Maliye

“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)

Emeklilik hesaplarıyla bağlantılı olarak “rollover” terimini sıklıkla duyarız.

İnsanlar çoğu zaman bir emeklilik hesabından diğerine para aktarır.

En büyük rollover türlerinden biri, bir kişi işten ayrıldığında ve 401 (k) planını bir IRA'ya devrettiğinde ortaya çıkar (işte Roth IRA'ya 401 bin'lik bir rollover nasıl yapılır).

Ancak, kelimenin rollover'i kullanıldığı gibi, aslında iki tip vardır. direkt ve dolaylı. Kullandığınız hangisi bu yıl daha da önemli olacak - ve bu noktadan sonra - geçmişte olduğundan beri.

Dolaylı Devrilme Nedir?

Dolaylı bir aktarım, bir emeklilik vekilinden diğerine para aktardığın zaman paradır, ama para ellerin arasından geçer. Örneğin, dolaylı bir rollover, eski işvereninizin 401 (k) planınızdan alınan fonların ilk olarak size gönderildiği, daha sonra bir IRA hesabına geçtiğiniz bir devredir.

IRS kurallarına göre, bu işlemi 60 gün içinde baştan sona sonuna kadar tamamladığınız sürece buna izin verilir. Dolayısıyla, 1 vekil çekinizi 1 Mart'ta verirse, 30 Nisan’dan sonra yeni yatırım hesabına para transferini tamamlamanız gerekir.

Bunu 60 gün içinde yapmamak, transferin ilk plandan dağıtım olarak raporlanmasını gerektirecektir.

Bu, vergi beyannamenize transfer edilen hisse senedinin miktarını olağan gelir olarak dahil etmeniz anlamına gelecektir, bu da% 10'luk erken para iadesi cezası vergisine tabi olacaktır.

Bazen dolaylı bir transfer düzenlenir, çünkü vergi mükellefi doğrudan bir transfer ile dolaylı olan arasındaki farkı anlamamaktadır. Diğer zamanlarda ise, vergi mükellefinin yeni mütevelere devri tamamlamadan önce para için kısa vadeli planları olması nedeniyle olur.

2014 yılına kadar sahip olduğunuz her bir emeklilik hesabından bir dolaylı aktarma yapmak için izin verildi. Ancak, 2014 yılında Vergi Mahkemesi, daha önce bir devir gerçekleştirmişseniz, bir IRA'dan diğerine vergilendirilemez bir devir gerçekleştiremediğinize karar verdi. Bir önceki 1 yıllık dönemde IRA'larınızdan herhangi biriYani 2015 için bir değişiklik var.

Bunu biraz alırız…

Herhangi Bir Emekli Parası Taşınırken Doğrudan Bir Rollover Tercih Edilen Yoldur

Doğrudan bir devir sadece emeklilik parasını taşımak için daha yaygın bir yol değil, aynı zamanda vergi açısından da en güvenli yoldur.

Doğrudan bir rollover, isminin ne anlama geldiğini, paranın bir emeklilik hesabını terk ettiğini ve doğrudan diğerine gittiğini gösterir. Paranın elinize ya da banka hesabınıza hiçbir zaman dokunmadığı bir vekil-vesilesidir. Bu, emeklilik parasını taşımak için en güvenli ve dolayısıyla tercih edilen yoldur.

Vergi amaçları için IRS, doğrudan bir rollover'ın hiç bir rollover olmasını bile düşünmemektedir. Sonuç olarak, belirli bir yılda yapabileceğiniz direkt rollover'ların sayısı konusunda bir sınırlama yoktur ve bu da ileriye doğru değişmeyecektir.

Alma Mütevelli Bacaklarını Yapalım!

Doğrudan bir devir düzenleyecekseniz, bunu yapmanın en kolay yolu basitçe yeni mütevelliyle bağlantı kurmaktır. Aktarımı gerçekleştirmek için gerekli bilgileri isteyecekler ve transferi düzenlemek için mevcut mütevelli kişiyle iletişime geçeceklerdir.

Bu, hem mütevelliyle iletişim kurmaktan hem de devrilme işlemine daha fazla katılmanız gerektiğinden çok daha fazla tasarruf sağlayacaktır. Ve iki mütevelli arasında ne kadar çok şey olursa, rollover'ınızı istenmeyen bir dağıtım haline getirebilecek olayları ve bunun getireceği tüm problemleri tetiklemek için daha az şans vardır.

2015 için yeni

Tamam, şimdiye kadar, insanların geçmişte ne yaptığını - 2014'e kadar - özellikle dolaylı yatırımlarla ilgili olarak - konuştuk. Ancak 2015 ve sonraki yıllar için kuralların değiştiği belirtilmelidir.

IRS, emeklilik hesabında bir dolaylı aktarma yapmanıza daha önce izin verdiğinde, Yeni kural, 12 aylık dönem başına sadece bir dolaylı aktarma yapabilmenizdir.

Anladım? Sadece bir tane.

Ve yılda bir değil, her 12 ayda bir.

Bu, 2015 yılının 30 Haziran'ında bir tane yaparsanız, yeni bir yıla girdiğimiz için 1 Ocak'ta başka bir şey yapamayacağınız anlamına gelir. 12 aylık kural, 1 Temmuz 2015'e kadar başka bir dolaylı devreyi yapamayacağınız anlamına gelir. 15 emeklilik hesabınızın olup olmaması önemli değildir. 12 aylık dönem başına yalnızca bir dolaylı devrime izin verilecek - işte bu kadar.

Daha da kötüleşiyor.

Eğer düşünülemez yapar ve ikinci bir dolaylı devrilmeyi düzenlerseniz, aktarımın tam tutarı vergilendirilmeyecek ve% 10'luk erken para cezası vergisine tabi olacak, aynı zamanda ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. 6% yıl başına aşırı katkı vergisi Yeni hesapta aktarılan tutarın üzerinde rollover bir IRA'da kaldığı sürece.

Ancak değişmemiş olan bir şey, IRA'lar arasında sınırsız sayıda doğrudan rollover veya geleneksel IRA'lardan Roth IRA'lara yapılan doğrudan rollover'lar yapabilmenizdir.

IRS'den IRA One-Rollover-Yıllık Yönetmeliğine bakarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Dolaylı Rollover'ın Bir Çalışma Örneği Yanlış Gitti

Vanguard'la bir IRA'dan 20.000 dolar aldığınızı söyleyin ve E * TİCARET ile 10,000 dolarlık bir IRA hesabına geçmek istediğinize ve 10.000 yepyeni bir IRA ile Betterment'e geçmek istediğinize karar verin. Sebebi ne olursa olsun, Vanguard doğrudan size 20.000 dolarlık bir çek gönderir. Belki de hesabı Betterment ile açmadınız, bu yüzden bir süre parayı tutmak istersiniz ve 60 gününüz olduğunu bilirsiniz. yap.

Ancak, yılda bir yıllık dolaylı devrilme limiti çirkinleşiyor.

E * TİCARET hesabı ile yakında açılacak olan İyileştirme hesabı arasındaki parayı bölmenin, transferdeki tüm fonların Vanguard'la birlikte tek bir IRA'dan çıktığı için tek bir devreden oluşacağını düşünebilirsiniz.

IRS bunu böyle görmeyecek.

Paranın, E * TİCARET ve GELİŞİM'e, iki ayrı dolaylı rollover'ı temsil ettiği şekilde aktarılmasını düşüneceklerdir. Sonuç olarak, rollover'lardan biri - muhtemelen E * TİCARET - izin verilen bir devir sayılacak, ikincisi ise erken dağılım. Tabii ki, transfer yapılırken 10.000 $ 'lık sıradan gelir ve% 10'luk erken para cezası vergilerine de tabi olacaksınız.

Ve eğer devam ederseniz ve yine de parayı İyileştirilmiş bir IRA hesabına aktarırsanız, daha sonra devir bedeli bir IRA hesabında olduğu sürece% 6'lık fazla katma vergi tutarına tabi olacaksınız.

Çifte nazar!

Şimdi, bu makaleyi okumadan önce 20.000 dolarlık bir Vanguard'ı aldığınızı varsayalım. Böylece, planlandığı gibi E * TİCARET hesabına 10.000 dolar koydunuz, ancak tüm vergi sorunlarından kaçınmak için kalan 10.000 $ tutarını Vanguard hesabına geri alınız.

Checkmate tekrar - IRS reddini ikinci dolaylı rollover'ınız olarak Vanguard'a geri döndürecek. Tüm ayni vergiler geçerli olacak, ve devam edip, IRA IRA'ya para koymaktan daha iyi olmayacaksiniz.

Muhtemelen böyle bir duruma girerseniz, en iyi stratejinin ikinci 10.000 $ 'ı emeklilik dışı para olarak ele alacağını söyleyebiliriz. Dağıtımda düzenli gelir vergisi ve% 10 ceza ödemek zorundasınız. Ancak, doğal hayatınızın geri kalanı için% 6'lık fazla prim vergisine tabi olmayacaksınız, çünkü rollover başka bir IRA'ya yerleştirilmeyecek.

Bu karmaşık şeylerdir, bu yüzden kendinizi böyle bir durumda bulursanız, en kısa zamanda bir EBM ile konuşmanız gerekir.

Aslında, herhangi bir zamanda dolaylı bir rollover yapmayı düşünmeden önce bir CPA ile konuşmalısınız.

En İyi Tavsiye: Dolaylı Devrilme Yapılmamış gibi davran!

Vergi sonuçlarının büyüklüğü ve seçeneklerin eksikliği göz önüne alındığında, en iyi genel strateji, emeklilik hesapları arasında para taşımak istediğinizde doğrudan aktarma yöntemini kullanmaktır.

Dolaylı rollover yönteminin bile var olduğunu unutun. Eğer denersen ve bir hata yaparsan, işler aceleyle çirkinleşir.

Videoyu izle: Askı: Yalnız Yol / Kontrol Dışı / Post Mortem

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="52 Hafta Tasarruf Mücadelesi ile 1000 Dolardan Fazla Tasarruf Edin"/>
Maliye

52 Hafta Tasarruf Mücadelesi ile 1000 Dolardan Fazla Tasarruf Edin

Ailemize para biriktirmeyi sevdiğimiz yollardan biri, bir Mason kavanozu kullanmak ve ona bir değişiklik yapmaktır. Herzaman bir şey için nakit öderiz, ortaya çıkan değişiklik kavanozun içine atılır. Değişim burada ve burada ya da burada ve burada arada sırada dolarlık banknotlar sadece birkaç sent olduğu için, harcayacağımız paraya sahip olmaktan dolayı bunu kaçırmıyoruz ve hepimiz Mason kavanozu daha dolgun ve dolgun büyüdüğünü görmekten hoşlanıyoruz.
Devamını Oku
Daha fazla tasarruf edebilmek için kupon almak için 11 yol
Maliye

Daha fazla tasarruf edebilmek için kupon almak için 11 yol

Kuponları nereden alabileceğinizi bilmek ister misiniz? Bakkal faturanızda daha az harcama yapmaya çalışıyorsanız, haftalık menü planı ve alışveriş listesini koordine etmek başlamak için harika bir yerdir. Sadece bu iki şeyi tek başına yapmak, bakkal harcamalarınızı büyük bir şekilde kesmenize yardımcı olabilir. Bakkal bütçenize daha fazla para kazandırmak istiyorsanız, normalde satın aldığınız şeylerin kuponlarını kullanmak, bunu yapmanın akıllıca bir yoludur.
Devamını Oku
Transamerica Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Transamerica Hayat Sigortası İncelemesi

Transamerica, dünyanın önde gelen sigorta ve finans hizmetleri şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Firma dünya çapında 19 milyondan fazla müşteriye sigorta ve yatırım sunmaktadır. Transamerica'nın sloganının da belirttiği gibi, şirket - ve müşterileri - “Yarın Yapıcılar” dır. Bunun nedeni, şirketin müşterilerinin yarınlarını planladıkları her şeyi yapmaya çalıştığıdır.
Devamını Oku
Kalıntı Gelir Yapmanın 10 Yolu
Maliye

Kalıntı Gelir Yapmanın 10 Yolu

Ayın sonunda kalan para miktarını arttırmak mı istiyorsunuz? Para tasarrufu yapmanıza yardımcı olmak için masrafları düşürürken kesinlikle bunu yapmanıza yardımcı olurken, masrafları daha fazla azaltamayacağınız her bütçede bir noktaya varır. Bu noktada, finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşmak için yapabileceğiniz tek şey, gelirinizi arttırmaktır.
Devamını Oku