Maliye

Finansal Stres Azaltmak için 5 İpuçları

Her şimdi ve sonra, finansal stres dönemlerine giriyoruz.

Şu an, evdeki bir refinansı kapatmak için hazırlanıyorum.

Masaya biraz para getirmeliyiz (daha düşük ücret ve aylık ödemeden elde edilen tasarruf yaklaşık altı ay içinde gerçekleşecek anlamına geliyor) ve durum hakkında biraz endişe duyuyorum.

Varlıklarımız var mı?
Evet. Nakit akışımızı kesintiye uğratmak için bir şey geleceğinden endişeleniyor muyum? Evet.

Finansal stres, beklenmedik otomobil tamirlerinden yüksek borç seviyelerine kadar, çocuklarınızın ders dışı etkinliklerini nasıl ödeyeceğinizi merak edecek çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilir.

Finansal stres yaşıyorsanız, üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek 5 ipucu:

1. Durumu Bilin

Detayları bilmediğin sürece durumu çözemezsin. Korkuların finansmana zarar verebileceği yollardan biri de, bu durumla yüzleşmek istemediğiniz zaman. Ancak, durum üzerinde bir sapa sahip olmama - ve sonucun belirsiz endişeleri - daha da stresli olabilir.

Bunun yerine, duruma doğrudan bakın. Bu durumlarda acımasız dürüstlük gereklidir. Sadece bilmekkesinlikle Yüz yüze, stres düzeyini biraz azaltmaya yardımcı olabilir. Durumu öğrendikten sonra, ilerlemeye başlayabilirsiniz.

2. Bir Plan Yapın

Finansal stresi azaltmanın en iyi yollarından biri de bir plan yapmaktır. Bir finansal plan bir kursu planlamanıza yardımcı olabilir. Refinance'imle, kapanış maliyetlerini nasıl ödeyeceğimi biliyorum. Plan A'nın işe yaramadığı durumda da bir Plan B var. Bu Planı B oluşturmak, her şey hakkında biraz daha az heyecan hissetmeme yardımcı oldu.

Borcunuzu ödemek için bir plan yapın. Araba tamirlerini halledebilecek bir acil yardım fonu var. Alternatif bir gelir kaynağı yaratın.

Bir durumu nasıl ele almak istediğinizi düşünün ve bir plan yapın.

Ne yapacağınızı bildikten sonra daha az stres hissedeceksiniz.

3. İletişim

Ardından, finansal şirketlerle iletişim kurmanız gerekir. Bu, çoğunlukla yükümlülükleri olan kişiler için geçerlidir. Eğer işinizi kaybederseniz ve bir süreliğine kredi kartı ödemeleri yapmanın zor olacağını biliyorsanız, bunu olabildiğince çabuk bildirmeniz gerekir. Öğrenci kredileriniz için gelir bazlı geri ödemeden, diğer birçok kredi türü için erteleme ve geri çekilmeye kadar seçenekler vardır.

Alacaklılarınızla iletişim kurun ve bir ödeme planı hazırlayabileceğinizi öğrenmek sizi şaşırtabilir. Bu iletişimler, alternatifleriniz olduğunu bildiğiniz için stresinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

4. Destek Sisteminize Dönün

Şansınız, yaşamınızda destek için başvurabileceğiniz insanlara sahip olmanızdır. Destek sisteminizi kullanın. Kilise cemaatiniz, mücadele eden üyelere yardım sunarsa, liderinizle konuşun. Eğer bir arkadaş bir iş ararken çocuklarınızla ilgilenirse, aynı fikirde olursunuz. Ebeveynleriniz sizi akşam yemeğine davet edip, yemek artıkları ile birlikte eve götürüyorsa, ücretsiz yemeklerin tadını çıkarın.

Dinleme kulağını ödünç vermeden, düşük bir faiz oranıyla size borç vermek için, destek sisteminiz finansal zorluk zamanlarında çok yardımcı olabilir. Destek sisteminizin yardımı stresinizi azaltabilir ve zorlukların üstesinden gelme şansınızı artırabilir.

Ama unutma: Destek aldığınız zaman bile, sevdikleriniz yardımınıza ihtiyaç duyduğunda orada olmanız gerekir.

5. Zamanın Hazırlanmasını Hazırlayın

Şu anda mali stresin ortasında iseniz, önceden hazırlamak için biraz geç. Fakat bir dahaki sefere bu gerileme seviyesinden kaçınmak istiyorsanız, finansal bir gerileme söz konusuysa, önceden hazırlıklı olmanız gerekir.

Ortaya çıkmadan önce sorunlara hazırlanmak için bir noktaya gelin. Acil durum fonu oluşturun. Gelir çeşitliliğini arttırın. Giderlerinizi azaltmanız gerekiyorsa bütçenizden hangi kalemleri keseceğinizi öğrenin. Kendinizi zamanın ötesine hazırladığınızda, gerilimleriniz huzurunuzu tehdit ettiğinde finansal stres düzeyinizi azaltabilirsiniz.

fotoğraf kredisi: photopin cc üzerinden bruckerrlb

Videoyu izle: Kişisel Gelişim Stres Yönetimi 6 (HD)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC 083: Nakitte 1,5 Milyon Dolar - Ne Yapmalıyım?
Maliye

GFC 083: Nakitte 1,5 Milyon Dolar - Ne Yapmalıyım?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_083_I_Have_1.5_Million_in_Cash_-_What_Should_I_Do_edited.mp3 Sadece bir parça gayrimenkul sattınız ve yedi rakamlı bir düşüş yaşadılar; iyi “problem”, değil mi? Ama bu kadar paraya, hayatınızın geri kalanı için sonunu yapacak şekilde nasıl yatırım yapıyorsunuz?
Devamını Oku
Bir RV Kiralama Gerçekten Ne Kadar Maliyetli?
Maliye

Bir RV Kiralama Gerçekten Ne Kadar Maliyetli?

“Bir RV var” - Kuzen Eddie, Noel Tatili Bir çocukken annem ve üvey babam beni yaz boyunca kuzey Kaliforniya ve Nevada'da RV gezilerine çıkarırdı. Çocukluğumun en güzel anılarından biri olduğunu hatırlıyorum. Yaşlandıkça, Rose ailesine bir RV yolculuğunun geldiğini biliyordum.
Devamını Oku
Lyft için para kazanmak mı ve buna değer mi?
Maliye

Lyft için para kazanmak mı ve buna değer mi?

Daha fazla para kazanmanın yollarını arıyorsanız ve arabanızı sürmeyi seviyorsanız, Lyft gibi bir rideshare şirketi için çalışmayı düşünebilirsiniz. Lyft 2012 yılında kuruldu ve 2016'da 700 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Açıkçası, fikir kalkıyor. Lyft sürücüleri (ve Uber sürücüleri - Uber denen bir başka devinim devi var), kendileri olmak zorunda olmayan yerlere gitmek istemeyen - veya yapamayan - insanları alarak para kazanıyorlar.
Devamını Oku
Chase Banking Bonusları - Kaydolma için 250 $ Kazanın!
Maliye

Chase Banking Bonusları - Kaydolma için 250 $ Kazanın!

Reklam Açıklaması Çoğu insanın, bir ödül kredi kartıyla para kazanabileceğinin farkında olsa da, bankaların çok azının ücretsiz nakit kazanma yolunu daha fazla kullandığını bil. Banka bonusları ile yeni bir hesap açmak ve birkaç basit gereksinimi karşılamak için birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz. En iyisi, kazandığınız para kesinlikle ücretsizdir - ve hiçbir eki içermez.
Devamını Oku