Maliye

Akran İş Kredileri

Birkaç yıl öncesine kadar, küçük işletmeler bankalardan ve diğer geleneksel kaynaklardan işletme kredileri almakla sınırlı kalmıştır. Ancak son birkaç yıl içinde başka bir kaynak açıldı ve bu da eşler arası (P2P) ticari krediler. Bunlar özellikle küçük işletmeler için özel olarak hazırlanmış kredilerdir ve küçük işletme sahiplerinin bankalarda bulabileceklerinden daha fazla kredi seçeneği sunarlar.

P2P Kreditörleri İşletme Kredilerinin Önemli Kaynakları Oldu

Ticari krediler yapan P2P platformlarının pazara girdiği küçük işletmeler için şanslı. Bankalar - her türlü kredinin en geleneksel kaynağı - iş amaçlı krediler söz konusu olduğunda özellikle ilgi veya cömert değildir. Eğer bir işletme sahibi iseniz ve işletme finansmanı almayı denediyseniz, muhtemelen sürecin zorluklarından haberdar olabilirsiniz.

Bu özellikle küçük iş alanında doğrudur. Bankalar işletmelere borç verir, ancak bunlar öncelikli olarak iyi kurulmuş işletmelerdir. Daha tipik olarak, orta ve büyük ölçekli işletmeleri temsil ederler. Bankalar, düşük riskli borçlanma nişleri olarak gördükleri için, şirketlerin güçlü bir geçmişe sahip olmaları, kredileri güvence altına almak için büyük gelir akışları ve varlık tabanları bulunmaktadır. Bu tür bir istikrar genellikle küçük işletmelerde olduğu kadar açık değildir ve bankalar özellikle kredi almakta zorlanmaktadır.

Sürecin karmaşık hale gelmesi, bankaların genellikle 100,000 $ 'dan daha az işletme kredisi yapmamasıdır. Genellikle kredinin kârlılığına bağlı olarak zaman ve çabalarına değmeyecek kadar küçük krediler görürler. Yani, eğer küçük bir işletme sadece 50.000 dolar istiyorsa, kendileriyle konuşmak isteyen bir banka bile bulamayabilir.

Ancak küçük işletmeler için P2P kredileri açılıyor. Sektördeki en önemli P2P kredilerinden beş tanesi:

Ödünç Kulübü

Lending Club ile bireysel kredileri her zaman ticari amaçlar için kullanma olanağına sahip olursunuz, ancak Lending Club, özel işletme kredileri ve iş kredileri içeren kredi türlerini kademeli olarak bölümlere ayırır. Kişisel krediler hala mevcuttur, bu da işiniz için kullanabileceğiniz 40.000 $ 'a kadar teminatsız bir kredi almanızı sağlayacaktır. Ancak iş kredisi programları çok daha büyük miktarlarda borçlanmanızı sağlayacaktır.

Aslında 300.000 $ 'a kadar borç alabilirsin. İşletme kredileri, bir ile beş yıl arasında değişen vadelerdeki taksitli kredilerdir. Sabit oranlı, sabit aylık ödemeleri olan ve vadesinin sonuna kadar ödenecek olan kredilerdir. Öte yandan iş kredileri, kredi kartları veya ev kredisi kredileri gibi işlev gören kredi düzenlemeleridir.

Kredi Kulübünün iş planlarını veya projeksiyonlarını gerektirmediği gibi, genel olarak değerleme veya tapu sigortası istemez. 100.000 $ 'dan daha az olan krediler için teminat gerekli değildir ve daha yüksek miktarlar için teminat gerektiğinde, genellikle iş sahipleri ve iş sahiplerinin kişisel garantileri üzerinde genel bir ipotek vardır. Dahası, kredi gelirleri neredeyse herhangi bir amaç için kullanılabilir.

Bir Lending Club işletme kredisi veya iş alanı kredisi almaya hak kazanmak için, en az 24 ay boyunca işte olmanız ve yıllık satışlarda en az 75.000 ABD Doları tutarında bir harcama yapmanız gerekir. Ayrıca, işletmenin en az% 20'sine sahip olmanız ve en azından adil veya daha iyi bir kişisel krediye sahip olmanız gerekir. Bu genellikle son zamanlarda iflas veya vergi borcu olmaksızın en az 660 kredi notu gerektirir.

Faiz oranları% 8 ile% 32 arasında değişmektedir ve% 0.99 ile% 6.99 arasında bir başlangıç ​​ücreti bulunmaktadır. Ancak başvuru ücreti yok ve ön ödeme cezası yok.

Finansman Dairesi

Lending Club ve diğer P2P borç verenlerin kredi karması kapsamında ticari krediler sundukları yerlerde, Funding Circle, özellikle işletme kredileri sağlamak için açıkça kurulur.

Finansman Dairesi, en fazla 25.000 $ 'dan en fazla 500.000 $' a kadar işletme kredileri sağlar. Borç verme Kulübü gibi işletme kredi koşulları bir yıldan beş yıla kadar değişebilir ve sadece ilgili herhangi bir amaç için gelirleri kullanabilirsiniz - daha fazla çalışanları envanter veya ekipman satın alma veya taşıma veya iş operasyonu genişleterek, mevcut borç refinansman.

Fon Çevrenizle bir ticari kredi için hak kazanmak için, bir minimum kredi 640 puanı var ve herhangi bir iflas veya yargıda son yedi yıl içinde, ne de herhangi bir ödenmemiş vergi ipotek veya tatminsiz yargılar olmamalıdır.

24 aydır işte olmalı ve son iki yılın en az birinde bir kâr göstermelisiniz. Ayrıca, en son iki takvim yılının her birinde 150.000 ABD Doları tutarında minimum yıllık geliriniz olmalıdır.

İşletme kredileri herhangi bir fiziksel teminat gerektirmeyecektir, ancak bir işletmenin UCC-1 dosyalama işlemini yürütmek zorunda kalacağınız gibi, işletmenin her bir sahibi tarafından kişisel teminatlar vermeniz gerekecektir.

Faiz oranları% 5,49 ile% 27,79 arasında değişebilir ve kredi tutarının% 1,49 ila% 4,99'u arasında değişen bir menfaat ücreti bulunmaktadır.

başarılı olmak

Lending Club ve Funding Circle'dan farklı olarak, Prosper'ın özel bir işletme kredisi programı bulunmamaktadır. Ancak, 2,000 ila 35,000 dolar arasında teminatsız bir kişisel kredi alabilir ve iş amaçlı kullanabilirsiniz.

Prosper ile bir krediye hak kazanmak için, Experian ile en az 640 kredi puanınızın olması gerekir (bu, kredi puanınızı temel aldığı kredi bürosu). Serbest meslek sahibi iseniz, son gelir vergisi beyannamenizin bir kopyasını vermeniz gerekecektir.

Faiz oranları% 5,99 ile en fazla% 35,97 arasında değişmektedir. Prosper ayrıca, kredi ücretinizin% 1 ile% 5'i arasında bir kazanç ücretini de tahsil eder. Başvuru ücreti yoktur ve ön ödeme cezası yoktur.

sonradan görme

Prosper gibi, Upstart ticari krediler için özel bir kredi programına sahip değildir, ancak sahip olduğunuz herhangi bir iş gereksiniminiz için kullanabileceğiniz kişisel bir kredi almanızı sağlar.Upstart, geleneksel kredi kriterlerinin ötesine bakabilmeleri için diğer P2P borç verenlerinden biraz farklıdır, ancak eğitiminizi de dikkate alırlar. Bu, ana puanınızı, not ortalamanızın derecesini ve hatta katıldığınız kolej veya üniversiteyi içerir. Bazı belli başlı çalışma alanlarının diğerlerine göre avantajları olduğunu ve altyazı karışımına dayandığını düşünmektedirler.

En az 3,000 $ 'dan en fazla 35.000 $' a kadar borç alabilirsiniz. 36 aylık ve 60 aylık iki kredi şartı var. Özellikle ticari krediler olmasalar da, krediler için teminat gerektirmedikleri için büyük bir avantajları vardır.

Serbest çalışan bir kişi olarak, en son yılın gelir vergisi beyannamesi ile işiniz için mevcut yıllık faturaların kopyalarını sağlamanız gerekecektir. Kredi başvurusunda bulunmanızın ardından dört yıl içinde mezun olmanız durumunda, üniversite transkriptinizin bir kopyasını da isteyeceklerdir. Kredi raporunuzda en az 640 kredi puanınız olmalı, herhangi bir iflas ya da başka olumsuz genel kayıt bulunmamalıdır.

Faiz oranları 36 aylık kredi için% 4,66 ile% 29,99 arasında, 60 aylık krediler için ise% 6,00 ile% 27,32 arasında değişmektedir. Muhtemelen bir kaynak ücreti talep etmeleri muhtemeldir, çünkü bu, P2P borç verenleriyle yapılan bir uygulamadır, ancak web sitelerinde açıklanmamıştır. Diğer P2P borç verenlerin menfaat ücretleri ile uyumlu olacağını varsayalım.

PeerForm

PeerForm, belirli bir işletme kredisi programına sahip olmaması nedeniyle Prosper ve Upstart ile aynı yolu izler, ancak seçtiğiniz herhangi bir iş amacı için kullanabileceğiniz kişisel krediler vardır.

Kredi tutarları 1.000 $ ile 25.000 $ arasında değişmektedir ve hepsi 36 aylık bir dönem içindir. Bunlar sabit oranlı ve sabit aylık ödemeli taksitli krediler olup, kredi dönemi sonunda tam olarak ödenecektir.

Faiz oranları% 7,12'den% 29,99'a kadar değişmektedir. Başvuru ücreti ve ön ödeme cezası yoktur. Ancak PeerForm'un kredinin% 1,00 ila% 5,00 arasında bir üretim ücreti vardır.

Bir PeerForm kredisi almaya hak kazanmak için, bu listedeki diğer tüm P2P borç verenlerinden daha düşük bir minimum kredi puanı 600 olmalıdır. Bununla birlikte, kredi raporunuzda son 12 ay içinde hiçbir temerrüt, iflas, vergi iadesi, yargılama veya tıbbi olmayan ilgili tahsilat bulunmamalıdır.

Maksimum% 40'lık bir borç-gelir oranına sahip olabilirsiniz, ancak bu sizin kişisel konutunuzda mortgage borcunu içermez. Kredi raporunuz ayrıca en az bir döner hesap göstermelidir, ayrıca krediye hak kazanmak için en az bir açık banka hesabına sahip olmanız gerekir.

P2P İş Kredisi Avantajı

Bu, bir veya daha fazla işletme kredisi olan beş büyük P2P kredi platformudur. Daha küçük bir kredi tutarına ihtiyacınız varsa - 35.000 $ 'dan az - ve iş amaçlı kullanabileceğiniz basit bir teminatsız kredi arıyorsanız, Prosper, Upstart ve PeerForm, aradığınız şeyi size sunabilmelidir . Ancak, birkaç yüz bin dolar gibi daha büyük bir miktara ihtiyacınız varsa ve işletmeniz iş ve nakit akışındaki zamana göre biraz daha iyi bir şekilde kurulmuşsa, o zaman Lending Club ya da Funding Circle ile birlikte gitmek isteyeceksiniz.

Neyi seçerseniz seçin, artık bankalardan kesinlikle ticari kredi almakla sınırlı değilsiniz. Artık P2P platformlarından faydalanabilirsiniz ve muhtemelen küçük işletmeniz için ihtiyaç duyduğunuz finansmanı sağlama şansınız daha yüksektir. Ve muhtemelen kredinizi çok daha hızlı ve daha az soru ve daha az dokümantasyonla alacağınıza inanmak için her türlü sebebiniz var.

Videoyu izle: 50 bin TL Hibe Şartları ve Almanın Yolu - KOSGEB Girişimcilik Desteği (Girişimcilik ve İş Kurma)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Frugal İnsanların 10 Alışkanlığı ve Buna Değer mi?
Maliye

Frugal İnsanların 10 Alışkanlığı ve Buna Değer mi?

Birçok insan bugünlerde nezakete yöneliyor gibi görünüyor. Büyük Buhran sırasında, meyveli bir yaşam tarzı haline gelmek zorundaydı. Birçok insanın para biriktirmek için yaptıkları eylemler, günümüz dünyasında genellikle çılgın kabul edilir. Yüzde yirmi beş işsizlik ve yüzde 50'ye yaklaşan haciz oranı sırasında insanlar para biriktirmek için ellerinden geleni yaptılar.
Devamını Oku
Six Flags Biletleri indirimler için 22 Ways
Maliye

Six Flags Biletleri indirimler için 22 Ways

Six Flags'da bir gün eğlence dolu bir gün olacak. Ülkenin dört bir yanına yayılmış 16 park ile, tadını çıkarmak için bir park bulmak kolay olacak. Gün, umarız ailenizin birlikte yaşayabileceği bir deneyim olacaktır, ancak günün sonunda maliyet, zevkinize hafif bir sönüm getirebilir. Biletlerin fiyatı çok yüksek ve bilet başına 60 ila 85 dolar arasında harcama yapmak sizin eğlenceli fikriniz gibi gelmeyebilir.
Devamını Oku
Ücretsiz Ayakkabı Verecek 9 Yasal Şirketler
Maliye

Ücretsiz Ayakkabı Verecek 9 Yasal Şirketler

Söylemeliyim ki, bu konuda bir makale yazmam istendiğinde biraz şaşırdım. Bedava ayakkabılar? Şirketler gerçekten bedava ayakkabı veriyorlar mı? Birçok durumda evet, yaparlar. Bulduğum şey, ayakkabı şirketlerinin - öncelikle spor ayakkabı şirketlerinin - bazen ürün testçileri olmak için kayıt yaptıranlara ücretsiz ayakkabılar vereceğidir.
Devamını Oku
Ücretsiz çocuk bezi almak için 8 yasal yollar
Maliye

Ücretsiz çocuk bezi almak için 8 yasal yollar

Bebeğin ebeveyni olarak sahip olacağınız en büyük harcamalardan biri de çocuk bezi. Bazı araştırmalar, bebeğinizin hayatının ilk iki yılında bebek bezlerinde 1500 dolardan fazla harcayabileceğinizi göstermektedir. Çocuğunuz iki yaşından (ki çoğu bebek) geçmiş bebek bezleri giyiyorsa, bundan daha fazla harcama yapabilirsiniz.
Devamını Oku