Maliye

Finansal Stres Azaltmak için 5 İpuçları

Her şimdi ve sonra, finansal stres dönemlerine giriyoruz.

Şu an, evdeki bir refinansı kapatmak için hazırlanıyorum.

Masaya biraz para getirmeliyiz (daha düşük ücret ve aylık ödemeden elde edilen tasarruf yaklaşık altı ay içinde gerçekleşecek anlamına geliyor) ve durum hakkında biraz endişe duyuyorum.

Varlıklarımız var mı?
Evet. Nakit akışımızı kesintiye uğratmak için bir şey geleceğinden endişeleniyor muyum? Evet.

Finansal stres, beklenmedik otomobil tamirlerinden yüksek borç seviyelerine kadar, çocuklarınızın ders dışı etkinliklerini nasıl ödeyeceğinizi merak edecek çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilir.

Finansal stres yaşıyorsanız, üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek 5 ipucu:

1. Durumu Bilin

Detayları bilmediğin sürece durumu çözemezsin. Korkuların finansmana zarar verebileceği yollardan biri de, bu durumla yüzleşmek istemediğiniz zaman. Ancak, durum üzerinde bir sapa sahip olmama - ve sonucun belirsiz endişeleri - daha da stresli olabilir.

Bunun yerine, duruma doğrudan bakın. Bu durumlarda acımasız dürüstlük gereklidir. Sadece bilmekkesinlikle Yüz yüze, stres düzeyini biraz azaltmaya yardımcı olabilir. Durumu öğrendikten sonra, ilerlemeye başlayabilirsiniz.

2. Bir Plan Yapın

Finansal stresi azaltmanın en iyi yollarından biri de bir plan yapmaktır. Bir finansal plan bir kursu planlamanıza yardımcı olabilir. Refinance'imle, kapanış maliyetlerini nasıl ödeyeceğimi biliyorum. Plan A'nın işe yaramadığı durumda da bir Plan B var. Bu Planı B oluşturmak, her şey hakkında biraz daha az heyecan hissetmeme yardımcı oldu.

Borcunuzu ödemek için bir plan yapın. Araba tamirlerini halledebilecek bir acil yardım fonu var. Alternatif bir gelir kaynağı yaratın.

Bir durumu nasıl ele almak istediğinizi düşünün ve bir plan yapın.

Ne yapacağınızı bildikten sonra daha az stres hissedeceksiniz.

3. İletişim

Ardından, finansal şirketlerle iletişim kurmanız gerekir. Bu, çoğunlukla yükümlülükleri olan kişiler için geçerlidir. Eğer işinizi kaybederseniz ve bir süreliğine kredi kartı ödemeleri yapmanın zor olacağını biliyorsanız, bunu olabildiğince çabuk bildirmeniz gerekir. Öğrenci kredileriniz için gelir bazlı geri ödemeden, diğer birçok kredi türü için erteleme ve geri çekilmeye kadar seçenekler vardır.

Alacaklılarınızla iletişim kurun ve bir ödeme planı hazırlayabileceğinizi öğrenmek sizi şaşırtabilir. Bu iletişimler, alternatifleriniz olduğunu bildiğiniz için stresinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

4. Destek Sisteminize Dönün

Şansınız, yaşamınızda destek için başvurabileceğiniz insanlara sahip olmanızdır. Destek sisteminizi kullanın. Kilise cemaatiniz, mücadele eden üyelere yardım sunarsa, liderinizle konuşun. Eğer bir arkadaş bir iş ararken çocuklarınızla ilgilenirse, aynı fikirde olursunuz. Ebeveynleriniz sizi akşam yemeğine davet edip, yemek artıkları ile birlikte eve götürüyorsa, ücretsiz yemeklerin tadını çıkarın.

Dinleme kulağını ödünç vermeden, düşük bir faiz oranıyla size borç vermek için, destek sisteminiz finansal zorluk zamanlarında çok yardımcı olabilir. Destek sisteminizin yardımı stresinizi azaltabilir ve zorlukların üstesinden gelme şansınızı artırabilir.

Ama unutma: Destek aldığınız zaman bile, sevdikleriniz yardımınıza ihtiyaç duyduğunda orada olmanız gerekir.

5. Zamanın Hazırlanmasını Hazırlayın

Şu anda mali stresin ortasında iseniz, önceden hazırlamak için biraz geç. Fakat bir dahaki sefere bu gerileme seviyesinden kaçınmak istiyorsanız, finansal bir gerileme söz konusuysa, önceden hazırlıklı olmanız gerekir.

Ortaya çıkmadan önce sorunlara hazırlanmak için bir noktaya gelin. Acil durum fonu oluşturun. Gelir çeşitliliğini arttırın. Giderlerinizi azaltmanız gerekiyorsa bütçenizden hangi kalemleri keseceğinizi öğrenin. Kendinizi zamanın ötesine hazırladığınızda, gerilimleriniz huzurunuzu tehdit ettiğinde finansal stres düzeyinizi azaltabilirsiniz.

fotoğraf kredisi: photopin cc üzerinden bruckerrlb

Videoyu izle: Kişisel Gelişim Stres Yönetimi 6 (HD)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı
Maliye

GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_082_1_Million_Cant_Retire_.mp3 Tebrikler! Sonunda ulaştı, milyoner durumu. 1 milyon doların üzerinde yatırım yaptığınız noktaya ulaşan emekliler için bir başarıdır. Pek çok insan, onlarca yıl boyunca tasarruf ve kazıma yaparak çalışır ve bu dönüm noktasına ulaşmaz, ancak oraya varırsınız ve dokuzuncu bulut üzerindesiniz, çünkü gökyüzünün sınırı.
Devamını Oku
Başkalarından Öğrenmenin Yararları
Maliye

Başkalarından Öğrenmenin Yararları

Hayatımızın yolculuğunu yürüttüğümüzde, öğrenmeye gelince temel olarak iki seçeneğimiz var: Kendi başımızdan öğrenebilir veya başkalarından öğrenebiliriz. Kendi kendinize öğrenmek iyi bir şeydir ve ben kendimi öğretmiş bir eğitimi hayatın birçok alanında özendiririm; Bununla birlikte, başkalarından öğrenmenin ve hayatınızda akıl hocalığı seçmenin birçok yararı vardır.
Devamını Oku
Son Vasiyetin ve Ahitin
Maliye

Son Vasiyetin ve Ahitin

Bir emlak planı oluşturmak, son vasiyetinizi ve vasiyetlerinizi yazmak ve bir sağlık hizmeti proxy tanımlamak bir hafta sonu geçirmek için eğlenceli bir yol gibi görünmüyor. Bununla birlikte, yaşam evraklarınızı organize etmek ve mali planlarınız için bir planınız olduğundan emin olmak, yetişkin olarak tamamlayabileceğiniz en önemli görevlerden bazılarıdır.
Devamını Oku
Web Sitelerini Denemek İçin Ödenecek 25 Firma
Maliye

Web Sitelerini Denemek İçin Ödenecek 25 Firma

Neden başka sitelerin yerine bazı web sitelerini ziyaret ediyorsunuz? Çoğu insan gibi, iki temel nedeni vardır: Onlar yararlı içeriğe sahip Web sitesi kullanımı kolaydır Fark edemeyeceğiniz şey, düzenli olarak ziyaret ettiğiniz aynı web sitelerinin düzenli olarak düzenini değiştirmesidir. Genellikle bunu yapmazlar çünkü eski düzenden sıkılırlar; kullanıcı deneyimini eskisinden daha iyi hale getirmek!
Devamını Oku