Maliye

İlk işinizde GFC 012 - Emeklilik Planlamasını sorun

Kariyerlerine yeni başlamış olan insanlar emeklilik birikimlerini elde etmenin önemini fark ettikleri zaman, doğru yönde ilerliyorlar.

Fakat mekanik olarak nasıl yapılacağı, soruların devreye girdiği yerdir.

Daniil sorar:

“Merhaba Jeff

Ben yeni bir üniversite mezunuyum ve önümüzdeki hafta yeni bir işe başlıyorum. Bu benim ilk tam zamanlı işim olacak. Şirket, 401 bin üzerinde% 6'lık bir maç sunuyor. Sorum şu: Emekliliğim için birikimlerimi gerçekten başlatmam için ne önerirsiniz?

Teşekkürler,
Daniil S. ”

Emeklilik birikiminizi derhal Daniil'i başlatmaya karar vermenizde size iyi gelir! Tebrikler - şimdiden bunu gerçekleştirmeye karar vererek tüm önemli ilk adımı atmış bulunuyorsunuz.

Güven bana, emeklilik planlamasındaki en büyük hatalardan biri, genç yetişkinlerin emeklilik tasarruflarını birgün asla gelmez - ya da oyunda çok geç kalır.

Daniil özellikle soruyor Emeklilik birikimlerini gerçekten ne işe başlayacak? Bazı önerim var, Daniil ve birkaç farklı yöne gidiyorlar. Sadece emeklilik tasarrufuna sınırlamak yerine, finansal durumunuzun bütünsel bir görünümünü alan önerilerde bulunacağım. Ve inanın ya da inanmayın, hepsi ilgili! Ama sonra, finansal planlamanın hepsi budur.

Emeklilik Seçin - Bir Finansal Tampon Yaratın

“Diğer planlarla meşgulsünce hayat sana ne oluyor?” - John Lennon

Bu, genel olarak hayata olduğu kadar paranız için de geçerlidir. Emeklilik için para biriktirirken, finansman gerektirecek diğer durumlar ortaya çıkacaktır. Bu gelecekteki ihtiyaçları önceden tahmin ederek, emekliliğinize fon sağlamaya devam etmenin yanı sıra emeklilik birikimlerinize erken dokunma ihtiyacını ortadan kaldıracaksınız.

401 (k) 'ya işveren eşleştirme katkınızı maksimize etmek için yeterli miktarda katkıda bulunmanın yanı sıra, aşağıdakileri de yapmalısınız:

Acil durum fonu kurmak. Nakit acil durumlarını ve hatta geçici iş kaybını karşılamak için likit tasarruflarda yeterli paraya sahip olmalısınız. Bu genellikle en az üç aylık yaşam harcamalarına eşit bir miktar olmalıdır. Acil yardım fonu size hazır nakit verecek ve böylece erken emeklilik parasına dalmak zorunda kalmayacaksınız.

Borçtan kurtulmak. Borç koşu bandı genellikle hayatın erken saatlerinde başlıyor! İnsanlar gençken borçlanmaya başlar ve yavaş yavaş bir yaşam tarzı haline gelir. Bu nedenle, emeklilik için biriktirirken borçlarınızı azaltmak için çalışmalısınız. Kredi kartı borcunuz varsa bu özellikle geçerlidir. Sadece çok yüksek faiz oranları değil, aynı zamanda daha fazla emeklilik tasarrufu da dahil olmak üzere her şey için daha fazla paraya sahip olacaksınız.

Büyük alışverişler için tasarruf edin. Genç olduğunuzda, genellikle önünüzdeki büyük alışverişlerin uzun bir listesi vardır. Bu satın alımlar tatil, araba, apartman dairesi, evdeki peşinat veya yaklaşan bir düğünü bile kapsayabilir. Onları ufukta gördüğünüz anda bunlardan herhangi birisine kaydetmeye başlamalısınız. Bu, sizi ödünç almaktan ya da emeklilik için para almaktan koruyacaktır.

Neden adımları attığını tavsiye ediyorum? Emeklilik birikiminde para birikmeye başladıkça, insanlar bazen yukarıdaki tasarruf koşullarından herhangi birini karşılamak için bu tasarruflara bazen baskın yaptılar. Bu, paranızın çoğunun veya tamamının tek başına emeklilik tasarrufunda olduğu neredeyse doğal bir sonuçtur.

Bu strateji ile ilgili problem, çok pahalı olmasıdır! Para çekme işlemleri için sadece düzenli gelir vergisi ödemek zorunda değilsiniz, aynı zamanda dağıtımın% 10'una eşit bir erken para cezası vergisine de tabi olursunuz. Bu, emeklilikten erken çekilmelerin vergilerinizde% 30,% 40 veya hatta% 50'ye mal olabileceği anlamına gelir.

Bu ek stratejilerin oluşturulmasının amacı, bunun olmasını önlemek. Genel emeklilik planınızın bir parçası olarak düşünün.

Bir Roth IRA kurmak

Yukarıdakilerin tümü kapalıyken, bir sonraki en iyi adım bir Roth IRA kurmaktır. 401 (k) katkılarınızdan farklı olarak, Roth'a yaptığınız katkılar vergiden düşülmez. Ancak, hesaptaki yatırım kazançları vergiden ertelenecektir. Ve hesabınızdan para çekmeye başladığınızda para tamamen vergiden muaftır.

Bu tek başına emekliliğinize bir Roth IRA eklemek için yeterli bir sebep olmalıdır. Ama dahası var.

Planı yaptığınız katkılar hemen hemen herhangi bir amaç için vergiden muaftır. Bu şekilde, bir Roth IRA da bir arka kapı acil tasarruf hesabı olarak işlev görebilir (ancak bu amaçla önermiyorum!). Fakat eşit derecede önemli olan, kendi kendini yöneten Roth IRA'ların tipik olarak ortalama 401 (k) planından daha fazla yatırım seçeneğine sahip olmalarıdır.

Roth IRA'ya yılda 5,500 $ 'a kadar katkıda bulunabilirsiniz. Bu durumu genel mali planınıza dahil etmenizi şiddetle tavsiye ederim - özellikle bir acil durum fonu tam olarak stoklandığınızda ve kredi kartı borçlarınızın ödenmesinden sonra.

401 (k) Maksimum İzin Verilene Kadar Yatırım Yapın

Yukarıdaki adımların tümü tamamlanmışsa, sahip olduğunuz ekstra tasarruflar, izin verilen maksimum miktara kadar 401 (k) planınıza yönlendirilmelidir.

IRS, her yıl 401 (k) planınıza 18.000 $ 'a kadar katkıda bulunmanıza izin verir. İşveren eşleştirme katkınız ile birleştiğinde, bu çok büyük bir emeklilik planını çok erken toplamak için güçlü bir yoldur.

Örneğin, önümüzdeki 10 yıl içinde ortalama gelirinizin 75.000 dolar olduğunu varsayalım. Her yıl en fazla 18.000 dolar kazanıyorsunuz. Bunu yaparken, aynı zamanda maksimum işverenin 4,500 $ 'lık (75.000 $ X% 6) katkı payını da elde edersiniz.Bunun anlamı, her yıl ortalama olarak 22.500 $ 'lık bir planla, toplam on yılda 225.000 $' lık bir katkı yapacağını gösteriyor.

Yatırımınızın% 7'lik bir ortalama yıllık getiri oranı varsa, hesap 10 yıl sonra 344.000 $ 'a çıkacaktır. Bu noktada, plana katkıda bulunmayı bile bırakabilirsiniz. Ve 30 yıl sonra - hala plan üzerinde ortalama% 7'lik bir ortalama getiri oranı varsayıyor - Denge 2.6 milyon doların üzerine çıkacak! Ek katkı yapmasanız bile rahatça emekli olabilirsiniz.

Eğer Daniil deyse 25 yaşında, bu 35 yaşında olmak için harika bir pozisyon olacaktır!

Umarım bu, finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Daniil ve okuldan çıkıp ilk işlerini yapan herkes. Ne kadar başarılı olursanız, ne kadar iyi bitirdiğinizle ilgili çok şey vardır, bu yüzden şimdi soru sorma ve harekete geçme zamanıdır. Öyleyse sor ve mümkün olduğunca çok soruya cevap vermeye çalışacağım.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Mortgage Hızlı Ödemenin 7 Yolu
Maliye

Mortgage Hızlı Ödemenin 7 Yolu

Her ev sahibinin zihninin arkasında tek bir hedef varsa, son mortgage ödemelerini yaptıkları güne aittir. ABD Haberleri ve Dünya Raporu bize Freddie Mac'in son istatistiklerinin bize ev sahiplerinin yüzde 85-90'ının 30 yıllık ipotek aldığını gösteriyor. Otuz yıl birisine para borçluyuz ve bir bankaya faiz ödemek için uzun bir zaman.
Devamını Oku
Yeni Başlayanlar İçin Kuponlama: Başlamanız Gereken Her Şey
Maliye

Yeni Başlayanlar İçin Kuponlama: Başlamanız Gereken Her Şey

Kuponla nasıl başlayacağınızı hiç merak ettiniz mi? Kuponlama size büyük para kazandırabilir. Öğrenme Kanalının Aşırı Kuponunun bir bölümünü izlediyseniz, ne hakkında konuştuğumu biliyorsunuz. Şovda yer alan çocuklar ve baylar, genellikle bir marketten, bakkalla dolu bir marketle ve hemen hemen ücretsiz olarak yürürler.
Devamını Oku
John Hancock Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

John Hancock Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası için alışveriş yapıyorsanız, aramalarınızda ilerlerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli faktörün olduğunun farkındasınızdır. Bir anahtar kriter kesinlikle yeterli kapsama sahip olmanızı sağlamaktır. Bunun nedeni, sevdiklerinizin veya lehtarlarınızın nihai masrafları ödemek, borçlarını ödemek, yaşam giderlerini sürdürmek ya da politikayı elde etmek için ne amaçla olursa olsun yerine gelmek için yetersiz kalmasını istememenizdir.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama K
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama K

Çoğu insan için sağlıkları arka brülöre itilme eğilimindedir. Yaşlandıkça, doktora ve sağlık bakım ihtiyaçlarımıza harcadığımız paradır. Bir kıdemli olarak, sağlık sigortasının en büyük kısmı Medicare'dir. Hükümet programı, Amerika Birleşik Devletleri genelinde milyonlarca kişiye milyonlarca insan için sağlık hizmeti sunmuştur.
Devamını Oku