Maliye

En İyi Evrensel Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak

Hayat sigortası satın alırken, seçimler yapmak önemlidir. Çok çeşitli ihtiyaçlar olduğu için, politika sahipleri, hayatlarında değişikliklere ayak uydurabilmek için planlarını esasen “özelleştirmek” suretiyle daha iyi hizmet verebilirler.

Kalıcı hayat sigortasının en esnek biçimlerinden biri evrensel hayattır. Bu tür teminatlar, planın nakit değeri bileşeni üzerinde sabit bir faiz oranı ile birlikte garantili ölüm yardımı koruması sağlar. Politikadaki nakit, vergiden ertelenmiş bir şekilde büyüyebilir ve bu nedenle, zamanla önemli ölçüde büyüyebilir.

Yine de, evrensel yaşam ya da UL, aynı zamanda, tüm yaşam sigortası gibi daha “jenerik” kalıcı kapsama biçimlerinden daha fazlasını sunmaktadır. Örneğin, evrensel bir politika ile, politika sahibinin ihtiyaçları değişiyorsa, o zaman o zamanki güncel senaryolarına daha iyi uyum sağlama politikasını değiştirebilir. Bu, politika uygulandıktan sonra “kilitlenmiş” bütün ya da süreli yaşam politikalarından büyük ölçüde farklıdır.

 

Evrensel Hayat Sigortası Nasıl Çalışır?

Evrensel yaşam kalıcı bir kapsama şeklidir. Bu tür politikalar, politika sahibinin ölüm yardımı kapsamının yanı sıra nakit değeri bileşeni sunar. Bununla birlikte, bu, tüm hayat sigortasına çok benzese de, evrensel politikalar birçok yönden farklıdır - bu politikaların çok daha fazla esneklik sunabileceği gerçeğinden yola çıkarak.

Diğer kalıcı hayat sigortası türlerine benzer şekilde, evrensel hayat sigortası planının içindeki nakit, vergi ertelenmiş olarak büyümeye izin verilir. Bununla birlikte, politika sahibinin fonları nakit değeri bileşeni ile politikanın sigorta bileşeni arasında hareket ettirmesine izin verilir.

Bunun anlamı, politika sahibinin özünde, belirtilen belirli kurallar dahilinde, politikanın ölüm yardımı tutarının değişebileceği anlamına gelmektedir. Ayrıca, poliçe hamili de prim miktarını ve vadesini de değiştirebilir.

Ayrıca, evrensel bir politika sahibinin nakit değerinin büyümesine izin vermek açısından mevcut olan daha temel seçenekler de vardır. Örneğin, politika sahipleri genellikle hem sabit gelir hem de sermaye yatırım piyasalarından çeşitli farklı yatırım araçlarından birini seçebilirler.

Politika Türleri

Düzenli evrensel hayata ek olarak, ürünün başka varyasyonları da vardır. Örneğin, değişken evrensel yaşam ve endeksli evrensel yaşam vardır. Değişken evrensel hayat sigortası, hem ölüm ödeneği hem de nakit değeri birikimi sunan bir kalıcı teminat türüdür. Düzenli evrensel yaşamda olduğu gibi, politika sahibi de - belirli kurallar dahilinde - hem zamanlamayı hem de prim miktarını değiştirebilir.

Değişken evrensel yaşamla birlikte, belirli bir faiz oranında büyümek yerine, nakit bileşenindeki fonlar, altta yatan “alt hesaplarda” fiilen profesyonel olarak (poliçe sahibinin yönettiği değişken yaşam politikalarının aksine) yönetilir ve bu tür hisse senetleri, tahviller ve yatırım fonları olarak. Bu, ek büyüme fırsatı sağlayabilir. Bununla birlikte, piyasa olumsuz bir getiri olduğunda daha fazla risk arz edebilir.

Genel olarak, değişken evrensel hayat sigortası poliçe sahiplerine bir dizi farklı alt hesap seçenekleri sunabilir - ki bunlar da asgari bir faiz oranına sahip olan sabit seçenek seçimlerini de içerebilir. Bu politikalar ayrıca esnek primler, ödeme planları ve ölüm yardımı seçenekleri sunar.

Endeksli evrensel politika seçeneği, poliçe sahiplerinin, sadece bir garanti faiz oranını değil, aynı zamanda bir veya daha fazla piyasa endeksine dayanan bir faizli nakit değer bileşeni ile birlikte, kalıcı hayat sigortası korumasına sahip olmalarını sağlar. S & P 500.

Bu tür bir politika ile, politika sahibi belli bir süre içinde elde edebilecekleri maksimum büyüme miktarını sınırlandıran bir para cezasına çarptırılabilir. Bununla birlikte, bunun karşılığında, aynı zamanda, en az bir “zemin” de sağlanmış olurlar. Bu, aynı zamanda piyasa kayıplarına karşı korunmak anlamına gelir - esas olarak, müdürlerinden hiçbirini kaybetmeyeceklerini garanti eder.

Birçok açıdan, endeksli evrensel hayat sigortası, poliçe sahibinin primlerini ödediği diğer birçok teminat türü ile aynı şekilde çalışır ve net prim daha sonra gerçek hayat sigortası ölüm ödeneğine uygulanır.

Primin bir kısmı da endeks büyüme oranında kredilendirilen politikanın “endeks” hesabına yansıtılmaktadır. Zaman içinde, politikanın nakit bölümündeki nakit önemli ölçüde artabilir - özellikle de fonlar aşağı yönlü piyasa zararlarına karşı korunmaktadır. Zamanla, nakit önemli ölçüde büyüyebilir - ve para çekme veya politika kredileri ile erişilebilir.

Endeksli bir evrensel politikaya sahip olmanın birçok faydası vardır. Bunlar, prim ödemelerinin ödemesiz süre içinde ödenmesi ve politikanın yürürlükte kalması kaydıyla, kalıcı ölüm yardımı kapsamına girmeyi içerebilir.

Diğer evrensel hayat sigortası politikalarının çoğunda olduğu gibi, bu planlar politika limitini belirli sınırlar dahilinde arttırmak veya azaltmak için esneklik sağlar. Buna ek olarak, politika aynı zamanda parasal değer bölümünü artırmanın yanı sıra aşağıya doğru korumayı da sağlar. Bu gerçek bir kazan-kazan olarak görülebilir.

Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Evrensel bir politika satın alırken, çeşitli faktörleri akılda tutmak önemlidir. İlk olarak, politikanın nakit bileşeni için seçim yapmak için farklı yatırım seçeneklerinin iyi bir karışımı olmalıdır. Bu hem büyüme fırsatını artırmaya hem de çeşitlendirmeye yardımcı olacaktır.

Politika garantilerini kontrol etmek de iyi bir fikirdir.Çoğu evrensel hayat sigortası poliçesi, en azından yatırım seçeneklerine ilişkin bir garantinin yanı sıra politikanın yürürlükte kalmasını sağlayacak asgari prim miktarını sağlayacaktır. Aynı şekilde, evrensel politikanın esnek olmasını ve gelecekte de düzeltilmesini sağlamak önemlidir.

Bir Politika Maliyeti Ne Kadar?

Evrensel yaşam politikasına ilişkin teklifi belirlerken, sigorta şirketi tarafından dikkate alınan çeşitli faktörler vardır. Bunun nedeni, sigorta şirketinin uygun miktarda risk alıp almadığını belirlemek istemesi ve bir başvuru sahibini teminat altına aldıktan sonra çok miktarda tazminat ödemek zorunda kalmamasıdır.

Bir hayat sigortası taşıyıcısının, başvurucunun kapsamı için gözden geçirirken göz önünde bulundurduğu kilit faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Yaş
 • Cinsiyet
 • Yükseklik ve ağırlık (öncelikle, bireyin boyuna göre ağırlığı)
 • Sigara durumu
 • Alkol tüketimi
 • Medeni hal
 • İstihdam ve gelir durumu
 • Genel sağlık durumu
 • Aile sağlığı geçmişi
 • Hobiler (gökyüzü dalışı veya tüplü dalış gibi riskli veya tehlikeli hobileri olsun veya olmasın)

Buna ek olarak, “geleneksel olarak” yazılı politikalar, başvuru sahibinin tıbbi muayeneden geçmesini gerektirecektir, ancak gerekirse, sağlık sigortası olmayan bir hayat sigortası poliçesi sunan taşıyıcıları bulabiliriz. Bu, kan ve idrar örneğini alacak olan bir sağlık görevlisi ile görüşmeyi gerektirecektir. Bu numuneler, potansiyel bir sigorta tazminatı ödemek zorunda kalmak için şirkete belirli riskler de verebilecek bazı sağlık rahatsızlıkları için test edilecektir.

Tüm bilgiler gözden geçirildikten sonra başvuru sahibinin genel sağlığına bağlı olarak, sigorta yüklenicileri, kişinin risk durumunun daha net bir resmini elde edebileceklerdir. O zaman, bir teminat tespitinin yanı sıra, bir prim fiyatı da belirlenebilir.

Eğer birey “ortalama” sağlık olarak kabul edilirse ve muhtemelen sağlığına göre “ortalama” bir yaşam beklentisine sahipse, tipik olarak bir Standart politika olarak değerlendirilecektir.

Bununla birlikte, eğer birey hafif bir sağlık sorununa sahipse - ancak kapsama için tamamen reddedilemezse - o zaman bunlar genellikle bir Standart olarak değerlendirilecektir. Bu, yine de kapsama alınacakları anlamına gelir. Ancak, bu kapsam, daha yüksek bir prim oranında sağlanacaktır.

Tersine, eğer birey mükemmel fiziksel ve zihinsel sağlık durumundaysa, o zaman sigorta şirketinin onu Tercih Edilen olarak derecelendirdiği ortaya çıkabilir. Bu durumda, politikalarını ortalama prim oranından daha düşük bir seviyede elde edebilirler.

Sağlık sorunları nedeniyle kapsama için reddedilen adaylar için, kapsama için başka seçenekler de vardır. Bunlar, sağlık muayenesi poliçesi veya garanti sorunu politikasının yolunu da içerebilir. Bu durumlarda, bir başvuru sahibi, bir politika elde etmek için tıbbi muayeneden geçmek zorunda değildir. Bu tür kapsama alanı için prim genellikle geleneksel olarak yazılan karşılaştırılabilir kapsamdan çok daha yüksek olsa da, bazı durumlarda tek seçenek olabilir.

En İyi Alıntılar Nasıl ve Nasıl Gidilir?

Ölüm yardımının korunmasını isteyenler için, ek faydalar ile birlikte, evrensel hayat sigortası kesinlikle dikkate alınmalıdır. Bu politikalar aşağıdaki gibi birçok avantaj sunar:

 • Ölüm yardımı kapsamı - UL politikaları, ömür boyu ölüm tazminatı koruması sağlar - prim ödemelerinin poliçe süresi içinde yapılması şartıyla.
 • Vergi-ertelenmiş büyüme - Poliçenin nakit değeri bileşenindeki nakit, vergiden ertelenmiş olarak büyüyebilir. Bu, çekilme zamanına kadar verginin ödenmemesi nedeniyle fonların katlanarak artmasına izin verebilir.
 • Faiz oranı garantisi - Politikanın nakit değeri bileşenindeki nakit ayrıca garantili bir faiz oranı ile sağlanır. Bu, büyümenin belirli bir seviyenin altına düşmemesi garantilendiği anlamına gelir.
 • Esneklik - UL poliçe sahiplerinin prim ödemelerinin miktarını ve zamanlamasını değiştirmelerine izin verildiğinden, bu politikalar, bir kişinin kapsama alanının zaman içinde değişmesi gerektiğinden, büyümek ve değiştirmek için büyük bir esneklik ile gelir.

En iyi evrensel hayat sigortası tekliflerini ararken, birkaç farklı seçenek elde etmenizi sağlamak önemlidir. Bu, poliçe özelliklerini - ve aynı zamanda prim tekliflerini - bir dizi sigorta şirketinden karşılaştırmanıza ve daha sonra size ve ihtiyaçlarınıza göre en iyi senaryoyu sunacağınıza karar verecektir.

Bunu yaparken, sadece bir sigorta şirketinden daha fazlasına erişimi olan bir ajans veya şirket ile çalışmak en iyisidir. Evrensel teklifler için aramaya başlamak için hazır olduğunuzda, yardımcı olabiliriz. Bugün pazardaki en iyi evrensel taşıyıcıların birçoğu ile çalışıyoruz ve satın alma kararınızla ilgili size yardımcı olabilecek tüm önemli bilgileri ve ayrıntıları size sağlayabiliriz. Bunu doğrudan bilgisayarınız aracılığıyla yapabiliriz - ve bir temsilci ile şahsen tanışma gereği duymadan. Süreceye başlamak için hazır olduğunuzda, bu sayfadaki formu doldurup gönderin.

. Uzmanlarımız size soruları veya endişeleri yanıtlama konusunda yardımcı olmaktan veya evrensel teklif sürecinden adım adım yürümenizden memnuniyet duyacaktır.

Hayat sigortasının satın alınmasının büyük bir karar olabileceğini biliyoruz. Bu yüzden doğru kararı verebilmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri sağladığınızdan emin olmak istiyoruz. Size aşağıdaki şekillerde yardımcı olacağız:

 • Doğru tip kapsamın seçimi - ister terim, ister hayat ister evrensel koruma olsun;
 • Doğru ölüm ödeneğinin belirlenmesi
 • İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olarak size - ve prim teklifini - sunacak şirketi bulmak.

Hayat sigortasının sağlayabildiği korumayı - ve gönül rahatlığını - elde etmeye hazırsanız, bizi bugün arayın. Yardım etmek için buradayız.

Videoyu izle: Dünya tarihinin en akıl almaz 15 sıradışı deneyi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ödünç Verme Kulübü Folyo Hesabı İnceleme
Maliye

Ödünç Verme Kulübü Folyo Hesabı İnceleme

Muhtemelen ABD'deki en büyük peer-to-peer ödünç platformu olan Lending Club'ı zaten biliyorsunuzdur. Site 2007 yılında faaliyete başladığı için neredeyse 16 milyar dolar değerinde kredi kullandı. Bunu, her iki tarafa da fayda sağlayacak kredi düzenlemeleri yapmak için aynı platformda nihai borç verenler olacak borçluları ve yatırımcıları bir araya getirerek yapıyor.
Devamını Oku
Video Oyunları satmak için en iyi yerler
Maliye

Video Oyunları satmak için en iyi yerler

Eski video oyunlarınızı cüzdanınıza birkaç ekstra dolar eklemek veya bir hobiden para kazanmak istiyorsanız, çevrimiçi video oyunları satarak para kazanabilirsiniz. Her yaştan yetişkinler için favori bir geçmiş zaman, her zaman bir çocuk veya lisede oynayabilecekleri en son sürümleri ve klasikleri arayan biri var.
Devamını Oku
Daha fazla tasarruf edebilmek için kupon almak için 11 yol
Maliye

Daha fazla tasarruf edebilmek için kupon almak için 11 yol

Kuponları nereden alabileceğinizi bilmek ister misiniz? Bakkal faturanızda daha az harcama yapmaya çalışıyorsanız, haftalık menü planı ve alışveriş listesini koordine etmek başlamak için harika bir yerdir. Sadece bu iki şeyi tek başına yapmak, bakkal harcamalarınızı büyük bir şekilde kesmenize yardımcı olabilir. Bakkal bütçenize daha fazla para kazandırmak istiyorsanız, normalde satın aldığınız şeylerin kuponlarını kullanmak, bunu yapmanın akıllıca bir yoludur.
Devamını Oku
MoneyCrashers.com'dan Andrew Schrage ile röportaj
Maliye

MoneyCrashers.com'dan Andrew Schrage ile röportaj

Düzenli okuyucuların çoğunun bildiği gibi, yakında hayatları boyunca neler yaptıklarını seven insanlarla röportaj yapacağım İyi Kept Cüzdan podcast'i piyasaya süreceğim. Size podcast'te soracağım soruların bir tadını vermek için, burada MoneyCrashers'ın kurucularından Andrew Schrage ile yaptığım bir röportaj.
Devamını Oku