Maliye

Medicare Ek Planını Anlama B

Medicare ve sağladığı kapsama hakkında birçok soru var. Milyonlarca yaşlıyı sağlık hizmetleri ve kapsadıkları hizmetler hakkında kafa karışıklığıyla bırakan kafa karıştırıcı bir program. Bilmiyor olabilirsiniz, Medicare Parça A ve B'niz karşılaşabileceğiniz tüm masraflar için ödeme yapmaz. Aslında, Medicare'in orijinal ödeme yapamadığı bir düzine farklı kategori var ve bu kategoriler sizi bazı masif faturalarla bırakabilir.

Sağlık hizmetlerinin artan maliyeti hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak kendinizi tasarruf hesabınızın boşaltılmasına karşı koruyabileceğiniz bazı yollar vardır. Kendinizi korumanın en popüler yollarından biri, bir Medigap sigorta planı satın almaktır. Bu politikalar size ek teminat ve Medicare tarafından geride bırakılan deliklerde yardım sağlayacaktır.

Bir Medigap Planı nedir?

Medicare Ek Planı B'nin ayrıntılarına bakmadan önce, Medigap planlarının geniş bir görünümünü ve nasıl işlediklerini görelim. Bu ek sigorta planları, özel sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır ve bu planların amacı, geleneksel Medicare'in sahip olmadığı ek bir kapsam sağlamaktır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz on farklı plan vardır ve hepsi alfabenin A - N harfi ile gösterilir. Bu politikalar hükümet tarafından standartlaştırılır, yani hangi şirkete ait olduğu fark etmeksizin, bunlar aynı olacaklardır. Onları satın alırsınız.

Yaşlandıkça, tıbbi harcamalar ve sağlık hizmetleri için harcayacağınız para ne kadar artar ve bu harcamalar emeklilik birikimlerinizi hızlıca azaltabilir ve emeklilik hayallerinizi bir kabusa dönüştürebilir, ancak bu Medigap planlarının devreye girdiği yerdir.

Bu planlar özel sigorta şirketleri tarafından satıldığı için, bulunduğunuz yere ve seçtiğiniz şirkete bağlı olarak mevcut seçenekler ve fiyatlar değişecektir. Standartlaştırıldıkları için, şirketlerdeki tek fark prim tutarı olacak. Sizin için işe yarayacak olanı seçmeden önce neden onlarca firmayı karşılaştırmanız gerektiğini görmek çok kolay.

Medigap Planı B

Medicare ek planlarının temeline baktığımıza göre, bir Medigap Planı B'nin detaylarına bakabiliriz. Mevcut planların her biri farklı ve bazıları da diğerlerinden daha fazla kapsama alanı sağlıyor. Plan B, daha fazla kapsama boşlukları bırakacak en temel planlardan biridir. Daha az kapsam sağladığı için, daha ucuz primlere sahip olacaklar. Plan B, daha büyük primleri ödemeden ek destek almak için mükemmel bir yoldur.

Plan B, Medicare Part B kopyaları ve para cezaları ücretleri gibi temel harcamaları karşılayacak. Bu, her Medigap planının ödeyeceği bir kategoridir. Bu büyük bir masraf değil, ancak ödenen bu ödemeleri doktorunuza ne sıklıkla gittiğinize bağlı olarak cebinizde yüzlerce dolar tutuyorsunuz.

Medigap Plan B tarafından kapsama alınan bir başka masraf ise, hastanede yatarak ya da ayakta tedavi gören bir hasta olarak aldığınız ilk üç kan damlasıdır. Geleneksel Medigap Planınız ilk üçden sonra kanı kapsamalıdır, yani ihtiyacınız olduğunda kan tamamen kaplanacak demektir.

Medigap Planı B ayrıca, birkaç Medicare Bölüm A'nın masraflarını karşılayacaktır. Ek Plan B, Medicare A Bölümü'nün (muhtemelen başka bir şekilde ödeme yapamayacağınız) düşülebilir bir bedelini ve Medicare Avantajlarınız sona erdikten sonra 365 güne kadar Medicare Part A hastane paralarını ödeyecektir. Hastanede bir ya da iki gece geçirdiyseniz, bunun pahalı bir konaklama olabileceğini biliyorsunuzdur. Birkaç günden fazla bir süre hastanede kalıyorsanız, sonunda büyük bir fatura olabilir, ama şükür ki Plan B Medigap politikanız bu faturaları mahsup edebilir.

B Planınızın ödeyeceği son bölüm, herhangi bir bakımevi parası veya copayments'tır. Bir kez daha, bu muhtemelen karşılaşacağınız nispeten küçük bir ücret olacaktır, ancak Medigap planınızın kapağına sahip olmak, cebinizde ekstra para biriktirecektir.

Ne Plan B YAPILMAZ?

Plan B, daha küçük planlardan biri olacağından, kapsamılamayacağı birkaç temel kategori vardır. Bu planlardan birini satın almadan önce bunları not almanız önemlidir. En dikkate değer şeylerden biri, Medicare B Kısımı fazla suçlamadır. Doktora gidip bir hizmet veya tedavi aldığınızda, Medicare'in bu hizmet için ödeme yapacağını önceden onaylanmış bir miktar vardır. Yasal olarak, doktor ön onaylı miktardan% 15 daha fazla ücret alabilir ve bu miktarın üzerindeki herhangi bir para fazla ücret olarak kabul edilir. Her doktor veya hastanede bu fazla masraflar olmayacak, ancak bunlardan herhangi birine girdiğinizde ve bir Medigap Planı B'niz varsa, bu masrafları cepten ödemek zorundasınız.

Medigap Planı B ile bir başka önemli kapsama alanı dış seyahat acil bakımdır. Emekli olmak için çok seyahat etmeyi planlıyorsanız, yabancı acil bakım hizmetlerini kapsayan ek bir plan almanız önemlidir. Vakaların büyük çoğunluğunda, geleneksel Medicare planı, Birleşik Devletler'in dışındaysanız, hastane masrafları ve harap bir tatil için yol açabilecek olan hastane ücretlerinden hiçbirini karşılamayacaktır. Eğer bir Plan F gibi kapsamlı bir Medigap Planınız varsa, bu harcamaların bir kısmı karşılanacaktır. Planların hiçbiri% 100 para ödemeyecek, ama biraz koruma sağlayabileceksiniz.

Hangi Medigap Planının Sizin İçin Doğru olduğuna Karar Verme

Sizin ve sağlık ihtiyaçlarınız için mükemmel ek kapsama alanı seçmeniz önemlidir. Herhangi bir Medigap planı satın almadan önce gözden geçirmeniz gereken birkaç farklı temel faktör vardır.

Yapmanız gereken ilk şey, bütçenizi hesaplamak ve her ay ek kapsama için ne kadar harcama yapabileceğinize karar vermek. Medigap planınızın amacı tasarruf hesabınızı korumaktır, ancak sigorta planınız her ay bankanıza zarar vermemelidir. Bütçenizi uygun bir şekilde finanse etmeden bütçenize uyacak bir plan aldığınızdan emin olun.

Bakmanız gereken sonraki şey sağlık ve aile geçmişinizdir. Kötü sağlık durumunuz varsa ya da büyük sağlık harcamalarına mal olabilecek önceden var olan koşullarınız varsa, daha geniş kapsamlı bir ek plana yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Öte yandan, eğer sağlığınız iyi durumdaysa ve aile geçmişiniz sağlıksız bir eğilim göstermiyorsa, daha fazla kapsama boşlukları bırakan ancak paradan tasarruf eden daha küçük bir plan satın almayı riske atabilirsiniz.

Açık Kayıt Dönemi

Satın alacağınız plan türüne karar verdikten sonra, o plana kaydolmanız gerekecektir. Bunu yapmak çok kolay. Tek yapmanız gereken bir Medigap acentesi ile iletişime geçmek ve sizin için başvuru sürecini halledecektir. Bu bir hayat sigortası poliçesine benzer bir süreçtir.

Önemli olan, başvurduğunuz zaman. Medigap Açık Kayıt döneminiz sırasında kaydolmanız çok önemlidir. Bu, 65 yaşına girdiğiniz ayı başlatan 6 aylık bir penceredir. Bu süre zarfında, sigorta şirketiniz sağlığınızın ne kadar kötü olduğu veya sahip olduğunuz sağlık sorunlarından bağımsız olarak başvurunuzu reddedemez. Bu altı ay boyunca, satın almak istediğiniz herhangi bir Medigap planı garantili kabul edilir.

Ek olarak, bu altı ay boyunca bir Medigap planı satın alırsanız, şirket, büyük sağlık durumunuz olmasa bile size yüksek primler talep edemez. Açık kayıt süresi bittikten sonra, başvurunuz normal bir uygulama olarak ele alınacaktır, bu da kapsama alanınız için daha yüksek ücretler alabileceğiniz anlamına gelir. Altı aydan yararlanırsanız binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

Sorular veya endişeler?

Bu Medigap planları, Medicare'in sunmadığı ek kapsamı elde etmenin en iyi yollarından biridir. Plan B sizin için en iyi ek kapsama olmasa da, sizin için uygun olan planı bulmanız önemlidir. Seçebileceğiniz tüm seçenekleri gözden geçirdim.

Medigap planları veya ek kapsama hakkında herhangi bir sorunuz varsa, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin, ya da bir Medigap temsilcisiyle görüşebilirsiniz. Sahip olabileceğiniz soruların tümüne cevap verebilir ve ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Videoyu izle: Melacare Kremi के फायदे और नुकशान

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Ücretsiz İnternet almak için 9 Legit Yolları"/>
Maliye

Ücretsiz İnternet almak için 9 Legit Yolları

Ekstra para bulabilmeniz için günlük öğelerin maliyetlerini düşürmekle ilgileniyor musunuz? Fazladan para bulmak, borçlarını ödemek ya da diğer finansal hedeflere ulaşmak için harika bir yol olabilir. Neredeyse herkesin her ay ödeme yapmaya alışkın olduğu bir maliyet, İnternet erişimini karşılamanın maliyetidir. Ancak İnternet erişimini tamamen ücretsiz almanın bir yolu olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.
Devamını Oku
12 Paranın Yanında Para Kazanmaya Başlayan Hustles
Maliye

12 Paranın Yanında Para Kazanmaya Başlayan Hustles

18 ay içinde 52.000 $ 'lık borcunu ödediğimiz zaman, ekstra para kazanmaya yardımcı olmak için bir yan acele bulmak çok büyük oldu. Sonunda, blog yazmanın benim yankıları geleneksel 9'dan 5'e kadar olan işi aştı. Bir şey yapmanın en güzel yanı, hemen hemen herkes için seçenekler var. Fiziksel ya da finansal durumunuz ne olursa olsun, bazı parayı getirmek için taraftaki hustle'leri kullanma konusunda ciddi engeller yoktur.
Devamını Oku
Borcunuzu Konsolide Etmek için 17 En İyi Şirket (Kredi Kartları Dahil)
Maliye

Borcunuzu Konsolide Etmek için 17 En İyi Şirket (Kredi Kartları Dahil)

Mevcut aylık kredi ödemenizi yapmak için mi uğraşıyorsunuz? Borcunuzu birleştirdiğinizde, daha düşük bir faiz oranı ödeyerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Ve yakın gelecekte yükselmesi öngörülen faiz oranları ile, bugünkü kredilerinizi konsolide etmek, beklediğinize kıyasla size ekstra para kazandırabilir. Kredi kartı borcunuz, öğrenci kredileriniz veya tıbbi borcunuz varsa, bazı şirketler, borçlarınızı daha düşük bir faiz oranı ve daha esnek geri ödeme koşulları ile tek bir aylık ödemede birl
Devamını Oku
Peer-to-Peer Lending Yazılım Hizmetleri
Maliye

Peer-to-Peer Lending Yazılım Hizmetleri

Eşler arası kredilendirme arttıkça, eşler arası yatırımlar da artmaktadır. Ancak, peer-to-peer yatırımlarıyla ilgili komplikasyonlardan biri, yüzlerce bireysel kredi notunu içerebilen bir portföyü yönetmektir. Eşler arası yatırım yazılım hizmetleri resmin içine giriyor. P2P ile nasıl kredi alabileceğinizi merak ederek P2P İncelememizde anlamanıza yardımcı olabiliriz.
Devamını Oku