Borç

Bir Kişisel Kredi Almadan Önce Cevap Verilecek 8 Soru

Bu, Kişisel Kredileri Keşfetmek adına tarafımdan yazılan bir yazı. Bütün görüşler benim.

Müşterilerin finansal olarak ihtiyatlı kararlar almasına yardımcı olmak benim işim. İnsanların emeklilik için yatırımlarını maksimize etmelerine yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda onların finansal hayatlarının birçok yönünü planlamalarına yardımcı olabilirim.

Bir müşteriye harcamalarına ciddi kesintiler yapmaları gerektiğini söylerken, bir başkasına bunun yerine daha çok para kazanmaya odaklanmaları gerektiğini söyleyebilirim. Günün sonunda, sunduğum tavsiyeler belirli müşteriye, finansal durumlarına ve hedeflerine bağlıdır.

Belirli müşterilerin kişisel bir kredi alması gereken zamanlar vardır. Akıllıca kullanıldığında, kişisel bir kredi, bireylerin bir dizi finansal hedefe ulaşmasına yardımcı olabilir.

Durumunuza bağlı olarak, yüksek faizli borçları birleştirmek için kişisel bir kredi kullanabilirsiniz. Borç yükü minimum ise ancak nakit paranız varsa, küçük bir işletmeye kaynak sağlamak veya önemli bir ev onarımını tamamlamak için kişisel bir kredi de kullanabilirsiniz.

Sebep ne olursa olsun, borç para almadan önce uzun ve zor düşünmek çok önemlidir.

Aşağıdaki soruları sorarak ve yanıtlayarak, kredinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayabilirsiniz.

Soru # 1: Para borçlarım, hedeflerimi gerçekleştirmeme yardım edecek mi?

Tek bir sent ödünç almadan önce sormanız gereken en önemli soru: Bu paraya gerçekten ihtiyacım var mı?

Bireysel bir kredinin alınması bazı durumlarda mantıklı olabilirken, borçlanmanız gerçekten de sizin mali durumunuzu kontrol altına almak için bir planınız yoksa, finansal sorunlarınızı çözmeyecektir.

Kişisel bir kredi almadan önce, ihtiyaçlarınız için doğru finansal araç olup olmadığını belirlemek için mali resmine yakından bakın.

Örneğin, büyük bir tatil gibi potansiyel olarak beklemek büyük bir gider için, hedeflenmiş bir tasarruf hesabı açabilir ve zaman içinde hedefe kaydedebilirsiniz.

Öte yandan, yüksek faiz borcunu pekiştirmeniz gerekiyorsa, kişisel bir borç, borçlarınızı borçlarınızdan daha düşük bir oranda daha hızlı bir şekilde ödemenize yardımcı olacak harika bir araç olabilir.

En önemlisi, borç geri ödemeyle ilgili ciddi olduğunuzda borçtan kurtulmanıza yardımcı olmak için borç almanızın mantıklı olduğunu unutmayın.

Soru # 2: Ödünç almak için ne kadar ihtiyacım var?

Bireysel bir krediye ihtiyaç duyduğunuzu belirledikten sonra, ödünç almak için ne kadar para harcamanız gerektiğine karar vermeniz çok önemlidir.

Çevrimiçi kişisel kredi başvurusu yapmak kolay olabilir, ancak ne kadar paraya ihtiyacınız olduğuna dair bir fikre sahip olmanız gerekir.

Borçları konsolide etmek için kişisel bir kredi alıyorsanız, tüm borçlarınızı ideal bir kredi tutarı ile elde edin. Belirli bir proje için ödünç alıyorsanız, diğer yandan potansiyel maliyetlerin listelendiği birkaç tahminin yapılmasına yardımcı olabilir.

Soru # 3: Aylık ödemem ne olacak ve bunları karşılayabilir miyim?

Bireysel krediler birçok farklı ihtiyaç için nakit sağlayabilirken, sadece geri ödeyebileceğinizden ödünç aldığınızdan emin olmanız önemlidir. Aylık ödemeniz, satın alınabilirliği ölçmenin en iyi yolu olduğundan, bir kredi hesaplayıcısıyla olası ödeme seçeneklerini keşfetmek için ödeme yapabilir.

Bununla birlikte, bazı farklı faktörlerin kredi ödemenizi etkilediğini unutmayın. Ödünç aldığınız miktar sadece bir rol oynamaz, aynı zamanda faiz oranınız ve kredi uzunluğunuz da aylık ödemenizi etkileyecektir.

Soru 4: Bu krediyi ne kadar süreyle ödeyeceğim?

Borcunuzu ne kadar süreyle geri ödeyeceğiniz sorusu, bunun çoğunlukla sizin kararınız olduğunu aklınızda tutan başka önemli bir sorudur.

Daha büyük bir aylık ödeme ödemeyi düşünmüyorsanız, daha kısa bir zaman çizelgesi seçmek isteyebilirsiniz. Flip tarafında, daha uzun geri ödeme zaman çizelgesine sahip bir kredi, daha küçük ve daha uygun fiyatlı bir aylık ödemenin güvenliğini sağlamanıza yardımcı olabilir.

Soru 5: Kredi puanım nedir?

Kredi puanınız, kişisel bir krediye hak kazanıp kazanmadığınız konusunda bir rol oynayabilir. Ayrıca, hak kazanırsanız, iyi bir krediye sahip olmak, daha düşük bir faiz oranına ve daha kötü kredi sağlığınıza sahip olmanıza göre daha iyi şartlara sahip bir kredi sağlamanıza yardımcı olabilir.

Nerede durduğunuzu merak ediyorsanız, Discover, herhangi bir yükümlülük olmaksızın puanınızı ücretsiz görmenizi sağlar. Krediniz için herhangi bir maliyet ya da ding yoktur ve birkaç dakika içinde öğrenebilirsiniz.

Soru # 6: teminatsız bir kredi benim için en iyisi mi?

Bireysel krediler teminatsız krediler olsa da, diğerleri teminatlıdır, yani bir çeşit teminat gerektirmektedir. Kredinize karşı teminat koymamayı tercih ederseniz, kişisel kredileri araştırmak isteyebilirsiniz.

Kişisel krediler ayrıca sabit faiz oranlarına ve aylık ödemelere sahip olma eğilimindedir, diğer krediler ise dalgalanma gösterebilir.

Soru # 7: Hangi faiz oranını ödeyeceğim?

Ödeyeceğiniz faiz oranı, kredi puanınız, geliriniz ve talep ettiğiniz kredi tutarınız dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Faiz oranınız ne kadar yüksek olursa, ödediğiniz o kadar çok faiz olur. Bu arada, daha düşük faiz oranları, kredinizin ömrü boyunca para tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir.

İdeal olarak, bulabileceğiniz en düşük faiz oranına sahip krediye başvurmak istediğinizi söyleyebilirim.

Soru # 8: Herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Faiz oranınızı bilmenin yanı sıra, kişisel kredinizin herhangi bir ek ücrete tabi olup olmadığını bilmek önemlidir. Ek ücretler, kredi tutarınızın yüzde 1 ila 6'sı ya da kapanış ücretlerine mal olan menşe ücretlerini içerebilir.

Bir kişisel kredi almadan önce, ödemeyi beklediğiniz tüm ücretleri anladığınızdan emin olun, böylece buna değip değmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Alt çizgi

Kişisel bir kredi almak oldukça kişisel bir karar olabilir. Bir kredinin sizi daha iyi bırakabileceği zamanlar ve durumlar vardır.

Her zaman olduğu gibi, tetiği çekmeden önce iyi baskı ve şart ve koşulları okumak önemlidir.Kredi koşullarınızı anlayarak ve gerçekten ödeyebileceğiniz bir kredi seçerek uzun vadede fayda sağlayacak güçlü bir konumda olacaksınız.

Discover Kişisel Kredilerden Ücretli Reklam

Videoyu izle: Güldür Güldür 57. Bölüm, Şevket Hoca ile Tasarrufa Doğru Skeci

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Hayattaki En Büyük Pişmanlık
Borç

Hayattaki En Büyük Pişmanlık

Neden cesareti almadım? Ne kadar çabaladığını gördüm, ama asla konuşacak kadar güçlenemedim. Yardımcı olur muydu? Aklımın sesi gerçekten bir şeyi değiştirebilir mi? Maalesef asla bilmeyeceğim. Babamın borçlarla mücadeleleri hakkında daha önce paylaştım. Özellikle benim kitabımda beni nasıl etkilediğini paylaştım.
Devamını Oku
GF ¢ 001: Ne hakkındayım?
Borç

GF ¢ 001: Ne hakkındayım?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_001_.mp3 Sonunda burada! GF ¢ Podcast'i 11 aydan fazla bir süre için başlatmak istedikten sonra nihayet geldi! Ne diyebilirim… büyük şeylerin olgunlaşması zaman alır. My Benim savunmamda bir kitap yayınladım ve eşim ve Dolar ve Güller podcast'ımızı başlattım.
Devamını Oku
Yeni evli: Yeni evliler için finansal planlama
Borç

Yeni evli: Yeni evliler için finansal planlama

Bu haftasonu arkadaşımın düğününün bir parçası olmaktan onur duydum. İki yeni evlinin, hayatları ve tüm ihtişamlarıyla yüzleşmek için birlikte yolculuğa çıkmasını görmek her zaman bir zevktir. Hitchedimden beri 4 yıldan fazla sürdüğüne inanmak zor. İkimiz için eğlenceli bir öğrenme süreci oldu. Ve her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz.
Devamını Oku
Borç İskan Şirketleri İle İzlenecekler
Borç

Borç İskan Şirketleri İle İzlenecekler

Bu, Good Financial Cents'ten Jeff Rose ve soldieroffinance.com. Burada başka bir harika röportajım var. Çoğunuzun bildiği gibi ben bir finansal planlamacı olduğumu biliyorum ve insanların paralarını yönetmelerine yardım ediyorum, ki bu çoğunlukla yatırımlar, fakat borç söz konusu olduğunda ve geçmiş borçlara nasıl bakılacağı ya da borç konsolidasyonuna nasıl yardımcı olacağı, işte burası bile kendim Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı olarak, bu alanda çok fazla bilgim yok.
Devamını Oku