Yatırım

En İyi Roth IRA Oranları Nelerdir?

Çoğu zaman finansal planlamacı olarak aldığım en favori sorulardan biri

"Senin ne Roth IRA'nın en iyi oranları?”

Yakın bir saniyede geliyor,

“Şu anda satın almak için en iyi stok nedir?”

Bu soruların her ikisi de, cevap vermesi imkansız değilse son derece zordur. Buna ek olarak, Roth IRA'lara ulaştığım soru neredeyse hiç mantıklı değil. Peki, Roth IRA oranlarını birine nasıl açıklarsınız?

Bu soruyu ne zaman alırsam, genellikle bir I-R-A'nın ne anlama geldiğini açıklayarak başlarım:Bireysel Emeklilik Düzenlemesi(düzenlemeye vurgu), değilbenbu yatırımR,eturnsbir çok veyabennterestR,yemek yedibirccount.

“A” nın hayatımda bir noktada hesaba katıldığını düşündüğümü bile itiraf etmeliyim. Ancak, okuyucularımın, İç Gelir Servisinin aslında onlara “düzenleme” olarak atıfta bulunduğunu bildirdim. (Okuyucularıma ayak parmaklarımı tuttuğun için teşekkürler!)

Roth IRA'yı açmanız mı gerekiyor?
En sevdiğim çevrimiçi broker Ally Invest ama bizim özetimizi kontrol edebilirsin Roth IRA'yı açmak için en iyi yerler ve En iyi çevrimiçi hisse senedi komisyoncusu ikramiye kayıt olun. Orada çok iyi seçenekler var, ama en iyi genel deneyime sahip oldum Ally Invest. Herhangi bir yatırımla en çok hangi seçeneği seçerseniz seçin

Herkesin farkına varması gereken bir başka önemli gerçek de Roth IRA'nın hiçbir şey ödememesi veya onlara bağlı faiz oranlarının olmaması. Onlar sadece bir hesap türü - bir emeklilik hesabı.

Roth IRA'nın yatırımları yok

Roth IRA bir emeklilik “hesabı” olarak hizmet ediyor, ancak emeklilik yatırımı değil. Birçok insan, IRA'ların ilgiyi ödeyen bir CD gibi olduğuna inanmaktadır.

Ancak, bu yalnızca yerel bankanıza bir IRA'ya yatırım yaptığınızda geçerlidir. Bu durumda, IRA içinde bir CD satın alıyorsunuz çünkü CD'ler tipik olarak mevcut olan tek yatırım seçeneğidir (bazı bankalar artık diğer yatırımlara para koymanıza izin veren ev aracı şirketlerine sahipler).

Bu durumda, Roth IRA Hesabınızda alabileceğiniz en iyi IRA oranı, giden CD oranlarının ne olduğu.

IRA'lar “Yatırım Aracı”

IRA'yı her zaman kendi kişisel yatırım aracınız olarak açıkladım. Bir hesabı açtıktan sonra, aracınızın içinde hangi tip yolcuların gideceğini seçebilirsiniz.

Elbette, bu noktada bir palyaço otomobilinin zihinsel bir görüntüsü akla gelebilir. IRA'nızda istediğiniz kadar palyaçoya sahip olabilirsiniz - veya istediğiniz kadar az.

Tüm paranızı Walmart stoğuna yatırmış olabilirsiniz ya da 100 farklı hisse senedine yayılmış olabilirsiniz (bunu yapmak için IRA'da önemli miktarda paraya sahip olmanız gerekir).

Bir aracı kurumda bir Geleneksel veya Roth IRA'yı açarsanız, tıpkı yerel bankanızda olduğu gibi CD'lere yatırım yapabilirsiniz, ancak diğer birçok yatırım seçeneğine de kapıyı açabilirsiniz. O zaman, IRA'nızın ödediği şey, bu yatırımın gerçek getirisi üzerinde belirlenir.

2008 yılında borsaya yatırım yapmış olsaydınız, Roth IRA'nız muhtemelen% -30 aralığında daha yakın bir ödeme yaptı. (Ah!)

Birisi bana en iyi Roth IRA oranının ne olduğunu sorduğunda, sadece şu şekilde cevap veririm:

"Değişir."

Daha sonra, kafa karışıklığı için bekliyorum.

Bir Roth IRA tanımlayalım

Şimdi bir Roth IRA'nın gerçekten kendi “oranlarını” ne sahip olmadığını açıkladık, şimdi de Roth IRA'ların aslında nasıl çalıştığını inceleyelim. Özet olarak, bir Roth IRA vergi sonrası dolar ile finanse edilen bir emeklilik hesabıdır. Bu nedenle, birçok insan vergi avantajlı bir emeklilik hesabı ile birlikte bir Roth IRA kullanmaktadır.

2016 için, çoğu insanın geleneksel ya da Roth IRA'ya katkıda bulunabileceği maksimum miktar 5.500 $ 'dır. 50 yaş ve üstü yaşlar, “katılım payı” olarak bilinen şeyi yapabilir ve her yıl 6,500 $ 'a kadar katkıda bulunabilir.

Ancak herkes, bu emeklilik hesabını yöneten kurallar nedeniyle bir Roth IRA'yı açamaz. Örneğin, 2016'da bir Roth IRA'ya maksimum miktarda katkıda bulunabilmek için şunları yapmanız gerekir:

 • Bekar ya da hane halkı başına geliri 117.000 $ 'dan az olan
 • 184.000 $ 'dan az bir gelirle ortaklaşa evlenmek

Roth IRA'lar için gelir kesimi ani bir durma noktasına gelmiyor. Eşler için 117.000 $ ve evli çiftler için ortaklaşa 184,000 $ 'lık bağışta bulunabileceğiniz katkı miktarı, kademeli olarak aşamalı olarak aşamalı olarak başlar. 2016 yılı için emeklilik tasarrufu sağlayanlar aşağıdaki gibidir:

 • Hane halkı ya da başı, 117.000 $ 'dan aşamalı olarak başlar ve 132.000 $' dan uygun değildir.
 • Evli dosyalama ortaklaşa 184.000 $ 'da aşamalı olarak başlıyor ve 194.000 $' dan uygun değil.

Size Yatırım Yapan Roth Hesapları

Geleneksel olarak, bir kişi bir Roth IRA hesabını açtığında, kazanılan tüm paylar, hisse senetlerine, yatırım fonlarına ya da diğer yatırımlara yatırım yapma yeteneklerine bağlı olacaktır. Daha iyi yapay zeka ile artık böyle değil.

Bize yatırım yapmak için makine öğrenimini kullanarak yeni bir yatırım danışmanı oluşturuldu. Bu yeni danışmanlara robo-danışmanlar denir ve Roth IRA'nızı açmak için çok popüler bir yer haline gelmiştir. Şu anda bir Roth hesabı sunan iki ana rakip var:

 • Wealthfront - Çok iyi bir hizmettir ve teknolojilerinde en üst düzeydedir. Tüm platformları, birisiyle konuşmak zorunda olmadığınız için tasarlandı. İlk risk değerlendirme anketini yaptıktan sonra oradan alırlar. Wealthfront ile sadece 500 $ 'lık bir hesap açabilir ve ilk 10,000 $' lık yatırım için hiçbir ücret ödemezsiniz. 10 bin dolarlık eşikten sonra, yalnızca yatırılan tüm ek paralarda% 0,25 ödersiniz.
 • İyileştirme - İyileştirme, robo-danışmanların en büyüğüdür ve kişisel bir favoridir. Hizmetlerini% 0.25'lik düşük bir ücret karşılığında sunuyorlar ve arka taraf gerçekten kaygan.Betterment ile bir hesap açtığınızda, risk toleransınızı belirleyen ve sizin için tüm yatırım ve ayarlamaları yapan beş dakikalık bir ankete sahip olacaksınız.

Roth IRAs neden bu kadar popüler?

Emeklilik stratejileri hakkında bir şeyler okursanız, muhtemelen Roth IRA ve faydaları hakkında her şeyi duymuşsunuzdur. Yıllar geçtikçe, Roth IRAs emeklilik için ve ciddi nedenlerden dolayı ciddi olanlar arasında popüler kalır. İşte Roth IRA'ların her yerde emeklilerin ilgisini çekmeye devam etmelerinin nedenlerinden bazıları:

Vergi sonrası dolar ile katkıda bulunarak, daha sonra vergi tasarrufu yapabilirsiniz. Roth IRA'lar vergi sonrası dolarlarla finanse edildiğinden, katkıda bulunmayı seçtiğinizde ön uçta vergi kesintisi olmaz. Ancak, birçok insan bunu bir olumsuzdan daha pozitif olarak görüyor. Vergilendirilmiş bir dolar ile bir Roth IRA'ya katkıda bulunarak, çizginin altındaki dağıtımlar üzerinden vergi ödemekten kaçınabilirsiniz. Doğru; Roth IRA'lara yapılan katkılar vergisiz olarak büyür ve dağıtımlar vergisizdir.

Vergilendirilmiş emeklilik hesaplarınıza ek olarak bir Roth IRA'ya veya geleneksel IRA'ya katkıda bulunabilirsiniz. Emeklilik için tasarruf konusunda ciddi olan herkes, hala gençken mümkün olduğu kadar emeklilik hesabını maksimize etmek isteyecektir. Neyse ki, iş sponsorluğundaki 401 (k) veya emeklilik hesabınızı azami ölçüde çıkarsanız bile bir Roth IRA'ya katkıda bulunabilirsiniz.

Vergilere maruz kalmanızı çeşitlendirin. Vergi avantajlı emeklilik hesaplarının şimdi katkılarınız üzerinde vergi ödemekten kaçınmanıza izin verdiği durumlarda, bir Roth IRA tam tersi bir deneyim sunar. Bu nedenle, birçok insan, gelecekte hem tür hesaplarına sahip olmalarını çeşitlendirmek için hem hesap türlerine sahip olduklarını görüyorlar. Roth IRA'ya katkıda bulunduğunuz her şey vergisiz olarak artacaktır. Ve para çekmeye başlamak için hazır olduğunuzda, aldığınız para da vergiden muaf olacaktır.

Herhangi bir zamanda para cezası ödemeden katkı çekebilirsiniz. Burada birkaç kişi Roth IRA hakkında bildikleri bir şey. İsterseniz, çekebilirsiniz katkıları herhangi bir zamanda cezasız. Bundan dolayı, birçok insan Roth IRA'yı bir tür tasarruf hesabı olarak görüyor. Sadece unutmayın, katkılarınızı herhangi bir zamanda ceza almadan çekebilirsiniz, fakat kazancınızı değil.

Belirli bir yaşta dağıtım yapmaya başlamak zorunda değilsiniz. Geleneksel IRA'lar 70 at’de dağıtım yapmaya başlamanızı gerektirirken, Roth IRA’lar bu gerekliliğe sahip değildir. Bu nedenle, çoğu emeklilik planından daha fazla esneklik sunuyorlar. Roth IRA'lar paranızı süresiz olarak büyütmenize izin vereceğinden, son dakikada bunları tutabiliyor ve sadece ihtiyacınız olduğunda para almaya başlayabilirsiniz.

Roth IRA'yı Açmalı mı?

Yani, bu noktada, bir Roth IRA'nın ne olduğunu ve ne olmadığını ele aldık. Ayrıca, kimin için uygun olduğunu ve emeklilik için bir Roth IRA kullanmanın getirdiği temel faydaları vurgulayan kişiler hakkında konuştuk.

Ama, bir Roth IRA senin için gerçekten doğru mu?

Bir Roth IRA'nın açılıp açılmayacağına karar verirken, bireysel durumunuzu ve emeklilik hedeflerinizi dikkate almanız önemlidir. Bir Roth IRA herkes için doğru olmayabilir, ancak bu kategorilerden birine girdiğinizde bir tanesi açmak akıllıca bir harekettir:

Roth IRA'yı düşünmelisiniz, eğer…

 • Emeklilik için mümkün olduğunca çok para biriktirmek istiyorsun. Emekli için tasarruf konusunda ciddi iseniz, Roth IRA paranızı saklamak için bir yer daha sunuyor. İş destekli 401 (k) 'nizi en üst düzeye çıkardıktan sonra bile, 2016 yılında bir Roth IRA'ya veya geleneksel IRA'ya 5,500 dolar (ya da 50 yaş ve üzerindeyseniz 6,500 $) koyabilirsiniz. Eğer bir çok isteğe bağlı geliriniz varsa ve ileride kullanmak üzere kullanmak istiyorsanız, Roth IRA, hiç de zeki değil.
 • Daha sonra daha yüksek bir vergi parantezinde olacağınızı düşünüyorsunuz. Roth IRA vergi sonrası dolar ile finanse edildiğinden, yatırım yaptığınız paranın vergisiz olarak büyümesine izin verilir. Daha sonra, para çekmeye başladığınızda vergiden muaf çekilirsiniz - 59 yaş veya üzerindeyseniz ve hesabınız en az beş yıl açık kaldıkça. Emekli olduğunuzda daha yüksek bir vergi desteğine sahip olabileceğinizi düşünüyorsanız - ya da endişeleniyorsanız vergi yönetim kurulu içindeki herkes için daha yüksek olacaktır - bir Roth IRA'ya yatırım yapmak, gelecekte daha yüksek vergilerden korunmak için bir yoldur.
 • Bir ceza ödemeden katkılarınızı geri çekmenize izin veren bir emeklilik hesabı istiyorsunuz. Roth IRA ile katkılarınızı herhangi bir zamanda ceza almadan çekebilirsiniz. Bu, bu hesabı, katkılarınızı erken almayı seçerseniz bir ceza ödemenizi gerektiren diğer vergi avantajlı emeklilik hesaplarından çok farklı kılar. Bu aynı zamanda bir esneklik isteyen birçok insanın bir Roth IRA'ya yatırım yapmayı tercih etmesinin sebebidir. Katkılarınızı herhangi bir zamanda herhangi bir ceza almadan çekebildiğiniz için, yatırım yaptığınız herhangi bir paranız erişiminiz dahilinde kalacaktır.
 • Varislerine, ölümünüzde vergisiz fonlar sağlamak istiyorsunuz. Eğer mirasçılarınız büyük bir vergi faturasıyla sıkışıp kaldıklarından endişe ediyorsanız, bir Roth IRA'ya sahip olmak akıllıca bir hamle olabilir. Bu hesaplar vergi sonrası dolarlarla finanse edildiğinden, mirasçılarınız genel olarak bu paraya ölümünüzden vergi ödemeden erişebilirler. Eğer mirasçılarınızı miraslarından en azından bazı vergileri ödemekten kurtaracaklarını düşünüyorsanız, Roth IRA bu açıdan akıllı bir yatırım aracıdır.
 • Dokunman gereken en az bir hesap istiyorsun. En az bir dağıtım hesabı ile gelmeyen en az bir emeklilik hesabı istiyorsanız, Roth IRA son derece akıllı bir seçimdir. Bu hesabı açarak ve bir ömür boyu finanse ederek, belirli bir yaşa eriştiğinizde erişilmesi gerekmeyen bir emeklilik yuvası yumurtası yaratırsınız.Doksan yaşında yaşarsanız olsun, istemiyorsanız Roth IRA'nızdan tek bir sent almak zorunda kalmayacaksınız.
 • Farklı yatırım ürünlerine yatırım yapmak istersiniz. İş sponsorluğunda 401 (k) bir plan sınırlı yatırım seçenekleri sunarken, bir Roth IRA'yı her yerde ve kendi şartlarınızda açabiliyor olmanız, o paraya yatırım yaptığınız yeri seçmeniz anlamına gelir. Bu, hisse senetleri, tahviller, yatırım fonları ve daha fazlasına yatırım yapmak anlamına gelebilir. Elbette, bu parayı sizin için yatırmak için bir firma seçeceksiniz. Süre Ally Invest bizim favori seçeneklerimizden biri, orada bir dizi seçenek bulacaksınız. {Related: Scottrade Review: Çevrimiçi İşlem Hesabı Açma}

Ayrıca rehberimizdeki diğer bazı en iyi seçimleri de vurguladık. Roth IRA açmak için en iyi yerler.

Alt çizgi

Umarım Roth IRA Kuralları ve kuralları ile ilgili genel bir düşüncenin yanı sıra, “Prim IRA oranları” nın yanlışlığı konusunda bu primerden keyif aldınız. Artık bu heyecan verici yatırım aracı hakkında her şeyi bildiğinize göre, bir Roth IRA'nın durumunuz için gerçekten doğru olup olmadığını anlamanın zamanı geldi.

Kimse sizin için bu kararı veremez, ancak umarım bir Roth IRA'nın sizin lehinize çalışmasının en önemli nedenlerini vurguladık. Genel bir kural olarak, emeklilik için daha fazla para biriktirmek, çok fazla tasarruf edilmekten daha iyidir. Roth IRA, paranızı zaman içinde büyüyebileceği ve emekli olmaya hazır olduğunuz zaman orada olacak şekilde saklamak için sadece bir yer.

Videoyu izle: Her şeyin bir teorisi. Emily Levine

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Belediye Bond Sigortası Öldü mü?
Yatırım

Belediye Bond Sigortası Öldü mü?

Belediye tahvili sigortasının rolü, belediye pazarında azalmaya devam etmektedir ve sigortalı tahviller, temmuz ayına kadar yıllık bazda yeni ihraçların sadece% 11'ini içermektedir. En büyük tahvil sigorta şirketlerinden biri olan Ambac, Temmuz ayında “hurda” bölgesine ve on belediye bono sigortacısına indirildi, sadece üçü AA veya daha yüksek bir finansal güç notunu korudu.
Devamını Oku
GM, GMAC ve Ford Bondholder Güncellemesi
Yatırım

GM, GMAC ve Ford Bondholder Güncellemesi

Aşağıdaki rapor firmam tarafından hazırlanmıştır ve yatırımcılara otomobil sektörü tahvilleri hakkında önemli bilgiler vermeyi sürdürme çabalarının bir parçasıdır. Firmam LPL Financial, bireysel tahvili kapsamamaktadır, ancak umarım aşağıdakiler yatırım karar verme sürecinize yardımcı olabilir. 30 Mart'ta Başkan Obama ve Oto Görev Gücü, hem Chrysler hem de GM tarafından sunulan uygulanabilirlik planlarının “yaşayabilirliğe güvenilir bir yol oluşturmadıklarını” açıkladılar.
Devamını Oku
Peer-to-Peer Ödünç 101
Yatırım

Peer-to-Peer Ödünç 101

Eşler arası kredilendirme, finansal çöküşten bu yana kuvvetli bir şekilde gerçekleşti - ve tesadüfen değil. Bu, bankaların kimseye borç vermediğine karar verdikleri zamandı. Karar, serbest piyasanın insanların borç para ödemesi için başka bir yol sağlaması için bir fırsat açtı. Ve bu, eşler arası fenomen popüler olmaya başladığı zamandır.
Devamını Oku