Maliye

P2P Borçlular ve Yatırımcılar için Upstart Yorumlar

Upstart, internette bulunan yeni eşler arası (P2P) kredi platformlarından biridir. Ancak bu platform hızla ilerliyor ve hem borç alan hem de yatırımcıların ilgisini çekiyor. Hizmetin neredeyse iki yaşında olmasına rağmen, Upstart, ister borçlu ister yatırımcı olsun, kullanmak için daha iyi P2P platformlarından biri olabilir.

Upstart Hakkında

Palo Alto, California'da bulunan Upstart, 2014 yılında faaliyete başlayan eşler arası bir kredi platformudur. Upstart'ın ihale çağına rağmen, bu platform zaten 300 milyon $ 'dan fazla krediye sahiptir. Şirket, banka kredileri için bile çok farklı borç verme kriterleri kullanarak kişisel krediler sağlamak için “eski Google çalışanları tarafından kuruldu”.

Upstart üzerinden yapılan tüm krediler, New Jersey'de kiralanan ancak bağımsız yatırımcılar tarafından finanse edilen FDIC sigortalı bir ticari banka olan Cross River Bank tarafından yapılmıştır.

Borçlanma Tekrar İnceleme

Birçok açıdan, Upstart üzerinden borç almak, Lending Club ve Prosper gibi diğer P2P ödünç verme sitelerinde yer alan sürece benzer. Uygulama tamamen çevrimiçi olarak tamamlanır, kredi talebiniz - eğer uygunsa - derecelendirilir ve fiyatlandırılırsa, o zaman kredi finanse edilir.

Fakat Upstart'ı farklı kılan şey, kredinizin üstlenme şeklidir. Kredi puanınızı, kredi notlarınızı ve iş geçmişinizi, diğer borç verenlerin yaptığı gibi kontrol ediyorlar. Ancak bu, Upstart'ın size borç verilip verilmeyeceğinin belirlenmesinde kullandığı tek kriter değildir. Ayrıca eğitiminizi ve çalışma alanınızı da göz önünde bulundururlar.

Fikir şu ki “siz kredi puanınızdan daha fazlasısınız”. Upstart ayrıca, eğitim deneyiminiz aracılığıyla gösterildiğini düşündüğünüz gelecekteki potansiyelinizi de göz önünde bulundurur. Mezun olduğunuz kolej, not ortalamanızın ortalamasını ve büyük - belli başlı belli başlı çalışma alanlarını ödünç bakış açısından avantaj olarak değerlendireceklerdir. Upstart sistemi, “gelecekteki asal” borç verenler olarak ifade ettiği şeyleri tanımlamayı ve kredilendirmeyi amaçlamaktadır.

Upstart hedef borçlu. Bir borçlunun eğitiminin dikkate alınması nedeniyle, Upstart yeni ve yeni üniversite mezunlarına çok uygundur. Şirket, kredi tarihinizin ne kadar derin, hatta istihdam geçmişinizle daha az ilgileniyor. Gelecekteki geliriniz için potansiyeliniz önemli bir konu haline gelir.

Geleneksel kredi gereksinimleri. Upstart, en az 640 kredi puanınızın olmasını gerektirir, ancak minimum kredi geçmişi gereksinimi yoktur. Kredi raporunuzda herhangi bir iflas ya da diğer olumsuz genel kayıtlarınız olmamalıdır.

Ayrıca, herhangi bir asgari gelir seviyesi yoktur, ayrıca azami borç-gelir oranı da (DTI) yoktur. Bir banka, yetersiz gelir nedeniyle bir borç için sizi reddetti, büyük bir avantaj olabilir.

Minimum / maksimum kredi tutarları.Upstart'taki minimum kredi tutarı 3.000 $, maksimum tutar ise 35.000 ABD dolarıdır.

Kredi terimi Upstart, 36 ay veya 60 ay ile iki kredi şartı vardır.

Kredi amacı Upstarts kredileri genellikle kişisel krediler olarak sınıflandırılır, ancak bunları hayal edebileceğiniz herhangi bir amaç için kullanabilirsiniz. Örneğin, kredi kartlarını ödemek, borçları birleştirmek, öğrenci kredilerini yenilemek, okul kampı için bir ders almak, üniversite veya yüksek okul için ödeme yapmak, büyük bir satın alma yapmak, yerini değiştirmek, tıbbi fatura ödemek, işi başlatmak veya genişletmek için geliri kullanabilirsiniz. , beğendiğin bir araba ya da başka bir şey satın al.

Kredi nitelikleri. Upstart ile bir krediye hak kazanmak için, bir ABD vatandaşı veya daimi ikamet eden bir yabancı olmanız, en az 18 yaşında olmanız, Batı Virginia'da yaşamamanız, geçerli bir e-posta hesabına sahip olmanız, adınızı, doğum tarihinizi doğrulayabilmeniz ve Sosyal Güvenlik numarası, tam zamanlı iş ya da tam zamanlı iş teklifi altı ay içinde başlayan, ya da düzenli bir yarı zamanlı iş veya düzenli gelir kaynağı ve ABD bir banka hesabı var.

Başvuru süreci. Uygulama çevrimiçi ve akademik bilgileriniz, iş deneyiminiz ve kredinin amacı hakkında bilgi ister. Uygulamada verilen tüm bilgilerin doğru olması gerekir. Uygulamayı iki dakika kadar kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz.

Eğer kredinizi en geç saat 17.00'den (Doğu Saati) kabul ederseniz, kredi kazancınız genel olarak bir sonraki iş gününde kullanılabilir olacaktır. Aksi takdirde iki iş gününden sonra gelmeleri gerekir. Ancak, eğer kredi eğitim amaçlı kullanılıyorsa, kredinizi kabul ettiğiniz zaman ile fonlar geldiğinde üç günlük bekleme süresi vardır. Her halükarda, kredi gelirleri banka hesabınıza bağlanacaktır.

Belgelendirme gereksinimleri. Upstart kredi raporunuzu çalıştırır ve gelirinizi destekleyen belgeleri yüklemeniz gerekir. Tam zamanlı bir çalışan iseniz, en son ödeme kodunuzu sağlamanız gerekir. Bonus veya komisyon gelirinden yararlanacaksanız, işverenden şartları ve beklenen geliri belirten bir teklif mektubuna ihtiyacınız olacaktır. Birden fazla işiniz varsa, her biri için en son ödeme yoluna ihtiyacınız olacak.

Kira geliri kiralanan mal üzerinde bir kira sözleşmesinin bir kopyasını talep edecektir. Serbest meslek sahibi iseniz, en son yılın gelir vergisi beyannamelerine ve cari yıl faturalarının kopyalarına ihtiyaç duyacaklardır.

Üniversite geçmişiniz kredi değerlendirme sürecinin önemli bir parçası olduğu için, üniversite transkriptinizin bir kopyasını da vermeniz gerekebilir. Başvuru tarihinizden sonraki dört yıl içinde mezun olmanız durumunda bir üniversite transkripti gerekecektir.

Gelir üzerinde bir nokta daha, ve büyük bir tane.Upstart için başvuracağınız kredi kişisel bir kredi olduğundan, başvurunuzda diğer hane gelirini de dahil edemezsiniz. Evli iseniz eşinizin gelirini de içerir. Kalifikasyonunuz sadece gelirinize dayanmaktadır.

Ya işini kaybedersen ve ödemeleri yapamazsan ne olur? Upstart bu noktada özel bilgi vermez, ancak aşağıdaki iddiaları web sitesinde yapar:

“Sıkıntı yaşıyorsanız ve ödeme yapamıyorsanız, lütfen hemen bizimle iletişime geçin. Ödeyemiyorsanız, ek ücret veya cezalardan kaçınacak alternatif bir ödeme planı üzerinde çalışabiliriz. ”

Ayrıca, aylık ödeme tarihinizi, planınıza daha iyi uyacak şekilde değiştirme seçeneğiniz de vardır. Bununla birlikte, yeni ödeme tarihinin gerçek bitiş tarihinizden önce ayarlanması gerekir, aksi halde ek faiz tahakkuk edecektir.

Teminat. Burada daha iyi haberler var; Upstart kredilerinden herhangi bir teminat gerektirmez.

Faiz oranı ve ücretler. Faiz oranınız model tarafından oluşturulur ve uygulamanıza ve kredi raporunuzun “yumuşak çekilmesine” dayanmaktadır. Fiyatlar, 36 aylık bir kredi için% 4,66'dan Nisan'a% 29,99'a, 60 aylık krediler için ise% 6,00 ile% 27,32 arasında değişmektedir.

Diğer birçok P2P borç verenleri gibi, Upstart bir üretim ücreti talep ediyor. Bu ücret, kredi miktarının% 1 ila% 6'sına eşittir (Prosper ve diğer borç verenler ile aynı çizgide). Ancak, kredinizi erken ödemeyi tercih ederseniz, ön ödeme cezası yoktur.

Upstart Yatırım İncelemesi

Upstart, borç alanlara borç vermekle ilgilidir, ancak eğer bir yatırımcı olarak platforma katılmak istiyorsanız aynı derecede uzlaşmacıdır.

İşte önemli noktalar:

Minimum yatırım. Bir hesap açmak ve Upstart ile yatırım yapmak için sadece 100 $ 'a ihtiyacınız var.

Kredi kalitesi Upstart, kredilerinin yaklaşık% 98'inin güncel olduğunu veya tam olarak ödendiğini iddia ediyor. Kredilerinin sadece yaklaşık% 1.1'i 30 günden fazladır ve sadece% 1,2'si kapalı olarak listelenmiştir.

Borçlu kalitesi. Upstart'ın kredileri hakkında sahip olduğu iyi deneyim, tipik Upstart borçlunun profili ile ilgilidir. İşte bazı istatistikler:

 • Ortalama FICO puanı: 691
 • Ortalama gelir: 105,842 ABD doları
 • Üniversite mezunları:% 90,9
 • Refinansman kredi kartları:% 76,2

Kredi kartlarını yeniden finanse etmenin borçlu profili olarak neden pozitif bir faktör olarak görüldüğüne dair birtakım açıklamalara ihtiyaç vardır. Krediler, mevcut borçların bir çeşit yenilenmesini temsil ettiğinde genellikle daha iyi performans gösterirler. Borçlunun geçmişte bu borcu başarılı bir şekilde yönetmesi durumunda, bir kredi notu kaydı ve yeni finansmanın benzer şekilde iyi yönetilebileceğine dair daha iyi bir şans vardır.

Borçlu, yüksek faizli döner kredi kartı borcunun yerine sabit faizli taksitli bir kredi ile Upstart'tan yeni bir kredi kullanmaktadır, özellikle yeni aylık ödeme, toplam ödemenin ne olduğundan daha düşükse borçlunun mali durumu hemen iyileşir. yeniden finanse edilen kredi kartları.

Beklenen Getiri. Aşağıda göreceğiniz gibi, bankalar ve aracı kurumlar aracılığıyla elde edilebilecek fiyatların çok üstünde olan Başlayan kredi portföyünüzün faiz oranlarını kazanmayı bekleyebilirsiniz.

Aşağıda, kredi notuna dayalı olarak sitede listelenen modellenen iadeler:

 • AAA - 3 yıl krediler% 3.79; 5 yıl krediler% 5.67
 • AA - 3 yıl krediler% 4,50; 5 yıl vadeli krediler% 6,18
 • A - 3 yıl krediler% 5,60; 5 yıl vadeli krediler% 7,14
 • B - 3 yıl krediler% 6.88; 5 yıl krediler% 9.13
 • C - 3 yıl krediler% 7,93; 5 yıl krediler% 11,92
 • D - 3 yıl krediler% 9.01; 5 yıl vadeli krediler% 13,67
 • E - 3 yıl krediler% 10,57; 5 yıl krediler% 15,57

Her not ve kredi vadesi için modellenen getiriler, her sınıf ve dönem için farklı olan yıllık kayıp oranının netidir. Örneğin, AAA kredileri için yıllık kayıp oranı üç yıllık kredilerde% 0,1'den az ve beş yıllık kredilerde% 1'den azdır. Spektrumun karşı ucunda, üç yıllık kredi notu E kredilerinde% 13,60'lık yıllık kayıp oranı ve beş yıllık kredi notu E kredilerinde% 11.19'luk bir artış söz konusudur.

Gelir vergisi raporlaması. Upstart, hesabınızda kazanılan vergilendirilebilir faiz gelirini 1099-INT Formunun IRS ile dosyalanmasıyla rapor edecektir. Doğal olarak, belgenin bir kopyasını alacaksınız. Bu belge, faiz gelirinin kazandığını izleyen en geç 31 Ocak tarihinden sonra size gönderilmesi gereken bir kopyasını alacaksınız.

Gelir vergileri, bir takım sebeplerle faiz gelirinizden mahsup edilebilir. Hesabınızı Upstart ile açtığınızda lRS Form W-9'u tamamlamadıysanız, stopaj gerekli olacaktır. Upstart'a verdiğiniz adın, Sosyal Güvenlik numarasının veya vergi mükellefi kimlik numarasının IRS kayıtları ile eşleşmemesi durumunda da gerekli olabilir. Ayrıca, IRS tarafından herhangi bir amaç için gerekli olduğunu bildirirse, stopaj yapılacaktır.

Upstart'tan para çekmek. İstediğiniz zaman, banka hesabınıza aktarılan Upstart yatırım hesabınızdaki nakit bakiyeleriniz olabilir. Bankanıza bağlı olarak, transfer ile birlikte yedi iş gününe kadar bir gecikme olabilir.

IRA hesapları Upstart ile kullanılabilir. Platform üzerinden kredilere yatırım yapmanıza olanak veren Upstart ile kendi hesabınızı yöneten bir IRA hesabı oluşturabilirsiniz. Bankalar ve aracı kurumlarda faiz oranlarının çok düşük olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bir Upstart hesabının sağlayabileceği yüksek faiz geliri, sabit gelirli IRA tahsisini tutmak için mükemmel bir yer olabilir.

Ücretler. Burada gerçekten iyi haberler var - Upstart yatırımcılara ücret talep etmiyor. Dahası, Upstart varsayılan krediler için ücret almaz. Daha da iyisi, kredi temerrüt halinde, Upstart, kredinin kredideki yatırımcılara kaynaklandığı zaman toplanan ücretleri geri çevirir.Kredi tutarının% 1 ile% 5'i arasındaki menşeli üretim ücreti büyük olabilir.

FDIC veya SIPC sigortası kapsamı yok! Upstart ile yatırım konusunda tek bir uyarı var. Upstart'ın iş dışı kalması durumunda, yatırımı platformla karşılayacak federal sponsorluğa sahip bir sigorta kuruluşu veya fonu bulunmamaktadır. Ancak, bu P2P platformları ile ortak olan başka bir faktördür.

Upstart, bir yedek hizmet sağlayıcının ve yöneticinin yerinde olduğunu ve böylece platform için tutulan kredilerin hizmete alınmaya devam edeceğini ve bu kredilerde bir yatırımcı olarak size ödeme yapacağını iddia ediyor.

Upstart İnceleme Özeti

Borçluysanız, Upstart kredileri onaylamada yenilikçi yöntemler kullanır. Bu, üniversiteden yeni çıkmışsanız ve finansal olarak tam olarak yerleşmemişseniz veya bankanız gelirinizin bir krediyi desteklemede yetersiz olduğunu düşünüyorsa, mükemmel bir kredi kaynağıdır. Platform çok kısa bir istihdam geçmişini, hatta yazılı bir sözünü kabul edecektir. Bankalar başvurunuzu reddedebilir olsa bile, size bir kredi için onaylanması için bir fırsat verir.

Bir yatırımcı bakış açısından, Upstart'ın kredi kalitesi sağlam getiriler sağlıyor. “Gelecek Başbakan” borçlulara yapılan vurgu, Upstart'ın diğer borç verenlerin görmezden geldiği bir pazara girmesine izin veriyor olabilir. Bu gelecekte daha iyi yatırım fırsatları sağlar.

İster ödünç almak ister yatırım yapmak için, P2P olanaklarından biri olarak Upstart'ı kontrol edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Emekli İçin Tasarruf - “Geç” Ne Zaman, Geç mi?
Maliye

Emekli İçin Tasarruf - “Geç” Ne Zaman, Geç mi?

Bugün milyonlarca Amerikalı, bir zamanlar yaptıkları yaşam tarzını yaşamalarına izin vermek için yeterli parası olmayan emeklilik yaşına giriyor. Hayata erken yatırım yapmaya başladığımız söylenirken, çoğumuz bir sebepten ötürü değil. Yıllar boyunca “daha ​​çok biriktirebilseydim” ve “daha ​​önce başlayacaklarını” isteyen birçok insanla konuştum.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur"/>
Maliye

Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur

Vergi dosyalama sezonu yine üzerimize düşüyor ve İyi Korunmuş Cüzdan her adımda size rehberlik etmek için burada. Bugün birkaç vergi dosyalama temelinden geçeceğiz ve en popüler 3 kendin yap vergi beyannamesi dosyalama sistemlerini gözden geçireceğiz. Vergi başvurusu, bazıları için uğraştığınız kesinti türlerine bağlı olarak, diğer durumlarda, biraz daha zor olan bir işlemdir.
Devamını Oku
Fit ve Sağlıklı Kalmanın Kolay Yolu ve Hayatınızı En İyi Şekilde Yaşayın
Maliye

Fit ve Sağlıklı Kalmanın Kolay Yolu ve Hayatınızı En İyi Şekilde Yaşayın

Tipik olarak, insanlara yatırımlarının “sentlerini” nasıl yapacağını gösteriyorum, ama bugün biraz farklı bir şeyler yapacağım. Bugün size nasıl sağlıklı ve formda kalmanız gerektiğine dair bazı ipuçları ve kolay yollar sunmak istiyorum. Buna karşı bir feragatname uygun ve sağlıklı kalmaya çalışmak, yapmak için kolay bir şey değildir ve hatta doğal olarak bana gelmez.
Devamını Oku