Maliye

Medicare Ek Planını Anlama N

Son 20 yılda (veya hatta) doktora gittiyseniz, muhtemelen bu gezilerin ne kadar pahalı olabileceğini biliyorsunuzdur. Sağlık hizmetlerinin artan maliyeti hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak kendinizi bu büyük harcamalardan koruyabileceğiniz çeşitli yollar vardır.

Medicare'e göre, sağlık sigortası kapsamına giren milyonlarca yaşlı var ki, aksi takdirde karşılayamayacaklar. Sağlık hizmeti almanın harika bir yolu olsa da, her şeyi kapsamıyor. Kapsamda, büyük bir faturada bırakabileceğiniz düzinelerce delik var. Bu faturalar banka hesabınızı boşaltabilir ve emeklilik hayalinizi bir kabusa dönüştürebilir.

Kendinizi korumanın en iyi iki yolu, ya bir Medigap planı ya da Medicare Advantage politikası yoluyla ek kapsama satın almaktır. Her ikisi de ek koruma için mükemmel seçenekler, ancak bu makale özellikle Medicare Ek Planına odaklanacak.

Bir Medigap Politikası nedir?

Medicare Ek Planları özel sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır ve Medicare Part A ve Kısım B'nizin ödemediği delikleri doldurmaya yardımcı olurlar. On farklı politika vardır, bunların hepsi A'dan N'ye kadar olan bir alfabenin harfiyle gösterilir. Her biri farklı harcamalar veya bu harcamaların bir kısmını öder. Bu politikalardan birine başvurmadan önce, tüm Medigap planlarını, hangisinin size ihtiyacınız olan korumayı sağlayacağına karar vermeniz önemlidir.

On planın tamamı hükümet tarafından standartlaştırılmıştır, yani hangi planın seçtiğiniz şirket olduğuna bakılmaksızın tüm planların aynı kapsamda olacağı anlamına gelir. Şirketler arasındaki tek fark, her ay sizi ne kadar ücretlendirecekleri. Bazı şirketler daha yüksek primlere sahipken, diğerleri daha uygun fiyatlı olacak.

Bu planlardan birini satın aldıktan sonra, aylık primleri sigorta şirketine ödersiniz. Bir Medigap planı ile, hala geleneksel Kısım A ve Kısım B primlerini ödemek zorunda kalacaksınız. Bazı kişilerin primlerini ödedikleri hakkında kafa karışıklığı vardır ya da Medigap planının orijinal Medicare kapsamlarının yerini aldığını varsaymaktadırlar. Medigap planınız olsa bile, Medicare ödemelerinizden hala siz sorumlusunuz. Bu primleri ödememek bazı ciddi ücretlere yol açabilir.

Medigap Planı N Kapsamı

Bahsettiğimiz gibi on farklı politika var ve hepsi farklı. Her başvuru sahibi için iyi çalışacak “herkese uygun bir plan” yoktur. Bu yazıda, ek kapsama alanı için popüler seçeneklerden biri olan Plan N'nin artılarını ve eksilerini ayrıntılı olarak anlatacağım.

Plan N, daha büyük politikalardan biridir, yani geride kalan deliklerin daha fazlasını kapsayacaktır. Bu seçeneği satın alacak olmanızın farkında olmanız gereken birkaç anahtar kapsama alanı kategorisi vardır. Gerçekleştirmeniz gereken ilk şeylerden biri, B bölümü para cezalarının% 100'ünün, doktor ziyareti için 20 dolarlık bir ödeme ücreti ve acil durum ziyaretleri için 50 dolarlık bir ücret haricinde ödenmesidir. Her yıl bir düzine kez acil servise gitmediğiniz sürece bunlar nispeten küçük ücretlerdir.

Plan N'nin kilit bileşenlerinden biri, yetenekli hemşirelik tesisi bozuk para ve Kısım B para ödemesi için ödeme yapmasıdır. Bu kapsama gruplarının her ikisi de size her yıl binlerce dolar kazandırabilir. Herhangi bir kalifiye hemşirelik tesisi yardımına ihtiyaç duyarsanız, hızlı bir şekilde maliyetli olabilir, ancak para yatırma kapsama alanına sahip olmak cebinizde daha fazla para tutabilir.

Plan N'nin ödediği diğer bir alan, ihtiyacınız varsa ilk üç kan damlasıdır. Ek olarak, geleneksel Medicare kapsamı sona erdikten sonra 365 gün daha hastane parası ve maliyeti ödeyecektir.

Plan N'nin en önemli tuzaklarından biri, politikanın yıkıcı bir kapsama boşluğu olabilen herhangi bir Kısım B fazla masrafını karşılamamasıdır. Doktora gittiğinizde veya herhangi bir tedavi veya hizmet için hastaneyi ziyaret ettiğinizde, Kısım B'nin ödeyeceği önceden onaylanmış bir miktar vardır. Yasal olarak, bu doktorlar ve hastaneler bu miktarın% 15 üzerinde ücret alabilir. Çoğu durumda, bu fazla masraflar bankanızı bozmaz, ancak aldığınız prosedüre veya hizmete bağlı olarak, bankanıza zarar verebilir.

Hangi Politikanın Sizin İçin En İyi Olduğuna Karar Verme

Hangi planın sizin için en uygun olduğuna karar vermeye çalışırken, dikkate almanız gereken birkaç faktör vardır. Her planın artıları ve eksileri vardır ve en iyi ek kapsama sahip olmak, yapabileceğiniz en iyi kararlardan biridir.

Dikkate almanız gereken ilk faktör (ve en önemlisi) sizin paranızdır. Medigap planının amacı, ailenizin tıbbi harcamalar tarafından tahliye edilmemesini sağlamaktır, ancak ek kapsama alanınız, mali durumunuzu da çok zayıflamamalıdır. Herhangi bir kapsam için başvurmadan önce bütçenize uzun ve sıkı bir göz atın ve harcayabileceğiniz ekstra tutarı belirleyin. Herkes, soldaki harcamaların tümünü doldurup bir plan F'ye sahip olmayı çok isterdi, ancak bu kapsam ek bir ücrete tabidir.

Göz atmanız gereken bir sonraki faktör sağlığınızdır. Zayıf sağlık durumunuz varsa ve önceden var olan bazı koşullarınız varsa, kapsamlı bir Medigap planı daha iyi bir yatırım olacaktır. Sağlığınızın daha kötü olması, tıbbi faturalar ve diğer sağlık bakım masrafları için harcayacağınız paradır. Diğer yandan, temiz bir sağlık faturasıyla sağlıklıysanız, daha fazla delik bırakan ve her ay para tasarrufu sağlayan küçük bir Medigap planı satın alma riskini göz önünde bulundurmayı düşünebilirsiniz.

Bunlar dikkate almanız gereken farklı faktörlerden sadece bazılarıdır. Her bir plana özel durumlarınız ışığında bakmanız gerekecektir.Her Medicare üyesi farklı ve hepsi farklı bir ek plana ihtiyaç duyacaklar.

Bir Medigap Planı'na kayıt olmak

Hangi Medigap planının sizin için en uygun olduğuna karar verdikten sonra, bir sonraki adım ek bir plana kayıt olmaktır. Neyse ki düşündüğünüzden daha kolay. Planın tamamını satın alacağınız sigorta kapsamını bulduktan sonra, tek yapmanız gereken bir Medigap sigorta acentesi ile irtibata geçmek. Temsilci süreç boyunca size yol gösterecek.

Medigap açık kayıt dönemini not almanız önemlidir. Bu, 65 yaşına gireceğiniz ayı ifade eden 6 aylık bir zaman dilimi. Bu 6 aylık pencere, ek sağlık korumalarını satın aldığınızda yararlanmanız gereken en önemli etkenlerden biridir.

Açık kayıt döneminizde, sağlığınızın ne kadar fakir olduğuna veya sahip olduğunuz önceden var olan sağlık koşullarına bakılmaksızın sigorta şirketi başvurunuzu reddedemez. Sağlığınıza bağlı olarak, bu, Medigap koruması için kabul edilmeniz için tek şansınız olabilir.

Açık kayıt tarihinin bir diğer avantajı, en iyi sağlığınız olmasa bile, Medigap planınız için mümkün olan en düşük primleri alacağınızdır. 6 aylık bir süre boyunca, ciddi bir sağlık sorununuz olsa bile, sigorta şirketi primlerini yükseltemez. Bu pencere bittikten sonra, uygulamanız başka bir uygulama gibi ele alınacak ve oranlarınızı sağlığınıza göre arttırabileceksiniz. Açık kayıt sırasında başvurmak size her yıl binlerce ve binlerce dolar kazandırabilir.

Açık kayıt döneminizi çoktan özlediyseniz, endişelenmeyin, hala uygun bir fiyatlandırma şansı var demektir. Daha pahalı olabilirsiniz, ancak ek sağlık sigortasının size getireceği huzur içinde bir fiyat koyamazsınız.

Daha Fazla Kapsama İstiyor musunuz?

Bir Plan N, ihtiyacınız olan tüm ek kapsama alanı sağlamazsa, başka seçenekler de vardır. En kapsamlı kapsama almak istiyorsanız, bir Plan F en iyi seçim olacaktır. Plan F, orijinal Medicare tarafından bırakılan her olası boşluğu kapsar. Mümkün olan tüm kapsama sahip olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, bir Plan F politikası satın almayı düşünmelisiniz.

Yapabileceğiniz en kötü şeylerden bir tanesi yeterli sigorta kapsamı değil. Alt kapsam kapsamınız varsa, sorumlu olabilirsiniz, ancak uygun bir Medigap planına sahip olmanız, bunun gerçekleşmemesini sağlayacaktır. Yaşlandığınız yaş, her yıl sağlık bakımı için harcayacağınız harcamalar ve bu faturaların tümü emeklilik tasarruf hesabınızı mahvedebilir.

Sorular veya endişeler?

Medicare ek kapsama alanı için alışveriş yapmanın zor olabileceğini biliyorum. Gezinmeniz gerekecek düzinelerce kafa karıştırıcı terim ve seçenek var. Herhangi bir sorunuz varsa, diğer makalelerden bazılarını okuyabilir ve umarız, bu soruları cevaplayacaklardır. Kapsam başvurusunda bulunmak için yardıma ihtiyacınız varsa veya bir plan seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa, resmi sitelerini (Medicare.gov) kullanarak Medicare ile doğrudan iletişime geçebilir veya yerel bir Medicare ek sigorta şirketini arayabilirsiniz.

Uygun fiyatlı bir Medigap planı elde etmenin en iyi yolu, bağımsız bir sigorta acentesi ile çalışmaktır. Geleneksel bir Medigap acentesinden farklı olarak, bağımsız brokerler ülke genelinde düzinelerce ve onlarca Medicare ek sigorta acentesi ile çalışmaktadır. Bu ajanlar size doğrudan kişiselleştirilmiş bir teklif seti getirebilir.

Sadece bağımsız bir sigorta komisyoncusuyla çalışmak sadece paradan tasarruf etmeyecek, aynı zamanda size zaman kazandıracak. Tüm bu Medigap tırnaklarını kendiniz almaya çalıştıysanız, saatlerce ve saatlerce ajan arayarak geçirebilirsiniz. Ek kapsama ihtiyaçlarınızı karşılamak için sizi en iyi şirketlerle bağlayabilirler. Ayrıca, hangi politikanın sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacağı konusunda size tarafsız tavsiyelerde bulunabilirler.

Hayatının bu aşamasına ulaşmak için yıllarca çalıştın. Emeklilik, geri dönüp o sıkı çalışmanın tadını çıkarabileceğiniz özel bir yaşam süresidir. Tıbbi faturaların ve hastane ücretlerinin artmasının, emeklilik hayallerinizi yerine getirmenize engel olmasına izin vermeyin.

Umarım, Medigap Plan N'nin bu açıklaması size ek kapsama alanınız hakkında eğitimli bir karar vermeniz için gereken bilgileri vermiştir. Plan N'nin geniş kapsamının mükemmel bir politika olmadığına karar verdiyseniz, dokuz diğer seçenek daha vardır. Diğer Medigap planları hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, diğer politikaların artılarını ve eksilerini de ayrıntılı olarak açıklarım.

Videoyu izle: Medicare Cumhuriyetçiler Flip Flop

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Nasıl Craigslist üzerinde Araba Satılır"/>
Maliye

Nasıl Craigslist üzerinde Araba Satılır

Arabanızı Craigslist üzerinde satmak, aşağıdaki değerli ipuçlarını kullanarak satmanız şartıyla hızlı para kazanmanın harika bir yoludur. Otomobiller genellikle doğru bir şekilde listelendiklerinde, Craigslist'de oldukça hızlı bir şekilde satış yapıyorlar. Aracınız için en iyi dolar almak ve hızlı bir şekilde satmak, aracınızı iyi bir şekilde hazırlayıp iyi bir şekilde pazarlamakla ilgilidir.
Devamını Oku
Para için hediye kartları satmak için en iyi yerler
Maliye

Para için hediye kartları satmak için en iyi yerler

"Teşekkür ederim! Ben sadece bu dükkana bayılıyorum. ”Bu hediyeleri bir hediye olarak aldıktan sonra, mavi bir ayda sadece bir kez oraya gittiğinizde hiç söz ettiniz mi? Hiç kullanmadığınız hediye çekmeceleriyle dolu bir çekmeceniz varsa, hediye kartlarınızı nakit olarak satabilir ve nihayet ihtiyaç duyduğunuz bir şeyi satın almak için bu parayı kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
Ibotta gibi 18 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ibotta gibi 18 En İyi Uygulamalar

Herkes parayı sever! Temel ihtiyaçlar için alışveriş yaparken, daha fazla para biriktirmek istiyoruz ve aşağıdaki uygulamalar, doların biraz daha uzağa gitmesine yardımcı olacak. Bu makaledeki tüm uygulamalar, her cüzdan bilinçli alışverişçinin bildiği ve sevdiği inanılmaz bir uygulama olan Ibotta'ya çok benziyor. Ibotta nedir?
Devamını Oku
Canlı Örnek İnceleme
Maliye

Canlı Örnek İnceleme

Evden ikinci bir gelir elde etmek, bir rüya gibi geliyor, değil mi? Hepimiz kanepemize oturmayı sevmiyor, Netflix'i izliyor ve ceplerimize biraz daha para koyalım mı? İnternet sayesinde, boş zamanlarında biraz fazladan para harcayabileceğiniz birkaç yol var. “İnternetten para kazanmak” için arama yaptıysanız, çevrimiçi para kazanabileceğiniz binlerce ve binlerce yolu gördünüz.
Devamını Oku