Maliye

Medicare Ek Planını Anlama G

Medicare'e kaydolduğunuzda, kafa karıştırıcı olabilir. İhtiyacınız olan kapsama sahip olduğunuzdan emin olmak için anlamanız gereken düzinelerce farklı terim ve kapsama kategorisi vardır.

Medicare mükemmel bir programdır, ancak programın kapsamadığı birçok tıbbi harcama vardır. Faturalarda kalanlar binlerce ve binlerce dolarlık harcamalarla sizi bırakabilir.

Her yıl, sağlık bakımı maliyeti artmaya devam ediyor. Milyonlarca yaşlı, tasarruf hesaplarının ameliyat nedeniyle boşaldığı ya da özel bir tedaviye ihtiyaç duyan yaşlılar var. Sonunda oturabildiğiniz ve yıllarca süren bu sıkı çalışmanın keyfini çıkarabileceğiniz bir yaşam aşamasına ulaştınız, ancak hastane faturaları bu emeklilik hayalini mahvedebilir.

Bu artan hastane faturaları hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yok, fakat kendinizi ve maliyelerinizi tam kilodan korumanın birkaç yolu vardır. En iyi yol, Medicare politikasına eşlik etmek için ek sağlık sigortası yaptırmaktır.

Ek teminat almak için bir Medigap politikası veya Medicare Advantage planı olmak üzere iki ana seçenek vardır. Her ikisi de orijinal Medicare tarafından geride kalan boşlukları dolduracak, ancak çok farklı şekilde çalışıyorlar. Bunların her biri, size en iyi ek kapsama alanını sağladığınızdan emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli artıları ve eksileri vardır.

Bir Medigap Politikası nedir?

Özellikle Plan G'ye bakmadan önce, Medigap planlarına geniş bir bakalım ve neden bu planlardan birini satın almalısınız. Medigap planları özel sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır ve orijinal Medicare'ın geride bıraktığı tüm boşlukları doldurmaya yardımcı olmaktadır (bu nedenle Medigap adı).

65 yaşın üzerindeyken ve Medicare'ye kayıtlı olduğunuz sürece, bu planlardan birini satın alabilirsiniz. Daha sonra özel sigorta şirketine aylık primler ödersiniz ve A ve B Medicare kapsamı için primlerini ödemeniz gerekecektir.

İçinde bulunduğunuz hangi duruma bağlı olarak seçebileceğiniz on farklı plan vardır. Bunların hepsi A'dan N'ye kadar alfabenin bir harfi ile gösterilir. Planlar hükümet tarafından standartlaştırılır. Plandan satın aldığınız firma, kapsamı aynı olacak. Mevcut şirketler arasındaki tek fark, her ay ne kadar ödeyeceğinizdir.

Medicare Ek Planı G

Ek bir çok kapsama alanı arıyorsanız, Plan G bunu yapmak için mükemmel bir seçimdir. Plan G, temin ettiği kapsamda Plan F'ye benzerdir (temel fark, Plan G'nın, artık F Planı'nın artık ödeme yapmasına izin verilmeyen Kısım B indirimlerini kapsamamasıdır), ancak arasında birkaç farklı fark vardır. iki tür plan. Hangi planın sizin için en iyi işe yaracağına karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi karşılaştırmanız önemlidir.

Plan G, daha kapsamlı planlardan biridir ve diğer bazı temel planlardan daha fazla deliği doldurması anlamına gelir. Bir Plan G'nin, bazı adaylar için mükemmel bir seçenek olmasını sağlayan birkaç kilit kapsama alanı vardır.

İhtiyaç duyduğunuz ek kapsama alanı sunabilecek bir Plan G ile birkaç önemli kapsama alanı vardır. Bunlardan en önemlilerinden biri, diğer planların birçoğunun kapsamadığı Kısım B fazlalığıdır. Hastaneye ya da doktora gittiğinizde ve tedavi gördüğünüzde, hesapladıkları Medicare Kısmı B onaylı bir miktar vardır. Yasal olarak, doktor veya hastane kararlaştırılan miktar üzerinden% 15 ücret alabilir. Bir Medigap politikası olmadan, bu fazla masrafları kendiniz ödemekle yükümlü olursunuz. Bu faturaları kapsayan bir planınız varsa, cebinizden hiçbir şey ödemek zorunda kalmayacaksınız. Çoğu durumda, fazla ücretler nispeten küçük olacaktır, ancak bazı tedaviler veya hizmetler banka hesabınıza ciddi bir yük getirebilir.

Bir başka önemli kapsama alanı da yabancı seyahat acil durum kapsamıdır. Seyahat ediyorsanız ve size bir şey olacaksa, o zaman geleneksel bir Medicare planı bu masraflardan herhangi birisini ödemenize yardımcı olmayacaktır. Bir Plan G ile, plan limitlerinin% 80'ine kadar kapsama alacaksınız. Emekliliğinizde çok seyahat etmeyi planlıyorsanız, sizin ve ailenizin ihtiyaç duyacağı güvenlik ağına sahip olmanız önemlidir. Aksi takdirde, hastaneye bir gezi tatilinizi mahvedebilir.

Kapsanan diğer ücretlerden bazıları, Medicare Part A darülaceze bakım bozukluğu ve A Bölümü düşülebilir. Bunların ikisi de nispeten küçük masraflardır, ancak ciddi faturalara hızlı bir şekilde katılabilirler. Bu harcamalar, diğerlerinin bir kısmı ile birleştiğinde, paraya en çok ihtiyaç duyduğunuz anda banka hesabınızı hızla tüketebilir.

Diğer Medigap planları gibi, Plan G, Medicare yardımlarınızdan sonra 365 gün boyunca hastanede yatan hasta paralarını ve hastane ücretlerini de ödeyecek. Şiddetli bir sağlık komplikasyonu teşhisi konacak olsaydınız, kendinizi hastanede uzun süre kaldınız. Muhtemelen bildiğiniz gibi, hastane faturaları büyük olabilir. Kaldığın sürece, daha büyük faturalar olacak. Kısa bir konaklamada bile binlerce ve binlerce dolara mal olabilir. Neyse ki, geleneksel Medicare hastanede kalışlar için ödeme yapmaya yardımcı olur, ancak bir Medigap planı, hastanede olursanız olduğundan daha uzun sürdüğünüzde daha fazla teminat almanızı sağlayacaktır.

Medigap Politikasına kayıt olmak

Ek kapsama almanın bir sonraki adımı, seçtiğiniz Medigap planına kaydolmaktır. Neyse ki, bu politikalardan birini satın almak düşündüğünüzden daha kolay. Aslında, herhangi bir sigorta poliçesi satın almak kadar basit.

Yapmanız gereken ilk şey, planı satın alacağınız şirkete karar vermek.Planlar şirketten şirkete aynı olduğu için, tek fark aylık prim olarak ne kadar ödeyeceğinizdir. Bir tane seçmeden önce birkaç şirketi karşılaştırmanız çok önemlidir.

Bir sonraki şey, açık kayıt sürenizin ne zaman olduğunu belirlemektir. Bu kayıt süresi, 65 yaşını doldurduğunuz ayı başlatan altı aylık bir fırsattır ve bu süre zarfında, sigorta şirketi, sağlığınıza veya sahip olduğunuz önceden var olan koşullara bakılmaksızın, başvurunuzu kabul etmek zorundadır.

Bu 6 aylık pencerede başvurmanın bir başka avantajı da, sağlık kuruluşunun sağlık durumlarında bile olsa, sigorta şirketinin planınız için daha yüksek primler ödeyememesidir. Açık kayıt işleminizden faydalanmak, her yıl binlerce dolar tasarruf etmenizi sağlayabilir. Kötü sağlık durumunuz varsa veya daha önce sağlık sorunlarınız varsa, açık kayıtlarınız ek kapsama alanınız için tek şansınız olabilir.

Bu pencere kapandıktan sonra, uygulamanız başka bir uygulama gibi ele alınacaktır. Şirket, ne kadar riskin kabul edileceğine karar vermek için sağlığınız ve diğer belirleyici faktörleriniz hakkında düzinelerce ve düzinelerce soru soracaktır. Çok riskli iseniz, başvurunuzu reddeder. Bazı şirketler risk değerlendirmelerine göre diğerlerinden daha liberal olsa da, uygun bir politika bulmak hala zor olabilir.

Altı ayı çoktan kaçırdıysanız endişelenmeyin, Medigap planını makul bir oranda satın alabileceğiniz için hala büyük bir şans var. Uygun ek kapsama sahip olmanın size sağlayacağı rahatlık için bir fiyat koyamazsınız.

Sorusu olan?

Medigap Plan G veya satın alabileceğiniz diğer planlardan herhangi biriyle ilgili sorularınız varsa, ek kapsama alanıyla ilgili yazdığım diğer makalelere göz atmaktan çekinmeyin. Her şeyle karışırsanız, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya profesyonel bir Medigap sigorta acentesini arayabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri'nde, yaşlıların ihtiyaç duyduğumuz Medigap kapsama alanını alma konusunda yıllara dayanan deneyime sahip binlerce ve binlerce aracı var.

Sonunda, oturabileceğin ve bütün bu zorlu çalışmaların tadını çıkarabileceğin bir yaşam aşamasına ulaştın. Bazı pahalı tıbbi faturaların bunu mahvetmesine izin verme.

Videoyu izle: Medicare Cumhuriyetçiler Flip Flop

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Çocuklar için Güvenli 12 En İyi Ücretli Anket Siteleri
Maliye

Çocuklar için Güvenli 12 En İyi Ücretli Anket Siteleri

18 yaşın altındaki çocuklara yönelik birçok anket sitesi var ama güvende mi? Bir çocuk genç yaşına geldiğinde para kazanmaya başlamak isteyeceği anlaşılabilir bir durumdur. Bir genç olarak, ziyaret ettiğiniz anket sitelerinin ebeveyninizin onayına sahip olacağını bilmek istersiniz. Ve bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun güvenli olan anket sitelerini kullandığını bilmek istersiniz.
Devamını Oku
Pratikte Ücretsiz Olduğum Satın Aldığım 10 Şey
Maliye

Pratikte Ücretsiz Olduğum Satın Aldığım 10 Şey

Aşağıdaki katkı, MyMoneyDesign.com adresinden DJ'den alınmıştır. Teknoloji çılgın bir şeydir. Yirmi yıl önce, interneti kullanmak için “saat satın almak” zorundaydınız. (AOL'u hatırlıyor musunuz?) Şimdi çoğu planla, aynı fiyata istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Bu konsepti çocuklarımıza açıklamaya çalışıyorduk ve interneti kullanmak için saatlerce ödemek zorunda kaldıklarını akıllarına getiriyordu.
Devamını Oku
Conseco.com Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Conseco.com Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yapmak, bir akşam geçirmek istediğiniz yol değildir. Kimsenin oturmak ve onun ölümünü düşünmek istemediğini biliyorum, ama bundan kaçınamazsın. Geçtiğiniz için planlama, sevdikleriniz için yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir. Mükemmel bir hayat sigortası planı aramaya başladığınızda, tüm seçeneklerde boğuluyormuş gibi hissedebilirsiniz.
Devamını Oku
Android Telefon ile Para Kazanmak için 8 Uygulamalar
Maliye

Android Telefon ile Para Kazanmak için 8 Uygulamalar

Android telefonunuzdan para kazanabileceğiniz yasal yollar olduğunu biliyor muydunuz? Sadece boş zamanlarında para kazanmanıza yardımcı olmak için mevcut olan birkaç uygulama vardır. Bu uygulamalardan bazıları, birkaç dakika kadar kısa bir sürede telefonunuzla para kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu, randevuda veya işyerinde sabahları işten ayrılmayı beklerken biraz ekstra para kazanabileceğiniz anlamına gelir.
Devamını Oku