Yatırım

ETF'ler ve Yatırım Fonları Arasındaki Farklar

ETF'ler ve yatırım fonları birbiriyle değiştirilebilir gibi görünen yatırım şartlarından bir diğeridir. Ve aynı tartışmada sık sık ortaya çıkarken, aslında çok farklı yatırımlardır. Her ikisi de onlarca veya yüzlerce farklı menkulden oluşan fonlardır.

Ama nasıl yönetiliyorlar ve bir yatırım portföyünde nasıl kullanıldıkları ciddi olarak değişebilir.

ETF'ler ve yatırım fonları arasındaki farkları inceleyelim.

Borsa Yatırım Fonları (ETF)

ETF nedir?

Bir ETF, altta yatan bir endeksi takip eden bir fonda tutulan menkul kıymetler sepetidir. Fonda tutulan menkul kıymetlerin karışımı keyfi değildir. Fon, altta yatan endeksin yapısını yansıtacak şekilde yapılandırılmıştır.

Örneğin, ETF'ler için en yaygın endeks S & P 500 endeksidir.

Bir ETF bu endekse bağlıdır ve bu endeksi oluşturan tüm 500 veya daha fazla hisse senedinde oransal çıkarlara sahip olacaktır.

Fon, S & P 500'ün hareketlerini izlemek için tasarlanmıştır. Yatırımcı neredeyse S & P 500'ün performansını bu tip ETF ile satın almaktadır.

Yatırım fonlarının aksine, ETF'ler sadece hisse senedi gibi işlem görmektedir. Hatta çeşitli borsalarda işlem görüyorlar. Bir ETF'nin hisselerini, aynen bireysel bir şirketin stoğu gibi satın alırsınız. Bu nedenle, aracı kurumlar genellikle hisse senetleri için yaptıkları gibi ETF'lerin satın alınması için aynı komisyonu ücretlendirirler.

Örneğin, bir komisyoncu, hisse senetleri ve ETF'ler için 7 dolarlık bir komisyonda alım ve satma komisyonuna sahip olabilir.

Bir ETF'de hisseleriniz olduğunda, fonda tutulan menkul kıymetlere sahip değilsiniz. Bunlar ETF'nin kendisine aittir. Bu menkul kıymetlerin yatırımcı mülkiyeti sadece dolaylıdır.

Hissedarlar, temel menkul kıymetler tarafından ödenen payların veya payların bir kısmını alma hakkına sahiptir. Ayrıca, fon tasfiye edilmişse, oransal bir artık değer almaya hak kazanırlar.

Borsalarda ve borsalarda işlem yaptıkları için, ETF'ler yatırım fonlarından daha likit olma eğilimindedir. Çeşitli fon ailelerinden ve bireysel geri ödeme politikalarından geçmek zorunda kalmadan stoklar kadar satın alınabilir ve satılabilirler.

“Pasif” Yönetim

ETF'ler endeks bazlı olduğundan pasif yönetimin olduğu kabul edilir. Fon yöneticisinin, gerekli görülen menkul kıymetleri alacağı ve satacağı yatırım fonlarının aksine, temel endeksin bileşimi değiştiğinde, ETF'nin tek ticari menkul kıymetleri. Bu çok sık olmadığından, fonda çok az alım satım var.

Örneğin, ABC Şirketi endeksden düşürülür ve XYZ Corporation tarafından değiştirilirse, ETF yalnızca işlemleri gerçekleştirir. Dizinin yapılandırmasını korumak için bunu yaparlar.

Bu, tipik bir yıl boyunca çok az işlem bırakır. Aslında fon, temeldeki endekse göre bir portföy oluşturur ve sadece endeks olduğunda değişiklik yapar.

Bu nedenle, ETF'ler sermaye kazanımları yolunda çok az şey üretirler. Ve yaptıkları zaman, bu tesadüfi. Örneğin, fon, ABC Şirketi'nin portföyünden satın alındığından daha yüksek bir fiyattan düşerse, fon ya sermaye kazancı ya da sermaye kaybı yaratacaktır. Ama bu oldukça nadir bir olay.

Temel bir endekse bağlı oldukları için, bir ETF'deki her bir payın değeri o endekse yükselir ve düşer. Bu ETF'lerin hisse senedi gibi işlev görmesinin başka bir yolu. Bir ETF ile kazançlar ve zararlar fonun fiyatına yansır. Bir hisse senedi gibi, bir ETF'yi iki katına veya değere üç katına kadar tutabilir ve daha sonra kazancınızı gerçekleştirmek için satabilirsiniz.

Pasif Yönetimin Vergi Etkileri

ETF'lerin pasif yönetiminde büyük avantajlar var. Aktif olarak yönetilen fonlar - çok sayıda yatırım fonu - sermaye kazancı üretme eğilimindedir. Uzun vadeli sermaye kazançları daha uygun oranlara sahiptir ve 2018 için% 0,% 15 ve% 20 oranında sınırlandırılmıştır. (Çoğu vergi mükellefleri% 0 oranına düşecektir.)

Kısa vadeli sermaye kazançları ise, normal gelir vergisi oranlarına tabidir. Bunlar% 37 kadar yüksek olabilir. Kısa vadeli sermaye kazancı, bir yıldan daha önce satın alınmamış bir hisse senedi veya güvenlik üzerinde gerçekleşen herhangi bir kazançtır.

Aktif olarak yönetilen fonlar, genellikle kısa vadeli sermaye kazançları ile uzun vadeli sermaye kazançları yaratır. Bu nedenle, yatırım fonları genellikle hem uzun vadeli hem de kısa vadeli sermaye kazançlarını ve vergi süresindeki temettüleri bildirmektedir.

ETF'ler ile temettüler, genellikle vergiye tabi vergilendirilebilir gelirdir. Temel endekste meydana gelen değişikliklerle ilgili olarak az miktarda uzun vadeli sermaye kazancı bulunabilir. Ancak ETF'nin aktif olarak ticaret yapmaması nedeniyle kısa vadeli sermaye kazançları düşüktür.

Bu, ETF'nin çalışmalarının büyük oranda vergi erteleme anlamına geldiğini göstermektedir. Fon yaratan sermaye kazançları içindeki menkul kıymetler yerine, ETF'nin kendisi var. Fakat bu kazançlar, pozisyonunuzu ETF'de satana kadar tanınmadı. Ancak o zaman bir sermaye kazancınız olacak ve neredeyse kesinlikle uzun vadede olacak. Bu, uzun vadeli sermaye kazançları vergi oranlarını düşürecektir.

Bu şekilde, 20 veya 30 yıl boyunca bir ETF elde ederseniz, fonu satana kadar önemli bir sermaye kazancınız olmayacaktır. Bu, gelecekteki vergilerin ödenmesi için gidecek. Bu, vergiye tabi bir hesapta dahi geçerli olması haricinde, vergi korumalı bir emeklilik planı gibidir.

ETF Ücretleri

ETF'nin ücreti 12b-1 ücretleri olarak biliniyor. Bu ücretler iki bölümden oluşmaktadır:

  1. Dağıtım ücretleri Bunlar pazarlama ve satış fon payları için ödenen ücretlerdir. Tazminat komisyoncuları ile fon payları satarak, yeni yatırımcılara reklam, basım, posta ve posta gönderimi, satış literatürünün basılması ve dağıtılmasını içerir. Ücretin bu kısmı her yıl fon bakiyesinin% 0.75'i ile sınırlıdır.
  2. Hissedar servis ücretleri. Bunlar, yatırımcıların sorularına cevap veren ve yatırımcılara yatırım bilgileri sağlayan kişilere ödenen ücretlerdir.Ücretin bu kısmı her yıl fon bakiyesinin% 0.25'i ile sınırlıdır.

12b-1 ücretinin iki bölümünün toplamı yasal olarak ödenebilecek en yüksek miktar olan% 1.00'dir. Ancak, birçok ETF'nin 12b-1 ücretleri çok daha düşük.

Ve önemli:

S & P 500 endeksine dayalı iki ETF arasında bir seçiminiz olduğunu varsayalım. Biri diğer% 0.50'de% 1.00 oranında 12b-1 ücrete sahiptir. % 0,50'lik fark bu. Ayrıca, her bir fondan net yatırım getirisini azaltacak miktardır.

Her iki fonda da yıllık% 10'luk bir nominal getiri üretmesi bekleniyor. Ancak 12b-1 ücretlerini düştüğünüzde, ilk fon% 9, ikinci% 9,5'luk net getiriye sahiptir.

30 yıl için ilk fona 10.000 dolar yatırırsanız, net yıllık% 9'luk dönüşle hesabınız artacaktır. $132,684.

İkinci sınıfa 30 yıl için 10.000 ABD doları yatırırsanız, yıllık net% 9.5'lik bir getiri ile hesabınız artacaktır. $152,200.

Yılda yüzde bir buçuk gibi görünmeyebilir, ancak 30 yıldan fazla 20.000 $ değerinde. Hikayeden çıkarılacak ders: 12b-1 ücretleri önemlidir. En düşük ücretle ETF'leri arayın.

Broker Komisyonları

Bu ücretler, ETF'lerin kendileri tarafından değil, bunları satan yatırım aracıları tarafından tahsil edilir. Bireysel hisse senetleri almak ve satmak için genellikle aynı ücret alınır. En popüler aracı kurumlar, satın alınan fonun dolar tutarına bakılmaksızın, ticaret başına 5 ila 10 ABD Doları arasında ücret alırlar.

ETF'leri aktif olarak satmayı planlamadığınız sürece, komisyoncu komisyonları sadece küçük bir masraf olacaktır.

ETF'lerin Faydaları

ETF'lerin belirli avantajları vardır:

Düşük vergi yükümlülüğü. Uzun vadeli sermaye kazançları açısından çok az ürettikleri ve genellikle kısa vadeli sermaye kazançları olmadığı için, vergi sonuçları bir yıldan bire bire kadar düşüktür. Ödenen temettüler bile, genellikle uzun vadeli sermaye kazancı oranlarında vergilendirilen nitelikli temettülerdir. Çoğu vergi mükellefi için, bu temettü nedeniyle herhangi bir vergi olmayacaktır.

Piyasaları takip etmek. Fonlara yatırım yapmanın temel sebebi pazarın performansına uymaksa, ETF'ler mükemmel bir araçtır. Piyasadan daha iyi performans göstermezler. ama onlar da düşük performans göstermeyecekler. Bu, onları dengeli bir portföyde mükemmel bir varlık tahsisi yapar.

Dahası, birçok endeksi takip ettikleri için, hemen hemen her yatırım segmenti için bir ETF bulabilirsiniz.

Bu, büyük kapaklı stoklar, orta kapak stokları, küçük para stokları, yabancı hisse senetleri, yükselen piyasa stokları ve sağlık, yüksek teknoloji ve konut gibi çeşitli endüstri segmentlerini içerir. ETF'ler ayrıca tahvil, kamu menkul kıymetleri, altın ve diğer emtialar ve gayrimenkul gibi stoklar dışındaki varlıklar için de kullanılabilir.

Düşük ücretler. Yük ücretleri talep etmedikleri için, komisyoncu komisyonları dışındaki işlem ücretleri için endişe duymadan satın alınabilir ve satılabilirler. Ve 12b-1 ücretleri, yıllık ve kabul edilemez rahatsızlık verici olsa da, belirli fonlarda aşırı derecede düşük olabilir. Ücretlerin% 0,20'nin altında olduğu çok sayıda ETF vardır. Onlar senin tercih etmen gerekenler.

ETF'lere Nasıl ve Nerede Yatırım Yapılır?

Bir ETF satın aldığınızda, bir hisse senedi satın almaya benzer. Bir ETF'yi hisse veya hisse senediyle alabilirsiniz. Fonların genellikle yatırım minimumları yoktur, bu da onları yeni ve küçük yatırımcılar için çekici kılar.

ETF'lere Scottrade, E * TRADE veya TD Ameritrade gibi büyük yatırım aracı kurumları aracılığıyla yatırım yapabilirsiniz. Her biri çok çeşitli ETF'ler sunar ve makul alım satım komisyonlarına sahiptir.

Ancak ETF'leri yalnızca dolaylı olarak kullanabilmenin başka bir yolu var.

Robo-danışmanlar genellikle sizin için oluşturdukları portföylerde çoğunlukla ETF'leri barındırırlar. Yatırım yaptığı Modern Portföy Kuramı varlık tahsisine hakim olduğu için, ETF'ler istedikleri çeşitliliği elde etmenin mükemmel bir yoludur.

Tipik bir robo-danışman, portföyünüzü altı ila 12 farklı ETF arasında oluşturacaktır. Her biri belirli bir varlık sınıfını temsil edecektir. Bu genellikle yabancı ve yerli hisse senetleri, gelişmekte olan piyasa stokları, yerli ve uluslararası tahviller ve bazen mal ve / veya gayrimenkulleri içerir.

Daha popüler robo-danışmanlardan bazıları, Betterment, Wealthfront ve Ally Invest'ı içermektedir. Özellikle, hangi fonları tutmak istediğinizi bilmiyorsanız, ETF'lere yatırım yapmak için mükemmel platformlar.

Yatırım fonları

Yatırım fonu nedir?

Bir ETF gibi, bir yatırım fonu bir fonda tutulan menkul kıymetler sepetidir. Ama pratikte nasıl çalıştığı bir ETF'den çok farklı.

Yatırım fonları genellikle yatırım endekslerine dayalı değildir. (Genellikle performanslarını onlara karşı ölçseler de). Onlar neredeyse sınırsız yatırım yönetimi stratejileri sunan, daha özgür olma eğilimindedirler. Örneğin, bir yatırım fonu sadece 20 veya 30 hisse senedine yatırım yapabilir, sektörlerdeki belirli eğilimlerden ya da çok özel şirketlerden faydalanmak isteyebilir.

Yatırım fonları da neredeyse sınırsız yatırım sınıflarına sahiptir. ETF'lere benzer şekilde, hisse senetleri, tahviller, yabancı hisse senetleri ve tahviller, gelişmekte olan piyasalar ve neredeyse sınırsız çeşitli pazar endüstrisi sektörlerine yatırım yapabilirler.

ETF'lerden farklı olarak, yatırım fonları sermaye kazançlarını en üst düzeye çıkarmaya çalışıyor. Fonun yatırım hedefleri onun prospektüsünde dile getirilmiştir. Yatırımcılar, amaç doğrultusunda bir yatırım fonu seçebilir ve fonun bu hedeflere ulaşmada gösterdiği başarıdan faydalanabilir.

Yatırım fonunda bir yatırımcı olarak, genellikle yıl sonu gelirleri, üç kaynaktan elde edilen gelirleri, kısa vadeli sermaye kazanımlarını ve uzun vadeli sermaye kazancını gösteren vergi bilgilerini alırsınız.

“Aktif” Yönetim

Bu, ETF'ler ve yatırım fonları arasındaki temel farklardan biridir. ETF'ler pasif olarak endeks fonlara yatırım yaparken, yatırım fonlarının aktif yönetimi vardır.

ETF'ler piyasayı yenmek için kurulmadı ve onlar da düşük performans göstermeyecekler.Ancak yatırım fonlarının tipik amacı, özellikle piyasadan daha iyi performans göstermektedir.

Bu aktif yönetimin özüdür. Fon yöneticisi, emekli maaşları satarken, yüksek performanslı hisse senetleri ile fonları doldurmaya çalışır. Yatırım fonlarının sermaye kazancı oluşturmasının nedeni budur. Menkul kıymetlerin alım ve satımı, her bir güvenlik durumunda gerekli görüldüğünde gerçekleşir. Bu sermaye kazançları veya kayıpları yaratacaktır.

Bir yatırım fonu içindeki alım satım faaliyeti portföy devir oranıyla ölçülür. Bu, tipik bir yılda ciro eden bir fondaki hisse senetlerinin yüzdesidir.

Endeks tabanlı bir ETF ile, bu oran% 10'un çok altında olacaktır. Ancak yatırım fonları, özellikle çok aktif olarak işlem gören fonlar ile, oran% 100'ün üzerinde olabilir. Bu, yatırım fonu normalde fonda 100 hisse senedi tutarsa, tipik bir yıl boyunca en az 100 işlem gerçekleşecek demektir.

Aktif Yönetimin Vergi Etkileri

Yatırım fonlarının çoğu aktif olarak yönetildiğinden - bazıları diğerlerinden daha fazla - sermaye kazancı üretme eğilimindedir. Uzun vadeli sermaye kazançları, uygun vergi muamelesi alır. Bir kez daha, vergi faturanıza bağlı olarak, uzun vadeli kazançlar ya% 0,% 15 veya% 20 oranında vergilendirilebilir.

Ancak, kısa vadeli sermaye kazançları, olağan marjinal vergi oranınızdan vergiye tabidir. Eğer bu% 22 ise, kısa vadeli sermaye kazançları için ödediğiniz şey budur. Özellikle aktif olarak işlem gören yatırım fonu üzerinde, önemli miktarda kısa vadeli sermaye kazancı geliri olabilir.

Vergilendirilebilir sermaye kazançları - vergilendirilebilir temettüler gibi - potansiyel yatırım fonları genellikle vergi korumalı emeklilik planları için en uygun olanıdır. Bu, özellikle yüksek gelirli mükellefler için oluşturabilecekları vergi yükümlülüğünü önleyecektir.

Yatırım Fonu Ücretleri

Yatırım fonları iki farklı ücret ile gelir: satış ücretleri ve harcama oranları.

Genellikle hissedar ücreti olarak adlandırılan satış ücretleri, temel olarak yükleme ücretleridir. Satın alınan fonun dolar tutarının bir yüzdesi olarak ifade edilirler. Örneğin, bir fona 5,000 dolar yatırım yaparsanız ve yük ücreti% 2 ise, yük 100 $ olur.

Yük ücretleri bir yatırım fonundan diğerine değişir ve genellikle% 3'ü geçmez. Ancak ön uç veya arka uç yük olarak yüklenebilir. Ön uç, bir yatırım fonunun satın alınmasıyla yüklenen bir yüktür. Arka uç, bazen bir itfa ücreti satışta tahsil edilir.

Bir fonda biri veya diğeri ve bazen ikisi de olabilir. Örneğin, ortak bir düzenleme, satın almada% 2, satışta% 1 oranında olabilir. Birçok durumda, fon pozisyonunuzu belirli bir süre için tutarsanız, itfa ücreti düşürülür veya indirilir. Örneğin,% 1'lik bir itfa ücreti sadece fonu iki yıl içinde satıyorsanız geçerli olabilir. Bundan sonra, ortadan kaybolur.

Yük ücreti talep etmeyen birçok yatırım fonu da vardır ve bunlar “hiçbir yük fonu” olarak adlandırılır. Özellikle fon pozisyonlarını sıklıkla ticaret yapıyorsanız, bunlar genellikle tercih edilmelidir.

Gider oranı, fonun işletilmesi için gerekli masrafları temsil eder. Bu giderlerin tutarı, bir fondan diğerine büyük ölçüde değişir.

Gider oranı 12b-1 ücretinin yanı sıra kayıt tutma, saklama hizmetleri, vergiler, yasal giderler ve muhasebe ve denetim ücretlerini içerebilir. Ancak, gider oranının en büyük tek bileşeni genellikle fon yöneticisine veya danışmanına ödenen ücrettir.

Ek harcamalardan dolayı, yatırım fonu genellikle yıllık olarak bir ETF'den daha yüksek masraflara sahiptir. Bu, ücretlerin yüklendiği yerlere ek olarak ücretlendirilir.

Yatırım Fonlarının Faydaları

Bir yatırım fonuna yatırım yapmanın en büyük avantajı - bir ETF'nin aksine - piyasadan daha iyi performans göstermeye çalışmasıdır. ETF'ler sadece eşleşiyor.

Bir kez daha, yatırım fonu yöneticisi, düşük performans gösterenleri satarken yüksek performanslı hisse senetleri ile fon stoklamaya çalışır.

En iyi örneklerden biri, bilinenlerle değer fonları. Bu fonlar, piyasada düşük performans gösteren temelde güçlü şirketlere yatırım yapmayı amaçlamaktadır.

Örneğin, bir şirket büyük bir dava ile vurulmuş olabilir ve bu da hisse fiyatının düşmesine neden olabilir. Ancak dava yerleştikten ve şirket normal işine devam ettikten sonra, hisse senedi, rakiplerinin çok altında. Bu tür şirketlere değer katan bir yatırım fonu, uzun vadede en başarılı yatırım stratejilerinden biri olduğu kanıtlanmıştır.

Uyarı: Yatırım fonlarının büyük çoğunluğu başarısız altta yatan endeksinden daha iyi performans gösterir. Aslında, yatırım fonlarının sadece% 22'si beş yıldan uzun bir performans göstermektedir. Pazardan daha iyi bir hisse senedi bulmaya çalışmaktan farklı değil.

Son beş ya da 10 yıl boyunca fon yöneticisinin performansına, performans beklentisini ölçmek için çok yakından bakmalısınız. Ama o zaman bile, garanti yok. Son beş yıl boyunca piyasayı geride bırakan bir fon, gelecek beşte daha düşük performans gösterebilir.

Bu popüler uyarı nedir? Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.

Evet, bu.

Yatırım Fonlarına Nasıl ve Nerede Yatırım Yapılır?

Yatırım fonları genellikle robo danışmanları tarafından sağlanmamaktadır. Ancak, Scottrade, E * TRADE veya TD Ameritrade gibi büyük yatırım aracı kurumları aracılığıyla satın alınabilirler. Her biri çok düşük işlem ücretlerinde çok sayıda yatırım fonu sunmaktadır. Aslında, bir yatırım fonu yük ücreti varsa, genellikle komisyon almazlar.

Yatırım fonlarını satın almanın başka bir yolu da yatırım fonu ailesidir. Bunlar neredeyse her yatırım alanında çok sayıda yatırım fonuna sahip şirketler. Büyüklerin yüzlerce farklı kaynağı var. En büyük yatırım fonu ailelerinden ikisi Fidelity ve Vanguard'dır.

Yatırım fonlarının satın alınmasındaki dezavantajlardan biri, genellikle minimum yatırım gerektirir.Alt uçta, bazen minimum 500 $ ile para bulabilirsiniz. Ancak diğerleri 3,000 $ veya daha fazla olabilir. Bununla birlikte, otomatik aylık katkılar için kaydolursanız, bu minimumlar çoğu zaman IRA hesaplarından feragat edilir.

ETF'ler ile Karşılıklı Fonlar Arasındaki Farklar - Biri diğerinden daha mı iyi?

ETF'ler popülerlik kazanıyor. Ancak bu, yatırım fonlarının portföyünüzde yer almadığı anlamına gelmez.

Vergilendirilebilir yatırım hesaplarında ETF'ler kesinlikle mantıklıdır. Vergiye tabi gelirde çok az ürettikleri için, zaman içinde değer kazanabilirler ve sadece çekilmeleri için onları tasfiye etmeye başladığınızda vergilendirilebilirler. Bu şekilde, ETF'ler gayri resmi bir emeklilik planıdır. Onları emekliliğe bağlı bir emeklilik planına yerleştirmeden, emeklilik için tasarruf etmek için kullanabilirsiniz.

Genelde pasif bir yatırım portföyü arıyorsanız, aynı zamanda mükemmel bir yatırımdırlar. Bu durumda, tek gerçek endişeniz doğru varlık tahsislerini sürdürmektir. Düşük ücret ve endeks tabanlı oldukları için, portföy tahsisleri için mükemmeldirler.

ETF'ler zamanlama stratejileri için de mükemmel olabilir. Piyasa trendlerini oynamak istiyorsanız, ETF'lere girip çıkmanız daha kolay. Piyasada bahis yapıyorsunuz ve endeks içindeki belirli stokları değil. Ve trend değiştiğinde, bir ETF'den ve bir başka varlık sınıfına ya da nakit paraya geçebilirsiniz.

Ancak piyasayı yatırım fonlarıyla yenme potansiyeli tek başına değerlidir.

Bu, lehine olmayan hisse senetlerine yatırım yapmak istiyorsanız, özellikle doğrudur. Eğer bunu kendi başınıza yapmaya çalışırsanız, aslında riskli bir yatırım stratejisidir. Ancak, profesyonel bir yatırım yöneticisi tarafından işletilen bir yatırım fonu kapsamında, vadesiz hisse senedi portföyüne yatırım yapabilirsiniz. Bu uzun vadede büyük kazanımların şansını artıracaktır.

Sermaye kazancı üzerindeki vergiyi elimine etmek için öncelikle vergiden korunaklı emeklilik planlarında öncelikli olarak yatırım fonları tuttuğunuz bir strateji seçebilirsin. Daha sonra ETF'leri vergiye tabi hesaplarda tutabilirsiniz, çünkü ETF'ler sermaye kazanımlarının çok az bir kısmını oluşturur.

ETF'ler ile Karşılıklı Fonlar Arasındaki Farklara İlişkin Son Düşünceler

Yatırım dünyasında birçok ya da tartışmalar olsa da, hepsi de tamamen geçerli değil. Çeşitli amaçlara hizmet eden farklı yatırımlar ve yatırım araçları vardır. Paranızı birçok farklı yatırım seçeneği arasında bölüştürmede gerçek çeşitlilik bulunur.

Sürüyü izlemek ve ETF'lere sıkı bir şekilde yatırım yapmak uygun olsa da, düşünmenin son dokuz yıl boyunca düzelen bir borsa tarafından üretildiğini kabul etmek zorundayız. Bu değişim olursa, yatırımcılar daha az tahmin edilebilir bir pazarda kazanç elde etmenin bir yolunu aradıklarından yatırım fonları geri dönüş yapabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Güvenle 100.000 Dolara Yatırım Yapmanın 11 Yolu
Yatırım

Güvenle 100.000 Dolara Yatırım Yapmanın 11 Yolu

Havalı bir $ 100,000, çek hesabına vurur. İyi günler. Muza gitmeden ve otomatik şerit değiştirme özelliklerine sahip bir Tesla satın almadan önce, lütfen benim için derin bir nefes alın. Seni görmek istediğim son şey, tüm paranı spor arabalara ya da kötü yatırımlara üflemek. Güvenle 100.000 $ yatırım yapma Yolları: DIY Boring Malzeme Yatırım bir Garanti ile Yatırım - Hayır Endişeli Borsa Alternatifleri Yardım Aradığınız 1.000 $, 100.000 $ ya da 1.000.000 $ yatırım yapsın, ilk önce takip edeceğim
Devamını Oku
Zenginlik İnşa Etmek İçin 3 Kesinlikle Açık Yol
Yatırım

Zenginlik İnşa Etmek İçin 3 Kesinlikle Açık Yol

Zenginlik oluşturmak için bir roket bilim adamı olmak zorunda değilsiniz. İlk cümlenin içine girmesine izin vermediysen, tekrar oku. Zenginler, akıllı olmanın kesinlikle para kazanmanıza yardımcı olabileceğini, bunun kazançlarınızla servet oluşturacağınız anlamına gelmeyeceğini anlıyor. Aynı şekilde, ünlü olmak, mutlaka servet inşa edeceğiniz anlamına gelmez.
Devamını Oku
GFC 025'e Sor: Zaten Emekli Olduğumda Roth IRA Dönüşümü Mantıklı mı?
Yatırım

GFC 025'e Sor: Zaten Emekli Olduğumda Roth IRA Dönüşümü Mantıklı mı?

Yıllar boyunca Roth IRA dönüşümleri hakkında çok konuştum, ama zaten emekli olduğunuzda anlamlı mı? Ve eğer öyleyse, dönüşümü getirecek en iyi strateji nedir? Her iki konuya da değinen bir Ask GFC sorusu aldık: “Eski bir işverende 401K'da 300K'm var. Ben 69 yaşındayım. 2 yıl içinde RMD (Gerekli Minimum Dağılımlar) için hazırlanıyor, o zamandan önce bir 401K bir Roth'a taşınmayı düşünüyorum.
Devamını Oku
Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al
Yatırım

Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al

Hayatında kaç kez bir “yap” ya da “geri al” ı istediniz. Çoğu zaman yaptığınız kararla ve onunla birlikte gelen yankılarla sıkışmışsınız. Yatırım söz konusu olduğunda, çoğumuz yıllar boyunca hatalar yaptık. Emeklilik planınızı yeterince desteklemiyor ya da bir felakete dönüşen “sıcak hisse senedi” satın alıyor; bunlar geri dönüşü olmayan kararlardır.
Devamını Oku