Maliye

En İyi Engellilik Sigortası Tırnak ve Politikaları (Garantili!)

Herkes “başıma gelmeyecek” ya da “gerçekte ne olabileceği ihtimalini” düşünüyor ama engeller Amerikan işçilerinin gerçek bir endişesi.

Hayat eğri topları atarak komik bir şekilde vardır.

Engellilik Bilinci Konseyi'nden bazı istatistiklere göre, 4 işçide 1 20 yaşında olan kim emekli olmadan önce devre dışı bırakılacak. Çoğu insanın düşünmesi için şok edici bir numara.

Bugün ABD Nüfus Sayımı Bürosuna göre, 37 milyondan fazla Amerikalının devre dışı olduğu düşünülüyor - bu durum ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 12'sine denk geliyor. ABD'de bugün devre dışı bırakılanların yarısından fazlası 18 ve 64 yaşları arasında.

Kaza geçirip engelli olsaydınız, aylık masraflarınızı nasıl ödersiniz? Işıkları açık tutmak için ailenle her ay ihtiyacın olan paraya sahip olacak mısın?

Muhtemelen değil. Bu bir engellilik sigortası planının günü kurtarabilir.

Engelli Sigortası Nedir?

Maluliyet sigortasının ardındaki fikir basittir.

Geleneksel bir hayat sigortası planına benzer şekilde çalışır, ancak ölümünden vazgeçmek yerine, engelli olursanız para ödersiniz.

Bu planlar için kapsama boyutu değişebilir. Diğer sigorta planları gibi, her engelli politikası farklıdır.

Ne istediğinizi zaten biliyorsanız ve sadece birkaç taşıyıcıdan farklı fiyatlara göz atmak istiyorsanız, burayı tıklayın.

Bazı planlar gelirinizin% 45'ini alacak, diğerleri ise% 65 oranında daha fazla yer değiştirecek.

İstediğiniz daha fazla kapsama alanı, planınız için daha fazla ödeme yapacaksınız.

İşçi Tazminatı ile Farklar

Bir çalışan işte yaralanmaya maruz kaldığında, çoğu kez işverenleri işçinin tazminatıyla tazminat ödeyecektir.

Arasındaki farkı anlamak önemlidir engelli sigortası ve işçi tazminatı - Çünkü ikisi de aynı şey değil.

İşçilerin tazminat ve maluliyet sigortası arasındaki temel fark, işçilerin tazminatlarının (veya işçilerin iş yükü) işle ilgili yaralanmalar için ödedikleridir. İşverenler, işte meydana gelen olayları ödemek için işçilerin sigortalarını alacaklardır.

Eğer işçiler işteki yaralanmaları sürdürürlerse, işçinin, kişinin sağlık faturasını ödemek için olduğu kadar, işçinin yaralanma nedeniyle işten zaman alması gerekiyorsa, bir bireyin kayıp maaşını ödemek zorunda kalması çoğu zaman söz konusudur.

Bununla birlikte, çalışanların iş yükü üzerinden ödeme toplayan bir çalışan, tipik olarak, uzun vadeli bir sakatlığa sahip olmayacaktır, aksine, yakında geri döneceği geçici bir sakatlık olacaktır.

Öte yandan, iş göremezse ya da başka bir yerde yaralanma veya kaza olup olmadığına bakılmaksızın, sigortalı bir yaralanma ya da hastalık nedeniyle iş göremezse, bir kişinin kazançlarının bir yüzdesini öder.

Ek olarak, eğer sakatlık sigortası poliçesi bireysel bir politika ise (işveren tarafından desteklenen bir grup planına karşı) sigortalı, kimler tarafından çalıştırıldığına bakılmaksızın poliçenin kapsamına girer.

Engellilik Danışma Kurulu'na göre, iş kazalarının ve hastalıkların engellenmesinin yüzde 5'inden azı çalışmayla ilgilidir.

Bu, diğer yüzde 95'inin - ve bu yüzde 95'inin de işçi tazminat sigortası kapsamında olmadığı anlamına gelir.

Sosyal Güvenlik Engellilik Avantajları Nedir?

Maalesef, Sosyal Güvenlik engelliliğine bile güvenilemez.

Amerika Birleşik Devletleri Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan verilere dayanarak, Aralık 2012 itibariyle, çoğu kişi - yüzde 93'ü - engelli gelir elde edenlerin ayda 2,000 dolardan azını aldılar.

Ve, neredeyse yarısı ayda 1.000 dolardan daha azını alıyordu.

Sosyal Güvenlik'in engellilik haklarına da sahip olmak son derece zor olabilir. Örneğin, Sosyal Güvenlik yalnızca bir kişi tamamen devre dışı bırakılmış sayılırsa faydalar ödeyecektir. Bu, bireyin daha önce yaptıkları işleri yapamayacağı ve başka işler de yapamayacağı anlamına gelir.

Buna ek olarak, kişinin sakatlığının en az bir yıl sürmesi ya da ölmesi ile sonuçlanması ya da sona ermesi beklenmelidir.

Bir kişi ayrıca Sosyal Güvenlik engelli haklarına sahip olmak için yeterli sayıda iş kredisi toplamış olmalıdır.

Kredi sayısı, bireyin engelli olduğu zamana bağlı olacaktır, ancak, çoğu durumda, 40 krediye sahip olmaları gerekir, bu kredilerin 20'si, son on yılda kazanılan yıl ile sona ermektedir. onlar devre dışı bırakıldı.

Bununla birlikte, engellilik sigortasının önemi daha da netleşir.

Bu tür sigortalar, sizden önce günlük faturaları ödemek için, birikiminize, emeklilik varlıklarınıza veya daha da kötüye kullanmanıza gerek kalmadan, yaşam harcamalarını ödemeye yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğunuz ek fonları size sağlayabilir. İşe geri dön.

Eğer Sosyal Güvenlik bir kişinin durumunun uygun olduğuna karar verirse, hala bir beş aylık bekleme süresi yardımlar ödenmeden önce.

Bu da, birçok insan için yaşam masraflarını ödemek açısından bir mali sıkıntı yaratabilir - özellikle de hastalığa veya yaralanmaya bağlı olarak ilave tıbbi maliyetler varsa.

Öyleyse, Sosyal Güvenlik'in ihtiyacınız olan parayı vermeyeceğini biliyoruz ve işyerinin komplosu muhtemelen onu kapsamayacak, şimdi ne olacak?

Bu yüzden özel bir maluliyet sigortası politikasını araştırmalısınız.

Engelli Sigortası Türleri

İki ana kapsam türü uzun vadeli sakatlık ve kısa dönem sakatlık.

Muhtemelen isminden tahmin edebilirsiniz, ancak kısa vadeli politikalar çalışanları daha kısa bir süre için, daha kısa bir süre için kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. iki yıl.

Öte yandan uzun süreli sakatlık, her şey için inşa edilir son iki yıls. Uzun süreli bir maluliyet sigortası poliçesi, ihtiyaç duyulması halinde hayatınızın geri kalanı için para ödemeye devam edebilir.

Kısa süreli maluliyet sigortasının yaygın nedenlerinden bazıları şunlardır:

  1. bir bebek sahibi olmak
  2. ciddi bir hastalık
  3. büyük bir yaralanma.

Uzun süreli engellilik birçok şey içerebilir, ancak bazı yaygın nedenler şunlardır:

  1. kanser
  2. kas hastalıkları
  3. kardiyovasküler komplikasyonlar
  4. veya ciddi yaralanmalar

Kısa Vadeli Engellilik ve Kısa Dönem Engellilik

Açıkça görüldüğü gibi, uzun vadeli engellilik ve kısa süreli sakatlık arasında birkaç temel fark vardır.

Bunlardan biri bekleme periyodu bir ödeme için.

Kısa vadede poliçe sahipleri, poliçe talebinde bulunduktan sonra 1 ila 7 gün gibi kısa bir sürede haftalık çek almaya başlayabilirler.

Uzun vadeli bir maluliyet sigortası ile, diğer taraftan, 90 gün ile 180 gün arasında herhangi bir yerde olabilir.

İki plan arasındaki maliyet farkına bakacak olursanız, kısa vadeli politikalar uzun vadeli muadillerinden önemli ölçüde daha uygun olacaktır. Uzun vadeli planlar, sigorta şirketinden binlerce ve binlerce ek kapsama dönüştürülebilen yıllarca daha fazla kapsama sağlayabilir.

İki tür plan arasındaki bir diğer önemli fark, kapsama alanını nasıl alabileceğinizdir.

Bir çok şirket çalışanlarına kısa süreli maluliyet sigortası sunmakta, ancak neredeyse hiçbir şirketin uzun vadeli bir engellilik sigortası programı bulunmamaktadır.

Uzun vadeli teminat almak istiyorsanız, özel bir sigorta şirketi aracılığıyla bir plan satın almanız gerekir. Şirketiniz herhangi bir kısa süreli maluliyet sigortası sunuyorsa, her zaman programa kayıt olmalısınız.

Grup, Bireysel, Çok Ömürlü

İki temel engelli sigortası sigortasının içinde, kapsamın çeşitli “alt türleri” vardır.

Bunlardan biri grup kapsamıdır.

Bunlar bir işveren tarafından sunulan ve tüm çalışanlara sunulan politikalardır. Grup kapsamı, kısa süreli sakatlık veya uzun süreli sakatlık olabilir.

İşveren destekli kısa vadeli planlar, işyerinin dışında meydana gelen herhangi bir engelin ödenmesi için tasarlanmıştır. Kısa süreli engeller, hayatınızın geri kalanı boyunca sizi etkileyebilecek uzun süreli engellerden çok daha yaygındır.

Bireysel Engelli Sigortası

Şirketinizin sponsorlu bir planı yoksa, bir sigorta şirketi aracılığıyla özel bir politika satın alabilirsiniz.

Bazı tıbbi soruları yanıtlamanız ve plana bağlı olarak bir sınava girmeniz gerekecektir.

Çok Ömürlü Engelli Sigortası

Bir maluliyet sigortası poliçesi için alışveriş yaparken, muhtemelen “çoklu hayat planları” olarak satılmakta olan planlara rastlarsınız.

Bu planların fikri, bir plandaki birkaç önemli kişiyi (bir uygulamada birkaç doktorun düşünmesini) planlarıyla aynı anda uygulamaktır.

Sigorta şirketi bu politikaları çoklu hayat olarak pazarlamakta, böylece daha basit sigortalama süreçleri sunabilmekte ve tasarrufların bir kısmını poliçe sahiplerine aktarabilirler.

Grup Yetersizliği Yeterli mi?

İşverenleri aracılığıyla maluliyet sigortası alabilecek kadar şanslı çalışanlar için hala eksik olabilirsiniz. Sadece işiniz boyunca bir planınız olduğu için yeterli olmayabilir.

Bir kaza yüzünden işe gidemeyeceğinizi söyleyelim. İşinize gidemez ve maaş çekinizi alamazsınız, aylık faturalarınız için aşırı ödün vermeden ödeyebileceksiniz.

Grup engelli sigortanızın yeterli olup olmadığını belirlemek için, bazı temel matematik yapmanız gerekir.

Planına bak ve ne kadar kapsama alanı sağladığını gör.

Bu örnek için, maaşınızın% 50'sini ödediğini varsayalım. Şimdi, faturalarınıza ve harcamalarınıza bir göz atın.

Bu sayıların toplamı gelirinizin% 50'sinden fazlaysa, o zaman gruptaki engeliniz yeterli değildir.

Rakamları çırpmış ve kavrayış realizasyonuna geldiyseniz, grup planınız yeterli değildir, en iyi seçenek ek bir bireysel plan satın almaktır.

Her iki politika birlikte çalışabilir ve bireysel planınız geride kalan gevşekliği kaldırabilir.

Sahip-Meslek ve Herhangi Bir Mesleğin Arasındaki Fark Nedir?

Maluliyet sigortası planlarını anlamanın en önemli şeylerinden biri, bir sahip-meslek planı ile herhangi bir mesleğin planlanması arasındaki farktır.

Aynı kulağa da gelebilir, ancak planınızın nasıl çalıştığını ve size sağlayacağı kapsama tamamen değişir.

İlk olarak, sahibi-işgaline bakalım (bazen kendi-meslek koruması olarak adlandırılır). Bu korumaya sahip olan politikalar, yalnızca işiniz için gerekli olan görev ve görevlere artık sahip olamayacağınız zaman ödeyecektir.

Eğer bir elektrikçiyseniz, ancak günlük bazda gerekli olan basit görevleri yapamazsınız, o zaman bir kendi-meslek planı size faydalar ödeyecektir.

Herhangi bir mesleği, eğitiminize ve iş deneyiminize dayalı olarak herhangi bir mesleği icra edemezseniz, sadece işgücü politikaları planın faydalarını ödeyecektir.

Anlayacağınız gibi, herhangi bir meslek politikası, poliçe sahibine ödeme yapacakları koşullar konusunda daha katı kurallara sahiptir.

Engelli Sigorta Bedeli ne kadar?

Şimdi herkesin bilmek istediği kısmı için, bir maluliyet sigortası planının size ne kadar mal olacak?

Eh, primlerin ne kadar olduğunu etkileyecek pek çok farklı faktör var. Tam durumunuzu bilmeden kesin bir sayı vermem benim için zor.

Örneğin, başvuru sahibinin yaşı prim oranlarında önemli bir rol oynayacaktır. 25 yaşında bir politika için başvuruda bulunulursa, 45 yaşında bir plandan çok daha ucuz olacak.

Özürlü sigortası için genel kural, primlerin brüt gelirinizin% 1 ila% 3'ü arasında olacağıdır.

Eğer 100.000 $ kazanıyorsanız, her yıl 1,000 $ - 3,000 dolar bütçeniz olabilir.

Bahsettiğim gibi, ne kadar ödediğinizi tamamen değiştirecek düzinelerce farklı faktör var.

Eğer sen sigara tiryakisiO zaman planın için daha fazla ödeyeceksin.

Eğer bir riskli işDaha fazla ödeyeceksin.

Başparmak kuralı tam olarak öyle.

Ne kadar Disability Insurance ihtiyacınız var?

Bu makalenin önceki bölümlerinde engellilik sigortası miktarına itiraz ettim, ama şimdi ne kadar kapsama sahip olmanız gerektiğini gözden geçirelim.

Yeterli bir maluliyet sigortasına sahip olmamanız bir şey olsaydı ciddi bir mali zorluğa neden olabilirdi.

İlk olarak, yaşam masraflarınıza bakalım. Henüz bir bütçeniz yoksa, aylık faturalarınızın (elektrik faturası, su faturası, ipotek ödemeleri vb.) Ve harcamalarınıza (bakkaliye, gaz vb.) Bakmak için biraz zaman ayırın.

Bu aylık harcamaların üstüne, birkaç “beklenmedik” fatura da ekleyin. Bir şeyin ne zaman kırılacağını ya da fazladan bir fatura açılacağını asla bilemezsiniz.

Bütçelenmenizde biraz yastık var. Aksi halde, sonunda yaşarsın maaş-to-maaş.

Aylık harcama numaranızdan sonra, bazı çıkarma işlemleri yapabilirsiniz.

Eğer çalışmıyorsan, masrafların şimdikilerden çok farklı görünecek. Örneğin, her gün işe gitmiyorsanız, muhtemelen gaz üzerinde harcama yapmayacaksınız.

İş kıyafetleri için para harcamazsınız ve muhtemelen bazı ek “eğlence harcamaları” nı da keseceksiniz.

Şimdi yeni bir numaranız var, aylık harcamalarınız eksi ufaklıklarla.

Denklemlere eklemek istediğiniz sonraki sayı, engellilik sigortası planınızın yanı sıra diğer kaynaklardan yapacağınız herhangi bir gelirdir.

Bu kategori, yatırımlarınızdan herhangi bir para, eşinizden veya eşinizin işinden para (veya başka bir iş eklemeye karar verdiyse ikinci bir iş) ve hak edebileceğiniz ek sakatlık gelirlerini içerebilir.

Evinizde ana gelir sahibi iseniz, engelli sigortası yaptırmak, yapabileceğiniz en önemli alışverişlerden biridir.

Anahtar adam

Çoğu insan için, aileleri ve sevdikleri kişiler için engelli sigortası satın alırlar. diğerleri için, işlerini korumak için bir plan satın alırlar.

İşletmenizdeki temel işlerden biriyseniz (örneğin, bir sahip, CEO, vb.), Şirketiniz için bir maluliyet sigortası poliçesi almayı düşünmelisiniz.

Anahtar adam planları geleneksel bir engellilik politikasından biraz farklı çalışır. Bu politikalarla iş planı için primleri öder ve eğer bir şey başınıza gelseydi ve işini yapamazsan, o zaman iş parayı ödemeden alır.

Bu politikalar, işletmelerde önemli bir kişinin hastalık ya da yaralanma nedeniyle çalışamaması durumunda, şirketlerin finansal mücadelelere karşı kendilerini korumaları için bir yoldur.

Şirket bu parayı bu görevleri kullanmak için kullanabilir veya engelli kişilerle birlikte kilit kişiyi değiştirmek için birini işe alabilir.

Yüksek Gelir Meslekler için Engelli Sigortası

Engelli sigortasının bazı ciddi sorunları olabileceği belli bir grup insan var.

Yüksek gelirli bir kazancınız varsa, standart engelli sigortası poliçesi yeterli olmayabilir. Sadece bu planlardan birini satan her sigorta şirketi gelir sınırına sahip olacak.

Değiştirdikleri yüzde ne olursa olsun, bu sınırdan daha fazlasını sunmayacaklar.

Tipik olarak, bunlar örneğin kendi şirketlerine sahip olan doktor veya avukatlardır.

Bazı poliçe sahipleri, sigorta şirketinin limitinin, gelir sigortalarında sundukları% 60'ın altında olduğunu tespit edebilir.

Bu insanlardan biriyseniz, her yıl ne kadar para kazanmış olursanız olun, ihtiyacınız olan korumayı elde etmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.

Bir seçenek daha yüksek sınırlar sunan bir şirket seçmektir. Her şirketin kendi politikalarında farklı kapsama sınırları vardır. İhtiyaçlarınız için yeterince yüksek bir sınır buluncaya kadar alışveriş yapmanıza yardımcı olabiliriz.

Başka bir yol iki ayrı plan satın al farklı şirketlerden. Elbette, her ay daha fazla primler ödersiniz, ancak ihtiyacınız olursa korumaya sahip olursunuz.

Bir engelli sigorta teklif almak nerede

Artık engelli sigortası kapsamının temellerini biliyorsunuz, dışarı çıkıp kendi politikanızı bulmanın zamanı geldi.

Bu planları satan 40'tan fazla sigorta şirketi var. Bahsettiğim gibi, hepsi farklı. Bazıları daha yüksek limitlere sahip olacak, daha büyük bir yüzdeye sahip olacak ya da daha ucuza sahip olacak.

İhtiyaçlarınıza uygun bir şirket bulmanız gerekiyor.

Bir şirket seçmeden önce, çeşitli şirketlerden oranları ve planları karşılaştırın. Gördüğün ilk evi almıyorsun, neden bulduğun ilk politikayı aldın?

Elbette, bu 40'tan fazla şirket ile bireysel olarak iletişim kurmak için kendi zamanınızı kullanabilir ya da kirli işi sizin için yapacak bir araç kullanabilirsiniz.

Eğer engellilik sigortası yaptırmak istediğinize karar verdiyseniz veya halihazırda iş yaptığınız kapsamı tamamlıyorsanız, PolicyGenius'a bakın. Hepsi bir arada, onlarca şirketin engellilik sigortası şirketlerinden teklif alabilen birkaç şirketten biri.

PolicyGenius, tekliflerinizi tam olarak aradığınız politika türüne göre uyarlamanızı sağlar; Uygun bekleme süresi ile mükemmel kapsama alanı.

Sigorta için alışveriş yapmanın kolay olmadığını biliyorlar, ancak bunu olabildiğince çabuk yapıyorlar.

Videoyu izle: Colocación Indirecta de Brackets.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Çiftler Finansman: Katılmıyorsanız Ne Yapmalı?
Maliye

Çiftler Finansman: Katılmıyorsanız Ne Yapmalı?

Evli ya da ciddi bir ilişkide iseniz, muhtemelen finansmanı nasıl yöneteceğinizle ilgili tüm tavsiyeleri zaten duymuşsunuzdur: iletişim kurmak, birlikte hedefler oluşturmak, birbirinden bilgileri gizlememek. Bu tavsiyenin tüm yapılması kolay geliyor - ve vermek kesinlikle kolay! Ama insanlar mükemmel değildir ve ilişkiler de değildir.
Devamını Oku
İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme
Maliye

İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme

Görüntü kredisi: Flickr Geçen ay Meksika'da muhteşem bir şahane her şey dahil tatilden döndükten sonra, neyin peşinde olduğu hakkında hayal kurmayı bırakamıyorum. Tabii ki gelen kutumda yardım yok. Her gün yeni bir promosyon - sıcak yaz indirimi, 24 saat çılgınlık, 99 $ fırsatlar var! Zeki şeyi yapmak için zaman ayırmadım ve abonelikten çıkarken, tanıtımların bir kısmının sırf meraktan ve hayal kurmaya eğilimli bir bakış açısına tıklıyorum.
Devamını Oku
Bir IRA Emekliliğinizi Kurtaracak 5 Yol
Maliye

Bir IRA Emekliliğinizi Kurtaracak 5 Yol

Nasıl kestirirsen yap, Amerikalı işçilerin mali geleceği kasvetli görünüyor. Ekonomi Politikaları Enstitüsü'nün yakın tarihli bir raporu nerede olduğumuza ve nereye gittiğimize dair çirkin bir tablo çiziyor. Korkunç gerçek şu ki: 1 Amerikalı ailelerin neredeyse yarısının emeklilik birikimi hiç yok. İki numaralı grev, tüm ailelerin ortalama emeklilik tasarruflarının bu yılın başlarında 95.776 dolar olmasıydı.
Devamını Oku
İhtiyati Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi
Maliye

İhtiyati Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi

İhtiyati Mali, Inc veya Pru, yaklaşık 140 yıldır finansal hizmetler ve sigortacılık sektöründe olmuştur. Şirket hem bireysel hem de ticari müşterilerin bu süre zarfında varlıklarını büyütmelerine ve korumalarına yardımcı oluyor. Pru, dünyadaki en büyük finansal hizmet kurumlarından biri olarak görülüyor.
Devamını Oku