Yatırım

Newbies için Online Yatırım Rehberi

Yeni veya küçük bir yatırımcıysanız, çevrimiçi yatırımlar karmaşık ve hatta göz korkutucu görünebilir.

Çünkü yüzlerce çevrimiçi yatırım platformu ve hatta farklı türleri vardır. Bazıları, tam bir yatırım yönetimi sunarken, bazıları kendin yap tipi yatırım platformlarıdır.

Hangi online yatırım platformunu seçmelisiniz? Bu tartışmaya, temel yatırım platformlarını temel alarak başlayalım. Biraz sonra, gözden geçirdiğimiz ve rahatça tavsiye verdiğimiz bazı özel yatırım aracılarına geçeceğiz.

İndirim Komisyoncuları

İndirim aracıları, gerçekte mevcut en büyük çevrimiçi yatırım platformlarından bazılarıdır. Bazıları milyonlarca bireysel yatırımcı için yüz milyarlarca dolar tutuyor. Hisse senetleri, tahviller, yatırım fonları, borsa yatırım fonları (ETF), yabancı menkul kıymetler, gayrimenkul yatırım ortaklıkları ve vadeli işlemler ve opsiyonlar dahil olmak üzere en geniş varlığa yatırım yapma fırsatı sunarlar.

İndirim aracılarının ardındaki temel fikir, öz-yönelimli yatırımlar için en kapsamlı yatırım ortamını oluşturmaktır. Bu sadece düşük bir komisyon yapısını değil, aynı zamanda geniş bir yatırım araçları yelpazesini de içerir.

Bunlar, temel çevrimiçi yatırım eğitimi sağlamak için tasarlanan araçları ve yüksek aktivite ticareti ve opsiyon yatırımları dahil olmak üzere yatırım faaliyetlerinizde size yardımcı olan çok daha sofistike olanları içerebilir.

Grup içinde iyi bir çeşitleme var ve tarihsel olarak en az pahalı olan platformlar en az araçları sağladı, bu boşluk kapanıyor.

Şimdi, en çok yatırım yapabildiğiniz ücret yapısını ve en önemli yatırım araçlarını seçme meselesi.

Çoğu durumda, bu çevrimiçi yatırım platformları, aktif ve çok aktif yatırımcılar için en iyi şekilde çalışır; Bu nedenle, indirim aracıları kendi yatırımlarını yapmak isteyen deneyimli yatırımcılar için en uygun olanıdır ve genellikle yalnızca belirli tipte komisyoncu yardımları isterler, ancak tam olarak yatırım yönetimi yaklaşımı yoktur.

İndirim aracılarının örnekleri arasında E * Trade, TDAmeritrade ve Scottrade bulunmaktadır.

Tam Hizmet Komisyoncuları

Tam hizmet veren brokerlar, indirimli brokerlerden daha yüksek bir maliyete sahiptir, ancak yatırım portföyünüzü sizin için yönetirler. Genellikle, genellikle minimum hesap bakiyesine sahip olmayan indirim brokerlerinden genellikle daha yüksek hesap minimumları (genellikle $ 50,000 veya daha fazla) gerektirir.

Portföyünüzü bir tam-hizmet brokerine dönüştürdüğünüzde, portföy tahsisini belirler, periyodik olarak yeniden dengelemek ve süreçteki tüm alım satım ve satım işlemlerini yürütürler. Fakat tam hizmetli brokerler oldukları için, iyi bir müşteri teması var.

Genellikle her zaman yatırım sürecinden haberdar olursunuz. Genellikle, genellikle tam hizmet veren aracı ile aranızda bir kişi olarak hareket eden bir mali danışman da görevlendirilirsiniz.

Sizin için özel bir portföy tasarlayabilirler veya portföyünüzü diğer yatırımcılara sunulan önceden belirlenmiş bir yönetilen portföyün içine yerleştirebilirler. Ayrıca çok büyük portföyleri olan müşterilere servet yönetimi hizmetleri de sağlayabilirler.

Tam hizmet veren brokerler için yönetim ücretleri, her yıl portföyünüzün değerinin% 1'ini aşan tipik bir şekilde, online yatırım platformu aralığının çok üstündedir.

Tam hizmet veren brokerlar genellikle profesyonel yönetimi tercih eden daha büyük yatırımcılar için, çok miktarda danışmanlık başvurusu ile birlikte çalışırlar.

Tam hizmet yatırım aracılarının örnekleri arasında Edward Jones, Raymond James ve Ameriprise Financial bulunuyor.

Yatırım Fonu Aileleri

Yatırım fonu aileleri, kendi grup fonlarını veya ETF'lerini yöneten şirketlerdir. Her akla gelebilecek pazar sektörünü ve pazar endeksini kapsayan bir düzine ila birkaç yüz fondan teklif verebilirler.

Ailenin her bir fonu etkin bir şekilde kendi yönetilen portföyü olduğu için profesyonel yatırım yönetimine sahip olma fırsatını temsil etmektedir.

Yatırım fonu aileleri, hem profesyonel yatırımcılar hem de paranın en azından bir kısmının profesyonel olarak yönetilmesini isteyen kendi kendini yöneten yatırımcılar için iyi bir şekilde çalışır.

Yatırım fonu ailelerinde dikkate alınacak önemli bir faktör onların ücret yapısıdır. Yatırım fonları genellikle “yükler” ile gelir (belirli bir fonda yatırımınızın% 1 ila% 3'ü arasında değişebilen ETF'ler bu ücretleri genellikle ücretlendirmez). Bu ücretler yatırım geri dönüşünüzde bir etkiye sahip olabilir ve yüksek aktivite alım satımı için uygun değildir. Bu durumu iyileştirmek için yük boşaltma fonlarını da desteklemelisiniz.

Yatırım fonu ailelerinin örnekleri arasında Fidelity Investments,
Vanguard Grubu ve Amerikan Fonları.

Robo Danışmanları

Bu, son yedi ya da sekiz yıl içinde yalnızca en yeni çevrimiçi yatırım aracı grubudur. Ancak profesyonel yatırım yönetimini çok düşük ücretlerle sunuyorlar.

Çok düşük veya var olmayan hesap minimumlarına sahipler, bu da yeni ve küçük yatırımcıların profesyonel yatırım yönetiminden faydalanmaları için mükemmel bir yoldur.

Çoğunlukla, tam hizmet veren online yatırım aracılarına benzer hizmetler sunarlar, ancak bunu maliyetin sadece bir kısmına yaparlar. Robo danışmanlar tarafından harcanan yıllık ücretler, tipik olarak tam hizmet veren brokerler tarafından% 0,1 ila% 1,5 arasında iken, yılda% 0,25 ila% 0,50 arasında değişmektedir.

Tüm robo-evde süreci tamamen otomatik ve tamamen çevrimiçi.

Yatırım hedeflerinizi ve risk toleransınızı belirleyen birkaç soruyu tamamlıyorsunuz ve daha sonra yatırım platformu sizin için bir portföy oluşturuyor. Modern Portföy Kuramı (MPT)Bireysel güvenlik seçiminden ziyade öncelikli olarak uygun varlık tahsisi ile ilgilidir.

Tüm geniş pazarı temsil eden çok az sayıda düşük maliyetli, endeks bazlı ETF'ler kullanarak portföyünüzü oluşturacaklardır. Portföy oluşturulduktan sonra, yeniden dengeleme ve hatta temettü yeniden yatırım getirecekler, hatta vergi yükümlülüğünüzü sermaye kazançlarından mutlak bir asgari düzeyde tutabilmek için vergi zararı sağlayacaklardır.

Robo-danışmanların örnekleri arasında İyileştirme, Wealthfront ve Kişisel Sermaye bulunmaktadır.

Şimdi en iyi çevrimiçi yatırım brokerleri olduğuna inandığımız şeylerden bazıları:

Aktif Tüccarlar için En İyi Çevrimiçi Broker: E * TİCARET

E * TİCARET ücret yapısı, indirim komisyoncusu aralığının tam ortasındadır. Ancak tam bir hizmet platformu sunuyorlar; bu, hisse senetleri, tahviller ve 8.000'den fazla yatırım fonu ve ETF'ler dahil olmak üzere hayal edebileceğiniz her şeye yatırım yapmanıza izin veriyor. Ayrıca, tam bir kendin yap tüccar ya da yatırım faaliyetlerinde size yardımcı olmak için ihtiyacınız olan herhangi bir yardım seviyesine sahip olmanın avantajını sunarlar.

Platform ayrıca, ücretsiz bağımsız araştırma, gerçek zamanlı teklifleri aktaran, özelleştirilebilir planlama araçları ve kendiniz yatırım yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi içeren inanılmaz bir işlem araçları yelpazesi sunar.

Top IRA Sağlayıcısı: TD Ameritrade

TD Ameritrade'in bazı üstün emeklilik araçları var. Örneğin, IRA Seçimi aracı, geleneksel bir IRA katkısı veya Roth IRA katkısı yapıp yapmamaya karar vermenize yardımcı olur. Onlar da bir teklif Emekli Hesaplama Bilgilerinizi, hedeflerinizi, gelirinizi, varlıklarınızı ve risk toleransınızı analiz eden ve tüm bu hedeflerin yerine getirilmesindeki ilerlemenizi gösteren araç.

Ayrıca, size, kendinden yönlendirilmiş yatırımlara katılma veya yönetilen portföylerine varsayılan olarak katılma seçeneği de sunar. Danışman Doğrudan ve Amerivest Portföyleri. Her iki türden bir yatırım yapmak istediğinizde iyi bir kombinasyon - öz-yönlendirme ve komisyoncu desteği.

Daha fazla bilgi için tam TD Ameritrade incelememize göz atın.

En İyi Yatırım Araçları ile Online Yatırım Platformu: OptionsHouse

OptionsHouse, en düşük maliyetli çevrimiçi yatırım platformu olarak sıralanırken, aynı zamanda en üst düzey ticaret teknolojisi ve ticaret kaynakları sunmaktadır. Bu, özellikle uzmanlık alanları olan opsiyon ticaretini yapmak istiyorsanız doğrudur.

Onlar da bilinen bir özellik sunuyorlar paperTRADE Gerçek para yerine sanal para kullanarak işlem yapmanıza izin veren hesap. Bu, gerçek paranızı riske atmadan önce ticaret becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacaktır.

En Düşük Maliyetli Çevrimiçi Yatırım Platformları: SeçeneklerEvet

Ticaret başına 4.95 $ 'da TradeKing, muhtemelen sektördeki en düşük işlem ücreti olan şeyleri sunuyor. Ayrıca TradeKing Advisors aracılığıyla yönetilen portföylerini sunarlar. Olsa da iki downsides: demo hesabı yok ve yıllık 50 $ hareketsizlik ücreti alıyorlar. Ancak TradeKing ile bir hesap açarsanız, aktif bir tüccar olmayacağınız ihtimaliniz düşüktür - düşük ücretlerle değil.

OptionsHouse'un alım satım ücretleri, TradeKing'inkilerle ticaret başına 4,95 $ 'dan aynıdır. Her halükarda yıllık ücreti yoktur ve bir önceki bölümde belirtildiği gibi sağlam bir ticaret platformu vardır.

En İyi Tamamen Hands-off Online Yatırım Platformu: İyileştirme

Bu ödül, robo-danışman dünyasının ağır şampiyonu olan Betterment'e gidiyor. Profesyonel yatırım yönetimi elde etmek için çok düşük maliyetli bir yoldur ve hiçbir şekilde parasız bir hesap açabilirsiniz. Tamamen kapalı bir online yatırım platformudur, bu da bir uygulamayı tamamlamanız, yatırımla ilgili birkaç soruyu yanıtlamanız, hesabınıza para yatırmanız ve İyileştirmeniz sizin için her şeyi oradan sonsuza kadar halledebileceğiniz anlamına gelir.

İyileştirme, yıllık bakiyeniz, hesap bakiyenizin yalnızca% 0,25'ine eşittir. Yani, yıllık 10.000 ABD doları değerindeki 25 ABD dolarının veya 100.000 ABD dolarının yalnızca 250 ABD doları için yönetilebildiğiniz anlamına gelir. Bu portföy seçimi, yeniden dengeleme ve hatta vergi zararı tahsilatını içerir. Bu çok düşük bir ücret karşılığında çok fazla yönetim.

En Yaratıcı Çevrimiçi Yatırım Platformu: Motif Yatırım

Kendi yatırım fonunuzu çalıştırma fantezisi yaşadıysanız, o zaman Motif Yatırım sadece sizin için online yatırım platformudur. Motif'e yatırım yaptığınızda, şu şekilde anılan mini yatırım fonları yaratırsınız. motifler. Başkaları tarafından yaratılan mevcut motiflere yatırım yapabilir ya da kendinizinkini yaratabilirsiniz.

Mevcut motiflerin bazı örnekleri arasında Tablet Devrimi, Şeyl Yağı, Yükselen Faiz Oranları ve Battling Kanseri bulunmaktadır. Kendi motifinizi oluşturmak istiyorsanız, en az 300 $ 'a ihtiyacınız var ve daha sonra, motife yatırılan gerçek miktardan bağımsız olarak, 30 $' lık bir düşük fiyat için 30 farklı hisse senedine yatırım yapabilirsiniz. Çevrimiçi yatırım faaliyetlerinizle yaratıcılığı karıştırmak için bir fırsat.

GFC'nin Online Yatırım için Komisyoncuları Listesi

Aşağıdaki çevrimiçi yatırım platformlarının en önemli özelliklerinden bazılarını özetleyen bir tablo hazırladık:

Broker / KategoriBroker TürüHesap MinimumYıllık ücretKomisyonlarİçin en iyisiMevcut Promosyonlar
Scottradeİndirim$500N / A$7.00Öz-yönelimli yatırımcılarYeni hesaplar için 100 $ - 2.500 $ nakit ikramiye 25.000 $ ila 1 milyon +
şerefiyeRobo-danışmanYok0.25%N / ATamamen yönetilen hesapN / A
E * TİCARETİndirim$500N / A$7.99ÖzyönetimliYeni hesaplar için 200 - $ 2,500 nakit bonus $ 25.000 ila 1 milyon dolar +
TradeStationİndirim$5,000Aylık 99.95 $, yüksek alım satım faaliyeti ile feragat edilebilirİşlem başına 4,99 ABD doları veya hisse başına 1 sentÖz-yönlendirmeli, özellikle seçeneklerYeni hesaplarda 500 - 1.500 dolar komisyon iadesi 0 - 250.000 ABD doları +
FirstradeİndirimYokN / A$6.95ÖzyönetimliSerbest ticaret komisyonlarında 100 $ - 1.000 $
TD AmeritradeİndirimYokN / A$9.99Özyönetimli25.000 ABD Doları - 250.000 ABD Doları tutarındaki bir hesabı açtığınızda 100 - 600 ABD Doları
OptionsHouseİndirimYokN / A$4.95Öz-yönlendirmeli, özellikle seçenekler1.000 $ komisyon ücretsiz ticaret
TradeKingİndirimYok50 dolar hareketsizlik ücreti$4.95Özyönetimli500 $ - 5.000 $ ile yeni bir hesap açtığınızda 500 $ - 1000 $ arası ücretsiz işlem
Motif YatırımÖzel yatırım platformu$300N / A30'luk “motif” başına 9,95 $Öz-yönelimli / Kendi paranızı yaratınEn az 2.000 ABD Doları tutarındaki bir hesabı açarsanız 150 ABD doları
WealthfrontRobo-danışman$5000.25%N / ATamamen Yönetilen Hesapİlk 10,000 dolar ücretsiz yönetildi
T. Rowe Fiyatİndirim ve yatırım fonları$2,500Yok$9.95ÖzyönetimliN / A

Videoyu izle: Yeni Başlayanlar İçin Yatırım Yapmak. Nasıl Başlanır Hakkında Öneriler

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Bugün Portföyünüze Katılmak İçin Yüksek Getiri Yatırımları 4
Yatırım

Bugün Portföyünüze Katılmak İçin Yüksek Getiri Yatırımları 4

Yüksek getirili yatırımlara veya herhangi bir yatırıma odaklanmadan önce, borçlara yüksek faiz ödemediğinizden emin olmalısınız. Borç faiziyle ilgili daha fazla ödeyecek olursanız, yatırımlarınızdan daha fazla kazanç elde edersiniz, yatırım getirinizi hemen düşüreceksiniz. Başka bir deyişle, borçları azaltarak kazandıracağınız faiz, yatırım yaparak elde edeceğinizden daha yüksektir.
Devamını Oku
Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?
Yatırım

Cezasız Bir IRA'dan Ödün Edebilir misiniz?

Son zamanlarda, IRA'ya karşı borçlanma hakkında bir müşteri arandı ve bilgi aldım. Borçlanma daha çok 401k, 403b ve nakit değer hayat sigortası poliçeleri ile ilişkilidir. IRA'larla, “borç almak” veya IRA'nızda kısa vadeli bir kredi almak yasaktır. Parayı geri almak için 60 günlük ödemesiz bir dönemden para çekebilirsiniz; 60 günlük bir rollover olarak kabul edilir.
Devamını Oku
İyi Finansal Cents Yapan 107 Şey
Yatırım

İyi Finansal Cents Yapan 107 Şey

Yaptığınız her finansal karardan önce kendinize “Mantıklı mı?” Diye sormalısınız. Kişisel finans dünyasında, diğeri için mantıklı olan şey mantıklı olamaz. Son kararda çeşitli faktörler oynayacaktır. Bugünün koleksiyonu 107 (iki bonus ile) iyi finansal “sent” yapan şeyler.
Devamını Oku
Penny Stok Nedir?
Yatırım

Penny Stok Nedir?

Menkul kıymetler sektöründe istihdam edilmek, eşsiz ve zorlu durumların adil payına sahiptir. Her zaman komik bulduğum bir durum, bir müşterinin beni aradığı ve bir sonraki “emin şey” olduğunu iddia ettikleri bir belirsiz kuruş stoğu satın almak istediği zamandır. Bu her seferinde, stokun, müşterinin kardeşinin berberinin damadı almaya hazır hale gelmesini garanti eden rüşvet önerisi olduğu konusunda hiçbir zaman başarısız olmaz.
Devamını Oku