Maliye

Borçlular ve Yatırımcılar için Peerform Yorumları

Peerform incelemelerine baktığınızda, önce geleneksel krediler ile emsal krediler arasındaki farkı anlamanız gerekir. Geleneksel krediler bir bankadan gelip aylar sürebilirken, P2P kredileri yatırımcıları ve borç alanlarını birbirine bağlayan bir platform üzerinden yapılır.

Peer-to-Peer ödünç verme siteleri, hem borç alanlar hem de yatırımcılar için hızla tercih edilen hedefler haline gelmektedir. Peerform, P2P Market'in daha yeni bir üyesidir ve hem borç alan hem de yatırımcıların bankalardan ya da diğer geleneksel kredi ve yatırım kaynaklarından alabileceklerinden daha iyi oranlar elde etmelerini sağlar.

Peerform Hakkında

Peerform, 2010 yılında Wall Street yöneticileri tarafından finans ve teknoloji altyapısı ile kuruldu. Platformu başlattılar çünkü bankalar gibi geleneksel kredi kuruluşlarının bireysel ve küçük işletme sahiplerine kredi sağlama konusunda isteksiz olduğunu fark ettiler.

Çözüm, hem borç alan hem de borç alan yatırımcıları bir araya getirecek bir eşler arası kredi platformu oluşturmaktı. Bu aynı zamanda yatırımcılara, tasarruf hesapları, para piyasası hesapları ve mevduat belgeleri gibi geleneksel banka yatırımlarından elde edebileceklerinden çok daha yüksek faiz oranları kazanma fırsatı verecektir.

Platform, bankaların sahip olduğu fiziki altyapı ve istihdam tabanından yoksun olduğu için, borçlulara daha düşük oranlar ve yatırımcılara daha yüksek oranlar sunabilmektedir. Teknoloji kaynaklı çevrimiçi kredilendirme platformunun işletilmesinden kaynaklanan işletme maliyetlerindeki düşüş, hem borç alan hem de yatırımcılara aktarılabilir.

Peerform'un merkezi New York’tadır ve büyük medya kuruluşlarında bulunmaktadır. Zaman ve Sokak. Peerform şu anda 36 eyalette yaşayanlara kredi verme hakkına sahiptir: Alaska, Alabama, Arkansas, Arizona, Kaliforniya, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Illinois, Kentucky, Louisiana, Massachusetts, Maryland, Michigan, Minnesota, Missouri, Mississippi , Montana, Kuzey Karolina, Nebraska, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, Nevada, Ohio, Oregon, Pennsylvania, Güney Carolina, Tennessee, Teksas, Utah, Virginia, Vermont, Washington ve Wisconsin.

Peerform'da yapılan krediler, federal sigortalı New Jersey kiralamış banka ve FDIC üyesi olan Cross River Bank tarafından yazılmıştır.

Peerform aracılığıyla Borçlanma

Peerform borçlanma süreci hızlı ve basittir ve iş ile ilgili ihtiyaçlar dahil olmak üzere kredi gelirlerini hemen hemen her türlü amaç için kullanabilirsiniz.

Peerform kredilendirme sürecinin önemli noktaları şunlardır:

Kredi amacı Peerform, borç konsolidasyonu, kredi kartı refinansmanı, ev geliştirme, büyük alımlar, araba finansmanı, iş amaçları, tıbbi harcamalar, taşıma ve yeniden yerleştirme, düğün harcamaları, tatil, ev satın alma, vb. Gibi çok çeşitli amaçlar için kullanılabilecek kişisel krediler yapar. veya diğer ihtiyaçlar.

Ayrıca “yeşil kredi” olarak adlandırılan bir kategori var. Kişisel bir kredi aldığınız ve eviniz için alternatif enerji ekipmanı satın aldığınız yer burasıdır. Bu genellikle ısı ve sıcak su için güneş panelleri veya hatta elektrik üretimi gibi bir şey olabilir.

Kredi tutarları. Peerform, 1.000 $ ve 25.000 $ arasında değişen krediler yapacak.

Kredi şartları Peerform aracılığıyla yapılan tüm krediler 36 aydır. Tüm krediler aynı zamanda sabit oran, vadenin sonunda tamamen ödenecek taksit kredileridir. Peerform şu anda başka kredi şartları sunmuyor.

Minimum borçlu nitelikleri. Peerform ile bir krediye hak kazanmak için sahip olmanız gerekir:

 • En az 600 kredi puanı
 • Son 12 ayda temyiz, iflas, vergi iadesi, yargılama veya tıbbi olmayan koleksiyonlar bulunmamaktadır.
 • En az bir döner hesap açıldı
 • % 40'tan fazla olmayan (ipotek borcu dahil değil) maksimum borç-gelir oranı (DTI)
 • En az bir açık banka hesabı

Çalışmaya ihtiyacınız olmasa da, belgelenip doğrulanabilecek bir gelire sahip olmanız gerekir. Ayrıca gelirle ilgili olarak, eğer evli iseniz, eşinizin gelirleri krediye hak kazanmak için kullanılamaz. Peerform kişisel krediler sağlar, böylece kalifikasyon amaçlı bir kozmist dahil edemezsiniz ve ortak uygulamalar yapamazsınız.

Kredi başvuru süreci. Peerform'un kredi başvurusu beş adımlı bir süreç kullanır:

 1. Kayıt - Bu, birkaç dakika içinde tamamlayabileceğiniz bir çevrimiçi kayıttır
 2. Kişisel kredi seçimi - Online kayıt işlemini tamamladıktan sonra, platform bilgilerinizi gözden geçirecek ve kredi şartlarını veya alternatiflerini sunacaktır.
 3. Bireysel kredi listesi - İstediğiniz kredi koşullarını seçtikten sonra, kredi talebiniz, potansiyel yatırımcılar tarafından değerlendirilebilmesi için platformda listelenir.
 4. Doğrulama - Kayıt formunuzda sağladığınız bilgileri destekleyen veya kimliğinizi doğrulamak için gerekli olan belgeleri göndermeniz istenecektir.

Kredi kayıt işlemi, talep ettiğiniz kredi miktarı, kredinin amacı, kredi puan aralığınız, tam adınız, adresiniz, telefon numaranız, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz ve yıllık gibi temel bilgileri sağlamanızı isteyecektir. maaş ve ücretler. Daha sonra bir şifre oluşturmanız istenecektir.

Kayıt formunu doldurduktan sonra, bir krediye hak kazanırsanız ve bu kredinin oranının ne olacağını hemen öğrenirsiniz. Yine, tüm krediler 36 aylık bir dönem içindir.

Eğer teklifi kabul ederseniz, kredi talebiniz yatırımcıların yatırım yapmak isteyip istemediklerini gözden geçirip düşünmeleri için platformda yer alacaktır. Ayrıca, başvurunuzu tamamlamak için adım adım bir işlemden geçirileceksiniz. Uygulamanın kredi puanınızda herhangi bir etkisi yoktur.

Kimlik doğrulama, aşağıdakilerden birinin kopyalarını yüklemenizi içerir: sürücü lisansınız, fotoğraflı askeri kimlik, fotoğraflı pasaport veya ABD federal veya eyalet resmi kimliği. Ayrıca gelirinizi doğrulamanız istenecektir. Bu, son iki ödeme kotasını içerecektir, ancak son vergi beyannamelerini ve / veya banka ekstrenizin bir kopyasını isteyebilirler.

Kredi finansmanı. En iyi senaryoda, kredi paranız kişisel kredi listeleme platformuna konduktan kısa bir süre sonra kullanılabilir. Ancak, listelenen tüm krediler iki haftaya kadar platformda kalabilmektedir. iki haftalık listeleme dönemi. Süreç boyunca kredinizdeki yatırımcı ilgisini takip edebilirsiniz.

Ancak, kredinizin iki haftalık listeleme döneminde tam olarak finanse edilemeyeceği muhtemeldir. Öyle değilse, daha düşük bir kredi tutarını (ödenen miktara kadar) kabul edebilir ya da yeniden başvurmanız gerekebilir.

Faiz oranları ve ücretler. Kredi kullandırılan krediler gibi, Peerfrom ile faiz oranları% 7,12 APR ve% 29,99 APR aralığındadır. Fiyatlar, Peerform Notunuza dayanır ve her biri kendi ücret aralığı olan dört alfabetik gruba ayrılır:

 • AAA, AA +, AA, A + ve A:% 13,24 APR% 13,34 APR (kredi puan aralığı: 700+)
 • BBB, BB +, BB, B + ve B:% 14.86 APR% 19.44 APR (kredi puan aralığı: 680 - 699)
 • CCC, CC +, CC, C + ve C:% 20.87 APR% 26.92 APR (kredi puan aralığı: 600 - 679)
 • DDD ve DD +:% 28.33 APR ve% 29… 99 APR (kredi puan aralığı: belirtilmedi)

Başvuru ücreti yok. Bununla birlikte, menfaat ücretleri, tipik olarak tüm kredi notlarındaki kredi tutarının% 5.00'ünü, AAA (% 1,00), AA + (% 2,00) ve AA (% 3,00) Peerform Kredileri hariçtir. Kaynak ücreti kredi gelirinizden düşülür. Örneğin, krediniz 10.000 $ ve menfaat bedeli% 5.00 ise, net krediniz 9,500 ABD Doları kazanır. Kaynak ücreti sadece kredi verilirse ödenir.

Peerform tarafından tercih edilen kredi geri ödeme yöntemi, banka hesabınızdan yapılan otomatik ödemelerdir. Ama kağıt çekiyle ödeme yapmak için bir seçeneğin var. Eğer yaparsanız, her bir çek için 15 dolarlık bir işlem ücreti vardır.

Geç ödemelerde, aylık ödemenin% 5'i oranında bir ücret alınır ve bu da, gerçekleşmesi için en az 15 $ 'dır. Ödemenizin reddedilmesi durumunda başarısız bir ödeme ücreti de vardır. Bu ücret, başarısız girişim başına 15 ABD doları veya eyalet yasaları tarafından belirlenen daha düşük bir tutardır.

Kredinizde kısmi veya tam bir erken ödeme yapmak istediğinizde ön ödeme yapılmamaktadır.

Borç ödemeleri. Kredinizi, banka hesabınızdan otomatik taslak olarak veya aylık çekle posta yoluyla geri ödeyebilirsiniz. Ancak, çekle ödeme yaparsanız, Peerform ödeme başına 15 $ ücret talep eder. Otomatik banka çeki ile ödeme yaparsanız herhangi bir ücret alınmaz.

Site güvenliği Peerform, güvenlik duvarları ile korunan ve güvenli bir tesiste barındırılan 24 saat özel sunucularda hassas verilerin şifrelenmesi ve saklanmasını içeren banka düzeyinde güvenlik protokollerini takip eder. Sunucular, şifrelemeyi sağlamak için Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikası teknolojisiyle donatılmıştır.

Ayrıca, yatırımcıların kişisel bilgilerinize erişebilecekleri gerçeği ile de ilgilenmeniz gerekmez. Yalnızca yatırım amaçlı gerekli bilgileri alırlar, ancak sizi kişisel olarak tanımlayan herhangi bir bilgiye erişemezler. Bu şekilde, anonim olarak bir kredi başvurusunda bulunabilirsiniz ve bilginin, istenmeyen ya da sakıncalı olmayan ve genel kamu tüketimine yönelik olmayan bir kişi için mevcut olduğunu düşünmeyin.

Peerform ile Yatırım Yapmak

Peerform bir kredi almak için harika bir yer ise, aynı zamanda zengin bir yatırım fırsatları kaynağıdır.

Peerform'a yatırım yapmak şöyle:

Yatırımcı nitelikleri. Peerform'a yatırım yapmak için bir akredite yatırımcı. Yüksek gelirli ya da yüksek net değere sahip olan ya da her ikisi de olan ve genellikle riski anlayan, nasıl yatırım yapacağını bilen ve yatırımının tamamını kaybetmeye hazır olan sofistike bir yatırımcı olarak kabul edilen bir yatırımcıdır (mizaç) faktör).

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na göre, akredite bir yatırımcı ...

 • Önceki iki yılın her birinde 200.000 ABD Doları (veya bir eşle birlikte 300.000 dolar) aşan kazanılmış gelir ve geçerli yıl için makul bir şekilde bekler, VEYA
 • 1 milyonun üzerinde bir değere sahiptir, ya tek başına ya da bir eşle birlikte (kişinin birincil ikametgahı değeri hariç).

Bu diğer P2P borç verenlerinden farklıdır. Prosper kredisi yatırımcılarına başlamak için 25 $ gibi küçük bir başlangıç ​​ile başlayabilir.

Sunulan yatırımlar. Peerform iki tür yatırım ürünü sunmaktadır. tüm krediler ve kesirli krediler. Bütün krediler isminin tam olarak ne ifade ettiği - tüm krediyi satın alıyorsunuz. Bu yatırımlar genellikle kurumlara sunulur. Kesirli krediler, bireysel yatırımcılara sunulan kredilerin bölümleridir.

Bunlar, tüm bir krediye ya da çok sayıda küçük krediye yatırım yapabileceğiniz diğer P2P sitelerine yapılan yatırımlardan farklı değildir. notlar.

Peerform'a yatırım için mevcut olan tüm krediler, Peerform Kredi Analizörü. Araç, fiyatlandırma kredileri için oldukça gelişmiş ve dinamik bir algoritma kullanıyor. Tüketici kredi riskini daha iyi hesaplamak için, (P2P platformlarının çoğunda kullanılan) filtreler yerine ampirik yöntemler kullanır.

Özel portföy. Portföy, yatırımlarınızı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek çeşitlendirmenizi sağlar.Yatırım hedeflerini belirleyebilir ve özelleştirme aracı, yatırım hedeflerinize en kısa yoldan ulaşmak için sermayenize nasıl yatırım yapacağınızı belirleyecektir.

Dolandırıcılık koruması. Kredi dolandırıcılığı yaygın değildir ve kredi varsayılanlarını artırır, bu yüzden Peerform bunu yabancı hale getirmek için ek adımlar atar. Borçlunun kimliğini ve kredi kayıt formundaki gelirini doğrulamak için belgelere gereksinim duymanın yanı sıra, Peerform, hem sahtekarlık yöntemlerini hem de ticari olarak mevcut lisanslı teknolojileri ve çözümleri hem sahtekarlığı tespit etmek hem de önlemek için kullanır.

Buna, kullanıcı kimliği için Lexis Nexis, kredi çekleri için TransUnion ve OFAC uyumluluğu gibi üçüncü taraf hizmetleri dahildir.

Peerform ayrıca, borçlunun kayıt formunda belirttiği gelirde% 10'dan fazla olmayan bir varyasyon olduğunu ve gelir belgeleriyle kanıtlanmış olduğunu doğrular. Gerekirse, IRS Form 4506T tamamlanacak ve borçlunun gelir vergisi kayıtlarını doğrulamak için IRS'ye gönderilecektir. Borçlunun banka hesaplarından küçük bir borç alınır ve banka hesabının geçerli olduğundan emin olmak için borçlu tarafından doğrulanır. Borçlunun telefon numarası ve e-posta adresi IP adresi de doğrulanır.

Yatırım getirileri. Peerform,% 6,44 ile% 28,33 arasında bir orana sahiptir (menfaat bedelleri net). Bu oran aralığı, kredi varsayılanları için düşmeden önce getirileri ifade eder, bu nedenle gerçek getirileriniz daha az bir şey olur…

özet

Peerform, yatırım fırsatları da sunan artan sayıda P2P ödünç alanlarından biridir. Platform, en doğru kredi oranlarını belirlemek için en son teknolojiyi kullanıyor ve bu da pek çok P2P ödünç verme sitesinde yatırım getirisini düşüren varsayılanların sayısını azaltacak.

Videoyu izle: Tahsili Gecikmiş Alacaklar. ÜNLÜ KULÜP

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Eşler Arası Kredilerin Türleri
Maliye

Eşler Arası Kredilerin Türleri

Son birkaç yılda eşler arası kredi verme alanlarının sayısı arttıkça, sunulan kredi türleri de genişlemektedir. Bu siteler şimdi bir zamanlar sadece geleneksel bankalar ve kredi köpekbalıkları aracılığıyla mevcut olan eşler arası krediler sağlamaktadır. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: “Bir krediyi nasıl alabilirim?
Devamını Oku
Bilgisayar Dosyalarınızı Güvenli ve Sesli Nasıl Tutulur
Maliye

Bilgisayar Dosyalarınızı Güvenli ve Sesli Nasıl Tutulur

Bu, Paul tarafından Fiscal Geek'ten gelen bir konuk gönderi. Daha önce milyonlarca kez duyduğun bir hikaye. Ekonomi 101'de oturuyorsunuz ve futbol sahasına paraşütle binen binlerce işgalci güç görmek için kampüse bakıyorsunuz. Dizüstü bilgisayarını al ve dağlara gidip grup toplaman için arkadaşlarının kamyonetine atla.
Devamını Oku
SEP IRAs için Dağıtım Kuralları
Maliye

SEP IRAs için Dağıtım Kuralları

W-2 çalışanından kendi hesabına çalıştığımda ve yatırım şirketimizi kurduğumda, şimdi elimde olan iş emekli planları konusunda heyecanlıydım. Böyle bir seçenek (gittiğim yer olan), Basitleştirilmiş Çalışan Emekli İRA'dır. Bir SEP IRA ve geleneksel IRA, uygulanan katkı limitleridir.
Devamını Oku
Banka Hesabı Alamıyorsanız Seçenekleriniz Nelerdir?
Maliye

Banka Hesabı Alamıyorsanız Seçenekleriniz Nelerdir?

Tüketicilerin kendilerini buldukları daha sinir bozucu durumlardan biri, bir çek hesabı almak için zorlanıyor. Giderek, bankalar bir hesap açmanıza izin vermeden önce davranışlarınız üzerinde kontroller yapıyor. Sonuç olarak, bazı müşteriler toplanmadan geçmez ve kendilerini bir hesap açamazlar.
Devamını Oku