Kredi

Yıllık Binbaşı Rider # 3: Ölüm Yardımı Rider

Gelirlerin tipik bir özelliği, hayatınızın geri kalanı için size bir gelir sağlamasıdır. Ancak, sınırlamalardan biri, birkaç yıl içinde bir yıllık ödeme süresi içerisinde ölürseniz, planda kalan herhangi bir fonun, varislerinize değil, sigorta şirketine geri dönmesidir.

Temel bir ölüm ödeneği sağlayan bazı gelirler. Yapacakları, mirasçılarına, genellikle plana yaptığınız yatırımla sınırlı olan belirli bir miktar parayı, aldığınız para çekme ya da gelir ödemelerini ödemek.

Ancak, varislerinize daha fazla bir şey sağlamak isterseniz, ölüm ödeneğinizi artıracak bir ölüm yardımı sürücüsü ekleyebilirsiniz.

Ölüm Yardımı Rider nasıl çalışır?

Ölüm yardımı kullanan bir binici, yıllık gelirlerin eksik veya sınırlı ölüm parası özelliğinin etrafında toplanır. Nispeten küçük bir yıllık ücret ödeyerek, ölüm ödeneği sürücüsünü, hem ömür boyu gelir ödemelerinizin hem de ölümünüzün ardından varisleriniz için artırılmış bir ölüm ödeneğine sahip olmanızı sağlayacak şekilde, yıllık gelirinize ekleyebilirsiniz.

Bir yıllık gelirden kaynaklanan ölüm yardımı, sıradan bir hayat sigortasına göre büyük bir avantajdır…

Sağlığınıza dayalı bir hayat sigortası poliçesi almaya hak kazanacak olsanız da, bir yıllık ölüm yardımcısı için böyle bir nitelik aranmaz. Olağan hayat sigortası için reddedilmiş olsanız bile, bu ölüm ödeneğine hak kazanabilirsiniz.

Şimdi ölüm yardımı sürücüsüne bir olumsuz yönü var. Olağan bir hayat sigortası poliçesi tarafından ödenen ölüm yardımlarından farklı olarak, bir yıllık gelirden yararlananlar faydalanıcılara vergisiz olarak geçemez. Sizin mirasçılarınız, ölümünüzden sonra gelirden elde edilen gelir vergisini ödemek zorunda kalacaklar.

A + Anma Taşıyıcısından 2017'nin En Yüksek Faiz Oranlarını Alın ve Karşılaştırın!

Ölüm Yardımı Rider Özellikleri

Bir ölüm yardımcısı bir kalkmak hüküm. Bu hükmün gerçekleşmesi ile birlikte sigorta şirketi, rantı aldığınız yıldönümünde yıllık gelirinizi artıracaktır. Adım yukarı, herhangi bir önceki yıldönümü tarihinin en yüksek değerine dayanacaktır.

Adımlar yıllık bazda olabilir, ancak bazıları ayrıca aylık bir adım atıyor. Aylık bir ücret artırımı söz konusu olduğunda, her ay sizin rantınızın yıldönümü tarihinde, sigorta şirketi hesap değerini kaydeder. Öldürdüğünüzde ve ölüm yardımı sigorta şirketi tarafından belirlendiğinde, yıllık rantınızın ürettiği en yüksek aylık değer olacaktır.

Bu yüksek değerden beri rantın değerinin düşüp düşmediği önemli değil. Varislerinize en yüksek aylık değeri ödenecek.

Belirlenen herhangi bir ölüm ödeneğinin, yıllık gelirden aldığınız para çekme miktarı kadar azalacağı önemlidir. Bu nedenle, rantınızın başlangıç ​​değeri 200.000 $ ve yüksek değer 400.000 $ olsa bile, ölümünden önce 100.000 dolar çekmiş olsaydınız, yararlanıcınız 300.000 dolar alacaktı.

Step Up Provision ile Ölüm Yardımı Rider

200.000 ABD Doları tutarında ertelenmiş bir maaş alacağınızı varsayalım. 10 yıl sonra, rant değeri 500.000 $ 'a yükseldi. Fakat daha sonra finansal piyasalar dalış yaptı ve rantın değeri 250.000 dolara düştü. Bu noktada, aniden ölürsünüz - sigorta şirketiniz faydalanıcılara ölüm ödeneği olarak hangi değeri ödeyecek?

Mirasçılarınız 500.000 dolar alacaktı, çünkü bu başladığı günden bu yana rantın en yüksek değeri. Bu tabii ki 200.000 $ planındaki ilk yatırımınızdan önemli ölçüde daha büyüktür.

Fakat bir kez daha, ölüm ödeneği bakiyesi ne olursa olsun, ölümünüzün, başladığından beri aldığınız her türlü geri çekilmeyle azaltılacağını hatırlatmak önemlidir. Öyleyse, ölüm ödeneği 500.000 dolar olurdu, ama hayatınız boyunca 150.000 dolar para çekildiyse, mirasçılarınız için net fayda 350.000 dolar olacaktır.

Sigorta şirketi ayrıca, genellikle% 5 ile% 7 arasında bir minimum bileşik faiz oranı sunabilir. Eğer rayiç değeriniz önemli ölçüde arttıysa, uygun bir finansal piyasa ortamı nedeniyle, sigorta şirketi size iki değerin daha yüksek değerini verecektir - ya yatırım değerindeki artışın bir sonucu olarak değer ya da Asgari bileşik faiz oranı.

Örnek olarak, 200.000 $ 'lık başlangıç ​​yatırımıyla bir yıllık ücret aldığınızı varsayalım. 10 yıl sonra, hesabın yatırım değerindeki artışa bağlı olarak rantın değeri 300.000 $ 'dır. Ancak yıllık gelir de% 7'lik bir bileşik faiz oranına sahipti ve bu da 393.000 $ 'dan fazla bir değer üretti. Ölüm yardımınız 393,000 dolar olacaktır, çünkü bu tutarın rantın yatırım değerinden daha yüksek olması.

Ölüm Yardımı Rider Maliyetleri

Ölüm yardımcısının yıllık rantına eklenme maliyeti oldukça geniş. Ücret, sigorta şirketine, yıllık ücrete ve sürücünün kendisine ait özel hükümlere göre değişecektir. Sürücünün maliyeti, yıllık% 0,25 ile% 1,15 arasında değişebilir.

Örneğin, aylık bir ücret artırımını içeren bir ölüm yardımcısı, ücretin maliyetine% 0,25 ila% 0,50 arasında bir oran ekleyecektir. Eğer sürücünün taban maliyeti% 0,25 ise ve aylık artış oranı% 0,35 ise, o zaman yolcunun toplam maliyeti% 0,60 olacaktır.

Binici ücreti, peşin tahsil edilen bir şey değil, ayrı bir ücrettir. Bunun yerine, yıllık gelirinizden alacağınız gelir ödeme yüzdesinde indirim olarak ücretlendirilir. Böylece yıllık% 5,50 faiz oranı ve yıllık% 5,75'lik bir faiz ödeneği ödemek için yıllık gelirinizi ayarlarsanız, o zaman yıllık kazanç değerinizin% 4,75'i tutarında net yıllık gelir ödemesi alırsınız.

Neden Bir Ölüm Yardımı Sürecini Annanitenize Eklemek İstersiniz?

Niçin bir ölüm yardımcısı kullanmak istediğinizi üç ana sebep vardır.

Varislerine ölüm yardımı yapmak. Ölüm yardımı sürücüsünü rantınıza ekleyerek, hem bir yardımın sağladığınız yaşamsal faydalara hem de mağdurlara karşı cömert bir ölüm yardımına sahip olursunuz.

Olağan hayat sigortası için hak edemediğinizde ölüm yardımı yaratmak. Yaş veya belirli kronik ya da ciddi sağlık durumları, normal bir hayat sigortası poliçesine hak kazanmanızı imkansız kılarsa, ölüm ödeneğinizi rantınıza eklemek, varislerinize bir ölüm yardımı sağlamanın bir yoludur. Ölüm yardımına hak kazanmanız gerekmediğinden, hak sahiplerine hayat sigortasıyla asla yapamayacağınız şeyleri sağlayabileceksiniz.

Yükseltme provizyonunuzu rantınıza ekleyin. Bir üst düzey hizmet sunan başka biniciler de var, ama ölüm ödeneği kiracısını rantınıza ekleyerek, varisleriniz için bir ölüm yardımı sağlayabilmenin yanı sıra, adım atmayı da dahil edebilirsiniz. Yükseltme hükmü, fayda sahiplerine, yıllık prim miktarından daha büyük olabilen bir ölüm yardımı verebilmenizi sağlar.

Bir ölüm yardımcısı, gelir ödeneği döneminde erken ölürseniz, rantınızın bakiyesini sigorta şirketine iade eden bir yıllık gelirlerin birincil dezavantajlarının üstesinden gelmenin bir yoludur. Ölüm yardımı sürücüsü, yıllık gelirinizin hem kendiniz için bir ömür boyu gelir sağlamak hem de mirasçılarınız için gelişmiş bir ölüm yardımı sağlamasını sağlayacaktır.

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

İflasınızı Yaparsanız Ne Olur?
Kredi

İflasınızı Yaparsanız Ne Olur?

Miranda Marquit tarafından Konuk Mesaj iflas için dosyalama normalde çok zor bir karardır. Yükümlülüklerini ödemek zorunda kalmamak için iflas başvurusunda bulunanlar olsa da, birçok iflas başvurusu, bir kişinin güvenilir olmayan bir borç durumundan kurtulma girişiminde bulunduğundan aylarca acı çektikten sonra ortaya çıkıyor.
Devamını Oku
Sabit (Oran) Ücretleri
Kredi

Sabit (Oran) Ücretleri

Hemen hemen her yatırım nişinde bir tane olmak üzere her çeşit sigorta vardır. Garantili bir gelirin oluşturulmasıyla ilgileniyorsanız, anapara değeriniz için bir risk olmaksızın, sabit tutarlar aradığınız şey olabilir. CD'ler ve para piyasası fonları gibi diğer faizli yatırımlardan daha yüksek getiri oranları öderler ve ayrıca vergi ertelenmiş gelir de sunarlar.
Devamını Oku
Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın
Kredi

Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın

Bu ChamberofCommerce.com gelen bir misafir gönderidir Kredi yönetimi her zamankinden daha önemlidir. Yaptığınız her büyük satın alma işlemi kredi puanınızdan etkilenecek. IRS, vergi açığını azaltma umuduyla yeni kredi ve borç raporlama yasalarına bile girmiştir. Kredi raporunuzu anlamak, özellikle yeni başlıyorsanız ve başlangıç ​​sermayesine ihtiyaç duyduğunuzda, işiniz için hayati önem taşır.
Devamını Oku