Maliye

Altı Rakamlı Bir Ay İçin 7 Temel Analiz

Bana çimdik.

Bu kelimeler, yukarıdaki sayıyı gördüğümde nasıl hissettiğimi tam olarak açıklıyor.

Asla en çılgın rüyalar hiç bir zaman tek bir ayda çok fazla para üretmeme izin verecek birden fazla iş kurabileceğimi düşündüm.

Asla.

Heck, üniversiteyi bitirdiğimde, bunu bir yılda yapabileceğime gerçekten inandığımdan emin değilim.

Fark etmeniz gereken bir kaç şey, çocukluğumdaki yolun beni başarı için hazırlamamasıdır. Her iki ebeveynim de borçla mücadele etti ve bir kez değil iki kez iflas etti. Dahası, bunların hiçbiri yatırım ya da iş dünyasında deneyimlenmemişti ve hiçbir zaman beni bir girişimci olmaya teşvik etmediler.

Tam olarak benim tarafımda olmayan diğer bazı faktörler şunlardır:

 • Üniversitemden ilk dönemimi (75 $ 'lık park cezası nedeniyle) düşürdüm ve doçentlik derecemi almak için 4 yılımı aldım.
 • Ben de borçla mücadele ettim ve 20.000 $ 'lık öğrenci kredisi ve kredi kartı borcuyla üniversiteyi bitirdim.
 • Mali danışman olarak ilk senemde, 70 saat çalıştıktan sonra bile maaşımın 800 dolar olduğu bir ay da dahil olmak üzere 24.000 $ 'dan fazla vergi ödemiştim.

Yani evet… Hiçbir şekilde başarı için kurulmamıştım. Ama ben de kazara başarılı olamadım. Kesinlikle çok fazla sıkı çalışma ve muhtemelen şans vardı.

Yine de, tüm başarılarıma hayatımda iki şaşırtıcı şeye katkıda bulunarım:

 1. Tanrı çok uzun zamandır arkamı tuttu.
 2. Ben dünyanın en zeki adamı değilim, ama en zorunu arıyorum. Bu kadar.

Tanrı + Stratejik Hustle = Müthiş Çok

Muhtemelen neden bu yazıyı yazmak için zaman ayırdığımı merak ediyorsundur. Paylaşmamın sebebi, işyerimin kaputunun altında neler olduğuna dair bir bakış açısı sunmak.

Eşim ve ben eski şirketlerimiz olan Dollars and Roses'daki online işlerimiz için aylık gelir raporlarını paylaştık. (Son gelir raporumuzu burada görebilirsiniz). Kendimizi tanıtmak isteyen ve tutkularından para kazanmanın bir yolunu bulmak için hevesli blogcuları cesaretlendiren bir patlama yaşadık. Ancak blogu ve podcast'i tuttuğumuzdan, online iş tutkumuzu kaybetmeye başladık - en azından bunu öğretmek için.

O zaman, çok daha tutkulu olduğumuz Dolar ve Gülleri Evlilik More'a çevirmek için zor bir karar verdik. Bu yeni proje ile, evli çiftlerin daha güçlü bir bağlantı kurmasına ve evliliğini daha fazla yapmalarına yardımcı olmaya odaklanıyoruz.

D & R'yi kapatsak da, çevrimiçi iş ve girişimcilikte öğrendiklerimi paylaşmak için kaşıntılarım hala var. Çogunlukla bunu okuyorsan biliyorum - Evet sen - o zaman sahip olduğum başarılardan bazılarına ulaşabilirsiniz.

Tamam, o zaman ana gelir kaynağımı yıkalım.

Sadelik amacıyla, işimi 5 farklı işletmeye dönüştüreceğim:

 • İttifak Varlık Yönetimi - 2011 yılında başlattığım servet yönetimi firmam
 • İyi Finansal Sent Blog - Şu anda okuduğum siteyi 2008'de başlattım 🙂
 • Hayat sigortası - Bu, diğer sitem LifeInsurancebyJeff.com (2012'de piyasaya sürülen) ve GFC'den üretilen potansiyel müşterilerin birleşimidir.
 • Çevrimiçi Danışman Büyüme Formülü - Bu, finansal danışmanların stratejik çevrimiçi pazarlama yoluyla işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için oluşturduğum bir ders.
 • Medya / Marka Sponsorlukları - konuşma ve diğer marka sponsorluk fırsatları

İşte birden fazla gelir kaynağım hakkında daha fazla ayrıntıya girdiğim bir video:

Haziran Gelir Raporu

Şimdi işimi anladığınıza göre, sayılara daha yakından bakalım.

İttifak Varlık Yönetimi

 • Brüt gelir: $57,164.10

Finansal planlama pratiğim 5 yılı aşkın bir süredir bebeğim olmuştur (2011 yılında kendi firmamı kurdum ve 2002 yılından beri kamuoyuna gayretle çalıştım). İnsanların finansal hedeflerine ulaşmalarına ve bunu yaparken çok iyi bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak gerçekten onurdur. Geçen sene işime Finans Planlama Direktörü Andrew Rogers'ı da eklediğimde önemli bir nokta oldu.

Neredeyse, finansal planlamayla ilgili olarak motive ve tutkulu bir “mini-me” bulamayacağımı düşündüm. Sonra Andrew'la tanıştım. Şirketinin büyümesi için müthiş bir sebep oldu, çünkü zamanını müşteriler için finansal planlar yaratarak, geniş portföy röntgenlerini gerçekleştirerek, yeni müşteriler için emeklilik planlama stratejisi oturumlarımıza yönelterek ve müşterilerimize ve GFC okuyucularımıza web semineri içeriği sunarak geçirdi. . Sen adını söyle, o yaptı.

Bir çalışanın sahip olması çok büyük oldu çünkü bana şirket ve diğer işlerim için daha büyük projelere odaklanmam gereken yer verildi.

İyi Mali Cents

 • Brüt gelir - $48,697.38
  • Ortaklık Kazançları - $ 39,888,47
  • Reklam Ağları - 8,808,91 ABD doları

Blogumu 2008'de başlattığımda, daha fazla para kazanamayacağımı hiç düşünmemiştim. “İnternetten para kazanma” ifadesi, benim dilimde bile değildi. Günümüze hızlıca ilerliyor ve çevrimiçi işlerim 1 milyon dolardan fazla kazanıyor.

Hala yutmaya çalıştığım çılgın hap, çevrimiçi işlerimin bir yıl içinde 1 milyon dolar gelir getirecekleri noktaya ulaşması.

Biliyorum. Bu delilik. Realz için….

Gerçekten de, herkesin… .yes, ANYBODY… bir çevrimiçi işletmeye başlayabilmesi ve bunu yapabilmeleri için para vermek zorunda kalmaları halinde para kazanabileceğinin bir hatırlatıcısıdır.

Neden buna inanıyorum?

Merhaba!?

Bana bak!

Blogging hakkında başladığımda hiçbir şey bilmiyordum, hatta bugüne kadar bana saatte 5.000 dolar ödemeniz durumunda HTML kodunu kodlayamadım.

Ne zaman yapabildiğimi ve öğrenebildiğim kadar çok şey öğrendim. Bu noktada dürüstçe stratejinin işe yarayabildiğini söyleyebilirim.

Hayat sigortası

 • Brüt gelir - $18,321.53
  • Sigorta Komisyonları - 8,854,58 $
  • Kurşun Satışları: 9.500 $

Stratejik Koçluk programından kazandığım en iyi terimlerden biri “stratejik yan ürünler” dir. Stratejik yan ürünler, yeni fikirleri keşfedip uyguladıktan sonra karşılaştığımız beklenmedik sürprizlerdir. Blog başlatıldıktan sonra birçok stratejik yan ürünle karşılaştım. Bunlardan biri hayat sigortasından önemli miktarda gelir elde ediyor.

Hayat sigortasına büyük bir inancım var (özellikle de terim), ve bu inançtan dolayı, kendime 2,5 milyon dolarlık bir vade politikam var. Yani bir ailenin uygun bir hayat sigortası poliçesi almasına yardım edebilirsem, her şeyden ötürü.

LifeInsuranceByJeff.com diğer sitemden online hayat sigortası sunmaya ilk başladığımda, tüm potansiyel müşterileri şirket içinde bir danışmanla karşıladım. Ne yazık ki, yeni bir mesleğe geçti ve iş yükünü üstlenebilecek bir ajan bulmakta zorlandım.

Bu noktaya geldiğimizde, potansiyel müşterileri satma kararı aldık (hem sigorta sitemden hem de GFC'den gelen taleplerde oldukça büyük bir artış yakaladık) ve bu işin üstesinden gelebilecek bir temsilciye dönüştü. Yukarıdaki gelir.

Hayat sigortası işim hakkında beni en çok heyecanlandıran şey, bunun benim “muse” olduğumu düşünüyorum. En sevdiğim kitaplardan biri olan The 4 Hour Work Week'in yazarı Tim Ferriss, “bir düşük bakım işi” olarak nitelendiriyor. önemli gelir yaratır.

Eh, bu iş kesinlikle bir ilham kaynağıdır çünkü haftada 4 saatten az bir zaman harcıyorum. Ortalama bir hafta boyunca bir saat bile harcadığımda şaşırırdım.

Keşke bu başarıyı çoğaltmak isterdim! =)

Çevrimiçi Danışman Büyüme Formülü

 • Brüt gelir: $14,485.00

Yani, bu benim için eğlenceli olanı…

Beş yılı aşkın bir süredir, bir kurs oluşturup internetten satmayı hayal ettim.

En büyük sorun, kursun ne olacağını tam olarak anlayamadım. Zenginlik oluşturma, blog oluşturma, marka oluşturma, finansal özgürlük, açık ve yanlızca kurslar yaptım.

Sonra arkadaşım Grant Baldwin'in konuşma kursuyla ve Video Fruit'den yeni arkadaşım Brian Harris'in çevrimiçi kurslarla nasıl ezdiğini gördüm. Bundan sonra çökmem gerektiğini biliyordum.

Kurs konusuna ne olacağına dair bana dürtüyü verdiğim için büyük bir not düştü (bir saniyede daha fazla). Ayrıca, kurs materyalini özetlememe ve bitirmemi sağlamak için beni sorumlu tutmamıza yardımcı olduğum için John Corcoran'a (birlikte bir mastermind grubumuzdayız) teşekkür etmek istiyorum. Son olarak, en az 37 kez okuduğum ve okuduğum çevrimiçi bir kursu nasıl açacağımıza dair bu epik yazıyı oluşturmak için Bryan Harris'e teşekkürler.

Peki kurs konusunu nasıl seçtim?

Her şey “kendinize en çok sorulan soru sayısı nedir?” Sorusunu sormakla başladı. Tonlarca insan yatırım yapma, finansal planlama, blog oluşturma ve çevrimiçi işler hakkında “beynimi almayı” isterken, ne istediğim sorusu yok. en çok ve bunu sorar.

Çoğu zaman, çevrimiçi platformumu nasıl geliştirdiğimi sorduğum finansal danışmanlar. Blogumu keşfeden ve “Ben bir sonraki Jeff Rose olmak istiyorum” sözüyle bağlantı kurmuş olan birçok danışmanla konuştum.

Cidden, millet, ben o kadar havalıyım! Haha ...

Geçmişte, mali danışmanlar blogumu bugünkü haline getirdiğimi nasıl paylaştığımı paylaşmak için bana 500 $ / saat harcadılar. O zaman bir rota potansiyeline sahip olduğumu biliyordum.

İlk adım, herhangi bir ilgi oluşturup oluşturamayacağımı görmekti. Küçük bir e-posta listesiyle, kursumun konseptini oldukça kolaylaştırabildim. Topun yuvarlanmasını sağlamak için, kursun neleri kapsayacağına dair iyi bir taslak hazırladım ve ilgilendikleri takdirde kursa indirimli fiyatla tam erişim teklif ettim.

Yakalanan, kursu henüz oluşturulmamıştı.

Bu yüzden temelde danışmanlardan bir konsept için 500 dolar ödemelerini istemiştim. Çünkü gerçekten, bu, her ay sitemde 400.000'in üzerinde yeni ziyaretçiyle her gün 30-40 yeni potansiyel müşteri yaratan bir blog oluşturma konusunda sahip olduğum bir fikir ve deneyimden başka bir şey değildi.

Isırır mılar? Bunu öğrenebilmemin tek yolu sormaktı.

Peki, bu gruba 180'lerce danışmanı sordular. İlgilenirse ve 28 tane danışman aldım.

Vay.

Uçuruldum.

Bu, arkadaşlarım, genellikle “kavram kanıtı” olarak adlandırılır. Bu kursu oluşturmak için çok fazla zaman ve kaynak yatırımı yapmadan önce müşterilerime ön ödeme yapabildim. Bundan daha iyi olduğunu sanmıyorum.

Oradan, Teachable adlı inanılmaz bir platform kullanarak kursu oluşturmak beni 4 ay sürdü.

Kurs tamamlandıktan sonra, 2,500 dolarlık fiyat artışıyla danışmanlara pazarlamanın vakti geldi.

Geriye dönüp baktığımda, yaşadığım kaygılardan bazılarına gülmeliyim. İşte aklımdan geçen birkaç düşünce:

 • “Kim sen online pazarlama üzerine bir ders vermek için? ”
 • “İnsanların bu kurs için size para ödeyeceklerini düşünüyor musunuz?”
 • “Kimse satın almazsa, aptal görüneceksin.”

28 danışmanın ödenmesinden ve kavramın ispatlanmasından sonra bile, tamamlanmış kursu başlattığımda aynı şüpheler ortaya çıktı:

 • “Elbette… ders için 500 dolar ödedi, ama asla 2.500 dolar ödemeyecekler!”
 • “Çevrimiçi pazarlamada başka birçok kurs var, neden sizinkini satın alacaklar?”
 • “Bazı sahte, zengin, hızlı bir şema satan başka bir spam online pazarlamacı olarak görüleceksin.”

Bu tür şüpheler zehirli olabilir. Bana itmeyi teşvik eden iyi bir grup arkadaş ve danışmana sahip olduğum için minnettarım.

Kursu Nisan ayında resmen başlattığımdan beri 21 yeni danışman ekledim. Bu satışlar ve ön satışlar arasında 66.000 $ 'dan fazla gelir ürettim. Bu ekran görüntüsü geçen ayın satışlarından.

Şimdi bu kuşkuların tamamen ezildiğine göre, kursu daha da büyük ölçekte başlatmak için bazı büyük planlarımız var. Nasıl olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum!

Medya Markası Sponsorları

 • Brüt gelir:$12,500

Bu benim için başka eğlenceli bir şey. Bu tür fırsatlar çok sık gelmez, ama yaptıkları zaman çok eğlencelidir.

Bu yıl iki büyük markayla ortaklık kurabildim ve sahip olduğumdan daha fazla ödeme yaptım (bu ödemenin bir kısmı yukarıda belirtilmiştir).

Markaları sözleşmelerim nedeniyle ifşa edemediğim halde, her ikisiyle de çalışmaktan heyecan duyduğumu söyleyebilirim.

Bir proje bir ton video içeriyor ve yayınlandığında GFC topluluğuyla paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Geçen yıl, devrim niteliğindeki yeni bir hayat sigortası ürünü ile Vitality ile ortaklıklarını paylaştıklarında John Hancock'la çalışma fırsatım oldu.

Ayrıca aktör Chris O'Donnell'le de tanışma fırsatı buldum, ki bu da tamamen havalıydı.

Tüm bu fırsatlarla ilgili havalı şey, hepsi çevrimiçi varlığımdan dolayı beni buldu. Blogum veya Youtube kanalım olsun. Sadece sıkı çalışırsanız ve kendinizi oraya koyduğunuzda, iyi şeylerin sizi bulabileceğinin bir hatırlatıcısıdır.

Altı Rakamlı Bir Ay İçin 7 Temel Analiz

Çok başarılı bir ay geçirmesi uzun zaman oldu. Burada rekor bir ay sahip olduğumu atıfta bulunuyorum 7 anahtar anlayışları.

1. 10x Zihniyet

Stratejik Koç ilk önce bu konsepti bana tanıttı. Temel öncül, mevcut iş yapınıza bakıyor ve 10 ile çarpmak için ne yapacağını kendinize soruyor.

Bununla birlikte, bunun anlamı, 10 kat daha fazla çalışmanızdır.

Bu alıştırma iki nedenden dolayı güçlüydü:

 1. Bu benim için büyük bir zihniyet değişimi olan işimi fiilen büyütme olasılıkları hakkında hayal kurmamı sağladı.
 2. İşimi büyütmem için benden ne değişmesi gerektiğiyle ilgili beyin fırtınası yapmamı sağladı. Şimdi hangi konularda geliştirebileceğim? Ekibime hangi anahtar katkıları da buna göre büyümem gerekiyor? Egzersizin bu kısmı benim için çok eğlenceliydi.

2. Sağ Takımın Oluşturulması

Daha önce Andrew’a AWM’ye nasıl katılacağını anlattım. Ona ek olarak, Müşteri İlişkileri'nin de katil direktörü var. Birlikte, müşterilerimize rock yıldızı hizmeti sunabilmenin yanı sıra işimizi büyütebiliyoruz.

Blog ile, sonunda, sitemin sahip olduğu gerçek gelir potansiyelinden kendimi tuttuğumu fark ettim.

Karşılıklı bir bağlantı üzerinden, SEO ajansı Growth 360'ı işleten Jason Patterson'la tanıştım. Jason sitemi ve mesajımı çok sevdi, ancak sitem sadece ayda 16 bin dolar harcadığını söylediğimde döşendi (bu 2014'ün sonlarındaydı. ).

Sitemin otoritesini ve sahip olduğum trafiği hissettiğimde, bundan daha fazla para kazanmam gerekiyordu.

Onunla tartışamam.

Gerçek şu ki, sitede çok iyi para kazanırken, gelir potansiyelimi optimize etmenin yollarını bulmak için bir tutkum yoktu.

Ocak 2015'te, Jason ve ekibini sitemin SEO'sunu iyileştirmek ve stratejik gelir fırsatlarını tanımlamak için getirdim.

İşte blog'umdaki trafik artışına bir göz atın:

Gelir yansıttığı gibi, oldukça iyi bir iş çıkardı.

3. İlk ürünümü yaratıyorum.

Daha önce paylaştığım gibi, çevrimiçi danışman büyüme formülü oluşturmak benim için büyük bir kilometre taşıydı. İnsanların gerçekten ödeyecekleri bir ürün yaratmakla ilgili tüm şüpheleri silmedim, uzun zamandır aradığım bir güven duygusu kazandım.

Bir şey yapmaktan bahsederken, uzun bir süre, ama o şey üzerinde hiçbir şey yapmıyorsanız, kendinizi yetersiz hissetmeye başlayabilirsiniz.

Beş yıldan fazla bir kurs kurduğumu söylediğimde, abartmıyorum. Bu konuda konuşmaya devam ettim ve bu konuda konuşmaya devam ettim ve bunun hakkında konuşmaya devam ettim ama bu konuda hiçbir şey yapmadım. Sadece dersi tamamlamak kendi içinde bir dönüm noktasıydı. İnsanların bunun için para ödemiş olması, sadece pastanın üzerine krema yapmaktır.

Bu yeni güven duygusu ve bu kursu tamamlamaya kararlı olduğum gerçeğiyle, daha önce sahip olmadığım yeteneklerim var.

% 100 eminim ki bu, yarattığım son ders olmayacak.

Zaten uygulayabileceğimi bildiğim bir sürü kurs fikrine sahibim, ama fikirler eylemsiz bir şey olduğu için, bu fikirlerden birini seçmem gerektiğini ve bunu başarmayı taahhüt ettiğimi biliyorum.

Eğer küçük bir sır olarak istersen, bir sonraki ders fikrinin ne olacağını biliyorum. Keşke sana şimdi anlatabilseydim, ama seni susturmam gerekecek.

4. Boşluk yaratmak.

Bu, basın sözcüsü WishList'in yaratıcısı Stu McClaren'den ve üyelik toplulukları oluşturma konusunda önde gelen bir uzmandan aldığım bir terim. Stu'nun, Michael'ın üyelik topluluğunun Platform Üniversitesi'ni katlanarak arttığı için Stu, Michael Hyatt aracılığıyla tanıştım.

Stu bu iş ilişkisinden uzaklaştı ve kötü şartlarda değil. Kendi deyimiyle, “mekân yaratmak” gerektiğini söyledi çünkü Stu bir sonraki fikri üzerinde çalışıyordu ve kendisi ile Michael arasındaki ilişkiyi sevmesine rağmen, eğer o, eğer gidecekseydi o mekana ihtiyacı olduğunu biliyordu. önce kafaya dal.

Her ne kadar başlangıçta bu konseptle tanışmış olsam da, geri yansıtıyordum, son birkaç yıldır gördüğüm çok fazla büyümeye izin veren bir alan yarattığımı fark ettim. Örneğin, geçen yıl yaptığım taahhütlerden biri, ofiste geçirdiğim süreyi haftada 16 saate düşürmek için bir plandı.

Bunun için yaptığım mantık, ya evde ya da bir kahve dükkanında çalışırken çok daha verimli olduğumu hissettim.Ofiste meydana gelen çok farklı dikkat dağıtıcı şeyler vardı; Sürekli olarak, yer açabilirsem çok daha üretken olabileceğimi hissettim. Haklıydım, 2016'da etrafta dolanırken, haftada 16 saatten sadece 12'ye düşmeye karar verdim. İster inanın ister inanmayın, hayal ettiğimden çok daha kolay oldu.

Bir sonraki gol, zamanımı haftada sekiz saate düşürmekti. Gururla söyleyebilirim ki, 2016 yılında, ofiste geçirdiğim ortalama süre haftada 7,94 saattir. Tim Ferris gibi dört saatlik bir çalışma haftasını tam anlamıyla gerçekleştiremedim, ama ben oldukça yakınım.

Beni yanlış anlama. Sadece haftada sekiz saat ofiste olduğum için çalışmıyorum anlamına gelmez. Gözümde tutmam gereken çok şey var. Ofisimdeki zamanı en aza indirebildim ve bu süreyi sadece takım ve müşteri toplantıları için optimize ettim.

Bu alandan dolayı, bu boş zamanımı dersimi tamamlamaya odaklayabildim. Hepsi bu blog hakkında stratejik olmak ve Good Financial Cents TV gibi yeni projeler başlatmak için bana daha fazla zaman verdi. Her şeyden önce, kesinlikle yönetim kurulu çapında bir kazan-kazan oldu.

5. Serbest zaman

Benim bir evcil hayvan balığım bilmek ister misin - özellikle koşuşturmacayı seven girişimciler söz konusu olduğunda?

Bu onların dizüstü bilgisayarının resmini kumsalda ya da dışarıdaki bir yerde, bu kadar harika bir mekânın nasıl çalıştığına dair övünüyorlar. Beni yanlış anlama. Eğer bir yerde bağımsız bir işiniz varsa, bu övünmek için oldukça tatlı bir şey. Ama sıkı çalışmayı takdir eden ama ne zaman çıkacağınızı bilmekle uğraşırken, fişten çekmeniz gerektiğini biliyorum.

Senin işin her şey değil. Biraz zaman ayırıp arkadaşlarına, ailesine ve kendinize adamak zorundasın.

Stratejik Koçluk programına ilk katıldığımda, sorulan sorulardan biri, geçen yıl boyunca her birimizin kaç gün aldığıydı. Free Days, iş ile ilgili hiçbir şey yapmadığınız 24 saatlik bir dönem olarak tanımlanır. Bu hiçbir araştırma, okuma yok, e-posta yok, hiçbir şey ifade etmiyor. O zaman, finansal planlama pratiğimi cuma günleri kapatmakta oldukça iyiydim. Son akşam saat 5'ten sonra bir müşteriyle tanıştığımı hatırlayamıyorum. ya da hafta sonları.

Mücadele ettiğim şey, kendimi kapatıp online işimden uzaklaştırmaktı. Bir blog yazısı yazıyor mu, e-postaları kontrol etmek, sosyal medyayı kullanmak ya da başka bir şey olsun, bunu yapıyordum. Bu yüzden, geçen sene kaç tane ücretsiz günler geçirdiğime dair soruya doğru cevap vermeliydim. Cevap sıfırdı.

İşletmenizin en son 24 saati ne zaman takılı kaldınız?

Tweet'e Tıkla

Geçen yıl, e-postalarımı kontrol etmediğim veya blog'umla bir şey yapmadığım tek bir gün olmadı. Ve her gün blog'umla bir şey yapmamaya çalışmanın düşüncesi, yutulması zor bir hapdı. Günümüze hızlıca ilerliyorum ve şimdi fişten çıkarmanın önemini biliyorum. Artık işten eve gelmenin ve işten çıkarmanın kendinden vazgeçmenin önemini biliyorum.

Şimdi tatile gitmek ve gerçekten var olmak için ne anlama geldiğini anlıyorum. Telefonumun yanımda kalmaması için e-postalarımı kesintisiz olarak kontrol edebilirim. Güvenle söyleyebilirim ki, aslında fişten çekebiliyorum. Elbette, bugün hala yapılması gerekmediğini hatırladığım günler var. Yine de, eski, işkolik yaşam tarzımın stresinden kurtulmak çok iyi hissettiriyor.

6. Gitmek

Alan yaratmanın ve daha fazla zaman almanın stratejik yan ürünleri nedeniyle, işimin 1000 ayak görünümünden yararlanabildim. Kendim kadar güdümlü bir girişimci olarak, gerçekten yapmamanız gereken bir sürü şey yapmamak çok kolay. Ofise daha az zaman ayırma kararını verdiğimde, zaman geçirdiğim her şeyin ciddi bir görünümünü almam gerekiyordu.

Ve bu şeyleri halletmek için ofisteyken, o zaman nasıl yapılacağına dair Andrew veya müşteri ilişkileri müdürüm yetiştirmek zorunda kaldım. Her gün, benim yapmam gereken zamanın kaç tane görev olduğunu anladım. Daha sonra aynı kavramları online işime uygularım. Kaç tane gereksiz görevin günümü tıkadığını fark ettiğimde çılgınca geçti. Yazmam gereken çok az şey vardı: “Yapmam gerekiyordu.” Ama gerçek şu ki, bunların% 95'ini kendim tamamlamam gerekiyordu.

Birçok insan, herşeyi kendisinin yapması için zaman ayırmaktan başka bir şey yapmanın daha kolay olduğunu düşünerek tuzağa düşer. Çok uzun zamandır bu şeyden suçlu bulundum. Evet, birisine uzun yıllar boyunca yaptığınız bir görevi tamamlamayı öğretmek zaman alır, ama onlara bir kez nasıl yapılacağını gösterdikten sonra, bir daha asla göstermeniz gerekmez.

Kullanmaya başladığım bir araç Sweet Process'di. Sweet Process, işletmenizin çalışmasını sağlayan tüm prosedürleri belgelemenize izin veren harika bir araçtır. Bunu hem finansal planlama pratiğim hem de online işlerim için kullanıyorum. Aynı şeyi bir Google dokümanı veya Microsoft Word'de de yapabilirsiniz. Bana Tatlı Süreciyle ilgisi olan şey, sahip olduğunuz her süreç için her bir adımı eklemenin basitliğiydi.

Ne zaman kazandıran zaman, kendi başıma yapacağım temel bir prosedürden geçen bir videoyu kaydederdim. Bir örnek, içeriğimi Huffington Post'a aktarabilmekti. Bu, “kendim yapmam lazım” diye yazdığım bir görev ama sonunda kendime neden sormak zorunda kaldım. Bir kez tatlı süreci yarattım ve bunu yönetici asistanımla paylaştım, o görev sonsuza dek benim tabağımdan çıktı. Aynı konsepti, daha önce kendim yapmam gerektiğine inandığım üç düzine görev yerine uygulayabildim.

Özünde, tüm işletmelerimle yaptığım şey gitmeyi bırakıyordu.Blog'umda sahip olduğum gelir fırsatlarıyla aynı şeydi. Derinlerde, şu an gördüğümden daha fazla büyüme istiyorsam, başka birini de getirmem gerektiğini biliyordum. Ama bunu yapmak için yaklaşık sekiz yıl yatırım yaptığım için, başka birisine erişim hakkına sahip olma korkusu vardı. kendi bebeğim için yaptığım aynı tutku ve sürüş.

Gitmem gerektiđi oldukça belirgindi. Bunu yaparken, hayatımı hayal edemeyeceğim kadar çok yoldan kurtardım.

Bu sadece benim işime en çok önem verdiğim zamanı odaklamamı sağladı, aynı zamanda ailemle zamana odaklanma özgürlüğümü de sağladı. Haziran ayındaki en büyük gelirim olan en iyi gelir ayı (bu noktaya en azından, gökyüzü sınırdır), o ay içinde muhtemelen en az bir yıldan fazla süredir çalıştım.

Haziran ayında, kızımıza dört buçuk yıldan fazla bir süredir sahip olduğumuz kabulü almak için Filipinler'e gittik. Ancak yolculuk, başlangıçta planladığımızdan bir hafta sonra gerçekleşti, bu da programların baş aşağı döndüğü anlamına geliyordu. Göründüğü kadarıyla, bir hafta önce ofisimden zamanımı planlamıştım. Ayrıca, eve geldiğimde takvimi temizledim, böylece yeni kızımla zaman geçirip ailem için de orada olabilirdim.

Neredeyse üç hafta iş için, çok verimli değildim. Ama aile dostu, süper üretkendim. Yıllar boyunca benim gerçekleştirdiğim kilit prosedürlerden dolayı, işletmem sadece kendini sürdürmekle kalmadı, aynı zamanda büyümekti. Bu güzel bir şey.

7. Daha Fazla Para, Daha Fazla Etki

Suç.

Hiçbir şeyin bana teslim edilmediğini bilmeme rağmen, hala suçluluk yaşıyorum.

Çevrenizde maddi ya da zorluk çeken zorluklarla karşılaştığınız insanları gördüğünüzde, bu tür bir gelirle kaçınılmaz olarak gelen bir suçluluk duygusu vardır.

Birçok insan% 1'e bakar ve açgözlü olduklarını ve kendilerinden başka kimseyi umursamadıklarını varsayarlar. Bu sabit zihniyet sürünme eğilimindedir ve potansiyel olarak tehlikeli olabilir.

Bu aşamada kariyerimde, daha fazla para kazanmama gerek yok. Yine de, dürüst gerçek burada: Çok eğlenceli. İşinize ve sonuçlara göre ufak tefek işler yapmak çok eğlenceli. Onu, toprağına ya da yeni bir gübre haline getiren ve yeni ürünlerle birlikte yeni bir gübre serpiştiren bir çiftçiyle karşılaştırdım ve yeni mahsulleri yuvarlarken izliyorum. Çok eğlenceli olsa da, daha büyük bir amaç olmalı. Daha fazla para kazanmak sadece daha fazla para kazanmakla ilgili olmamalı, çünkü onunla yüzleşelim, ölürdükten sonra yanınıza alabileceğiniz gibi değil.

Bunu fark edip gelirimin artmaya devam edeceğini fark ederek, başkaları üzerinde etkisi olabileceğimiz yolları düşünmeye başladım. İlk önce kilisemizle oldu. Tithing ilk adımdı. Bizim kilisemiz, Amerika Birleşik Devletleri genelinde kilise planlarını göndermek için harika bir iş çıkarmaktadır. Ve bu kilise planlarından herhangi birinde başarılı olmak için çok paraya ihtiyaçları var. Yani, başımızın üstünde ve üstünde, bu kilise planlarının her birine bir teklif sunabildik.

Bizim için başka bir harika deneyim, kızımızı Filipinler'den evlat edinmekti. Özellikle uluslararası alanda benimsemek, birçok insanın karşılayamayacağı büyük bir mali sorumluluktur. Çok minnettarım, evimizi ve ailemizi bu muhteşem küçük kıza evlat edip açabileceğimiz finansal bir pozisyondayız.

Onu evlat edinmenin yanı sıra, yetimhanesi için 28.000 dolardan fazla para biriktirebildik. Bu konuda beni heyecanlandıran şey buydu daha fazla para eşittir daha fazla etkit.

Eşim ve ben şu anda diğer insanlar hakkında beyin fırtınası yapıyoruz ve paramızı olumlu yönde etkileyebiliyoruz ve bu yüzden, gelirimin yükseldiğini görmek konusunda kendimi iyi ve emin hissediyorum.

Sonuç olarak, hala kendimi sıktığımı garanti etmek istiyorum. Daha da çılgın olan, Temmuz ayı rakamlarımın bu sayıları aşması ve Ağustos'un da iyi görünmesi.

Bunu başaramayacaklarını hissedenler için, son birkaç yılda bu büyümenin gerçekleştiğini hatırlatmak istiyorum ve bu, finansal planlama pratiğimi ve 6 yıllık ilk 13 yıl boyunca saatlerce sıkı çalışmayla saatler geçirdikten sonra oldu. online işimi büyütmek.

Başkalarıdaki başarıya yakalanmak ve benzer sonuçlara ulaşamayacağınız konusunda kendinizi ikna etmek kolaydır. Yıllar boyunca bu sakatlık akıl hastanesine birkaç kez girdim. Yol boyunca yolculuğun tadını çıkarmaya ve küçük kazançlara odaklanmaya kendimi hatırlatmaya devam ettim. Ama herhangi bir kazananı kutlamak için, önce başlamak zorundasın.

Videoyu izle: 262. BİST-30/1 ENDEKS HİSSELERİNİN TEKNİK ANALİZİ

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sabit Giderler ve Değişken Giderler Arasındaki Fark
Maliye

Sabit Giderler ve Değişken Giderler Arasındaki Fark

Bütçenizin verimliliğini en üst düzeye çıkarmanın bir yolu, “sabit” giderler ve “değişken” giderler arasındaki farkı tanımlamaktır. İki kategori arasındaki farkı belirlemek gereksiz harcamaları en aza indirmenize ve servet büyümenizi, borç ödemelerinizi veya diğer finansal hedeflerinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
Ücretsiz Gaz almak için 8 Legit Yolları
Maliye

Ücretsiz Gaz almak için 8 Legit Yolları

Borç getirisini hızlandırmayı ve zenginlik oluşturmayı önerdiğimiz yollardan biri, harcamalarınızı mümkün olduğunca azaltmaktır. Mücadele Her Şey Bütçesini kullanarak, günlük harcamalarınızda harcadığınız parayı azaltmanın veya ortadan kaldımanın yollarını bulabilirsiniz. Örneğin, araba, hayat ve ev sahibi sigorta poliçelerinde yıllık daha düşük bir prim alabileceğinizi görmek için farklı sigorta şirketlerine başvurabilirsiniz.
Devamını Oku
Sağlıklı Paws Pet Sigorta İnceleme
Maliye

Sağlıklı Paws Pet Sigorta İnceleme

Çoğumuz evcil hayvanlarımızı Dünya'nın sonlarına kadar seviyoruz - o kadar ki, uygun tıbbi bakımları olduğundan emin olmak için her şeyi yapıyoruz. Pet sigortası bu konuda yardımcı olabilecek bir üründür - özellikle beklenmedik veteriner faturalarından endişe ediyorsanız. Bir evcil hayvan sigortası poliçesiyle, evcil hayvanınız yaralandığında veya hastalanırsa, önemli prosedürler veya ameliyatlar için ödeme yapma araçlarına sahip olduğunuzu bildiğinizden emin olabilirsiniz.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün
Maliye

Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün

Karşı karşıya kaldığınız öğrenci kredi borcunda 50.000 dolar ya da 100.000 dolar ya da ödemeye çalıştığınız 2 mortgage kredisi olsun, büyük borç yükü aşılmaz görünüyor. Ne yazık ki, üniversiteden çıktığınızda bu kadar borçluysanız, yalnız değilsiniz. Ortalama öğrenci kredisi 35.000 dolar olan 2015'te üniversite mezunları sınıfı tarihin en borçlu ülkesidir.
Devamını Oku