Maliye

GFC 070: Ortalamadan Başar Olmaya Nasıl Geçilir?

“En çok zaman geçirdiğiniz 5 kişinin ortalaması sizsiniz.”

Bu alıntı Jim Rhon'dan geliyor. Yaşlandıkça, bu alıntıya daha fazla odaklanmayı öğrendim.

Niye ya?

Çünkü ben daha iyi bir insan olmak istiyorum.

Daha iyi bir baba olmak istiyorum.

Daha iyi bir koca olmak istiyorum.

Ailem için daha iyi bir lider olmak istiyorum.

Daha iyi bir girişimci, yazar ve işadamı olmak istiyorum.

Eğer bir şey öğrendiysem, bu:

Kendimi çevrelediğim insanlara gelince kasıtlı olmazsam, hayatımın en büyük hayallerini ve hedeflerini asla başaramayacağım.

Kendinizi Surround Kimle Yaparsınız?

En çok zaman geçirdiğiniz beş kişi hakkında çok düşündünüz mü, ve neden? Bu beş kişinin kimler olduğunu düşündüğünüzde, kendinizi nerede gördüğünüze mi katılıyorlar? Olmak istediğin yer burası mı?

En yakın arkadaşların mı büyüyor? Büyümek için seni teşvik ediyor ve zorluyorlar mı? Kendiniz ve aileniz için gerçekten istediğin bir yaşam tarzı yaşıyorlar mı?

Eğer cevap “hayır” ise, bu ilişkileri yeniden değerlendirmenin zamanı gelmiş olabilir. Açıkçası, bu kısım çok insan için son derece zor.

Güven bana, orada bulundum. Karım ve ben, kendimizi çevreleyen insanlara gelince son derece zor kararlar vermek zorunda kaldık.

Bu yazıda, barı nasıl kişiselleştirdiğime dair bazı hikayeleri paylaşmak istiyorum. Bu ipuçlarıyla aynı şeyi yapabilirsiniz.

5 Kişiniz Aile Üyeliği, Arkadaş ve İşçi Olduğunda

Birçoğumuz zamanımızın çoğunu ailelerimizle geçiriyoruz. Burada eşiniz ve çocuklarınız hakkında konuşmuyorum; Diğer akrabalarınızdan ya da akrabalarınızdan bahsediyorum.

Aile söz konusu olduğunda, kendinize birkaç soru sormalısınız. Bu aile üyeleri size destek ve teşvik sunuyor mu? Seni daha iyi bir insan mı yapıyorlar?

Kendi aileme gelse bile, kendi kan akrabalarımın birçoğunun yapması gereken yollardan gelmediğini fark etmeliydim.

Bu onları tamamen kestiğimiz anlamına gelmezdi; Bizim için, sadece onlarla zamanımızı sınırlamak anlamına geliyordu. Bu belirli aile üyeleriyle, bir adım geri atmamız gerektiğini öğrendik, böylece enerjimizi ailemize odaklayalım.

Geri adım atmak için seçimimizin arkasındaki sürücü genel bir olumsuzluk duygusuydu. Olumsuz tutumlar söz konusu olduğunda, bunu çocuklarımın etrafında istemedim. Onlara bakılmamasını ya da asla başaramayacaklarını söylemedim.

Görüyorsunuz ki, bazı aile üyelerimizin hayatlarını ve seçimlerini kontrol edemeyen sabit bir zihniyete sahip olduğunu görüyorsunuz. Bu insanlar, sanki hayat onlara yardım ettiler ve bunu kabul etmeliler. Değişmeyecekmiş gibi hissediyorlar ve şu andan itibaren beş, on ve hatta yirmi yıl oldukları yerde olmayı hak ediyorlar.

Günün sonunda, çocuklarımızın buna maruz kalmasını istemedik.

Zamanla, eşim ve ben arkadaşlarımıza gelince benzer seçimler yapmak zorunda kaldık. Birlikte kalmayı sevdiğimiz lise ve kolejden çok arkadaşımız olurken, hayatlarımızda bambaşka bir dönem oldu.

Ebeveynler olarak ve bir çift olarak büyüdükçe, artık bir çoğunun mutlaka destekleyemeyeceğimiz yaşam tarzları olduğunu görüyoruz. Ya beş veya on yıl önce yaptıkları aynı hataları yapıyorlar ya da evlerinde iyi bir yerde değiller.

Yıllar geçtikçe, evlilik hakkında farklı değerler ve fikirleri olan çiftlerle zaman geçirmeyi durdurmayı öğrendik. Ve eğer bir çift olarak hayatta kalmak ve gelişmek istiyorsak, kendimizi evliliklerine eşit şekilde bağlı olan çiftlerle sarmamız gerekiyordu.

Sınırlamamız gereken başka bir alan da iş arkadaşlarımızla ilişkilerimizdi. Hepimiz işverenlerine kanser olan ve etrafta olmak için toksik olan insanlarla çalıştık. Bu insanlar her şeyden şikayet ediyor, dedikodu yapıyor ve herkes hakkında olumsuz konuşuyorlar. Diğer zamanlarda sadece düz tembel ve motivasyonsuzlar.

Finansal danışman olarak işe başladığımda, mutlaka büyümeye çalışan bir grup danışmanla çalıştım. Nerede olduklarıyla ilgilendiler, böylece ofisten uzun öğle yemeği yediler.

Zamanla, günümü kırmak için onlarla öğle yemeği yemeye başladım. Bulduğum şey, onların tembel ve kayıtsız tavırları beni oyalamaya başladı. Kendimi, büyümek için motive olmayan insanlarla çevrelediğim için kendi büyümemi yavaşlatıyordum.

Bir süre sonra onlarla öğle yemeği yemeyi bıraktım ve kendimle ve işimle uğraşıyordum. Bu kararı verdikten ve aramızda bir mesafe bıraktıktan sonra, işimi daha çok büyütüp hedeflerime ve hedeflerime odaklanabildim.

Kariyer Koçları ve Mastermind Grupları

Ailenizle, iş arkadaşlarınızla ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi analiz etmenin ötesinde, sizi motive eden insanları aramalısınız. Kendi hayatımda, Dan Sullivan tarafından kurulan Stratejik Koçluk Programına katıldım.

Deneyim hakkında defalarca konuştum, ama şunu söylemeliyim ki, bu program benim için bir oyun değiştiriciydi.

Bu tek hamle ile kendimi aynı şekilde büyümek ve değişmeyi uman diğer girişimcilerle kuşattım. Bu girişimciler cinsiyet ve sosyoekonomik arka planda farklı olsalar da, hepsinin bu gruba sunacak bir şeyleri vardı.

Bu benim için muazzam bir parasal yatırımdı, ama dürüstçe bunun ödenmiş olduğunu söyleyebilirim.

Bu harekete ek olarak, birkaç ana grup grubuna da katıldım. Bunların farkında değilseniz, bunlar hayallerini ve hedeflerini tartışmak için düzenli olarak buluşan girişimciler veya iş adamları grubudur.

Bu benim için harikaydı. Çevrimiçi bir girişimci olarak, diğer dijital girişimcilerle bağlantı kurmayı büyüleyici buldum.Unutmayın, Illinois eyaletinde yaşıyorum, bu yüzden benim bölgemdeki diğer insanları bulmam benim için kolay değil.

Bu gruplardaki insanlar ülke genelinde yaşadığından, çevrimiçi olarak Google Hangouts veya Skype gibi bir hizmetle karşılaşırdık. Bu, hepimizin şikâyetlerimizi havaya uçurması ve fikirleri birbirinden uzaklaştırması için mükemmel bir fırsat sunuyordu. Ayrıca, gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabileceğimiz özel bir Facebook grubu da açtık.

Bana özellikle yardımcı olan bir beyni grubu, Michael Hyatt'ın İç Daire yöneticisi grubudur. Bu grup, kendimi sadece bir girişimci olarak değil, hayatında uygun dengeye sahip bir aile adamı olarak kurmak için gerekli araçları verdi.

Bu iç daire grubunda, daha iyi babalar, kocalar, liderler ve CEO'lar olmaya kararlı on adam var. En büyük mücadelelerimi bu grupla paylaştım ve devasa, eyleme geçirilebilir değişiklikler yapmak için ihtiyacım olan geri bildirimleri aldım. Ve onlara çılgın hayallerim ve hedeflerimi anlattığımda, gülmezler.

Sarma

Kendi hayatınıza ve en çok vakit geçirdiğiniz beş kişiye baktığınızda, yapabileceğiniz en iyisini yapıyor musunuz? Kendi hedeflerine ve hayallerine ulaşmak için çabalayan pozitif insanlarla kendinizi çevreliyor musunuz? Kendine benzer değerleri ve taahhütleri olan insanlarla zaman geçiriyor musunuz?

Aksi takdirde, farklı öğrenme deneyimleri ve zorluklara maruz kalabilmeniz için yeni ilişkiler ve fırsatlar aramak zaman olabilir.

Bu zor, ancak büyümek ve kendinizin en iyi versiyonu olmak istiyorsanız çok önemlidir. Umarım teklif ettiğim ipuçları yolunuzu bulmanıza yardımcı olabilir.

En çok zaman geçirdiğiniz beş kişi hakkında nasıl hissediyorsunuz?

Videoyu izle: Ruta 7 misyonları gracias Fabián # 070

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ucuz spor salonu üyelik almak için 8 en iyi yolu
Maliye

Ucuz spor salonu üyelik almak için 8 en iyi yolu

Spor salonu üyelikleri sağlığınız için iyi bir dünya yapabilir. Spor salonu üyelikleri de pahalı olabilir. Burada popüler bir spor salonunda spor salonu üyelik fiyatlarını kontrol ettiğimde, bana 100 dolarlık “birleştirme ücreti” ve artı 72 dolarlık bir aylık üyelik ücreti talep etmek istediler. Her. Tek. Ay.
Devamını Oku
Amerika Hayat Sigorta İnceleme Kraliyet Komşular
Maliye

Amerika Hayat Sigorta İnceleme Kraliyet Komşular

Hayat sigortanız genel finansal planlamanızda önemli bir rol oynayabilir. Bunun bir sebebi, yaşınız veya iş durumunuzdan bağımsız olarak, eğer beklenmedikse, sevdiğiniz kişiyi maddi sıkıntı içinde bırakabilirsiniz. Bir hayat sigortası poliçesinden alınan ödemeler, akrabalar ve hayatta kalanlar tarafından herhangi bir sayıda ihtiyaç için kullanılabilir.
Devamını Oku
Yeni Evliler için Bütçeleme Rehberi
Maliye

Yeni Evliler için Bütçeleme Rehberi

Hiç bir şeyleri sadece zor yoldan öğrenebileceğini hissettin mi? Hayatın belirli alanlarında ne beklediğiniz söylendi, ancak bunu ilk elden yaşayana kadar tamamen anlayamadınız mı? Biliyorum. En son ilk el dersim sadece birkaç ay önce oldu - düğünümü planladım. Düğünlerin çok zor olduğunu duydum ama hayatımda neden olabileceği kargaşa miktarını asla kendim görmeden asla kavramayacaktım.
Devamını Oku