Maliye

Ödünç Verme Kulübü Şikayetleri

Öncelikle, bir yatırımcı olarak Lending Club ile mükemmel bir deneyime sahip olduğumu söyleyeyim. İlişkilerim ve onlarla olan deneyimim çok olumlu geçti. Ancak, herkesin siteyle böyle hoş değişimler yapmadığının farkındayım. Hem olumlu hem de olumsuz bir açıdan çeşitli finansal hizmet sağlayıcılarının gözden geçirilmesi amacıyla, özellikle bu gözden geçirme Kulübü şikayetlerine odaklanıyorum.

Dışarıdalar - İnternet'in her yerinde bulunan Ödünç Kulübü hakkındaki birçok olumlu yorum ve yorum arasında karıştırıldılar.

Bu yüzden karanlık tarafa bir bakalım ve şirketin bu kadar olumlu bir görüşüne sahip olmayanların neler söylediğini görün.

Daha İyi İş Bürosu Raporları Nedir?

Büro aracılığıyla Borç Verme Kulübü'ne karşı şikayetlerin ayrıntılarına girmeden önce, BBB'nin Ödünç Kulübüne çok fazla önem verdiğine dikkat etmeliyiz. Borç Verme Kulübü, Ocak 2008'den bu yana BBB tarafından akredite edilmiştir ve A + 'dan F' ye kadar bir derecelendirme notu vermektedir.

İşte bu derecelendirmenin nedenleri:

 • İş süresinin uzunluğu.
 • Bu büyüklükteki iş için BBB ile yapılan şikayet hacmi.
 • İşe karşı 138 şikayet (ler) yanıtı.
 • Şikayet (ler) in iş aleyhine sonuçlanması.

Ayrıca şunları belirtmek için devam ederler:

“BBB, LendingClub Corporation'ın herhangi bir tüketici şikayetini çözmek için iyi niyetli bir çaba gösterme taahhüdünü içeren BBB akreditasyon standartlarını karşıladığını belirlemiştir. BBB Akredite İşletmeler Akreditasyon gözden geçirme / izleme ve BBB hizmetlerini kamuya destek için bir ücret öderler.BBB akreditasyonu, iş ürünlerinin veya hizmetlerinin BBB tarafından değerlendirildiği veya onaylandığı veya BBB'nin bir karar verdiği anlamına gelmez. İşletmenin ürün kalitesi veya hizmet sunma yetkinliği. ”

BBB'nin derecelendirme ve yorumlarını, BBB aracılığıyla şirkete karşı sayısız şikâyette bulunulmasına rağmen, Büronun, hizmet verenlerin hizmet sağlayıcılarının en üst kademelerinde yer almasını dikkate aldığının açık bir göstergesi olduğunu açık bir şekilde belirtmek için yorumlayabiliriz. topluluk.

Bunu akılda tutarak, şikayete bir göz atalım. BBB'de Ödünç Kulübüne ilişkin toplam 138 kapalı şikayet bulunmaktadır.

Aşağıdaki gibi bozdular:

 • Reklam / Satış Sorunları - 54 şikayet
 • Fatura / Tahsilat Konuları - 19 şikayet
 • Teslimat Sorunları - 1 şikayet
 • Ürün / Hizmet ile İlgili Sorunlar - 64 şikayet
 • Garanti / Garanti Sorunları - 0 şikayet

20 ila 25'inin tüm örneklerini tatmin edici bir şekilde çözdüğümden şikayet ettim ve her bir şikayetin farklı bir şey hakkında olduğunu gördüm. Şöyle ki, şikâyetler arasında ortak temalar bulunmadığı, bu da Lending Club'ın operasyonunda bir tür sistem çapında kusurlara işaret edebilir.

Çoğu, ücretlerin yanlış anlaşıldığına işaret ediyor gibi görünüyor. Platformdaki ücret yapısı hakkında oldukça iyi bir bilgim var ve tahminimce çoğu durumda borç verenlerin borç verenlerin Lime Club'ın nasıl çalıştığına ve hatta folio programını tamamen yanlış anlamalarına dikkat etmemesiydi.

Kredilendirme Kulübü ile iş yapan binlerce kişiyi dikkate alarak, özellikle bu şikayetler 2013'e kadar devam ettiği için çeşitli konularda 138 şikayette bulunulması bekleniyor.

Çeşitli Şikayet Siteleri

Onlar doğru ya da değil olsun, web siteleri çeşitli şirketlerin eleştirilerini barındıran tüm üzerinde attı. Ölü eşler genellikle sitenin adıyla bulunur. “LendingClubIsARipoff.com” veya “BurnedByWalmart.com” gibi bir şey olabilir. Bunlar elbette hayali isimler, ama umarım bu noktayı alırsınız.

Birkaç nedenden ötürü bu tür web sitelerini biraz tereddüt ediyorum:

 • Onlar genellikle şirket ile taşlamak için bir balta olan biri tarafından başlatılır
 • İnsanların, bir işi tamamlamaktan çok daha şikayetçi olmaları
 • Şikayet siteleri, şikâyet edenlerin birbirlerini şikayet etmeleri ve desteklemeleri için bir toplama noktası olma eğilimindedir.
 • İnsanlar genellikle kendi suçları olan problemlerden şikayet ederler, ama öyle düşünmüyorlar.
 • İnsanlar web'de inanılmaz derecede kötü olabilir, çünkü anonim olarak yorum yapabileceklerini düşünüyorlar

Bu, bu sitelerde görünen herhangi bir şikayetin meşru olduğunu düşünmüyorum. Bazıları neredeyse kesin olarak, sadece sondajlarla ilgilenen insanların şikâyetlerinin dinleriyle gömülü olduklarıdır.

Bir site ve ben Lending Club ile ilgili olarak karşılaştık ComplaintsBoard.com denir. Sadece isim, ne tür tüketicileri çekeceklerini açıkça ortaya koymaktadır.

Önceden onay alanlarına ilişkin sitede yer alan şikayetlerin çoğu, Kredilendirme Kulübü tarafından onaylanmış gerçek krediler tarafından takip edilmemiştir. Bu, borç verme endüstrisinde yaygın bir uygulamadır ve şüphesiz ki, bu da Lending Club ile aynı durumdur. Suçlu olarak suçlandı!

Diğer şikayetler, borçluların tamamen anlamadığı borç verme endüstrisinin bir başka özelliği olan kapsamlı dokümantasyon taleplerini içeriyordu. Menfaat ücretleri de yaygın bir şikayettir. Ödünç Verme Kulübü, web sitesinde bu ücretlerin neredeyse tüm krediler için borçlandırıldığını açıkça belirlese bile, insanlar onlara ödeme yapmak zorunda kalıyorlar.

Ödünç Verme Kulübü (Ripoff Report) adlı bir sitede başka bir rapor var (size bu web sitesi isimleri hakkında ne söyledim?). Makale, Ödünç Kulübüne karşı ikna edici bir sondaj davasıyla başlıyor, ve sadece ilk birkaç paragrafı okuyorsanız, bununla birlikte geleceğiniz izlenim.

Ancak, makalenin sonunda, gözden geçiren kişi, bir dolandırıcılığın sonucu olarak bir Ödünç Kulübü temsilcisi olarak poz verdiğini, ancak aslında şirkete bağlı olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Aslında, Lending Club kendi devletinde kredi bile yapmıyor!

Borç Verme Kulübü Hakkında Ne CBS Haberleri Vardı?

Bu gözden geçirme aslında 2013'ün sonlarında gerçekleşti, ancak bunu özellikle de Borç Verme Kulübü'nün yatırım tarafına odaklandığı için ekliyorum.

Makale - The Cending Club - eleştirel bir gözden geçirme - siteye yatırım yapan Alan Roth'un deneyimini ortaya çıkardı. Bu birincil şikayetinin özünü oluşturuyordu:

“Yine de, 7 Eylül 2012 ve Mart 2013'ün sonu arasında, Lending Club bildirimi, yıllık 11,08'lik bir yıllık getiri kazandığımı gösteriyor ... 11,08'lik yıllık getirilen geri dönüş saf fantaziydi ve bu fantezi tüm Lending Club yatırımcıları grubu için geçerli. . Bakınız, 121.38 $ 'lık kâra 10000 $' lık dört temerrüt notundan faiz ve faiz dahildir. Suçlu kredileri hariç tuttuğumda, yıllık geri dönüşümü yaklaşık yüzde 1,60 olarak hesapladım. Bir aydan kısa bir süre sonra, bu notların ikisi varsayılan hale geldi ve aniden, yüzde 11,08'lik yıllık getirisi bir rock gibi düştü… (Lending Club yetkilileri) temerrüt halindeki kredilerin temerrüde düştükleri zamana kadar yazılmadıklarını ve o zamana kadar Tam değer (eksi ödenmemiş ödemeler), genel yatırımcı iadelerinin hesaplamasının bir parçasıdır. Borç veren kulübün yatırımcıların geri dönüşünü abarttığını düşünüyorum - ve muhtemelen önemli ölçüde. ”

Lending Club ile bir yatırım hesabım vardı ve iadelerim Lending Club tarafından bildirilenlere çok daha yakındı. CBS News makalesinin bildirdiği% 1.6'dan kesinlikle daha iyiydi. CBS makalesinin yazarı ile aynı fikirdeyim diyemem.

Borç Verme Kulübü'nün yüksek getirileri lehine başka bir doğrulama kaynağı da InvestorJunkie.com'da Larry Ludwig'den geliyor. İncelemeler söz konusu olduğunda Larry, web'deki en objektif insanlardan biridir, çünkü büyük ölçüde yatırım yaptığı şeydir. 2015'in sonlarında, Larry şunları bildirdi:

“Mayıs 2009'da Lending Club ile hesabımda sadece 1000 dolar (925 $, 75 $ kayıt bonusu) ile başladım. Eylül 2015 itibariyle 22.000 $ 'dan fazla yatırımım var ve şu anki ROI'im% 9.34. 768'in üzerinde mevcut kredim var ve şu anda 132'si var. ”

CBS News raporuna bir postscript olarak, Allan Roth'un yine de platformda yatırım yapmaya devam edeceğinin sonuna yaklaştığını eklemeliyim. Kefalet Kulübü'nün bir iddianamesinden daha çok bir destek gibi görünüyor.

Kabul etmez misin?

Perspektifte Borç Veren Kulüp Şikayetleri

Herhangi bir şirketle ilgili şikayetleri araştırmak için bir web araması yaparsanız, uzun bir web sitesi listesiyle karşılaşırsınız. Bu, insanların iltifat ettikleriden çok daha fazla şikayet etmelerinin doğal eğilimlerinin bir parçası olduğunu ve yaptıkları zaman çok daha yüksek sesle bağırmak olduğunu düşünüyorum.

Evet, web'de çok sayıda şikayet kaynağı var, ancak Lending Club'ı ve iş yapma biçimlerini tamamlayıcı nitelikte olan çok daha fazla site ve değerlendirme var. Bir yatırımcı olarak ilk elden tecrübem bir örnektir. Sadece gerçekten olumsuz olan Ödünç Kulübü hakkında söyleyecek çok şeyim yok.

Ayrıca, şikâyetlerin birçoğunun Ödünç Kulübüne borç para vermeyi isteyen kişilerden kaynaklandığı ve ya reddedildiği ya da bekledikleri oran ya da şartları almadığı görülmektedir. Ancak, insanların kredi başvurusunda bulunmaları ve düzenlemenin nasıl sonuçlandırılmasından memnun olmaları alışılmadık bir durum değil. Çoğu durumda, borçlular ve borç verenler sadece doğal düşmanlardır.

Ödünç Kulübün etrafında dolaşan şikayetler var ve onları görmezden gelmenizi tavsiye etmiyorum. Ancak en azından yatırımcı açısından, daha büyük miktarlarda işlem yapmadan önce suları az miktarda parayla test edebilirsiniz. En önemli olan fikir sizin ve Borçlanma Kulübünün size tam olarak katılmadan önce bunu geliştirme yeteneğini vermesidir.

Borç verme siteleri için Borç veren Kulüp veya diğer akran ile ilgili fikriniz nedir? Hizmetle ilgili ciddi şikayetleriniz var mı?

Videoyu izle: Uludağ Üniversitesi Merkez Kütüphane Ödünç Verme

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Karşılıklı Güven Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Karşılıklı Güven Hayat Sigortası İncelemesi

Genel finansal planlamaya bakıldığında hayat sigortası kapsamı ayrılmaz bir parça olabilir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen kazançların, hayatta kalanlar tarafından borçların ödenmesi, günlük faturaların bir eş ve diğer bağımlı kişiler tarafından ödenmesi ve / veya bir kişinin cenaze ve diğer mali harcamalarının ödenmesi de dahil olmak üzere çok sayıda şey için kullanılabileceğidir.
Devamını Oku
7 Bugünün Finansmanını İyileştirmek için Son Derece Kolay Yollar
Maliye

7 Bugünün Finansmanını İyileştirmek için Son Derece Kolay Yollar

Mevcut finansal durumunuz ne olursa olsun, her zaman geliştirebilirsiniz. Daha az para harcayarak, daha az para harcayarak veya alışveriş yaparak olsun, her zaman iyi ayarlanmış bir alan vardır, böylece finansal hedeflerinize ulaşmak için daha yakın olabilirsiniz. Size yardımcı olmak için, mali refahınızı iyileştirmek için yedi fikir aşağıda verilmiştir.
Devamını Oku
Milyon Dolar Vadeli Hayat Sigortası Poliçe Maliyeti Ne Kadardır?
Maliye

Milyon Dolar Vadeli Hayat Sigortası Poliçe Maliyeti Ne Kadardır?

Milyon dolarlık bir hayat sigortası poliçesinin çok fazla sigortaya benzediğini mi düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, bunu yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Bir milyon dolarlık vadeli hayat sigortası poliçesi, tipik orta sınıf hane halkı için gereken asgari teminat olabilir. Bu bir abartı gibi görünebilir, fakat eğer sayıları daraltırsanız - tıpkı biraz yapacağımız gibi - bir milyon dolarlık politikanın mükemmel derecede makul olduğunu anlayacaksınız.
Devamını Oku
Motive Olmak için 10 Büyük Kariyer Alıntıları
Maliye

Motive Olmak için 10 Büyük Kariyer Alıntıları

Önümüzdeki birkaç hafta içinde bir yaşam için ne yaptıklarını seven insanlarla röportaj yapacağım bir podcast yayınlayacağım. Bu podcast için hazır olmanızı sağlamak için, size sevdiğiniz bir kariyer peşinde koşarken sizi motive etmek için bazı alıntılar getireceğimi düşündüm: “Sevdiğiniz bir işi seçin ve hayatınızda asla bir gün çalışmak zorunda kalmayacaksınız. .
Devamını Oku