Maliye

Uber için Para Sürüş Yapın: Ultimate Side Hustle

Daha fazla para kazanmak istiyorsanız ancak kariyerinizde çok fazla hareket kabiliyeti yoksa, yarı zamanlı iş bulmak akıllıca olabilir. ve karlı. Akşam veya hafta sonu saatlerini doldurmak için bir iş aldığınızda, boş zamanlarınızda para kazanıp alt satırınıza ekleyebilirsiniz.

Ne yazık ki, geleneksel yarı zamanlı işler neredeyse duydukları kadar seksi değiller. Çoğu yarı zamanlı işlerde sorun, ihtiyaç duydukları taahhüt seviyesidir. Örneğin, bir perakende mağazasında veya restoranda geleneksel bir iş bulursanız, belirli günlerde saatlerce beklemeniz ve belirli çalışma saatlerini beklemeniz gerekir.

Uber - Nihai Yan Hustle

  1. Uber'in Popülerliği
  2. Kendi Programınızı Oluşturun
  3. Gerçek bir patronun yok
  4. Dalgalanma fiyatlandırma hızla ekleyebilir
  5. Yeni İnsanlarla Tanışın Ve Her Gün Bir Şey Öğrenin
  6. Uber Sürücüleri Ne Kadar Yapıyor?
  7. Uber için Sürüş Tuzaklar bazıları nelerdir?
  8. Uber Sürücüleri için Sigorta Değerlendirmeleri Nelerdir?
  9. Başlamak için Neye İhtiyacınız Var?

Destekleyecek ve tam zamanlı bir işi olan bir aileniz varsa, yine de başka bir büyük bağlılık eklemek çoğu zaman mümkün değildir. Ve, onunla yüzleşelim - geleneksel bir işverenle yarı zamanlı çalışma, herkesin çayı değil.

Neyse ki, modern teknoloji, insanların yoğun yaşamlarına uyan yarı zamanlı iş bulmasını kolaylaştırdı. Örneğin TaskRabbit.com gibi web siteleri, iş arayanları işe almak isteyen bireylerle bağlantıya geçirir. Öte yandan, Care.com gibi çevrimiçi merkezler, çocuk bakıcıları ve ev sahiplerine bebek bakıcısı ve ev bakıcısı ile bağlar.

O zaman orada Uber - Toplu taşımanın dünyanın her yerinde nasıl çalıştığını değiştiren öncü bir uygulama. Kesinlikle rakipleri olsa da (düşün: Lyft), Uber herkesin bulabileceği en esnek taraflardan biridir. Uber için sürüş ve nasıl başlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Uber'in Popülerliği

Eylül 2016 itibariyle, Uber'in dünya çapında 8 milyondan fazla kullanıcısı vardı. Geçtiğimiz yılın başlarında Uber için yaklaşık 160.000 kişi aktif itici güçlerdi ve bugüne kadar 2 milyardan fazla Uber yolculuğu gerçekleştirildi. Uber, diğer şehirler ve coğrafi bölgeler de yerel ulaşım sahnesinde bir araya gelmek için olgunlaşmış olsa da, dünya çapında 400'den fazla şehirde de faaliyet göstermektedir.

Sonuç olarak, Uber bu sektöre hükmetti ve erişim ve popülerlik açısından büyümeye devam ediyor. Niye ya? Çoğunlukla tüketiciler için çok uygun olduğu için.

Ebeveynlerimiz kabinler yağdırarak ve kaldırımlarda sabırsızlıkla beklerken, genç nesil bir akıllı telefon uygulamasında birkaç tıklamayla bir araba arayabileceklerini bilerek yaşayacak. Bu geleneksel taksi endüstrisi için kötü bir haber olsa da, bu hem yan hustlers hem de tüketiciler için mükemmel bir haber.

Niye ya? Uber bir taksi yolculuğundan daha ucuz olma eğiliminde olduğu için, aynı zamanda bireylerin arabalarıyla yarı zamanlı para kazanmalarını da kolaylaştırır. Evet, Uber hala sürücü ve tüketici arasında bir aracı olarak hizmet ediyor. Yine de, Uber için sürüşü tanımlayan kurallar, geleneksel bir taksi şoförünün karşılaşabileceği kadar “vergi” olarak değil.

Uber için Sürüş Avantajları

Geleneksel bir işin saatlerinizi sınırlayabileceği ve önemli ölçüde ödeyebileceği durumlarda, Uber'i kullanmak, daha fazla çalışmayı mümkün kılar - ve potansiyel olarak daha fazla kazanabilirsiniz. Yarı zamanlı bir konser olarak yeniden başladığınızda elde edeceğiniz en büyük avantajlardan bazıları:

Uber Gereksinimlerinin Oldukça Karşılanması Kolay ve Hızlı Bir Şekilde Başlayabilirsiniz.

İyi bir arabanız varsa, net bir sürüş kaydı ve bir akıllı telefon, iyi bir şansınız varsa, Uber için araba sürmek için onaylanacaksınız. Ayrıca en az 21 yaşında olmanız, en az üç yıl süren bir sürüş deneyimine sahip olmanız ve bir arka plan kontrolünden geçmeniz gerekmektedir.

Yolculuğunuz söz konusu olduğunda, gereksinimler sağladığınız Uber hizmetinin düzeyine bağlı olarak değişir (UberX. Uber XL, UberSELECT veya UberBLACK). Bununla birlikte, her birinizle, aracınız 2001 model veya daha yeni olmalı ve genellikle 2004 veya daha yeni olmalıdır. New York gibi bazı şehirlerde, araç modelinizin en az 2011 veya daha yeni olması gerekir. Şehrinizde ve eyaletinizde model gereksinimleri için Uber ile kontrol ettiğinizden emin olun. Nerede yaşıyor olursanız olun, aracınızın, istisnasız, güncel etiket ve plakaları olmalıdır.

Uygun bir araba yoksa veya yeni bir şeye ihtiyacınız varsa - Uber bu konuda da yardımcı olabilir. Enterprise, Hertz ve Xchange Leasing (bir Uber şirketi) ile olan ilişkiler sayesinde, Uber işiniz için kullanmayı planladığınız aracı kiralayabilirsiniz. Hepsinden iyisi, bu leasing sözleşmeleri düşük mevduat ve esnek şartlarla gelir. Bazıları (hepsi değil) ayrıca, anlaşmanın bir parçası olarak bir rideshare sürücüsü olarak ihtiyaç duyacağınız sigortayı da içerir.

Kendi Programınızı Oluşturun.

Uber'in sürüşüyle ​​ilgili en iyi bölüm, kendi programınızı kesinlikle oluşturabilmenizdir. Bir Uber sürücüsü olarak, belirli günlerde veya saatlerde çalışmak zorunda kalmazsınız. Çalışmaya hazır olduğunuzda, tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzdaki uygulamayı açmak ve bir iş beklemek. İşiniz bittiğinde veya bir ara vermeniz gerektiğinde, artık şirketinizin artık müsait olmadığını bildirmek için uygulamanızı kapatırsınız. Bu kadar basit.

Büyük ölçüde, bu işin sunduğu esneklik onun en büyük faydasıdır. Önceden karar vermek zorunda kalmadan, herhangi bir saat veya gün ya da seçiminizi yapabileceğinizi düşünün. Çocuk aktiviteleri ve doğum günü partileriyle bir hafta son derece meşgulsünüz, ancak önümüzdeki haftaki programda neredeyse hiçbir şey yok. Bir hafta sonra bir hafta sonra saatlerinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Ayrıca uygulamayı birkaç saat çalışacak şekilde açabilir ve ailenizle birlikte yemek yiyebilir ya da çocuklarınızı okula bırakabilirsiniz. Bu açıdan, Uber gerçekten mükemmel bir yarı zamanlı konserdir. Ortalama olarak saatte 15 - 20 dolar kazanabilirsiniz, ancak sadece istediğiniz tam saatleri çalışabilirsiniz.


Gerçek bir patronun yok.

Uber şoförü olmanın getirdiği bir başka gerçek de aslında bir patronun olmadığı gerçeğidir. Emin olmak için belirli gereksinimleri karşılamanız gerekiyor, ancak bundan sonra çoğunlukla yalnız kalıyorsunuz.

Ve gerçekten, aldığın tüketici yüzleşmek zorunda olduğun tek patron. Güzel bir sürüş ve yıldız hizmeti sunarak, bisikletçilerinizden olumlu değerlendirmeleri güvence altına alabilir ve Uber'in iyi derecelerinde kalabilirsiniz.

Dalgalanma Fiyatlandırma Hızla toplayabilir.

Uber, tüketicilere çoğu zaman standart fiyatlandırma hizmeti sunarken, yüksek hacimli olaylar, “dalgalanma fiyatlandırması” adı verilen bir şey yaratıyor. Dalgalanma fiyatlandırması ile birkaç sürüşe katılarak, saat başına çok daha fazla kazanabilir ve alt satırınıza ekleyebilirsiniz.

Dalgalanma fiyatlandırması, bir kısmı için biraz zorlayıcı olarak kabul edilir ve tahmin edilemez bile olabilir, ancak çoğunlukla, insanların geldiği veya bir etkinliğin sona erdiği zaman, popüler etkinliklerin çevresinde ortaya çıkar. Örneğin, 50.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen dev bir konser, yüzlerce insanın mekândan dökülüp bir Uber arabası çağrısı yapmasıyla dalgalanma fiyatlandırmasını tetikleyebilir. Bu olaylar sırasında ve sonrasında biniciyi almak için kendinizi konumlandırırsanız, zaman içinde çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Yeni İnsanlarla tanışıyor ve her gün bir şeyler öğreniyorsunuz.

Walmart'da veya yerel bir restoranda yarı zamanlı çalışmayı hayal edin. Her gün oraya gidersin, içeri gir ve en sonunda eve gitme vakti gelene kadar işine devam et. Zaman zaman ilginç insanlarla tanışabilirsin, ama gün geçtikçe aynı sahne ile içeride sıkışmışsın. Zamanla, bu tür bir senaryo oldukça eski olabilir - özellikle düzenli bir 9-5 işine ek olarak yarı zamanlı çalışıyorsanız.

Bir Uber sürücüsü olarak, diğer yandan, yeni insanlarla tanışmak her gün ilginç manzaralar görüyorsunuz. Sabah ilk yolculuğunuz sizi bile bilmediğiniz yepyeni bir mahalleye götürebilir veya sizi varlığından haberi olmayan bir bölgeye sokabilir. Ayrıca, çok sayıda ilginç karakterle tanışacak ve etrafınızdaki toplam yabancıları çekerken bol miktarda eğlenceli hikaye duyacaksınız. Bu kaçınılmaz.

Uber için Sürüş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Uber için sürüş yaparken güvenebileceğiniz sağlam bir iştir, bir avuç downsides ve bilmeniz gereken belirli detaylar vardır. önce sen kayıt ol. Başka herhangi bir iş gibi, Uber için sürüş mükemmel değildir. İşte nedeni:

Bağımsız bir Yüklenici olarak, Vergilerden, Makbuzları Toplamadan, İzlemenin Mil Puanından ve Aracınızın Sigortalanmasından Siz sorumlusunuz.

Uber için ne kadar müthiş bir sürüş gözükse de, bağımsız bir yüklenici olarak çalışmakla ortaya çıkan kayda değer olumsuzluklar var. Yeni başlayanlar için, geçerliyse üç aylık vergi ödemeleri de dahil olmak üzere vergi faturanızdan yalnızca siz sorumlusunuz. İkincisi, aracınızdaki mesafeyi takip etmek ve gaz ve araç bakımı için makbuzları toplamak sizin görevinizdir. Son olarak, en azından eyaletinizin gerektirdiği ölçüde uygun bir otomobil sigortası satın almanız ve bulundurmanız gerekir.

Sürüşler Asla Garantili Değildir.

Uber şoförü olduğunuzda, esnek çalışma saatlerine sahip olmak büyük bir avantajdır, ancak bu, ideal çalışma saatinizin her zaman bisikletçilerle aynı hizada olacağı anlamına gelmez. Her zaman olmamasına rağmen, çalışmaya hazır olduğunuz zamanlar olabilir, ancak etrafta sürecek kimse yoktur. Ve sen sürmeyeceksen, para kazanmıyorsun.

Riders gelen kötü Yorumlar fesih yol açabilir.

Uber için sürüş sırasında gerçek bir patron olmadan para kazanmanıza izin verirken, istihdam binicilerden olumlu yorumlar alma yeteneğinize bağlıdır. Yeterli olumsuz yorumlar alırsanız - veya puanınız 4 yıldızın altına düşerse - bu durum bazı durumlarda fesih sebebi olabilir.

Çok Sürüyorsanız Araç Aşınması ve Yırtılma Önemlidir.

Gaz, bakım ve sigorta için ödeme yapmaya ek olarak, Uber sürücüleri de arabalarında önemli ölçüde aşınma ve yıpranma yaşayacaklar. Bu aşınma ve yıpranma, bir araca zaman içinde ilave kilometre katmanın ortak sonucudur. Yağ değişimine ve ayarlamaya daha fazla ihtiyaç duyulması nedeniyle bir aracın bakım maliyetinde genel bir artış olduğunu ekleyelim.

Alt çizgi

Belirli çalışma saatlerine veya günlerine bağlı kalmanızı gerektiren diğer işlerden farklı olarak Uber son derece esnektir. Bunu beğenip beğenmediğinizi görmek için birkaç hafta boyunca deneyebilirsiniz, sonra fikrinizi değiştirirseniz başka bir şeye geçin. Kaybedecek bir şeyin yok ve kazanacak çok paran var.

Uber için araba kullanmakla ilgileniyorsanız, buradan başlamak için kayıt olabilirsiniz.

TheRideShareGuy.com'dan Harry Campbell ile Uzman Röportajı

Daha fazlasını öğrenmek mi istiyorsunuz? İç kepçeyi almak için TheRideShareGuy'dan Harry Campbell ile röportaj yaptık. Uber, her şeyde önde gelen uzman olarak, Uber için sürüş düşünen herkes için hazine bilgi hazinesi sunuyor.

Soru 1: Uber sürücüleri bu günlerde ne kadar yapıyor?

A. Çok fazla değişkenlik var ama çoğu Uber sürücüleri yaklaşık 15-20 $ / saat yapıyor. Ancak, en kârlı zamanları ve yerleri tercih etmeyi severim, bu yüzden kazançlarım genellikle daha yüksektir. Cuma ve cumartesi gecelerinde ve Cadılar Bayramı ve Yılbaşı Gecesi gibi büyük tatillerinde çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Soru 2: Uber sürücüleri hakkında sık rastlanan yanlış düşünceler nelerdir, nasıl para kazanırlar ve ne kadar yaparlar?

A. Uber sürücüleri ortalama 15- 20 $ / saat civarında olabilir, ancak aynı zamanda tüm masraflarından da sorumludurlar, böylece gaz, bakım ve hatta vergiler dahildir.

Soru 3: Uber için sürüşün bazı tuzakları nelerdir?

Bir çok sürücü haftada birkaç yüz dolarlık bir iş yapmak için bu işe giriyorlar ama aslında küçük bir işletmenin tüm raporlama gereksinimlerini karşılıyorlar. Sürücüler bağımsız müteahhitler olduğundan, kilometrelerinin takibi, sigorta ve vergileri yeniden devreye sokma gibi konularda endişelenmeleri gerekir.Neyse ki, sürücülere ücretsiz kilometre izleme gibi konularda yardım etmek isteyen birçok şirket var.

Soru 4: Uber için sürüşün en büyük faydalarından bazıları nelerdir?

C. İnsanlara, Uber'in muhtemelen dünyanın en esnek işi olduğunu söylemeyi seviyorum. İstediğiniz zaman uygulamanın tam anlamıyla oturum açıp kapatabilirsiniz. Çevrimiçi olduğunuzda istediğiniz kadar çok veya az sayıda yapabilirsiniz. Dünyada bu kadar esneklik sağlayan tek bir işi düşünemiyorum. Sürücüler sorgulandığında, esneklik, insanların Uber için çalıştıklarını söylediğinin en önemli nedenlerinden biridir.

Soru 5: Bir Uber sürücüsü de Lyft için gidebilir mi?

A. Sürücüler bağımsız yükleniciler olduğundan, hem Uber hem de Lyft için sürücü (ve) yapmalısınız. Pek çok merak uyandıran sürücüler, her iki hizmet için de kayıt bonusu avantajlarından faydalanmak için gelirlerini arttırmak için kaydolur.

Soru 6: Uber sürücüleri için sigorta değerlendirmeleri nelerdir?

Otomobilinizi Uber veya Lyft üzerinde kullanıyorsanız, kişisel otomobil sigortaları sürücüleri kapsamaz. Neyse ki her geçen gün daha fazla 'devir sigortası' seçeneği var. Bu politikalar sadece biraz daha pahalıdır ancak Uber sizi kapsamadığı zaman tam kapsama sağlar.

Soru 7: Uber için arabaya bakan birini ne tavsiye edersiniz?

A. Uber'in sürüşüyle ​​ilgili güzel şey, başlamak çok kolay.Uber sürücü gereksinimleri Oldukça basit ve bir arka plan kontrolünden geçebildiğiniz sürece, bir akıllı telefon ve bir arabanız olsun, gitmek için iyi olmalısınız!

Soru 8: Uber için araba kullanmak isteyen biri ne yapmalı?

C. Gerçekten sadece bir arabaya ve bir akıllı telefona ihtiyacınız var. Online olarak Uber'e kaydolabilir ve arka plan kontrolünüzün kısa sürede gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Ama bir arabanız olmasa bile, Uber şimdi çok esnek ve sınırsız kilometre ile gelen kiralama seçenekleri ve kiralama seçenekleri sunuyor.

Hiç Uber için araba kullanmayı düşündün mü? Neden ya da neden olmasın?

Videoyu izle: Doktor VIP İstanbul ÜNİVERSİTESİNDE GEÇİCİ TASARIM UBER VE CAREEM UYUMLU

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Focus T25 Workout: Şekilde Geri Dönme Zamanı
Maliye

Focus T25 Workout: Şekilde Geri Dönme Zamanı

Neredeyse iki yıl önce ofiste kilo verme yarışmasında birincilik aldım ve 150 dolar civarında bir yer kazandım. Neredeyse 20 kilo verdim ve yaklaşık 180 liraya inmiştim. İyi hissettirdi, ancak yarışma bittikten sonra momentum da sona erdi. Dün eşim Focus T25 Workout adlı yeni bir antrenmandan ve günde sadece 25 dakika nasıl çalıştığını anlattı.
Devamını Oku
İlk işinizde GFC 012 - Emeklilik Planlamasını sorun
Maliye

İlk işinizde GFC 012 - Emeklilik Planlamasını sorun

Kariyerlerine yeni başlamış olan insanlar emeklilik birikimlerini elde etmenin önemini fark ettikleri zaman, doğru yönde ilerliyorlar. Fakat mekanik olarak nasıl yapılacağı, soruların devreye girdiği yerdir. Daniil: “Merhaba Jeff, son üniversite mezunuyum ve önümüzdeki hafta yeni bir işe başlıyorum.
Devamını Oku
Millennials için Hayat Sigortası
Maliye

Millennials için Hayat Sigortası

Bin yıllık, bin yıllardır. Bu senin için. Kimsenin ölmekle ilgili düşünmek istemediğini biliyorum, özellikle gençleri ölmekle ama gerek. İster 18 yaşını doldurmuş olun, ister 30'lu yaşlarınızdaki bin yıllık parantezin yuvarlanmasını sağlayın, bugün beklenmedik bir şekilde ölecekseniz ebeveynleriniz, eşiniz, çocuklarınız veya işiniz hangi finansal durumu ele alacağınızı düşünün.
Devamını Oku