Maliye

Emeklilik

Bunu sen yapt─▒n. Sen en sonunda yapt─▒!

Biti┼č çizgisini muzaffer bir ┼čekilde ya da büyük bir rahatlama dalgas─▒yla geçirdiyseniz, bunu yapt─▒n─▒z.

Günleriniz ofise gitmeyecekken, geçmi┼č sorumluluklar─▒n─▒zdan tamamen vazgeçemezsiniz. Özellikle, yuva yumurtalar─▒n─▒z─▒ yönetmeniz gerekiyor - i┼če geri dönmek istemedi─činiz sürece, gelir elde etmeniz gereken her ┼čey.

A┼ča─č─▒da sadece sizin için düzenlenen bir sürü kaynak var. En çok neyi ilgilendirdi─čini bul ve harekete geç. Emeklilik sadece bir rüya olmak zorunda de─čil, gerçek olabilir.

Yat─▒r─▒mlar─▒ Yönetme

Art─▒k emekli olsan─▒z da, bu, arkan─▒za yaslan─▒p rahatlayabilece─činiz ve eme─činizin meyvelerinin tad─▒n─▒ ç─▒karabilece─činiz anlam─▒na gelmez. ┼×ey, asl─▒nda bu demek oluyor, ama bütün yolu de─čil.

Emeklilik büyük bir sorumluluk ile geliyor: yat─▒r─▒mlar─▒ yönetmek. Emeklilik portföyünüz y─▒llar geçtikçe ba┼čar─▒l─▒ olsa bile, iyi yapmaya devam etmeyi ve belki de daha iyisini yapmay─▒ istemez misiniz?

Elbette yapars─▒n.

Bu yüzden, yat─▒r─▒mlar─▒n─▒zdan en iyi ┼čekilde yararlanman─▒za yard─▒mc─▒ olabilecek birkaç yaz─▒ya dikkat çekmek istiyorum. Keyfini ç─▒kar─▒n!

Tasarruflar─▒n─▒z─▒n Nas─▒l Y─▒─č─▒ld─▒─č─▒n─▒ Ö─črenin

Öncelikle, muhtemelen tasarruflar─▒n─▒z─▒n ÔÇťrekabeteÔÇŁ kar┼č─▒ oldu─čunu merak ediyorsunuz. Peki, size söyleyeyim, e─čer emeklili─činizin geri kalan─▒ için ya┼čamak için yeterli paran─▒z varsa, çok ama çok iyisiniz.

Bir göz at─▒n: Ya┼č─▒na Göre Ortalama Emekli Tasarruflar─▒ - Tasarruflar─▒n─▒z Nas─▒l Y─▒─č─▒nlan─▒r?) Ço─ču insan─▒n emeklilik için ne kadar az para biriktirdi─čine ┼ča┼č─▒racaks─▒n─▒z.

Yat─▒r─▒mlar─▒ Tek Bir Yere Yönetme

┼×ans─▒n─▒z, e─čer emekli iseniz, farkl─▒ yerlerde bir sürü hesab─▒n─▒z vard─▒r. Ac─▒ de─čil mi?

Tüm hesaplar─▒n─▒z─▒ tek bir yerden yönetebilece─činizi biliyor muydunuz? Do─čru, buna Ki┼čisel Sermaye denir. ─░ncelememi buradan okuyun: Ki┼čisel Sermaye ─░nceleme - Tüm Yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z─▒ Tek Bir Yerde Yönetme. Ben ┼čahsen bu yaz─▒l─▒m─▒ kullan─▒yorum ve onu seviyorum.

Güvenle Yat─▒r─▒m Yap─▒n

Emeklili─činizde, istedi─činiz en son ┼čey, portföyünüzün zay─▒f yat─▒r─▒mlar nedeniyle küçüldü─čünü görmek. Anl─▒yorum.

Güvenle yat─▒r─▒m yapabilece─čini biliyor muydun? Paran─▒zla büyük bir risk almadan yat─▒r─▒m yapman─▒n birçok yolu vard─▒r. Güvenle 100.000 Dolara Nas─▒l Yat─▒r─▒m Yap─▒laca─č─▒n─▒ Okuyun.

Ayr─▒ca, emeklilik döneminde yat─▒r─▒m yapmak için baz─▒ güvenli yerlere bakt─▒─č─▒n─▒zdan emin olun. Baz─▒lar─▒ sizi ┼ča┼č─▒rtabilir!

K─▒sa Vadeli Yat─▒r─▒m

Biraz para yat─▒rmak istiyorsan, ama yak─▒nda ihtiyac─▒n olaca─č─▒n─▒ biliyorum, endi┼čelenme, ayn─▒ teknede olan di─čer emekliler var.

Para yat─▒rman─▒za yard─▒mc─▒ olabilecek, ancak paran─▒za eri┼čiminizi engelleyemeyecek baz─▒ harika k─▒sa vadeli yat─▒r─▒m seçenekleri vard─▒r.

Makalemde bu seçenekler hakk─▒nda her ┼čeyi okuyun: Paran─▒z─▒n En ─░yi K─▒sa Vadeli Yat─▒r─▒mlar─▒.

Para Büyük Miktarlar─▒ Yat─▒r─▒m

Bazen, emekliler bir i┼čletmenin veya ba┼čka bir varl─▒─č─▒n sat─▒┼č─▒ yoluyla büyük miktarda paraya rastlar. Bir emekli bütün bu parayla ne yapar?

Umar─▒m, patlamazlar. Patlama!

Yat─▒r─▒m yapmak için bir milyon dolar olsayd─▒m, bunu yapmam─▒n belli bir yolu var. Burada stratejimi okuyun: Bir Milyon Dolar Güvenle Nas─▒l Yat─▒r─▒m Yap─▒l─▒r.

Durum çal─▒┼čmalar─▒

Zaman zaman ileti┼čim kurdu─čum insanlardan birkaç─▒n─▒ göstermeyi ve hikayelerini ö─črenebilmeyi ve emeklilik ba┼čar─▒lar─▒n─▒ nas─▒l ba┼čard─▒klar─▒n─▒ göstermeyi seviyorum. Buna bir bak.

1 Milyon Dolarla Erken Emekli

Tan─▒d─▒─č─▒m bir çift, 1 milyon dolar ile erken emekli olup olmad─▒klar─▒n─▒ ö─črenmek istedi. Mümkün mü? Bil bakal─▒m ne oldu? Hesaplar─▒ma göre, erkenden emekli olma hedeflerini gerçekle┼čtirebilecekleri% 92 olas─▒l─▒k vard─▒.

Hikayelerini buradan okuyunuz: (Örnek Olay) Erken 1 Milyon Dolarla Emekli Olabilir misiniz?

2 Milyon Dolarla Emekli

Baz─▒ insanlar 1 milyon dolar yeterli olup olmad─▒─č─▒n─▒ sorgular. Verilen maliyetler zamanla artt─▒ ve muhtemelen bunu yapmaya devam edecek. 2 milyon dolar yeterli mi?

Forbes'da yay─▒nlad─▒─č─▒m bu örnek olay incelemesine bir göz at─▒n: 2 Milyon Dolarla Emekli Olabilir misiniz?

Tahviller

Yat─▒r─▒mlar, piyasadaki en karma┼č─▒k yat─▒r─▒m araçlar─▒ndan biridir. Ve, birçok farkl─▒ çe┼čitlilik vard─▒r. Düzenlemelerinizi anlaman─▒za yard─▒mc─▒ olmak için, i┼čte size gelirler konusundaki en iyi i┼člerimin bir derlemesi.

Genel Faydalar

Uygun bir ┼čekilde kullan─▒ld─▒─č─▒nda, gelirler yat─▒r─▒mc─▒lara cazip faydalar sa─člar. Faydalar─▒ ┼čunlard─▒r:

  • Vergi erteleme
  • Ana koruma
  • Garanti edilen ömür boyu gelir avantajlar─▒
  • Tamamlay─▒c─▒ uzun süreli bak─▒m kapsam─▒

Bir y─▒ll─▒k gelir elde etmenin yararlar─▒ olsa da, dezavantajlar─▒ da vard─▒r. Fakat her durum farkl─▒d─▒r. Okudu─čunuzdan emin olun: 15 Sebep Neden bir Y─▒ll─▒k Almamal─▒? - (Ve Gerçek Zamanl─▒ 5 Gerçek Hayat Senaryolar─▒).

Bir Y─▒ll─▒k Sat─▒┼č Öncesi Önemli Sorular

Bahsedildi─či gibi, farkl─▒ çe┼čitlilikler vard─▒r. Bunu varsay─▒n, bu özelliklerin tüm y─▒ll─▒k ödemelerde kullan─▒labilece─čini y─▒ll─▒k ücretlerle ilgili iyi ┼čeyler duydunuz.

Sormak isteyece─činiz en önemli sorulardan baz─▒lar─▒:

  • Rant─▒n süresi ne kadard─▒r?
  • Teslim masraflar─▒ nelerdir?
  • Y─▒ll─▒k sigorta garantisi var m─▒, e─čer öyleyse kimler taraf─▒ndan?

Neden bu sorular─▒ sormak ve sormak için birkaç önemli soru ö─črenmek istedi─činiz hakk─▒nda daha fazla bilgi edinmek için, okuyun: 5 Sormak için Sorular * Önce * Bir Y─▒ll─▒k Al─▒n─▒r. Bir podcast da var, böylece yemeklerinizi ya da ho┼čunuza giden ba┼čka bir i┼či yaparken ö─črenebilirsiniz. 😉

De─či┼čken Oranlar

E─čer bunlar─▒ sat─▒n almadan önce gelirleri ara┼čt─▒rm─▒yorsan─▒z, istedi─činiz kadar uzun bir limon ile s─▒k─▒┼čm─▒┼č olabilirsiniz.

Asl─▒nda, gerçekten sevmedi─čim belirli bir y─▒ll─▒k gelir var: De─či┼čken ücretler. Ücretler gülünç ve bazen insanlar ücretlerini ödediklerini bile bilmiyorlar.

Uzmanlar, benimle de─či┼čmeyen ücretlerin oldukça korkunç oldu─čunu kabul ediyorlar.A┼č─▒r─▒ sat─▒l─▒yorlar, yüksek ücretleri var ve karma┼č─▒klar.

Makalemde çe┼čitli ücretler hakk─▒nda daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Ücretler iyi bir yat─▒r─▒m m─▒d─▒r? ─░yi, Kötü ve Gerçek Çirkin.

harç

Bir kad─▒n─▒n de─či┼čken y─▒ll─▒k ücretler için 3.500 $ 'dan fazla ödeme yapt─▒─č─▒n─▒ ve bunu bile bilmiyordu. Oldukça gülünçtü. Kredisine göre, bal─▒klar─▒n sürmekte olabilece─čini biliyordu ve birlikte bakt─▒─č─▒m─▒zda, kesinlikle vard─▒.

Yat─▒r─▒m yapmadan önce finansal dan─▒┼čmanlar─▒n nas─▒l ödeme ald─▒─č─▒n─▒ anlad─▒─č─▒n─▒zdan emin olun.

Gençler ve Maa┼člar

Gençler için, maa┼člar pek de mant─▒kl─▒ de─čil. Baz─▒ sigorta acenteleri, ebeveynleri için çocuklar─▒na sabit bir gelir elde etmeyi severler (annem oldu).

Asl─▒nda, birçok genç insan sabit bir y─▒ll─▒k gelirden ziyade yüksek getiri tasarruf hesab─▒yla daha iyi durumdad─▒r. K─▒sa vadeli hedefleri var ve gerçekten sabit bir gelirlili─čin karma┼č─▒kl─▒─č─▒na ihtiyaç duymuyorlar. Y─▒ll─▒klar ve gençler hakk─▒nda daha fazla bilgi edinmek için, Bir Genç Ki┼činin Yapabilece─či En Kötü Yat─▒rmayla Menkul K─▒ymeti Var m─▒? Sana bir ipucu verece─čim: Roth IRAs daha iyi bir seçim olabilir.

Kötü Bir Gelirden Nas─▒l Ç─▒k─▒l─▒r?

Kötü bir gelirden kurtulman─▒n birçok yolu var. Baz─▒lar─▒ di─čerlerinden daha kolayd─▒r.

Bazen, bir y─▒ll─▒k gelirden artaca─č─▒n─▒z zaman vergi etkileri vard─▒r, bu nedenle ödevlerinizi yapt─▒─č─▒n─▒zdan emin olun.

Mümkünse teslimiyet ücretlerini dü┼čürmek istersiniz.

Cezan─▒z─▒n ödenmesi bir seçenek, ancak cezalar var. Birkaç y─▒l önce bir y─▒ll─▒k ödeme yapmak ak─▒ll─▒ca olsayd─▒ ve yan─▒t─▒m buydu. Bunu okumak istersiniz.

Kötü bir gelirden nas─▒l kurtulaca─č─▒na dair daha fazla bilgi için, uygun bir ┼čekilde yaz─▒lan makalemi okuyun: Kötü bir Yere Getirilme (Banka'y─▒ bozmadan).

Sosyal Güvenlik

Sosyal Güvenlik emeklili─čin önemli bir parças─▒d─▒r. Yine de, insanlar─▒n emeklilik maa┼člar─▒ndaki tek gelir kayna─č─▒ olarak Sosyal Güvenlik gelirine güvenmelerini önermiyorum.

─░┼čte Sosyal Güvenlik hakk─▒nda bilmeniz gerekenler.

Faydalar─▒ Maksimize Etmek

Sosyal Güvenlik avantajlar─▒n─▒z─▒ gerçekten en üst düzeye ç─▒karabilece─činizi biliyor muydunuz? Bu do─čru.

Her ┼čey zamanlamayla ilgili. Genel olarak, daha önce faydalar─▒n─▒z─▒ al─▒rsan─▒z, o kadar az al─▒rs─▒n─▒z. Sosyal Güvenlik avantajlar─▒n─▒z─▒ en üst düzeye ç─▒karabilmeniz için mümkün oldu─čunca uzun süre beklemek önemlidir. Bunu yapabilmek için güvenebilece─činiz bir yuva yuvas─▒na sahip olmak iyi bir fikirdir, böylece paran─▒z─▒ erken almak zorunda kalmazs─▒n─▒z.

Ayr─▒nt─▒lar için, Sosyal Güvenlik Gelirinizi Nas─▒l Yükseltece─činizi ö─črenin (ve bu 6 maliyetli hatadan kaç─▒n─▒n).

E┼člik Faydalar─▒

E┼čler, e┼člerinin Sosyal Güvenlik avantajlar─▒na hak kazan─▒rlar. Ama bu faydalar─▒ almadan önce bilmeniz gereken baz─▒ ┼čeyler var.

Konuyla ilgili makaleme bir göz at─▒n: Sosyal Güvenlik E┼člik Faydalar─▒ Kurallar─▒: Sevdi─činiz Birinin Emekli Geliri.

Emeklilik Hakk─▒nda Daha Fazla Bilgi

Daha fazla emeklilik makalesi mi ar─▒yorsunuz? Özellikle emekliler için daha fazla makale için RetirementbyJeff.com kontrol etti─činizden emin olun.

Ayr─▒ca, Güvenli Emeklilik Araç Tak─▒m─▒'na da göz at─▒n. Onu seveceksin.

Mutlu emeklilik!

Videoyu izle: Binlerce ki┼čiye erken emeklilik ┼čans─▒ - Atv Haber 4 Temmuz 2018

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Para i├žin Kitap ve Ders Kitaplar─▒ Online Sat─▒┼č 26 En ─░yi Yerler
Maliye

Para i├žin Kitap ve Ders Kitaplar─▒ Online Sat─▒┼č 26 En ─░yi Yerler

Orada yatan eski kitaplar─▒n var m─▒? Pekala, gelecekteki kullan─▒m─▒n─▒z i├žin hangi kitaplar─▒ sadece toz toplayacaklardan korumak i├žin karar verme zaman─▒. Okul kitap├ž─▒─č─▒na gitmek yerine, kitap sat─▒n alman─▒n yan─▒ s─▒ra daha fazla para kazanmak i├žin ders kitaplar─▒n─▒ kontrol etmek isteyebilirsiniz. 1. BookScouter BookScouter, en fazla para i├žin ders kitaplar─▒ satan en iyi web sitesi olabilir ├ž├╝nk├╝ 38 sat─▒c─▒n─▒n fiyatlar─▒n─▒ bir kerede kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku
G├╝venilir ├çevrimi├ži Kurs Nas─▒l Bulunur?
Maliye

G├╝venilir ├çevrimi├ži Kurs Nas─▒l Bulunur?

Aralar─▒ndan se├žim yapmak i├žin hi├ž bitmeyen ├ževrimi├ži kurslar vard─▒r ve bir├žok insan kendi evlerinin konforunu ├Â─črenmek i├žin onlara d├Ânmektedir. ├ço─ču insan─▒n yo─čun bir programa sahip oldu─ču ve bir ├╝niversiteye ya da ba┼čka bir yere gitme zaman─▒n─▒n olmad─▒─č─▒ zamanlarda da kat─▒lmak daha kolayd─▒r. Ama sadece kat─▒l─▒mlar─▒ daha kolay oldu─ču i├žin, bu ge├ži┼čin daha kolay oldu─ču anlam─▒na m─▒ geliyor?
Devam─▒n─▒ Oku
├ľ─črenci Kredilerinizi Nas─▒l Art─▒r─▒rs─▒n─▒z ve Binlerce Kurtar─▒n─▒z
Maliye

├ľ─črenci Kredilerinizi Nas─▒l Art─▒r─▒rs─▒n─▒z ve Binlerce Kurtar─▒n─▒z

├ľ─črenci kredisi toplamlar─▒ her y─▒l artmaya devam ettik├že, binlerce y─▒l boyunca su ├╝st├╝nde kalmak zorla┼č─▒yor. ├ľ─črenci kredilerini ele al─▒rken faturalar─▒n─▒ nas─▒l ├Âdeyebilir, evden tasarruf edebilir ve emeklili─če yat─▒r─▒m yapabilirler? Sorun, ├žo─ču ki┼činin anlamas─▒ zor g├Âr├╝n├╝yor. ─░nsanlar daha fazla bor├žla mezun olmaya devam ettik├že ├╝cretler durgun kal─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku
Bir Hekimin Yard─▒mc─▒s─▒ Olman─▒za Yard─▒mc─▒ Olman─▒n En ├ľnemli Rehberi
Maliye

Bir Hekimin Yard─▒mc─▒s─▒ Olman─▒za Yard─▒mc─▒ Olman─▒n En ├ľnemli Rehberi

Bu Jessica Rodriguez Ohanesian, MS, PA-C taraf─▒ndan bir konuk mesaj. Gelecek kitab─▒n yazar─▒, Doktor Yard─▒mc─▒s─▒ Mesle─či i├žin Ultimate Guide. Jessi kitab─▒nda ilk ├žal─▒┼č─▒rken bana ula┼čt─▒, ├ž├╝nk├╝ kitab─▒nda blogumdan baz─▒ materyaller kullanmak istiyordu. San─▒r─▒m herkesin kendi kitab─▒nda olmam─▒ istedi─či ilk defa bu y├╝zden pompalanm─▒┼čt─▒m.
Devam─▒n─▒ Oku