Maliye

Asla Ödememeniz Gereken 10 Finansal Ücret

Ücretler. Sadece tatsız olmaları değil, bazen de sinsidirler.

Finans sektörü, tüm şekil ve boyutlarda gelen ücretlerle dolu. Bunların birçoğu iyi bilinirken, bir kaç kişi bu kadar gizlidir ki, tüketiciler, bilmeden binlerce dolarlık bir ücret ödeyeceklerini fark ettikleri zaman nöbet tutuyorlar.

Ancak tüm ücretler kötü değildir. Sonuçta, finans uzmanları yaşamak zorundalar. Ancak bu onların, sundukları hizmetler için ne ödediğinizi bildiğinizden habersiz bir şekilde tutma hakkına sahip oldukları anlamına gelmez.

Bir finansal danışmanı işe almadan önce, nasıl ödeme aldıklarını öğrenmek iyi bir fikirdir. Onlara, hamurlarını nasıl hazırladıklarını doğrudan sorun. Soru etrafında dans ederse, işinizi başka bir yere götürün.

Yapmanız gereken birkaç finansal ücret var asla öderler. Çoğu zaman, bunlar en azından onları beklerken ortaya çıkan sinsi olanlardır. Bunları önlemek ve daha parlak finansal gelecek için yolda olacaksınız.

1. Yatırım Fonu Yükleri

Bazı yatırım fonları yükler var. Örneğin, A Grubu paylar, bir ön ödeme komisyonunu şarj eden yatırım fonları türüdür. Fonu satın almak için yatırım paranızın% 3.75'ini ödediniz.

Bu yatırım fonlarının birçoğunun devam eden bir yönetim ücreti (gider oranı olarak adlandırılır) talep ettiğini fark edinceye kadar, her şey yolundadır. Bu ücretleri birlikte ekleyin ve bazı yatırım fonlarına sahip olmak için oldukça fazla para ödüyorsunuz.

ExcessReturn.net için yazılan Miranda Marquit şöyle açıklıyor:

Bazen, bir yatırım fonu aldığınızda veya satarken, bir yük ücreti ödersiniz. Bu, iadelerinizde gerçek bir sürüklenme olabilir. Yükleme ücretlerini ödemek pek de mantıklı değil, çünkü bu ücretleri talep etmeyen birçok para ve komisyoncu bulabilirsiniz.

Yük yatırım fonları mutlaka korkunç bir seçenek değil, ama orada kesinlikle daha iyi seçenekler var. Birkaç finansal danışmana ne önerilerini sorun ve farklılıkları karşılaştırın.

2. 12b-1 Ücretler

12b-1 ücret, her yıl uygulanan bir pazarlama veya dağıtım ücreti. Bu ücret operasyonel gider olarak kabul edilir, dolayısıyla fonun gider oranına dahil edilir.

Yatırım fonu beyanlarınıza bir göz atın ve 12b-1 ücretini ödeyip ücretlendirmediğinizi görün. Seni bilmiyorum ama asla pazarlama ücreti ödemek istemem. Bir yatırım fonu pazarlanması gerekiyorsa, ilk etapta iyi bir fon olmaması olasılığını ifade edebilir - aksi takdirde yatırım fonu kendini satardı.

3. Değişken Yıllık Ücretler

Bir gün, bir potansiyel müşteri ofisime girdi ve bana büyük bir aracı kurum ile çalıştığını ve ona karşı tamamen dürüst olmadığını düşündüğünü söyledi.

Danışman ona değişken bir ücret ve bazı yatırım fonları satmıştı. Yatırım fonları konusunda gerçekten endişe duymuyordu, ancak değişiklik ücretinin nasıl çalıştığını tam olarak bilmediğini bilmeme izin verdi.

Asla, nasıl çalıştığını anlamadan asla bir finansal ürün satın almayın! Hikayeye dönelim…

Değişken rantı için ne kadar para ödediğini sordum ve 50 dolar civarında bir ücret aldığını düşündü. Bu kötü değil, değil mi? Peki, daha sonra değişken ücretler için 3.500 $ 'dan fazla ödeme yaptığını ve bunu bile bilmediğini öğrendik.

Çeneniz şu an doğru yere düşmeli.

Değişken aylıkların hayranı değilim. Ücretler çok yüksek - ve çoğu kez de sinsi.

4. Geç Ücretler

Geciken ücretler asla ödemeniz gereken başka bir ücret türüdür. Bu ücretler, faturalarınızı ödemenin geciktiğinde gerçekleşebilir.

Faturalarınızı zamanında ödemek için kullanabileceğiniz formül oldukça basittir. Öncelikle, ödemek için yeterli paranız olmalı. Beklenmedik olanlar dahil olmak üzere tüm faturalarınız için yeterli olduğundan emin olmak için çek hesabınıza fazladan para biriktirmek iyi bir fikirdir.

İkincisi, postalarınızı, e-postalarınızı ve faturalarınızı düzenli olarak aldığınız diğer gelen kutularınızı işlemeniz gerekecektir. Otomatik faturalarınızı ve ödeme yöntemlerinizi takip edin. Faturalarınızı zamanında ödemeyi hatırlamak için iyi bir sisteme sahip olduğunuzdan emin olun!

5. Overdraft Ücretleri

Hiç kimse aşırı harcama ücreti ödemek zorunda kalmamalıdır. Kontrol hesabınızda kredilendirme için gideceğiniz tek zaman, eğer kasıtlı olarak bunu yaparsanız (bunu yapmayın) ya da işlemlerinizi takip etmiyorsanız.

Bu, çek hesabınızda nakit bir tampon bulundurmanın başka bir nedenidir. Eğer bir işlemi unutursanız, hesabınızı negatif bir hesaba yatırmak yerine hesabınıza para yatırmak yerine nakit tamponunuzdan çekilir. Bu fazladan arabelleği harcayabiliyorsanız, bankanızla çalışın veya bir tasarruf hesabından otomatik olarak çekilecek bir çevrimiçi çek hesabı edinin. Bu şekilde, parayı düzenli kontrolünüzden uzak tutuyorsunuz ama yine de hataları düzeltmek için bu arabelleğe sahipsiniz.

6. Yabancı İşlem Ücretleri

Kredi kartı şirketleri (hatta bankalar) bazen kartlarını yurtdışında kullandıklarında ücretlerini tahsil ederler.

Yabancı işlem ücretleri olmadan veya nakit gibi alternatif bir ödeme yöntemi kullanarak bir kart için kayıt yaptırmak suretiyle bu yabancı işlem ücretleri kolaylıkla önlenebilir.

Bu harici işlem ücretleri, harici işlem ücretleri olmadan veya nakit gibi alternatif bir ödeme yöntemi kullanılarak bir kredi kartına kaydolarak kolayca önlenebilir.

Credit.com'daki kredi eğitimi müdürü Gerri Detweiler “Satın alımlarınızın% 2-4'ünü kredi kartı ücretleri veya hedefinizdeki güzel bir yemekte harcamak ister misiniz?” Diye soruyor.

7. Düşük Bakiye Ücretleri

Bazı bankalar, kredi sendikaları ve varlık yönetimi şirketleri belirli hesap türleri üzerindeki bakiyeler çeşitli eşiklerin altına düştüğünde ücret alırlar. Çoğu zaman, finans kurumları müşterileri bu tür hesaplara katılmak için daha yüksek faiz oranı veya diğer avantajlar şeklinde ödüllendirir.

TheStreet.com için yazan Brian O'Connell, bu tür ücretlerden kaçınmanın mutluluğunu şöyle açıklıyor:

Banka harçlarına birkaç dolar tasarruf etmek, kaotik bir deneyimdir - bankanıza tersini yapmak yerine nadiren bir şansı yakalayabilirsiniz.

Asla düşük bir bakiye ücreti ödemezsiniz. Bir hesapta minimum bakiye gereksinimini karşılamak için yeterli paraya sahip olamıyorsanız, yatırılan hesabı atlayın ve daha basit, sıkıcı ve ücret az hesabı.

8. ATM Ücretleri

ATM ücretleri acımasız. Çoğu zaman, müşteriler banka hesaplarından küçük bir miktar nakit almak için bir ATM kullanacaklar ve zevk için çekildikleri fonların aşırı bir yüzdesi olarak ücretlendirilecekler.

Örneğin, 20 dolar aldığınızı varsayalım. 1.50 dolar ücret alıyorsun. Bu etkili bir% 7.5 şarj. Unut gitsin!

Bunun yerine, bankanıza veya kredi birliğinize bölgenizdeki hangi ATM'lerin “ücretli” olduğunu ve ATM ağında olduğundan emin olun. Günümüzde, en çok ihtiyaç duyduğunuz yerlerde ücretsiz ek ücretsiz ATM'ler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

9. Ödeme Ücretleri

Bu belki de şimdiye kadar karşılaştığım en sinir bozucu ücretlerden biri. Ödeme yapmak için ücret alındığını düşünün. Um, teşekkür ederim.

Bazı tüccarların bu “kolaylık” ı, yani “ödeme” dediğimi - telefon üzerinden veya mağaza kioskları gibi otomatik sistemler yerine bir mağaza temsilcisi aracılığıyla ödeme yaptığınız- ücretlerini tahsil ettiği bilinmektedir.

Ödeme yapmak için ödeme yapmaktan kaçının. Sadece mantıklı değil.

10. Hareketsizlik Ücretleri

Bir hesaba ihtiyacınız yoksa veya kullanmıyorsanız, neden var? Bazı bankalar ve kredi sendikaları (özellikle çevrimiçi bankalar) hesap boşta kaldığında ücretsizlik oranlarını tahsil eder. Bu ücretler genellikle bir satın alma işlemi yapmak veya bir havale yapmak gibi herhangi bir hesap faaliyeti ile önlenebilir.

Aracı firmalar da bunu yapmaya başladı. Bunu, yeni istemcilerle, kendi beyanlarını getirerek ve bir süre boyunca (genellikle bir yıl) herhangi bir ücret veya komisyon oluşturmayan hesaplarda “hareketsizlik” veya “küçük hesap” ücretleri bulduklarını fark ettim.

Alt çizgi

Bir ürün veya hizmete kaydolmadan önce bu ödevlerden (ve diğerlerinden) küçük bir ödev yaparak önleyebilirsiniz.

İyi baskıyı oku. Mali danışmanlara ücretlerini sorun. Alabilecekleri her ücreti öğrenmek için bankanızın veya kredi birliğinizin şube müdürüyle konuşun.

Bu kötü ücretlere elveda deyin ve daha iyi mali hesaplara merhaba deyin!

Bu gönderi aslında DailyFinance.com'da yayınlandı.

Videoyu izle: Milton Friedman - Gerçeği Gizleyen Efsaneler

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Gördüğün En Ucuz ve En Kolay Tavuk Makarna Tarifi
Maliye

Gördüğün En Ucuz ve En Kolay Tavuk Makarna Tarifi

Güncelleme: Bu tavuk makarna tarifi o kadar iyi ki tekrar yapmak ve daha iyi resimlerle güncellemek zorunda kaldım. Söz veriyorum, yapılması kolay. Heck, ben bile yaptım! Make Bunu yaparsanız, aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bana bildirin. Bu son günlerde sevgililer günü evimde romantik bir akşam yemeği pişirerek karımı şaşırtmak istedim.
Devamını Oku
Gelecek Nesiller İçin Finansal Okuryazarlığın Önemi
Maliye

Gelecek Nesiller İçin Finansal Okuryazarlığın Önemi

Dün Phoenix, Arizona'daki MassMutual tarafından konulan FutureSmart Challenge'a katılma ayrıcalığına sahip oldum. Bu etkinliğin amacı çocuklara finansal prensipleri öğretmek ve Talking Stick Resort Arena'yı 3.000'den fazla ortaokul öğrencisi ile toplayabilmekti. İlk başta, bu yaş grubundaki çocukların finansal okuryazarlık konusunu nasıl ilginç hale getireceklerini merak ettim.
Devamını Oku
2018'de En İyi 17 Banka
Maliye

2018'de En İyi 17 Banka

Muhtemelen bankaların çoğunun, bakiyeleri kontrol etmenize, ödemeleri yapmanıza, para transfer etmenize vb. Olanak sağlayan çevrimiçi yeteneklere sahip olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Ancak, orada hiçbir yerde sadece tuğla-harç lokasyonu olmayan online bankalar da var. Bu çevrimiçi bankacılık şirketleri federal hükümet tarafından talep edilen aynı güvenlik ve diğer yüksek standartlarda tutulur ve iyi olanlar FDIC tarafından sigortalıdır; Bu bankaların çoğu için gerçek bir fiziksel yer bulamazsın
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?
Maliye

Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?

Ödemeniz gereken öğrenci kredileriniz varsa, öğrencilerin kredi borçluluğu hakkında konuştuklarını duymuş olabilirsiniz. Ancak, öğrenci kredilerinizi hoşgörü haline getirmek ne anlama geliyor? Ve buna değer mi? Federal Öğrenci Yardımı departmanına göre, bir tolerans tanımı şu şekildedir: Bir erteleme ya da tolerans, federal öğrenci kredi ödemelerinizi geçici olarak durdurmanızı ya da ödediğiniz miktarı geçici olarak azaltmanızı sağlar.
Devamını Oku