Banka Kredisi Almaz mı? SBA Yardım etmek için burada!

Bu, ChamberofCommerce.com'dan Megan Totka tarafından bir konuk gönderidir.

Bu günlerde küçük bir işletme kredisi almak oldukça zordur. New York Federal Rezerv Kurulu'na göre, küçük işletme kredileri hala 2008'in dörtte üçünü oluşturuyor. Bu, kredi alma fikrinden vazgeçmeniz gerektiği anlamına mı geliyor?

Çok hızlı değil. Bir banka, şehirdeki işiniz için tek finansman seçeneğidir. Bir kişisel kredi için onaylanmayı deneyebilirsiniz, ancak bu kişisel varlıklarınızı hatta koyabilirsiniz. Dönecek başka bir yer Small Business Association. Bu devlet kurumu size ihtiyacınız olan mali yardımı verebilecek birkaç farklı programa sahiptir.

Bir SBA Kredisi Nasıl Çalışır?

SBA aslında para ödünç vermez. Bunun yerine, ortak bankalar ve kredi birlikleri aracılığıyla sunulan kredileri garanti eder. Kredi verenler, bu garanti nedeniyle SBA işletme kredileri için daha rahat borç verme şartlarına sahiptir. Banka kredisi alamadıysanız, hala bir SBA kredisi almaya hak kazanabilirsiniz.

SBA kredilerinin olumsuz tarafı, bir bankadan alacağınız işletme kredisi faiz oranlarından daha yüksek bir faiz oranı almalarıdır. Bu program, daha riskli borçlular aldığından, kredilerin ekstra riski telafi etmek için daha yüksek faiz oranları talep etmesi gerekir. Ancak, bankadan para alamıyorsanız, bu ekstra ücret buna değer.

SBA Kredilerinin Türleri

Üç tür SBA kredisi vardır: (7a) Krediler, Mikro Krediler ve CDC / 504 Kredileri. 7 (a) Krediler, en yaygın SBA kredileridir. Bunlar çok amaçlı küçük işletme kredileridir. Yeni bir iş kurmak, arazi veya ekipman satın almak, mevcut bir borcu yeniden finanse etmek veya mevcut işinizi genişletmek için 7 (a) Kredi kullanabilirsiniz. Vergi ödemek için bu parayı kullanamazsın ya da kendinize tazminat veremezsiniz. 7 (a) Krediler, 25 yıla kadar dayanabilecek uzun vadeli kredilerdir. Bu program sayesinde 5 milyon dolara kadar borç alabilirsiniz.

Mikro Krediler, küçük miktarlarda para için kısa vadeli kredilerdir. Bu program ile 100 $ ile 50.000 $ arasında ödünç alabilirsiniz. Bunlar kısa vadeli krediler olduğundan, parayı altı yıl içinde geri ödemeniz gerekiyor. Bu parayı ekipman, envanter satın almak ve diğer kısa vadeli işletme giderlerini karşılamak için kullanabilirsiniz. Ancak, parayı arazi ya da bina satın almak için kullanamazsınız çünkü bu taahhütler ödemek için çok uzun sürer.

CBC / 504 Kredileri, son SBA kredileridir. Bu program, kamu toplumu hedeflerini gerçekleştirirken küçük işletme finansmanı sağlamak için tasarlanmıştır. Hak kazanmak için, işletmenizin bölgenizde büyüyen üretim veya çevreye yardımcı olma gibi bazı kamu hizmetleri hedeflerini karşılaması gerekir. CBC / 504 Krediler azınlık ve kadın iş sahiplerine de açıktır. Bu krediler, SBA'nın topluluklarına yardım eden işletmeleri teşvik etmek istediği için piyasa faiz oranlarının altında ücret almaktadır.

Bir SBA Kredisi için Yeterlilik

Bir SBA kredisi almaya hak kazanmak için, birkaç kriteri karşılamanız gerekir. Her şeyden önce, bunlar küçük işletme kredileri olduğundan, işletmeniz küçük işletme büyüklüğü standartlarının üzerinde olamaz. İşletmenizin 500'den fazla çalışanı olmamalı ve yılda 7 milyon dolardan az gelir elde etmesi gerekiyor. Ayrıca, normal banka kredisine başvurmayı denediniz, ancak reddedildiniz.

SBA kredileri de bir bankadan kredi almak için oldukça benzer bir başvuru sürecine sahiptir. İş planınızı, kredi geçmişinizi, mali kayıtlarınızı ve krediyi geri ödemek için yeterli iş geliri kanıtlarını göndermeniz gerekir. Ayrıca, kredinizi yedeklemek için teminat koymak zorunda kalabilirsiniz. Bu bir LendingClub gibi bir P2P borç veren aracılığıyla bir kredi almaktan biraz daha kapsamlı, ancak doğru karışımı varsa, çok kolay bir şekilde alabilirsiniz.

SBA'nın misyonu, tıpkı sizinki gibi küçük işletmeleri desteklemektir. Bu, faktoring veya tüccar nakit avansları gibi daha fazla gider seçeneğine dönmeden önce finansmanı aramaya başlamak için iyi bir yerdir. Umarım, SBA'nın yardımıyla şirketinizi bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan parayı alabilirsiniz.

(Fotoğraf Kaynağı)

Megan Totka, Baş Editörü ChamberofCommerce.com. Küçük işletme ipuçları ve kaynakları konusunda uzmanlaşmıştır. ChamberofCommerce.com, küçük işletmelerin işlerini internette büyütmelerine yardımcı olur ve yerel işletmeler ile dünya çapında 7.000'den fazla Ticaret Odası arasındaki bağlantıyı kolaylaştırır.

Videoyu izle: Arkadaşım Hoşgeldin. Tolga Çevik ve Erdal Tosun. Dünya Yuvarlak Kredisi

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Para ve Ödüller İçin En İyi 13 Anket ve Araştırma Sitesi

Para ve Ödüller İçin En İyi 13 Anket ve Araştırma Sitesi

Hayatta ilerlemek için birçok yol olsa da, daha az para kazanmak kadar az fayda vardır. Gelirinizi zaman içinde artırarak, nakit tasarruf oranınızı artırabilir, emekliliğiniz için daha fazla para biriktirebilir ve hatta bir süre sonra bir ihtiyat efekti elde edebilirsiniz. başlamaya hazır mısın? Para için Anketler - Quicklinks Mysurvey Vindale Araştırma Anketi Junkie E-Poll Pazar Araştırması Ipsos iSay Inbox Dolarlar Pinecone Araştırma Swagbucks Amerikan Tüketici Görüşü Pro Fikir Harris Anket On
Devamını Oku
Pasif Gelirden Pat Flynn ile 7 Soru

Pasif Gelirden Pat Flynn ile 7 Soru

Sana bir sır söyleyeyim: İnternet pazarlamayı seviyorum. Bütün konsept beni büyülüyor ve blogumun katlanarak büyüdüğünü gördüğümden beri, beni daha da büyülüyor. Daha da büyüleyici olan şey, hayalindeki işin olması gereken şeyden atılan bir kişinin öyküsünü okuduktan sonra internet üzerinde değişen bir iş girişimi haline dönüşen bir hikayeyi okurken.
Devamını Oku
En Büyük İş Zorluğum ve Nasıl Üstesinden Geldim

En Büyük İş Zorluğum ve Nasıl Üstesinden Geldim

İşletme sahiplerini yoklamak ve onlara en büyük iş sorununun ne olduğunu sormak ya da olmasaydınız, birçoğunun işlerini kazanan olarak göstermeye işaret edeceğine inanıyorum. Bu benim durumumda kesinlikle doğru. Benim gibi girişimci türler, işleri olabildiğince çabuk yapmak isterler, ancak aynı zamanda çabalarını hizmetlerinin kalitesine odaklamak isterler.
Devamını Oku