Maliye

Muazzam Mali Olarak Başarılı 7 Kişi Yapmayı Reddetti

Ulaşmak istediğiniz birkaç finansal hedef nelerdir?

Belki de borçlarını ödemek, emeklilik için 2 milyon dolar tasarruf etmek ya da olabileceğini düşündüğünden fazlasını vermek istersiniz.

Hayatta gitmek istediğiniz yere ulaşmanın en iyi yollarından biri, gelmiş olanların hayatlarına bakmaktır.

Bu hedefleri nasıl başardılar? Onlar için ne fark yarattı? Bu şeyleri de yapabilir misin?

Bazen, kendimize sınırlamalar koymak kolaydır. Bu ya da bu durumdan dolayı asla hedeflerimize ulaşamayacağımızı düşünüyoruz. Neden böyle düşünün? Bu yararlı mı? Tabii ki değil.

Gerçek şu ki, sıradan insanlar olağanüstü şeyler yapabilirler. Ama sadece onlar değil seçmek önemli olan şey, onlar çöp bunu da yapmak önemlidir.

İnanılmaz derecede başarılı olanların yapmayı reddettiği bazı şeylere bir göz atalım.

1. Başarılarına devam etmeyi reddederler.

Bir şey yaptığınızı ve bazı başarılar gördüğünüzü hayal edin. Belki bir işe başladınız ve iyi para kazanıyorsunuz. Belki de daha önce hiç kimsenin inşa etmediği bir şey inşa ettin. Hayalindeki işine bile girmiş olabilirsin.

İnovasyonun caydırıcı bir duruşa geldiği noktaya başarılı bir şekilde devam etmek cazip gelebilir. Sonuçta sen yaptın, değil mi? Eh, henüz değil. Amacınız maliyenizle muazzam derecede başarılı olmaksa, bu tavsiyeyi Steve Jobs'dan almak en iyisidir:

Eğer bir şey yaparsanız ve oldukça iyi sonuç verirseniz, o zaman harika bir şey yapmalısınız, çok uzun süre üzerinde durmayın. Sırada ne olduğunu öğren.

Apple'ın kurucusu kesinlikle onun tavsiyesine kadar yaşadı. Ayrıca, Apple'da her zaman yeni bir şey üzerinde çalışmak için motive olan inanılmaz bir ekip kurdu - yenilikçiliği teşvik eden ve keşfettikleri büyük başarılar için bile yerleşmeyenler.

2. Hayal kırıklığının hayallerini yıkmasına izin vermeyi reddediyorlar.

Hayal kırıklığına uğradığınızda, pes etmeyi seviyor musun? Muhtemelen. Bu şekilde hissediyor musun? Asla!

Hayal kırıklığı, başarılı olmak için daha fazla çaba göstermenizi teşvik etsin.

Jerry Seinfeld'in ilk kez bir komedi kulübünde seyircinin önünde yürüdüğü sahneye çıktığı söyleniyor. Bunu hayal et! Bu Jerry SeinfeldBugün vazgeçmeyen biri, çünkü pes etmeyi reddetti. Şaşırtıcı.

Hayallerin nedir? Hayatında ne yapmayı seversin? Şansınız, sizi hedeflerinize ulaşmanızı engelleyebilecek bir kaç hayal kırıklığı yaratan durum hakkında düşünebilirsiniz - ama neden sizi aşağı indirmelerine izin verin?

3. Dağınık hale gelmeyi reddederler.

Şu an ofisine bak. Düzenli mi? Güzel ve düzenli mi, yoksa bir karmaşa mı?

Ofis alanınızı - ve evinizi - organize etmek, aklınızı temizlemenize yardımcı olabilir ve nihai hedeflerinize ulaşmaya odaklanmanıza izin verebilir.

Bunu düşün. Bir başyapıt yazmak için oturduğunuzda, dağınıklıktan rahatsız mısınız? Gerçek şu ki, masanızda bir kâğıt yığını veya e-posta gelen kutunuzun karışıklığı olduğunda, en çok önem veren şeylere odaklanmak zordur.

Dağınıklık ile çevrili olduğunuzda neden odaklanmanın zor olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. İyi soru.

Görüyorsunuz, eğer gerçekten kendinize şunu düşünürseniz, dağınıklığı gerçekten temizlemelisiniz ya da masanızdaki kâğıt yığınının ne anlama geldiğini merak ediyorsunuz (çünkü bilinmeyen bir çalışmayı temsil edebilir), bu çok zor olacak. Bu düşünceleri bir kenara itmek ve eldeki göreve odaklanmak. Onlar dikkat dağıtıyorlar.

Başka bir deyişle, düşünmek için zihinsel alana ihtiyacınız var.

David Allen, yazarı İşleri yoluna koymakçoğu zaman masanızda ve zihninizde dikkat gerektiren ve organize eden her şeyi yakalamanın öneminden bahseder. Birçok başarılı girişimci bu tavsiyeyi izledi ve başarıya ulaştı. Muhtemelen de yaparsın.

4. Hız için kaliteden ödün vermeyi reddederler.

Apple, burada başka güzel bir örnek. Bir akıllı telefonla ilk gelen onlar değildi. BlackBerry akıllı telefonlarını hatırlıyor musun?

Görüyorsunuz ki, Apple akıllı telefon pazarında başka şirketler görmüş ve müşterileri için bir şeyler yaratmak için acele ediyordu. Bir flaşta birlikte bir şeyler çırpabilirlerdi. Onlar yaptı mı? Oh hayır.

Bunun yerine, Apple akıllı telefonlarını hazırlamak için oldukça uzun bir zaman aldı. Kullanımı ve eğlenmesi kolay bir şey istediler. Kullanmaktan zevk alacak bir şey istediler. Sonra yaptılar: iPhone.

Evet, bir iş adamı olarak finansal olarak başarılı olmak için, sonunda ürününüzü veya hizmetinizi dünyaya vermek zorundasınız, ama asla baskı yapmamanız gerekir. Bunun yerine, harika bir şey yapmak için gerekli zamanı ayırın. Kendini satan bir şey yap. Sen olacaksın Gerçekten mi Yaptığına sevindim.

5. Mevcut bilgilerinin yeterince iyi olmasına izin vermeyi reddederler.

Parmaklarınızın ucunda bilgiye erişebilirsiniz. Neden kullanmıyorsun?

Muazzam derecede başarılı olanlarda bulacağınız ortak bir özellik, işleriyle ve ötesinde yapabileceği her şeyi öğrenmek istemeleridir. Onlar hayat boyu öğrenenler ve düşünürler. Akıllarıyla inanılmaz şeyler yapabileceğine inanıyorlar.

Tim Ferriss, öğrenme tutkusu olan harika girişimcilerden biridir. Aslında, Tim sadece öğrenmeye inanmaz, aynı zamanda öğrenmeyi hızlandırır. Dans etmeyi, pişirmeyi ve daha fazlasını öğrenmeyi başardı. Hatta bir saat içinde herhangi bir dili öğrenmek (ancak usta değil) üzerine yazmıştır. Çılgın inanılmaz.

Tim öğrenmeye olan sevgisini aldı ve başkalarına aynı şeyi nasıl yapacağını öğreten bir iş yarattı. Mevcut bilgisinin yeterince iyi olmasına izin vermeyi reddetti ve kendini maksimuma itti. Neden benzer bir şey denemiyorsunuz?

6. Sorgulamadan geleneği sürdürmeyi reddediyorlar.

John Legere'yi duydun mu? T-Mobile ABD'nin CEO'su.

Liderliğinde, hücresel hizmet sektörünü yeni planlar ve eşsiz tekliflerle gerçekten sarstı. T-Mobile'ın artık iki yıllık sözleşmeleri yok ve çıkış ücretleri kaldırıldı. Şaşırtıcı.

Yine de, diğer taşıyıcıların iyi teklifleri var, ancak T-Mobile, taşıyıcıların geleneklerini gerçekten sorguladı ve müşterilere dikkate alınması gereken farklı bir şey verdi.

Burada ne öğrenilebilir? İşiniz zorlanıyorsa, neden ortaya konmuş gelenek ve süreçleri sorgulamayın ve yeni bir şey keşfedip keşfedemeyeceğinizi görün? Denemeye zarar vermez ve sizi çok başarılı bir hale getirebilir.

7. Reddetmeleri korkunun onları geri almasına izin verin.

Korku. Seni başarılı, başarılı bir hayattan geri çekebilecek olan şey bu.

Korkacak çok şey var millet. Onları size hatırlatmaya ihtiyacım yok. Ama sen ne biliyorsun? Endişelerinizin ve endişelerinizin çoğunun gerçekleşmesi olası değildir. Korkma.

Korkudan kurtulmanın bir yolu, korkularınızı bir kağıda yazmanız, bir zarf içine koymanız ve ön tarafa yazmanız: “(Şu andan itibaren) kadar açmayın”. Bir göz atmayı unutma.

Ardından, gelecek yıl için korkularınıza saldırın. Yapman gereken güzel şeyleri yap. Başarı için çalışıyoruz. Yıl bittiğinde, mektubu açın ve korkularınızın gerçek olup olmadığını görün. Muhtemelen bunlardan pek çoğunun gerçekleşmediğini görmek için şaşıracaksınız - eğer bunlardan herhangi biri varsa!

Unutmayın: Bu sadece önemli olan şey değil, aynı zamanda bunu yapmayı reddettiğiniz şeydir. Başarılı olanlardan öğrenin. Onları öğle yemeği için çıkar. Malzemelerini oku. Biraz grit geliştirin. Bunun için daha iyi olacaksın.

Bu gönderi aslında Daily Finance'de yayınlandı.

Videoyu izle: STALİNGRAD MUHAREBESİ (1942-43). Savaşı Doğu Cephesi Bölüm 2

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Üniversite Öğrencileri için 7 Büyük İşler
Maliye

Üniversite Öğrencileri için 7 Büyük İşler

Kolej maliyetleri hem öğrenciler hem de ebeveynler için giderek artan bir yük getiriyor. Bu yükü hafifletmenin bir yolu üniversite öğrencilerine iş bulmaktır, ancak bir işi tam zamanlı bir üniversite yüküyle dengelemek zor olabilir. Bugün üniversite öğrencileri için 7 harika işin bir listesini, üniversite öğrencilerinin yoğun programında çalışabilecek, ancak yine de iyi bir maaş kazanmayı başarabilecek işleri paylaşacağız.
Devamını Oku
2018'deki En İyi 12 CD Oranı
Maliye

2018'deki En İyi 12 CD Oranı

Mevduat sertifikası, borsadaki oynaklığı önlemek için nakit yatırımlarınızı park etmek için güvenli bir yer olabilir. Ayrıca, yatırımı bir banka tasarruf hesabında tuttuğunuzdan daha fazla faiz kazanabilirsiniz. Tabii ki, en yüksek gelir potansiyelini kilitlemek için bugünün en iyi CD oranlarını kullanmanız gerekir. CD'lerin sabit gelir elde etmek için cazip hale gelmesi birkaç yıl oldu, ancak bu artan faiz oranları sayesinde değişiyor.
Devamını Oku
Yüksek Kolesterol ile Hayat Sigortası Almak İçin Stratejiler
Maliye

Yüksek Kolesterol ile Hayat Sigortası Almak İçin Stratejiler

Yüksek kolesterol sağlığınız için tehlikeli olabilir. Kaliteli yaşam sigortası alma şansınızı da azaltabilir. Yüksek bir kolesterol oranı, hayat sigortası sigortacısına kalp hastalığına yakalanma, kalp krizi geçirme veya felç geçirme olasılığınız olduğunu söyler. Bu olsaydı ve ölürseniz, sigortacınız poliçe ölüm ödeneğinizin beklenenden çok daha erken ödenmesine neden olabilir.
Devamını Oku
Ne zaman emekli olabilirsiniz?
Maliye

Ne zaman emekli olabilirsiniz?

Emekliliğinizin tam olarak ne zaman olacağını merak ettiniz mi? Bu sorunun cevabı kişisel finanstaki birçok sorunun cevabından farklı değildir - buna bağlıdır. 401 (k) veya IRA'nızda olması gereken doğru veya yanlış miktar yoktur. 65 yaşında çalışmayı bırakmanız gerektiğini söyleyen sıkı bir kural da yok.
Devamını Oku