Maliye

İpotekler ve Krediler: Borçlamanın Temelleri

Büyük krediler bazı insanları alıngan.

Bu beni şaşırttı.

Örneğin, bir müşterinin hayat sigortası hakkında açık bir şekilde nasıl konuşabileceğini merak ettim. bir ipotek refinansı üzerinde terli avuç içi olsun.

Başka bir müşteri, sistematik olarak engellilik sigortası ihtiyacını göz önünde bulundurarak, evdeki yenilikleri ödemek için bir ipotek öz sermayesi dizisine başvurabilir.

Neden tüm rahatsızlık, merak ettim?

Şimdi anladım.

Ödünç para, bizi özgürlüğümüzden kurtardığı için savunmasız hissettiriyor.

İpotekler, Krediler ve Borçlanma Parası: Temel Bilgiler

Örneğin, 200.000 dolarlık bir ipotek almak, öngörülebilir gelecek için tüm mali kararlarınıza yük getireceğiniz anlamına gelir.

Aileniz büyüdükçe ve dünya senin etrafında değiştikçe, hala aynı konut kredisiyle yaşıyor olacaksın.

Ya işini kaybettiysen?

Ya konut piyasası tekrar çökerse?

Hepsini nasıl ödersiniz?

Oysa ...

 • Bir ipotek olmaksızın, birçoğumuz sağlam ve güvenilir bir finansal varlık haline gelen evi nasıl karşılayabiliriz?
 • öğrenci kredisi olmadan, iyi ücretli bir işin yapılmasına yardımcı olan üniversite derecesi için nasıl ödeme yapabiliriz?
 • Bir ipotek kredisi hattı olmadan, yeniden satış değerini optimize etmek için evi nasıl yenileyebiliriz?

Kaptın bu işi. Biraz Catch-22.

Bu yüzden skeamishness.

İstatistik deyin Çoğumuz hayatımızın bir noktasında borç almamız gerekecek. Borçlanma sürecini mümkün olduğunca anlayarak ve kontrol ederek, daha güvenli bir geleceğin kilidini açmak için krediyi anahtar olarak kullanabilirsiniz.

Para ödünç almayı düşünürken kafanızdaki bu küçük sesin daha fazla konuşkanlık kazandığı biliyor musunuz?

Gerçeklerle cevap verebilirsin.

En Ne Zaman Para Ödünç Olur?

Yeni bir ebeveyn tanıyor musun? Bazılarımız yeni anne baba olduklarını hatırlıyoruz.

Ne kadar korkutucu bir yer: o küçük hayattan, aniden, onu yabancılardan, mikroplardan, alaylardan ve benzerlerinden korumak için.

Bazı yeni ebeveynler, sürekli olarak evde kalma cezasıyla savaşmak zorunda.

Evde kalmak en güvenli, değil mi?

Birkaç galon el dezenfektanı ve dolaplarda güvenilir çocuk kilitleri olduğu sürece?

Bir süre sonra, çoğumuz ebeveyni korku içinde yaşayamayacağımızı öğreniriz - er ya da geç, dışarı çıkıp kalabalıklar ve soğuk mikroplarla yüzleşmelisiniz. Aksi halde, çocuğunuz toplumda nasıl yaşayacağını öğrenmeyecektir.

Elbette, çocuklarınıza hala göz kulak oluyorsunuz ve gereksiz risklerden kaçınıyorsunuz, ama aynı zamanda kavrama biraz gevşetiyorsunuz. Doğru dengeyi bulursun.

İster inanın ister inanmayın, benzer bir denge borç para almak.

Para ödünç almak için bir isteksizlik, gereksiz yere borç para alarak aşırı genişlememizi önlediğinde sağlıklı olabilir.

Yine de aynı isteksizlik, harcama gücümüzü tasarruf hesabımızın büyüklüğüne sınırlamak suretiyle finansal büyümemizi destekleyebilir.

Sadece sahip olduğumuz şeyi harcamanın nesi var? Büyükbaba, mağaza kredisi kullanmak yerine istediğin kadar para biriktirmen gerektiğini söylemedi mi?

İyi evet. Ve büyükbaba haklıydı, en azından bir noktaya.

Akşam yemeği veya yeni bir araba teybi veya spaya bir gezi almak için kredi kullanıyorsanız, yakında bir sorun olabilir. Böyle şeyler büyük ihtimalle daha istikrarlı bir finansal gelecek inşa etmenize yardımcı olmayacaktır. Uzun vadeli bir ödül almadan risk alıyorsunuz.

Herhangi bir büyüklükte bir kredi almadan önce, parayı elinize geçene kadar beklemek yerine satın almayı şimdi kazanarak ne kazandığınızı kendinize sorun.

Çoğu durumda, bir satın alma işlemini finanse etmek için borç aldığınızda elde edilecek çok şey olduğunu görürsünüz.

 • ev satın almak: Ortalama ev maliyeti 188.000 $. Bu arada kira öderken o kadar tasarruf edebilir misin? Eğer öyleyse, parayı aldığınız zamana kadar evin maliyeti ne olacak? (Muhtemelen 188.000 dolardan biraz daha iyi.) Bir ipotek kredisi, şimdi konut piyasasına girmenize yardımcı olabilir.
 • evinizi yenilemek: Emlakçılar, güncel mutfak ve evlere sahip evlerin, modası geçmiş tesislere sahip evlerden daha hızlı ve daha yüksek bir fiyata sattıklarını söylüyor. Mutfağınızı ve banyonuzu güncellemek evinizin değerini en üst düzeye çıkarır, bu nedenle bu tadilatlar için borç almak ani bir etki yaratabilir.
 • İş kurmak: Bir iş için harika bir fikrin var mı? Dinamik bir ekonomide, fikrinizin bir son kullanma tarihi olabilir. Borçlanma başlangıç ​​maliyetleri, piyasayı köşeye sıkıştırmak için zamanınız olsa da, işinizi zeminden uzaklaştırmak için büyük bir kıvılcım sağlar.
 • harç ödemek: Hibeler, maddi yardım ve burslar, bazı öğrenciler için daha yumuşak bir yol açar; diğerleri yolun aşağısında daha yüksek kazanç için gerekli eğitimi finanse etmek için öğrenci kredileri almalıdır.
 • bir araba satın almak: Evet, arabalar değer kaybettiler, ama eğer güvenilir bir araba olmadan işe geri dönemezseniz, işinizi devam ettirebilir misiniz? Bazılarımız için, bir araba kredisi gerekli bir kötülüktür.

Bir kredinin daha kesin bir finansal gelecek inşa etmenize yardımcı olup olmadığını kesin olarak bilerek öğrenebilirsiniz. Yukarıdaki senaryolar insanları her gün etkiler, ancak bu kapsamlı bir liste değildir çünkü herkes farklı zorluklarla karşı karşıyadır.

Zaten bir araca veya güvenilir toplu taşıma araçlarına erişiminiz varsa, belki de bir aracı finanse etmemelisiniz.

Öte yandan, bir emlakçı, minibüsün klimasını tamir etmek için bir krediye ihtiyaç duyabilir, çünkü müşterileri bir saunada gezdirirken onları tutmak zordur.

Bir kredi almaktan nasıl vazgeçersin?

Ödünç alma nedeniniz ne olursa olsun, borç alma sürecini anladığınızda risk-ödül oranını daha kolay dengeleyebilirsiniz.

Farklı krediler farklı şekillerde çalışır, bu yüzden işleri basit tutmak için bir ev satın almak için 200.000 dolar borçlanma sürecine bir göz atalım.Ne de olsa bir ipotek, bulabileceğiniz daha karmaşık kredilerden ve en çok kullanılan kredilerden biridir.

Bir bankaya girip birkaç yüz bin ödünç alabilir misin?

Dostça ve yardımsever bir memurun başına geldiysen, seni köşe bürosundaki kredi memuruna yönlendirebilirsin.

Yine de, bazı bilgi birikimine sahip olmanıza yardımcı olur, bu yüzden böyle şeyler bilirsiniz…

Kredi Puanınızın Önemi

Birisine 200.000 dolar borç veriyor olmanız halinde borçlu hakkında birkaç şey bilmek isteyebilirsiniz:

 • İnsanları geri ödeme eğiliminde mi?
 • Krediye ödeme yapmak için para ödeyebilir mi?
 • Bir işi var mı?
 • Son zamanlarda kaç insan parasını ödünç verdi?

Bir ipotek başvurusunda bulunduğunuzda, borç vereniniz sizinle ilgili aynı şeyleri merak edecek ve kısmen de kredi puanınız üzerinden cevaplar bulacaktır.

Daha yüksek bir kredi puanı, ödeme yapılmaması için daha düşük bir risk sunmanız anlamına gelir. Sonuç olarak, daha yüksek puan, borç alan kişi olarak borç verme süreci üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanız anlamına gelir.

Daha fazla kontrolünüz olduğunda, iyi şeyler olabilir:

 • Faiz oranlarını düşürebilir, potansiyel olarak bir ipoteğin ömrü boyunca onbinlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.
 • Daha düşük faizli ücretler, daha değerli evler için alışveriş yapmak için sizi özgür kılabilir, yani konut kredileriniz daha uzağa gidebilir.
 • Çeşitli kredi türlerinden birini seçebilir ve belirli sınırlamalara yol açabilecek bir federal sübvansiyon kredisine ihtiyacınız olmayabilir.

Kısacası, ipotek kredinizi tercih etmektense, özel ihtiyaçlarınız ve tercihleriniz için doğru mortgage kredisini seçebilirsiniz.

Peki daha yüksek bir kredi puanı almak için ne gerekiyor?

Sabır, iyi karar verme ve gayret. Faturalarınızı zamanında ödeyin, hesapların açık bir dengesini açık tutun ve çok sık borçlanmayın.

Skorunuza göz kulak olmak her zamankinden daha kolay. Kredi Susam ve Credit Karma gibi uygulamalar - benim iki Favoriler - Sihir numarandan gizemi aldım.

Sadece akıllı telefonunuzda veya bilgisayarınızda puanınızı ücretsiz olarak izlemekle kalmaz, aynı zamanda ne tür yeni hesapların puanınızı geliştirebileceğini de gösterir.

Puanınızı iyileştirme çabaları birkaç ay hatta birkaç yıl sürebilir. Yani üzerinde çalışmaya başlamak için asla çok erken değil.

Faiz Oranlarının Önemi

Homebuyer olarak büyük sayılara yakalandık:

 • Gayrimenkul değerleri
 • vergi değerleri
 • HOA ücretleri
 • sigorta

Ancak, kredinizin ömrü boyunca yankı uyandıracak kadar büyük olmayan bir sayı var ve genellikle bir ev, araba veya okul için borç para alıp almadığın da geçerlidir.

Senin faiz oranı, tabii ki.

Esas olarak, faiz oranınız borçlanmanın ayrıcalığı için ne kadar ödeyeceğinizi belirler. Ne de olsa, bankalar kamu hizmeti olarak borç vermezler.

Faiz oranınız üzerindeki tek bir noktanın kredinin ömrü boyunca ne kadar fark yaratabileceğine şaşırabilirsiniz.

30 yıllık 200.000 $ ipoteğimizi alın:

 • at Yüzde 5 faiz, sen ödemek $186,000 30 yıllık kredinin 200.000 $ 'lık anaparasını geri ödemenin yanı sıra faiz ödemelerinde de. (Sigorta, vergi veya diğer ücretleri dahil etmeden aylık 1.074 $ 'lık bir aylık ödeme yapmanız gerekir.)
 • at Yüzde 4 faiz, sen ödemek $143,000 200.000 $ 'lık anaparaya (aylık ödeme başına 955 $) ek olarak faiz ödemelerinde.
 • at Yüzde 3 faiz, sen ödemek $103,000 200.000 $ 'lık anapara (aylık ödeme başına 843 $) ile birlikte faiz ödemelerinde.

Daha uzun vadeli krediler faiz tahakkuk için daha fazla zamana sahiptir, dolayısıyla 5 yıllık bir oto kredisi veya 12 yıllık bir ipotek, 30 yıllık bir ipoteğe kıyasla daha düşük toplam faiz ödemeleri gerektirecektir, ancak oranlar hala önemlidir.

Örneğin,% 35 faizle 35.000 $ 'lık bir arabanın finanse edilmesi, faiz giderlerinde yaklaşık 5.600 $' a neden olacaktır. Eğer yüzde 5 faiz kredisi alırsanız, sadece 4,600 dolar falan ödersiniz.

Finansmanı ne olursa olsun, alabileceğiniz en düşük faiz oranı için alışveriş yapmak genellikle ödeyecektir.

Araba veya evler olmasa bile, bazı satın almalarda% 0 faiz oranına sahip olabilirsiniz. Bu tatlı tekliflere dikkat et. Sık sık ısırırlar.

Yüzde 0 oranı genellikle sadece kısa bir süre için geçerlidir. Deneme süresi bittiğinde bakiyeyi geri ödemediyseniz, kalan bakiye üzerinde aşırı bir oranla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ya da daha da kötüsü, giriş dönemi sırasındaki faiz ertelenirse, her şey geriye dönük olarak başlayacak.

Ödenen Ödemelerin Önemi

Yeni mortgage kredilerinin büyük çoğunluğu borçluların, genellikle ev satın alım fiyatının yüzde 3 ila 10'u arasında bir miktar para ayırmalarını gerektirmektedir.

Bir peşinat, bazı borç alanlarına bir engel oluşturur. Örneğin, 200.000 $ 'lık bir evin yüzde 10'unu düşürmek, paranızın karşılığını 20.000 $' a çıkarmak anlamına gelir.

Büyük bir peşin ödemeyi karşılayamayan borçlular, federal olarak sübvansiyonlu bir krediye (örneğin FHA veya USDA) bakmalıdır. Sübvansiyonlu krediler daha fazla mali açıdan zorlu borçluları tercih etme eğilimindedir, ancak süreçte biraz özgürlükten vazgeçebilirsiniz.

 • Örneğin bir yatırım amaçlı gayrimenkulün finansmanı için bir FHA kredisi kullanamazsınız.
 • Birçok federal kredi, borç vermeyi geciktirirseniz kredi vereninizi koruyan özel mortgage sigortası almanızı da gerektirir.
 • Ayrıca, kurşun boya veya diğer güncel olmayan ve potansiyel olarak tehlikeli yapı malzemelerinin varlığı nedeniyle federal bir krediyle daha eski bir ev satın alırsanız engellerle karşılaşabilirsiniz.

Eğer bunu karşılayabilirseniz, büyük bir ödeme yapmak uzun vadede size yardımcı olur:

 • Krediyi, ilk ev ödemesini yapmadan önce bile mülkünüzün bir kısmına sahip olduğunuz anlamına gelen özsermayeyle başlarsınız.
 • Evinizin değerinin en az yüzde 20'sine sahip olduğunuzda, yatırımınızı korumak için değil, ödünç veren kuruluşunuzu ödemeniz gereken özel mortgage sigortasını (PMI) iptal edebilirsiniz. Yüzde 10'luk bir peşinat,% 20'lik eşiğe daha hızlı ulaşacağınız anlamına gelir. Yüzde 20'lik bir ödeme, hiç bir zaman PMI almanıza gerek olmadığı anlamına gelir.
 • Yüzde 10'a sahip olmak, borç verme sürecini kontrol etmek için size daha fazla özgürlük kazandıran daha geniş bir geleneksel krediler dizisi açar.

Bir ipoteğe koymak için sadece 15.000 dolar veya 20.000 dolarınız yoksa ne olur?

Ev için alışveriş yapmadan önce beklemeniz mi gerekiyor?

Şart değil.

Birkaç yıl içinde peşinat ödemesini yapamayacağınız takdirde, muhtemelen daha düşük bir ödeme gerektiren sübvanse edilmiş bir krediye başvurmak daha iyi olacaktır veya bazı Gazi İşler kredisi gibi durumlarda, peşinat ödemeyi gerektirmeyecektir. .

Evet, ev sahipliğine peşin ödeme yapmadan daha savunmasız bir konumda başlayacaksınız.

Ama en azından konut piyasasına giriyor ve aylık ev ödemeleri ev sahibinin geleceği yerine kendi geleceğine yatırım yapıyor olacak.

Sağ Ödemeyi Bulmanın Önemi

Daha önce söylediğim gibi, en yakın bankaya girip bir borç isteyebilirsiniz. Bankaların çoğunda bilgili personel ve çok çeşitli kişisel, otomatik, ticari veya mortgage kredileri bulunmaktadır.

Bununla birlikte şunu unutmayın:

Bir krediye ihtiyacınız olduğunda, bir tane için alışveriş yapmalısınız.

Yeni bir çift elbise ayakkabısına ihtiyacınız varsa, en yakın mağazaya girip kendinizi yerel envantere sınırlar mısınız?

Hayır, ilk önce biraz araştırma yaparsın. En yakın mağaza dış mekanda uzmanlaşırsa ve elbise dairelerine ihtiyacınız varsa muhtemelen ziyaret etmeyeceksiniz.

Tüm borç verenler aynı hizmetleri sunmadığı için, kredi ürününüze aynı inceleme seviyesini vermelisiniz.

Tam olarak ne aradığınızı öğrenerek başlayın:

 • Bir sübvansiyonlu ipotek ihtiyacınız olacak mı?
 • Daha az krediniz var mı?
 • İlk kez bir homebuyer misin?
 • Yatırım amaçlı gayrimenkul satın alıyor musunuz?
 • Biriyle yüz yüze görüşmek ister misiniz, yoksa çevrimiçi olarak kredi başvuruları için başvuruda bulunabilir ve başvuruda bulunabilir misiniz?
 • Daha önemlisi: Şahsi müşteri hizmetleri veya daha düşük faiz oranları?
 • Bir araba bulmak ya da sadece finanse etmek için yardım ister misiniz?

Bu tür soruların cevapları, doğru kredi veren ile size yardımcı olabilir.

Örneğin, tüm bankalar federal olarak sübvansiyonlu bir kredi vermeye yetkili değildir. Yalnızca çevrimiçi bir banka, genellikle mahalle bankanızdan daha iyi bir oran sunabilir. Birçok kredi birliği, belirli bir kullanılmış araba bulmak için yardımcı olacaktır.

Borçlanma: Sadece İpotek Hakkında Değil

Birkaç nedenden ötürü ipotek hakkında çok konuşuyoruz:

 1. Birçoğumuz yaşamın bir noktasında ihtiyaç duyacağımız bir kredi.
 2. İpotek almanın nüanslarını öğrendiğinizde, diğer kredilerin anlaşılması daha kolay görünebilir.
 3. Bir ipotek kredisi daha istikrarlı bir finansal geleceğin anahtarı olabilir.
 4. Çoğumuz için, bir ipotek bizim en büyük borcumuz olabilir.

Doğal olarak, kredi endüstrisi, ev kredilerinin ötesine uzanan geniş ve sürekli büyüyen bir ürün yelpazesini içeriyor. Yukarıda birkaç çeşit krediye itiraz ettim, ancak diğer bazı yaygın ürünlere daha yakından bakalım.

Kredilerin Türleri

 • Oto
 • Öğrenci
 • Post-İpotek
 • Kişisel
 • Konsolide / Refi

Otomatik Krediler

Zaman geçtikçe değer kazanması gereken bir evden farklı olarak, arabanız zamanla değer kaybeder.

Çoğu zaman, yeni bir otomobilin değeri, sahipliğini aldığınız anda hızla değer kaybeder.

Bu, satın alma fiyatının tamamını finanse ettiyseniz bir sorun yaratır. Arabayı asla borcunu ödemek için yeteri kadar satamazsın. Bir çok kişi kredinin üzerinde “baş aşağı” olduğunuzu söyler.

Para ödün vermeden bir araba satın almak için paran varsa, bunun için gidin. Eğer değilse, sadece ihtiyacınız olanı harcayarak borcunuzu kontrol altında tutmanızı öneririm.

Ayrıca, biraz para yatırmaktan ve elbette bulabileceğiniz en düşük faiz oranı için alışveriş yapmaktan da faydalanabilirsiniz.

Bir araba için alışveriş yapmadan önce finansmanı düzenlemeyi düşünün. Bu şekilde, fiyat aralığınızı bilirsiniz ve aynı zamanda arabanızın satın alımını müzakere ederken finansman konusunda pazarlık yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Öğrenci kredileri

Bunlar başka bir kötülük, ama herkes için gerekli olmayabilir.

Öğrenci kredilerine başvurmadan önce burs ve hibelere başvurunuz. Yıllık öğreniminizin sadece bir kısmını burs veya hibe ile ödemeyi başarsa bile, borcunuzu önceden kestirmeden alacaksınız.

Birçok öğrenci için, krediler yüksek öğrenimi finanse etmenin tek güvenilir yolunu sağlar, bu yüzden ortalama üniversite mezunu yaklaşık 39,000 dolar borcu vardır.

Bu yüzden borçlanmadan önce borçlanma süreci hakkında bilgi edinmek için birkaç dakikanızı ayırın:

 • Sübvanse edilen ve özel krediler: Devletten ya da özel bir borç verenden borç alabilirsiniz. Devlet kredileri daima sabit faiz oranına ve daha esnek geri ödeme koşullarına sahip olmalıdır. Yine de, özel krediler, bazı kısa vadeli borçluları paradan tasarruf edebilecek değişken faiz oranı gibi esnek şartlar sunabilir.
 • Sadece ihtiyacınız olanı ödünç al: Üniversitedeyken, üniversiteye bağlı harcamalar için ihtiyaç duyduğunuzdan 6.000 $ daha fazla ödünç almak cazip gelebilir. Neden küçük bir mali yastık yok? Minderler güzeldir, ancak krediler mezun olduktan sonra geldiğinde daha az rahat olma eğilimindedirler.
 • Borcunuz hakkında proaktif olun, paranız olmasa bile. Üniversiteye kayıtlı olduğunuz sürece, federal öğrenci kredisi toplayıcıları sizi yalnız bırakacaktır. Mezun olduğunuzda (ya da çekerken) ve aniden başınızın üzerinde asılı bir borç olduğunda kaba bir uyanış olabilir.Federal krediler genellikle ödemenizi gelirinize göre düşürmek için yöntemler içerir, ancak sadece yardım isteyin.

İşletme Kredileri

Bir işe başlamak bir servete mal olabilir. Başlangıç ​​ve başlangıç ​​işletme maliyetlerini ödemek için doğru işletme kredisi almak, bulmacanın büyük bir parçasını sağlayabilir.

İhtiyaçlarınızı karşılamak için bir işletme kredisi bulabilirsiniz:

 • Sübvansiyonlu küçük işletme (SBA) kredileri, devletin geri ödeme talep etmesinden bu yana borç alma gücünü artırmaktadır.
 • Geleneksel bir vadeli kredi, geleneksel bir ipotek gibi daha çok çalışır.
 • Bir iş alanı kredi kartı gibi davranır. Ödünç alabileceğin bir sınırın var, ama sadece harcadığın şeyle ilgileniyorsun.
 • Bir kişisel işletme kredisi, yeni işinizin ilerlemesine yardımcı olmak için kişisel kredi puanınızı ve borç alma gücünüzden yararlanmanızı sağlar. (Ayrıca ödemenizden bizzat siz sorumlusunuz.)
 • Ekipman finansmanı gibi özel programlar, bu borcu kira ve maaşlar gibi diğer başlangıç ​​giderlerinden ayrı tutarken pahalı ekipman satın almanızı sağlar.
 • Kısa vadeli işletme kredileri, daha az nakit yoğun iş start-up'ları için harikadır.
 • Bir tüccar nakit avansı, kredi kartınızın gelirinden kesintilerle, iş kredinizi aşamalı olarak ve otomatik olarak geri ödemenize olanak tanır. Perakende satış yapmaya başlıyorsanız bu yardımcı olabilir.

İş ödünç almak için daha da özel ürünler bulabilirsiniz.

Diğer herhangi bir borçlanma gibi, parayı nasıl kullanacağınıza ve nasıl ödeyeceğinize dair bir planınız olduğundan emin olun. En iyi kredi ve en iyi şartlar için alışveriş yapın.

Mortgage Sonrası Borçlanma

Zaten bir ipotek krediniz olduğunda ve ödemeleri para cezasına getirdiğinizde, ikinci bir ipoteği merak etmeye başlayabilirsiniz.

Bu türden krediler size, özsermayeye - evinizin değerini zaten ödediğiniz kısmına - erişmenizi sağlar, böylece evdeki gelişmelere harcayabilirsiniz.

İkinci bir ipotek evinizi güncellemeye yardımcı olabilir, böylece satması daha kolaydır. İkinci bir ipotek aldığınızda, iki ev ödemeniz olacaktır: orijinal ipoteğiniz ve ek krediniz.

Başka bir seçenek: Bir ev kredisi kredisi. Bunlar, evinizdeki eşitlik tarafından finanse edilen bir kredi kartı gibi çalışır. Bir toplu ödeme borcunu ödünç almak yerine, gerektiğinde öznitelikinize erişebilirsiniz.

Her iki durumda da, özsermayenizi evinizde geçirdiğinizden ve diğer yaşam harcamalarından mahrum olduğunuzdan emin olun. Eğer özsermayeyi evinize yeniden yatırmıyorsanız, ipotekinizin inşası gereken güçlü mali altyapıya dalıyorsunuz demektir.

Kişisel Krediler

Ev ile ilgili olmayan giderleriniz varsa, kişisel bir kredi yardım edebilir.

Vergilerinizi yanlış hesapladığınızı ve Sam Amca'ya 5.000 dolar borçlu olduğunu ve faiz ve gecikme ücretlerini ödemekle tehdit ettiğini varsayalım.

Böyle bir senaryoda aceleyle beş bin kişiye ihtiyacın olabilir. Bankanız veya kredi birliğinizin teminatsız borçlanma için kişisel bir kredi programı vardır.

Elbette, bu amaç için bir kredi kartı alabilirsiniz, ancak kişisel bir krediye olan ilginin büyük olasılıkla çok daha düşük olması ve kişisel bir borcun ödeme planına sahip olması, borcun süresiz olarak taşınmasını riske atmayacağınız anlamına gelir.

Konsolidasyon ve Yeniden Finansman

Diyelim ki açık uçlu kredi kartı borcuyla birlikte bir “baş aşağı” araç kredisi, daha fazla öğrenci kredisi ve daha iyi bir öğrenci kredisi elde edersiniz ve o zamanlar iyi bir çözüm gibi görünen kişisel bir kredi alırsınız. fikir.

Endişelerinizin ortasında, sorunlardan kurtulmanızı garanti eden bir kredi birleştirme programı için bu reklamlardan birini gördüğünüzü hayal edelim.

Yapmalısın

Borcunu ödemekle elektrik faturasını ödemek arasında karar verirseniz, muhtemelen bir borç konsolidasyon kredisinin sunabileceği alt aylık ödemeyi dikkate almalısınız.

Ancak bu bütçe rahatlığı uzun vadede size mal olabilir. Borç konsolidasyon kredisi üzerinden ödenen toplam faiz, konsolidasyon olmaksızın alacağınız faizi aşabilir.

Bazen, kazanamayan bir durumda, bulabildiğiniz her yerde acil yardım almanız gerekir. Dolayısıyla, bir konsolidasyon kredisi düşünüyorsanız, ihtiyaçlarınızı karşılamak için birini arayın:

 • Güvenli olmayan bir konsolidasyon kredisi teminat gerektirmez ve borç veren için riskli olduğu için muhtemelen daha pahalıya mal olacaktır.
 • Güvenli bir konsolidasyon kredisi, konut öz sermayenize veya teminat olarak diğer dayanıklı varlıklara dokunacaktır. Daha düşük bir faiz oranı elde edersiniz, ancak varlıklarınızı da bağlıyorsunuz.

Basit, tek bedenli tüm cevapları bulamayacağınızdan, seçeneklerinizi ayrıntılı bir şekilde araştırın ve mevcut zorluklarınız ile gelecekteki ihtiyaçlarınız arasında doğru dengeyi bulmaya çalışın.

Yeniden finansman hakkında: Sonuç olarak, bir konsolidasyon kredisi birden fazla borcu yeniden finanse eder. Aynı zamanda bir borcu yeniden finanse edebilirsiniz. Her ay, örneğin ipotek kredinizi yeniden finanse ederek tasarruf edebilirsiniz.

 • Orijinal krediyi aldığınızdan bu yana kredi puanınız iyileşti, yani şimdi daha düşük bir faiz oranı elde etmeye hak kazanacaksınız.
 • İpotek aldığınız için genel olarak faiz oranları düştü.
 • Düşük giriş oranının süresi dolmak üzere olan değişken bir faiz oranlı ipoteğe sahipsiniz. Bu, aylık ödemenizin artmaya başlayacağı anlamına gelir.

Çoğu zaman, ipoteğinizi yeniden finanse etmek için bazı kapanış masraflarını ödemeniz gerekir. Bu nedenle aylık tasarruflarınızın ön maliyetlere değer olduğundan emin olun.

Mükemmel bir dünya değil, ama bilgi yardımcı olur

Mükemmel bir dünyada, evlerimizi ve arabalarımızı satın almamız ve eğitim ücretimizi ödeyebilmemiz için gereken her şeye sahip oluruz. Ve bir iş kurmaya karar verdiğimizde, başlangıç ​​maliyetlerimizi tasarruf hesaplarımızdan çekebiliriz.

Bu bir şey olmaz mıydı? Sanırım onu ​​hayal edebiliriz.

Bu arada, ya yaşamak için (ya da daha önceki bazı hataları düzeltmek için) para ödünç almanız gerekiyorsa, kalbi alın: Size yardımcı olacak bir endüstri var.

Ancak, finansmanın nasıl çalıştığını bilerek kendinize yardımcı olabilirsiniz - bilerek…

 • iyi bir kredi puanı daha fazla kapı açar
 • Düşük faiz oranı ve diğer uygun şartlar size daha fazla borçlanma gücü verebilir
 • sadece gerektiği kadar borçlanmayı kullanmalısın
 • Doğru kredi için alışveriş yapmak.

Bazılarımız bu tür bilgiye sahiptir, çünkü çok fazla hata yaptık. Herhangi bir isimden bahsetmeyeceğim, ama tanıdığım biri bir araba galerisinde ortaya çıktı ve kullanılmış bir kamyonda yüzde 16,99'lık bir faiz oranını hevesle kabul etti.

Borç alma konusundaki dersini öğrendiğini düşünmüştü, ancak daha sonra ikinci bir ipotekle kamyonu ödedi ve bu da evi önümüzdeki yıl neredeyse imkansız hale getirdi.

Zor yoldan öğrenmek zorunda değilsin. Borçlamanın temellerini bilir ve sürecin kontrolünü ele alır.

Kontrolünüzde olduğunda, kredileriniz size hizmet edecek araçlar haline gelir. Daha güvenli bir finansal geleceği açmak için çalışacaklar.

Videoyu izle: İpotekli ihtiyaç kredisi nedir?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Ucuz veya Ücretsiz Kablo Almak için 6 Legit Yolları"/>
Maliye

Ucuz veya Ücretsiz Kablo Almak için 6 Legit Yolları

50 $, 100 $ veya 200 $ 'lık kablo faturasının ödemesinden kurtulmanın ve ücretsiz olarak kablo almaya başlama yollarının olduğunu biliyor muydunuz? Kocam ve ben kablo TV olmadan yaşamayı denedik 2012 yılında ülkemizde küçük bir hobi çiftliği bizim banliyö evden taşındık. Biz ihtiyacımız yok ya da bizim yeni, kablo TV istiyorum emin mutlu ülke evi.
Devamını Oku
Ertelenmiş tazminat planları nelerdir?
Maliye

Ertelenmiş tazminat planları nelerdir?

Hangi ertelenmiş Comp planı en iyisidir? Son yıllarda, Ertelenmiş Tazminat Planlarının kullanımı büyük ölçüde artmıştır. Bu, büyük ölçüde mevcut iş piyasasından kaynaklanmaktadır… işverenler, yetenekli çalışanları cezbedecek ve tutacak yeni yollar aramaktadır. Çalışanlara sağlanan faydalara yaklaşmanın yeni yollarına bakmak, bunu başarmaya yönelik bir yoldur.
Devamını Oku
Güvenilir Çevrimiçi Kurs Nasıl Bulunur?
Maliye

Güvenilir Çevrimiçi Kurs Nasıl Bulunur?

Aralarından seçim yapmak için hiç bitmeyen çevrimiçi kurslar vardır ve birçok insan kendi evlerinin konforunu öğrenmek için onlara dönmektedir. Çoğu insanın yoğun bir programa sahip olduğu ve bir üniversiteye ya da başka bir yere gitme zamanının olmadığı zamanlarda da katılmak daha kolaydır. Ama sadece katılımları daha kolay olduğu için, bu geçişin daha kolay olduğu anlamına mı geliyor?
Devamını Oku
Borç Varsa Hayat Sigortası Satın Almalı mı?
Maliye

Borç Varsa Hayat Sigortası Satın Almalı mı?

Mali işler dar olduğunda, ihtiyacınız olan en son şey para harcamanın yeni bir yoludur. Anladım. Öyleyse borç ve mücadelede iseniz, dışarı çıkmak ve hayat sigortası almak için zaman mı? İşler bitene kadar beklemek daha iyi olmaz mıydı? Cevap “evet ve hayır” dır ancak muhtemelen düşündüğünüz nedenlerden dolayı değildir.
Devamını Oku