Kredi

Yıllık Sürprize # 1: Garantili Para Çekme Yardımı

Garantili bir para çekme avantajı sürücüsü, sabit veya değişken bir rantı ekleyebileceğiniz bir seçenektir. Ömür boyu gelirden yarar sağlamaya devam ederken, yıllık gelirinizden para çekmenize izin verir.

Yıllık gelir söz konusu olduğunda, genellikle plandan para çekebilmek için iki yol vardır:

  1. “Annofiz” fonları - düzenli dağıtımlar oluşturmak anlamına gelir, ya da
  2. Para çekme işlemini yap ve teslim masraflarını öde

Garantili çekilme parası binicisi, her ikisini de yapmanıza izin verir ve aksi halde götürü miktarının geri ödenmesi için ödemek zorunda olduğunuz teslim masraflarından feragat eder. Sürücü iki temel varyasyona sahiptir. garantili ömür boyu para çekme (GLWB)ve bir garantili minimum para çekme hakkı (GMWB).

A + Anma Taşıyıcısından 2017'nin En Yüksek Faiz Oranlarını Alın ve Karşılaştırın!

Garantili Ömür Boyu Para Çekme Yardımı (GLWB)

GLWB, yatırımı takip etmenize gerek kalmadan, yıllık gelirinizden derhal çekilmenizi sağlar. Gelecek dönemdeki kalan fonlar, orijinal sigorta sözleşmesi şartlarına göre yatırım yapılmaya devam edecektir. Geri çekilebilecek miktar, yıllık sözleşme sözleşmesinin değerinin bir yüzdesi ile belirlenir.

10 yıl içinde gelir ödemelerine başlamak için 100.000 dolar harcayacağınızı varsayalım. Fakat bazı fonlara erişmeniz gerektiğine siz karar veriyorsunuz. Yıllık gelirinize bağlı olarak% 10'a varan oranlarda çekmenize izin veren bir GLWB sürücüsü var.

10 bin dolarlık bir götürü miktarını geri çekersiniz, kalan 90.000 dolar ise plana yatırıma devam eder. Gelir ödemelerini sözleşme tutarı ile tutarlı tutabilmek için geri çekilmede dağıtılan fonların telafi edilmesi amacıyla 11 veya 12 yıl sonlarına kadar ertelenebilir.

Garantili Asgari Para Çekme Yardımı (GMWB)

Bu, garantili geri ödeme yardımcısının, yatırımcıların plana ilk yatırımlarını geri almalarını sağlayan bir çeşitlemedir. Öncelikle, rantı sahiplerini yatırım değeri kaybından finansal piyasalardaki düşüşlere karşı korumak için tasarlanmıştır.

Bir GMWB, bu yatırımın size tam olarak geri ödenmesine kadar, her yıl için yıllık yıllık yatırımınızın bir yüzdesini çekmenize izin verir. Orijinal yatırımın tamamı geri geldiğinde, tüm ana para bakiyeniz etkili bir şekilde piyasa dalgalanmalarından korunmuştur, çünkü size iade edilmiştir. Yıllık gelirde kalan para, tamamen toparlanma döneminde kazanılan yatırım kazançlarından oluşacaktır.

Örneğin, yıllık 100.000 ABD Doları tutarında bir yatırıma yatırım yaptığınızı ve politikaya bir GMWB sürücüsü eklediğinizi varsayalım. 10 yıl boyunca yıllık% 10 veya 10,000 dolar çekersiniz. Bu noktada, tüm yatırımınızı yıllık olarak geri kazanmış olacaksınız. Planda kalan herhangi bir fon, yatırımınızı gelecek dönemdeki yatırımınızı temsil edecek yatırım kazançlarıdır.

Garantili Çekiş Parası Nasıl Çalışır?

Buradan binicinin GLWB versiyonuna odaklanacağız. Garantili geri çekiş sürücüsünün sigorta şirketine bağlı olarak farklı yolları vardır.

En temel şekliyle, garantili para çekme avantajı sağlayan sürücü, yıllık yatırım gelir ödemelerinize ek olarak, yıllık gelirinizden toplu ödeme dağılımlarına en az sınırlı erişim sağlar.

Eğer ertelenmiş bir maaş alıyorsanız, değer artıracak ve bu nedenle gelir ödemelerinizi artıracak olan umutlar içinde, ancak bunun yerine, iniş, gelir ödemelerinizi koruyacaktır. Size eşit bir asgari para çekme yardımı sağlayabilir. rantınızın mevcut değerinin veya plandaki ilk yatırımınızın daha düşük olması.

Diyelim ki, ertelenmiş bir rantta 200.000 dolar yatırdığınızı varsayalım. Beş yıl sonra, piyasadaki düşüş nedeniyle, rant değeri sadece 150.000 $ 'dır. Yıllık% 5'lik bir gelir ödeme oranı seçtiyseniz, yıllık yatırımınızın% 5'i olan yıllık 10.000 ABD Doları kazanırsınız. Ödeme, ilk yatırımınızdan daha düşük olduğu için 150.000 ABD Doları'nın% 5'ine dayanmayacaktır.

Aynı örneği alırsak, çevremizi tersine çevirmek yerine, beş yıl sonra yıllık ücretin 250.000 dolara yükselmesi dışında, yıllık gelir ödeme oranınız ilk yatırımınızdan daha yüksek olduğu için bu değere uygulanacaktır. Yıllık gelir ödemeleriniz yılda 10.000 $ yerine yılda 12.500 $ - 250.000 $ 'ının% 5'i olacaktır.

Bir başka olası değişiklik ise, binicinin, gelir ödemelerinizin başladığı zamandaki yaşınıza bağlı olarak yıllık gelir oranınızı artırmanızı sağlayacak olmasıdır. Ödemeleri almaya başladığınızda yaşça büyük olan yüzde o kadar yüksek olacaktır.

Örneğin, binici, 60 yaşına gelindiğinde yıllık% 5 oranında gelir ödemesi almaya başlayabilmenizi sağlayabilir. Ancak, ödemelerin başlangıcını 65 yaşına gelene kadar ertelerseniz, ödeme oranı% 6'ya yükselir. 70'de% 7'ye, vb. Gelir ödemelerinin alınmasını geciktirdiğiniz için, gelirlerin yüksek ödeme seviyelerini desteklemek için değer oluşturmada daha fazla zamanı olacaktır. Bu, daha sonraki emeklilik yıllarınızdaki gelirinizi artırmak için mükemmel bir strateji olabilir, diğer emeklilik varlıkları aşağı çekilebilir ve size daha az gelir sağlar.

Step-up Provision. Garantili çekiş parası binicinizin bu hükmü varsa, gelir ödemelerinizin gelecekte artması mümkün olacaktır. Bir yükseltme hükmü ile, sigorta şirketi gelir ödemelerinizi, orijinal değerin üzerindeyse, rantınızın güncel değerine göre artırabilir.

Düzenli aralıklarla, genellikle her beş veya 10 yılda bir değerlendirme yapacaklardır. Değer daha yüksekse, ödemeleri artıracaktır.Daha düşükse, orijinal ödemelere devam ederler.

Örneğin, yıllık% 5 yıllık gelir ödeme oranı veya yıllık 10.000 ABD doları değerinde 200.000 ABD Doları tutarında bir yıllık geliriniz olduğunu varsayalım. Beş yıl sonra, güçlü yatırım performansı nedeniyle yıllık 250,000 dolar değerinde. Yükseltme hükmüne sahipseniz, sigorta şirketi% 5 yıllık ödeme oranını 250.000 $ 'a uygulayacaktır. Bu yıllık gelir ödemelerinizi 12.500 $ 'a çıkaracak. Bu ödeme seviyesi, bir sonraki gözden geçirme işlemine kadar devam edecek, bu noktada ya devam edilecektir (rantın değeri aynı ya da daha düşükse) ya da rantın değeri daha yüksekse ödemeyi artıracaktır.

Garantili Para Çekme Yardımı Toplam Tutarı Çekme

Garantili bir geri çekilme avantajı sürücüsü, sizin yıllık gelirinizden toplu çekiliş çekmenize izin verirken, sonraki para çekme işlemlerini azaltabilir. Azalma, ranttan zaten geri çekmiş olduğunuz miktara bağlı olacaktır.

Örneğin, yıllık% 5 yıllık gelir ödemesi veya yıllık 10.000 ABD Doları karşılığında 200.000 ABD Doları tutarında bir yıllık ödeme ayarladığınızı varsayalım. Garantili para çekme avantajı altında% 10'luk bir geri çekme alırsanız, yıllık gelirleriniz orantılı olarak düşecektir.

Binici başına 20.000 $ (% 10) geri çekeceğiniz için, bu sizin yıllık gelirinizde 180.000 $ kalıyor. Gelir ödemeleriniz başladığı zaman,% 10 oranında düşürülür. Bu, yılda 10.000 $ almak yerine, gelir ödemelerinizin yıllık 9.000 $ 'a düşeceği anlamına gelir. Bu, kalan 180.000 dolarlık% 5'tir.

Garantili Çekilme Faydası Ölüm Yardımı

Eğer garantili bir çekilme avantajlı sürücünüz varsa, genellikle gelişmiş bir ölüm yardımı da vardır.

Yıllık ödemelerde, ölüm zamanınızdaki rantın değeri, mirasçılarına değil, sigorta şirketine geri döner. Tersine, hala hayattayken rantınız tükenirse, sigorta şirketi size yıllık gelir ödemeleri yapmaya devam edecektir. Sigorta şirketi, bir çok yıllık yatırımcıya karşı birbirini dengelemek için iki senaryo kullanacaktır.

Ama garantili bir geri çekilme parası sürdüğünüz olduğunda, aynı zamanda yıllık rantınız tamamen tükenmemiş olsa bile, genellikle bir ölüm yardımı da vardır. Sürücü altında, sigorta şirketi normal olarak, en azından var olan geri kalan nakit değerine eşit olan varislerinize ölüm yardımı ödeyecektir. Teslim ücreti, ancak ödeme miktarına uygulanır.

Garantili Para Çekme Ücreti

Birçok farklı sigorta şirketi olduğu için, farklı garantiler veren, garantili para çekme avantajı sağlayan sürücüler olduğu için, bu sürücüyü rantınıza eklemek için ödeyeceğiniz ücretler büyük ölçüde değişebilir.

Sürücünün ücreti,% 0,1 (% 1 -%) ve yıllık nakit değerinin% 1,00'i arasındadır.

Ücret, yıllık gelir ödemelerinin yüzdesindeki düşüş ile tahsil edilir. Örneğin, gelir ödemelerinizin yıllık ödeme değerinin% 5'i olması durumunda, ve garantili çekilme avantajı ücreti% 0,50 ise, gelirleriniz% 4,50'ye düşürülür.

Neden Yıllık Gelirinize Garantili Çekiş Fayda Yarışçısı Eklemek İsteyebilirsiniz?

Garantili bir geri ödeme yardımcısının temel faydası, paranın en azından bir kısmının, bir rantın sağlayacağı bir ömür boyu gelirin temel avantajına sahipken, bir toplu ödeme karşılığında, sizin yıllık gelirinizden yararlanmanıza izin vermesidir.

Ücretin makul olup olmadığını kesinlikle dikkate almanız yeterlidir ve sürücüyü rantına ekledikten sonra hala gelirinizden yeterli bir gelir akışı elde edebilirsiniz.

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Chase Blueprint'in Gözden Geçirilmesi
Kredi

Chase Blueprint'in Gözden Geçirilmesi

Kredi kartı kullanımınızı yönetmek için hiç uğraştınız mı? Bakiyenizi düşürmeye çalışırken, her gün öğelerinizde faiz ödemek zorunda kaldınız mı? Chase Bank'ın yeni bir yazılım seti Blueprint, kredi kartı kullanımınızı yönetmenize ve bir planla borcunuzu ödemenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
Devamını Oku
Kredi Kartı İhraççıları ile nasıl pazarlık yapılır?
Kredi

Kredi Kartı İhraççıları ile nasıl pazarlık yapılır?

Her zaman kredi kartı veren kuruluşların, sizden biraz daha fazlasını sıkıştırmanın yollarını aradığı anlaşılıyor. Bu şaşırtıcı olmamalı, çünkü onlar! Kredi kartı veren kuruluşlar para kazanmak için çalışıyorlar. Para kazanmanın en kolay yolu ücret almaktır. Yıllık ücretler, faiz ücretleri ve diğer ücretler, kredi kartı veren kuruluşlar için yılda milyarlarca dolar.
Devamını Oku
Yıllık Binbaşı Rider # 3: Ölüm Yardımı Rider
Kredi

Yıllık Binbaşı Rider # 3: Ölüm Yardımı Rider

Gelirlerin tipik bir özelliği, hayatınızın geri kalanı için size bir gelir sağlamasıdır. Ancak, sınırlamalardan biri, birkaç yıl içinde bir yıllık ödeme süresi içerisinde ölürseniz, planda kalan herhangi bir fonun, varislerinize değil, sigorta şirketine geri dönmesidir. Temel bir ölüm ödeneği sağlayan bazı gelirler.
Devamını Oku
2018 için en iyi 7 En İyi Nakit Geri Kredi Kartları
Kredi

2018 için en iyi 7 En İyi Nakit Geri Kredi Kartları

Aksine herkesin söylediğine rağmen, nakit geri kredi kartları gerçekten “hiçbir şey için bir şey” kazanmanıza izin verir. Kartınızı düzenli aylık masraflar için kullanabilmeniz ve faiz ödemeden önce ödeyebilmeniz durumunda, herhangi bir yerden para kazanabilirsiniz. Kazandığınız her bir dolar için% 1-5 geri dönüş - ve hemen hemen hiç çaba göstermeden.
Devamını Oku