Maliye

Şimdi Para Gerekir? Şimdi Para Kazanmak için 24 Yolları

Kendinizi “ŞİMDİ paraya ihtiyacım var!” Diyerek bulursanız, bana güvenin. Yalnız değilsin. Neredeyse herkes, acil bir durum için paraya ihtiyaç duydukları bir durumla karşı karşıya kaldı ve bütçelerin sıkı geçtiği zamanlar var.

Banka hesabınız boşsa ve kredi kartlarınız tükenirse ne yapmalısınız?

İyi haber şu ki, önümüzdeki 24 saat içinde cebinizde para kazanmanın birçok yolu var. Hepsi çekici olmayabilirler, ama bu yöntemlere bir tutamca güvenebilirsiniz.

Şimdi Para Kazanmak için 24 Yolları

Şimdi nakit mi lazım? Sadece birkaç saat içinde cebinize para koymanın birkaç yolunu bulmak için bu listeye geçin.

# 1: Plazma verin.

Plazma bağışlamak, hoşnutsuzluk için güçlü bir tolerans gerektirir. Can sıkıcı formları doldurmak ve uzun çizgilerde durmak zorunda kalmaz, aynı zamanda birisinin de kanınızı çekmesine izin vermelisiniz! Ama eğer bunun için hazırsanız - ve yerel plazma merkeziniz açık - ilk bağışınız için genellikle en az 40 $, belki daha fazla olabilir.

Çok fazla nakit değil, ama dilenci seçici olamaz!

Üniversitedeyken kendimi bu durumda buldum. Şimdi paraya ihtiyacım var, yerel plazma merkezine gittim ve bağış masasında kendimi tuttum. Dikkatli bir kelime: bol miktarda sıvı aldığınızdan emin olun! Yaz ortasındaydı ve görünüşe göre biraz susuz kaldım, bu yüzden beklenenden çok daha uzun sürdüm. Her iki durumda da, biraz para kazanabilirim ve süreçte serbest elma suyu alabilirim. 🙂

# 2: TaskRabbit kullanın.

İnternetin mucizeleri insanların hızlı bir şekilde para kazanabilmesinin birçok yolunu da beraberinde getirdi. Bu konuda yardımcı olan bir web sitesi TaskRabbit'dir. Kaydolarak, insanlar için işlerinizi yapabilir ve karşılığında para kazanabilirsiniz.

İşler büyük ölçüde değişebilir, ancak ortak görevler arasında, temizleyicilerden çamaşırları toplamak, bir bakıcılık yapmak, reçeteleri toplamak ve köpekleri gezmek sayılabilir. Hızlı nakit karşılığında rastgele şeyler yapmazsanız, kesinlikle düşünmeniz gereken bir seçenek budur.

# 3: Rover.com ile köpekleri izleyin.

Köpekleri seviyor musun? Eğer yaparsanız, doğal olarak gelen bir şey yapmak için kolay para kazanabilirsiniz. Rover.com gibi bir hizmetle, bir gecede evcil hayvanlarını izlemek için birine ihtiyaç duyan köpek sahipleri ile bağlantı kurabilirsiniz. Hepsinden iyisi, bulunduğunuz yere ve insanların yakınlarda aldığı ücretlere bağlı olarak evcil hayvan başına gecelik 49 $ 'a kadar kazanabilirsiniz.

4: Paranızı bulmak için evinizi ve arabanızı ayırın.

Çoğumuz her yerde para biriktirdik. Cüzdanımızın arkasında sıkışmış bir dolar, eski bir ceketin içinde 20 dolarlık bir banknotumuz ve arabamızdaki küllük, çeyrekler ve çukurlarla doluydu. Gerçekten hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız varsa, yerinizi parçalara ayırmak için çalışmalısınız. Sık sık para tuttuğunuz tüm yerleri kontrol ettiğinizden veya geçmişte para tuttuğunuzdan emin olun.

Bu yöntemle çok para kazanamazsınız, ancak bulduğunuz her şey size yardımcı olacaktır!

# 5: İstemediğiniz şeyleri iade edin ve nakit alın!

Hepimiz istediğimiz şekilde çalışmayan alımlar yapıyoruz. Bazen, bu etiketi hala takılı olan etiketlerle bir dolaba sokabiliriz. Eğer döndüğünüz şeyler varsa, kesinlikle denemelisiniz. Bir makbuz olsun ya da olmasın, bazı perakendeciler size satın aldığınız parayı geri ödeyecek ya da en azından kredi depolayacak.

Bu kendi paranızda daha çok para iadesidir, ama hey, işe yarıyor! Hızlı para kazanmanın daha fazla yolunu aramadan önce, satın aldığınız, hiç kullanılmadığınız ve potansiyel olarak iade edebileceğiniz şeyler için evinizin etrafını kontrol edin.

# 6: Gerçekten istemediğiniz bir şeyi piyonlayın.

Piyon dükkanları, istemediğiniz öğeler için hızlı nakit sunar, ancak öğenizin gerçek değerinin sadece bir kısmını sunar. Bu yüzden sadece bu stratejiyi önerdim eğer sende istemiyorsan ve saklamak istemiyorsan.

Bir piyon dükkanında büyük puan almanıza yardımcı olabilecek ürünler arasında, diğer eşyaların da iyi çalışmasına rağmen, silah, mücevher ve elektronik eşya gibi şeyler vardır. Bir zamanlar bir sonraki Led Zeppelin olmayı hayal ettim ve bir Fender gitarı almak için kaydoldum. Kaç kere oynandığını biliyor musun? Belki iki. Bir rock yıldızı olma hayalim için çok fazla! Anladığım kadarıyla yakın zamanda ana sahneye çıkmayacaktım, paramın bir kısmını yerel bir rehinci dükkanından geri alabiliyordum.

Yine de dediğim gibi, asla özlemeyeceğin şeyleri piyon etmelisin!

# 7: Arkadaşlardan veya aileden ödünç al.

Hızlı bir şekilde paraya mı ihtiyacınız var? Geçici bir kredi için aileye ve arkadaşlara dönmek için ödeme yapabilir. Bu durum rahatsız edici olsa da, bir çimdik içinde çalışabilir. Duyguları incitmemek ve herkesin aynı sayfada olmasını önlemek için kredi koşullarını yazılı olarak aldığınızdan emin olun.

Daha fazla takviye istiyorsanız, Ledge veya Venmo gibi bir uygulama aracılığıyla ailenizden veya arkadaşlarınızdan bir kredi kolaylaştırabilirsiniz. Bu hizmetlerden birini kullanarak, kredinizin dijital geçmişini oluşturabilir, ayrıca mantıklı bir geri ödeme planı oluşturabilirsiniz.

# 8: Bir kişisel kredi düşünün.

Kredi kartınız zaten varsa, normal olarak bir ATM ile veya postaya gönderdikleri nakit avans çeklerinden birini kullanarak nakit para çekebilirsiniz. Bu seçenek işe yarayabilir, krediyi hemen ödemezseniz nakit avans ücreti artı kredi kartı faizi ödemenizi bekleyebilirsiniz.

Bu yüzden kişisel krediler daha iyi bir seçenek olabilir. Bir kişisel kredi için onay almak, bir güçlük olarak, ancak teknolojinin evrimi ile, çok daha basit. Örneğin, Kişisel Kredileri Keşfet gibi çevrimiçi kredi verenler, baş ağrısını ve onay alma sorunlarını ortadan kaldırdılar.

# 9: craigslist üzerinde şeyler satmak.

Hepimiz artık istemediğimiz şeyler kullandık. Neden satmıyorsun? Birkaç basit (ve ücretsiz) reklamı craiglist'e ekleyerek, mobilya, CD, elektronik ve hatta giyim gibi şeyleri boşaltabilirsiniz.

Herhangi bir yeniden pazarlama grubuna aitseniz, öğelerinizi burada satışa da gönderebilirsiniz. Öğelerinizi fiyatlandırdığınızdan emin olun, böylece hızlı bir şekilde satacaklar. Doğru ürün, doğru fiyat ve biraz şansla, elinizde nakit (ve endişelenecek daha az şey) yok.

# 10: Uber uygulamanızı açın.

Bu strateji, yalnızca Uber için zaten sürücü varsa çalışacaktır. Yine de, gelecekte paraya ihtiyacınız olacağını biliyorsanız şimdi kaydolmaya değer olabilir.

Uber, düzenli insanların etrafındaki insanları sürmek için para kazanmalarını sağlayan bir paylaşım paylaşım uygulamasıdır. Aracınızı onaylatmanız ve özel standartları karşılamanız gerekiyor, ancak her şey tamamlandıktan sonra para kazanmanın hızlı ve acısız bir yolu! Uber hakkında en iyi yanı, belirli saatlerde çalışmayı taahhüt etmek zorunda değilsiniz. Para kazanmak istiyorsanız, Uber uygulamanızı açabilirsiniz. Çalışmaya hazır değilseniz, uygulamanızı kapalı bırakın. Gerçekten bu kadar basit.

# 11: Fiverr üzerinden bir görev tamamlayın.

Teknik veya tasarım becerileriniz varsa, Fiverr gibi bir web sitesinde hizmetlerinizi tanıtmak akıllıca bir harekettir. Sadece devam eden çalışmayı puanlamakla kalmaz, aynı zamanda hızlı bir şekilde paraya yol açan bir kerelik işleri de alabilirsiniz.

Bir gün, birisinin logosunu tasarlamanız istenebilir. Başka bir sayfada, bir PDF oluşturmanız istenebilir. İşe alınacak işler, mevcut yeteneklerinize ve yeteneklerinize bağlı olarak değişir.

Her iki durumda da, Fiverr'de bir profil oluşturmak, çevrimiçi olarak ne yaptığınızı biliyorsanız, hızlı para kazanmanın akıllı bir yoludur.

# 12: Makbuzları ReceiptHog'a tarayın.

Bu muhtemelen çılgınca geliyor, ancak en az bir web sitesi makbuzları taramak için size para ödeyecek. ReceiptHog, zaten satın aldığınız şeyler için makbuzları taramak için para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Gerçekten de makbuzların olmak zorunda değiller. Demek istediğim, annenin bakıcı makbuzunu tarar ve bunu kendi başına iddia edersen ReceiptHog bilmeyecek!

Hızlı para istiyorsan, taramaya daha iyi başlasın!

# 13: Babysit bazı çocuklar.

Çocuklu birini tanıyor musun? Bir kaç kişi? Şansınız, tanıdığınız birinin önümüzdeki birkaç gün içinde çocuk bakımına ihtiyacı var. Facebook'ta bir reklam yerleştirerek veya bazı arkadaşlarla mesajlaşarak, oldukça hızlı bir bebek bakıcılığı gösterme şansına sahip olabilirsiniz. Ve kim bilir? Devam eden çalışmaya bile yol açabilir.

Bebek bakıcıları farklı ücretler alır, ancak saatte en az 7 dolar veya 8 dolar kazanabilmeniz gerekir. Sadece üç saatliğine baksanız bile, önümüzdeki birkaç gün içinde cebinizde en az 21 dolar. Boom!

# 14: Bir garaj satışı yaptırınız…..Şimdi.

Herhangi bir ayak veya araba trafiğine sahip bir mahallede yaşıyorsanız, bugün bir garaj satışı yapamayacağınızın bir sebebi yok. Başlamak için tek yapmanız gereken, istemediğiniz bazı ev eşyalarını bulmak, bazı masalara yerleştirmek ve birkaç işaret koymak. Ve internet sayesinde, Facebook'ta satışlarınızı ve ücretsiz olarak craigslist.org gibi sitelerin reklamını yapabilirsiniz.

Satışınıza eklemek için kıyafetleriniz ve elektronikleriniz varsa, bu daha da iyidir! Satabileceğin daha çok şey, daha iyi olacaksın!

# 15: Bir sokak sanatçısı ol.

Şarkı söyleyebilir misin, en azından deneyebilir misin? Patlama ateşine ne dersin?

Hey, yeteneğinizi burada değerlendirmiyoruz; Hızlı para kazanmanın eğlenceli bir yolunu öneriyoruz. Şarkı söyleyebiliyor, fiziksel dublör yapabilir, gitar veya piyano çalabilir ya da stand-up komedi yapıyorsanız, paranın yolunun kenarına kadar yapılabilir, değil mi? En azından, ona bir girdap verebilirsin!

“Yeteneğiniz” ne olursa olsun, bir sürü sokak trafiği olan bir alanda performans göstermek için muhtemelen en azından biraz para kazanabilirsiniz. İnsanlara bağış aldığınızı bildirmek için bir kova veya şapka oturduğunuzdan emin olun ve iyi zamanların geçmesine izin verin.

# 16: Sana kim para borçlu olduğunu anlamaya.

Şansınız, geçmişte insanlara borç para verdiğinizde iyidir, ama size geri ödediler mi? Eğer değilse, onlara bakmak ve ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Birisi size 20 $, 50 $ veya 100 $ borçluysa ve fizibilite toplayabilirseniz, bu parayı hızlı bir şekilde almak için harika bir yoldur.

Kapıdan kapıya gitmeden önce, geçmişte para ödünç verebileceğin insanları ve durumları düşün. Belki de garsonunuz çekini ayırmazsa birisinin akşam yemeği için ödeme yaptınız. Ya da belki de birilerine şansları düştüğünde 50 dolarlık bir borç verdin.

Nedeni ne olursa olsun, o kişiye (kibarca) paranıza geri sor ve ne kadar çabuk ödediklerini şaşırabilirsin.

# 17: Bir tasarıyı müzakere etmek.

Ne zaman para biriktirebileceğinizi (ve cebinize koyduğunuz parayı) ne zaman sorabileceğinizi asla bilemezsiniz. Ancak bir telefon faturası, kablo faturası veya başka bir hizmet faturası varsa, müzakere etmek buna değer olabilir.

Faturalarınız ödenmeden önce, daha iyi bir anlaşma için pazarlık yapıp yapamayacağınızı görmek için birkaç hizmet sağlayıcınızı arayın. Örneğin, kablo faturanızı 110 $ 'dan 70 $' a kadar getirebildiysen, bunun yerine her ay 40 dolar tasarruf edeceksin.

Bunu yaparak uydu faturamızdan neredeyse 70 dolar tasarruf edebildik. Yapmamız gereken tek şey, rakiplerinden birine geçiş yaptığımızdan ve sürekli olarak bahsettiğimizden ve çağrı sona erdiğinde büyük bir tasarruf sağladığımızı ve tüm donanımlarımızın yükseltilmesini sağladığımızı belirtti.

Gol! Bu yöntemden emin değilseniz, her zaman sormaya değer. Tek söyleyebilecekleri “hayır” dır değil mi?

# 18: Patronunuza çekinizde bir avans isteyin.

Asla, asla birisinin ödeme günü kredisi almasını öneriyorum. Bununla birlikte, patronunuza maaşınızdan avans almasını istemez.

Eğer sen gerçekten ciddi Paraya ihtiyacın var, yardım etmek isteyip istemediklerini görmek için durumu patronunuza açıkla. En kötüsü, hayır diyecekler ve yolunuza gönderecekler. En iyi ihtimalle, gelecek hafta maaş çeklerinden birkaç yüz dolar vermeyi kabul ederler.

Buradaki anahtar, sormadıkça asla bilmeyeceksin.

# 19: Bir sunum işi al.

Bu sizi bir haftaya kadar sürdürebilir, ancak cebinize oldukça hızlı para koyabilir. Gerçek paraya ihtiyacınız varsa ve çok fazla bekleyemiyorsanız, sunucu veya barmen olarak yarı zamanlı bir iş, faturaya uyabilir.

Eğitim aldıktan sonra, hemen ipuçları kazanmaya başlamalısınız. Bu hızlı para kazanmanın en iyi yolu olmayabilir, ancak faturaları ödeyebilir. Ayrıca, sonsuza dek orada çalışmak zorunda değilsin, değil mi?

# 20: Hediye kartlarınızı nakit olarak iade edin.

Bazı Coinstar makinelerinin nakit için yeni veya kullanılmış hediye kartları açmanıza izin verdiğini biliyor muydunuz? İyi haber şu ki, anında ve yerinde nakit alacaksınız. Kötü haber ise, hediye kartınızın değerinin yüzde 20'sine kadar olan süreçte kaybedersiniz.

Kullanılmayan hediye kartlarınız varsa kullanmayacaksınız, ancak bu onları dolara çevirmenin akıllı bir yoludur.

# 21: Nakit için güzel kıyafetler satmak.

Hem yetişkinlerde hem de gençlerde (ama çoğunlukla kadınlarda) bulunan belirli mağazalar, markanızın kullanıldığı kıyafetler karşılığında size soğuk, sert paralar verecektir. Plato'nun dolabı veyaBuffalo Değişim Her iki seçeneğiniz vardır, her biri size en güzel eşyalarınız karşılığında para teklif eder.

Genel olarak paranızı geri almak için kıyafetlerinizi mükemmel bir şekilde korumanız gerekir, ancak çok güzel kıyafetleriniz varsa bu strateji iyi çalışır.

# 22: Temiz evler.

Evinin dağınık olduğu birini tanıyor musun? Bir ücret karşılığında onlar için temizlemeyi ve ne söylediklerini görmeyi teklif et. Pek çok insan kendi evlerini temizlemek için istek ya da zamana sahip değildir ve bazıları hizmet için ödeme yapmaya tamamen hazırdır.

Eğer şahsen hiç kimseyi tanımıyorsanız, sorabilirsiniz, her zaman craigslist.org veya Facebook'ta ücretsiz bir ilan verebilirsiniz. Şansınız, temizlik becerilerinizden ve birkaç saatinizden yararlanabilecek birine ulaşacaksınız.

# 23: Bir tamirci ol ... hemen şimdi.

İster inanın ister inanmayın, pek çok insan bir tekdüze performans sergileyen bir iş kazanır. İnşaat hakkında çok şey biliyorsanız ve çoğu hane sorununu düzeltebiliyorsanız, kendi tamircinizle para kazanabilirsiniz.

Bir reklamı çevrimiçi bir yere yerleştirdikten sonra, kurutucu havalandırmalarını temizlemek, iç aydınlatmayı değiştirmek veya temel bakım işlerini yapmak için size ödeme yapabilecek kişilerle kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Çoğu zaman, nakit olarak ödeme yapabilir ve bir saatte 40 dolara kadar para kazanabilirsiniz!

# 24: Tüm kredi kartı puanlarınızda para kazanın.

Ödül kredi kartınız veya ikiniz varsa, şansınız iyi, etrafta dolanan bazı haydut noktaları var. Çok fazla görünmeyebilirler, ancak hızlıca ekleyebilirler!

Yapabilecekleriniz varsa, bir ekstre kredisi için puanlarınızı açın, daha sonra yapmanız gereken herhangi bir acil alım için kredi kartınızı kullanın. Birkaç gün veya bir haftaya kadar beklerseniz, belirli ödüller kredi kartları postada çek için puan kazanmanızı da sağlar.

Gol!

Son düşünceler

Şimdi paraya ihtiyacınız varsa, şansınız iyidir, bu önerilerden biri ihtiyacınız olan nakit akışını sağlayacaktır. Eğer değilse, hızlı para kazanmanın diğer yaratıcı yollarını bulmaya davet ediyorum. Para kazanmaya geldiğinde, bazı beceri ve biraz yaratıcı düşünme uzun bir yol kat edebilir.

Bu listeye ne eklersiniz? Paraya ihtiyaç duyduğunuz anda para kazanmanın en sevdiğiniz yolu nedir?

Videoyu izle: INSTAGRAMDAN PARA KAZANMA TÜYOLARI 2018

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Erken Emekliliğin BÜYÜK HATASININ ÖNLENMESİ
Maliye

Erken Emekliliğin BÜYÜK HATASININ ÖNLENMESİ

Finansal planlamacı olmak belirli bir miktar stresle gelir. Çoğu, şizofrenik borsaya, yüksek stres düzeylerinin önde gelen suçluları olarak katkıda bulunacaktır. Ve bu kesinlikle doğru. Dang pazar! Çok yakın bir saniyede yaklaşmak, bir müşterinin erken emekliliklerinde stratejik olarak plan yapmalarına yardımcı olmaktır.
Devamını Oku
GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları
Maliye

GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_90_RMD.mp3 Emeklilik hesabınıza ilk para yatırdığınız günü hatırlıyor musunuz? Emeklilik hesabınızın yıllar içinde büyüdüğünü gördünüz ve şükranla karşılaştınız çünkü hiçbir zaman ona dokunmak zorunda kalmadınız. Şimdi büyük çocuklar yeni odak noktanızdır ve asla ona ihtiyaç duymayacağınız için bunları üstlenmeye karar verdiniz.
Devamını Oku
Quitter ve Dropout Nasıl Daha Başarılı Oldu?
Maliye

Quitter ve Dropout Nasıl Daha Başarılı Oldu?

Tüm stratagemlerden, ne zaman çıkacağını bilmek en iyisidir. - Çin Atasözü Kazanmak İçin Çıktı mı? Bununla gurur duymuyorum, ama ben bir bırakıyorum. Hepimi her zaman yaptığım her şeye soktum ve gerçekten gurur duyduğum bir özellik. Eğer bir şey yapmaya karar verdiysem, gücümün sonuna kadar her şeyi yaparım.
Devamını Oku
700 $ Hızlı Hızlı Nasıl Yapılır
Maliye

700 $ Hızlı Hızlı Nasıl Yapılır

Bazen hayat, paraya ihtiyacın olan bir yere seni sokar ve ona hızlı bir şekilde ihtiyacın vardır. Neyse ki, neredeyse her şeyi para kazanabileceğin bir günde yaşıyoruz. Belki fazladan faturalarınız vardı ve kiranızı ödeyemezsiniz. Belki beklenmedik bir sağlık faturası veya araba tamir faturası vardı ve bunun için ödemek için ekstra paraya ihtiyacın var.
Devamını Oku