Yatırım

En İyi Online Tasarruf Hesabı - Bugün 11 Faiz Oluşturmaya Başlayan İlk 11 Banka!

En iyi online tasarruf hesaplarının yıllık% 4 ila% 5'lik verim verdiği bir zamanı hatırlıyorum.

O günler çoktan gitti. Uzun gitmiş.

Düşük oranlı ortam sayesinde, son birkaç yıldır müşterilerim, tasarruf hesaplarının en yüksek faizli bankalardan bile hiçbir şey yanında ödeme yaptıklarını anlıyor.

Faiz durumu kadar ağrılı olduğu için, gelecekteki bir finansal hedefe veya bazı beklenmedik acil durumlara karşı bir miktar nakit biriktirmek için bir üst tasarruf hesabı aramak finansal stratejinizin bir parçası olmalıdır. Ancak, paranızla ilgili herhangi bir faiz kazanmış gibi hissetmiyorsanız, heyecanlanmak zor olabilir.

Mükemmel şartlar sunan birçok çevrimiçi banka var. Paranızın yıllık ücretlerle yenecek bir tasarruf hesabına girmesine izin vermeyin. Paranın oturmasına izin vermek zorunda değilsin.

Listemdeki bütün bankalar paranızı saklamak için harika yerler. Her biri aşağıda kapsanan farklı faydalar sağlayabilir.

1. CIT Banka Tasarrufu - En İyi Devam Eden Faiz Oranları

Yağmurlu bir günde paranızı depolamak için bir banka arıyorsanız, CIT Bankası harika bir seçim. CIT Bank CD ve tasarruf hesabına ve ayrıca IRA seçeneklerine odaklanır.

Düşünebilirsin, "Neden sadece çevrimiçi kontrol gibi daha fazla seçenek ile bir yerine bunu yapan bir banka ile gideyim?

Bu anlaşılabilir bir soru. CIT Bankası Tüm bu kurumlar için üst düzey faiz oranlarında ve bazı durumlarda herkesin önünde ortaya çıkıyor. Yüksek faiz oranlarının yanı sıra, onlarla 25.000 $ 'dan fazla tasarruf sahibi olan müşteriler için de bir bonus oranı seviyesi sunuyorlar. Esas olarak, bir sadakat bonusu. Fazla banka fazladan sadık olduğunuz için sizi ödüllendirmez.

Büyük ilginin yanı sıra, bazen bir iyi Bir bankada hesap seçeneklerinizi sınırlamak için bir şey. Kontrol, tasarruf, CD, yatırım vb. İle bir hesap açarsanız, hesabınızı hızlı bir şekilde doldurmak için tasarruf veya CD'den para çekmeye başlayabilirsiniz. Ayrı olmak, biraz kolaylık pahasına daha fazla mali disipline ihtiyaç duyar. Kazandığın ekstra ilgiye değdiğini düşünüyorum.

CIT Bank ile aldığınız şeyler:

 • Yüksek mevduat bonusu ile üst kademe yüksek getiri faiz oranı. CIT ile çok para yatırırsanız, çevrimiçi ortamda başka bir yerde daha iyi bir faiz oranı bulamazsınız.
 • Düşük minimumlar. CIT en az 100 $ 'a sahip. Bu çok kızdırdı. Dürüst olmak gerekirse, bu sayfadaki bankalardan herhangi biri ile 100 dolar tasarruf ederseniz, ilk yılda 1 dolarlık bir maksimum faiz kazanacaksınız. Daha fazla para biriktirmeniz gerekiyor, ancak CIT başlamak için 100 $ gerektirir.
 • Kolay para yatırma seçenekleri. Hesabınıza para yatırabilir ya da mevcut bankanızdan kolay çevrimiçi transfer, çekle posta yoluyla ya da banka havalesi yoluyla ek para yatırma işlemi yapabilirsiniz.
 • Kolay erişim ve yönetim. Kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır. Diğer bankanıza kolayca ve kolayca para transfer edebileceksiniz.

Yağmurlu bir gün için nakit para biriktirecek bir yer arıyorsanız ve bu arada büyük bir faiz oranı kazanmak istiyorsanız, mutlaka bir göz atın. CIT Bankası.

2. Chase Bank - En İyi Kayıt Bonusu

Chase Bank, ülke çapında binlerce şubesi ve ATM'si olan fiziksel konumlar için büyük bir bankadır.

Faiz oranları konusunda rekabetçi olmasalar da, ülkedeki herhangi bir bankanın en iyi kayıt ikramiyeleri var. Yine de 350 $ 'ı almak için birkaç çemberden atlamak zorundasın. Tekliflerinin tüm ayrıntıları aşağıdadır:

Bonus # 12. BonusGenel Toplam
$200

Bir çek hesabı açın ve doğrudan para yatırın

$150

Bir tasarruf hesabı açın ve 10 gün içinde 10,000 dolar yatırın ve bakiyeyi 90 gün boyunca saklayın

$350

Chase tamamen çevrimiçi veya şahsen kullanılabilir. Bonus almak için kuponunuzu çevrimiçi olarak alabilirsiniz ve hesabı kurmak için fiziksel bir yere yürüyebilir veya işlemi tamamen bilgisayarınızın konforundan tamamlayabilirsiniz.

Chase Bank ayrıca size verir:

 • 16.000'den fazla Chase ATM ve 5.100 şubeye erişim
 • Mobil çek mevduat - Bir selfie çekmek kadar kolay.
 • Kredili Koruma - Bu hesabı Overdraft Koruması için Chase kontrol hesabınıza bağlayın.
 • Zelle® ile Chase QuickPay® - Dramı bir kontrol bölmesinden çıkar.
 • Gerçek zamanlı sahtekarlık izleme - Paranızı paranızın kalmasına yardımcı olmak için banka kartınızı izliyoruz.

APY güncellendi:% 0,01'den 6/15 / 18'den itibaren geçerlidir. Faiz oranları değişkendir ve değişebilir.

Güncelleme Ücreti: ABD, Porto Riko ve ABD Virgin Adaları dışındaki ATM'lerde yapılan her transfer ve sorgu için para çekme başına 5 dolar ve 2,50 dolar. ATM sahibinden alınan ücretler hala geçerlidir.

3. Ally Bank - Sürekli Yüksek Faiz Oranları

Ally Bank en sevdiğim bankacılık kurumlarından biridir. (Evet, biz blogcular garip bir gruptur ve dünyanın geri kalanı normal yaşantılarını sürdürürken favori bankacılık kurumlarına sahibiz.)

Neden Ally'i çok seviyorum? Bu yılın başlarında bir makaleden alıntı yapmama izin verin, En İyi Çevrimiçi Hesap Denetleme:

Ally Bank, normal bankaların müşterilerine büyük oranlar ve mükemmel müşteri hizmeti sunarken yüklediği tüm çılgın ücretlerden kurtulmak için inşa edildi.

Gerçekten diyorum? Bunu nasıl sevemiyorsun? Bankaları müşterilere ulaştırmak için mücadele eden bir banka her seferinde oyumu alacak. Yukarıdaki bağlantılı makalede, Ally'nin hesaplarını kontrol etmek için ne kadar iyi olduğunu söyledim, ancak kaydetme seçenekleri de harika.

Ally ile aldığın şeyler:

 • Yüksek verim faiz oranı. Saygın bir çevrimiçi banka ile daha fazla faiz kazanmayacaksınız.
 • Asgari yok. Hiç de. Bu minimum depozit yok, minimum denge şartı yok. Minimum bakiye ücreti yok. Aslında, 1 $ gibi bir hesap açabilirsiniz.
 • Kolay para yatırma seçenekleri. Hesabınıza para yatırabilir ya da mevcut bankanızdan kolayca çevrimiçi aktarma yaparak, çek, banka havalesiyle posta yoluyla ya da sadece para yatırma işleminde taranarak ek para yatırma işlemi yapabilirsiniz.
 • Kolay erişim ve yönetim. Kullanıcı arayüzü üst düzeydir ve diğer bankadan kolayca ve kolayca para transfer edebileceksiniz.
 • Diğer hesap seçenekleri Bir tasarruf hesabıyla başlayabilir ve Ally ile paranızı artırabilirsiniz. Denetimlerden tasarruflara, CD'lere ve IRA'lara kadar geniş bir hesap seti sunuyorlar.

Ally, sahip oldukları her kuruş için müşteri çekmemeye dayanıyor. Bu harika bir banka ve Capital One 360'a ek olarak bu bankayı kullanmamın sebeplerinden biri.

4. Everbank - En İyi Bir Yıl Faiz Oranları

Everbank, en uzun vadeli çevrimiçi bankalardan biridir ve sürekli olarak en iyi tanıtım faiz oranlarına sahiptir. Şu anda onların para piyasası hesabı ilk yıl için% 1,11 sunuyor. Bu, onlara sektördeki en güçlü tasarruf oranlarından birini verir.

Everbank hesapları hakkında bilmeniz gereken özellikler şunlardır:

 • Düşük ilk para yatırma 25 $
 • Hesapta en az 25 TL tutarak ücretlerden kaçının
 • CD'ler ve Kontrol hesapları mevcut

Rekabetçi bir yıl faiz oranları almak için bir çözüm arıyorsanız, o zaman Everbank ihtiyaçlarınız için iyi bir seçenek olacaktır.

5. Discover Bank - En İyi CD Oranları

Keşfetmek birkaç yıl önce bankacılık işine taşındı. Oranları diğer çevrimiçi ürünlerle rekabet halindedir, bu nedenle, bir üst tasarruf hesabı için aramanıza dahil etmek kesinlikle bir firmadır.

Ürün teklifleri Discover ile benzerdir, ancak Discover'ın çevrimiçi CD'sini gerçekten çok seviyorum. CD'lerdeki oranlar, sektördeki diğer bazı oyunculara kıyasla çok güzel.

Discover Bank'ın Çevrimiçi Tasarruf hesabı ile elde edeceğiniz şeyler:

 • Büyük ilgi. Müşterileri çekmek için, Keşfet, genellikle en yüksek faiz oranlarından bazılarına sahiptir.
 • Birçok hesap seçeneği. Bir tasarruf hesabıyla başlayabilir ve çevrimiçi bir depozito, IRA CD'leri veya bir para piyasası hesabına geçebilirsiniz.
 • Düşük minimumlar. Bu, Discover'ı biraz indirebileceğiniz tek yerdir. Bu sayfadaki diğer kurumlar, bir hesap açmak için minimum veya düşük bir düşük ödeme gerektirmez. Discover, 500 ABD doları tutarında bir depozito gerektirir. Bununla birlikte, hala 500 $ 'ın altına düşmek için minimum bakiye gereksinimleri ya da ücretleri yoktur, bu yüzden hesabınızı açık hale getirdiğinizde endişelenmenize gerek yoktur.

Bir hedefe ulaşmak veya acil durum tasarruf stratejinizin bir parçası olarak bir CD merdiveni oluşturmak istiyorsanız, Discover başlamak için harika bir yerdir.

6. Pusula Bankası BBVA

Pusula, listemizdeki en popüler banka değil, bilmeniz gereken bir şey. BBVA Compass, mevduat pazar payına dayalı en büyük ABD bankalarından biridir.

Çok çeşitli ürün ve hizmetler sunuyorlar, küçük işletme kredilerinden online tasarruf hesaplarına kadar her şey (çünkü bu yüzden burada haklısınız?)

 • Faiz oranı. BBVA Compass, paranızı daha hızlı büyütmek için bileşik faiz oranları sunar.
 • Düşük ilk depozito. İlk para yatırma işlemi yapmanız gerekiyorsa, 25 dolar.
 • Hesap seçenekleri. Birkaç farklı hesap türü arasında seçim yapma özgürlüğüne sahip olacaksınız: Günlük Tasarruflar, Para Piyasası veya CD hesabı.
 • Ücretlerden sakının. BBVA'nın birkaç negatifinden biri, hesaplarıyla birlikte gelen aylık hizmet ücretleridir. Ayda sadece 15 dolar, ama bir hesap açarken dikkat edilmesi gereken bir şey.

Eğer Compass Bank BBVA'yı daha önce duymamışsanız, kendinizi organizasyona alıştırmak için zaman ayırmalısınız, çevrimiçi para piyasası hesabı size zaman kazandırır.

7. USAA - Askeri İçin En İyisi

* USAA ile bir hesap açmak için askerin bir şubesinde hizmet veren / hizmet veren bir aile üyeniz olması gerektiğini unutmayın.

Online bir tasarruf hesabı olarak istisnai olarak saygın bir kuruluş olmanın yanı sıra, USAA bu listedeki diğer bankaların sahip olmadığı birkaç benzersiz avantaj sunmaktadır. USAA ile çok çeşitli farklı ürünler alabilirsiniz. İhtiyacınız olabilecek herhangi bir finans veya sigorta ürünü sunuyorlar ve tüm hesabınıza ve ürününüze tek bir yerde sahip olmak etkileyici bir avantaj.

USAA ile ne alacaksınız:

 • Sadece herhangi bir ATM kullanın. Bir ATM'de online tasarruf hesabınızdan para kazanmanız gerekirse, bu ATM ücretleri konusunda endişelenmenize gerek yoktur. 60.000'den fazla “USAA-tercihli” ATM'yi ücretsiz kullanabileceksiniz. Ayrıca, tercih edilen makinelerden biri olmayan ATM'lerin ücretlerini de iade ederler.
 • Düşük ilk depozito. Diğer hesapların bazılarına benzer şekilde, USAA ilk para yatırmayı gerektiriyor, ancak sadece 25 dolar.
 • Ücret yok. Bir USAA tasarruf hesabı ile, başka bir bankaya para aktarırsanız herhangi bir servis ücreti veya herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Askerde görev yapmış bir aile üyeniz varsa, USAA ile çevrimiçi bir tasarruf hesabına göz atmaya değer.

8. Senkronizasyon Bankası

Senkronizasyon, mevduatlar için en yüksek faiz oranlarından bazılarını sunmada çok rekabetçi olmuştur. Diğer çevrimiçi bankaların birçoğu kadar çok ürün sunmuyorlar, ancak odaklandıkları şeylere odaklandıklarını - tasarruf için araçlar.

İşte bir Synchrony çevrimiçi tasarruf hesabı ile elde edeceğiniz şey:

 • Yüksek ilgi. Eşzamanlılık, yeni müşterileri çekmek için faiz oranlarında rekabetçi olmaya adanmıştır.
 • Düşük minimum. Sadece bir hesap açmak için 30 ABD doları gerekir ve 30 $ veya daha yüksek bir tutarı koruyarak 5 dolarlık bir aylık ücretten kaçınırsınız.
 • Kolay erişim. Çevrimiçi bankaların çoğu sadece transfer yapmanıza izin veriyor. Synchrony ayrıca, paranıza daha kolay erişmek için bir banka kartı seçeneğine de sahiptir.
 • Denge bağımlılığı yok. Bazı bankalar faiz oranlarınızı artırdığınız paraya artırır.Eşitleme, ne kadar ya da ne kadar küçük olursa olsun size aynı faiz oranını verir.

9. Sermaye Bir 360 Tasarruf Hesabı

Ally One ile yaptığım zamankinden daha büyük bir 360 Capings hesabım var. Çünkü, Capital One 360 ​​(eski adı ING Direct), var olan ilk saygın online bankalardan biriydi. Capital One 360'ın kullanımı kolaydır, güvenlidir ve hesabınızı Capital One Investing hesabınız dahil olmak üzere diğer hesaplarınıza bağlayabilirsiniz.

Capital One 360 ​​ile elde edeceğiniz şeyler:

 • Son derece rekabetçi faiz oranı. Capital One 360 ​​ve diğer bankalar arasındaki oranlardaki fark çoğu insanın fark etmeyeceği kadar küçük. Mutlak en iyi ilgiyi aramıyor ve daha büyük resme bakmıyorsanız, okumaya devam edin.
 • Asgari yok. Ally gibi, herhangi bir minimum bakiye ücretine çarpılmayacaksınız, ayrıca bir hesap açmak için bir ton para göndermeniz gerekecek. 1 $ 'lık bir hesap açabilirsiniz.
 • Kolay para yatırma seçenekleri. Bir hesap açmak kolaydır - sadece başka bir kurumdan olduğu gibi başka bir kurumdan bir çek hesabı bağlarsınız. Sonra paranızı devredersiniz. Otomatik aktarım da kurabilirsiniz. Kısa vadeli hedeflerinizden tasarruf etmenin harika bir yolu budur. Bir seyahat için 1.000 ABD doları tasarruf etmeniz gerektiğini biliyorsanız, Capital One 360 ​​Tasarruf Hesabınızı, her ay beş ay boyunca çek hesabınızdan 200 $ çekilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Kolay erişim ve yönetim. Capital One 360'ın kullanıcı arayüzü en iyilerden biri. Capital One 360'ın sunduğu benzersiz şeylerden biri, tasarruf amaçlı paranızı tutmak için mini hesap açabileceğiniz “alt hesaplar” dır. Böylece ana bir Tasarruf Hesabına sahip olabilirsiniz, ancak Tatil Fonu, Acil Yardım Fonu vb. İçin mini hesaplarınız vardır.
 • Diğer hesap seçenekleri Tasarruf hesabıyla başlayabilir ve ING ile mali kaynaklarınızı artırabilirsiniz. Denetimlerden tasarruflara, CD'lere, ipoteklere ve yatırımlara kadar geniş bir hesap seti sunuyorlar.

Ally ve Capital One 360'ı karşılaştırırsanız, faiz oranlarında fazla bir fark bulamazsınız. Capital One 360, çevrimiçi bankacılık açısından daha uzun bir süredir devam ediyor ve kesinlikle güvenilir.

10. Amerikan Express Yüksek Verimli Tasarruf Hesabı

Discover gibi, American Express, fantastik nakit sunan kredi kartı şirketi, hesabınıza büyük ilgi duyan bir bankacılık koluna sahip.

Şu anda daha büyük, iyi bilinen çevrimiçi bankalarla oranlar çok rekabetçi. Hesap erişimi, diğer bankalarla gördüğünüz kadar karmaşık değildir, ancak paranızı tutmak için sadece sağlam bir yer arıyorsanız, bu karmaşıklığa ihtiyacınız yoktur. Eğer American Express Tasarrufları, mortgage gibi bir dizi finansal ürün teklif ettiyse ve tasarruf hesabının ve CD'nin üzerindeki hesapların kontrol edilmesi durumunda, web sitesiyle ilgili daha fazla endişelenirim. Ama bu oldukça basit bir üründür: para yatırın, faiz kazanın, büyümesini izleyin.

AMEX ayrıca, 36 aylık bir CD'ye sahiptir ve paranızı biraz daha yüksek bir getiri oranı elde etmek için düşürebilirsiniz. Bununla birlikte, fark o kadar küçük ki, paranızı 3 yıl boyunca kilitlemenizi tavsiye edemem. (Bir CD'yi vade tarihinden önce kapatmayı seçerseniz 3 aylık faiz ödersiniz. Bu çok saçma.)

İşte AMEX'in Yüksek Verimli Tasarruf Hesabı ile elde edeceğiniz şeyler:

 • Büyük ilgi. Müşterileri çekmek için American Express'in çoğu zaman mevcut olan en yüksek faiz oranlarından bazıları vardır.
 • Basit seçenekler. İki hesap seçeneğiniz var: yüksek getiri tasarruf ve depozito belgesi. Bir dizi kafa karıştırıcı seçenek yerine iki basit seçenek.
 • Asgari yok. Minimum bakiye gereksiniminiz yok ve bakiyenizin çok düşük olmasına izin vermek için bir ücret almıyorsunuz.

Hangi yoldan giderseniz, size destek olmak için American Express'in ünlü müşteri hizmetleri ile son bulacaksınız. Muhtemelen buna ihtiyacınız olmayacak, ama orada olduğunu bilmek her zaman güzeldir.

11. Yeni Bir Seçenek: Digit.co

Başka bir ilginç tasarruf seçeneği Digit.co. Bu, kontrol hesabınızdan ne kadar paranın birkaç günde bir tasarruf edeceğini belirlemek için bir algoritma kullanan bir bankadır. Gelirinizi ve harcama alışkanlıklarınızı takip ederek, Digit.co, ne kadar fazla paranın tasarruf içine gireceğini belirleyebilir. Digit, otomatik aktarımların hesabınızı fazla çekmeyeceğine dair söz veriyor. Ödenen faiz çok küçük, ama var. Bu, düşünmek zorunda kalmadan kaydetmek isteyen insanlar için bir hesaptır.

Paranıza erişim kolaydır; Her şey metinden geçiyor. Ne kadar tasarruf ettiğinizi, bakiyenizi kontrol etmeyi ve kendi hesabınıza çekilmenizi sağlayan basit komutlar yazarsınız. Çoğu zaman, bir kez para çekmek istediğinde, paranın ertesi gün ya da iki tanesi var. Bu, her ay bir gece için veya diğer eğlence için harika bir hesaptır.

Tasarruf hesabınızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun ve araştırmanızı yapın. Doğru yaklaşımla, paranızın karşılığını en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Neden tasarruf hesabına ihtiyacın var?

Paranızı ve düşük faiz oranlarını saklamak için pek çok seçeneğiyle, müşterilerimin çoğu “neden tasarruf hesabına ihtiyacım var?” Diye soruyorlar ve dürüstçe, bu harika bir soru.

İlk sebep, açık olanıdır - biraz daha yüksek bir faiz oranı alırsınız ve az bir faiz elde etmek, faizsiz olmaktan iyidir, değil mi? Ama kazandığın faiz, iyi bir online tasarruf hesabı bulmak için tek sebep değil.

Diğer sebep biraz daha açık, bu parayı kurtarmaya zorluyor. Federal düzenlemeler, hesabınızdan para çekebilme sayısını sınırlar. Hesabınızdan para çekmeye devam ederseniz, tasarruf etmenizi teşvik edecek.Bir tasarruf hesabı açabileceğiniz yüz binlerce yer vardır, ancak hepsi temelde üç kategoriye, geleneksel tasarruf hesabına, çevrimiçi tasarruf hesabına ve çocuk tasarruf hesabına ayrılır. Bunların çoğu da bir para piyasası sunuyor. MMA hesabı daha yüksek bir faiz oranı sunuyorsa, tasarruf hesabı seçeneği yerine bunu listeleyeceğiz.

En İyi Tasarruf Hesabı'nda Ne Bakmalı?

Paranızın hiç faiz ödemeyen bir hesapta oturmasına izin verilmesine gerek yoktur. Paranızla yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri budur çünkü paranızın değeri enflasyon nedeniyle yavaşça azalacaktır. Sadece sahip olduğunuz paranın harcama gücünü korumak için enflasyonla mücadele etmek için biraz ilgi çekmelisiniz. Bununla birlikte, en yüksek tasarruf tasarrufu hesabının bile enflasyonu yenmesi olası değildir.

Sonra yine ilgi her şey değildir. En iyi tasarruf hesapları arasından seçim yaparken de başka hususlar da vardır.

Faiz - Yüksek Verim

Benim için ilgi önce gelir. Faiz yaratmak paranızın enflasyondan korunmasına yardımcı olur. Enflasyon çok düşük olsa bile, tarafınıza biraz ilgi çekmek, zaman içinde hesabınızı güçlendirmenize yardımcı olacaktır. Faiz sadece önemli bir faktör değildir, fakat paranızı onlarla birlikte depolamanız için size para ödemek zorunda kalmaz.

Bununla birlikte, verimi kovalamak için fazla yakalanmayın. Çoğu zaman, hesaplar arasındaki fark, bir banka daha yeni, daha yüksek bir getiri ile her çıkardığında paranızı taşımanızı istemek için yeterli değildir.

Müşteri servisi

Mükemmel müşteri hizmetlerine sahip olmak, büyük bir tasarruf hesabının bir diğer önemli yönüdür. Bir bankaya biraz daha fazla ilgi duyuyorsanız ancak müşteri hizmetleri korkunçsa, muhtemelen pişman olacaksınız. Ben katı itibarı olan veya daha önce edindiğim tecrübelerim olan firmalara bağlı kalmayı seviyorum.

Bu listedeki hesapların hepsi iyi müşteri hizmetleri ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunar.

Erişim

Paranıza kolayca erişmek istersiniz. Beklenmedik bir aksaklık sırasında acil durum fonundan para çekmek için bir sürü çemberin içinden atlamak zorunda kalırsanız, bu amacı yener. Tasarruf hesaplarına baktığınızda diğer hususlar:

Fiziksel şubeye gitmek zorunda mısın? Veya akıllı telefonunuzu kullanarak çevrimiçi para transfer edebilir misiniz? ATM erişiminden ne haber? Ülke genelinde ATM'lerden ücretsiz olarak para çekebilir veya en azından ödediğiniz ücretler için geri ödeme alabilir misiniz? Çok benzer iki bankayı karşılaştırırken erişim bir hakem olabilir.

Tasarruf Hesabınızın Amacını Anlayın

Gelecekteki alımlar ve harcamalar için tasarruf yapmak, finansal durumunuzu stabilize etmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Kredi harcamayı kullanmaktan (ve her ay bakiyeyi ödemezseniz borca ​​yükselmek), harcama hedeflerinizi tanımlamak ve tasarruf etmek, finansal geleceğini bozmadan istediğiniz şeyleri satın almanıza yardımcı olabilir.

Yağmurlu bir gün için bir acil durum fonu bulundurmanın iyi bir fikir olabileceğini de anlamalısınız. Aracın tamire ihtiyacı olduğunda veya kurutucuyu değiştirmeniz gerektiğinde ne olur? Bir acil durum fonu, bu beklenmedik masrafları karşılamak için sizi borçlanma ihtiyacından koruyabilir.

Yüksek getirili bir hesap iyi olsa da, tasarruf hesabınızın servet oluşturmanıza yardımcı olmayacağını, böylece emekliliğinizi finanse edebilmenizin (bir Roth IRA aracılığıyla emeklilik için yatırım yapma hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz) tanınması gerektiğini bilmek önemlidir. Tasarruf hesabınızdan yüksek getiriler beklemekten ziyade, bunun hakkında nasıl düşünüleceğini görebilirsiniz:

Likidite

Tasarruf hesabının en büyük avantajlarından biri likidite. Çünkü nakit, kullanmanız için anında mevcut. Hisseleri satmak zorunda değilsiniz ve satış gelirleri için ya da paranızı almak için çemberlerden atlamak zorunda değilsiniz. Hemen kullanılabilir.

Bir acil durum fonu için tasarruf hesabı yapan budur. İhtiyacın olursa hemen paraya ulaşabileceğini biliyorsun. Likidite ayrıca kısa vadeli tasarruf hedefi için paranıza erişmenizi de sağlar. İhtiyacınız olduğunda tasarruf hesabınızla ödeme yapabileceksiniz ya da paranızı, tatilinizi ayırmak için kullandıktan sonra kredi kartınızdan anında ödeme yapmak için kullanabilirsiniz (ve puan kazanabilirsiniz).

Emniyet

Tasarruf hesabını finansal stratejinize dahil etmenin diğer nedeni, paranızı güvende tutabilmenizdir. Bir tasarruf hesabında tuttuğunuzda borsada tatil paranızı kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok. Tasarruf hesabınızla acil bir durum için ihtiyacın olduğunda paranın olduğunu biliyorsun. Ayrıca, hesabınız federal sigortalı bir kuruma sahipse, banka başarısız olursa paranızı kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Tasarruf hesabınızı zenginliklerinizi büyütmenize yardımcı olacak bir yer olarak düşünmeyin ve bunun yerine, varlıklarınızı korumanın ve uzun vadeli mali durumunuzun borç nedeniyle bozulmasını önlemenin bir yolu olarak düşünün. Tasarruf hesabınızı kısa vadeli hedefler için tasarruf etmenize yardımcı olacak bir yöntem olarak da düşünebilirsiniz. Zaman içinde servet oluşturmanıza olanak tanıyan bir yatırım stratejisiyle birlikte bir tasarruf stratejisi oluşturduğunuz sürece, genel mali planınıza dengeli bir yaklaşımınız olmalıdır.

Bir acil durum fonu biriktiriyor ya da sadece gelecek yıl güzel bir tatile para harcamayı planlıyorsanız, paranızı tutmak için büyük bir tasarruf hesabına ihtiyacınız var. Tasarruf hesabınızdan olabildiğince fazla verim almak için en sevdiğim yerler.

Tasarruf hesap türleri

Birkaç farklı tasarruf hesabı var ama endişelenmeyin, ana fikir hala aynı.

Banka Tasarrufu Hesapları

Bu, fiziksel bir bankadaki tasarruf hesabının geleneksel fikridir. Bir bankanın herhangi bir yerel şubesine girebilir ve bu tasarruf hesaplarından birini açabilirsiniz. Normalde, bu hesaplar bakım ücretleri ve düşük faiz oranlarına sahiptir.

Çevrimiçi Tasarruf Hesapları

Bu hesaplar, hesabı tamamen çevrimiçi olarak yönetmeniz dışında, geleneksel bir tasarruf hesabına neredeyse aynı şekilde çalışır. Çoğu durumda, çevrimiçi tasarruf hesapları, daha düşük genel maliyete sahip oldukları için biraz daha iyi faiz oranları sunar.

Çocuklar İçin Tasarruf Hesabı

Belki de çocuklarınız için bir tasarruf hesabı açmak istersiniz, bu çok iyi bir fikir! Bazı bankalar özellikle çocuklar için tasarlanmış tasarruf hesaplarına sahiptir, ancak endişelenmeyin, hesap üzerinde kontrol sahibi olacaksınız. Çocuklarınızı para yönetimi konusunda öğretmenin harika bir yolu.

Feragatname: Aşağıdaki yanıtlar banka reklamveren tarafından sağlanmamakta veya hizmete verilmemektedir. Yanıtlar, banka reklamvereni tarafından incelenmemiş, onaylanmamış veya başka bir şekilde onaylanmamıştır. Banka reklamvereni değil

Videoyu izle: Yapı Kredi Mobil ve İnternet Şubesi'nni Tanıyın

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

401K Erken Para Çekme Cezaları: Bilmeniz Gerekenler
Yatırım

401K Erken Para Çekme Cezaları: Bilmeniz Gerekenler

En çok kazanılan yetişkinler gibi, 401K planına para yatırıyorsanız, muhtemelen bunun emekliliğiniz için bir kurulum olduğunu biliyorsunuzdur. Vergilemeden önce her maaştan paylaştırdığınız yüzdeyi sadakatle sayarsınız ve eğer şanslıysanız, belirli bir yüzdeyle eşleşen bir şirketle işiniz vardır.
Devamını Oku
Geleneksel IRA 2015 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey
Yatırım

Geleneksel IRA 2015 Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Roth IRA'yı ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun. Aşk, aşk, onu seviyorum! Aslında Roth IRA'ya 401k olduğumdan daha çok aşığım. Ve zaten hedef tarih yatırım fonları hakkında ne hissettiğimi biliyorsunuz. Peki ya geleneksel IRA? Emeklilik planınızda hala yer var mı? Betcha !! 401 (k) mevduatınızda bir eşleşme sunan bir şirkette çalışmak için şanslıysanız, o bedava paradan uzaklaşmayın.
Devamını Oku
IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?
Yatırım

IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?

401K Devrilme Seçenekleri İşinizden ayrıldığınızda, gönüllü olsun ya da olmasın, 401 (k) ile ilgili önemli bir karar vermeniz gerekir. Birçoğu 401 (k) ile ne yapabileceklerine dair tüm seçeneklerine aşina değil, yanlış seçim yapmak sana mal olabilir. Çoğu insan 401 (k) rollover konseptine aşinadır, ancak hala süreç boyunca biraz yardıma ihtiyaç duyar.
Devamını Oku