Maliye

Peer-to-Peer Lending Yazılım Hizmetleri

Eşler arası kredilendirme arttıkça, eşler arası yatırımlar da artmaktadır. Ancak, peer-to-peer yatırımlarıyla ilgili komplikasyonlardan biri, yüzlerce bireysel kredi notunu içerebilen bir portföyü yönetmektir. Eşler arası yatırım yazılım hizmetleri resmin içine giriyor. P2P ile nasıl kredi alabileceğinizi merak ederek P2P İncelememizde anlamanıza yardımcı olabiliriz.

Peer-to-Peer Yatırım Yazılım Hizmetleri Nedir?

Eşler arası kredilere yatırım yaptığınızda, genellikle çok sayıda kredinin küçük dilimlerini satın alırsınız. Sıklıkla “kredi notları” olarak adlandırılan, 25 $ gibi küçük mezheplere sahip olabilirler veya tüm kredileri satın alabilirsiniz. Bu, 400 farklı kredi notuna 10,000 dolarlık bir yatırım yapabileceğiniz anlamına gelir.

Bu, mükemmel bir yatırım çeşitliliği sağlayabilir, paranızı o kadar çok krediye yatırabilir ki, bir ya da birkaç tane üzerinde varsayılan, portföyünüzü maddi olarak zarar vermeyecektir. Ama aynı zamanda, Aynı zamanda bir yatırım yönetimi kabusu! 20-30 hisse senedi barındıran bir hisse senedi portföyünü yönetmek için yeterince karmaşık olabilir, ancak yüzlerce bireysel yatırımı olan bir kredi portföyünü hayal edin.

Bu nedenle eşler arası yatırım yazılım hizmetleri ortaya çıkmıştır. Yüzlerce hatta binlerce farklı kredi notu içeren bir portföyü yönetmenizi sağlar. Çoğu durumda, tek yapmanız gereken, yatırım yapmayı seçtiğiniz krediler için kriterler oluşturmaktır ve eşler arası yatırım yazılım hizmeti, sürecin tüm mekanik işlemlerini sizin için ele alacaktır. Bu, bireysel kredi notlarının hem satın alınması hem de satılmasını içerir.

Bu, büyük bir peer-to-peer yatırım portföyünü yönetmek için deneyime sahip olmadığınız sürece, varsayımınızdan daha önemli bir yönetim aracıdır. Eşler arası kredi platformlarına yatırım yapma fikri basit olsa da, gerçek süreç genellikle değildir.

Nedeni bir kısmı, borç verme sürecinin işleyiş şeklidir. Birisine para ödediğinizde, kredi için belirli bir terim vardır. Borçlu, hem anapara hem de faizden oluşan kredinin aylık ödemesini yaptığı için, borç, daha sonra, kredinin sonuna kadar sıfıra düşerek, amortismana uğrar. Hisselerin aksine, kredi yatırımları kendi kendini tasfiye ediyor. Krediyi aldıktan sonra, hemen küçük olmaya başlar.

Bu nedenle, krediler itfa edildiğinde, iade edilen anaparayı düzenli olarak yeniden yatırmanızı sağlayan bir sisteminiz olması önemlidir. Eğer siz yapmazsanız, tüm portföyünüz nihayetinde sıfıra inecektir. Ve aylık kredi ödemelerini gelir olarak alırsanız, son krediler tamamen ödentikten sonra, portföyünüz tamamen - sıfıra kadar - tamamen ödeyecektir.

Bu, eşler arası yatırımın, ödenmekte olanların yerine geçmek için sürekli olarak yeni kredilere yatırım yapma süreci olduğu anlamına gelir.

Teorik olarak, ortalama eşler arası kredi beş yıllık bir süreye sahip olduğundan, 400 kredi notu içeren 10.000 $ 'lık bir portföyünüz varsa, portföyünüzün tam olarak yatırılmasını sağlamak için her yıl 80 yeni kredi notu satın almanız gerekir.

Çok fazla satın alma ve çok detay var. Ancak peer-to-peer yatırım yazılım hizmetleri sizin için işleyebilir.

İşte mevcut en iyi eşler arası yatırım yazılım hizmetlerinden bazıları:

NSR Invest

2011 yılında kurulan NSR Invest, mevcut bir eşler arası yatırım yazılımıdır. Hem yatırım danışmanlarına hem de bireysel yatırımcılara açıktır. Yazılım, Lending Club, Prosper ve Funding Circle dahil olmak üzere doğrudan eşler arası kreditörlerle doğrudan çalışır. NSR Invest, eşler arası platformlarda 100 milyon dolardan fazla yatırım yapan binlerce müşteriyle birlikte çalışır.

Hizmetin, öncelikle ve en önemlisi, eşler arası kredi yatırımlarınızı yönetmek için doğru stratejiyi seçmenize yardımcı olmaktır. Size özel kredi stratejilerine, kurumsal sınıf ticaret teknolojisine ve kesintisiz görünürlük ve raporlamaya erişim sağlar. Servis, kredi seçimi, risk yönetimi ve yeniden dengeleme konusunda size yardımcı olacaktır.

Ayrıca, yardıma ihtiyaç duyduğunuzda eşler arası yatırım çabalarında size yardımcı olabilecek personele sahiptir. Aslında, uzmanlarına telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla ulaşılabilir. Ve değerin için, NSR Invest bir SEC Kayıtlı Yatırım Danışmanıdır.

Hizmeti kullanabilmek için, tamamen yönetilen bir hesap için en az 10,000 dolar, veya kendi hesabınızı yöneten bir hesap için en az 5000 ABD doları gerekir. Hepsinden iyisi, hesabınızdaki ilk 20.000 ABD doları ücretsiz olarak yönetilir ve NSR Invest incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

LendingRobot

Seattle merkezli LendingRobot, bireysel yatırımcılar için kredi yatırımlarını otomatikleştiren bir hizmettir. Aslında, şu ana kadar yaklaşık 2 milyon yatırım emri aldıklarını iddia ediyorlar. Bunu, hem yüksek hem de düşük risklerin en iyi kombinasyonunu getirmeye yardımcı olan hem kolay hem de uygun maliyetli bir şekilde yaparlar. Bunu, bulut teknolojilerini makine öğrenimi algoritmalarıyla birleştirerek yaparlar.

Ödünç Robot İncelememizde tüm şirketi kapsıyoruz, ama işte bunun en kısa yolu. LendingRobot, Lending Club, Prosper veya Funding Circle gibi eşdüzeyli kredi siteleriyle mevcut borç verme hesabınıza bağlayarak başlar. Risk profilinizi belirttikten sonra LendingRobot'un sizin için en iyi şekilde çalışacak özel, makine öğrenmesi tabanlı bir strateji uygulamasına izin verin.

Araç, yeni krediler bulunduğunda tanır ve belirli risk profilinize uyan kredileri otomatik olarak satın alır. LendingRobot ayrıca mevcut kredi notlarınızı satabilir, hatta ikincil bir piyasada halihazırda ihraç edilmiş kredileri satın alabilir.

Yazılım, kredi notlarının alım satımını otomatik olarak gerçekleştirecek bir set-it ve unutma yatırım stratejisi oluşturmanıza izin verir.Ayrıca portföyünüzü, beklenen getiriler ve nakit akışı tahminleriyle tamamlamanıza da olanak tanır.

LendingRobot da kullanımı ekonomiktir. Eşler arası kredi portföyünüzdeki ilk 5.000 dolar ücretsiz olarak yönetilmektedir. 5.000 $ üzerindeki bakiyeler yıllık% 0,45 oranında tahsil edilir. Pek çok robo danışmanının, borsa yatırım fonlarına yapılan yatırımlardan ve geleneksel bir yatırım danışmanı için ne ödeyeceğinizden daha düşük ücret alması ücrete yakındır.

BlueVestment

BlueVestment, özellikle Borç Verme Kulübü ile çalışan eşler arası yatırım yazılımıdır. Hızlı yatırım, çoklu hesap desteği, uygun hesap yönetimi ve yatırım stratejilerinize güç sağlamak için basit ve kolay anlaşılır araçlar sağlar.

BlueVestment, sizin adınıza tüm yatırım eylemlerini gerçekleştirerek Lending Club hesabınızı yönetir. Bu, Lending Club hesabınıza erişim gerektirecekleri anlamına gelir, bu yüzden Lending Club hesap API bilgilerinizi sağlamalısınız. Bundan sonra, servis yeni kredilere erişimi maksimize etmek için gün boyunca sürekli olarak çalışır.

BlueVestment, kamuya açık hale geldiği anda her krediye erişmenizi sağlar. Kredi filtreleri ve gelişmiş kredi filtreleri (90'a kadar farklı metrik kullanarak) kurarak yatırım stratejinizi sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz. Ayrıca, kredi filtrelerinize öncelik vermenizi sağlar, böylece en iyi notları alırsınız ve not başına yatırım yapacağınız dolar miktarını belirtin.

BlueVestment, her ay 1000 dolar ücretsiz yatırım yapmanıza izin verir ve yıllık ücret yoktur ve nakit olarak yatırılan fonlar için ücret alınmaz. Yatırım başına% 0.20 ile% 0.45 arasında düşük bir hizmet ücreti alırlar. BlueVestment gözden geçirmemiz, platformun, hesaplanan off notları için kredi almanıza nasıl izin verdiğini (ve yüzlerce farklı krediye yatırım yaptığınızda gerçekleşecek olanları) da gösterir.

PeerCube

2011 yılında kurulan PeerCube, hem bireyler hem de kurumlarla çalışan eşler arası bir yatırım yazılımıdır. Şirket, Kanada ve Japonya'daki diğer eşler arası platformlarla da çalışmasına rağmen, Lending Club ve Prosper ile hesapların yönetiminde yardımcı olmaya çalışır.

Hizmet, yatırım yapmak istediğiniz kredileri seçen bir kredi filtresi oluşturarak çalışır. Ancak istediğiniz kadar filtre de oluşturabilirsiniz. Varsayılan ölçütler her filtre ayarlanır, ancak istediğiniz kadar çok filtre oluşturabilir ve her filtre içindeki parametreleri değiştirebilirsiniz.

Bu filtreler, Lending Club ya da Prosper'da mevcut olan birçok krediyi gözden geçirmenizi ve kredi amacı, kredi oranı ve borç alanlarının konumu dahil seçtiğiniz kriterlere göre en iyi yatırım seçeneklerini daraltmanızı sağlar. Bu, notların sayısını azaltmanızı ve istediğinizleri seçmenizi kolaylaştıracaktır.

Bir seferde en fazla 100 filtrelenmiş not görüntüleyebilirsiniz ve uygulama size diğer borç verenler tarafından finansmanın durumu için finansman ilerleme çubuğunu gösterecektir. Bu size hızlı bir şekilde yatırım ilgisi çeken bir kredi notuna atlamak için bir fırsat verecektir. Eğer bir krediyi seviyorsanız, “Lend” i tıklamanız yeterlidir ve sipariş verilecektir.

PeerCube ayrıca kendi mülkiyetine sahiptir Risk Endeksiolarak da bilinen Kötü Kredi Deneyim Dizini veya BLE Endeksi. PeerCube, faiz oranı, FICO aralığı ve kredi terimi de dahil olmak üzere endeksin hesaplanmasında 19 öznitelik kullanır. Daha sonra, bu 19 öznitelikteki önceki deneyimlere dayanarak kredi temerrüdü olasılığını gösteren bir puan üretir.

Risk Endeksi, eşler arası kredilendirme sitelerinin kendileri tarafından verilen kredi notu ile aynı şey değildir; Aslında Risk Endeksi, endeksi hesaplamada kredi notunu bile dikkate almamaktadır. Kredi varsayılanlarını mutlak asgari düzeyde tutmak için yatırımcıya ekstra bir risk değerlendirmesi katmanı sağlar. Bu önemlidir, çünkü varsayılan oranların yatırımlarınızdaki net getiriler üzerinde bir etkisi vardır. Her zaman en iyi ödeme notlarını aramak istersiniz, ancak aynı zamanda en düşük varsayılanlık oranına sahip olanlar.

Akran Kredisi Sunucusu

Akran Kredisi Sunucusu başka bir eşler arası yatırım yazılım hizmeti. Sadece Lending Club ile çalışır ve servis kesinlikle ücretsizdir.

Uygulama yaklaşık 10 dakika içinde kurulabilir ve aynı zamanda yatırımlarınızı yönetmek için bir set-it-ve-unutma felsefesini kullanır. Diğer eşler arası yatırım yazılım hizmetleriyle olduğu gibi, Peer Lending Server, yeni kredi tekliflerini gözden geçirmenize ve yatırım yapmak istediğiniz notları bulmanızı sağlayacak belirli filtreleri seçmenize izin verir.

Hizmet, ağırlıklı olarak kredilendirme kredilerinde yoğunlaşmaktadır ve bu, eşler arası kredilendirmede en önemli faktör olduğunu düşünmektedir. Uygulama, yeni krediler listelendiğinde kredileri bir saniyelik bir süre içinde filtreleyebilir. Riski en aza indirirken geri dönüşü en üst düzeye çıkarmak için tarihsel analitiği, mevcut ve öngörülen yatırım getirisini sağlarlar. Bu, yatırım amaçlı kullanılabilir en iyi kredileri tam anlamıyla kirazla açmanıza olanak tanır.

Hizmet ayrıca portföy analizi sağlar. Bu size, vadesiz dönemler de dahil olmak üzere, portföyünüzde sahip olduğunuz tüm kredi notlarının mevcut durumunu sağlar. Kredi ödeme planını ödemesiz dönemden 16 ila 30 gün geçe kadar bozabilir. Bu, kredilerinizin gerçekten nerede olduğu konusunda daha doğru bir değerlendirme sağlayacaktır.

Faiz Radarı

Faiz Radarı, sadece Lending Club ile çalışan başka bir eşler arası yatırım yazılımıdır. Daha iyi getiri için düşük riskli yüksek faizli krediler sunmak için çalışır. Henüz ücretsiz sunulan başka bir yatırım yazılımıdır - en azından ilk 30 gün için.

Kendi yatırım stratejilerinizi tasarlamanıza veya önceden tanımlanmış modellerinden birini kullanmanıza olanak sağlayacak istatistiksel araçlar sağlarlar.Konservatif stratejilerden birini seçebilir,% 6 ila% 10 arasında bir getiri sağlayabilir veya% 15 ile% 20 arasında getiri sağlayabilen çok agresif stratejilerden yararlanabilirsiniz (tüm geri dönüşler net tüm kayıp oranlarıdır, bu da kredilerle azaltılacağı anlamına gelir) portföyünüzdeki varsayılan değerler).

Kredi filtreleri oluşturabilir, daha sonra ev sahibi (kredi, kira, konut kredisi) kredileri, kredi süresi ve diğer kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Uygulamanın, Nakit Akışı Oluşturucu, stratejileri kaydetme ve alma, Strateji performansını izleme, Kredi Açıklaması kelime frekans analizcisi ve uyarılar gibi gelişmiş araçları vardır.

Uygulama ayrıca, ilk yatırımınızdan kredi tamamen ödenene kadar yatırım yaptığınız tüm notları takip etmenize izin verecektir. Uygulamayı, Kredi Kulübünde FolioFn Listeleri aracılığıyla mevcut kredileri taramak için de kullanabilirsiniz.

Peer-to-peer yatırımları, özellikle sabit gelirli yatırımlardaki faiz oranlarının çok düşük olması nedeniyle hızla popüler bir yatırım haline gelmektedir. Eşler arası yatırımlar, yatırımınızdan daha yüksek getiri oranları elde etmenizi sağlar. Ancak, manuel olarak yönetmeyi denerseniz, süreç biraz karmaşık olabilir. Peer-to-peer yatırım yazılım hizmetleri budur ve yukarıda sıralananlar sektördeki en iyiler arasındadır.

Videoyu izle: Peer 2 Peer (P2P) kredi yazılımı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Geico Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Geico Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası, herhangi bir genel mali planın önemli bir bileşenidir - yaşına veya iş durumuna bakılmaksızın. Bunun sebebi, sevilenlerin, cenaze masrafları ve diğer mali harcamalar da dahil olmak üzere, ödenmesi gereken büyük çaplı borçlarla karşı karşıya kalabilmeleridir. Hayat sigortası poliçelerinden elde edilen gelirler gelir vergisinden muaftır, bu nedenle sevdikler fonların tüm ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçları için kullanabilirler.
Devamını Oku
Finansal Krizden Nasıl Kurtulur?
Maliye

Finansal Krizden Nasıl Kurtulur?

Epik bir aile tatili olması gerekiyordu. O kadar. Resim: Nashville, Tennessee'deki geçici kiracılığımıza yeni taşındık ve bir ara verdik. O zamanlar fark etmediğimiz en güzel şey, yeni okul bölgemizin “Fall Break” olarak adlandırdığı gerçeğiydi. Şimdi, Şükran Günü için okuldan ara verdik, ama bu özel kırılma, Ekim.
Devamını Oku
Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol
Maliye

Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol

Amazon güneşin altında neredeyse her şeyi satıyor ve bu Amazon hediye kartlarını kolay bir hediye seçeneği haline getiriyor. Herhangi bir nedenle, Amazon hediye kartı yerine gerçek paraya sahip olmayı tercih edebilirsiniz. Amazon hediye kartlarınızı nakit olarak satabileceğiniz çeşitli yollar. Amazon hediye kartlarınızı satmakla ilgili iyi haber, kullanılmamış veya kısmen kullanılmış bir hediye kartı satabiliyor olmanızdır.
Devamını Oku
Satışta Sıfırdan 1 Milyon Dolara Nasıl gitti?
Maliye

Satışta Sıfırdan 1 Milyon Dolara Nasıl gitti?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin: Kuzey Carolina'nın kalbinde yaşayan 30'lu evli, evli bir babayım. Kariyerimin çoğu için çevrimiçi alanda çalıştım. Günlük işimde pazarlama planlarıyla büyük perakendecilere yardımcı oluyorum ama geceleri serbestim. İşletmem iMark Interactive olarak adlandırılıyor.
Devamını Oku