Maliye

Bütçenizi Foolproof 6 Yolları

Çoğu insan, daha fazla egzersiz yapmaları gerektiğini bilseler de, bir kaçını başlatmak için gereken adımları at. Vücudları hakkında depresif, kötü bir sağlık durumunda yaşamaya devam ediyorlar. Ve depresyonda oldukları için, evde oturup spor salonuna girmek yerine Netflix'i izlerler.

Ne yazık ki, bu aynı senaryo, bireyin mali hayatlarında da ve sonuç olarak korkunç sonuçlar doğuruyor. Pek çok aile aylık bir bütçenin onlara fayda sağlayacağını biliyor, ancak bunun yerine kenarda oturmaya devam ediyor. Ne yazık ki, insan doğası değiştirmek istiyorum Aslında bunun hakkında hiçbir şey yapmadan.

Gözlerimde, tüm bunlar korkudan kaynar. Fitness planlarımızın sonuç elde etmemize yardımcı olamayacağından korkuyoruz, bu yüzden asla başlamadık. Korkarım ki bir bütçe bize yardım etmeyecek, o yüzden denemiyoruz bile.

Açıkçası, bu insanları geri tutan büyük bir hatadır. Fiziksel sağlığınıza gelince veya maliyenizsonuç istiyorsan kontrol altına almalısın.

Bütçenizi Foolproof 6 Yolları

Bütçeniz başarısız olursa, başarıyı sağlayacak bir sistem kurma zamanı. Herkesin bütçeleme çabalarını nasıl kulağa tutabildiğini öğrenmek için, en iyi ipuçları için birçok finansal danışman ve servet planlamacısına ulaştım.

Bu stratejilerin birçoğunu bir araya getirerek, bütçelemeye başlayabilir ve mali durumunuzu yeniden takip edebilirsiniz.

Nakit paraya.

Kredi veya borç harcamaları harcama alışkanlıklarınızdan bazılarını gizlediyse ve bütçelemeyi zorlaştırırsa, bunun yerine bir nakit bütçesi deneyin.

“Bütçeleriniz de aynı şekilde bütçenizi mükemmel bir şekilde karşılayın - zarfları kullanarak” diyor North Dakota Financial Advisor Benjamin Brandt.

Başlamak için, bütçenizdeki bir kaç alanı ayırmanız gerekir - eğlence, bakkaliye, yemek - ve her kategoride ne kadar harcama yapmayı planladığınıza karar verin.

Brandt, “Ay başlamadan önce bankadan para çekmek ve zarfları doldurmaya başlamak” diyor. “Zarfınız boş olduğunda, ayın geri kalanı için bu bütçe kategorisinde harcama yaptınız.”

Bu bir acı gibi gelse de, paraya bağlı kalmak, harcamalarınızı bütçe kısıtlamalarınıza alıştırmanıza yardımcı olabilir. Ve sadece nakit kullandığınız zaman, sahip olduğunuzdan fazlasını harcamak imkansızdır. Bu iyi bir şey değil mi?

Giderlerinizi azaltmanın yollarını arayın.

Geçmişte aşırı harcama ve bütçeleme ile mücadele ettiyseniz, masraflarınız çok yüksek. Bütçenizi kusursuz bir şekilde çözmenin bir yolu, sabit ve ihtiyari harcamalarınızın bir kısmını kesmektir, böylece her ay çalışmak için daha fazla paranız olur.

Müşteri merkezli San Antonio'nun finansal planlayıcısı Ty Hodges, başlamanıza yardımcı olacak bir strateji sunuyor:

“Masraflar listenizden, iki ayrı bütçe listesi geliştirin - biri temel öğeler için, diğeri ise ekstralar için. Her genel bütçe kategorisinde, bazı kalemler önemlidir (ipotek veya kira ödemesi, elektrik faturası ve bakkal); diğerleri ekstra (yeni mobilya, hediyeler ve pizza teslimatı). ”

Hodges, kesilebileceğiniz esnek bütçe harcamalarını bulmak için bu listelere bakın.

“Bu esnek öğelerin yanında bir yıldız koyun, böylece bunları tanımlayabilirsiniz. Bu, odağınızı hızla daraltacak ve büyük bir etki yaratacaktır. ”

Büyük, yinelenen masraflardan uzak durun.

İsteğe bağlı harcamalarınızı keserken, mali yardımınıza yardımcı olabilirsiniz, böylece büyük, tekrar eden masraflardan kaçınabilirsiniz. Büyük aylık ödemelerden kaçınarak, bütçenizde borç geri ödemesi ve tasarruf için daha fazla yer bırakabilirsiniz.

Tekrarlanan büyük bir hata, onları gerçekten karşılayamayacağınız zaman büyük otomobil ödemelerini alıyor. Wealth danışmanı Focus Carriage Group'tan Joseph Carbone, müşterilerine yeni araba alımına karşı ve her zaman devasa aylık araba ödemelerine karşı uyarıda bulunduğunu söylüyor.

Carbone, “Yeni bir araba, yapabileceğiniz en kötü yatırımlardan biri” diyor. “Müşterilerimi sertifikalı ikinci el veya demo anlaşmalarına bakmaya çağırıyorum. Binlerce satın alım fiyatından tasarruf edebilir ve aylık ödemelerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz. ”

Bütçenize yepyeni bir şekilde bakın.

İnsanların başarısız olmasının bir kısmı, finansal planlamacı Charles C. Scott, insanların bütçelerini kısıtlayıcı ve istilacı olarak gördükleri gerçeğidir. Pek çok açıdan, bütçeleme konusunda sahip oldukları olumsuz duygular, başarısızlığı daha kolay hale getiriyor.

Bu konuyla mücadele etmek için, Scottsdale, AZ'de finans danışmanı olan Stott, bütçelerimizi “harcama planları” olarak adlandırmamız gerektiğini söylüyor.

Stott şöyle diyor: “Muhtemelen birisinin size ne yapması gerektiğini söylemekten hoşlanmıyorsunuz, o yüzden sizi kontrol altına alalım,” diyor. “Sadece ifadelerde bu basit küçük değişikliği yapmak, insanların kendileri için bir alışkanlık haline getirmeye istekli olma farkını yarattı.”

Eşinizle veya eşinizle sınırlar belirleyin.

Brein Servet Yönetimi'nin finansal danışmanı Joshua Brein, sizi başlangıç ​​- temel harcama sözleşmelerinde tutabilecek ilginç başka bir ipucu sunuyor.

Brein, “Bu anlaşma, büyük bir satın alma olarak kabul edilen önceden belirlenmiş bir tutarla gelmeleri ve ilk önce eşlerinden veya ortaklarından onay almadan bu büyük satın alma maliyetini aşmayacakları anlamına gelir” diyor.

Örneğin, bir çift, 50 veya 100 $ üzerindeki satın alma işleminin, her iki tarafın da tetiği çekmeden önce onaylanması gerektiğine katılabilir.

“Bu stratejiyi seviyorum çünkü temelde size hesap vermenizi ve harcamalarınızı takip etmenizi sağlayacak bir dizi kural kabul ediyorsunuz” diyor.

Açık ve dürüst konuşun.

Amerika'nın parayla ilgili sorunlarının bir kısmı, mücadelelerimizden bahsetmeyi rahat hissetmiyoruz. Mali meseleler tabu bir konu haline geldiğinden, insanlar problemlerini gizlemeyi tercih ediyorlar ve yardım istemekten kaçınıyorlar.

Bu bir hata, Kanada, Mobius Wealth'in finans danışmanı Billy Xiao, diyor.

Bütçenizi kusursuz bir şekilde karşılamak için eşinizle veya eşinizle rahatça konuşmanız gerekir. Başarılarınızı da kutlarken, bütçeleme hatalarına bir göz atmanız gerekiyor. Açıkçası, her şey her ay bütçeniz hakkında konuşarak başlar.

Xiao, “Finansman ve bütçeleme, bazı ilişkilerde konuşulacak en zor konu olabilir, ancak bu konuşmalar kalıcı birlik için elzemdir” diyor. “Bu zor konuşmadan geçin, bir anlaşmaya varın, birbirinize zarafet verin ve tartışmayı zaman zaman tekrar gözden geçirin.”

Bütçenin ömür boyu sürecek bir taahhüttür ve konuşmalar açık, dürüst ve sürekli olduğunda en iyi şekilde çalıştığını unutmayın. İlk başta doğru şeyler alamayabilirsiniz, ancak iletişim hatlarını açık tutarsanız bunu anlayacaksınız.

Son sözler

“Bütçeleme” kelimesi korkutucu görünebilir, ancak en azından bir şans vermelisiniz. Gerçekte, bir bütçe, hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir harcama planından başka bir şey değildir. Ve asla bilemezsiniz; Bir kez sen asmak olsun bütçeleme bile isteyebilirsiniz.

Ancak kendinizi başarıya ulaştırmak için bütçenizi başlangıçtan itibaren kusursuz bir şekilde almanız gerekir. Bu ipuçlarıyla, hiçbir zaman bütçeleme başarısına yöneleceksiniz.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

ING Reliastar Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

ING Reliastar Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortasına sahip olmak, sevilmeyenlerin ve hayatta kalanların gereksiz bir mali sıkıntıya maruz kalmasına gerek kalmayacaktır - beklenmedik bir durum olsa bile. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, borçların ödenmesi ve devam eden aylık faturaların ödenmesi de dahil olmak üzere çeşitli farklı şeyler için kullanılabilmesidir.
Devamını Oku
Her zamankinden daha hızlı öğrenci kredileri ödemek nasıl
Maliye

Her zamankinden daha hızlı öğrenci kredileri ödemek nasıl

Öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödemeye mi çalışıyorsunuz? Yalnız değilsin. 2018'de, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki toplam öğrenci kredi borcu seviyesi 1.5 trilyon dolar civarındadır. Bu tüm zamanların en yükseği. Ve yeni borçluların ve bileşik faizlerin sürekli akışı sayesinde, sayı saniyede 2,726 dolara tırmanmaya devam ediyor.
Devamını Oku