Banka Kredisi Almaz mı? SBA Yardım etmek için burada!

Bu, ChamberofCommerce.com'dan Megan Totka tarafından bir konuk gönderidir.

Bu günlerde küçük bir işletme kredisi almak oldukça zordur. New York Federal Rezerv Kurulu'na göre, küçük işletme kredileri hala 2008'in dörtte üçünü oluşturuyor. Bu, kredi alma fikrinden vazgeçmeniz gerektiği anlamına mı geliyor?

Çok hızlı değil. Bir banka, şehirdeki işiniz için tek finansman seçeneğidir. Bir kişisel kredi için onaylanmayı deneyebilirsiniz, ancak bu kişisel varlıklarınızı hatta koyabilirsiniz. Dönecek başka bir yer Small Business Association. Bu devlet kurumu size ihtiyacınız olan mali yardımı verebilecek birkaç farklı programa sahiptir.

Bir SBA Kredisi Nasıl Çalışır?

SBA aslında para ödünç vermez. Bunun yerine, ortak bankalar ve kredi birlikleri aracılığıyla sunulan kredileri garanti eder. Kredi verenler, bu garanti nedeniyle SBA işletme kredileri için daha rahat borç verme şartlarına sahiptir. Banka kredisi alamadıysanız, hala bir SBA kredisi almaya hak kazanabilirsiniz.

SBA kredilerinin olumsuz tarafı, bir bankadan alacağınız işletme kredisi faiz oranlarından daha yüksek bir faiz oranı almalarıdır. Bu program, daha riskli borçlular aldığından, kredilerin ekstra riski telafi etmek için daha yüksek faiz oranları talep etmesi gerekir. Ancak, bankadan para alamıyorsanız, bu ekstra ücret buna değer.

SBA Kredilerinin Türleri

Üç tür SBA kredisi vardır: (7a) Krediler, Mikro Krediler ve CDC / 504 Kredileri. 7 (a) Krediler, en yaygın SBA kredileridir. Bunlar çok amaçlı küçük işletme kredileridir. Yeni bir iş kurmak, arazi veya ekipman satın almak, mevcut bir borcu yeniden finanse etmek veya mevcut işinizi genişletmek için 7 (a) Kredi kullanabilirsiniz. Vergi ödemek için bu parayı kullanamazsın ya da kendinize tazminat veremezsiniz. 7 (a) Krediler, 25 yıla kadar dayanabilecek uzun vadeli kredilerdir. Bu program sayesinde 5 milyon dolara kadar borç alabilirsiniz.

Mikro Krediler, küçük miktarlarda para için kısa vadeli kredilerdir. Bu program ile 100 $ ile 50.000 $ arasında ödünç alabilirsiniz. Bunlar kısa vadeli krediler olduğundan, parayı altı yıl içinde geri ödemeniz gerekiyor. Bu parayı ekipman, envanter satın almak ve diğer kısa vadeli işletme giderlerini karşılamak için kullanabilirsiniz. Ancak, parayı arazi ya da bina satın almak için kullanamazsınız çünkü bu taahhütler ödemek için çok uzun sürer.

CBC / 504 Kredileri, son SBA kredileridir. Bu program, kamu toplumu hedeflerini gerçekleştirirken küçük işletme finansmanı sağlamak için tasarlanmıştır. Hak kazanmak için, işletmenizin bölgenizde büyüyen üretim veya çevreye yardımcı olma gibi bazı kamu hizmetleri hedeflerini karşılaması gerekir. CBC / 504 Krediler azınlık ve kadın iş sahiplerine de açıktır. Bu krediler, SBA'nın topluluklarına yardım eden işletmeleri teşvik etmek istediği için piyasa faiz oranlarının altında ücret almaktadır.

Bir SBA Kredisi için Yeterlilik

Bir SBA kredisi almaya hak kazanmak için, birkaç kriteri karşılamanız gerekir. Her şeyden önce, bunlar küçük işletme kredileri olduğundan, işletmeniz küçük işletme büyüklüğü standartlarının üzerinde olamaz. İşletmenizin 500'den fazla çalışanı olmamalı ve yılda 7 milyon dolardan az gelir elde etmesi gerekiyor. Ayrıca, normal banka kredisine başvurmayı denediniz, ancak reddedildiniz.

SBA kredileri de bir bankadan kredi almak için oldukça benzer bir başvuru sürecine sahiptir. İş planınızı, kredi geçmişinizi, mali kayıtlarınızı ve krediyi geri ödemek için yeterli iş geliri kanıtlarını göndermeniz gerekir. Ayrıca, kredinizi yedeklemek için teminat koymak zorunda kalabilirsiniz. Bu bir LendingClub gibi bir P2P borç veren aracılığıyla bir kredi almaktan biraz daha kapsamlı, ancak doğru karışımı varsa, çok kolay bir şekilde alabilirsiniz.

SBA'nın misyonu, tıpkı sizinki gibi küçük işletmeleri desteklemektir. Bu, faktoring veya tüccar nakit avansları gibi daha fazla gider seçeneğine dönmeden önce finansmanı aramaya başlamak için iyi bir yerdir. Umarım, SBA'nın yardımıyla şirketinizi bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan parayı alabilirsiniz.

(Fotoğraf Kaynağı)

Megan Totka, Baş Editörü ChamberofCommerce.com. Küçük işletme ipuçları ve kaynakları konusunda uzmanlaşmıştır. ChamberofCommerce.com, küçük işletmelerin işlerini internette büyütmelerine yardımcı olur ve yerel işletmeler ile dünya çapında 7.000'den fazla Ticaret Odası arasındaki bağlantıyı kolaylaştırır.

Videoyu izle: Arkadaşım Hoşgeldin. Tolga Çevik ve Erdal Tosun. Dünya Yuvarlak Kredisi

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Beş Neden Küçük İşletmeler Başarısızdır (ve QuickBooksların Nasıl Yardım Edebilir)

Beş Neden Küçük İşletmeler Başarısızdır (ve QuickBooksların Nasıl Yardım Edebilir)

On küçük ayda sekizinci günde sekizinin başarısız olduğunu biliyor muydunuz? Seni bilmiyorum ama bu numarayı şok edici buluyorum. İlk işime on yıl önce başladığım gerçeği, bu istatistiğe baktığımda başarıyı daha da güzelleştiriyor. Hiç başarısız olmaz, arabamda, toplumumda araba sürdürebilirim ve umutlu bir işin ön penceresinden sarkan kapalı bir işaret görecek ve maalesef 10 şirkette bu 8'den biri olacak.
Devamını Oku
Bir Blog Başlatma Neden MBA Başlarken Daha İyi

Bir Blog Başlatma Neden MBA Başlarken Daha İyi

Buna değer bir MBA mi kazandırıyor? Her yıl binlerce öğrenci bu soruyu soruyor, ancak çelişkili tavsiyeleri buluyor. Kâğıt üzerinde, MBA mezunları daha fazla kazanıyor olsa da (lisansüstü işletme okulları için savunan Mezun Yönetim Kabul Konseyi (GMAC), son bir çalışma, MBA mezunları için medyan başlangıç ​​maaşları lisans dereceleri neredeyse iki kat daha fazla olduğunu gösterdi ), lisansüstü okulun tamamlanması için altı rakam veya daha fazla mal olabilir.
Devamını Oku