Maliye

Peer to Peer Yatırım Yazılım - LendingRobot İnceleme

LendingRobot, peer-to-peer (P2P) kredi platformu yatırımlarını tamamen otomatikleştiren bir hizmettir. Hizmet, bireysel yatırımcılar için kullanılabilir ve hem uygun maliyetli hem de kullanımı kolaydır. LendingRobot, bulut teknolojilerini makine öğrenimi algoritmalarıyla birleştirerek düşük riskte üstün getiriler sağlamaya çalışır. Platform, yatırım rehberliği sağlayabilen bir SEC Kayıtlı Yatırım Danışmanıdır.

Platform konsepti, Emmanuell Marot ve Gilad Golan'ın, Lending Club'a kendi yatırımlarını otomatikleştirmek için bir senaryo geliştirmeye başladığı 2013 yılında başladı. Sonunda, aynı zamanda Prosper Marketplace için destek eklediler. Platform, Nisan 2014'te halka açıldı, ardından 2015'te Mixing Circle'a ekledi.

Bu evrimin geliştirdiği şey, bireysel yatırımcıların kredi yatırımcılarını web'deki en büyük P2P ödünç verme platformlarından üçünde temin etmelerine ve yönetmelerine yardımcı olan bir platformdur. Etkisinde, LendingRobot, eşler arası kredilendirme için bir robo-danışmantır.. Servis sürekli büyümeye devam etti.

LendingRobot Nasıl Çalışır?

Yatırımcılar, Lending Club, Prosper veya Funding Circle hesaplarını tek bir LendingRobot hesabına bağlayarak başlar. API kimlik bilgilerinizi sadece LendingRobot'a eklersiniz. Bu şekilde, LendingRobot, yapmayı tercih ettiğiniz buysa, üç platformda yatırım yapmayı otomatikleştirmenizi sağlar. Platform, onlarla oluşturulmuş bir hesabınız yoksa, bu üç P2P ödünç vereninin her biriyle bir hesap bile oluşturabilir.

Kullanmak istediğiniz yatırım stratejisi türünü, konservatif veya agresif olarak seçebilirsiniz. Platformda, portföyünüzdeki risk seviyesini ayarlamanıza izin veren bir “çatalı” vardır. Ayrıca, hem birincil hem de ikincil pazarlarda yaptığınız yatırımlar için birden çok kural belirtmek üzere ‚Äaşlaşmış mod özelliğini de kullanabilirsiniz. Kendi başınıza yatırım yapmak istiyorsanız LendingRobot'u kullanabilir ve notlarınızı portföyünüzü yönetmenize yardımcı olmak için hizmeti kullanabilirsiniz.

LendingRobot yeni kredileri ortaya çıktıkça tarar ve otomatik olarak boş paranızı yatırır. Ayrıca, yapmayı seçtiyseniz, notlarınızı satma kapasitesine de sahiptir. Hesabınızdaki etkinlik hakkında sizi bilgilendirecek günlük bir özet raporu alacaksınız.

LendingRobot Araçları ve Özellikleri

LendingRobot, P2P yatırımcıları için geniş bir avantaj yelpazesine sahiptir.

Özel yatırım parametreleri oluşturun. LendingRobot, kendi özel araştırmalarına dayanarak, yatırım yapmak istediğiniz kredilerin türlerini belirlemenize olanak tanıyan yatırım kuralları oluşturmanızı sağlar. Belirli kredi puanı aralıkları, kredi koşulları, borç-gelir oranlarını seçebilirsiniz. Seçimler neredeyse sınırsız.

LendingRobot ikincil piyasa. P2P yatırımının bugüne kadar yaşadığı temel sınırlamalardan biri, likidite eksikliğidir. Yani, kredi veya not satın aldığınızda, bu sürenin sonuna kadar onları tutmak zorundasınız. Çoğu platformda satın aldığınız krediler ve notlar için genellikle ikincil bir pazar yoktur.

Ancak LendingRobot, satışa binlerce not ekleyen ve hedef fiyata ulaşılana kadar bunları sürekli olarak yeniden üreten benzersiz bir ikincil piyasa otomasyonu kullanıyor. Bu, bir yatırımcı olarak, hem artık satmak istemediğiniz kredileri ve notları satmakla hem de daha avantajlı koşullar altında mevcut kredileri ve notları satın almanın bir avantajı olacaktır.

LendingRobot bunu, Lending Club'ın ikinci pazar ortağı Folio Investing ile satmak istediğiniz notları ekleyerek gerçekleştirir. LendingRobot, tüm notalar satılıncaya kadar, beş gün boyunca satış notlarındaki fiyat noktasını aşamalı olarak düşürecektir. Bu, birkaç günlük bir not portföyünü tasfiye etmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca, ikincil piyasada Folio aracılığıyla notlar satın alma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu sayede, indirimden satın alma ve nihayetinde paranın karşılığını alırken daha fazla kar elde etme fırsatı sunacaksınız. Bu P2P yatırım olgunlaştıkça giderek daha önemli bir özellik haline gelecektir.

Yatırım hızı. LendingRobot, yeni bir kredi piyasaya geldiği zaman arasında sadece birkaç saniyeye ihtiyaç duyar ve servis buna yatırım yapabilir. P2P alanındaki en iyi notların rekabeti gittikçe yoğunlaştığından, bu tür bir hız size en az zamanda en çok arzu edilen yatırımlara ulaşma avantajını sunacaktır. Daha fazla para, P2P kredilendirme yatırımlarına dökülürken, bu, bireysel yatırımcı için giderek daha kritik bir avantaj olacaktır.

Otomatik yeniden yatırım. P2P yatırımı ile ilgili bir başka sınırlama, notların ödemesiyle yatırım pozisyonunuzun azalmasıdır. Tamamen yatırım yapmayı sürdürmek, el ile yapmaya çalıştığınızda büyük bir görevdir. Ancak LendingRobot, kredi gelirlerinin sürekli yeniden yatırımını sunuyor. Bu, portföyünüzdeki yatırılacak ve sürekli olarak faiz kazanacak olan parayı maksimize edecektir. Bu, P2P yatırımı söz konusu olduğunda bireysel yatırımcılar için bir başka kritik avantajdır.

Şeffaflık. LendingRobot, beklenen getiri, nakit akışı tahminleri ve belirli bir portföyün risk profilini görmenizi sağlar. Bu size çeşitli portföy karışımlarından beklenen performansı ölçmek için bir fırsat verecektir. Ve bu sizin yatırım ihtiyaçlarınız için en iyi portföyü oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

LendingRobot iyileşiyor. LendingRobot, P2P yatırımının otomasyonunda yeni bir konsepttir - ki bu sadece birkaç yıllık bir süreçtir. Önemli olan, LendingRobot'un makine öğrenme algoritmaları, yıllar süren araştırma verileri biliminin ve optimizasyonunun sonucudur, sistem ise öğrenmeye ve büyümeye devam etmektedir. Büyümenin bir parçası olabilirsin.

Çok sayıda ücretsiz bilgi. Site, Lending Club, Prosper ve Funding Circle ile ilgili istatistikler de dahil olmak üzere, P2P kredisi endüstrisine genel bir bakış içeren kapsamlı bir bilgi sağlamaktadır. Bu, paranıza en iyi nereye yatırım yapacağınıza karar vermenize yardımcı olmak için, yan yana üç platform arasındaki karşılaştırmaları görmenizi sağlar.

Örneğin, karşılaştırma tablosu, akredite bir yatırımcı değilseniz, Lending Club veya Prosper ile yatırım yapabileceğinizi gösterir, ancak Funding Circle ile yapamazsınız. Tek bir yerde kolayca bulunabilmeniz gereken bilgi budur.

Ayrıca, her bir platformun getirilerinin hem piyasa ortalamasına hem de ABD tahvillerine kıyasla nasıl olduğunu gösteren performans grafikleri sunarlar. Hem Lending Club hem de Prosper ile mevcut en son kredilerin bir listesi bile var.

LendingRobot Fiyatlandırma ve Ücretleri

Hesap değerinizin ilk 5.000 doları ücretsizdir. Bundan sonra, hesap bakiyesinin% 0,45'i, 5.000 $ 'ın üzerinde bir ücret var. Bu sadece LendingRobot tarafından yatırılan miktarlar için geçerlidir; LendingRobot hesabınızı başlatmadan önce satın alınan kredilere uygulanmaz.

Kurulum ücreti veya sonlandırma ücreti yoktur.

LendingRobot Sizin İçin Doğru mu?

P2P yatırımı kavram açısından basittir, ancak uygulamada karmaşık hale gelebilir. Güvenilir bir çeşitlilik seviyesine ulaşmak için yatırım sermayenizi bu kadar çok nota yaymanız gerektiğinden, süreci otomatik hale getirmeniz gerekir. LendingRobot bunu sizin için halleder ve avantajı, web'deki en popüler üç P2P platformunda kullanılabilmesi avantajına sahiptir.

Genellikle sabit oranlı varlıklara yatırım yapmayı bir yatırım portföyünün düşük bakım bölümü olarak düşünürüz - ve tam olarak olması gereken şey budur. LendingRobot, P2P'ye yatırım yapmanın düşük olmasını sağladı.

Dikkat çekmek istediğim birkaç uyarı var. Birincisi, otomasyonun P2P yatırımı ile ilgili riskleri hafife almanıza neden olabileceği potansiyelidir. Sonuç olarak, çeşitli derecelerde krediye sahip insanlar için teminatsız kredilere ve aynı zamanda geniş bir istihdam ve gelir durumuna yatırım yapıyorsunuz. Bu doğal olarak riskli bir yatırımdır ve otomasyon bu riski asla hafife almanıza neden olmamalıdır.

İkincisi, Folio Investing aracılığıyla sunulan ikincil pazarlama özelliğidir. Beni yanlış anlama, sahip olmak için harika bir özellik. Ama aynı zamanda, ona da güvenmek istemezsiniz. Hizmet, şu anda çok uzak olmayan bir gelecekte değişebilse de, Prosper veya Finansman Dairesi değil, sadece Borç Verme Kulübü'nde kullanılabilir.

Kredi Kulübünde bile ikincil piyasa işlemlerinde bazı sınırlamalar olabilir. Lending Club, bu konuda aşağıdaki ifadeyi yapar: “Not Ticaret Platformu, yatırımcılara gerçekleştirme şansı sunmak için tasarlandı. biraz likidite Diğer Ödünç Veren Kulüp üyeleri ile yapılan işlemlerde ”. Notların, bir prime göre indirimden daha yüksek bir fiyattan satılabileceğini bilmek de önemlidir; bu nedenle, öncelikle istenmeyen notları kaldırabileceğiniz ancak bir zararda yapabileceğiniz bir pazar olduğunu kanıtlayabilir.

Notlar, temerrüde düşenler veya borçtan mahsup olma durumunda ise ikincil piyasada satılamazlar.

Bununla birlikte, ikincil piyasa, bir satıcı olarak sizin için bir arıza güvencesi olmayan tüm aynı nedenlerden dolayı, bir alıcı olarak sizin için büyük bir avantaj olabilir. Aşağıdakiler için not almanın gerçek bir fırsatını temsil ediyor - belki de önemli ölçüde düşük değer -. Ve bu, notu, üzerinde topladığınız ilgi alanına getirme kazancı ekleyecektir. Bu bir çift kazanma!

Lending Club, Prosper veya Funding Circle'da aktif bir yatırımcıysanız, LendingRobot'a ciddi bir bakış atmanız gerekir. Bu büyüyen ve kârlı varlık sınıfını almak ve otomatik pilota yerleştirmek için gerçek bir fırsat sunuyor. Varsayılan risk riskini azaltırken, yatırım getirinizi arttırmak için ciddi bir fırsat sunar.

Videoyu izle: YAYGIN KULÜP İÇİN GİZLİLİK. GERÇEKLERİM. HESABIM'a GİT

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları
Maliye

Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları

Konsinye bayilerini çok fazla sebebim var. Giyim, aksesuar ve ayakkabılarla ilgili inanılmaz fırsatlar bulabilir ve artık ihtiyacınız olmayan şeyleri geri dönüşüme sokabilirsiniz. Bu bir kazan-kazan. Konsinye Dükkanlar için Alışveriş Kuralım Artık çok fazla kıyafet almıyorum çünkü dikkatli bir şekilde harcamaya ve geri kalanını kurtarmaya odaklandım.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="40.000 $ 'lık maaşıyla 30.000 dolar nasıl para yatırdı?"/>
Maliye

40.000 $ 'lık maaşıyla 30.000 dolar nasıl para yatırdı?

30.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 30 bin dolarlık borcumun tamamı kredi borcuydu. Borç yükümü düşük tuttuğum üniversite mezunuyumdan oldukça fazla burs almak için şanslıydım. O zaman aptalca bir fantezi, “marka” lisansüstü okuluna katılmak için bir sürü para ödünç aldım.
Devamını Oku
Öğrenci Kredilerinizi Nasıl Artırırsınız ve Binlerce Kurtarınız
Maliye

Öğrenci Kredilerinizi Nasıl Artırırsınız ve Binlerce Kurtarınız

Öğrenci kredisi toplamları her yıl artmaya devam ettikçe, binlerce yıl boyunca su üstünde kalmak zorlaşıyor. Öğrenci kredilerini ele alırken faturalarını nasıl ödeyebilir, evden tasarruf edebilir ve emekliliğe yatırım yapabilirler? Sorun, çoğu kişinin anlaması zor görünüyor. İnsanlar daha fazla borçla mezun olmaya devam ettikçe ücretler durgun kalır.
Devamını Oku
Bir Ev Ödemesinin Ne Kadar Gerçektir?
Maliye

Bir Ev Ödemesinin Ne Kadar Gerçektir?

Bir misafir panelinde oturuma davet edilen son girişimci bir konferansta, panelimize, genç bir üniversite öğrencisi tarafından mortgage ödemeleri konusunda gerçekten iyi bir soru soruldu. Sorunun doğası şuydu: Ailem bana her zaman maaşımın yüzdesine dayalı olarak ne kadar bir ev ödemesi yapabileceğimi bildirmişti.
Devamını Oku