Kazanmak

Orta sınıf gelir nedir?

Birçoğumuz orta sınıf olarak tanımlanıyor. Bize saygın bir kimlik kazandırıyor ve “normal” olduğumuzu ima ediyor.

Sonuçta, eğer orta sınıfsanız, fakirlik ile gelebilecek bazı stigmalarla sıkışıp kalmazsınız ve elitist fırça ile zengin olmanız için boyanırsınız. Orta sınıf, çoğumuz için rahat bir yer.

Ayrıca, orta sınıf kimliğinin muhtemelen ruhsallığınızda derinden kökleşmiş olmasına da yardımcı olur. Bebek Boomer'ların (Ben bir) çocuklarının birçoğu orta sınıfta büyüdüler, “orta sınıf değerlerini” savundular. 12 yaşına gelene kadar benim deneyimim fakirdi, çünkü ailem oldukça genç yaşta evlendiler. çocuklar.

Daha sonra, babam okulu bitirdikten ve daha fazla para kazanmaya başladığında, yaşamın gerekliliklerini ve lükslerin bazılarını karşılayabilen orta sınıf bir mahalleye geçtik. Benim neslimdeki birçoğu için orta sınıf zihniyeti benzer deneyimlere dayanıyor: Ailemizin başlangıçta mücadele ettiği yoksul hayatı hatırlamak, ama daha fazla kazanmaya başladıkça daha fazla rahatlık sağlamak.

Fakat orta sınıf, sadece kendi zihniyetinizden daha fazlasıdır. Ayrıca içerirsayılar. Orta sınıf bir zihniyete sahip olanların çoğu aslında gelir düzeyine geldiğinde orta sınıf olarak kabul edilmeyebilir.

Orta Sınıf Gelir Nasıl Tanımlanır?

Beklediğiniz bir orta sınıf geliri tanımlamak aslında daha zor. Orta sınıf olup olmadığına göre gelirinize bakmak için dört farklı yol (ve muhtemelen daha fazla bakış açısı vardır):

  1. Ekonomik Yüzdelik: Bazı iktisatçılar sadece keyfi kesintilere bakmak yerine, yüzdelik persentile göre orta sınıfı düşünürler. Gelirlerin en üst% 20'sinde iseniz, bir üst sınıf geliriniz veya zengin olursunuz. Geliri% 20'nin altına düşenler yoksul olarak kabul edilir. Diğer herkes (orta% 60) orta sınıftır.
  2. Gelir aralığı: Yılda 25.000 ila 100.000 dolar arasında para kazanan herkesin orta sınıf olduğunu söyleyen bazı ekonomistler var. Yine de, bu biraz şaşırtıcı olabilir.
  3. Medyan gelirDiğerleri, medyan yıllık gelire bir göz atıyor ve ardından iki tarafa da 20.000 dolar kazanıyor. 2010 yılında, Sayım Bürosu, ABD'deki medyan gelirin 49.445 $ olduğunu bildirmektedir, bu yüzden biraz daha düşük veya daha yüksek giderseniz, yılda yaklaşık 30.000 ila 70.000 dolar arasında bir orta sınıf aralığı elde edersiniz.
  4. Vergi PolitikalarıTabii ki, vergi politikalarına bakarsanız, orta sınıf önemli ölçüde büyür. Birçok vergi politikası için, sık sık ele alınan kesinti 250.000 $ 'dır (mali uçurum anlaşması, daha yüksek vergiler için 400.000 dolar kullanmış olsa da), bazılarının, sizden daha azını yaptığınız sürece orta sınıf geliriniz olduğu düşünülebilir. Yılda 250.000 dolar. Alternatif Asgari Vergiler gibi diğer vergiler için orijinal gelir kesintisi hiçbir zaman enflasyona endekslenmemiştir ve şimdi orta sınıftaki ailelere çarpmaktadır.

Başka bir al

Diğerleri ise daha nüanslı bir resim sağlamak için orta sınıf olarak düşünülen şeyleri alt bölümlere ayırır. Yılda 75.000 dolardan az para kazananların çoğu, yılda 100.000 dolardan fazla "zengin" - ve kesinlikle orta sınıfın dışında bir şey yapan birini düşünmektedir. Ancak, yılda 150.000 dolar kazanırsanız, “zengin” hissedemeyebilirsiniz. Bunun yerine, hala ortalama Amerikan orta sınıfının bir parçası olabilirsiniz. Sonuç olarak, “üst orta sınıf” terimi genellikle yılda 100.000 ila 250.000 dolar arasında olanları tanımlamak için kullanılır.

Orta sınıf bir geliri oluşturan noktanın belirlenmesi, konumun harcama gücünüzde bir rol oynamasıyla daha da karmaşıklaşmaktadır.

Benim geliri ile nispeten küçük yarı kırsal toplumumda oldukça iyi sayılırım. Düşük bir yaşam maliyeti vardır ve param daha da uzar. Ancak, Seattle gibi daha büyük bir şehre taşınacak olsaydım, param çok uzağa gitmezdi. Ve eğer New York gibi bir yere taşınmış olsaydım, neredeyse fakir olurdum.

Birçok yönden, “zengin”, “yoksul” ve “orta sınıf” akrabadır. Ek olarak, güçlü bir psikolojik unsur vardır. Gerçekte orta sınıf bir gelire sahip olup olmadığınızı saptamak, gerçekte yaptığınız şey arasındaki karmaşık etkileşimi ve yaptığınız şey hakkında ne hissettiğinizi içerir.

Ne düşünüyorsun? Orta sınıf nedir? Kendinizi orta sınıf olarak mı düşünüyorsunuz?

Videoyu izle: Orta değer tuzağı nedir?

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

En İyi Tasarruf Hesabı Faiz Oranı için Alışveriş
Kazanmak

En İyi Tasarruf Hesabı Faiz Oranı için Alışveriş

Borsada kargaşada, çoğu paralarını saklamak için başka yerlere dönüyor. Yatırımcılar güvenlik için baktıkça nakit bir kez daha popüler hale geliyor. Bununla birlikte, nakit ile gelen emniyeti ana dezavantajı, getiri oranının oldukça düşük olmasıdır. Paranızın karşılığını aldığınızdan emin olmak için, en iyi tasarruf hesabı faiz oranı için alışveriş yapmak önemlidir.
Devamını Oku
GF ¢ 026: “9'dan 5'e vidalayın” ve tutkunuzu kovalayın.
Kazanmak

GF ¢ 026: “9'dan 5'e vidalayın” ve tutkunuzu kovalayın.

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_26_.mp3 Gününüzde oturmaktaysanız, masanızda kafanızı beceriyorsanız, o zaman sizin için podcast'ım olabilir. LeavingWorkBehind.com'dan Tom Ewer, hayalini kovalamak için 9 ila 5 işinin konforunu bıraktı. “Hayalini kovalamak” her zaman havalı geliyor, ama göründüğü kadar basit değil.
Devamını Oku
Biraz Para Kazanın: Ekstra Gelir Kazanın 25+ Kolay Yol
Kazanmak

Biraz Para Kazanın: Ekstra Gelir Kazanın 25+ Kolay Yol

Genç ve düz bir şekilde kırdığım bir zaman vardı. Çalışıyordum, iyi para kazanıyordum, ama ben sadece hızlı olarak harcıyordum - aslında, daha hızlı! Hızlı bir şekilde para kazanmanın yollarını arayan ilanlar arıyordum. Bulduğum tek yol gerçekten çok kolaydı. Bulduğum diğer yol daha serindi. Bulduğum ilk yol plazma bağışlamaktı.
Devamını Oku
GF ¢ 022: Liz Dialto ile Kendinize Nasıl Yatırım Yapabilirsiniz
Kazanmak

GF ¢ 022: Liz Dialto ile Kendinize Nasıl Yatırım Yapabilirsiniz

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_22_.mp3 Rüyalarını takip etmek için risk almaya istekli insanların hikayelerini duymaktan hoşlanırım. Özellikle bunu yaptıklarında. O zaman goosebumps atar! Liz Dialto bir hayalperest, bir eylemci ve risk alıcı bir olağanüstü. Eşim ve ben diğer podcast'lerimiz için Liz ve Dolar'larımızla röportaj yaptık.
Devamını Oku