Bağımsız Yüklenici Nasıl Olulur?

Yıllardır bağımsız bir yüklenici oldum. Ev işimi ailem için sabit bir gelir kazanan bir şeye dönüştürdüm. Aslında, ben birincil ekmek alıcısıyım. Bağımsız bir yüklenici olmak, en karlı küçük işletmeler bu yıl başlayacak.

Bağımsız bir yüklenici olarak, kendi programımı seçme ve hatta müşterilerimin kim olduğunu belirleme konusunda bir dereceye kadar özgürlüğüm var. Ayrıca, talepte büyüyen işgücünün bir parçasının parçasıyım. Birçok şirket daha az maliyetli olabileceği için bağımsız yüklenicilere yöneliyor. Saatlik oranım, “normal” çalışanlar tarafından belirlenen oranlardan daha yüksek olabilir, ancak bir şirketi başka şekillerde kaydediyorum:

  • Ödenecek bir fayda yok
  • Genel gider yok
  • Ödeme yapmak için bordro vergisi yok

Birkaç yıl önce CNN Money, saatte 14 dolara çalışan bir işçinin aslında 20 dolarlık bir işverene mal olduğunu belirtti. Müşterilerimin çoğu bir proje için 20 $ 'dan daha fazla ödeme yaparken, gerçek şu ki, gün içinde ve gün içinde ödeme yapmaya devam etmek yerine, proje için bana ödeme yapmak zorunda kalıyorlar ve bir bütünün bakımını yapmakla ilgili diğer masrafları ödüyorlar. zaman çalışanı.

Kendi işine nasıl girilir?

Bağımsız yüklenici düzenlemesi birçok yönden bir kazan-kazan olabilir. Bağımsız bir yüklenici olmak istiyorsanız, “günlük işinizi” değiştirmek ya da sadece biraz ekstra para kazanmak için, yapmanız gereken bazı adımlar:

1. Serbest Çalışan İşiniz İçin Bir İsim Düşünün

Hangi hizmetleri sunacağınızı düşünün ve sonra ne yaptığınızı açıklayan bir ad seçin. İşimi Miranda Marquit Freelancing olarak adlandırıyorum. Bu basit ve bilirsin - hemen - ne yapılır ve hizmetleri kim sunuyor? Grafik tasarım veya web geliştirme hizmetleri sunmak istiyorsanız, bu tanımlayıcıları işletme adınıza dahil etmenin yollarını düşünün.

Kim olduğunuzu ve neler sunduğunuzu tam olarak anlayın ve ne yaptığınızı açıkça tanımlayın. Hala “asansör sesim” ayarını yapıyorum ama güzel bir şekilde geliyor. Yaptığınız şeyleri ne zaman kapatacağınız, potansiyel müşterilerin sizi işe almaya ikna etmesi daha kolaydır.

2. Serbest Çalışan Bir İş Yapısı seçin ve Uygun Bir Lisans Alın

Ardından, işinizin nasıl organize edildiğini düşünün. İşletmem Sınırlı Sorumluluk Şirketi (LLC) olarak kuruldu. Ben genel ortakım ve kocam sınırlı bir ortak. Diğerleri ise, bir S-Corp veya C-Corp'un onlar için daha anlamlı olduğunu buluyor. (İşte kullanarak bir karşılaştırma LLC C-Corp'a karşı.)

Bazı durumlarda, bir süre için tek bir mülkiyeti olarak kalmak bile mantıklı olabilir. Sizin için en uygun olan şey hakkında daha fazla bilgi için bir muhasebeci veya vergi uzmanına danışın.

Ayrıca uygun bir işletme lisansı almalısınız. Kendi evinizden bağımsız yüklenici hizmetleri sağlıyor olsanız bile eyaletiniz veya bulunduğunuz yerdeki bir lisansa sahip olmanız gerekir. Bir LLC, LLP veya S-Corp'a sahip olmayı planlıyorsanız, kesinlikle bir lisansa ihtiyacınız vardır. Bununla birlikte, tek mal sahiplerinin de lisansa ihtiyaç duyduğu durumlar vardır. Gereksinimleri kontrol edin ve bunlara uyduğunuzdan emin olun.

3. Bir İşletme Bankası Hesabı Açma

Tek mal sahipleri bile iş harcamalarını kişisel harcamalardan ayrı tutmalıdır. Her şeyi ayrı tutmak ve iyi kayıt tutmanıza yardımcı olmak için bir işletme hesabı açın. Birçok en iyi çek hesabı Tüketiciler için sağlayıcılar da kullanabileceğiniz ticari hesaplara sahiptir.

Bu, birçok yeni bağımsız yüklenicinin özlediği kritik bir adımdır. Kişisel paranızı iş paranızdan ayırmalısınız. Serbest meslek sahibi iseniz ve bir kişi sizi suçluyorsa ve paranız ayrı tutulmuyorsa, sahip olduğunuz her şey davaya alınabilir. Yeni bağımsız müteahhitlik firmanız bu sene 200 dolar kazandığında ve bu parayla birlikte bankaya 50.000 dolarınız olsa bile, her şey bir davada hedeflenebilir.

Vergi zamanını hazırlamanız için iyi kayıt tutmanız gerekiyor. Üç aylık vergi ödemenize yardımcı olmak için işletme bankanızda bir miktar para ayırdığınızdan emin olun. İşveren kısmının yanı sıra bordro vergilerinizi de ödemek zorunda kalacağınızı unutmayın. Bu, serbest meslek vergisi olarak bilinir. Daha sonra baş ağrısından kaçınmak için mali durumunuzu şimdi düzenleyin.

4. Bağımsız Yüklenici Hizmetlerinizi İlan Edin

Sonunda, işinle oraya gitmelisin. Başkalarına ne yaptığınızı ve sağladığınız hizmetler konusunda onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi bildirin.

Web'de bir ev sahibi olmanıza yardımcı olur, bu yüzden bir web sitesi oluşturun. Bir blog bile yazabilirsin. Özgeçmişinizi ve ilgili örnekleri çevrimiçi yayınlayın.

Hizmetlerinizi tanıtmak ve başkalarına bağlanmak için sosyal medyayı kullanın. (Sosyal medya, kendi hesabına çalışan hizmetlerinizin reklamını yapmanın en önemli yollarından biridir. küçük işletmeler için para tasarrufu.) Başkalarını tanıtmanın yolunda cömert davranıyorsanız ve size bilgi ve fikir verdiğinizde, potansiyel olarak potansiyel müşteriler sizi fark edecek ve sizi işe alacaktır.

Videoyu izle: Barimar barışı e-devlet barışı müracat nasıl barışı affı affı

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazandım

Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazandım

Bir meydan okuma için hazır mısınız? Make 1k Blogging e-posta meydanım için kaydolun. Ana amacı, blog kurulumunuzu almanıza ve ilk 1.000 $ blogunuzu oluşturmanıza yardımcı olmak için ücretsiz bir 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsanız kaydolun.
Devamını Oku
Gaziler için Küçük İş Olanakları

Gaziler için Küçük İş Olanakları

Askeri gaziler onları işverenler için çekici kılan birçok niteliğe sahiptir. Sadakat, güvenilirlik, tahrik ve kararlılık ve dürüstlük gibi şeyler, işverenler için tüm çekici özelliklerdir. Mevcut iş piyasası ve ekonomi, bu özelliklerin hepsinde bile büyük bir işe giriş yapmayı zorlaştırabilir.
Devamını Oku
Çevrimiçi Yazar Olarak Nasıl Bir Yaşam Kazandığım (Ve Nasıl Olabilir)

Çevrimiçi Yazar Olarak Nasıl Bir Yaşam Kazandığım (Ve Nasıl Olabilir)

Yirmili yaşlarımın çoğunda, yerel bir bankada Aile Hizmetleri Müdürü olarak uzun saatler çalıştım. Hayatımı tek kelimeyle anlatmak zorunda olsaydım, kesinlikle “yorucu” ile giderdim. Sadece sabah saat 5'e kadar yorulmadan çalıştım. her gün, ama üç yaşın altında iki çocuğum vardı. Bunların en önemlisi, sık sık gece, hafta sonları ve tatil günleri çalıştım.
Devamını Oku