Maliye

Medicare Ek Planını Anlama K

Çoğu insan için sağlıkları arka brülöre itilme eğilimindedir. Yaşlandıkça, doktora ve sağlık bakım ihtiyaçlarımıza harcadığımız paradır. Bir kıdemli olarak, sağlık sigortasının en büyük kısmı Medicare'dir. Hükümet programı, Amerika Birleşik Devletleri genelinde milyonlarca kişiye milyonlarca insan için sağlık hizmeti sunmuştur. Bu yaşlıların çoğu için, bir politikaya özel bir şirket aracılığıyla başvurmaları halinde bu korumayı kaldıramayacaklardı.

Sorun şu ki, Medicare yaşlıların yaşlandıkça kaçabilecekleri herşeyi kapsamıyor. Bu kapsama boşlukları sizi bir hastane faturası dağı ve sağlık ücreti ile bırakabilir. Bu faturalar bir emeklilik hesabını çabucak tahliye edebilir ve emeklilik yaşlarında çok az parayla yaşlıları bırakabilir.

Neyse ki, artan tıbbi faturalara karşı ek teminat alabilmenin birkaç yolu var. İhtiyacınız olan sağlık sigortasına sahip olmanız çok önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, bir Medigap politikası satın almaktır.

Medicare Ek Planı nedir?

Bu Medigap planları özel sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır ve hükümet Medicare programından ayrıdır. Bu planların amacı Medicare'in geride bıraktığı boşlukları doldurmaktır. Bu planlardan birine sahipseniz, hala A ve B planları için prim ödemeniz gerekecek ve ek teminat için her ay bir özel sigorta şirketi ödeyeceksiniz. Bazı Medicare, bu Medigap planlarının orijinal Medicare'in yerini aldığını varsaymaktadır, ancak bu doğru değildir.

Nerede yaşadığına bağlı olarak seçebileceğiniz on farklı ek plan vardır. Her devlet bütün planlara izin vermiyor. Bu planlar, A'dan N'ye kadar alfabenin bir harfiyle gösterilir. Farklı planlar, farklı masrafları veya giderlerin bir kısmını karşılar. Bunlardan bazıları Plan F gibi daha kapsamlı bir kapsama sunacak, diğerleri ise Plan A gibi daha basit olacak.

Medigap Plan K Kapağı Nedir?

Artık tamamlayıcı planların temel bilgilerine baktığımıza göre, Medigap Plan K'ya daha derinlemesine bakalım. Birçok başvuru için Plan K büyük bir politikadır, ancak karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi karşılaştırmanız önemlidir. Biri senin için en iyi şekilde çalışacak. Plan K en popüler seçenek değildir, ancak bu planın, ek kapsama alanı için alışveriş yaptığınız zaman bilmeniz gereken birkaç avantajı vardır.

Plan K, temel kapsamı sağlayacak daha küçük politikalardan biridir (bu da daha düşük aylık primler anlamına gelir). Planların% 100'ünü ödeyen diğer planların aksine, Plan K sadece bu harcamaların bir kısmı için ödeme yapacak. Çoğu kategoride, bu harcamaların% 50'sini öder. Bu makaleleri daha sonra bu makalede ele alacağım.

Plan K'nın benzersiz avantajlarından biri, içerdiği yıllık cep dışı limittir. Plan K ile, cepten çıkarılma sınırı 5,120 $ 'dır, ancak bu sayı her yıl değişebilir. Bu eşiğe ulaştıktan sonra, Medigap planınız, Medicare-kaplı maliyetinizin% 100'ünü yılın geri kalanında karşılayacak. Bu ek kapsama alanınız için iyi bir güvenlik ağıdır, özellikle de büyük miktarda sağlık bakım masraflarını karşılayabilecek şiddetli bir sağlık sorununuz varsa. Plan K, cepten çıkma sınırı olan iki plandan sadece bir tanesidir, diğer plan ise daha düşük bir limite sahip olan Plan L'dir. Plan L ile sınır, Plan K limitinin yarısıdır.

Bir Plan K satın alırsanız, bu kategoriler için% 50 teminat alırsınız:

  • Medicare Bölüm A düşülebilir
  • Bölüm Bir darülaceze bakım bozukluğu veya copayment
  • Nitelikli hemşirelik tesisi paraları
  • Bölüm b copayment veya sikke
  • Tıbbi prosedürler için ilk üç kan kanı

Cepten kalma sınırına ulaşana kadar, tüm kategorilerin yarısını ödemek zorunda kalacaksınız. Çoğu insan için,% 50 kapsama alanı, onlara ihtiyaç duydukları mali korumayı vermek için yeterlidir, ancak diğerleri için, bu harcamaların tamamen teminat altına alınmasını isterler. Bu, Plan K ile ilgili en eşsiz özelliklerden biridir, sadece kategorilerin yarısı için ödeme yapmasıdır.

Bunlar, Plan K'nızın ana kapsama kategorileridir. Herhangi bir kapsama almadığınız birkaç temel alan vardır. Bunların en önemlileri, Kısım B'den indirilemez (artık hiçbir planın ödemesine izin verilmez) ve Kısım B fazlalığıdır.

Doktora gittiğinizde veya herhangi bir sağlık hizmetiniz olduğunda, bu tedaviler için ödeyecekleri önceden belirlenmiş bir miktar vardır. Yasal olarak, doktor önceden belirlenmiş miktardan% 15 daha fazla ücret alabilir ve bunun üzerindeki her şey fazla ücret olarak kabul edilir. Bir Plan K ile, bu fazla masrafı cepten ödemekle sorumlu olacaksınız. Çoğu durumda, bunlar büyük faturalar olmayacak, ancak aldığınız tedavilere veya hizmetlere bağlı olarak, banka hesabınızı bilmeden önce boşaltabilirsiniz.

Sizin İçin En İyi Çalışan Planı Seçme

Plan K sizin için uygun mu? Plan K, bir çok başvuruyu uzaklaştıran özel bir Medigap planıdır. Yarı kapsam, bu planı seçerek para biriktirebilecek olsalar bile, bu planı seçmekten çok fazla Medicare üyesi tutuyor. Bir Plan K'nın sizin için en iyi olduğunu düşünmüyorsanız, seçim yapabileceğiniz diğer birçok mükemmel seçenek vardır. Bir plan seçmenin zor olabileceğini biliyorum, ancak ek kapsama alanı için alışveriş yaparken bakmanız gereken birkaç temel faktör var.

Bakman gereken ilk şey senin malın. Medigap planınızın amacı, tasarruf hesabınızı binlerce ve binlerce dolarlık tıbbi faturalarla çarpmaktan korumaktır, ancak her ay bütçenizi genişletecek bir planınız olmamalıdır.Bu planlardan herhangi birine başvurmadan önce, mali durumunuza uzunca bir bakın ve hangisinin rahatça uyuyacağını görün.

Dikkate almanız gereken bir sonraki şey sağlığınızdır. Medigap planınızın amacı, o faturasını kendiniz üstlenmeksizin uygun sağlık sigortası almanızı sağlamaktır. Sağlığınızdaki herhangi bir ciddi komplikasyonsuz sağlığınız varsa, daha geniş bir alan bırakmayı düşünebilirsiniz. Öte yandan, eğer sağlık durumunuz kötü ise ve tıbbi geçmişinizde birkaç kırmızı bayrak varsa, Medicare tarafından geride bırakılan tüm boşlukları dolduran daha kapsamlı bir plana katılmayı düşünmelisiniz.

Medigap Açık Kayıt Dönemi

Satın almak istediğiniz plana karar verdikten sonra, Plan K veya diğer dokuz kişiden biri, Medigap Açık Kayıt Dönemi'nden faydalanmanız önemlidir. Bu, 65 yaşını doldurduğunuz ayı başlatan altı aylık bir penceredir. Bu pencere sırasında, sigorta şirketi, sağlığınıza veya sahip olduğunuz mevcut koşullara bakılmaksızın, başvurunuzu reddedemez. Bazı ciddi sağlık sorunlarınız varsa, bu ek kapsama almak için tek şansınız olabilir.

Medigap Açık Kayıt döneminiz süresince başvurursanız, sigorta şirketi primlerinizi sağlığınızdan önce artıramaz. Açık planın dışında bu planlardan birini satın alırsanız, başvurunuzun altyazı sürecinden geçmesi gerekecektir. Bu, ek kapsama alanınız için daha yüksek ücretler alabileceğiniz anlamına gelir. Para kazanmak istiyorsanız, bu zaman diliminde uygulamanız önemlidir.

Medigap Açık Kayıt tarihini henüz kaçırdıysanız endişelenmeyin, uygun ek kapsama alanı elde edebilmeniz için hala iyi bir şans var.

Sorular veya endişeler?

Plan K kapsamının temelleri budur. Plan K ya da genel kapsama alanıyla ilgili hala sorularınız varsa, lütfen bizimle ya da deneyimli bir Medigap sigorta acentesiyle temas kurmaktan çekinmeyin. Sağlık bakım kapsamınız, özellikle yaşlandıkça en önemli faktörlerden biridir.

Medicare ve tamamlayıcı kapsamadaki tüm değişikliklere ayak uydurmak zor olabilir, ancak bu yüzden yardım etmek için buradayım. İhtiyacınız olan bilgi ve kaynakları size vermeyi hedefliyorum.

Videoyu izle: Medicare Cumhuriyetçiler Flip Flop

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Videoları (ve TV) izlemek için ödenmesi gereken 21 kolay yolu
Maliye

Videoları (ve TV) izlemek için ödenmesi gereken 21 kolay yolu

Videoları çevrimiçi olarak izlemek isterseniz, bunun için neden ödeme yapılmıyor? Video ve televizyon izlemek için size para ödeyecek birçok şirket var. Boş zamanlarınızda video izlemeye başlamak için bu siteleri ziyaret edin. Videoları İzlemek İçin Nasıl Ücret Alabilirsiniz 1. Swagbucks Çevrimiçi para kazanmanın en kolay yollarından biri Swagbucks'tır.
Devamını Oku
Mutlu Bir Emeklilik için 15 İpuçları
Maliye

Mutlu Bir Emeklilik için 15 İpuçları

2008 mali krizinden sonra Steve ve Mary emekliliklerini ertelemek için zor bir seçim yaptılar. Tasarrufları yeterli olmasına rağmen, sadece doğru hissetmedim. “Mutlu emeklilikleri” vizyonu vardı - torunlarıyla vakit geçirmek, küçük bir göl evi satın almak, Yunanistan'a seyahat etmek - ve bunların hiçbiri var olan tüm doom ve kasvetli olanla hiç benzemiyordu.
Devamını Oku
Yeni Başlayanlar İçin Kuponlama: Başlamanız Gereken Her Şey
Maliye

Yeni Başlayanlar İçin Kuponlama: Başlamanız Gereken Her Şey

Kuponla nasıl başlayacağınızı hiç merak ettiniz mi? Kuponlama size büyük para kazandırabilir. Öğrenme Kanalının Aşırı Kuponunun bir bölümünü izlediyseniz, ne hakkında konuştuğumu biliyorsunuz. Şovda yer alan çocuklar ve baylar, genellikle bir marketten, bakkalla dolu bir marketle ve hemen hemen ücretsiz olarak yürürler.
Devamını Oku