Kredi

Bir Yıllık Genç Bir Kişinin Yapabileceği En Kötü Yatırım mı?

Annemin genç bir yetişkin olarak benim için yaptığı en iyi şeylerden biri benim için bir yatırım stratejisi başlattı.

Bana yatırım yapmaya başlamak istiyordu, bu yüzden mali danışmanımla bir yatırım hesabı oluşturdum.

O zamanlar ben gençtim, clueless ve tamamen kayıtsız kaldım.

Ama kariyerine finansal danışman olarak başladığımda nihayet benim yaptığım yatırımlarla çok ilgilendim. Bu yüzden biraz sorgulama yaptım.

Anlaşılan, annemin mali danışmanı tamamen bir sigorta acentesiydi ve sahip olduğum “yatırım”,% 4,5'lik bir sabit bir yıllık ödeme oldu.

Kendime "24 yaşındaki bir erkeğin neden sabit bir süreye ihtiyacı var?" Diye düşündüğünü hatırlıyorum.

Çok meşru bir soru olduğu ortaya çıktı.

 

Bir yıllıklık nedir?

Diğer gelirler, örneğin IRA, 401 (k) s, hisse senetleri, tahviller, yatırım fonları ve tasarruf hesapları gibi emeklilik tasarruflarının bir başka şeklidir. Vergi ertelenir ve çeşitli türlerde gelirler, sabit, değişken ve eşit endeksli olanlar en yaygın olanıdır.

  • Sabit Getiriler bir tasarruf hesabı gibi davranır. Hesaba yatırılan belirli bir miktar var ve bu paraya ilgi duyuyor. Faiz, hesabın değerine eklenir ve hesabın zaman içinde büyümesine yardımcı olur
  • Değişken Getiriler, daha çok bir yatırım fonu gibi hareket eder. Yıllık idareci, rantı finanse etmek istediği hesapları seçer ve bu hesapların her birine belirli bir miktar para yatırır. Bu fonların ne kadar iyi olduğuna göre para kazanıyorlar.
  • Hisse Senedi Endeksi sabit yıllık gelirler ve değişken kurlar olarak hareket eder. Müdürünüzü koruyarak aşağıdan koruma sağlarlar, aynı zamanda üst gelirlerinizi de sınırlandırırlar.

Büyük miktarlarda paraya sahip olan ve emeklilik portföylerini çeşitlendirmeyi başarabilen insanlar için paranın en iyi olduğu düşünülmektedir. Tipik olarak, bu, bazı güzel birikimler biriktiren yaşlı bireyleri açıklar. Ama bu bir yıllık gelirden faydalanan tek demografik mi?

Gençler ve Maaşlar

Bir gencin bir rantı satın alması gerekip gerekmediği, gerçekten de mali durumlarına ve uzun vadeli hedeflerine bağlı olup olmadığı.

Kısa vadeli finansal hedefleri olan ve çok fazla likit varlıklara sahip olmayan gençler için bir yıllık gelir hiç bir anlam ifade etmemektedir. Aşağıda açıklanan cezalardan dolayı, genç bir kişi, kısa vadeli yatırımlar için düzenli bir tasarruf hesabıyla daha iyi durumda olacaktır.

Ancak, genç bir kişi finansal olarak istikrarlıysa ve emeklilik hesaplarını çeşitlendirmek istiyorsa, özsermaye endeks rantı veya değişken rantı uygun bir seçenek olabilir. “Olabilir” dedim, “kesinlikle” değil. Öte yandan sabit bir rant, hiç mantıklı değil.

Not: Ben asla bir rant seçmeyeceğim üzerinde bir Roth IRA ya da 401k. Roth'un vergiden muaf yararı ve vergi öncesi 401k vergi avantajı ve kolaylığı bu ilk durakların her ikisini de sağlıyor. Ama zaten bu iyi finansmana sahipseniz, bir emeklilik emeklilik için daha fazla saklanmak için harika bir yer olabilir.

İade Cezaları - İyi Baskıyı Okuyun!

59 ½ yaşından önce erken çekilme ya da çekilme için bir yıllık gelirden fon kullanmakla ilgili bazı cezalar vardır.

Çoğu yıllık ödeme süresi 5 ila 10 yıl arasında değişen bir teslim süresine sahiptir. Teslim süresinden önce geri çekilme cezası her bir kuruş ile değişir, bu nedenle sözleşmenizde yazılı olan teslimiyet ücretlerini anladığınızdan emin olun.

Federal hükümet aynı zamanda, 59 before yaşından önce yıllık gelirinizin geri dönüşlerini / kazançlarını geri çekerseniz,% 10 ceza tahsil eder.

Paranızı emeklilik yaşına kadar işten çıkarmaya karar verirseniz, bu cezalar bir sorun değildir. Ama yine de, farkında olmanız gereken bir şey var: ücretler, diğer emeklilik biçimleri kadar esnek değil, acil durumları veya diğer özel durumlarda ödünç almanıza veya çekilmenize izin verebilir.

Neden Param Oldu?

Paramda sadece% 4.5'lük bir kazanç elde etme düşüncesi, rantımı paraya çevirmem gerekti. Çok gençtim ve benim tarafımda bu kadar düşük bir hızda kapanmak için çok fazla zaman vardı. (İronik bir şekilde, birçok yatırımcı bugünlerde% 4,5'in üzerine düşüyor).

Sigorta şirketimi kararımı bildirmek için aradığımda, beni ödemek zorunda kalacağım cezalar ve bu kadar yüksek bir orana ulaşamayacağım konusunda beni uyardılar.

Farketmezdi. Karar verildi.

Parayı alıp Roth IRA'yı açıyordum.

Bir Yıllık Tutar mı?

Genç iseniz ve yatırımlarınızda bir miktar dalgalanma olmasa bile, bir yıllık gelirin mantıklı olduğunu söylemek benim için zor. Özellikle şimdi, faiz oranı çok düşük olduğu için.

Şimdi, eğer pazardan kesinlikle nefret ediyorsanız ve “garantili” kelimesi ile ilgili her şeyi seviyorsanız, o zamanki ödemeler, yolunuzun sağında olabilir ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilmek için farklı yıllık planlar için teklif almanıza yardımcı olabiliriz. Sadece maaşların uzun vadeli bir yatırım olduğunu unutmayın, bu yüzden bir tanesine yatırım yapmadan önce kendinizi eğitin.

Videoyu izle: Sizi Hemen Milyoner Yapabilecek 10 İş

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmak İyi Finansal Cents Yapıyor mu?
Kredi

Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmak İyi Finansal Cents Yapıyor mu?

“Alacaklıların borçlulardan daha iyi anıları var.” - Benjamin Franklin. Aşağıdakiler, Martin of Studenomics'in misafir konuğu. Kredi Kartını Tamamen Krediyi Nasıl Elden Edebileceğiniz ile ilgili ilk rehberini yayınladı. Küçük şeyler için para biriktirmekten sıkıldıysanız ve SERIOUS sonuçlarını görmek istiyorsanız bu kılavuza göz atmanız gerekir.
Devamını Oku
En İyi İş Kredi Kartları
Kredi

En İyi İş Kredi Kartları

Piyasadaki en iyi ticari kredi kartları, işletme sahiplerinin para kazanmalarına ve başka yerlere ulaşamayacakları özel avantajlarla birlikte ödüller kazanmalarına yardımcı olur. En iyi kartların bazıları bile 500 $ veya daha fazla değerinde büyük kayıt bonusları sunuyor. En iyisi, binlerce dolar ödülü kazanmak için yapmanız gereken tek şey kaydolmak ve kartınızı kullanmaya başlamak.
Devamını Oku
Gençlerin Yaptığı 3 Kredi Hataları (ve Bu Hatalardan Nasıl Kaçınılır?)
Kredi

Gençlerin Yaptığı 3 Kredi Hataları (ve Bu Hatalardan Nasıl Kaçınılır?)

İyi bir kredi puanı aralığı ve kredi puanınızı nasıl oluşturacağınız ile ilgili lise sınıfını aldığınızı unutmayın. Yok hayır? Tabi ki hatırlamıyorsun. Böyle bir ders almadın. Ne yazık ki, bu tür bir eğitim normal olarak lisede sunulmamaktadır. Aslında, Credit Karma ve Qualtrics tarafından yayınlanan araştırmaya göre, sadece “dörtte biri (yüzde 28) [genç yetişkinler] kolejden önce herhangi bir kişisel finans eğitimi almıştı.
Devamını Oku
GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?
Kredi

GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?

Nefes al. Onu kokla? Değişken rantın kokusu. Eğer ağzına birazcık fırlatırsan, seni suçlamıyorum. Eğer yapmadıysanız, muhtemelen değişken maaşlar hakkında yeterince bilginiz yoktur. Değişken aylık nedir? Bir mal sahibi ile ihraççı arasında yapılan sözleşme, mal sahibinin ihraççı anapara vermeyi kabul ettiği ve karşılığında ihraççının zaman içinde mal sahibi değişken ödemelerini garanti ettiği bir sözleşmedir.
Devamını Oku