Maliye

Medicare Ek Planını Anlama D

Medicare, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük hükümet programlarından biridir. Ülke genelinde milyonlarca yaşlı vatandaşa sağlık hizmeti veriyor. Aksini göze alabilecekleri sağlık sigortası sağlar.

Medicare yaşlıları büyük hastane faturalarından korumaya yardımcı olan mükemmel bir program olmasına rağmen, her şeyi kapsamıyor. Aslında, onlar kapsamaz bir düzine farklı gider kategorileri vardır. O gruplar binlerce ve binlerce dolar borcu bırakabilir.

Her yıl, sağlık bakım maliyeti artmaya devam ediyor. Yükselen masrafları durdurabileceğiniz hiçbir şey yok, ancak mali durumunuzu bu faturaların harap edilmesine karşı koruyabileceğiniz bazı yollar var. Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, bir Medigap sigorta planı satın almak. Bu politikalar, geleneksel sigorta poliçenizle birlikte çalışacak ek sağlık sigortası sağlayacaktır.

Bir Medigap Politikası nedir?

Medigap politikaları, ülke genelinde özel sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır. Bu planlar, Medicare Parts A & B'nize bir eklenti olarak çalışır. Orijinal kapsamı değiştirmezler. Aylık primleri ödemek zorunda kalacaksınız.

Medigap planlarının amacı, geride kalan tüm kapsama deliklerini doldurmaktır. Satılan on farklı Medigap planı vardır ve bunlar A'dan N'ye kadar olan bir alfabenin harfiyle gösterilir. Tüm planlar farklı harcamalar ya da farklı harcamaların bir kısmını kapsar. Bazıları belirli kategorilerin% 100'ünü karşılayacakken, diğerleri sadece% 80'ini ödeyecek.

Medigap Planı D

Şimdi, Medicare Ek sigorta poliçelerinin temellerini biliyorsunuz, Plan D'nin özelliklerini inceleyebiliriz. Başlamadan önce, Medigap Plan D'nin Medicare Bölüm D ile aynı şey olmadığını anlamanız önemlidir. Bu planlar çok farklı, ama çok sayıda başvuru, iki nedenden ötürü, belli nedenlerden dolayı kafa karıştırıyor.

Medigap Planı D, “yolun ortasında” tamamlayıcı planlardan biridir. En küçük değil, ama aynı zamanda en kapsamlı değil. Sizin için en iyi ek planı aldığınızdan emin olmak için bilmeniz gereken birkaç anahtar kapsama kategorisi vardır.

Medicare Supplemental Plan D, Part A hastane paradigmanız gibi gerekli masrafları ve orijinal Medicare'inizin sona ermesinden sonraki 365 gün boyunca masraflarını karşılayacaktır. Hastanede ya da birkaç gece bir gece geçirdiyseniz, o zaman kalmanın ne kadar pahalı olabileceğini biliyorsunuz. Birkaç gün veya hatta birkaç hafta hastanede kalıyorsanız, postada büyük bir fatura ile kendinizi bulacaksınız. Orijinal Medicare Parça A ve B'niz sadece hastanede kısa bir kalış süresini kapsayacak, ancak duruma bağlı olarak daha uzun süre orada olabilirsiniz. Ek planınızın geleceği yer burası. Bu pahalı hastane faturalarını dengelemeniz gereken ek kapsama alanı verecektir.

Medigap Planınız D aynı zamanda Kısım A bakımevi parası veya tahsili ve A Bölümü'nüzden düşülebilir. Bunların hiçbiri muazzam masraflar olmayacak, ama onlar için kapsama alanı ceplerinde daha fazla para tutacak. Muhtemelen, A Bölümü'nizi düşülebilir yapmanız gerekmeyecektir. Bakımevinden ihtiyaç duyduğunuz hizmetlere bağlı olarak, binlerce ve binlerce dolar cebinizde olabilirsiniz, ancak Medigap kapsama alanınız gelir.

Ek olarak, D Planı, B Bölümü kopyalarınız veya madeni paranız için ödeme yapar. Doktora ya da hastaneye giderseniz, ödeme ücretlerini ödemeniz gerekecektir, ancak Medigap sigortanız varsa, planınız bu faturalar için ödeme yapar. Doktora gittikçe, ne kadar ödeyeceğiniz ve ek kapsama alanı, tasarruf hesabınızın hastane faturaları tarafından tahliye edilmesine yardımcı olabilir.

Plan D politikasının en önemli kapsama alanlarından biri yabancı seyahat acil durum maliyetleridir. Teknik olarak, bu plan, bu dış acil durum maliyetlerinin% 80'ini karşılayacak. Bu maliyetlerin sadece% 80'ini öderken, satın aldığınız plandan bağımsız olarak alabileceğiniz en fazla koruma. Eğer emekliliğinizde çok fazla denizaşırı seyahat etmeyi planlıyorsanız, bu ek kapsama sahip olmanız önemlidir. Tatildeyken bir şey olsaydı, Medicare bunun için ödeme yapmaz.

Planlayacağınız diğer masraflardan bazıları, ihtiyacınız olabilecek herhangi bir tıbbi tedavi için ilk üç kan damlasıdır. İlk üç pivottan sonra, Orijinal Medicare'iniz herhangi bir ek pint için ödeme yapmalıdır. İhtiyacınız olan şeye bağlı olarak kan pankartları pahalı olabilir, ancak Medigap kapsama alanınız geleneksel kapsama eklendiğinde bu faturaları karşılar.

Planın kapsayacağı masrafların son kısmı, ödeme yapmaktan sorumlu olacak herhangi bir kalifiye hemşirelik tesisi bakım bozukluğudur. İhtiyaç duyduğunuz yetenekli hemşirelik tesisi bakımına bağlı olarak, büyük bir fatura haline gelebilir.

Ne Medicare Ek Plan D Kapak Değil

Ayrıca bir Medigap Planı'nın kapsamadığı birkaç anahtar masraf var ve bu kapsama boşlukları tasarruf hesabınızı boşaltabilir. En kayda değer masraflardan biri, Medicare B Kısmı fazlalığıdır. Bir doktora veya hastaneye gittiğinizde ve herhangi bir hizmet aldığınızda, Medicare'in bu hizmetler için ödeyeceği önceden belirlenmiş bir miktar vardır. Yasal olarak, doktor veya hastane önceden belirlenen miktardan% 15 daha fazla ücret alabilir ve miktarın üzerindeki tutar fazla ücret olarak adlandırılır. Medigap kapsamı dışında, bu faturalardan siz sorumlu olacaksınız ve Plan D bu ücretler için ödeme yapmadığından, cepten ödeme yapmak zorunda kalacaksınız.

Hangi Medigap Planının sizin için uygun olduğuna karar vermek

On plandan hangisinin sizin için en uygun olacağını seçmeniz önemlidir. Sizin için en iyi planı aldığınızdan emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç temel faktör vardır. Bu planlar arasında seçim yapmanın zor olabileceğini biliyorum, ancak bunlardan herhangi birine başvurmadan önce gözden geçirmeniz gereken birkaç temel kategori var.

Bakman gereken ilk şey senin malın. Medigap planınızın temel amacı, tasarruf hesabınızı bir hastanenin size verebileceği borç dağından korumaktır. Ek kapsama vermenin en iyi yollarından biri olsa da, ek plan her ay bankanızı kırmamalı. Bütçenize baktığınızdan emin olun ve Medigap planınıza ne kadar para harcayabileceğinizi hesaplayın.

Dikkate almanız gereken bir sonraki şey sağlığınızdır. Kötü sağlık durumunuz varsa ve çok sayıda korkunç sağlık sorununuz varsa, ihtiyacınız olan ek kapsama alanı sağlayacak daha kapsamlı bir politika satın almayı düşünmelisiniz. Önceden varolan koşullar olmadan mükemmel sağlık durumundaysanız, daha ucuz bir aylık prim ile daha küçük bir planı riske atmayı düşünebilirsiniz.

Açık kayıt

Bu Medigap politikalarından birine kaydolmak çok basit. Medicare ek ajanı tüm süreç boyunca size yol gösterebilir, ancak Medigap Açık Kayıt döneminiz boyunca başvurmanız önemlidir. Bu, 65 yaşına girdiğiniz ay olan 6 aylık bir zamandır. Bu süre zarfında, sigorta şirketiniz, sağlığınız veya sahip olduğunuz önceden var olan koşullardan bağımsız olarak başvurunuzu reddedemez. Sağlıksızsanız, bu ek kapsama almak için tek şansınız olabilir.

Ayrıca, açık kayıtlarınız sırasında ciddi sağlık sorunlarınız olsa bile şirket planınız için daha fazla ücret talep edemez. Bu planlardan birini satın almak için beklerseniz, her yıl binlerce dolara mal olabilir. Para kazanmak istiyorsanız, kapsamınıza başvurmak için kilo vermeyin.

Sorusu olan?

Medigap planları emeklilik birikimlerinizi korumanın ve emeklilik hayallerinizi yaşayabilmenin en iyi yollarından biridir. Yaşlandıkça, daha fazla sağlık bakımı ve ilgili tıbbi masraflar için harcayacaksınız. Bu harcamaların emekliliğinizi mahvetmesine izin verme.

Medigap kapsamıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bugün veya yakınlarınızdaki deneyimli bir Medicare Supplemental sigorta acentesine başvurmaktan çekinmeyin. Uygun kapsama almak çok önemlidir.

Videoyu izle: Medicare Cumhuriyetçiler Flip Flop

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ortalama Borç Ödeme Öyküsü Değil
Maliye

Ortalama Borç Ödeme Öyküsü Değil

Bir yıldan uzun bir süredir kişisel finans topluluğuna blog yazdıktan sonra, borç yolculuk hikayelerinin adil payını kesinlikle gördüm. Öyleyse, borç maaş hikayem hakkında yazmam istendiğinde biraz şaşırdım. Kesinlikle okuduğum tipik hikayeye sahip değilim, ama yine de borç blogcuları ile kesinlikle alakalıyım.
Devamını Oku
Yandaki Uber için Parayı Nasıl Kullanıyor?
Maliye

Yandaki Uber için Parayı Nasıl Kullanıyor?

Daha fazla para kazanmak için Uber ile çalışmayı düşündün mü? Uber için Sürüş, gelirinizi arttırmak için yapabileceğiniz birçok yan halden biridir. Ryan Begin bir yıldan fazla bir süredir Uber'i kullanıyor ve deneyimini bizimle birlikte bir Uber sürücüsü olarak paylaşıyor. İşte onun hikayesi. Bize biraz kendinden bahset.
Devamını Oku
Skillshare Gözden Geçirme: Side Gig Skills Herkes Gelirlerini Arttırmayı Öğrenebilir
Maliye

Skillshare Gözden Geçirme: Side Gig Skills Herkes Gelirlerini Arttırmayı Öğrenebilir

Ödeme zamları sadece gerçekleşmez. Çoğu zaman, işyerinizde veya yanınızdaki rekabet gücünü korumak için yeni beceriler öğrenmeniz beklenir. Zamanınız sınırlıdır, ancak ilerlemeyi sürdürmeyi öğrenmeye devam etmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. İşte bu yüzden hustlers, bir saatten daha kısa sürede yeni beceriler öğrenmek için Skillshare gibi çevrimiçi öğrenme hizmetleri kullanıyor!
Devamını Oku
Amerikan Tüketici Görüşü İncelemesi
Maliye

Amerikan Tüketici Görüşü İncelemesi

İnternette milyonlarca ve milyonlarca dolandırıcılık var. Hemen hemen hepsi kredi kartı bilgilerinizi veya kişisel bilgilerinizi almak için arıyoruz. En popüler dolandırıcılıklardan biri size para kazandırmayı vaat eden web siteleridir ve yapmanız gereken her şey parayı almak için bilgi girmektir. Bilgisayarınızın arkasından biraz daha fazla para kazanmak istiyorsanız, herhangi bir programa katılmanız, dolandırılma veya kişisel bilgilerinizin çalınması korkusuyla karşı karşıya gelebilirsiniz.
Devamını Oku