yüksek getiri oranları. Roth IRA ile, daha yüksek getiri oranı elde etmek için yatırım fonları, ETF'ler ve tahviller gibi diğer yatırım türlerine erişim elde edersiniz. Eğer piyasa dolar harcadığı halde yatırım yaparsa, yatırımınızdan sağlıklı getiri ve kar elde edebilirsiniz.

Kısa vadeli yatırımlar için bir Roth IRA kullanarak şunları kaçırmayacaksınız:

 • Risksiz iade. Paranızı hisse senetlerine, tahvillere, yatırım fonlarına ve ETF'lere yatırdığınızda, potansiyel olarak daha yüksek bir getiri riskini kabul ediyorsunuz.
 • FDIC kapsamı. Aracılığınız başarısız olursa, SIPC kapsamı ile ilgili bir hak talebinde bulunabilirsiniz, ancak yatırım kayıplarını karşılamayacaktır - yalnızca brokerinizin başarısızlığından kaynaklanan kayıplar. (Bu yüzden Roth IRA'nızı açmak için harika bir yer bulmak çok önemlidir.)

Unutmayın, eğer kısa vadede paraya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, borsadan şimdilik kaçının. Eğer paranın bir kısmının artık emekliliğe doğru gidebileceğini fark ederseniz, o zaman onu değiştirebilirsin. Bir Roth IRA'nın açılmasının karmaşık olduğunu mu düşünüyorsun? Geçmişte bir Roth IRA'yı açmanın en iyi yerlerini söyledim. E * Trade gibi aracı kurumlar mükemmeldir ve ayrıca seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır.

Özet olarak, bir Roth IRA, daha yüksek getiri potansiyeline sahip olan, ancak gerçekten ihtiyaç duyulduğunda katkılarını geri çekme yeteneğini isteyen bireyler için bir çözüm sağlayabilir.

Mükemmel yatırım seçenekleriyle ilgili referanslarımıza mutlaka göz atın:

 • Motif Yatırım İncelemesi
 • TD Ameritrade Gözden Geçirme
 • E * Ticaret İnceleme
 • TradeKing İncelemesi
 • Seçenekİnceleme

5. Mevduat Sertifikası (CD)

Bankalar mevduat hesapları için 3 aydan 5 yıla kadar çeşitli koşullar sunmaktadır. Hangi CD süresi sizin için en iyi şekilde çalışır, zaman çizelgenize ve yatırımınızın ne kadar sürede elinizden alınacağına bağlıdır. CD'ler, mevduat sahiplerinin belirli bir süre için nakit para yatırmasına izin verir. Yatırım süresi ne kadar uzun olursa verim o kadar yüksek olur. Aylık faiz ödemelerini almak isteyen bir müşteri, başvuru sırasında bunu seçebilir. Ancak, CD'leri satın alan çoğu kişi CD olgunlaşıncaya kadar faiz tahakkuk ettirir.

Mevduat Sertifikasının tek dezavantajı, vade tarihinden önce para çekmeniz gerekiyorsa, bir ücret ödeyeceğinizdir. Ücret genellikle 3 aylık faiz oranına eşdeğerdir ve bu, kazançlarınızdan büyük bir ısırık alabilir. Compass Bank ve Discover Bank gibi çevrimiçi bankalarda Mevduat Sertifikaları için en yüksek faiz oranlarını alabilirsiniz.

6. Para Piyasası Hesabı

Para Piyasaları şu anda bir yıllık CD'lere çok yakın APY ödüyor. Bir CD sahibi olma disiplini hakkında bilgi sahibi olan yatırımcılar, Para Piyasası ile benzer bir getiri elde edebilir ve hala fonlarına anında erişebilir.

Para Piyasası hesapları, ATM kartları, çekler ve mevduat fişleri ile mevduat sağlar. Para Piyasası hesapları, paranıza yatırım yaptığınız sürenin değil, hesap bakiyesine dayanır. CD oranları yükselmeye başladığında, müşteriler paralarını Para Piyasasından erken para çekme cezası ödemeden taşıyabilirler.

Bütün bu faktörlerin bir araya gelmesi, birçok kişinin para piyasası hesaplarını “steroidler üzerinde bir tasarruf hesabı” olarak görmesinin nedenidir. Çok fazla risk olmasa da, daha yüksek bir getiri oranı sağlayabilirsiniz.

Para Piyasası Hesaplarını yapan çevrimiçi bir banka mı arıyorsunuz? EverBank bazı en iyi oranları sunuyor.

7. Çevrimiçi Hesapları Kontrol Etme

Çevrimiçi tasarruf hesapları gibi, bir online kontrol hesabı da kısa vadeli yatırım ihtiyaçlarını karşılayabilir.Bir online tasarruf hesabının faydalarından birçoğunu daha fazla likidite ile elde edersiniz, çünkü çekilme sayısı sınırlı değildir.

Paranızı bir tasarruf hesabından ziyade bir çek hesabına depolayacağınız için, faiz oranına bir vuruş yapabilirsiniz. Ne yazık ki (ya da neyse ki!) Faiz oranları o kadar düşük ki, fark olabildiğince önemli değil.

Kısa vadeli yatırım için bir kontrol hesabı kullanarak şunları elde edersiniz:

 • Toplam yatırdığınız tutarı 250.000 $ 'lık FDIC kapsamındaki bankada tuttuğunuz sürece, yatırımınızın anaparasını asla kaybetme garantisi.
 • Yatırımınızdan küçük, risksiz bir getiri. Mevcut çevrimiçi kontrol faiz oranları çok düşüktür. Muhtemelen enflasyona ayak uydurmak için yeterince para kazanamazsınız, ancak bu risksiz bir geri dönüştür.
 • Son derece yüksek likidite. Online çek hesabıyla aktarma, banka kartı veya ATM kullanımı ile sınırsız para çekme işlemi yapabilirsiniz. Ücretsiz bir ATM kullandığınız sürece ücret ödemeden dilediğiniz zaman paranızı alın.
 • Sorunsuz bir yatırım - Bu stratejiye çok fazla ilgi duymamanıza rağmen, bir çok zorluğa da katlanmak zorunda kalmayacaksınız. Çevrimiçi bir kontrol hesabı açmak, sizi strese sokmayacak veya zamanınızı çok fazla çekmeyecek şekilde oldukça acısız bir süreçtir.

Kısa vadeli yatırımlar için bir çek hesabı kullanırken kaçırmayacaksınız:

 • Paraya günlük erişime ihtiyacınız yoksa tasarruf hesapları da dahil olmak üzere diğer yatırım türlerinden daha yüksek getiri. Paranızı bir çek hesabına park ettiğinizde, başka yerlerde daha yüksek getirileri kaçırırsınız.

Çevrimiçi bir kontrol hesabı mı arıyorsunuz? Faiz oranları için en iyi online kontrol hesapları şu anda EverBank ve BBVA'dan temin edilebilir.

8. Kısa Vadeli Tahvil Fonları ve ETF'ler

Kısa vadeli tahvil fonları genellikle sadece profesyonel bir mali danışman tarafından yönetilen ürünlerdir. Tahviller, para piyasaları kadar istikrarlı değil, ancak daha yüksek getiri elde etme potansiyeli sunuyorlar. Bu tahviller piyasanın bir ürünüdür ve dalgalı aylık ödemelerde piyasanın mevcut durumuna göre ödeme yapar.

Kısa vadeli tahviller genellikle 2 yıl veya daha kısa sürede olgunlaşır, bu da onları bu zaman çizelgesine sahip yatırımcılar için ideal bir seçim haline getirebilir. Tahvil fonları ve ETF'lerin ticaretini yapabilmek için Betterment, TD Ameritrade veya E * Trade gibi bir aracılık hesabına ihtiyacınız olacaktır.

Kısa Vadeli Tahviller Tahvil kategorisinde üç ana kısa vadeli yatırım vardır ve her biri sizin düşünebileceğiniz bir tanesidir.

9. 5 Yıllık Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetler

TIPS olarak da bilinen Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetler, enflasyona endeksli devlet tahvilleridir. Bir TIPS üzerindeki faiz oranı sabittir, ancak teminatın dayanak değeri, Tüketici Fiyat Endeksi ile ölçüldüğü üzere enflasyonla birlikte yükselir.

Sadece faiz olarak% 0.5 (yarıyılda ödenmiş) olabilirsiniz, ancak 5 yıldan fazla bir zaman zarfında tahvilin değeri yılda% 2,5 artabilir. Sonuç olarak, dönem sonunda, ilk yatırımınız ilk yatırım yaptığınız andaki değerindedir. Ancak, bunun üstüne küçük bir ilgi göreceksiniz.

TIPS'i doğrudan TreasuryDirect.gov'daki hükümetten satın alabilirsiniz. Ancak, TIPS faizi vergilendirilebilir olduğundan, çoğu yatırımcı bir TIPS ETF veya yatırım fonu için yatırım yapmayı tercih etmektedir. Bir ETF veya yatırım fonu hisselerini satın almak için bir aracılık hesabına ihtiyacınız olacaktır. Yine, yeni bir aracılık hesabı açmak istiyorsanız, TD Ameritrade veya E * Trade, başlamak için iyi yerlerdir.

10. Belediye Tahvili ve Kurumsal Tahviller

Belediye tahvillerinin TIPS ve diğer Hazine yatırımlarından biraz daha riskli olmasına rağmen, belediyelerin çoğunluğu tahvilleri üzerinde temerrüde düşmemektedir. Daha önemli olan risk “faiz oranı riskidir.” Düşük faiz oranlı bir ortamda, oranlar piyasada yükselirse, tahvilin değeri telafi etmek için azalır.

Bugün belediye tahvillerinin% 4'ünü elde ederseniz, bu büyük bir geri dönüş. Ancak oranlar yükselir ve tahvilin değerinin% 6'sını kaybederse, aniden denklemin kaybeden tarafındasınız demektir. Ancak, tahvilin değerindeki düşüş sadece vadeden önce satarsanız sizi etkilemektedir. Bonoyu vadeye kadar tutturacak olursanız, ilk yatırımınızın% 100'ünü ve size sağladığı faizleri alırsınız.

Kısa vadeli yatırımlar arıyorsanız, büyük bir aracı kurum aracılığıyla vadesine yakın olan birinden bir tahvil alabilirdiniz.

Benzer şekilde, şirket tahvili belediyelerden ve Hazine tahvillerinden bile daha risklidir çünkü devlet, yerel veya Federal hükümet tarafından desteklenmemektedir. Her zaman olduğu gibi, artan risk, getiri oranınızda bir artış anlamına gelebilir. Aynı faiz oranı riski konusu şirket tahvilleri için de geçerlidir; vadeye kadar elde tutmak, bu tek riski ortadan kaldıracaktır.

Bireysel tahvil nereden alınır?

Bireysel tahviller, tahvil yatırım fonları ve bono tahvilleri ticareti yapabilmek için TD Ameritrade veya E * Trade gibi bir aracılık hesabına ihtiyacınız olacaktır.

11. Yüksek Faizli Borcunu Ödemek

Yatırımınıza büyük bir geri dönüş mi arıyorsunuz? Yüksek faizli borcunuzu ödeyin. Eğer% 10'luk bir faiz oranı olan ve 10.000 $ 'lık bir bakiyesi olan bir kredi kartınız varsa, yatırımınızdan büyük bir geri dönüş fırsatı sunarsınız. Bu borcunu öderseniz, 10.000 $ 'lık% 15 getiri elde etmek gibidir.

Borcunu ödemenin yüksek getirisini kazanacak az sayıda yatırım var.

Sadece yatırımda büyük bir getiri elde etmekle kalmaz, gelecekteki maliyetlerden tasarruf edersiniz ve genel mali durumunuzu iyileştirirsiniz. Bu nihai kazan-kazan.

Yüksek faizli borcunu kendiniz ödeyebilirsiniz. Ancak, Mint gibi finansal araçlar, borçlarınızı karşılamanızın nasıl bir etki yarattığını görebilmeniz için mali durumunuzu yönetmenize yardımcı olabilir.

Daha da iyisi, süreci hızlandırmak için yüksek faiz dengesini% 0 APR bakiye transfer kartına aktarabilirsiniz.Bu tekliflerle, 12-21 ay arasında her yerde% 0 APR elde etmek için bakiyenizi bir karttan diğerine aktarırsınız. Şu anda çok fazla faiz ödüyorsanız, bir bakiye transferi ile geçinmek, maliyenizi artırabilir ve borçlarınızı daha hızlı bir şekilde çözebilir.

Bu iki teklif şimdiye kadar bulduğum en iyisi:

 • Chase Slate® - Chase Slate®Kart piyasadaki bakiye transferleri için en iyi teklifi sunuyor. Sadece sen almak değil 0% APR'de 15 ayancak bakiyeleri bakiye transfer ücreti yok ilk 60 gün için. Mevcut borçlar üzerinde yüksek faiz oranları ödüyorsanız, 15 ay boyunca faiz ödemediyseniz ne kadar tasarruf edebileceğinizi düşünün.
 • Onu keşfet® - Keşfet onu® kart size% 0 APR ile 18 ay verir. Yüksek faizli borçlarınızı faiz ödemeden ödemek bir yıldan fazla sürdü.

Bonus Fikri - Prosper

Prosper, borç alanlar için belirli bir faiz oranı belirlememektedir. Bunun yerine, web sitesi çevrimiçi açık artırma tarzı teklif yoluyla borç alan ve borç verenleri birbirine bağlar. Bu kurulum, borç verenlerin aylık gelirlerini daha fazla kontrol etmelerine izin verir, çünkü sadece rahat oldukları faiz oranlarını kabul ederler.

Borçlular kredilerini ve ödemek istedikleri en yüksek tutarı listelemektedir. Bundan sonra, borç verenler faiz oranlarını kabul etmeye hazır oldukları en düşük faiz oranına göre teklif ederler. Bu özellik notlarda öngörülebilir, yüksek getiri gelirinin istikrarını sağlar.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, Prosper ile yatırım yapmak için inceleme yazımıza göz atın.

Alt çizgi

Kısa vadeli para çekmek için bir yer arıyorsanız, kutunun dışında düşünmekten çekinmeyin. Dünya çapındaki webin sürekli gelişimi sayesinde, paranızı herhangi bir sayıda yenilikçi çevrimiçi platformda yatırım yapmakta zorlanmamalısınız.

Ancak, yukarıda paylaştığım gibi, kısa vadeli yatırımlar uzun vadeye yatırım yapmaktan çok farklı. Paranızı sadece birkaç hafta veya ay boyunca yatırmanız gerektiğinde, tasfiye edilmesi kolay olmayan, para çekme ücretlerini ödeyen veya kısa vadede riskli olmayan yatırımlara para harcamak istemezsiniz.

Kısa vadede dolarlarına nasıl yatırım yapıyorsunuz? Yukarıda listelenen stratejilerden birini hiç kullandınız mı?

Videoyu izle: FAİZ KAZANCI - Mantıklı Yatırım mı?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Bir Roth IRA Dönüşüm Mali Yardımı Etkiler mi?
Yatırım

Bir Roth IRA Dönüşüm Mali Yardımı Etkiler mi?

Blog'daysanız, Roth IRA 2010 dönüşüm etkinliğinde çok yazdığımı fark ettiniz. Roth IRA'nın vergiden muaf yararlarının tadını çıkarmaya istekli olduğu için, bir tonluk bir ton alıyor. Her şeyde olduğu gibi, komşunuz bunu yapıyor olduğu için, yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Roth dönüşümünün öngörülemeyen bazı sonuçlarına daha yakından baktık ve tüm gerçekleri bilmeden dönüştürdüğünüzde sahip olabileceğiniz bazı potansiyel tuzakları açığa çıkardık.
Devamını Oku
Dayanılmaz 2 Yıllık Hazine Notu
Yatırım

Dayanılmaz 2 Yıllık Hazine Notu

2 yıllık Hazine notundaki getiri, geçen hafta düşüşünü sürdürdü ve haftayı 2009'un başlangıcından daha düşük bir seviyede tamamladı. 2 yıllık Hazine getirisinin şu andaki bazda düşük olması gerçeği haykırıyor Kurumsal Tahviller, Yüksek Verimli Tahviller, Emtialar ve hatta stoklar gibi riskli yatırımların güçlü performansını göz önünde bulundurarak.
Devamını Oku
Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru
Yatırım

Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru

Çoğunlukla, bir ton stresli değilim. Eğer fantezi takımım pazartesi gecesi 7 puan kazanırsa, biraz gergin olabilirim ve rakiplerimin daha fazla oyun oynamaya devam etmesine ihtiyacım var. Bunun dışında, oldukça ürperticiyim. Beni ne strese soktuğunu biliyor musun? Üniversite harcı!
Devamını Oku