Maliye

Özel İhtiyaçlarınız İçin En İyi Otomatik Sigorta Tekliflerini Bulma

Sürüş yapan herkes muhtemelen sigortanın deneyiminin gerekli bir parçası olduğunu bilir. Aslında, çoğu eyalette en azından bir miktar teminat şarttır. Fakat doğru tip ve araba sigortası miktarını bulmak düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir.

Devlet tarafından yönetilen yönergeleri takip etmenin kendinize bir başlangıç ​​noktası vermenin bir yolu olabileceği gibi, kendinize gerçekten ihtiyacınız olan kapsama almak için gitmek için her zaman en iyi yol olmayabilir, çünkü itme geldiğinde, kısa süre içinde gelebilirsiniz. Bir kazaya girer ve bir hak talebinde bulunmanız gerekir.

Otomatik Kapsama Gerçekten Nasıl Çalışır?

Çoğu kişi araba sigortasını cüzdanlarında veya torbasında bir yere taşıyor olsa da, her ay için ödediğiniz teminat hakkında ne kadar şey biliyorsunuz? Gerçekte neyle karşı karşıya kaldığınıza - ve ihtiyacınız olmayan şey için ne ödeyeceğinize - ve bunun tam tersine - bir ilke alarak, yeni bir politika arayışına girdiğinizde büyük bir fark yaratabilir.

Araba Sigortası 101

En temel anlamda, çoğu otomatik sigorta poliçeleri bir çift temel tipte tipe ayrılır. Bunlar şunları içerir:

Sorumluluk sigortası

Çoğu devlet, sürücülerin asgari düzeyde bir yükümlülük kapsamı taşımasını gerektirir. Bu, diğer insanlara yaptığınız zararın bedelini (insanlar veya nesneler) aracınızla birlikte ödeyeceğiniz teminattır. Sorumluluk sigortasının kendi yaralanmalarınızı veya otomatik sigorta poliçenizin kapsamındaki diğer kişilerin yaralarını kapsamadığını anlamak önemlidir.

Tipik olarak, sorumluluk sigortası üç sayıdan oluşan bir dizi olarak belirtilir. Örneğin, politikanız şu şekilde gösterebilir: 50/200 / 25. Aşağıdaki anlamada, aşağıdaki kapsama sahip olmanız gerekir:

 • İlk sayı, kazada yaralanan her bir kişi için 50.000 $ 'lık (bu örnekte) teminatınız olduğu anlamına gelir. (Unutmayın, bu kapsama size veya sizin politikanıza dahil olan diğer kişilere yönelik yaralanmalar dahil değildir)
 • İkinci sayı, poliçenin her kaza için binlerce tutarı kapsadığı toplam tutarı ifade eder. Bu örnekte, toplam kapsama miktarı 200.000 $ olacaktır.
 • Üçüncü sayı, kapsanacak olan binlerce maddi hasar miktarını ifade eder. Bu örnekte, kapsanan maddi hasar tutarı 25.000 dolar olacaktır.

Çarpışma ve Kapsamlı Kapsama

Sorumluluk sigortasına ek olarak, otomatik sigorta poliçeleri de çarpışma ve kapsamlı hasarları kapsayabilir. Bu, başka bir araç veya nesneye çarptığında veya çarptığında aracınızın hasar görmesi anlamına gelir. Bu kapsam ayrıca hırsızlık, vandalizm, sel, yangın ve diğer ilgili felaketler gibi olayların zarar görmesini de kapsayacaktır.

Daha eski ve daha az değerli araçlara sahip olan birçok sürücü bu kapsamı taşıyamayabilir (ya da bu kapsamın çok düşük seviyelerini taşıyabilir), çarpışma ve kapsamlı teminat, daha yeni araçlara sahip olanlar için onarım maliyeti olarak anlamlıdır. / veya bu araçları değiştirmek için oldukça yüksek olabilir.

Kişisel Yaralanma Koruması

Kişisel Yaralanma Koruması veya PIP, çoğu zaman felaket sigortası olarak da adlandırılır. Sorumluluk sigortası gibi, bu bazı eyaletlerde de teminat gerektirebilir. Bu tür bir otomatik sigorta, bir kazada incinmişseniz, tıbbi masrafları ve bazen de ücretlerini kaybeder. Bazı durumlarda, politika, taşıttaki yolcuları ve yayaları da kapsayabilir.

Sigortasız Motorcu

Sigortasız motor sigortasının olması, sigortanız olmayan bir sürücünün neden olduğu bir kazaya karıştıysanız, hem sizin hem de aracınızın yolcularını kapsamaya yardımcı olabilir. Bu tür kapsam, isabet ve kazaları da kapsayabilir.

Otomatik Sigorta Politikaları Nasıl Fiyatlandırılır?

Otomatik kapsamı elde ederken, bir politikanın potansiyel fiyatına giden birçok faktör vardır. İlk olarak, bunlar yukarıdaki kriterleri içerecektir. Seçtiğiniz kapsama türünün yanı sıra, karar verdiğiniz teminat miktarlarının, teklif edilen fiyat üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

Bununla birlikte, teklif edilen fiyat üzerinde ek bir yüke sahip olacak başka kriterler de vardır. Bunlar aşağıdakileri içerecektir:

 • Yaş - Sürücünün / sigortalının yaşı, teklif edilen primin fiyatında büyük bir rol oynayabilir. Bu özellikle, sürücü genç bir erkekse durumdur - istatistiksel olarak bunlar, otomatik sigortacılar için sigortalayan en riskli sürücülerdir. Bu nedenle, 20 yaşında bir erkek sürücü için oranlar genellikle 40 yaşında bir kadın için olduğundan daha yüksek olacaktır.
 • Sürüş Kaydı - Araç sahibinin sürüş kaydı, ne kadar alıntı yaptığınız konusunda da önemli bir belirleyici olacaktır. Sürüş kaydınız geçmişte sahip olduğunuz biletler ya da DUI'ler gibi hareket halindeki tüm ihlalleri ve bildirilen tüm kazaları yansıtmaktadır. Bu da, otomatik sigortacıyı sigortalamak için ne kadar riskli olabileceğinizi gösterir. Kayıtlarınızdaki daha fazla ihlal ve / veya kaza, sigorta şirketi için daha fazla risk anlamına gelebilir ve bu da kişisel politikanız için daha yüksek bir prim anlamına gelebilir.
 • İddia Tarihi - Geçmiş hak talepleri tarihçesinin, hesap sahiplerinin dikkate alacağı diğer büyük kriterlerdir. Bunun nedeni, geçmişte bir sürücünün ne kadar riskli olduğunu göstermenin başka bir yolu. Geçmişte çok az veya hiç hak talebinde bulunmamışsanız, o zaman sigorta şirketi için yüksek bir risk olarak görülmeyeceksiniz ve muhtemelen bir veya daha fazla hak talebinde bulunmuş olanlardan daha düşük oranlarla ödüllendirileceksiniz. Ancak, birçok hak talebinde bulunduysa, o zaman ileriye dönük daha yüksek otomatik sigorta oranları teklif edileceksiniz.
 • araç - Sürücüye ek olarak, sigortalı olduğunuz aracın ödediğiniz primlerin tutarı da olacaktır.Örneğin, daha eski model bir araç veya tamir etmek ya da değiştirmek için çok pahalı olmayan bir araç kullanıyorsanız, büyük olasılıkla çok yüksek fiyatlardan teklif edilmeyeceksiniz. Bununla birlikte, aracınız tamir edilmesi veya değiştirilmesi için pahalı olacak daha yeni bir modelse, otomobil sigortası teklifleriniz büyük olasılıkla daha yüksek olacaktır. Yollarda daha hızlı hareket edebilecek kapasiteye (veya sürücüye bağlı olarak ayarlanan) sahip bir aracın sahibi olmak, çoğu durumda daha yüksek oranlarda teklif edilecektir. Örnek olarak, parlak kırmızı bir spor otomobil, gri bir minivandan ziyade, genellikle daha pahalı olacaktır. Son olarak, yerel olarak üretilmeyen bir taşıtın, bu araçları onaracak parçaların Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilen parçalardan daha fazla çalıştığı için biraz daha yüksek oranlara sahip olma eğiliminde olacaktır.
 • Araç kullanımı - Aracınızı nasıl kullandığınız ve tutarı ayrıca primlerin toplam maliyetinde önemli bir rol oynar. Birincisi, sigortacı, aracı iş veya kişisel kullanım için kullanıp kullanmadığınızı sorgulayacaktır, çünkü bu bir fark yaratacaktır. Örneğin, aracı düzenli aralıklarla taşımanızı sağlayan araç kullanıyorsanız, daha fazla ücret ödeyeceksiniz, buna göre aracı tek başına ve işten kendi başına sürmeye karşı. Ayrıca, ortalama olarak kaç kilometre süreceğiniz sorulur. Yılda daha fazla mil sürenler, genellikle daha az para harcayanlara göre daha fazla sigorta için ödeme yapacaklardır. Bunun nedeni, bir kazaya girme ihtimalinin, araçlarında ve yolda daha sık olanlar için daha yüksek olmasıdır.
 • Aracın Tutulduğu Yer - Aracınızı tuttuğunuz yer, otomatik sigortanızın fiyatında bir başka önemli faktördür. Buraya giren birkaç faktör var. İlk olarak, sigortacı aracınızı bir garaj veya araba yolunda tuttuğunuzu veya gece caddeye park edip etmediğinizi bilmek isteyecektir. Gece garajda güvenli bir şekilde park edenler, genellikle diğerlerine göre daha az teminat ödeyeceklerdir. Çünkü bu araçlar hırsızlıktan ve vandalizmden ve ayrıca elementlerden daha güvenlidir. Ayrıca, coğrafi konumunuz bir fark yaratabilir. Örnek olarak, kış mevsiminde kötü hava koşullarına maruz kalan bölgelerde yaşayanlar, esas olarak kuru ve sıcak bir yıl boyunca süren yollarda araba kullananlara göre daha fazla ödeme yapmak zorunda kalabilirler.
 • Sigorta puanı - Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, sigorta şirketleri ile yeni bir faktör devreye girdi. Bu, bir kişinin “sigorta puanı” dır. Bu puan, kredi puanınızı, geçmiş hak talep geçmişinizi ve diğer ilgili faktörleri dikkate alır; bu, ne kadar sorumlu olduğunuza dair bir karar verme veya puanlama yapar. Örneğin, kredi puanınız ne kadar yüksek olursa geçmiş geçmişinizin geçmişi de o kadar düşükse, puanınız genellikle o kadar iyi olur. Bu düşünceyle, otomatik sigorta teklifinizin daha düşük olması muhtemeldir.
 • Politika İndirilebilir - Otomatik sigorta dahil olmak üzere poliçe sahibinin bir poliçe indiriminden vazgeçmesini gerektiren çeşitli sigorta poliçeleri vardır. Bu, sigortanın, masrafların geri kalan kısmı için poliçe ödemesi yapılmadan önce, araçlarındaki onarımlar için cebinden belirli bir miktar para ödemeye ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Çoğu durumda, düşülebilirler 250 $ ila 1.000 $ arasında değişecektir. Genellikle, seçtiğiniz indirilemenin ne kadar düşük olursa, priminiz o kadar yüksek olur - ve tam tersi de geçerlidir. Bu, A ve B kişilerinin aynı kapsama sahip olması durumunda, A kişisinin 250 $ indirilebileceği ve B kişisinin 500 ABD Doları değerinden düşebileceği anlamına geldiği takdirde, B kişisinin her ay daha düşük primlere sahip olacağı anlamına gelir. Eğer yerinde iyi bir acil durum fonu varsa, daha yüksek bir kesinti yapabilir ve primlerden tasarruf edebilirsiniz.
 • Şirket - Yukarıdaki tüm faktörlere ek olarak, otomatik sigorta ile aldığınız fiyat ile çok ilgili olabilecek başka bir faktör de sigorta şirketinin kendisidir. Otomatik sigorta şirketlerine, A'dan F'ye kadar bir mektup notu verilir - okul rapor kartına benzer şekilde - A.M. En İyi, Standart ve Zayıflar, Moody's ve Fitch. Genellikle A veya daha iyi dereceye sahip olan şirketlere bağlı kalmak en iyisidir. Bu düşünceyle, otomatik politikanızı nereden alacağınıza karar vermeden önce finansal istikrarı ve sigorta şirketinin itibarını ödeyen hak taleplerini incelemek her zaman iyi bir fikirdir. Bu düşünceyle, en düşük teklifi sunan şirket, her zaman için en iyi şirket olmayabilir.

En İyi Fiyatlara Şimdi Bakın

Alıntıları ararken, sadece bir sigortacıdan daha fazlasına erişimi olan bir şirketle çalışmak en iyisidir. Bu sayede, birçok özelliği ve faydaları ile birlikte çeşitli politikaları ve çok çeşitli tarafsız prim tekliflerini karşılaştırabileceksiniz.

Araba sigortası teklifleri için alışverişe başlamak için hazırsanız, aradığınız tüm önemli bilgileri bulmanıza yardımcı olabiliriz - ve hızlıca, kolayca ve rahatça yapabilirsiniz - doğrudan evdeki bilgisayarınızdan ve Bir ajan ile şahsen tanışma ihtiyacı olmadan. İşlemi başlatmak için tek yapmanız gereken sadece bu sayfadaki formu kullanmak.

Sigorta için alışveriş yaparken, ister oto, ister sağlık, ister hayat, isterse de gömü sigortası olsun, bazen bunaltıcı görünebilir. Orada çok fazla bilgi var - ve en iyi anlaşmayı nereden alacağınızı belirlemek zor. Seçeneklerinizi daraltmanıza ve bütçenize uygun primle birlikte ihtiyaçlarınızı karşılayacak planı bulmanıza yardımcı olmak için bu sayfadaki formu kullanın.

Videoyu izle: Merkez Bankası'nn hamleleri çıkardı. Kredi kullanıldı. Bu isteği iste

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama
Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.
Devamını Oku
Kuzey Amerika Yaşam Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Kuzey Amerika Yaşam Sigorta Şirketi İnceleme

Kuzey Amerika Hayat Sigortası Şirketi, 125 yılı aşkın bir süredir insanlara sigorta sağlamaktadır. Onların müşteri hizmetleri ve finansal istikrarı, onlara en iyi puan alan hayat sigortası şirketlerinden biri olarak onlara onurlu bir söz vermemizin nedeni. Hayat sigortası kapsamını ararken, aramanın önemli olduğu birkaç kriter vardır.
Devamını Oku
Çiftler Finansman: Katılmıyorsanız Ne Yapmalı?
Maliye

Çiftler Finansman: Katılmıyorsanız Ne Yapmalı?

Evli ya da ciddi bir ilişkide iseniz, muhtemelen finansmanı nasıl yöneteceğinizle ilgili tüm tavsiyeleri zaten duymuşsunuzdur: iletişim kurmak, birlikte hedefler oluşturmak, birbirinden bilgileri gizlememek. Bu tavsiyenin tüm yapılması kolay geliyor - ve vermek kesinlikle kolay! Ama insanlar mükemmel değildir ve ilişkiler de değildir.
Devamını Oku
Öğrenci Kredilerimi İyileştirme Anlayışı Var Mı?
Maliye

Öğrenci Kredilerimi İyileştirme Anlayışı Var Mı?

Öğrenci kredi borç yükünüz yeterince büyükse, muhtemelen öğrenci kredisi refinansı yapma olasılığını göz önünde bulundurursunuz. Sonuçta, insanlar her zaman evlerini ve iş kredilerini yeniden finanse ediyorlar. Öğrenci kredileri neden farklı olmalı? Gerçek şu ki, öğrenci kredisi refinansmanı sayısız nedenlerden farklıdır.
Devamını Oku