Maliye

Serbest Yazar Nasıl Olulur? (Ayda 0 ile 20.000 $ arasında)

Serbest yazar olmanın nasıl bir yol olduğunu öğrenmek istiyorsanız, evinizden inanılmaz bir gelir elde edebilirsiniz, bu yazı tam size göre.

Neredeyse sınırsız gelir potansiyeline sahip, kendi patronunuz olduğunu düşünün, ve evden çalışabilme. Bütün gün bir hücrenin içine işemek yerine, hayal gücünün hayatını inşa etmek için yaratıcı yeteneklerine ve katı iş ahlakına güveniyorsun.

Cevap vermek için bir işveren olmadan, istediğiniz kadar zaman ayırmak için özgürsünüz.

Bu özgürlük sayısız aile tatillerinin önünü açarken, aynı zamanda daha iyi bir anne ya da baba olmanızı da kolaylaştırıyor - ebeveyn kahvaltıları için gösterilen ve her gün otobüs durağında sabırla bekleyeceğiniz tip.

Minnettarsın ama çok çalışıyorsun. Çünkü, ne olursa olsun, bir başkası için tekrar çalışamazsın.

Başarısızlık bir seçenek değil. Sen irade başarılı ol, ya da denemekle öleceksin!

Çevrimiçi Serbest Yazar Nasıl Oldu?

37 yaşındayım, iki yaşında bir annem ve bu benim hayatım. Ama ben her zaman çok şanslı değildim.

Serbest yazar olmaya karar vermeden önce, zamanım ve sağlığım üzerinde sayısız talepleri kabul ettiren şükransız bir meslekte çalıştım.

Uzun saatler, haftasonları ve tatiller için çalıştım, hayatımı izlediğimde (ve çocuklarımın hayatı), herşeyi yılda 40.000 $ ödeyerek öldürdüm.

Çocuklarım tam zamanlı bir gündüz bakımındaydı, ama evdeyken bile sadece bir ebeveynin notlarını aldılar. Günlük rutinlerimiz saf sefaletti. Uyan, tam makyaj ve saç ile dokuza kadar elbise giy, çocukları hazırla, günlük bakımdan sonra 8: 00'a kadar çalış.

Hayatımdan saat 05: 00'e kadar nefret ediyorum, hüzünlü bir akşam yemeği, banyo zamanı, çamaşır, ev işleri, birkaç kitap okur, sonra da iğrenme ve umutsuzluk yığınına karışır.

Sonunda, kocam ve ben daha fazla yaşam istediklerine karar verdik - daha fazla özgürlük, daha fazla para ve kendimiz için daha fazla zaman.

Ne yapacağımızı bilemediğimizden beri, mali hayatlarımızı belgelemenin bir yolu olarak 2011'de bir blog - ClubThrifty.com - başladık. Nereye gideceğinden emin değildik, ama bunun yol açacağını umuyorduk. yere.

Bu arada, tutkum - yazımımı sürdürmek için çevrimiçi varlığımı (ve boş zamanlarım) kullanmaya başladım. Uzun bir süre boyunca kocam ve ben tam zamanlı çalıştık ve boş zamanlarımız sırasında online işimizi kurduk. Bu genellikle sabah saat 5: 00'da gerçek işimize girmeden önce, hafta sonları ve tatil günlerinde blog yazarak ve yazarak ve boş zamanlarımızı feda ederek yazmaya başlamak anlamına geliyordu.

Çile kesinlikle boşaldı ve ben her zaman vazgeçmek istedim. Neyse ki, kocam hayallerimi bırakmama asla izin vermez. Burada birkaç hafta "kapalı" çıktım, ama her zaman içeri girdim.

Neyse ki, zor işimiz sonunda ödendi. Bu günlerde kocam tam zamanlı bir blog yazarı, sonunda web sitemizi işleten altı rakamdan biraz daha fazlasını yapıyor. Bir yaşam için çevrimiçi içerik yazıyorum. aylık ortalama 15.000 ABD doları - 20.000 ABD doları çeşitli web siteleri ve bireyler için içerik oluşturma.

Son derece zor çalışıyorum ama yeni hayatım eskisini utandırıyor. Yılda 15 PTO günü ile uğraşmak yerine, şimdi yılda 12 hafta seyahat ediyoruz. Emrinde daha fazla para ile, emeklilik hesaplarımızı maksimize ediyor ve gayrimenkul yatırımları yapıyoruz.

Tam da şu anda, Biz ana konutumuzu ödemekten ve hiç kimseye bir daha asla tek bir kuruş ödemeden 9 ay uzaktayız.

En önemlisi, her zaman olmasını istediğim ebeveyn tipiyim - çocuklarım için her zaman ev sahibi ve müsait olan tip. Para harika olsa da, başarımızdaki en iyi kısım budur.

Serbest Yazar Nasıl Olunur?

Yıllar geçtikçe, binlerce kişi bana 9-5 arası bir ofis jokeyinden az çok giyinen ve altı rakam kazanan bir serbest meslekçiye geçişimi nasıl istediğimi sordu.

Bu düşünceyle, özellikle online kariyer yapmak isteyen yazarlar için bir kurs hazırladım - EarnMoreWriting.com.

Kursumun 2016 yılının Ekim ayında başlamasından bu yana, yaklaşık üç yüz yazar, kendi başlarına online kariyer geliştirmeye başladı.

Sunduğum tavsiyenin çoğu sağduyu olsa da, zor yoldan öğrendiğim birçok dersi paylaşıyorum. Yazma becerilerine ve hatta yeteneksiz yeteneklere sahip pek çok kurs katılımcısı, “yapmama” gerekliliğini duymaktan ve kurtulmak için serbest bir yol haritasına sahip olmaktan muazzam yararlandı.

Evden bir serbest meslek oluşturmayı tercih ediyorsanız, nerede başlayacağını bilmeden tekerleklerinizi döndürmek kolaydır. Serbest başarıya doğru yola çıktıkça herkesin alabileceği sekiz adım:

Adım 1: Kim olduğunu bilin.

Yeni yazarların karşılaştığı en büyük engellerden biri, kim onlar ve ne onlar hakkında yazmalılar. Tutkunuzu, uzmanlık alanınızı veya ilgi alanlarınızı altüst ederseniz, niş içinde yazı işleri bulmak çok daha kolay.

Roshni Gandhi, kayıt olan bir avukat EarnMoreWriting.com çünkü hayatında ve kariyerinde daha fazla özgürlük istiyordu. Dersimdeki tavsiyem, kelimenin tam anlamıyla kendini bulmak ve avukatlık becerilerini kendi uzmanlık alanı için geçerli olan yazı işlerini bulmak için kullanmayı seçti. Gandi ayrıca bir ton hayalet yazarlık yapıyor, çünkü çoğunlukla iyi ödüyor ve profesyonel bilgisinden yararlanmasını sağlıyor.

Şu anda, çevrimiçi içerik oluştururken ayda 3,500 ABD Doları ile 5.000 ABD doları arasında bir kazanç elde ediyor ve bu da bir avukat olarak kazandığı gelirin üstünde. “Tutkunuzu” bulmak söz konusu olduğunda, tavsiyesi benimkine benzer:

Gandhi, “İlginize ilgi duyan konulara ve nişlere dikkat edin” diyor.“İlgi alanlarınızın ücretli yazılarla uyumlu olması için iyi bir şans var ve bu sizin ideal eşleşmeniz olacak.”

Ne hakkında takıntılısın? Zaten ne okuyorsun? Günlük işinizden hangi beceriler bir yazma kariyerine dönüşebilir?

Bu soruları cevaplayın ve ait olduğunuzu bulmaya bir adım daha yaklaşacaksınız.

Adım 2: “başlangıç” portföyü oluşturun.

Bir serbest yazar olarak çalışmaya başladığında, pek çok hevesli yazar ilk adımların atılması için mücadele eder. Bir portföyünüz yokken yazı yazmak zor olsa da, yazı yazmadan bir portföy oluşturamazsınız.

Herhangi bir serbest yazar için en önemli “ilk adımlardan” biri, potansiyel müşterilerin okuyabileceği birkaç çevrimiçi örnekle “başlangıç ​​portföyü” oluşturmaktır. Çoğu zaman, ücretsiz olarak ziyaretçi tarafından yeni başlayanlar portföyü oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Konukların nereye gönderileceğini bilmiyor musunuz? Misafir gönderi almanın en kolay yolu, nişanızdaki blog yazarlarına ulaşmaktır.

İlk “büyük yazı işlerinden” biri, GetRichSlowly.org adlı bir web sitesiydi. Sonunda ücretsiz yayınlayabilecekleri bir kaç konuk gönderisi gönderdikten sonra beni işe aldılar. Sonsuza kadar ücretsiz yazmak istemezsiniz, bedava (kısa bir süre için) yazmak kesinlikle para kazanabilir!

Adım 3: Daha iyi bir yazar ol.

Zamanın testi olan serbest bir kariyer inşa etmek, iyi veya iyi yazma becerilerini gerektirir. Daha iyi bir yazar olmanın en iyi yolu, becerilerinizi sürekli olarak geliştirmektir - her zaman, para alıp alamayacağınızı yazın.

Eric Ridenour, başladığı günden bu yana gelirini aylık 1000 $ 'dan 1.500 $' a çıkaran bir kurs katılımcısıdır. Onun sırrı? Ridenour, becerilerini geliştirmek için her zaman okur ve yazar.

“Ne olursa olsun her gün yazın” diyor Ridenour. “Hiçbir işiniz yoksa, adım harfleri yazın. Konuşma harfleri yazmaktan sıkıldıysanız. sonra serbest yaz. ”

Bundan bıktınız mı? “Facebook'ta yaratıcı mesajlar yaz ya da Amazon yorumları yaz” diyor. Ridenour ilk başladığında, en iyi Amazon yorumlarından bazılarını yazı portföyünde kullandığını söylüyor. Görünüşe göre işe yaradı.

Adım 4: Kendinize yatırım yapın.

Ben Luthi, dört yıl önce blog yazmaya başladı, Nerdwallet ile bir yazı işine girdi, sonra bir serbest meslek sahibi olmaya hazır olduğunda kursu aldım. Şimdi boş zamanlarında ayda yaklaşık 5.000 dolar kazanıyor.

Luthi başarının anahtarı mı? “Acımasız kendini geliştirme” diyor. Blog yazmaya başladığında herhangi bir yazma deneyimi olmadığı için, ilk başta oldukça büyük bir öğrenme eğrisi ile karşı karşıya kaldı.

Luthi, “Birkaç ay sonra freelancing konserleri almaya başladım ve bana samimi geri bildirim veren bazı büyük editörlerim vardı” diyor. “Onu ıslattım ve hemen geri bildirimi uyguladım.”

Aldığınız herhangi bir geri bildirime dikkatle dinlemenin yanı sıra, bilmeniz gereken her şeyi kolay özetlenebilen bir biçimde paketleyen bir kursa da katılabilirsiniz. Para harcayacaksın, ama kolayca ödeyebilir.

Luthi bloguna dört yıl önce başladığında, harcadığı 300 $ 'lık parayı biraz incitti. Ancak, dört yıl sonra geriye dönüp baktığımızda, ilk yatırımın kariyerine yazar olarak başladığını ve on binlerce dolara ek gelir getirdiğini söylüyor.

Luthi, “Aynı şey Holly'nin yazma kursuna ve diğer yatırımlara da gider” diyor. “Çok fazla ön plana çıkmış gibi görünebilir, ancak yazım konusunda disiplinli ve tutkuluysanız, yatırımın geri dönüşü harika olabilir.”

Adım 5: Saha sanatını öğrenin.

Faturaları ödeyen bir portföy oluşturmaya çalışırken, yeni müşteriler kazanmak için yollar bulmalısınız. Çoğu serbest yazar, bu hedefi, iş için onlara ödeyebilecek müşterileri “alay ederek” başarır. Bununla birlikte, bu stratejinin işe yaraması için, neyin söyleneceğini bilmek ve anlamlı bir işe inmek için yeterli sıklıkta istekli olmaya istekli olmanız gerekir.

Profesyonel yazar ve kurs katılımcısı Aja McClanahan, oldukça fazla zaman harcadığını ve yeni çalışmalar yapmaya çalıştığını söyledi.

McClanahan, “Haftada en az 3-4 kez konuşmaya çalışıyorum” diyor. “Ayrıca bir sosyal medya ile kendi blogum var.”

McClanahan için, bu strateji maçalarda para verdi. Şu anda serbest girişimiyle ayda 3.000 $ - 4.000 dolar kazanıyor, ancak bu miktarın iki katına çıkmayı umuyor.

6. Adım: Ağ, ağ, ağ.

Çevrimiçi bir serbest yazar olarak kişisel olarak iletişim kurmanıza gerek yokken, niştaki diğer yazarlara ve web sitesi sahiplerine ulaşarak kazanacak çok şeyiniz var. Bildiğiniz daha çok kişi, öğrenebileceğiniz daha fazla iş.

Her zaman LinkedIn gibi web sitelerinde portföy oluşturmayı ve çevrimiçi freelance gruplarına katılmayı öneririm. EarnMoreWriting.com'daki yazarlar, özel bir Facebook grubunda da ipuçları ve iş potansiyellerini paylaşır.

7. Adım: Kazançlarınızı takip edin ve yeni hedefler belirleyin.

Benim düşünceme göre, tüm yazarların günlük, haftalık ve aylık gelir hedefine ihtiyaçları var. Amacınız düşünmeden, serbest geliriniz kör oluyor. Ancak günlük bir hedefle, gelir hedeflerinize ulaşmak çok daha kolay.

Bir serbest yazar olarak altı rakam kazanmak istediğinizi düşünün. Kulağa çok benziyor ve hedef olmadan, yılda 100.000 $ 'a yakın bir şey kazanmak için zorlanıyor olabilirsiniz.

Ancak, daha da kırın ve sonuçta o kadar da çılgınca olmadığını göreceksiniz. Yılda altı rakam kazanmanın aylık geliri en az 8333 dolar. Ayda 20 gün çalışabiliyorsanız, günde en az 416 dolar kazanmanız gerekir.

Bu çok, ama ulaşılamaz. Sonuçta, genellikle günde 600 dolar ile 1.200 dolar arasında bir kazanç elde ediyorum.

Adım 8: Asla pes etmeyin.

Hayatta herhangi bir şeyde başarılı olmak istiyorsanız, pes etmeden birçok fırtınayı havaya uçurabilmek anahtardır. Serbest meslek yapabilmek zaman ve çaba gerektirir. Çok fazla aksaklık yaşayacak ve ilk başta pek çok “hayır” duyacaksınız. Eğer diğer tarafa geçmek istiyorsanız, “kazançlarınız” üzerinde odaklanmalı ve kayıplarınızı görmezden gelmelisiniz.

Ben Luthi, ayda tam 5,000 dolar kazanıyor olabilir (tam zamanlı bir işe ek olarak), ancak ilk yazılı müşterisi makale başına 10 dolar ödedi. Harika değildi, diyor ama yazma becerilerini ve süreçlerini geliştirme fırsatını kullanıyordu. Zamanla, daha iyi ödeme yapan ve ardarda yükselen daha fazla müşteri buldu.

Bu benim kariyerimi tam olarak nasıl oluşturduğum ve muhtemelen sizinkini nasıl inşa edeceğinizdir. İlk başlarda makale başına yaklaşık 75 dolar kazandığımda, becerilerimi geliştirmeye devam ettim ve nihayet zirvede olana kadar sıraları yükselttim. Bir dizi gerileme ve stresli an yaşadım, ama mücadelenin hedeflerimin önünde durmasına asla izin vermedim.

Serbest yazar olmak istiyorsanız, kalın bir cilt geliştirmeniz ve asla pes etmeyeceğinize karar vermeniz gerekir.
Tweet için tıklayın

Asla pes etmeyenler, bir süre bile olsa başarılı olanlardır.

Alt çizgi

Serbest meslek kurmak kolay değildir. Öyleyse, herkes yapardı. İnce hava dışında bir kariyer inşa etmek için güçlü bir kişiliğe sahip olmak, daha sonra başarıya ulaşılamadığında bile ilerlemeye devam etmek.

Ancak, hedeflerine ulaşmak için cesareti bulanlar için kazanç buna değer. Sadece insanların hayalindeki iş esnekliğini ve özerkliğini elde etmekle kalmaz, aynı zamanda neredeyse sınırsız gelir potansiyeline de sahipsiniz.

Benim gibi bir anne için, yaşam tarzı bağımlılık yapıyor - bu yüzden bağımlılık yapıcıyım, yüksek yaşam standartlarımızı korumak için ne gerekiyorsa yapacağım.

Aynı şey, iki çocuğu ev okulu sırasında bir yaşam için yazan Aja McClanahan için de söylenebilir.

“Ne zaman ve ne zaman ihtiyacım olursa olsun çalışmayı seviyorum” diyor. “Ayrıca, kimse beni kovamaz ya da gelirime bir şey koyamaz.”

Sınırsız gelir ve kendi şartlarınızda yaşamayı sürdürme özgürlüğü? Serbest yazar olmaya karar verdikten sonra, gökyüzü sınırdır.

Kendi şartlarınızda serbest meslek oluşturmayı mı düşünüyorsunuz? Çıkış yapmakEarnMoreWriting.com.

Videoyu izle: Nasıl SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) Olunur?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?
Maliye

5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?

50.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Her zaman bir MBA için okula dönmeyi planlamıştım. Muhtemelen borcu serbest bırakabildiğim batıda alma materyaline dönmek yerine, tamamen yeni ve eşsiz bir deneyim seçtik. Hedeflerim ve değerlerim ile iyi bir uyum içinde saygın bir programa kaydolmam için Midwest'e taşındık, fakat bize 65.000 dolarlık bir borç paramızı ödüyoruz.
Devamını Oku
Evcil Hayvan En İyi Sağlık Sigortası İncelemesi
Maliye

Evcil Hayvan En İyi Sağlık Sigortası İncelemesi

Köpeğinizi veya kedinizi seviyorsanız ve mümkün olan en iyi bakımı aldıklarından emin olmak istiyorsanız, evcil hayvan sağlık sigortası poliçesi değerli bir araç olabilir. Aylık bir prim karşılığında, sevgili evcil hayvanınız hastalandığında veya yaralandığında vahim maliyetlerden korunma ve koruma alacaksınız. Birçok evcil hayvan sigortası şirketi olmasına rağmen, Pets Best, sınırsız yıllık kapsama ve çok çeşitli indirilebilen ve geri ödeme seçenekleriyle politikalar sunarak kendisini paketten
Devamını Oku
Çevrimiçi Gelir, Kitap Güncelleme ve Daha Fazla 3,542 $!
Maliye

Çevrimiçi Gelir, Kitap Güncelleme ve Daha Fazla 3,542 $!

Vay. Söyleyebileceğim tek şey bu. Bu ay, geçen ay yaptığımınkiyle kıyaslandığında neredeyse iki katına çıktım ve bu, şimdiye kadarki en iyi aylık gelirden gelmiştim. İştiraklerimi tıklayarak ve kurslarımı alarak bunu mümkün kılan herkese minnettarım. Senin gibi insanlar için bugün olduğum yerde olmazdım.
Devamını Oku
Özel bir partiden kullanılmış bir araba nasıl alınır
Maliye

Özel bir partiden kullanılmış bir araba nasıl alınır

Pazartesi günü karımı yeni bir “kullanılmış” araba aldık. O, yaklaşık 3 yıl boyunca 1998 Honda Accord olan önceki arabasını sürdü ve yerini değiştirme zamanı geldi. İlk elden bilinen bir arabayı satın almanın sinir bozucu olabileceğini biliyorum, bu yüzden süreci daha iyi hale getirmek için bazı ipuçları: Bir Bayiden Kullanılmış Kullanılmış Bir Araba Almayın Çoğu zaman Craigslist üzerinde bir araba bulduğumda, bu konuda heyecanlanırım. .
Devamını Oku